تماس مستقیم
تماس واتساپ
منو

بستن

مشاوره شریف - مالزی تخصص ماست
مشاوره شریف پلی بسوی تحصیل و زندگی در مالزی کلیک کنید
اطلاعیه: با توجه به سوءاستفاده از نام شریف در بسیاری از سایت ها دقت کنید که sharifstudy.com تنها سایت رسمی مشاوره شریف می باشد.
رنکینگ دانشگاه های مالزی
رنکینگ دانشگاه های مالزی

رشد چشمگیر رنکینگ دانشگاه‌ های مالزی ۲۰۲۲

4.9/5 - (188 امتیاز)

رشد چشمگیر رنکینگ دانشگاه‌ های مالزی در سال ۲۰۲۲ واقعاً ستودنی است! انگار تمام دانشگاه‌های مالزی با یک هماهنگی قبلی، خودشان را بالا کشیده‌اند تا در نیمه نهائی معرفی بهترین دانشگاه‌ های دنیا، برگ برنده‌شان را رو کنند… در جدول رده‌بندی رشد رنکینگ دانشگاه‌ های مالزی 2022، دانشگاه um مالزی با رنکینگ جهانی 65 در صدر قراره گرفته است، حال اینکه سایر دانشگاه‌ های مالزی در رقابتی سالم و مؤثر، توانستند جایگاه ویژه‌ای را در میان جدول رتبه‌بندی دانشگاه‌ های جهانی QS به خود اختصاص دهند.

مشاوره شریف، با قریب به 20 سال سابقه زندگی در مالزی از بهترین دانشگاه ها و مراکز آموزشی این کشور برایتان می‌گوید.

میخوای تو دانشگاه‌های رنکینگ‌دار تحصیل کنی؟

اینجا رو کلیک کن

چشم‌اندازی از رشد رنکینگ دانشگاه‌ های مالزی

چشم انداز های دانشگاه مالزی

دانشگاه‌ های مالزی را اگر بخواهیم در یک قاب به تصویر بکشیم، مجموعه‌ای دیدنی و البته کم‌نظیر خواهد شد؛ چه به لحاظ ساختاری و چه از نظر سیستم آموزشی!
یک دانشگاه خوب و معمولی در مالزی، حداقل یک سر و گردن از دانشگاه‌ های کشورمان بالاتر است؛ چه برسد به دانشگاه‌ های تاپ مالزی که با سیستم‌های آموزشی اروپا اداره می‌شوند!
در یک بررسی کلی از رشد رنکینگ دانشگاه‌ های مالزی، در جدیدترین آمارهای QS در سال ۲۰۲۲، شاهد رشد چشمگیر رنکینگ دانشگاه‌ های مالزی در سطح جهانی و همچنین در سطح آسیا هستیم. قطعاً اگر می‌توانستیم خلاصه‌ای از دانشگاه‌ های رنکینگ‌دار مالزی را در چند خط معرفی کنیم؛ اینگونه شروع می‌کردیم:
« دانشگاه‌ های مالزی با استانداردهای جهانی، سیستم آموزشی بین‌الملل، روش‌های یادگیری منحصربه‌فرد، مدارکی با اعتبار جهانی، برنامه‌های تحصیلی منطبق با نیازهای صنعت، پیشرو در تحقیقات و فناوری، مجهز به امکانات پیشرفته‌ی رفاهی، تفریحی، ورزشی، با بروزترین تکنولوژی‌های آموزشی در کلاس‌های درس، آزمایشگاه‌های پیشرفته، کتابخانه‌های بزرگ و …»
تمامی ندارد! باید خودتان بروید و از نزدیک دانشگاه‌های بین‌المللی مالزی را رصد کنید. شاید انتظار یک زمین چمن خیلی بزرگ را نداشته باشید یا حتی از شنا کردن در یک استخر بزرگ سرپوشیده در محوطه دانشگاه تعجب کنید! ولی واقعیت دانشگاه‌های مالزی همین است…
با تحصیل در دانشگاه‌های مالزی، آموزش و یادگیری مضاعفی را در کنار تفریح و ورزش با دوستان‌تان خواهید داشت.

بررسی رشد رنکینگ دانشگاه های مالزی در 5 دانشگاه برتر علمی تحقیقاتی 

دانشگاه های برتر مالزی

حضور 5 دانشگاه برتر علمی تحقیقاتی مالزی در آمارهای جهانی QS گواه دیگری بر رشد رنکینگ دانشگاه‌ های مالزی در سال ۲۰۲۲ است. اگر در مسیر این پنج دانشگاه برتر علمی تحقیقاتی در مالزی، قرار بگیرید، باید خودتان را برای حل مسئله و شرکت در بزرگترین پروژه‌های تحقیقاتی دنیا آماده کنید!

با تحصیل در دانشگاه‌ های دولتی مالزی، زیر چتر حمایت مستقیم دولت قرار خواهید گرفت و با غول‌های صنعت دنیا، دست و پنجه نرم خواهید کرد!

دولت مالزی؛ سال‌هاست که به قدرت دانشگاه‌ های دولتی‌اش می‌بالد. البته با زیرساخت‌ها و قراردادهایی که با برندهای مطرح دنیا دارد، کمتر از این انتظار نمی‌رود. حمایت مالی و تحقیقاتی دولت مالزی از دانشجویان این مراکز علمی، امکان تحصیل کارشناسی در مالزی را با کمترین هزینه مهیا ساخته است.

1-دانشگاه مالایا مالزی (Malaya)

شما را به دل کوالالامپور می‌بریم تا با معروف‌ترین دانشگاه دولتی مالزی آشنا شوید. دانشگاهی بزرگ که نام و آوازه‌اش را فراتر از مرزها شنیده‌اید!

دانشگاه مالایا مالزی که آن را با نام دانشگاه UM مالزی نیز می‌شناسند، برترین دانشگاه تحقیقاتی مالزی است که تحت حمایت دولت مالزی فعالیت‌های شاخصی را به ثمر رسانده است. این دانشگاه همزمان با رشد رنکینگ دانشگاه‌ های مالزی ۲۰۲۲، توانست با کسب رنکینگ جهانی 65 در سال ۲۰۲۲، همچنان در صدر دانشگاه‌ های مالزی قرار بگیرد.

در این دانشگاه، طیف وسیعی از رشته‌های تحصیلی در مقاطع مختلف ارائه می‌شود. برای تحصیل کارشناسی ارشد در مالزی، دانشگاه مالایا بیشترین میزان محبوبیت را در میان دانشجویان بین‌المللی دارد.

 2- دانشگاه پوترا مالزی (Putra)

دانشگاه پوترای مالزی (UPM) با رنکینگ جهانی 143، یکی از مراکز تحقیقاتی پیشرو در مالزی است که با حمایت بودجه‌های دولتی، با بزرگان صنایع دنیا قراردادهای تحقیقاتی کلان می‌بندد.

UPM که در سال 1931 به عنوان یک مدرسه کشاورزی تأسیس شد، اکنون با پیشروی‌هایی که در زمینه‌ی علوم و تکنولوژی داشته است، در جایگاه یکی از شایسته‌ترین مراکز آموزش عالی آسیا قرار می‌گیرد. امروزه دانشگاه پوترای مالزی با چندین دانشکده و انستیتو که طیف وسیعی از رشته‌های کشاورزی، دامپزشکی، جنگداری را ارائه می‌دهد، رشد رنکینگ دانشگاه‌ های مالزی در بخش تحقیقات، به نام دانشگاه پوترای مالزی خورد زده است.

3- دانشگاه ملی مالزی (Kebangsaan)

دانشگاه ملی مالزی (UKM) را می‌توان به جرئت از قوی‌ترین مراکز تحقیقاتی مالزی دانست. رئیس جمهور مالزی در ۲۸ آوریل ۲۰۰۶؛ با افتتاح مؤسسه‌ی جهش ژنوم مالزی در این دانشگاه، قدرت تحقیقاتی UKM را در زمینه‌ی ژنومیک و میکروبیولوژی به دنیا ثابت کرد.

دانشگاه ملی مالزی طبق آمار QS در سال ۲۰۲۲ با رشد چشمگیر رنکینگ دانشگاه‌های مالزی، توانست رتبه 144 را در میان بهترین دانشگاه‌های دنیا به خود اختصاص دهد. هم اکنون این دانشگاه با بیش از 17 هزار دانشجو، طیف وسیعی از رشته‌ها را ارائه می‌دهد.

4- دانشگاه تکنولوژی مالزی (Teknologi)

دانشگاه تکنولوژی مالزی (UTM)؛ دانشگاهی برجسته با شهرت جهانی است که در حرکتی صعودی، توانست رنکینگ بین‌المللی 187 را در سال ۲۰۲۲ به خود اختصاص دهد.

دانشگاه UTM؛ قدیمی‌ترین دانشگاه فنی مهندسی مالزی است که با بیش از 20 مرکز تحقیقاتی و بیش از ۱۰۰ رشته‌ی علوم مهندسی و تکنولوژی، در مقطع تحصیلات تکمیلی رقیب ندارد!

دانشگاه تکنولوژی مالزی دارای دو پردیس دانشگاهی است؛ پردیس اول در منطقه‌ی “جوهور بارو” و پردیس دوم در “کوالالامپور” واقع شده است.

همکاری دانشگاه UTM مالزی با برترین دانشگاه‌های بین‌المللی همچون دانشگاه کمبریج، MIT، آکسفورد، امپریال کالج، پژوهشگاه استنفورد، کیوتو و توکیو، شانس مشارکت در برنامه‌های تحقیقاتی مشترک را به شما می‌دهد. تحصیل در دانشگاه UTM، موقعیتی است که می‌تواند باعث تثبیت جایگاه اجتماعی و شخصیتی شما در جوامع بین‌المللی شود؛ پس آن را دست‌کم نگیرید…

5- دانشگاه علوم مالزی (Sains)

دانشگاه علوم مالزی (USM)؛ دانشگاهی تمام عیار با رنکینگ بین‎‌المللی 147 و یکی از 5 دانشگاه برتر علمی تحقیقاتی در مالزی است. دانشگاه USM در جزیره‌ی زیبای پنانگ واقع شده است. البته این دانشگاه دو پردیس دیگر هم دارد؛ پردیس بهداشتی در 300 کیلومتری دانشگاه USM و پردیس مهندسی در 50 کیلومتری دانشگاه USM واقع شده‌اند.

هم اکنون دانشگاه علوم مالزی، طیف وسیعی از رشته‌ها را در مقاطع مختلف تحصیلی ارائه می‌دهد.

همکاری دانشگاه‌های خصوصی مالزی با دانشگاه‌های تاپ دنیا

دانشگاه موناش مالزی

دولت مالزی:« در سال 2030، مالزی بزرگترین قطب جذب دانشجویان خارجی در آسیا خواهد شد.»

برخلاف آنچه در دانشگاه‌های آزاد کشورمان می‌بینیم، دانشگاه‌ های خصوصی مالزی موظف‌اند در قبال شهریه‌ای که دریافت می‌کنند، طبق استانداردهای جهانی عمل کنند و بروزترین و باکیفیت‌ترین آموزش‌ها را در سطح بین‌الملل ارائه دهند. بنابراین اگر گمان می‌کنید که در دانشگاه‌ های مالزی آن هم از نوع خصوصی می‌توانید در ازای پول مدرک بگیرید، سخت در اشتباهید!

در مالزی، دانشگاه‌ های خصوصی چیزی از دولتی‌ها کم ندارند؛ بلکه در مواردی بیشتر هم دارند! زیرساخت‌های بالا، مدارک معتبر جهانی، برنامه‌های آموزشی بروز و بهره‌مندی از تکنولوژی‌های جدید آموزشی، حداقل ویژگی‌های بارز دانشگاه‌ های خصوصی مالزی است. همکاری عمده با دانشگاه‌های تاپ انگلستان، آمریکا، کانادا و استرالیا را نیز به آن اضافه کنید. به موجب این همکاری، به فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های خصوصی مالزی، دو مدرک همزمان اعطاء می‌شود؛ یکی از دانشگاه مالزی و دیگری از دانشگاه پارتنر طرف قرارداد.

جالب است بدانید؛ دانشگاه‌هایی نظیر Taylor’s، همچنان پیشرو در تحقیق، توسعه و ارائه‌ی برنامه‌های آکادمیک هستند.

رشد چشمگیر رنکینگ دانشگاه‌های مالزی همه مراکز علمی این کشور را از خوب به عالی رسانده است! با این وجود بهتر است الک را برداریم و دانه‌درشت‌ها را جدا کنیم! دانشگاه سان وی، تیلورز، APS و… البته دانشگاه‌های بسیار لاکچری‌تر از این هم داریم، ولی پول کلان می‌خواهد و قدرت عبور از صافی‌های سخت پذیرش!

مشاوره شریف دانشگاه‌ هایی را پیشنهاد می‎‌کند که علاوه بر کیفیت و هزینه‌ی مناسب، مدارکشان توسط دانشگاه‌های خوب بین‌المللی شناخته شده است. پس این شانس را دارید که بعد از یک یا دو سال تحصیل در دانشگاه‌های مالزی، انتقالی بگیرید و در بهترین دانشگاه‌های دنیا ادامه تحصیل دهید.

معرفی بهترین دانشگاه های مالزی

کلیک کنید

رشد رنکینگ دانشگاه‌ های مالزی در جهان (۲۰۲۳)

     نام دانشگاه رنکینگ جهانی
دانشگاه UM رتبه ۷۰ جهانی

دانشگاه UPM

رتبه ۱۲۳ جهانی

دانشگاه UKM

رتبه ۱۲۹ جهانی

دانشگاه USM

رتبه ۱۴۳ جهانی

دانشگاه UTM

رتبه ۲۰۳ جهانی
دانشگاه تیلورز رتبه ۲۸۴ جهانی
دانشگاه UCSI
رتبه ۲۸۴ جهانی  

دانشگاه UTP

رتبه ۳۶۱ جهانی

دانشگاه UUM

رتبه ۴۸۱ جهانی

دانشگاه UiTM

رتبه ۷۰۰ – ۶۵۱ جهانی

دانشگاه Sunway 

رتبه ۶۵۰ – ۶۰۱ جهانی
university uniten-1

دانشگاه UNITEN

رتبه ۷۵۰ – ۷۰۱ جهانی
university pahang-1

دانشگاه UMP

رتبه ۱۰۰۰ – ۸۰۱ جهانی
university utar-1

دانشگاه UTAR

رتبه ۱۰۰۰ – ۸۰۱ جهانی

دانشگاه UNIMAS

رتبه ۰۰۲۱ – ۱۰۰۱ جهانی

رشد رنکینگ دانشگاه‌های مالزی در آسیا (۲۰۲۲)

  نام دانشگاه رنکینگ آسیایی
دانشگاه um رتبه ۹ آسیا

دانشگاه upm

رتبه ۲۸ آسیا

دانشگاه ukm

رتبه ۳۵ آسیا

دانشگاه usm

رتبه ۴۳ آسیا

دانشگاه utm

رتبه ۳۹ آسیا
دانشگاه تیلورز رتبه ۸۹ آسیا
دانشگاه UCSI
رتبه ۱۰۵ آسیا

دانشگاه UTP

رتبه ۷۰ آسیا

دانشگاه UUM

رتبه ۱۰۷ آسیا

دانشگاه UiTM

رتبه ۸۱۰ آسیا

دانشگاه Sunway

رتبه ۱۷۲  آسیا
university uniten-1

دانشگاه UNITEN

رتبه ۸۱۶ آسیا
university pahang-1

دانشگاه UMP

 رتبه ۱۳۳ آسیا
university utar-1

دانشگاه UTAR

 رتبه ۱۵۷ آسیا

دانشگاه UNIMAS

رتبه ۲۶۰۲۵۱ آسیا

رشد رنکینگ دانشگاه‌ های مالزی بر اساس رشته (۲۰۲۲)

علوم
انسانی

پزشکی

مهندسی
و تکنولوژی

دانشگاه

 

۵۵

۱۰۱

۳۸

UM

۱۵۰

۲۵۱

۱۴۲

UPM

۱۳۴

۲۰۱

۱۳۵

UKM

۱۴۴

۲۵۱

۱۲۳

USM

۲۲۶

۸۵

UTM

SUNWAY

۲۲۱

UTP

۳۰۱

Taylors

۱۷۹

MSU

 

UCSI

۴۵۰

۴۰۱

MMU

۲۵۱

UNITEN

university uniten-1

 –

LIMKOKWING

 

سؤالات متداول برای رشد رنکینگ دانشگاه‌های مالزی

1- بالاترین رشد رنکینگ دانشگاه‌های مالزی در میان مراکز دولتی مربوط به کدام دانشگاه است؟

دانشگاه UM مالزی با رتبه جهانی 70 و رتبه آسیایی ۹ بالاترین رشد رنکینگ دانشگاه های مالزی را دارد. 

۲- بالاترین رشد رنکینگ دانشگاه های مالزی خصوصی مربوط به کدام دانشگاه است؟

دو دانشگاه تیلورز و UCSI دارای رتبه جهانی 284 هستند. با این تفاوت که دانشگاه تیلورز در آسیا رتبه 89 و دانشگاه UCSI دارای رتبه 105 است. 

پذیرش تضمینی در دانشگاه‌های مالزی با مشاوره شریف!

مشاوره شریف این افتخار را دارد تا به تمامی علاقه‌مندان به تحصیل در دانشگاه‌های مالزی خدمات استثنایی در رابطه با اخذ پذیرش تضمینی ارائه نماید.

مشاوره شریف پس از قریب به یک دهه تجربه‌ی فعالیت و ارائه خدمات در خصوص دانشگاه‌های مالزی، راهنما و مجری شما در امور ثبت نام، اخذ ویزا، تهیه خوابگاه و شرکت در کلاس در کمترین زمان ممکن خواهد بود.

از جمله توانایی‌های منحصر به فرد مشاوره شریف می‌توان به:

  • دارا بودن جامع‌ترین و بزرگترین بانک اطلاعاتی دانشگاه‌ها، آموزشگاه‌های زبان و مدارس بین‌المللی در مالزی‌‌
  • استفاده از با تجربه‌ترین مشاوران با اطلاعات به‌روز
  • شناخت بسیار دقیق از ساختار دانشگاه‌های مالزی و تمامی دانشکده‌های آن
  • ارتباطات مستقیم با دانشکده‌ها، اساتید و کارکنان دانشگاه‌های مالزی اشاره کرد.
ما می‌توانیم به شما کمک کنیم از مزایای تحصیل در مالزی برخوردار شوید، فرصت را از دست ندهید.

همین حالا تماس بگیرید۲۲۸۴۳۱۶۰ – ۰۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *