تماس فوری
پیام از طریق واتساپ
اخذ اقامت مالزی با خرید ملک

اقامت مالزی با خرید ملک ( آیا اقامت مالزی با خرید خانه امکان پذیر است؟)

زمان مطالعه: 7 دقیقه
4.8/5 - (234 امتیاز)

آیا اقامت مالزی با خرید ملک امکان پذیر است؟ خوشبختانه به لطف تدابیر سیاسی فرماندار ایالت ساراواک مالزی، شرایطی فراهم شده که می‌توانید با خرید ملک در مالزی، اقامت 10 ساله بگیرید؟! مزیت‌های زندگی و تحصیل در مالزی، اغلب شهروندان خارجی و بخصوص ایرانی‌ها را به فکر اخذ اقامت و خرید ملک در مالزی می‌اندازد. در نظر داشته باشید که برای اخذ اقامت مالزی مسیرهای مطمئنی وجود دارد؛ اما آیا خرید ملک در مالزی بهترین راه است!؟

مشاوره شریف؛ مجری و راهنمای تخصصی شما برای اخذ اقامت مالزی است.

دوست داری توی مالزی خونه داشته باشی؟

اینجا رو کلیک کن

چگونگی اخذ اقامت مالزی با خرید ملک

در حال حاضر بازار خرید ملک در مالزی و بیشتر کشورهای جنوب شرق آسیا پر رونق‌تر از همیشه است. علاوه بر خریداران همیشگی که از کشورهای آسیایی و ایالات متحده بوده‌‌اند، اخیراً سرمایه گذاران اروپایی نیز جذب این بازار شده‌اند. با این حال بسیاری از خارجی‌ها گمان می‌کنند که با خرید ملک می‌توانند اقامت مالزی بگیرند. این در حالی است که دولت مالزی برای اخذ اقامت مالزی، قوانین و شرایط ویژه‌تری را لحاظ نموده و سرمایه گذاری ملک را به عنوان بخشی کاملاً مجزا در نظر گرفته است.

دولت مالزی چندی پیش با رونمایی از شرایط جدید اخذ اقامت مالزی خانه دوم من (MM2H)، امکان اقامت 5 ساله مالزی را فراهم نمود. اخذ این اقامت، مشروط به خرید ملک در مالزی نمی‌باشد؛ بنابراین اگر همچنان گمان می‌کنید که با خرید ملک در مالزی می‌توان اقامت 5 ساله MM2H گرفت، سخت در اشتباهید! 

به هر حال خرید ملک چه برای سرمایه‌گذاری و چه برای اقامت در مالزی، برای شما سودمند خواهد بود؛ قطعاً از خرید ملک در مالزی پشیمان نخواهید شد.

بهترین راه برای اخذ اقامت مالزی، اقامت 5 ساله مالزی یا MM2H می‌باشد.

نا امید نشوید؛ در ادامه میانبری به شما نشان می‌دهیم که بتوانید اقامت مالزی با خرید ملک را تجربه کنید! این مسیر فقط برای افراد 40 تا 50 ساله است…

اقامت 10 ساله مالزی با خرید ملک در ساراواک!

دولت مالزی با نظر به اینکه به هیچ مهاجری اقامت دائم نمی‌دهد، همچنان ویزای خود را محکم چسبیده و فقط به افراد خاصی که بتوانند زیر بار شرایط MM2H بروند، تنها به مدت 5 سال، اجازه اقامت و زندگی در مالزی می‌دهد. البته برنامه MM2H که در سال گذشته به دلیل شیوع بیماری کوید 19 کنسل شده بود، طی بازنگری مجدد با شرایط جدید دوباره فعال شد. سخت‌گیری‌ها در پی افزایش نرخ درآمد و مبلغ حساب سپرده، اخذ اقامت MM2H را دشوارتر نمود. این درحالی است که فرماندار ایالت ساراواک اعلام کرد، قوانین اقامت دولت مالزی را نمی‌پذیرد و با شرایط ایالتی خود، ویزای 10 ساله مالزی را صادر می‌کند!

فرماندار ایالت ساراواک با طرح برنامه S-MM2H « خانه دوم من ساراواک» طی شرایط منصفانه‌تری امکان اقامت مالزی را فراهم نموده است.

در این برنامه، متقاضیان گروه سنی 40 تا 50 سال، می‌توانند در صورت عدم افتتاح سپرده حساب در ساراواک، با خرید ملک مسکونی در این ایالت، اقامت مالزی بگیرند.

مزایای سرمایه گذاری در مالزی با خرید ملک

در مقایسه با بازار کلاسیک سرمایه گذاری ملک در غرب، مالزی بهترین شرایط خرید و فروش ملک را ارائه می‌دهد. قیمت ملک و زمین در بهترین نقطه‌ی مالزی در قیاس با کشورهای اروپایی نظیر لندن و نیویورک بسیار پایین و تنها کسری از مبلغ ملک در اروپاست. این در حالی است که حتی خانه‌های ارزان قیمت مالزی از استانداردهای روز دنیا برخوردار هستند.

این تفاوت قیمت را می‌توان ناشی از ارزش پول مالزی نسبت به سایر کشورها دانست. رینگت واحد پول مالزی در برابر دلار، یورو و پوند بسیار ارزان‌تر است؛ بنابراین سرمایه گذاری و خرید ملک در مالزی، گزینه‌ای بسیار سودمند می‌باشد. این تفاوت قیمت را می‌توان حتی در هزینه‌ زندگی در مالزی نسبت به سایر کشورهای همتراز مشاهده کرد؛ معیاری که روزبه‌روز گزینه‌ی مهاجرت به مالزی را پر رنگ‌تر می‌کند.

رشد سرمایه گذاری ملک در مالزی را می‌توان در دو قطب پرطرفدار کشور، کوالالامپور و شهرهای ساحلی مالزی به وضوح مشاهده کرد. خرید خانه در پایتخت مالزی به مراتب آسان‌تر از خرید ملک در سایر کشورهای آسیایی است، مزیتی که از چشم سرمایه گذاران خارجی پوشیده نیست.

همانطور که مالزی برای اقامت اتباع خارجی قوانینی وضع نموده برای اقامت مالزی با خرید ملک نیز شرایطی را در نظر گرفته است. بهتر است با نگاهی اجمالی به قوانین خرید ملک در مالزی چشم انداز روشن‌تری از سرمایه گذاری ملک در این کشور داشته باشید.

قوانین اقامت مالزی با خرید ملک برای ایرانیان

هر ایرانی می‌تواند با توجه به حداقل قیمتی که استان‌های مختلف برای افراد خارجی تعیین کرده‌اند، هر تعداد ملک مسکونی را در مالزی خریداری کند. قوانین اقامت مالزی با خرید ملک در افراد خارجی شامل:

 • شهروند خارجی
 • شرکت‌های وابسته و یا تابعه خارج از کشور
 • شرکت‌های وابسته و یا تابعه در مالزی اما بیشتر از ۵۰% تعریف بالا به آنها تعلق دارد.

قوانین اقامت مالزی با خرید ملک برای اتباع خارجی 

 • هر فرد خارجی می‌تواند انواع واحدهای مسکونی، تجاری و اداری را به پول خارجی ( با تأمین مالی خارج از کشور) خریداری کند.
 • به استثناء کشور اسرائیل و صربستان کلیه افراد خارجی می‌توانند در بخش املاک سرمایه گذاری کنند.
 • FIC بخشی از دولت است که قوانین جدیدی در این زمینه وضع نموده و طی آن خارجی‌ها می‌توانند ملک را فقط برای سرمایه گذاری خریداری کنند.
 • هر فرد خارجی در مالزی بر اساس شهر انتخابی از حداقل 600,000 رینگت تا 1,000,000 رینگت اجازه خرید ملک دارد و بالای این سقف خرید هیچ محدودیتی ندارد.
 • اتباع خارجی می‌توانند هر ملکی را بدون شریک مالایی خریداری کنند.
 • اتباع خارجی می‌توانند ملک مورد نظر خود را از پروژه‌هایی که هنوز شروع به کار نکرده‌اند خریداری کنند.
 • خریداران می‌توانند از بانک‌های محلی برای خرید ملک تقاضای اخذ وام کنند.
 • هر کارخانه‌ی خارجی می‌تواند چندین ملک برای کارخانه خریداری کند؛ اما نمی‌تواند آن را اجاره دهد.

نکته: پیشنهاد ما خرید خانه‌هایی است که قبلاً گواهی سازواری برای آنها صادر شده است. چنانچه قصد معامله با شرکت‌های تأمین‌کننده را دارید، حتماً از معتبر بودن آن شرکت اطمینان حاصل کنید.

نکته: سود حاصل از فروش املاک مشمول مالیات بر سود واقعی املاک می‌شود، این مالیات را دولت مالزی تعیین می‌کند.

سال اول تا پنجم: 30%

سال ششم به بعد: 5%

نکته: روند استاندارد خرید و سرمایه گذاری ملک در مالزی مشابه قوانین انگلستان است.

با در نظر گرفتن قوانین مذکور جهت خرید ملک در مالزی، شما مجاز به خرید تنها مواردی از املاک مالزی می‌شوید.

املاکی که برای اقامت مالزی با خرید ملک می‌توانید خریداری کنید:

 • خانه‌های که بیش از ۲ طبقه دارند: مشروط بر اینکه کل واحدهای خریداری شده بیشتر از ۱۰% کل تعداد واحدها در یک پروژه مسکونی باشد.
 • زمین، خانه ویلایی و خانه نیم طبقه: مشروط بر اینکه اگر زمینی برای فرایندهای سرمایه گذاری مجدداً بازسازی شود، خریدار نیاز دارد یک شرکت وابسته مالایی با حداقل ۴۹% سهم مالکیت مالایی شامل ۳۰% سود بومیان مالایی تشکیل دهد.
 • مجتمع تجاری و یا فضای اداری: خریدار نیاز دارد یک شرکت وابسته مالایی با حداقل ۴۹% سهم مالکیت مالایی شامل ۳۰% سود بومیان مالایی تشکیل دهد.
 • مغازه
 • فروشگاه‌های کمتر از ۳ طبقه

املاکی که برای اقامت مالزی با خرید ملک نمی‌توانید  بخرید:

 • خانه‌های ویلایی دوطبقه و یک طبقه ساخته شده
 • خانه‌های مسکونی ارزان قیمت و کم قیمت
 • خانه‌های ساخته شده در زمین‌های متعلق به مالایی‌ها
 • خانه‌های مسکونی متعلق به بومیان Bumiputera
 • مغازه‌های ارزان قیمت
 • دکه‌ها
 • کارگاه‌های خدماتی
 • ساختمان‌های تجاری که در مناطق ارزان قیمت واقع شده‌اند
 • زمین‌های کشاورزی توسعه یافته به عنوان homestead concept

با اصطلاحات محلی املاک در مالزی آشنا شوید!

با نام گذاري طرحهاي توسعه يافته جديد، روزبه روز بر رقابت بين طراحان و سازندگان افزوده مي شود، ولي مردم هنوز از اسمها و نامهاي متداول استفاده مي كنند.

Bangalow نامي است كه به املاك مستقل داده مي شود. برخلاف انگلستان كه بيشتر، اين نام را براي اشاره به خانه‌های يك طبقه مجزا بكار می برند، در مالزی اين نام برای اشاره به خانه‌های خيلی بزرگ به كار می‌رود.

قیمت خانه در مالزی

خانه مدل Bangalow

Semi-D نامي است كه به خانه هاي كه تنها از يك طرف توسط ساختماني ديگر محصور شده است مي دهند.

خرید خانه در مالزی
خانه مدل Semi-D

Terraced خانه هايي كه در دو طرف آن ساختمان قرار دارد و معمولاً در يك رديف كشيده مي شود. در انتهاي ملك فقط يك ديوار ارتباطي وجود دارد و از نظر قيمتي بسيار با ارزش بوده و داراي يك باغ بزرگ مي باشند. اگر چه بسیاری از ساختمانهای قديمي به اين شبك در حال ترميم و نو سازي است و در پايان به واحدهاي خيلي بزرگ تبديل مي شود.

خرید آپارتمان در مالزی
خانه مدل Terraced

Apartement وCondominiums به طور كلي مجموعه هاي قابل معاوضه در مالزي مي باشند اگرچه دومي به ملكي اطلاق مي شود كه از امكانات كمتر نظير استخر، زمين تنيس و غيره… بهره مند باشد.

خرید ملک در مالزی
خانه مدل Apartement وCondominiums

Community Gated به طرح هاي توسعه اي اطلاق مي شود كه در ورودي بزرگ با گارد امنيتي وسيع دارد و يا محيطي كه پيرامون آن حصار يا ديوار كشيده شده است. اين نوع ساختمانها داراي امنيت بسيار بالا مي باشند اما ارزش واقعي آنها به خاطر داشتن امكانات آنهاست كه در قيمت آنها بسيار تاثير گذار است.

شرایط خرید ملک در مالزی
خانه مدل Community Gated

مقایسه اقامت مالزی با خرید ملک و سایر کشورها

مقایسه همیشه منجر به نتایج مطلوب می‌شود. برای اطمینان از وضعیت خرید خانه در مالزی بهتر ست با قوانین اقامت مالزی با خرید ملک و قوانین سایر کشورها هم آشنا شوید:

قوانین خرید ملک در اندونزی

در اندونزی اتباع خارجی و شرکت‌های خصوصی اجازه خرید زمین را ندارند و تنها حق استفاده، اجاره و ساخت به آن‌ها داده می‌شود. مجوز خرید ملک تنها به شهروندان اندوزی داده می‌شود.

قوانین خرید ملک در تایلند

قوانین خرید ملک در تایلند هم کمابیش مثل اندونزی است. به این صورت که باید با یک شرکت تایلندی شریک شد تا بتوان شرکتی خریداری کرد یا 30 ساله همراه با یک شخص تایلندی اجاره کرد.

قوانین خرید ملک در ژاپن

در ژاپن هم قوانین خرید ملک آسان‌تر از سایر کشورها نمی‌باشد. معاملات املاک در ژاپن به دلیل محدودیت زمین محصور شده است. دولت ژاپن برای کمک به مستأجران و طراحی شهری، قوانینی در رابطه با شراکت سرمایه گذاران خارجی و داخلی برای گسترش بازار ملک وضع کرده است.

قوانین خرید ملک در سنگاپور

در سنگاپور بر اساس قانونی که در سال 1973 برای مالکیت اتباع خارجی وضع شد، برای خرید زمین در سنگاپور باید موافقت کمیته‌ی معاملات زمین را دریافت کنید.

بهتر است بدانید که قیمت آپارتمان‌ها در مالزی بسیار ارزان‌تر است؛ مبلغی حدود 20% قیمت خانه ها در سنگاپور و 12% قیمت ملک در هنگ کنگ می‌باشد.

قوانین خرید ملک در چین

در چین حق خرید و فروش املاک توسط کنگره‌ی بین‌المللی مردم در مارچ 2007 اعلام و در اول اکتبر 2007 اجرا شد که طبق آن بعضی محدودیت‌ها برای خریداران خارجی حذف شد. البته این اعلامیه به دلیل اینکه فقط برای خرید املاک در شانگهای وضع شده بود، ارزش چندانی نداشت.

اکنون که دید بازتری نسبت خرید ملک در کشورهای آسیایی پیدا کرده‌اید، می‌توان به روشنی دریافت که از این میان فقط مالزی بهترین شرایط سرمایه گذاری املاک را برای اتباع خارجی فراهم نموده است.

قوانین خرید ملک در مالزی مطابق قوانین اسلامی می‌باشد که قاعدتاً برای افرادی از کشورهای اسلامی که قصد سرمایه گذاری دارند مناسب می‌باشد.

تصاویر بیشتر از خانه‌های مالزی

عکس خانه های مالزی

خرید ملک در مالزی

خرید خانه درمالزی

خرید ملک در مالزی

خرید ملک در مالزی

سوالات متداول درباره اقامت مالزی با خرید ملک

1- هزینه خرید ملک در مالزی تقریبا چقدر است؟

هر فرد خارجی می‌تواند با توجه به حداقل قیمتی که استان‌های مختلف برای افراد خارجی تعیین کرده‌اند، هر تعداد ملک مسکونی را در مالزی خریداری کند. این حداقلِ قیمت در اکثر استان‌ها از ۲,۰۰۰,۰۰۰ رینگت شروع می‌شود.

2- در زمان فروش خانه مالیات بر سود تعلق می گیرد و آیا می توان برای خرید مسکن تقاضای وام نمود؟

خیر، مالیات ارزش افزوده ملک در سال ۲۰۰۷ لغو شد. طبق مصوبه جدید دولت مالزی در سال 2019 هیچ وامی از طرف دولت مالزی به اتباع خارجی اعطا نمی گردد، این مصوبه به صورت موقت بوده و در آینده امکان تغییر خواهد داشت.

3- آیا برای خرید ملک در مالزی نیازی به اخذ مجوز از کمیته سرمایه گذاری خارجی(FIC) می باشد؟

خیر، سرمایه گذاران خارجی تحت پوشش برنامه مالزی خانه دوم من (MM2H) نیازی به اخذ مجوز از (FIC) ندارند، اما باید طی نامه ای رسمی عضویت آنها توسط مسئولین ایالتی مربوطه٬ به کمیته سرمایه گذاری خارجی اعلام گردد.

4- برای اخذ اقامت مالزی باید از کدام روش اقدام کنم؟

تنها روش، برنامه MM2H (مالزی خانه دوم من) است، لطفاً توجه داشته باشید که خرید ملک در مالزی شرط لازم برای شرکت در برنامۀ MM2H (اقامت مالزی) نیست.

مالزی تخصص ماست!

مشاوره شریف به پشتوانه‌ی قریب به 20 سال تلاش و تجربه در زمینه‌ی اقامت مالزی، با به‌روزترین اطلاعات کارشناسی و پیگیری‌های‌ مداوم، مفتخر به کسب آمار ۹۹% قبولی در پرونده‌های اقامتی مشتریان خود می‌باشد.

به اقامت در کشور سرسبز مالزی علاقمند هستید؟
مشاوره شریف در کمترین زمان اقامت شما را میسر می‌کند.
مشاوره رایگان تلفنی۲۲۸۴0140 – ۰۲۱

2 دیدگاه

 1. سلام روزتون بخیر همسر من آلمانی هست و میخواهیم در مالزی خانه خریداری کنیم ‌ آیا همسر من میتونه خونه بخره ؟ یا اینکه اقامت بگیره در مالزی ؟

  • مشاوره شریف

   با تشکر از بازدید شما دوست گرامی از وب سایت مشاوره شریف، با توجه به خاص بودن شرایط ، لطفا با همکاران ما در شرکت تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *