تماس فوری
پیام از طریق واتساپ
قیمت خانه در مالزی (هزینه اجاره و خرید خانه در کشور مالزی)
قیمت خانه در مالزی (هزینه اجاره و خرید خانه در کشور مالزی)

قیمت خانه در مالزی به تومان (قیمت خرید و اجاره خانه در مالزی به پول ایران)

زمان مطالعه: 8 دقیقه
4.7/5 - (7 امتیاز)

قیمت خانه در مالزی و شهر کوالالامپور از 4 تا 8 میلیارد و در ارزان ترین شهر مالزی یعنی ملاکا کمتر از 2 میلیارد تومان است. برای اجاره خانه در مالزی سال 2023 هم باید از 15 تا 36 میلیون تومان در ماه نظر بگیرید. اگر به دنبال اطلاعات دقیق‌تری برای قیمت خرید و اجاره خانه در مالزی به پول ایران هستید، این نوشته برای شما است.

مشاوره شریف، همراه شما برای اقامت در مالزی است. با ما در مالزی تنها نیستید. 

دلت می خواد یه خونه تو مالزی داشته باشی؟

اینجا رو کلیک کن

این مقاله در زمستان 1401 و با قیمت دلار 42،000تومان نوشته شده است. قیمت‌ها نیز به طور تقریبی و میانگین است.

قیمت خرید خانه در مالزی

خرید خانه در مالزی

بسیاری از مردم دنیا زندگی در مالزی را به خاطر زمین‌های گلف، سینماهای بی‌نظیر، سازه‌ها و برج های مرتفع و مدرن، طبیعت خارق العاده و تفریحات شگفت انگیز دوست دارند و دلشان می‌خواهد برای خرید خانه و سرمایه گذاری در مالزی اقدام کنند. 

خرید خانه در مالزی یکی از راه‌های اقامت در این کشور است. بنابراین اگر شما هم به فکر مهاجرت به مالزی از طریق سرمایه گذاری هستید باید با قیمت خانه در مالزی و انواع خانه‌ها آشنا شوید.

طبق NAPIC، میانگین قیمت خانه در مالزی در سه ماهه اول سال 2021، 3 میلیارد تومان بود. برای اجاره خانه در مالزی در سال 2023 هم باید ماهانه حداقل 15 میلیون تا 35 میلیون تومان در نظر بگیرید. باید بدانید قیمت خرید خانه در شهرهای مختلف مالزی با هم فرق دارد. از سوی دیگر قیمت خانه در مالزی به تومان بسته به منطقه، ایالت، نوع منزل مسکونی و غیره متفاوت و تحت تأثیر عوامل زیادی است.  

عوامل مؤثر تعیین قیمت خانه در مالزی

 • اندازه و متراژ خانه و ابعاد
 • موقعیت مکانی و شهرهای مختلف محل بنای خانه
 • نوع ساخت و مصالح
 • زمین و محوطه سازی
 • مبلمان 

قیمت خانه در مالزی به تومان براساس اندازه و متراژ

متراژ از عوامل مهم برای تعیین قیمت خانه در مالزی است. برخلاف تصور خیلی‌ها خانه‌های کوچک هم طرفداران خاص خود را دارد. دلایل زیادی وجود دارد که افراد خانه‌های کوچک‌تر را برای زندگی انتخاب می‌کنند. دلایلی مثل: 

 • کم بودن لوازم زندگی
 • طرفدار مینیمالیست بودن
 • ساده زندگی کردن
 • توجه به محیط‌ زیست
 • سبک زندگی خاص مطابق با رؤیاها

انتخاب یک خانه کوچک‌تر با قیمت مناسب روشی برای کاهش هزینه های خرید قیمت خانه در مالزی است. این راهکار را می‌توانید برای خانه‌های اجاره‌ای هم در نظر بگیرید. داشتن یک خانه کوچک‌تر بهتر از پرداخت رقم های کلان برای بازپرداخت وام مسکن شش رقمی است. 

برای محاسبه قیمت مسکن در مالزی براساس متراژ، می‌توانید قیمت هر متر مربع را در متراژ خانه ضرب کنید. در این جدول قیمت انواع خانه در مالزی براساس اندازه و متراژ و سال ساخت، البته بدون محاسبه زمین و محوطه سازی را برایتان آورده‌ایم: 

اندازه (متر مربع)

قیمت

50متر با محوطه و مبلمان سال ساخت 2019  900 میلیون تومان
22متر ساخت سال 2018 420 میلیون تومان
58 متر ساخت سال 2018 680 میلیون تومان
35 متر ساخت سال 2017 350 میلیون تومان
60 متر ساخت سال 2019 750 میلیون تومان
70متر ساخت سال 2019 950 میلیون تومان
80 متر با محوطه و مبلمان ساخت سال 2017 2 میلیارد تومان

منبع: گروه فیس بوک Tiny House Malaysia، SQFT (TV3 Malaysia)

متوسط قیمت خانه به تومان در شهرهای مختلف مالزی

متوسط قیمت ​​خانه در شهرها و ایالت های مختلف مالزی در سال 2022 از این قرار است:

قیمت خانه به تومان در شهرهای مختلف مالزی

کوالالامپور  4.5 میلیارد تومان
جوهور  3.5 میلیارد تومان
کداه  2 میلیارد تومان
کلانتان  2.2 میلیارد تومان
ملاکا  2.1 میلیارد تومان
پنانگ  3 میلیارد تومان
سلانگور  4 میلیارد تومان
ساراواک  3.4 میلیارد تومان
صباح  3.1 میلیارد تومان
پوتراجایا  6 میلیارد تومان
لابوان  3.3 میلیارد تومان

منبع: به روز رسانی قیمت ها توسط Q1 در سه ماهه 2021 

آشنایی با شهرهای مالزی

کلیک کنید

قیمت خانه در مالزی براساس موقعیت مکانی 

یکی از عوامل تعیین کننده قیمت خانه در مالزی، موقعیت مکانی و لوکیشن آن است. به طور کلی، هرچه خانه خریداری یا اجاره شده به مرکز شهر و امکانات رفاهی اطراف آن نزدیک‌تر باشد، قیمت بیشتری برای آن باید بپردازید. 

طبق فهرست‌های موجود در PropertyGuru ، یک قطعه زمین مسکونی در بانگی ممکن است 3 میلیون تومان در هر متر مربع قیمت داشته باشد. همین زمین در مکان های برتر مانند Country Heights Damansara به قیمت هر متر 35 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود. 

اگر در حال خرید زمینی به مساحت 200 متر مربع هستید، مبلغ آن با توجه به مکان می‎‌تواند از 700 میلیون تومان تا 7 میلیارد تومان متفاوت باشد. 

راه های کاهش قیمت خرید خانه در مالزی

به عنوان یک انسان موفق در زندگی و کسب و کار باید حواستان به همه چیز از جمله هزینه‌ها باشد. همیشه راه‌هایی برای کاهش هزینه وجود دارد. استفاده از این راه‌ها نوعی صرفه جویی برای سرمایه گذاری در کارهای دیگر است. راه های کاهش قیمت خرید مسکن در مالزی هم مسیری برای افزایش بهره وری در پول و سرمایه شما است. با راه های کاهش قیمت خانه در مالزی آشنا شوید:

 1. قیمت خرید خانه در مناطق مرکزی، تجاری، اداری و شلوغ شهرها بزرگ مانند KL گران‌تر از سایر نقاط است. اگر بتوانید مشکل رفت و آمد را حل کنید، گزینه‌های مقرون به صرفه تری را در فاصله‌های دورتر از مرکز شهر پیدا خواهید کرد.
 2. خرید خانه‌های کوچک‌تر، خانه‌هایی که متراژ و ابعاد کمتری دارند، مانند آپارتمان های هنگ کنگی، خانه کانتینری، خانه پیش ساخته نیز روشی برای کاهش قیمت خانه در مالزی است. 
 3. استفاده از وام و تسهیلات، طرح مسکن مقرون به صرفه با تأمین مالی هزینه های اولیه، استفاده از پس انداز صندوق تأمین کارکنان (EPF) نیز از روش های کاهش قیمت مسکن در مالزی است.

گران ترین و ارزان ترین املاک در مالزی

قیمت خانه در مالزی به تومان در شهرهای مختلف این کشور با هم فرق دارد. گران‌ترین قیمت ملک مربوط به شهر کوالالامپور و ارزان ترین املاک را می‌توانید در ملاکا پیدا کنید. در این جدول با میانگین قیمت ملک در شهرهای مختلف مالزی آشنا شوید.  

گران ترین و ارزان ترین خانه ها در مالزی سال 2020

پایتخت مالزی کوالالامپور  8 میلیارد تومان
سلانگور   5 میلیارد تومان

ساراواک 

4.9 میلیارد تومان

صباح   

4.6 میلیارد تومان
پولائو پینانگ    4.4 میلیارد تومان
ملاکا Melaka کمتر از 2 میلیارد تومان

قیمت ملک مسکونی به تومان در مناطق محبوب مهاجرین

همیشه مناطقی هستند که از نظر مهاجرین محبوبیت بیشتری دارند. قیمت ملک مسکونی به تومان در مناطق محبوب مهاجرین در 3 شهر آمپانگ، بنگسر و ارتفاعات دامانسرا از این قرار است:

قیمت خرید و اجاره

آمپانگ

بنگسر

ارتفاعات دامانسرا

خرید خانه 1 خواب به تومان  6.5 میلیارد تومان  8.5 میلیارد تومان   13 میلیارد تومان 
اجاره 1 خواب به تومان  20 میلیون تومان   28 میلیون تومان   35 میلیون تومان
خرید خانه 2 خواب به تومان  9.8 میلیارد تومان  10.5 میلیارد تومان  16 میلیارد تومان 
اجاره خانه 2 خواب به تومان  26 میلیون تومان   37 میلیون تومان  43 میلیون تومان
خرید خانه 3 خواب به تومان  7.5 میلیارد تومان   16 میلیارد تومان  23 میلیارد تومان 
اجاره خانه 3 خواب به تومان  36 میلیون تومان  50 میلیون تومان   68 میلیون تومان

 

محبوب ترین نقاط مالزی برای خرید خانه از نظر مهاجران

 • ارتفاعات دامانسرا یکی از گزینه‌های محبوب برای مهاجران است که تنها 17 دقیقه با LRT/MRT یا 30 دقیقه با اتوبوس با KLCC فاصله دارد.
 • قیمت های ذکر شده مربوط به حومه مسکونی است که عمدتاً افراد محلی ثروتمند در آن زندگی می‌کنند. توجه داشته باشید که قیمت خانه در اینجا بسیار گرانتر از KLCC و Ampang است.
 • آمگپانگ از مناطق محبوب مهاجرین در مالزی است. 
 • بنگسر نیز یکی دیگر از محله‌هایی است که مهاجرین از خرید و اجازه آپارتمان‌های آن بسیار راضی هستند. 

قوانین مالیاتی خرید خانه در مالزی

وقتی شما در جستجوی قیمت ملک مسکونی در مالزی هستید، باید با قوانین و مقررات خرید خانه در این کشور آشنا شوید و اطلاعات کافی در این زمینه داشته باشید. برای این کار باید به دنبال جواب این سؤالات باشید:

 • بر چه املاکی مالیات قرار می‌گیرد؟
 • نرخ رشد مالیات چقدر است؟
 • معافیت از مالیات چیست؟

برخی از کشورها هیچ نوع مالیاتی بر درآمد افراد وضع نمی‌کنند؛ اما با توجه به قوانین مالیاتی؛ برای دارائی‌های شخصی غیر منقول که شامل اسناد و دارائی‌های سرمایه گذاری شخص است، باید مالیات پرداخت شود.

قوانین مالیاتی کشور مالزی به گونه‌ای است که اتباع خارجی برای درآمد به دست آمده در خارج از مالزی ملزم به پرداخت هیچ نوع مالیاتی نیستند. علاوه بر آن بر سود حاصله از سرمایه گذاری در املاک نیز مالیات تعلق نمی‌‌گیرد.

جالب است بدانید در مالزی هیچ نوع مالیاتی بر ارزش افزوده وجود ندارد، ولی مالیات بر فروش کالای دولتی (GST) وجود دارد. این مالیات شامل 5% بر روی صورت حساب هتل‌ها، رستوران‌ها و صورت حساب‌های رسمی نظیر حق الزحمه یک وکیل می‌باشد.

کار و قوانین آن برای مهاجرین در مالزی

کلیک کنید

انواع مختلف خانه در مالزی 

در مالزی انواع مختلفی از املاک مسکونی وجود دارد که با توجه به نیاز و سرمایه خود می‌توانید یکی را برای اجاره یا خرید انتخاب کنید.

آشنایی با انواع خانه ها در مالزی 

 • خانه ییلاقی
 • عمارت
 • خانه خوشه‌ای 
 • ویلا
 • تراس
 • آپارتمان
 • پنت هاوس
 • کاندومیوم
 • Loft
 • SoHo
 • SoVo
 • SoFo 

خانه ییلاقی، خانه ییلاقی سبکی از خانه یا کلبه است که معمولاً یک طبقه است یا طبقه دوم جزئی با سقف شیبدار دارد. خانه‌های ییلاقی عموماً توسط باغ احاطه شده است.

عمارت، عمارت معمولاً بزرگتر از خانه‌های ییلاقی است و معمولاً برای ثروتمندان ساخته می‌شود.

خانه های خوشه ای، اکثر خانه‌های خوشه‌ای با چهار خانه متصل به هم ساخته می‌شوند که در کناره هر خانه یک زمین خالی وجود دارد.

ویلاها، شبیه به خانه های خوشه‌ای اما با نامی جذاب‌تر هستند.  

قیمت خانه در مالزی (هزینه اجاره و خرید خانه در کشور مالزی)

تراس، رایج‌ترین نوع خانه در مالزی است. خانه‌های تراس در اصل اقامتگاه زمینی هستند که به صورت ردیفی و در کنار یکدیگر ساخته می‌شوند. هر واحد دارای دو دیوار مشترک با همسایه در سمت راست و سمت چپ است.

لینک، یک خانه پیوندی و بزرگتر از خانه تراس است.

سوپرلینک، Superlink با عرض حداقل 7 متر ارائه می شود. معمولاً، این اصطلاح به نسخه‌های باکیفیت‌تر و گران‌تر از خانه‌های تراس اطلاق می‌شود، زیرا عرض خانه‌ها بیشتر و هر خانه دارای پنج تا شش اتاق خواب است. برای محاسبه قیمت خانه به تومان در مالزی باید بدانید خانه‌های سوپر لینک از 2 مورد دیگر گران‌تر است. 

قیمت خانه در مالزی (هزینه اجاره و خرید خانه در کشور مالزی)

آپارتمان، آپارتمان‌ها، مجموعه‌های مسکونی هستند که از قدیم الایام وجود داشته‌اند. این مجموعه‌های مسکونی دارای درب ورودی و نگهبانی است. معمولاً ارتفاع این آپارتمان‌ها بیشتر از 5 طبقه است و امکاناتی نظیر آسانسور، فضای پارکینگ، زمین بازی و محوطه سازی و غیره دارد. 
آپارتمان فلت، یک آپارتمان فلت، نوعی اقامتگاه 5 طبقه بدون دروازه و نگهبان است که تنها پارکینگ فضای باز داشته و عاری سایر امکانات دیگر است. قیمت خانه در آپارتمان فلت چون امکانات زیادی ندارد کمتر از بقیه است.   

قیمت خانه در مالزی (هزینه اجاره و خرید خانه در کشور مالزی)

کاندومیوم، ساختمان‌های گران‌قیمت و بلند چند واحدی با مالکیت واحدهای فردی هستند که معمولاً شیک‌تر از آپارتمان‌ها هستند. کاندومیوم ها، طیف کاملی از امکانات، امنیت بالا و پارکینگ سرپوشیده یا زیرزمینی را ارائه می‌دهند. کاندومیوم معمولاً در زمینی به مساحت 4,000 متر مربع و بالاتر ساخته می‌شود.

فضای بزرگتر، فضای داخلی مدرن‌تر، امنیت بالا و امکانات بیشتر مانند زمین تنیس، سالن های چند منظوره، سالن های ورزشی، باربیکیو، فضای سبز محوطه سازی شده، استخرهای شنا، و پارکینگ های سرپوشیده دلایلی است که قیمت خانه در مالزی و کاندومیوم را بالا برده است. 

اقامتگاه‌های خدماتی، اقامتگاه‌ها و سوئیت‌های سرویس‌دهی شده با امکانات خانه‌داری، سرویس اتاق، خدمات و غیره درست مانند یک هتل هستند. این اقامتگاه‌ها نوعی آپارتمان‌ یا سوئیت مبله هستند. اقامتگاه به جای آن که به صورت طبقه‌ای به افراد فروخته شود به صورت دوره‌های کوتاه مدت یا بلند مدت اجاره داده می‌شود. اقامتگاه خدماتی برای کسانی که زندگی انعطاف پذیر با شرایط متغیر دارند مانند دانشجویان یا دیجیتال نومدها مناسب است.

قیمت خانه در مالزی (هزینه اجاره و خرید خانه در کشور مالزی)

پنت‌هاوس‌ها، لفت‌ها و دوبلکس‌ها خانه‌هایی هستند که در مرتفع‌ترین نقاط ساختمان بنا می‌شوند. خانه‌ای وسیع و دو طبقه در آسمان! 
پنت هاوس، پنت هاوس‌ها واحدهای بزرگی هستند که در بالاترین طبقه کاندومیوم ها یا خانه‌های خدماتی ساخته می‌شوند. این واحدها اغلب مجلل مجهز و مبله هستند و کل طبقه یا حتی دو طبقه در بالاترین ارتفاع ساختمان را اشغال می‌کنند. برخی از آن‌ها حتی دارای بالکن‌های کنسولی، استخرهای خصوصی، باغ آسمانی یا دسترسی خصوصی به فضای پشت بام بالای آپارتمان هستند. پنت هاوس شیک‌ترین و مجلل‌ترین گزینه‌ برای خرید خانه هستند.   
لفت و دوبلکس، انواع مشابهی با نام‌های مختلف هستند. دوبلکس‌ها به عنوان لفت نیز شناخته می‌شوند، واحدهای دو طبقه‌ای که در یک خانه بزرگ در یک ساختمان بلند مسکونی بنا شده‌اند. 

این نوع املاک در مالزی که بسیار وسیع و مرتفع هستند، برای افراد پردرآمد با خانواده در حال رشد مناسب‌ است، پنت هاوس و دوبلکس نمادی از زندگی لاکچری در مالزی هستند. 

قیمت خانه در مالزی (هزینه اجاره و خرید خانه در کشور مالزی)

سوهو، SoHo، یا دفتر خانه، دفتر کوچک و منحصر به فردی در یک آپارتمان است که با فضای اداری کوچکی مجهز شده است. این فضاهای اداری معمولاً دارای ورودی مجزا از فضای نشیمن هستند یا در سطح متفاوتی نسبت به آپارتمان های نشیمن طراحی می‌شوند.

SoFo،  واحدهایی هستند که از پارتیشن‌های داخلی برای سفارشی کردن فضای خود استفاده می‌کنند. در این گونه املاک به راحتی می‌توان امکاناتی مانند مبل اضافی در یک اتاق یا یک میز اداری اضافی در اتاق دیگر را افزود.

SoVo، مخفف “دفتر کوچک، دفتر مجازی” است. این دفاتر کوچک که فقط برای مقاصد تجاری ساخته شده‌ و کاملاً مجهز به امکانات مخابراتی و زیرساختی هستند که برای شروع فوری کسب‌وکارها ضروری است.

استودیو، آپارتمان‌های استودیویی اساساً یک اتاق بزرگ بدون هیچ دیوار جداگانه برای اتاق نشیمن، آشپزخانه یا اتاق خواب به جز حمام هستند.

قیمت خانه در مالزی (هزینه اجاره و خرید خانه در کشور مالزی)

قیمت خانه به تومان در مالزی براساس نوع

قیمت انواع خانه به تومان در مالزی براساس نوع را می‌توانید در این جدول ببینید. 

متوسط ​​قیمت خانه های تراس دار 4 میلیارد تومان
متوسط ​​قیمت املاک مسکونی مرتفع 3.4 میلیارد تومان
میانگین قیمت خانه های مستقل 6.8 میلیارد تومان
متوسط ​​قیمت خانه های نیمه مستقل 6 میلیارد تومان

خرید خانه در مالزی و اقامت 

خرید خانه یا ملک در مالزی چه با هدف سرمایه‌گذاری باشد و چه برای اخذ اقامت در مالزی، یک معامله پرسود است. 

در برنامه S-MM2H «خانه دوم من ساراواک» حداقل قیمت خانه مسکونی 6 میلیارد تومان در بخش کوچینگ در نظر گفته شده است.

قیمت خانه برای دیگر بخش های ساراواک تا مبلغ 5 میلیارد تومان تعیین شده است. می‌دانستید هر ایرانی می‌تواند با توجه به حداقل قیمت خانه در استان های مختلف مالزی که برای مهاجرین و افراد خارجی در نظر گرفته شده، هر تعداد ملک مسکونی را خریداری کند.

به هر حال اخذ اقامت مالزی با برنامه S-MM2H و خرید ملک فرصت جدیدی است که نباید از دست دهید!

اقامت مالزی با خرید ملک

کلیک کنید

عکس خانه های مالزی

عکس خانه های مالزی

عکس خانه های مالزی

عکس خانه های مالزی

عکس خانه های مالزی

سؤالات متداول برای خرید خانه در مالزی

1-آیا مسکن در مالزی گران است؟

خیر در مقایسه با سایر کشورهای آسیایی و اروپایی هزینه‌های زندگی و خرید مسکن در مالزی بسیار پایین است. اگر بازنشسته و به دنبال افزایش پس انداز خود هستید، مالزی مقصدی است که ارزش سرمایه گذاری را دارد.

2-قیمت خرید یک خانه در مالزی چقدر است؟

طبق گزارش انجمن ملی مشاوران املاک، میانگین قیمت برای خرید خانه‌های نوساز در سپتامبر 2022 حدود 16 میلیارد تومان برآورد شده است.

3-آیا خارجی ها می‌توانند در مالزی خانه بخرند؟

قطعاً بله! مالزی همیشه پذیرای خارجی هایی است قصد سرمایه گذاری در این کشور را دارند. در قوانین اخذ اقامت مالزی با ویزای SMM2H و MM2H دارندگان ویزا با رعایت قوانین، مجاز به خرید ملک و سرمایه گذاری در مالزی هستند.

4-برای زندگی راحت در مالزی به چه حقوقی نیاز دارید؟

حقوق ماهیانه 50 تا 60 میلیون تومان به شما امکان می‌دهد زندگی راحتی در مالزی داشته باشید. در مورد داشتن حقوق بالا، این محدوده احتمالاً 80 میلیون تومان و بالاتر است، زیرا می‌توانید در حین حمایت از خانواده، مکان خوبی برای زندگی داشته باشید.

اقامت مالزی با مشاوره شریف

اگر می‌خواهید مسیر اقامت در مالزی را هموار کنید و با سرعت بیشتری اقامت بگیرید با مشاوره شریف همراه شوید. مشاوره شریف با تجربه قریب به 20 سال زندگی در مالزی از تجربیات خود در این کشور می‌گوید. برای اخذ انواع ویزای مالزی با ما تماس تماس بگیرید:

 • ویزای توریستی مالزی
 • ویزای سوشال 
 • ویزای فوری 48 ساعته مالزی
 • ویزای تحصیلی
 • ویزای همراه
 • ویزای بازنشستگی 
  همین حالا تماس بگیرید۲۲۸۴۰۱۴۰ – ۰۲۱

منبع:

https://www.propertyguru.com.my/property-guides/different-types-of-properties-and-houses-in-malaysia-9448

How Affordable Are Malaysian Homes? | Interactive Map

https://rent.rumah-i.com/types-properties/

https://www.globalpropertyguide.com/Asia/Malaysia

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *