تماس فوری
پیام از طریق واتساپ
دانشگاه سان‌وی مالزی (Sunway University)
دانشگاه سان‌وی مالزی (Sunway University)

دانشگاه سان وی مالزی (sunway)

زمان مطالعه: 5 دقیقه
4.9/5 - (314 امتیاز)

دانشگاه سان‌وی مالزی (Sunway)؛ دانشگاه برتر فناوری دیجیتال مالزی است که در شهر سان وی سیتی واقع شده است. سان وی؛ دانشگاهی 5 ستاره با کلاس جهانی است که در بین 2٪ دانشگاه‌های برتر جهان و 1.5٪ دانشگاه‌های برتر آسیا می‌درخشد. تحصیل در دانشگاه 5 ستاره‌ی سان‌وی مالزی، بزرگترین هدف افرادی است که قصد دارند به عنوان متخصصان فناوری دیجتال به دنیا معرفی شوند. شما نیز می‌توانید به جامعه دانشجویان سان وی در مالزی بپیوندید!

مشاوره شریف، تنها نماینده رسمی دانشگاه سان وی در ایران است. برای تحصیل در بهترین دانشگاه‌های مالزی با ما در ارتباط باشید. 

تمام رشته‌های کارشناسی ارائه شده در دانشکده‌های دانشگاه بین‌المللی سان‌وی مالزی، مورد تأیید دانشگاه لنکستر انگلستان است و در پایان تحصیلات به دانشجویان دو مدرک داده می‎‌شود؛ یکی از دانشگاه سان وی مالزی و دیگری از دانشگاه لنکستر انگلستان!

video
play-rounded-fill

درباره دانشگاه سانوی مالزی (2024)

دانشگاه سان وی یکی از دانشگاه‌های خصوصی بزرگ مالزی است که متعهد به ارائه آموزش جامع عالی به همه دانشجویان بدون در نظر گرفتن نژاد، عقیده، یا وضعیت اجتماعی-اقتصادی است. دانشگاه سان وی با پایبندی به اصول اساسی خود یعنی صداقت، فروتنی و تعالی، به کشف و توسعه‌ی علم، ترویج، انتقال و به کارگیری دانش در خدمت نیازهای جامعه جهانی می‌پردازد. دانشگاه سان وی بر آن است که با اتخاذ یک جهان بینی زیست محیطی، درک دیدگاه‌های سیستمی و پرورش هوش هیجانی، یک نگرش پایدار را در جامعه پردیس خود پرورش دهد.

دانشگاه سان وی بخشی از گروه آموزشی سان وی است که تحت مالکیت و مدیریت بزرگترین شرکت اجتماعی متمرکز بر آموزش مالزی، بنیاد جفری چی (JCF) است. درآمد حاصل از این شرکت، مجدداً در مؤسسات آموزشی سرمایه‌گذاری می‌شود و یا به‌عنوان بورسیه، کمک هزینه‌های تحقیقاتی و هزینه توسعه‌ دانشکده‌ها و ساختمان‌ها استفاده می‌شود.

university sunway
رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS 586
وضعیت دانشگاه خصوصی
تعداد دانشجویان ۴,۶۴۸
تعداد اعضای هیئت علمی ۵۶۹
تعداد مقالات بین المللی زیاد
موقعیت مالزی،سلانگور،سوبانگ‌جایا،بندر سان‌وی
وب سایت دانشگاه sunway مالزی university.sunway.edu

امتیازات و افتخارات دانشگاه sunway مالزی

 • دریافت رتبه 586 جهانی در رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS 2024.
 • دریافت رتبه 22 آسیایی در رتبه بندی دانشگاه های آسیایی – آسیای جنوب شرقی QS 2024.
 • دریافت رتبه 101-150 رتبه بندی 2024 QS WUR بر اساس موضوع.
 • اخذ رتبه 470 در رتبه بندی پایداری  2024 QS.
 • کسب رتبه‌ی 1 در کشور مالزی برای دو مورد «تجربه‌ی آموزش جامع» و «دروس کیفی و استخدام».
 • کسب رتبه برتر دانشگاهی در میان ۲.۵% دانشگاه‌های آسیا.
 • کسب رتبه برتر در بین دانشگاه های مالزی و کالج های دانشگاهی در رتبه‌بندی آسیایی QS در سال ۲۰۱۸
 • مطابق آمار سال 2021 سان وی در آمار وب سایت معتبر QS محدوده ۷۵۰-۷۵۱ قرار گرفت.
 • دانشگاه سان وی همچنین در ارزیابی SETARA ۲۰۱۷ از مؤسسات آموزش عالی مالزی، موفق به دریافت رتبه‌ی ۵ ستاره برای آموزش، امکانات و استخدام شده است.
 • sunway یکی از 11 دانشگاه مالزی است که توسط دانشگاه اقتصاد دیجیتال موفق به دریافت رتبه‌ی دانشگاه برتر فناوری دیجیتال شده است.
 • از رتبه‌بندی ستاره‌های دانشگاهی QS در سال ۲۰۱۵ تاکنون ۱۴۶,۰۰۰ کتاب در مجموعه کتابخانه‌ای پردیس دانشگاه سان‌وی وجود دارد.

معرفی دانشکده‌های دانشگاه Sunway 

دانشکده های دانشگاه Sunway مالزی

کارشناسی

کارشناسی ارشد

دانشکده تجارت

دارد ندارد
دانشکده علوم و فناوری دارد ندارد
دانشکده هنر دارد دارد
دانشکده علوم ریاضی دارد دارد
دانشکده بهداشت و علوم پزشکی دارد دارد
 دانشکده حسابداری و مدیریت دارد ندارد
دانشکده فنی و مهندسی دارد دارد
مدرسه مدیریت هتلداری و خدمات دارد دارد
مرکز آموزش آمریکایی دارد  
مرکز مطالعات زبان انگلیسی دارد  

تحصیل کارشناسی ارشد مالزی

کلیک کنید

ساختار آموزشی دانشگاه سان وی مالزی

ساختار آموزشی دانشگاه سان وی مالزی

ساختار آموزشی برگ برنده و نقطه اصلی تمایز و برتری دانشگاه های مالزی است. برای آشنایی با ساختار آموزشی یا برگ برنده دانشگاه سان وی مالزی این چند خط را با دقت بیشتری بخوانید:

 • اساتید برجسته دانشگاه سان‌وی جزو اساتید برتر بین المللی دانشگاه های کشور مالزی هستند.
 • دانشگاه بین‌المللی سان‌وی مالزی، دارای 4 مرکز تحقیقاتی تخصصی است که طیف وسیعی از پژوهش‌های دانشگاهی، صنعتی و مطالعاتی را ارائه می‌دهند.
 • همکاری با دانشگاه های معتبر دنیا و اخذ دو مدرک همزمان از دانشگاه های پارنتر مانند هاروارد، آکسفورد، و کمبریج و غیره
 • دوره‌های کارآموزی دانشگاه سان وی بخش اصلی تحصیل کارشناسی مالزی است به دانشجویان کمک می‌کند تا تجربیاتی فراتر از دروس دانشگاهی را در دل صنعت یاد بگیرند.
 • واحد خدمات شغلی دانشگاه سان‌وی با معرفی فارغ التحصیلان به کارفرمایان آنها را برای فرآیندهای استخدام و انتخاب نامزد آماده می‌کنند.

هزینه تحصیل در دانشگاه سان‌وی مالزی

دانشگاه سان وی (sunway) یکی از دانشگاه های مالزی است که غیر انتفاعی و خصوصی بوده و از 3 طریق زیر تسهیلات به دانشجویان ارائه می‌دهد: 

 1. بورسیه
 2. پژوهش
 3. سرمایه گذاری

باید بدانید هزینه‌ی تحصیل در مالزی با در نظر گرفتن امتیازات دانشگاه سان وی به مراتب کمتر از همتایان بین‌المللی در کشورهای آسیایی و اروپایی خواهد بود. با این دیدگاه قطعاً تحصیل در دانشگاه sunway مالزی به سود شما است.

مشاوره شریف به عنوان ایجنت انحصاری دانشگاه سان وی مالزی، ریز جزئیات هزینه تحصیل در دانشگاه سان وی مالزی را در اختیارتان می‌گذارد؛ کافی است با ما در ارتباط باشید…

بورسیه تحصیلی دانشگاه سانوی!

دکتر جفری چی، بنیانگذار Sunway و متولی بنیاد جفری چی، قاطعانه معتقد است که فرصت برای آموزش باید برابر باشد. وی تأکید دارد آموزش خوب درها را به سوی زندگی بهتر باز می‌کند.

با در نظر گرفتن این موضوع، بنیاد جفری چی به عنوان جایگزین صندوق امانی آموزش سان‌وی در مارس 2010 تأسیس شد. از سال 2021، بنیاد جفری چی بیش از 570 میلیون رینگیت بورسیه به هزاران دانشجوی شایسته در رشته‌های مختلف تحصیلی اعطا کرده است. دانشگاه سان‌وی از طریق بنیاد جفری چی، به طور مداوم از طریق ارائه‌ی بورسیه‌ها و جوایز و بودجه‌های آموزشی به دانشجویان شایسته اعطا می‌کند.

دانشگاه سان‌وی در مالزی بورسیه‌های مختلفی را برای دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهد. این بورسیه‌ها شامل موارد زیر هستند:

1- بورسیه‌های عالی تحصیلی: این دسته از بورسیه‌ها بر اساس عملکرد تحصیلی دانشجویان اعطا می‌شوند و شامل بورسیه‌هایی مانند Jeffrey Cheah Entrance Scholarship، Jeffrey Cheah ACE Scholarship و Sunway-ICAEW Global Accountant Scholarship هستند.

2- بورسیه‌های بر اساس نیاز مالی: این بورسیه‌ها برای دانشجویانی است که نیاز مالی دارند و شامل بورسیه‌هایی مانند Jeffrey Cheah Foundation Community Scholarship و Sunway-Teach For Malaysia Scholarship می‌شوند.

3- بورسیه‌های مبتنی بر استعداد: این دسته از بورسیه‌ها برای دانشجویانی که در زمینه‌های خاصی مانند ورزش یا هنر استعداد دارند ارائه می‌شوند، مانند Sunway Sports Scholarship و Sunway Music Scholarship.

بورسیه‌های ارائه شده توسط دانشگاه سان‌وی می‌توانند شامل کمک هزینه‌های تحصیلی کامل یا جزئی باشند و برای برنامه‌های مختلف تحصیلی مانند دیپلم، برنامه انتقال درجه امریکایی (ADTP)، و برنامه‌های کارشناسی ارائه می‌شوند.

برای اطلاعات بیشتر و جزئیات دقیق در مورد هر بورسیه و شرایط اهلیت مربوطه، می‌توانید به وب‌سایت دانشگاه سان‌وی مراجعه کنید یا با دفتر شریف اِستادی تماس بگیرید.

هزینه‌ تسهیلات و بورسیه دانشگاه سان وی

هزینه تسهیلات دانشگاه سان وی مالزی صرف امور زیر شده است:

 • ۵ میلیون رینگت سرمایه­‌گذاری سالانه در اقلام کتابخانه‌ای
 •  بیش از 570 میلیون رینگت بورسیه اعطایی سالانه توسط بنیاد جفری چی
 • ۳۵۰ میلیون رینگت سرمایه گذاری سالانه در تسهیلات آموزشی، یادگیری و پژوهش

لیست رشته و شهریه دانشگاه sunway مالزی

اینجا رو کلیک کن

دریافت دو مدرک همزمان از سان وی و دانشگاه های پارتنر!

دانشگاه سان‌وی کشور مالزی

تمامی دانشجویان هر کدام به نوبه‌ی خود دلایلی برای ادامه تحصیل در خارج از کشور دارند که مهم‌ترین آنها اخذ مدرک فارغ‌التحصیلی با اعتبار جهانی است. مسلماً با داشتن مدرک بین‌المللی مسیر تحصیلی شما در کشورهای اروپایی هموارتر می‌شود.

دانشگاه بین‌المللی سان وی با چشم اندازی جهانی، همکاری نزدیکی با دانشگاه لنکستر انگلستان و دانشگاه بین‌المللی لوکوردون‌بلو برقرار کرده است. نتیجه این همکاری مسرت بخش اعطای دو مدرک همزمان از دانشگاه سان وی مالزی و دانشگاه پارتنر است. 

علاوه بر آن اشتراک گذاری علمی دانشگاه سان وی با بهترین مؤسسات دنیا مانند دانشگاه هاروارد، دانشگاه آکسفورد، و دانشگاه کمبریج، علاوه بر کیفیت آموزش، تضمینی برای اعتبار مدارک تحصیلی سان وی است. ضمن آن که ارتباطات این دانشگاه منجر به همبستگی‌های علمی و فرهنگی قوی با مؤسسات و متخصصان پیشرو جهانی می‌شود.

دانشگاه سان وی مورد تأیید وزارت آموزش و سازمان اعتباربخشی مدارک تحصیلی مالزی (MQA) است.

اعطای مدرک از دانشگاه لنکستر انگلستان

طی همکاری استراتژیک دانشگاه سان وی با دانشگاه لنکستر، امکان دریافت مدرک هر دو دانشگاه برای فارغ‌التحصیلان بسیاری از دوره‌های تحصیلی در دانشگاه sunway فراهم است. دانشگاه لنکستر در سال ۲۰۱۸ از سوی راهنمای دانشگاه‌‌های ساندی و تایمز به‌عنوان «دانشگاه سال» معرفی شد و در رده‌ی ۱۰ دانشگاه برترِ سه رده‌بندی اصلی در انگلستان قرار گرفت.

دانشگاه لنکستر که توسط منشور سلطنتی انگلستان در سال 1964 تأسیس شد، به عنوان مرکزی برای تعالی در تدریس، بورس تحصیلی و تحقیق، از شهرت جهانی برخوردار است. دانشگاه لنکستر، که در 1٪ دانشگاه‌های برتر جهان قرار دارد، تاکنون توانسته به طور مداوم در جدول لیگ آموزش عالی انگلستان و دانشگاه‌های بین‌المللی، رتبه بالایی کسب کند.

این روابط به توسعه‌ی برنامه درسی، آموزش بهتر و همچنین ارائه تجربه بیشتر برای دانشگاهیان و دانشجویان کمک می‌کند. ماحصل این همکاری زمانی است که شما از سان‌وی فارغ‌التحصیل می‌شوید! به دانشجویانی که با موفقیت رشته‌های ارائه شده در دانشکده‌های سان‌وی را به پایان برسانند، علاوه بر مدرک دانشگاه سان‌وی، مدرک مضاعفی از دانشگاه لنکستر، یکی از 10 دانشگاه برتر بریتانیا، تعلق می‌گیرد؛ یک تیر و دو نشان!

اعطای مدرک از دانشکده‌ی بین‌المللی Le Cordon Bleu:

در یک همکاری ارزشمند دیگر، دانشگاه sunway مالزی مفتخر است که شانه به شانه‌ی دانشکده‌ی بین‌المللی “Le Cordon Bleu” ایستاده است. مدرسه‌ی” Le Cordon Bleu” در سال 1895 به‌عنوان یک مؤسسه‌ی هنری معتبر آشپزی در پاریس تأسیس شد؛ این مدرسه در آموزش عالیِ آشپزی و مهمانداری سرآمد است. به موجب این همکاری، فارغ‌التحصیلان رشته‌های مهمانداری و دوره‌های آشپزی Le Cordon Bleu در دانشگاه سان وی مالزی، در مقطع دیپلم و لیسانس می‌توانند علاوه بر مدرک خود دانشگاه، مدرک ” Le Cordon Bleu” را نیز دریافت کنند.

سؤالات متداول برای دانشگاه sunway مالزی

1- آیا دانشگاه سان وی برای تحصیل در مالزی خوب است؟

دانشگاه سان وی یکی از دانشگاه های مالزی خصوصی برجسته در مالزی است که از نظر استانداردهای جهانی نسبتاً جوان است، اما در حال حاضر در بین ۲٪ دانشگاه های برتر جهان رتبه بندی شده است.

2- دلیل اصلی معروفیت دانشگاه سان وی مالزی چیست؟

بر اساس آخرین ویرایش رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS توسط Subject، دانشگاه Sunway به عنوان یکی از برترین دانشگاه های جهان در 2 موضوع «مدیریت هتلداری» و «اوقات فراغت» است.

3- آیا کالج و دانشگاه سان وی هر دو یکی هستند؟

کالج سان وی در سال 2004 به کالج دانشگاه سان وی ارتقا پیدا کرد. 

اخذ پذیرش دانشگاه سان وی مالزی با مشاوره شریف

مشاوره شریف؛ تنها ایجینت انحصاری مجموعه آموزشی سان وی مالزی در ایران است. 

مشاوره شریف؛ به عنوان بزرگترین سایت تخصصی اقامت و تحصیل در مالزی، این افتخار را دارد تا به تمامی علاقه‌مندان به تحصیل در دانشگاه سان وی مالزی، خدمات استثنایی در رابطه با اخذ پذیرش، ثبت‌نام، اخذ ویزای تحصیلی، خوابگاه و … ارائه نماید. برای انجام خدمات زیر با ما تماس بگیرید:

 • اخذ پذیرش دانشگاه های مالزی
 • ثبت نام در مدارس بین المللی مالزی و مدرسه سان وی
 • اخذ ویزای تحصیلی مالزی
 • اخذ ویزای فوری ظرف مدت 48 ساعت

                مالزی تخصص ماست!

همین حالا تماس بگیرید۲۲۸۴۰۱۴۰ – ۰۲۱

منبع:

https://university.sunway.edu.my https://www.topuniversities.com/universities/sunway-university/undergrad

2 دیدگاه

 1. مینو تبریزیان

  با اختلاف یکی از بهترین دانشگاه های مالزیه ،
  به تازگی فاز جدید ساختمان و یک زمین چمن مصنوعی چند منظوره و پارکینگ رو تکمیل کردند.

 2. موقعیت مکانی عالی، امکانات و از همه مهمتر هیئت علمی آگاه و دلسوز.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Hide picture