تماس بگیرید
تماس از طریق واتساپ
منو
مشاوره شریف پلی بسوی مدارس بین‌المللی در مالزی کلیک کنید
اطلاعیه: با توجه به سوءاستفاده از نام شریف در بسیاری از سایت ها دقت کنید که sharifstudy.com تنها سایت رسمی مشاوره شریف می باشد.
ویزای مالزی

اخذ ویزای مالزی

 ویزای مالزی می‌خواهید! ویزای اقامت MM2H یا ویزای تحصیلی؟ مالزی کنونی از بسیاری از کشورهای جهان سومی که تاکنون می‌شناختید پیشی گرفته و تقریباً زمین تا آسمان بین‌شان فاصله افتاده است. امروزه مالزی را از هر نگاه که ببینید، مقصدی مناسب برای اقامت و تحصیل است. فرقی نمی‌کند که با چه قصد و نیتی راهی مالزی می‌شوید؛ برای اخذ ویزای مالزی روی ما حساب کنید. در این مقاله با انواع ویزای مالزی، مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا و جزئیات کامل آن، آشنا خواهید شد.

مشاوره شریف با بیش از 15 سال تجربه در زمینه‌ی اقامت مالزی، مجری و راهنمای شما در امور اخذ ویزای مالزی، اعم از ویزای اقامت MM2H و حتی ویزای تحصیلی مالزی خواهد بود؛ مالزی تخصص ماست.

برای تماس کلیک کنید۲۲۷۷۹۴۶۲ – ۰۲۱

مالزی، مقصدی دنج برای اقامت و تحصیل

malaysia

در این بخش قصد داریم مالزی را از نگاه مقصدی برای اقامت و تحصیل بررسی کنیم؛ واقعاً چرا مالزی؟؟!

کافی است سری به مرورگرهای گوگل بزنید و نگاهی به تصاویر مالزی بیاندازید. از فضای سبز شهری گرفته تا ساختمان ها و برج‌های مدرن خبر از زندگی شهری اروپایی را می‌دهند. در حواشی مناطق شبیه جزیره‌ی مالزی، زندگی به سبک شهرهای ساحلی تجلی می‌کند. تفریحات آبی، سواحل مرجانی، امواج خروشان، شن‌های روان و آب های شیشه‌ای که با یک نگاه سر درون را فاش می‌کنند و گردشگرانی که در ساحل آفتاب می‌گیرند! نشان از محبوبیت مالزی برای توریست‌های اروپایی است. تجربه‌ی زندگی و اقامت در مالزی چنین می‌نماید که مالزی مقصدی دنج برای اقامت MM2H، است.

ناگفته نماند؛ مالزی را می‌توان قطب برتر آموزشی آسیا نامید. کافیست نگاهی به رزرومه دانشگاه‌های مالزی داشته باشید تا کیفیت واقعی آموزش و تحصیل در مالزی را درک کنید. تحصیل در برترین دانشگاه‌ها با رنکینگ‌های جهانی، کمی دور از ذهن است که با تحصیل در مالزی تحقق می‌یابد.

جنگل های بارانی، سواحل با شکوه، پارک‌های ملی و آب و هوای گرم و مطلوب، از عواملی هستند که همواره تمایل افراد را به مهاجرت تحصیلی به مالزی افزایش می‌دهند. چشم انداز دولت مالزی جذب 250 هزار دانشجوی خارجی تا سال 2025 است؛ اگرچه هدفی بلند پروازانه محسوب میشود اما غیر ممکن نیست!

اخذ ویزای تحصیلی مالزی

تحصیل در مالزی

اقامت در کشوری سرسبز با آب و هوای استوای را خیلی از ماها در سر می‌پرورانیم؛ اخذ ویزای مالزی پنجره‌ایست رو به سواحل مرجانی و زندگی در شرایط مطلوب اروپایی. پس اگر قصد اقامت یا تحصیل در مالزی را دارید، می‌توانید برای گرفتن ویزای مالزی از طریق https://sharifstudy.com اقدام کنید.

اخذ ویزای دانشجویی در سه مرحله:

مرحله اول: اخذ نامه‌ی تأییدیه ویزا (val)

دانشجویان باید ابتدا از اداره‌ی مهاجرت، تأییدیه ویزا دریافت کنند و تمام مدارک زیر را به بخش بین‌الملل تحویل دهند.

1-کپی مدارک تحصیلی
۲- کپی تمام صفحات پاسپورت
۳- فایل عکس عکس با پشت‌زمینه‌ی سفید سایز 3.5 در 4.5
۴- نامه‌ی پذیرش دانشگاه
۵- تکمیل فرم اظهارنامه سلامت
۶- پرداخت هزینه ویزا (بسته به دانشگاه شما متفاوت می باشیدو به شما اعلام می شود)

صدور نامه‌ی تأییدیه ویزا حدود 14 روز کاری به طول می‌انجامد؛ البته این زمان ثابت نیست و ممکن است طولانی‌تر باشد.

مرحله دوم: اخذ ویزای یکبار ورود (SEV)

در صورتی که دانشجویان نامه‌‌ی تاییدیه ویزا را دریافت کردند باید ویزای SEV از سفارت مالزی در تهران اخذ نمایند.

مدارک مورد نیاز ویزای single entry Visa

۱- تکمیل فرم درخواست
۲- اصل پاسپورت (پاسپورت شما باید حداقل ۱۸ ماه اعتبار داشته باشد)
۳- یک قطعه عکس
۴- کپی بلیط
۵-نامه‌ی پذیرش
۶- نامه‌ی تأییدیه ویزا

مرحله سوم: ورود به مالزی و ثبت‌نام دانشگاه

دانشجویان پس از دریافت SEV از سفارت، باید وارد مالزی شوند.
در فرودگاه مالزی پس از دریافت مهر ورود (با مدت زمان یک ماه) باید سریعاً در دانشگاه ثبت‌نام نموده و بعد از انجام آزمایشات پزشکی ویزای دانشجویی یک ساله دریافت کنند.

هزینه‌ی اخذ ویزای دانشجویی در مالزی

هزینه‌ی ویزا مربوط به اداره‌ی مهاجرت مالزی (اداره‌ی EMGS) می‌باشد و بسته به مقطع و دانشگاه انتخابی شما متغییر است. پیشنهاد می‌کنیم از مشاورین ما برای بررسی هزینه‌ی دقیق اخذ ویزای دانشجویی در مالزی، کمک بگیرید.

قوانین ویزای دانشجویی در زمان پاندمی

ازتاریخ 1 ژانویه 2021، کلیه دانشجویان بین‌المللی از سراسر دنیا برای ادامه‌ی تحصیل، می‌توانند وارد مالزی شوند. بنابراین شامل دانشجویان ایرانی (دانشجویان جدید و قدیمی) نیز می‌شود. البته باید بدانید که دارندگان ویزای همراه هنوز نمی‌توانند وارد مالزی شوند.

طبق قوانین جدید در زمان پاندمی کرونا:

 • همه‌ی دانشجویان خارجی در زمان دوره‌ی کنترل پاندمی، می‌توانند بصورت حضوری و مجازی، در دانشگاه‌های مالزی تحصیل کنند.
 • اگر حضور در کلاس الزامی باشد، دانشجو باید جهت صدور نامه‌ی تأییدیه که مجوز رفت و آمد وی است نیز اقدام کند.
 • مؤسسات آموزش عالی مالزی، موظف‌ هستند تا هماهنگی‌های لازم در زمینه‌ی رفاه و نیازهای دانشجویان را انجام دهند. این تدابیر به منظور کنترل اوضاع دانشگاه و امنیت دانشجویان می‌باشد.
 1. هنگامی که اداره‌ی مهاجرت مالزی eVAL را تأیید کرد، eVAL و مجوز سفر به طور خودکار صادر می‌شود و از طریق وب‌سایت EMGS برای بارگیری در دسترس قرار می‌گیرند. مجوز سفر را می‌توانید از اینجا بارگیری کنید.
 2. دانشجویان از کشورهایی که برای ورود به مالزی نیاز به ویزای یکبار ورود (SEV) دارند، لازم است درخواست SEV خود را به سفارت مالزی ارسال کنند.

فرایند قبل از ورود دانشجویان به مالزی

 1. کلیه دانشجویان موجود که قصد ورود به مالزی را دارند، باید درخواست مجوز سفر خود را از طریق وب سایت EMGS ارسال کنند. پس از تأیید، مجوز سفر برای بارگیری از طریق وب سایت EMGS در دسترس قرار می‌گیرد. مجوز سفر را می‌توانید از اینجا دانلود کنید.
 2. نامه تعهدات (LOU) را بارگیری، پر و امضا کرده و توصیه‌های سفر را از نزدیک‌ترین دفتر مأموریت مالزی دریافت کنید. این فرم را می‌توانید از اینجا بارگیری نمایید.
 3. نتیجه‌ی آزمایش RT-PCR COVID-19 باید به انگلیسی ترجمه شود تا مقامات مربوطه در مالزی بتوانند آن را بازرسی کنند.
 4. دانشجویان باید پرداخت هزینه قرنطینه را بصورت آنلاین انجام دهند و زمان ورود رسید آن ‎را ارائه دهند.
 5. دانشجویان باید برنامه MySejahtera را از  App iOS ، Google Play یا Huawei AppGallery بارگیری کرده و کلیه اطلاعات مورد نیاز را سه روز قبل از تاریخ ورود تکمیل کنند.

مراحل پس از ورود برای دانشجویان

 1. دانشجویان بین‌المللی فقط مجازند از طریق ورودی KLIA و KLIA 2 وارد مالزی شوند.
 2. دانشجویان قبل از ادامه تحصیل ملزم به رعایت قرنطینه اجباری به مدت 7 الی 10 روز پس از ورود به مالزی هستند. این موضوع منوط به ارائه‌ی نتایج تست غربالگری COVID-19 در زمان ورود است. دانشجویان بین‌المللی که قادر به ارائه‌ی نتایج تست غربالگری COVID-19 نیستند و یا اگر نتایج آزمایش آن‌ها توسط وزارت بهداشت معتبر قابل قبول نباشد، می‌بایست یک دوره‌ی قرنطینه‌ به مدت 10 روز را طی کنند.
 3. توجه داشته باشید که کلیه‌ی هزینه‌های اعمال شده توسط دولت مالزی از جمله هزینه‌ی آزمایش تشخیص COVID-19، هزینه‌ی قرنطینه و هزینه‌ی پذیرش بیمارستان (در صورت نیاز)، باید توسط دانشجوی بین‌المللی پرداخت شود.
 4. در طول دوره‌ی قرنطینه، دانش‌آموزان تحت این موارد قرار می گیرند:
  • آزمایش RT-PCR/RTK Ag COVID-19 swab در روز پنجم دوره‌ی قرنطینه (برای کسانی که تحت یک دوره قرنطینه 7 روزه قرار دارند)
  • آزمایش RT-PCR/RTK Ag COVID-19 swab در روز هشتم دوره‌ی قرنطینه (برای کسانی که تحت یک دوره قرنطینه 10 روزه قرار می‌گیرند)
 5. پس از اتمام دوره‌ی قرنطینه، از طرف آژانس ملی مدیریت بلایا (NADMA) برای دانشجویان اجازه‌ی خروج صادر می‌شود.
 6. مؤسسات آموزش و پرورش ملزم به پذیرش دانشجویان از ایستگاه قرنطینه‌ی مربوطه خواهند بود و آن‌ها باید از دستور خروج به منظور سفرهای بین منطقه‌ای / بین ایالتی استفاده کنند.

به عنوان بخشی از روند درخواست eVAL، موارد زیر باید انجام شود:

1- ارسال “اعلامیه محل اقامت”

مؤسسات آموزش و پرورش باید قبل از ارسال درخواست eVAL، “اعلامیه محل اقامت” را برای کلیه‌ی دانشجویان بین‌المللی جدید ارائه دهند. دلیل این اعلامیه این است که مقامات بهداشتی قادر به یافتن دانش‌آموزان در صورت نیاز هستند.

مؤسسات آموزش و پرورش باید از الگوی پیوست شده برای ‘اعلامیه محل اقامت’ استفاده کنند.

2- ارسال “اعلامیه برای شروع کلاس‌های آنلاین”

این بند فقط برای برنامه eVAL که قبل از 1 ژانویه 2021 ارسال شده است قابل اجرا است.

اگر دانشجو دوره‌ی تحصیل خود را بصورت آنلاین بگذراند، مؤسسات آموزشی موظف‌اند “اعلامیه شروع کلاس‌های آنلاین” را ارائه دهند.

در صورتی كه دانشجويان پس از ورود به مالزی تحصيلات خود را آغاز كنند، مراکز آموزشی موظف می‌شوند نامه پذیرش جديدی را كه نشان دهنده‌ی تاريخ ثبت‌نام تجديد نظر شده است را ارائه دهند. مؤسسات آموزشی باید از الگوی پیوست شده برای “اعلامیه شروع کلاس‌های آنلاین” استفاده کنند.

این فرم‌های اعلامیه باید با استفاده از سربرگ مؤسسه آموزشی ارسال و توسط نماینده‌ی مؤسسه امضا شود.

با در نظر گرفتن دستور کنترل حرکت (MCO) که توسط دولت مالزی وضع شده است، این فرم‌های اعلامیه را می‌توان از طریق پست الکترونیکی به آدرس additionaldoc@emgs.com.my ایمیل کرد.

3- اطمینان از اعتبار گذرنامه دانشجو (حداقل 18 ماه)

مؤسسات آموزشی باید اطمینان حاصل کنند که از اعتبار گذرنامه‌ی دانشجویان، حداقل 18 ماه باقی مانده باشد.

اخطار! : در صورت عدم احراز شرایط فوق، EMGS اقدام به ارسال درخواست تأیید eVAL نمی‌کند و این موضوع را از طریق سیستم EMGS STAR به مؤسسات آموزشی اطلاع می‌دهد.

قوانین جدید اخذ ویزای تحصیلی مالزی

دولت مالزی با هدف کاهش میزان سو‌ء استفاده از ویزاهای دانشجویی، شرایط ورود دانشجویان خارجی به این کشور را سخت‌تر کرده است.

وزارت آموزش عالی مالزی، با اعلام برخی از تغییرات در نحوه ورود دانشجویان خارجی به این کشور گفته بود: دانشجویان خارجی دیگر نمی‌توانند همچون گذشته با ویزای توریستی وارد مالزی شوند. تنها زمانی به دانشجویان خارجی اجازه‌ی ورود داده خواهد شد که از یکی از دانشگاه‌های این کشور پذیرش گرفته باشند.

یادآور می‌شود؛ انتشار خبرهایی مبنی بر قاچاق مواد مخدر توسط دانشجویان آفریقایی و ارتکاب جرایمی نظیر قتل توسط دانشجویان پاکستانی، بار دیگر موضوع دانشجویان خارجی در این کشور استوایی را بر سر زبان‌ها انداخته است.
بر همین اساس؛ اخیرا محمد خالد نوردین ـ وزیر آموزش عالی مالزی ـ در گفت‌وگو با خبرنگاران از تشدید قوانین ورود دانشجویان خارجی به این کشور خبر داد.

وی اظهار کرد: طبق تصمیمات جدید، دانشجویان خارجی باید پیش از درخواست برای ویزای دانشجویی مالزی مقدماتی مانند: داشتن بیمه‌ی درمانی، صدور کارت دانشجویی و نامه پذیرش از مؤسسات آموزش عالی مالزی را فراهم کنند.
وزیر آموزش عالی مالزی همچنین؛ شمار دانشجویان خارجی در این کشور را ۹۵ هزار نفر اعلام کرد.

ویزای سوشیال مالزی (ویزای دو ماهه مالزی)

با وجود اینکه مالزی همواره پذیرای تعداد زیادی از افراد خارجی می‌باشد، ولی مهاجرت به مالزی خیلی آسان نیست، چرا که دولت مالزی همیشه مراقب است؛ افزایش مهاجران بر روی میزان توازن جمعیت آن‌ها تأثیر نداشته باشد.
در این راستا طبق قوانین جدید؛ از اکتبر ۲۰۱۳ ویزای توریستی ایرانیان که قبلا ۹۰ روز بود به ۱۴ روز کاهش یافت.

اگر قصد سفر به مالزی و اقامت بیشتر از دو هفته را دارید، باید ابتدا ویزا دریافت نمایید.

پیش از این، دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مالزی را داشتند، می‌توانستند با ویزای توریستی ۱۴ روزه وارد مالزی شوند و سپس ویزای خود را به ویزای تحصیلی تغییر دهند. این در حالی است که با قوانین جدید دانشجویان باید پیش از عزیمت به مالزی نسبت به دریافت نامه‌ی ویزای صادر شده از اداره مهاجرت اقدام کنند.

اخذ ویزای سوشیال مالزی در کمتر از یک هفته

اگر شما نیازمند اقامت در مالزی بین ۲ تا ۴ ماه هستید، می‌توانید از سفارت مالزی در تهران در کمتر از یک هفته‌ی کاری، برای تمامی متقاضیان در تهران، شهرستان‌ها و همه گروه‌های سنی بدون هیچ نوع محدودیت اقدام کنید.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزا‌:

متقاضیان می‌توانند برای دریافت ویزا مدارک مورد نیاز شامل:

 • گواهی بانکی به مبلغ ۸ تا ۱۰ میلیون تومان
 • یک قطعه عکس
 • اصل پاسپورت
 • هزینه‌ی تقاضای ویزا
 • کپی رزرو بلیط

را به آدرس ما در دفتر تهران ارسال ‌نمایند تا جهت اخذ ویزای آنان اقدامات لازم صورت گیرد.

اخذ ویزای بیزینس با ثبت شرکت در مالزی

ثبت شرکت و اخذ ویزای بیزینس شخصی شما در کمتر از ۶۰ روز

مزایای ویزای بیزنس:

مزایای بیزینس در مالزی

 • شما مالک ۱۰۰% شرکت می‌باشید و نیازی به شریک مالایی نمی‌باشد
 • ثبت شرکت در ۱۴ روز
 • برای شرکت‌های تجاری مالیات تنها ۳% می باشد
 • معاف از پرداخت سود در شرکتهای سرمایه گذاری هلدینگ
 • معاف از پرداخت مالیات – برای درآمدهای شخصی یا حقوق
 • معاف از پرداخت جی اس تی , خدمات و فروش
 • باز کردن حساب بانکی شرکت به رینگت و دیگر ارزهای چون دلار , یورو و ….
 • راه اندازی حساب های کارگزاری شرکت برای سهام و معامله در بازار فارکس
 • ویزای ۲ ساله و قابل تمدید , ویزای مالتیپل بیزینس برای خودش شخص همسر فرزندان زیر ۱۸ سال
 • خرید ملک و هر گونه دارایی , خرید ماشین و اجاره مسکن
 • باز کردن حساب شخصی
 • تحصیل فرزندان در مدارس اینترنشنال
 • امکان تمدید این ویزا تا زمانی امکانپذیر است که شما و خانواده تان قوانین مالزی را نقض نکرده باشید
 • ثبت شرکت و اخذ ویزای بیزینس می توانید بدون حضور شما در مالزی انجام شود
 • زمانی که ویزای شما تایید شد جهت باز کردن حساب بانکی و دریافت ویزا باید در مالزی حضور داشته باشید

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در مالزی

 1. کپی برابر اصل کل صفحات پاسپورت (شخص اصلی و همراهان)
 2. ۵ قطعه عکس (شخص اصلی و همراهان)
 3. ترجمه کارت ملی و شناسنامه (شخص اصلی و همراهان)
 4. ترجمه سند ازدواج
 5. رزومه
 6. ترجمه مدرک تحصیلی
 7. ۲ ماه گردش مالی حساب بانکی در ایران

اخذ ویزای همراه مالزی

ویزای همراه مالزی (Dependent Pass)، نوعی مجوز اقامت است و فقط به همراهان افرادی که قصد تحصیل در مالزی را دارند تعلق می‌گیرد.

طبق قوانین، افرادی که با ویزای همراه مالزی در این کشور اقامت می‌کنند، از حقوق شهروندی مالزی بهره‌مند می‌شوند.

انوع ویزای همراه مالزی

 • ویزای همراه دانش‌آموزی
 • ویزای همراه دانشجویی

ویزای همراه دانش‌آموزی به چه افرادی تعلق می‌گیرد؟

ویزای همراه دانش‌آموزی؛ در این نوع، دانش‌آموز می‌تواند صرفاً برای مادرش درخواست ویزای همراه بدهد. به عبارتی ویزای همراه دانش‌آموزی تنها برای مادر دانش‌آموز صادر می‌شود و نه برای پدر،خواهر یا برادر.

تنها در موارد خاص مانند: متارکه‌ی والدین، آن هم درصورتی‌که حضانت فرزند با پدر ‌باشد، با ارائه‌ی حکم قانونی حضانت فرزند و همچنین موافقت‌نامه‌ی کتبی از طرف مادر وی، به پدر ویزای همراه تعلق می‌گیرد.

ویزای همراه دانشجویی به چه افرادی تعلق می‌گیرد؟

ویزای همراه دانشجویی؛ این ویزا به افرادی تعلق می‌گیرد که فرزند یا والدین‌شان در حال تحصیل در مالزی در دو مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی می‌باشد.

 دانشجویان درحال تحصیل در مالزی طبق قوانین و شرایط زیر، می‌توانند نسبت به صدور ویزای همراه اقدام کنند.

 • در صورت مجرد بودن، می‌توانند برای والدین خود ویزای همراه بگیرند.
 • در صورت متأهل بودن، می‌توانند برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود ویزای همراه بگیرند.
 • در صورت متأهل بودن، امکان اخذ همزمان ویزای همراه برای والدین و همسر و فرزندان وجود ندارد.
 • امکان دریافت ویزای همراه برای خواهر و برادر وجود ندارد.

ویزای MM2H یا ویزای 10 ساله مالزی

اگر قصد و نیت شما برای اخذ ویزای مالزی، مهاجرت و اقامت طولانی مدت، برای زندگی در مالزی است؛ می‌توانید از مزیت‌های ویزای MM2H یا ویزای 10 ساله مالزی بهره‌مند شوید.

دولت مالزی با ارائه‌‌ی برنامه‌ اقامت مالزی (اقامت ۱۰ ساله مالزی) با نام اختصاری MM2H در اواخر سال ۲۰۰۰ طرح اقامتی جدیدی را معرفی کرد.
طرح اقامتی جدید؛ این اجازه را به خارجی‌ها می‌دهد تا برای اقامت و ویزای طولانی‌مدت ۱۰ ساله و قابل تمدید اقدام نمایند.
لازم به ذکر است؛ متقاضیان باید از طریق معیارهای مشخص مالی و بهداشتی تأیید شوند.

شرایط اخذ اقامت مالزی چیست؟

اخذ اقامت مالزی

برای اخذ اقامت مالزی ابتدا باید شرایط مورد نظر دولت مالزی را داشته باشید. طبق قوانین مربوطه؛ تمام افراد می‌توانند از هر ملیتی صرف‌نظر از نژاد، مذهب، جنسیت و سن، پس از تأیید دولت مالزی در راستای اخذ اقامت مالزی اقدام کنند.
گفتنی است؛ با اخذ این اقامت، همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال و مجرد متقاضیان نیز تحت پوشش اقامت MM2H قرار خواهند گرفت.
بنابراین؛ تا زمانی‌که فرزندان مجرد شما زیر 21 سال سن داشته باشند، تحت پوشش ویزای MM2H قرار خواهند گرفت.

در نظر داشته باشید؛ زمانی مورد تأیید دولت مالزی هستید که شرایط اخذ اقامت MM2H را داشته باشید و این شامل: معیارهای مشخص فردی، مالی و بهداشتی نیز می‌شود.

بهره‌مندی از خدمات و تسهیلات ویژه با اخذ ویزای 10 ساله مالزی

اقامت ۱۰ ساله مالزی (MM2H) به افراد این امکان را می‌دهد تا علاوه بر داشتن فرصت برای لذت بردن از شیوه زندگی، با کیفیت بالا و ارزش‌های منحصر به فرد مالزی، از خدمات زیر بهره‌مند شوند:

 • ورود و خروج آزاد به مالزی برای دارندگان ویزای MM2H

با این ویزا افراد می‌توانند، آزادانه و در هر زمان وارد و یا از کشور مالزی خارج شوند.

 • ویزای ویژه والدین

والدین دارندگان اقامت ۱۰ساله مالزی (MM2H) که بیش از ۶۰ سال سن دارند، بر اساس یک ویزای قابل تمدید ۶ ماهه مخصوص، تا زمانی که گذرنامه MM2H فرزند آنان معتبر باشد، واجد شرایط زندگی در مالزی خواهند بود.

 • مالیات بر درآمد

درآمد خارجی و یا حقوق بازنشستگی خارجی دارندگان ویزای MM2H مستلزم پرداخت مالیات نیست.
لازم به ذکر است؛ درآمدی که به مالزی منتقل می‌شود، شامل پرداخت مالیات نبوده و تنها درآمد حاصل از مالزی، مستلزم پرداخت مالیات است.

 • خرید املاک مسکونی در مالزی

بر اساس این طرح، دارندگان اقامت ۱۰ ساله مالزی(MM2H) می‌توانند، با توجه به حداقل نرخ ایجاد شده توسط کشورهای مختلف برای خارجی‌ها، هر تعداد ملک مسکونی را در مالزی خریداری نمایند.

 • تحصیل فرزندان

کودکان دارندگان ویزای MM2H می‌توانند در مدارس دولتی یا خصوصی در مالزی (تا سن ۱۸ سالگی) تحصیل نمایند.

 • ارائه‌ی خدمات بهداشتی

امکانات پیشرفته‌ی پزشکی به طور گسترده‌ای در مالزی در دسترس دارندگان ویزای MM2H می‌باشد.
خاطرنشان می‌شود؛ بخشی از نیازهای پزشکی این افراد، تحت پوشش بیمه اجباری پزشکی قرار می‌گیرد.

 • سرمایه گذاری در مالزی

دارندگان ویزای مالزی خانه دوم من (MM2H)، با توجه به سیاست‌های موجود در دولت مالزی و مقررات و دستورالعمل‌هایی که در بخش‌های مربوطه مورد استفاده قرار می‌گیرند، مجاز به سرمایه‌گذاری و شرکت فعال در کسب و کار هستند.

 • استخدام خدمتکار

دارندگان اقامت ۱۰ ساله مالزی (MM2H) همچنین مجاز به درخواست یک خدمتکار خارجی هستند که تحت دستورالعمل‌های غالب اداره مهاجرت مالزی قرار دارد.

 • مجوز اشتغال در مالزی

متقاضیان اصلی (۵۰ سال و بالاتر) اقامت ۱۰ ساله مالزی (MM2H) در هفته ۲۰ ساعت مجوز کار دارند.
این افراد مجاز به درخواست مجوز کار در بخش‌های مهم (مطابق با دستورالعمل‌های غالب اداره مهاجرت مالزی) هستند.

سوالات متداول درباره اخذ ویزای مالزی

۱- انواع ویزای مالزی چه نام دارند؟

می‌توان به ویزای سوشال مالزی، ویزای همراه مالزی،ویزای تحصیلی مالزی و ویزای اقامت ده ساله مالزی اشاره کرد.

۲- ویزای سوشال مالزی چیست؟

از اکتبر ۲۰۱۳ ویزای توریستی ایرانیان که قبلا ۹۰ روز بود به ۱۴ روز کاهش یافت.اگر قصد سفر به مالزی و اقامت بیشتر از دو هفته را دارید، باید ابتدا ویزای سوشال دریافت نمایید.

۳- ویزای همراه مالزی چه کاربردی دارد؟

ویزای همراه مالزی (Dependent Pass)، نوعی مجوز اقامت است و فقط به همراهان افرادی که قصد تحصیل در مالزی را دارند تعلق می‌گیرد.

۴-اگر قصد مهاجرت به مالزی را داشته باشیم، باید چه ویزایی را اخذ کنیم؟

اگر قصد و نیت شما برای اخذ ویزای مالزی، مهاجرت و اقامت طولانی مدت، برای زندگی در مالزی است؛ می‌توانید از مزیت‌های ویزای MM2H یا ویزای 10 ساله مالزی بهره‌مند شوید.

 

 

اخذ ویزای مالزی برای ایرانیان

با در نظر گرفتن آنچه در این مقاله به آن پرداختیم، برای اهداف شغلی، تحصیلی و اقامتی در مالزی، نیاز به اخذ ویزا دارید. آنچه مسلم است پروسه‌ی اخذ ویزای مالزی با یک خطا می‌تواند به اتلاف زمان و صرف هزینه‌ی بسیار بالایی از شما گردد. این درحالی است که با سپردن این امر به مجریان با تجربه، توانمند و مسلط به امور اخذ ویزا، می‌توانید بدون دغدغه در سریع‌ترین زمان ممکن ویزای خود را دریافت کنید.

مشاوره شریف، تنها تیم تخصصی در ارائه‌ی خدمات اخذ ویزای مالزی برای ایرانیان است که با پشتوانه‌ی بیش از 15 سال تجربه در پرونده‌های اقامتی، تحصیلی، ثبت‌نام مدارس، کالج‌ها و دانشگاه‌های برتر مالزی، امروز به عنوان مجری و حامی توانمند شما در مالزی می‎باشد.

«مالزی تخصص ماست»

همین حالا برای تماس کلیک کنید۲۲۷۷۹۴۶۲ – ۰۲۱

 

T062221041539

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *