تماس بگیرید
تماس از طریق واتساپ
منو

بستن

مشاوره شریف - مالزی تخصص ماست
مشاوره شریف پلی بسوی مدارس بین‌المللی در مالزی کلیک کنید
اطلاعیه: با توجه به سوءاستفاده از نام شریف در بسیاری از سایت ها دقت کنید که sharifstudy.com تنها سایت رسمی مشاوره شریف می باشد.
ویزای مالزی

اخذ ویزای مالزی

4/5 - (14 امتیاز)

کافی است سری به مرورگرهای گوگل بزنید؛ مالزی یازدهمین مقصد محبوب تحصیلی است! جنگل‌های بارانی، سواحل با شکوه، پارک‌های ملی و زندگی مدرنیته توأم با تکنولوژی، یک لوکیشن جذاب از مالزی را ترسیم می‌کنند. اخذ ویزای مالزی، مجوز ورود به این شبه جزیره‌ی طلایی است. فرقی نمی‌کند که با چه قصد و نیتی راهی مالزی می‌شوید؛ برای اخذ ویزای مالزی روی ما حساب کنید. در ادامه با انواع ویزای مالزی، مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا و جزئیات کامل آن، آشنا خواهید شد.

مشاوره شریف؛ با بیش از 15 سال تجربه در زمینه‌ی اخذ ویزای مالزی، مسیر درست را برای اقامت و تحصیل در مالزی به شما نشان خواهد داد.

مالزی مقصدی دنج برای اقامت و تحصیل

malaysia

در این بخش قصد داریم مالزی را از نگاه مقصدی برای اقامت و تحصیل بررسی کنیم؛ واقعاً چرا مالزی؟

مالزی کنونی از بسیاری از کشورهای در حال توسعه که تاکنون می‌شناختید پیشی گرفته و از هر جهت، مقصدی مناسب برای اقامت و تحصیل است. از فضای سبز شهری گرفته تا ساختمان‌ها و برج‌های مدرن خبر از زندگی شهری اروپایی را می‌دهند. در حواشی مناطق شبیه جزیره‌ی مالزی، زندگی به سبک شهرهای ساحلی تجلی می‌کند. تفریحات آبی، سواحل مرجانی، امواج خروشان، شن‌های روان و آب های شیشه‌ای که با یک نگاه سر درون را فاش می‌کنند و گردشگرانی که در ساحل آفتاب می‌گیرند، توریستی بودن مالزی را فریاد می‌زنند! تجربه‌ی زندگی و اقامت در مالزی چنین می‌نماید که مالزی مقصدی دنج برای اقامت MM2H، است.

ناگفته نماند؛ مالزی را می‌توان قطب برتر آموزشی آسیا نامید. کافیست نگاهی به رزومه دانشگاه‌های مالزی داشته باشید تا کیفیت واقعی آموزش و تحصیل در مالزی را درک کنید. تحصیل در برترین دانشگاه‌ها با رنکینگ‌های جهانی، کمی دور از ذهن است که با تحصیل در مالزی تحقق می‌یابد.

چشم انداز دولت مالزی جذب 250 هزار دانشجوی خارجی تا سال 2025 است؛ اگرچه هدفی بلند پروازانه محسوب می‌شود اما غیر ممکن نیست!

با انواع ویزای مالزی آشنا شوید:

 • ویزای تحصیلی مالزی
 • ویزای همراه مالزی
 • ویزای سوشیال مالزی
 • ویزای MM2H مالزی

اخذ ویزای تحصیلی مالزی

تحصیل در مالزی

مالزی یکی از بهترین کشورهای آسیایی است که با طبیعت بکر استوایی، زیرساخت‌‌های شهری مدرن و دانشگاه‌های معتبر، سالانه میزبان دانشجویان زیادی از سراسر جهان است. با بررسی مزیت‌های تحصیل در مالزی بر این امر واقف می‌شویم: «طبق آمار یونسکو، مالزی یازدهمین مقصد محبوب تحصیلی است».

با تمام این اوصاف اخذ ویزای تحصیلی تنها راهی است که می‌توان برای تحصیل در مالزی برنامه‌ریزی کرد. اخذ ویزای تحصیلی مالزی برای واجدین شرایط پروسه‌ای است که سازو کارهای خودش را دارد. در صورت داشتن شرایط مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی مالزی، می‌توانید به اداره‌ی مهاجرت بروید و با طی کردن مراحل اداری ویزای تحصیلی بگیرید.

اگر به عنوان دانشجو قصد ورود به مالزی و تحصیل در دانشگاه‌های این کشور را دارید، باید روی اخذ ویزای دانشجویی تمرکز کنید.

ناگفته نماند که پروسه‌ی اخذ ویزای دانشجویی در سه مرحله خلاصه می‌شود:

 • مرحله اول: اخذ نامه‌ی تأییدیه ویزا (val)
 • مرحله دوم:اخذ ویزای یکبار ورود (SEV)
 • مرحله سوم: ورود به مالزی و ثبت‌نام در دانشگاه

نکته: انجام هر کدام از مراحل بالا، مشروط به تکمیل و ارائه‌ی مدارک مورد نیاز می‌باشند که در مقاله‌ی اخذ ویزای تحصیلی، با جزئیات کامل‌تری به نظرات می‌رسانیم.

   مشاوره شریف؛ اخذ ویزای تحصیلی در کمترین زمان!

همین حالا برای تماس کلیک کنید۲۲۷۷۹۴۶۲ – ۰۲۱

تشدید قوانین ورود دانشجویان خارجی به مالزی!

دولت مالزی با هدف کاهش میزان سو‌ء استفاده از ویزاهای دانشجویی، شرایط ورود دانشجویان خارجی به این کشور را سخت‌تر کرده است.

اخیراٌ محمد خالد نوردین ـ وزیر آموزش عالی مالزی ـ در گفت‌وگو با خبرنگاران از تشدید قوانین ورود دانشجویان خارجی به این کشور خبر داد. طبق این قوانین، دانشجویان خارجی دیگر نمی‌توانند همچون گذشته با ویزای توریستی وارد مالزی شوند؛ مگر اینکه از یکی از دانشگاه‌های این کشور پذیرش گرفته باشند.

وی اظهار کرد: طبق تصمیمات جدید، دانشجویان خارجی باید پیش از درخواست برای ویزای دانشجویی مالزی مقدماتی مانند: داشتن بیمه‌ی درمانی، صدور کارت دانشجویی و نامه پذیرش از مؤسسات آموزش عالی مالزی را فراهم کنند.
وزیر آموزش عالی مالزی همچنین؛ شمار دانشجویان خارجی در این کشور را ۹۵ هزار نفر اعلام کرد.

قوانین جدید ویزای دانشجویی در زمان پاندمی 2021

طبق قوانین جدید در زمان پاندمی کرونا: ازتاریخ 1 ژانویه 2021، کلیه دانشجویان بین‌المللی از سراسر دنیا برای ادامه‌ی تحصیل، می‌توانند وارد مالزی شوند. بنابراین شامل دانشجویان ایرانی (دانشجویان جدید و قدیمی) نیز می‌شود. البته باید بدانید که دارندگان ویزای همراه هنوز نمی‌توانند وارد مالزی شوند. ادامه مطلب …

هزینه ویزای دانشجویی مالزی

قیمت ویزای دانشجویی مربوط به اداره‌ی مهاجرت مالزی (اداره‌ی EMGS) می‌باشد و بسته به مقطع و دانشگاه انتخابی شما متغییر است. پیشنهاد می‌کنیم از مشاورین ما برای بررسی هزینه‌ی دقیق اخذ ویزای دانشجویی در مالزی، کمک بگیرید.

اخذ ویزای همراه مالزی

ویزای همراه مالزی (Dependent Pass)، نوعی مجوز اقامت است و فقط به همراهان افرادی که قصد تحصیل در مالزی را دارند تعلق می‌گیرد.

طبق قوانین، افرادی که با ویزای همراه مالزی در این کشور اقامت می‌کنند، از حقوق شهروندی مالزی بهره‌مند می‌شوند.

انوع ویزای همراه مالزی

 • ویزای همراه دانش‌آموزی
 • ویزای همراه دانشجویی

ویزای همراه دانش‌آموزی به چه افرادی تعلق می‌گیرد؟

ویزای همراه دانش‌آموزی؛ در این نوع، دانش‌آموز می‌تواند صرفاً برای مادرش درخواست ویزای همراه بدهد. به عبارتی ویزای همراه دانش‌آموزی تنها برای مادر دانش‌آموز صادر می‌شود و نه برای پدر،خواهر یا برادر.

تنها در موارد خاص مانند: متارکه‌ی والدین، آن هم درصورتی‌که حضانت فرزند با پدر ‌باشد، با ارائه‌ی حکم قانونی حضانت فرزند و همچنین موافقت‌نامه‌ی کتبی از طرف مادر وی، به پدر ویزای همراه تعلق می‌گیرد.

ویزای همراه دانشجویی به چه افرادی تعلق می‌گیرد؟

ویزای همراه دانشجویی؛ این ویزا به افرادی تعلق می‌گیرد که فرزند یا والدین‌شان در حال تحصیل در مالزی در دو مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی می‌باشد.

دانشجویان درحال تحصیل در مالزی طبق قوانین و شرایط زیر، می‌توانند نسبت به صدور ویزای همراه اقدام کنند.

 • در صورت مجرد بودن، می‌توانند برای والدین خود ویزای همراه بگیرند.
 • در صورت متأهل بودن، می‌توانند برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود ویزای همراه بگیرند.
 • در صورت متأهل بودن، امکان اخذ همزمان ویزای همراه برای والدین و همسر و فرزندان وجود ندارد.
 • امکان دریافت ویزای همراه برای خواهر و برادر وجود ندارد.

ویزای سوشیال مالزی (ویزای دو ماهه)

با وجود اینکه مالزی همواره پذیرای تعداد زیادی افراد خارجی است، ولی مهاجرت به مالزی خیلی هم آسان نیست! چرا که دولت مالزی همیشه مراقب است؛ افزایش مهاجران بر روی توازن جمعیت آن‌ها تأثیر نداشته باشد.

در این راستا طبق قوانین جدید؛ از اکتبر ۲۰۱۳ ویزای توریستی ایرانیان که قبلا ۹۰ روز بود به ۱۴ روز کاهش یافت.

اگر قصد سفر به مالزی و اقامت بیشتر از دو هفته را دارید، باید ابتدا ویزای سوشیال دریافت نمایید.

پیش از این، دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مالزی را داشتند، می‌توانستند با ویزای توریستی ۱۴ روزه وارد مالزی شوند و سپس ویزای خود را به ویزای تحصیلی تغییر دهند. این در حالی است که با قوانین جدید دانشجویان باید پیش از عزیمت به مالزی نسبت به دریافت نامه‌ی ویزای صادر شده از اداره مهاجرت اقدام کنند.

اخذ ویزای سوشیال مالزی در کمتر از یک هفته

اگر شما نیازمند اقامت در مالزی بین ۲ تا ۴ ماه هستید، می‌توانید از سفارت مالزی در تهران در کمتر از یک هفته‌ی کاری، برای تمامی متقاضیان در تهران، شهرستان‌ها و همه گروه‌های سنی بدون هیچ نوع محدودیت اقدام کنید.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزا‌:

متقاضیان می‌توانند برای دریافت ویزا مدارک مورد نیاز شامل:

 • گواهی بانکی به مبلغ ۸ تا ۱۰ میلیون تومان
 • یک قطعه عکس
 • اصل پاسپورت
 • هزینه‌ی تقاضای ویزا
 • کپی رزرو بلیط

را به آدرس ما در دفتر تهران ارسال ‌نمایند تا جهت اخذ ویزای آنان اقدامات لازم صورت گیرد.

ویزای MM2H یا ویزای 10 ساله مالزی

اگر قصد و نیت شما برای اخذ ویزای مالزی، مهاجرت و اقامت طولانی مدت، برای زندگی در مالزی است؛ می‌توانید از مزیت‌های ویزای MM2H یا ویزای 10 ساله مالزی بهره‌مند شوید.

دولت مالزی با ارائه‌‌ی برنامه‌ اقامت ۱۰ ساله مالزی با نام اختصاری MM2H در اواخر سال ۲۰۰۰ طرح اقامتی جدیدی را معرفی کرد.
طرح اقامتی جدید؛ این اجازه را به خارجی‌ها می‌دهد تا برای اقامت و ویزای طولانی‌مدت ۱۰ ساله و قابل تمدید اقدام نمایند.
لازم به ذکر است؛ متقاضیان باید از طریق معیارهای مشخص مالی و بهداشتی تأیید شوند.

در رابطه با اخذ ویزای مالزی همین بس که روال خاص خودش را دارد و این نیز زمان‌بر است؛ بنابراین اگر خودتان قصد دارید برای اخذ ویزای مالزی اقدام کنید، می‌بایست با آگاهی کامل و صبر و حوصله‌ی زیاد، کفش آهنی بپوشید و راهی سفارت‌خانه و … شوید.

ما نیز میانبری به شما پیشنهاد می‎‌کنیم؛ کار را به کاردان بسپارید و در کم‌ترین زمان ممکن ویزای مالزی را دریافت کنید. مشاره شریف؛ با بیش از 15 سال تجربه‌ی تخصصی، مجری و راهنمای شما در زمینه‌ی اخذ ویزای مالزی است.

«مالزی تخصص ماست»

همین حالا برای تماس کلیک کنید۲۲۷۷۹۴۶۲ – ۰۲۱

شرایط اخذ اقامت مالزی چیست؟

اخذ اقامت مالزی

برای اخذ اقامت مالزی ابتدا باید شرایط مورد نظر دولت مالزی را داشته باشید. طبق قوانین مربوطه؛ تمام افراد می‌توانند از هر ملیتی صرف‌نظر از نژاد، مذهب، جنسیت و سن، پس از تأیید دولت مالزی در راستای اخذ اقامت مالزی اقدام کنند.

گفتنی است؛ با اخذ این اقامت، همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال و مجرد متقاضیان نیز تحت پوشش اقامت MM2H قرار خواهند گرفت.

بنابراین؛ تا زمانی‌که فرزندان مجرد شما زیر 21 سال سن داشته باشند، تحت پوشش ویزای MM2H قرار خواهند گرفت.

در نظر داشته باشید؛ زمانی مورد تأیید دولت مالزی هستید که شرایط اخذ اقامت MM2H را داشته باشید و این شامل: معیارهای مشخص فردی، مالی و بهداشتی نیز می‌شود.

اقامت در کشوری سرسبز با آب و هوای استوای را خیلی از ما در سر می‌پرورانیم؛ اخذ ویزای مالزی پنجره‌ایست رو به سواحل مرجانی و زندگی در شرایط مطلوب اروپایی. پس اگر قصد اقامت یا تحصیل در مالزی را دارید، می‌توانید برای گرفتن ویزای مالزی روی ما حساب کنید.

اخذ اقامت MM2H مالزی در کمترین زمان!

همین حالا تماس بگیرید۲۲۷۷۹۴۶۲ – ۰۲۱

بهره‌مندی از خدمات و تسهیلات ویژه با اخذ ویزای 10 ساله مالزی

اقامت ۱۰ ساله مالزی (MM2H) به افراد این امکان را می‌دهد تا علاوه بر داشتن فرصت برای لذت بردن از شیوه زندگی، با کیفیت بالا و ارزش‌های منحصر به فرد مالزی، از خدمات زیر بهره‌مند شوند:

 • ورود و خروج آزاد به مالزی برای دارندگان ویزای MM2H

با این ویزا افراد می‌توانند، آزادانه و در هر زمان وارد و یا از کشور مالزی خارج شوند.

 • ویزای ویژه والدین

والدین دارندگان اقامت ۱۰ساله مالزی (MM2H) که بیش از ۶۰ سال سن دارند، بر اساس یک ویزای قابل تمدید ۶ ماهه مخصوص، تا زمانی که گذرنامه MM2H فرزند آنان معتبر باشد، واجد شرایط زندگی در مالزی خواهند بود.

 • مالیات بر درآمد

درآمد خارجی و یا حقوق بازنشستگی خارجی دارندگان ویزای MM2H مستلزم پرداخت مالیات نیست.
لازم به ذکر است؛ درآمدی که به مالزی منتقل می‌شود، شامل پرداخت مالیات نبوده و تنها درآمد حاصل از مالزی، مستلزم پرداخت مالیات است.

 • خرید املاک مسکونی در مالزی

بر اساس این طرح، دارندگان اقامت ۱۰ ساله مالزی (MM2H) می‌توانند، با توجه به حداقل نرخ ایجاد شده توسط کشورهای مختلف برای خارجی‌ها، هر تعداد ملک مسکونی را در مالزی خریداری نمایند.

 • تحصیل فرزندان

کودکان دارندگان ویزای MM2H می‌توانند در مدارس دولتی یا خصوصی در مالزی (تا سن ۱۸ سالگی) تحصیل نمایند.

 • ارائه‌ی خدمات بهداشتی

امکانات پیشرفته‌ی پزشکی به طور گسترده‌ای در مالزی در دسترس دارندگان ویزای MM2H می‌باشد.
خاطرنشان می‌شود؛ بخشی از نیازهای پزشکی این افراد، تحت پوشش بیمه اجباری پزشکی قرار می‌گیرد.

 • سرمایه گذاری در مالزی

دارندگان ویزای مالزی خانه دوم من (MM2H)، با توجه به سیاست‌های موجود در دولت مالزی و مقررات و دستورالعمل‌هایی که در بخش‌های مربوطه مورد استفاده قرار می‌گیرند، مجاز به سرمایه‌گذاری و شرکت فعال در کسب و کار هستند.

 • استخدام خدمتکار

دارندگان اقامت ۱۰ ساله مالزی (MM2H) همچنین مجاز به درخواست یک خدمتکار خارجی هستند که تحت دستورالعمل‌های غالب اداره مهاجرت مالزی قرار دارد.

 • مجوز اشتغال در مالزی

متقاضیان اصلی (۵۰ سال و بالاتر) اقامت ۱۰ ساله مالزی (MM2H) در هفته ۲۰ ساعت مجوز کار دارند.
این افراد مجاز به درخواست مجوز کار در بخش‌های مهم (مطابق با دستورالعمل‌های غالب اداره مهاجرت مالزی) هستند.

اخذ ویزای مالزی برای ایرانیان

با در نظر گرفتن آنچه در این مقاله به آن پرداختیم، برای اهداف شغلی، تحصیلی و اقامتی در مالزی، نیاز به اخذ ویزا دارید. آنچه مسلم است پروسه‌ی اخذ ویزای مالزی با یک خطا می‌تواند به اتلاف زمان و صرف هزینه‌ی بسیار بالایی از شما گردد. این درحالی است که با سپردن این امر به مجریان با تجربه، توانمند و مسلط به امور اخذ ویزا، می‌توانید بدون دغدغه در سریع‌ترین زمان ممکن ویزای خود را دریافت کنید.

مشاوره شریف، تنها تیم تخصصی در ارائه‌ی خدمات اخذ ویزای مالزی برای ایرانیان است که با پشتوانه‌ی بیش از 15 سال تجربه در پرونده‌های اقامتی، تحصیلی، ثبت‌نام مدارس، کالج‌ها و دانشگاه‌های برتر مالزی، امروز به عنوان مجری و حامی توانمند شما در مالزی می‎باشد.

از جمله توانایی‌های منحصر به فرد مشاوره شریف می‌توان به:
– دارا بودن جامع‌ترین و بزرگترین بانک اطلاعاتی دانشگاه‌ها، آموزشگاه‌های زبان و مدارس بین‌المللی در مالزی‌‌
– استفاده از با تجربه‌ترین مشاوران با اطلاعات به‌روز
– شناخت بسیار دقیق از ساختار دانشگاه‌های مالزی و تمامی دانشکده‌های آن
– ارتباطات مستقیم با دانشکده‌ها، اساتید و کارکنان دانشگاه‌های مالزی اشاره کرد.

همین حالا برای تماس کلیک کنید۲۲۷۷۹۴۶۲ – ۰۲۱

سوالات متداول درباره اخذ ویزای مالزی

۱- انواع ویزای مالزی چه نام دارند؟

می‌توان به ویزای سوشال مالزی، ویزای همراه مالزی،ویزای تحصیلی مالزی و ویزای اقامت ده ساله مالزی اشاره کرد.

۲- ویزای سوشال مالزی چیست؟

از اکتبر ۲۰۱۳ ویزای توریستی ایرانیان که قبلا ۹۰ روز بود به ۱۴ روز کاهش یافت.اگر قصد سفر به مالزی و اقامت بیشتر از دو هفته را دارید، باید ابتدا ویزای سوشال دریافت نمایید.

۳- ویزای همراه مالزی چه کاربردی دارد؟

ویزای همراه مالزی (Dependent Pass)، نوعی مجوز اقامت است و فقط به همراهان افرادی که قصد تحصیل در مالزی را دارند تعلق می‌گیرد.

۴-اگر قصد مهاجرت به مالزی را داشته باشیم، باید چه ویزایی را اخذ کنیم؟

اگر قصد و نیت شما برای اخذ ویزای مالزی، مهاجرت و اقامت طولانی مدت، برای زندگی در مالزی است؛ می‌توانید از مزیت‌های ویزای MM2H یا ویزای 10 ساله مالزی بهره‌مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *