تماس مستقیم
تماس واتساپ
منو

بستن

مشاوره شریف - مالزی تخصص ماست
مشاوره شریف پلی بسوی تحصیل و زندگی در مالزی کلیک کنید
ویزای مالزی 2023

ویزای مالزی 2023 | راهنمای جامع اخذ ویزا مالزی برای ایرانیان

4.9/5 - (309 امتیاز)

ویزای مالزی سند رسمی سفر به این کشور و مجوزی برای ورود و اقامت محدود اتباع خارجی در مالزی است. ویزای کشور مالزی انواع مختلفی دارد که با توجه به هدف شما از سفر به مالزی، برایتان صادر می‌شود. ویزای مالزی برای سفر و گردش ویزای توریستی، برای سفرهای کاری، ویزای دوماهه سوشیال، برای درس خواندن ویزای تحصیلی، برای اقامت طولانی مدت در مالزی ویزای «mm2h» و «smm2h» است. فرقی ندارد که هدف و نیت‌ شما از دریافت ویزای مالزی چه باشد؟ این نوشتار راهنمای جامعی برای چگونگی اخذ انواع ویزا مالزی و پاسخی برای تمام سؤالات ذهنی شما است. 

مشاوره شریف؛ به پشتوانه 20 سال تجربه، انواع ویزای مالزی اعم از ویزای دانشجویی، ویزای همراه، ویزای سوشیال، ویزای توریستی، ویزای MM2H برای اقامت بلند مدت را به شما معرفی می‌کند.

ویزای فوری مالزی

5050 720 0935

۱۴۰ ۸۴۰ ۲۲ – ۰۲۱

ویزای مالزی چیست؟

ویزای مالزی یا روادید، نوعی اجازه برای ورود اتباع خارجی به خاک این کشور است. ویزا تأییدیه‌ای در پاسپورت است که به متقاضی اجازه ورود و اقامت در زمان مقرر در کشور مالزی را می‌دهد. باید بدانید ویزای مالزی تضمینی برای اقامت شما در این کشور نیست و تنها اجازه ورود است! ویزای مالزی تنها یک شرط قبل از ورود به مالزی است، چون برای ورود واقعی به مجوز افسر مهاجرت نیاز دارید.

افسر مهاجرت در نقطه ورودی برای همه مسافران خارجی اجازه ورود صادر کرده و آن را به صورت مهر یا برچسب به پاسپورت الصاق می‌کند. حتی اگر قبل از سفر به مالزی ویزایتان را دریافت کرده باشید، باز هم هنگام ورود به فرودگاه باید مدارک‌تان توسط افسر مهاجرت بررسی شود. 

قبل از رفتن به مالزی باید ویزا بگیریم؟

برای پاسخ به این سؤال ابتدا باید کشور خود را مشخص کنید. اگر از کشوری هستید که برای رفتن به مالزی نیازی به اخذ ویزا ندارید؛ که با خیال راحت می‌توانید وارد این کشور شوید. به عنوان مثال، شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا یا ایالات متحده، می‌توانند حداکثر تا 90 روز بدون ویزا در مالزی بمانند، اما اگر قصد اقامت بیش از 90 روز را داشته باشند، قبل از رفتن به مالزی ویزا بگیرند. 

ایرانیان قبل از رفتن به مالزی باید ویزا داشته باشند. بنابراین اگر به عنوان یک ایرانی قصد ورود به کشور مالزی را دارید، باید قبل از هر اقدامی برای ویزای مالزی پیشقدم شوید. 

روش های اخذ ویزای مالزی

 • مراجعه حضوری 
 • دریافت ویزا به صورت آنلاین

دریافت ویزای آنلاین مالزی فقط محدود به تعداد کمی از کشورها است. اتباع بسیاری از کشورها باید برای دریافت ویزای مالزی به ضورت حضوری به سفارت مراجعه کنند.

سفارت مالزی در تهران

کلیک کنید

راهنمای دریافت ویزای آنلاین مالزی 

اتباع برخی از کشورها این امکان را دارند که ویزای مالزی را به صورت آنلاین درخواست دهند. اگر درخواست eVisa مالزی تأیید شود، می‌توانند آن را به صورت آنلاین دریافت کنند. eVISA یک پلت فرم آنلاین بدون دردسر است که با صدور ویزای الکترونیکی برای اتباع خارجی که مایل به ورود به مالزی هستند، فرآیند درخواست ویزا را ساده می کند. اگر می‌خواهید بدانید اتباع کدام کشورها مجاز به دریافت eVisa یا ویزای مالزی به صورت آنلاین هستند نگاهی به این جدول بیندازید. برای دریافت ویزای آنلاین مالزی باید تبعه یکی از این کشورها باشید: 

 • بنگلادش
 • بوتان
 • چین
 • هندوستان
 • مونته نگرو
 • میانمار
 • نپال
 • پاکستان
 • صربستان
 • سری لانکا
پروسه دریافت ویزای آنلاین یا eNTRI برای ایرانیان فعال نیست!

راهنمای دریافت ویزای حضوری از سفارت مالزی

ایرانیان برای دریافت برخی ویزاها مانند ویزای کار، سوشیال، تحصیلی و بازنشستگی باید به سفارت مالزی مراجعه کنند. هر چند برای دریافت این دسته از ویزاها نیز در دفعات اول نیازی به حضور در سفارت نیست و می‌توانید به صورت تلفنی یا حتی آنلاین کارها را انجام دهید چون مشاوره شریف به عنوان مجری اخذ ویزا، همه کارهای مربوط به اخذ روادید از سفارت مالزی را برایتان انجام می‌دهد. 

زمان انتظار برای دریافت انوع ویزای مالزی

 • اگر به صورت آنلاین (eVisa) را درخواست دهید، به طور معمول زمان انتظار شما نباید بیشتر از 100 ساعت یا 4 روز طول بکشد. در واقع کسانی که ویزای آنلاین یا ویزای eNTRI را درخواست داده‌اند ظرف 48 تا 72 ساعت ویزای خود را دریافت می‌کنند.
 • اگر به صورت حضوری درخواست ویزا داده‌اید، زمان پردازش بستگی به نوع ویزای درهخواستی شما دارد. به طور مثال فرآیند دریافت ویزای کار یا اقامت «مالزی خانه دوم من»  پروسه‌ای طولانی و وقت گیر دارد که ممکن است بیشتر از چند ماه به داراز بکشد؛ با این وجود در بیشتر موارد، ویزای مالزی طی 7 تا 10 روز کاری پردازش می‌شود.  

بهترین زمان برای اخذ ویزا مالزی

اگر قصد ورود به مالزی و اخذ ویزا را دارید، باید حداکثر 1 ماه قبل از تاریخ شروع سفرتان برای دریافت ویزای مالزی اقدام کنید. البته از آنجا که تنوع ویزا مالزی خیلی زیاد است، بهترین زمان بستگی به نوع ویزای درخواستی شما دارد.

 • بهترین زمان برای دریافت ویزای کار پس از دریافت مجوز و دعوتنامه از سوی کارفرما است.
 • بهترین زمان برای اخذ ویزای توریستی به محض رسیدن به فرودگاه مالزی است.
 • بهترین زمان برای دریافت ویزای سوشال مالزی 15 روز قبل از سفر است چون پروسه دریافت ویزای سوشیال به طور معمول 7 تا 10 روز کاری بدون در نظر گرفتن روزها تعطیل است. 

اخذ ویزای فوری مالزی

هر چقدر که آدم صبوری باشید و کارها را از سر صبر و حوصله انجام دهید، گاهی پیش می‌آید که مجبور باشید برخی کارها را فوری و فوتی انجام دهید. درست مثل همین ویزای فوری مالزی که به جای 10 روز، ظرف 2 روز یا ۴۸ ساعت به دست‌تان می‌رسد. اگر درخواست فوری ویزا مالزی را دارید، مشاوره شریف تنها ایجنتی است که ویزای فوری مالزی را 48 ساعته به شما می‌رساند.

اخذ ویزای فوری مالزی

کلیک کنید

اپلای ویزا مالزی (apply malaysia visa)

ویزای کشور مالزی

برای دریافت ویزا قبل از هر کاری باید هدف‌تان را مشخص کنید و سپس برای اپلای ویزا مالزی (apply malaysia visa) اقدام کنید. هر چند ویزا مالزی، یکی از بهترین و تضمین شده ‌ترین ویزاهایی است که به سادگی می‌توانید برای دریافت آن اقدام کنید، ولی برای apply malaysia visa باید حداقل‌ها و شرایط لازم را داشته باشید. برای اپلای ویزا باید پاسپورت‌تان باید حداقل 6 تا 12 ماه اعتبار داشته باشد. علاوه بر آن درخواست روادید باید حداقل 2 هفته قبل از تاریخ سفر ارسال شود.

مدارک لازم برای ویزای کشور مالزی

 • تکمیل فرم درخواست ویزا
 • ارائه اصل پاسپورت معتبر
 • عکس در اندازه پاسپورت
 • ارائه برنامه سفر و دلایل سفر به مالزی
 • ارائه مدرک اقامت در مالزی یا کپی رزرو هتل
 • کپی بلیط تأیید شده پرواز که تاریخ ورود و خروج به و از مالزی را نشان می‌دهد.
 • کپی نامه استخدام یا هر مدرک دیگری مبنی بر اشتغال یا مدرک ثبت نام مدرسه یا دانشگاه
 • اثبات وجوه کافی و داشتن مخارج سفر
 • کپی آخرین صورت حساب بانکی متقاضی
 • مدرک پرداخت هزینه ویزای مالزی 

قیمت ویزای مالزی 

در تعیین قیمت ویزای مالزی عوامل زیادی دخیل هستند. اولین پارامتر تعیین هزینه، شیوه دریافت ویزا است. پس از آن نوع ویزا است که شاخص کلیدی تعیین هزینه‌ها است. متقاضیان برخی کشورها می‌توانند ویزای الکترونیکی (eNTRI) آنلاین درخواست دهند و متقاضیان ویزا در برخی کشورها باید به صورت حضوری به سفارت مالزی مراجعه کنند. قیمت ویزای مالزی براساس شیوه دریافت به صورت آنلاین یا حضوری نیز با هم متفاوت است.

ویزای سوشال مالزی

کلیک کنید

تاریخ اعتبار ویزای مالزی 

تاریخ اعتبار انواع ویزای مالزی با هم متفاوت است:

تاریخ اعتبار ویزاهای مالزی
ویزای توریستی مالزی اعتبار 14 روزه
ویزای سوشیال مالزیاز دوماه تا 90 روز
ویزای تحصیلیوابسته به زمان تحصیل 
ویزای همراهوابسته به ویزای مادر
ویزای زباناز 6 ماه تا یک سال
ویزای کاراز 1 تا 5 سال
ویزای اقامت mm2h5 ساله قابل تمدید
ویزای smm2h 10 ساله قابل تمدید

چگونگی تمدید ویزای کشور مالزی 

تمدید کردن در لغت نامه به معنای گرفتن فرصت بیشتر است، تمدید ویزا یعنی خریدن وقت برای اقامت طولانی‌تر در مالزی! جذابیت‌های مالزی آن قدر شگفت انگیز و تمام نشدنی است که بسیاری از مسافران مالزی به فکر تمدید روادید خود هستند. منظورمان از مسافران کسانی است که به دلایل مختلف تحصیلی، تجاری، گردشی و غیره وارد مالزی شده‌اند. 

ویزاهای قابل تمدید مالزی

 • ویزای سوشیال یا دوماهه تا 60 روز قابلیت تمدید دارد. 
 • ویزای تحصیلی را می‌توانید در مدت زمان تحصیل به صورت سالانه تمدید کرد.
 • ویزای همراه نیز همزمان با تاریخ ویزای مادر به صورت سالانه قابلیت تمدید دارد.
 • ویزای اقامت «مالزی خانه دوم من» و «ساراواک خانه دوم من» هم در بازه‌های زمانی 5 و 10 ساله قابلیت تمدید دارد. 
 • ویزای کار مالزی نیز در صورت اخذ شرایط لازم قابلیت تمدید دارد.

 ویزای توریستی و ویزای زبان مالزی قابل تمدید نیست!

انواع ویزا مالزی بر اساس هدف 

انواع ویزا مالزی براساس هدف را می‌توان به 8 گروه تقسیم کرد:

انواع ویزای مالزی 
ویزای تحصیلی مالزی مخصوص دانش آموزان و دانشجویان
ویزای همراه مالزیدارندگان ویزای تحصیلی، کار، SMM2H و MM2H
ویزای سوشیال مالزی همه افراد در تمام سنین
ویزای مالزی برای اقامت SMM2Hاقامت همه افراد در جزیره ساراواک 
ویزای توریستی مالزیتوریست‌ها و گردشگران
ویزای کار مالزیکسانی که تخصص و مهارت حرفه‌ای دارند
ویزای بازنشستگی مالزی MM2H  افراد بالای 35 سال
ویزای عشایر دیجیتال (فریلنسری) مالزیمتخصصان دیجیتال و دورکار

1- ویزای تحصیلی مالزی 

تحصیل در کشور مالزی

مالزی یکی از بهترین کشورهای آسیایی است که میزبان دانش آموزان و دانشجویان زیادی از سراسر جهان است. مهاجرت برای تحصیل در مالزی بهترین و آسان‌ترین نوع مهاجرت به این کشور است؛ آن دسته از افرادی که با هدف تحصیل برای گرفتن روادید پیش‌قدم می‌شوند، باید بدانند ویزای تحصیلی به 2 گروه زیر تقسیم می‌شود:

 1. ویزای دانشجویی 
 2. ویزای دانش آموزی 

آشنایی با ویزای دانشجویی 

اگر هدفتان از گرفتن روادید مالزی، آموزش و تحصیل در دانشگاه‌های این کشور است، باید روی اخذ ویزای دانشجویی تمرکز کنید. اخذ این ویزا تنها مجوز برای ورود به مالزی برای مهاجرت تحصیلی است. پروسه‌ی اخذ روادید دانشجویی در سه مرحله خلاصه می‌شود:

 • مرحله اول: اخذ نامه‌ی تأییدیه ویزا (val)
 • مرحله دوم:اخذ ویزای یکبار ورود (SEV)
 • مرحله سوم: ورود به مالزی و ثبت‌نام در دانشگاه   

نکته: انجام هر کدام از مراحل بالا، مشروط به تکمیل و ارائه‌ی مدارک مورد نیاز است که در مقاله‌ی اخذ ویزای تحصیلی، با جزئیات کامل‌تری همه چیز را برایتان گفته‌ایم. 

آشنایی با ویزای دانش آموزی 

ویزای تحصیلی دانش آموزی مالزی برای آن دسته از محصلانی است که تمایل به تحصیل در مقاطع ابتدایی، راهنمایی، دبیرستان و پیش‌ دانشگاهی در کشور مالزی را دارند. شرایط و مراحل اخذ روادید دانش آموزی در یک نمای کلی شاید مشابه قوانین اخذ ویزای دانشجویی باشد؛ اما در تاریخ اعتبار و پروسه دریافت تفاوت‌هایی با هم دارند. 

گفتنی است؛ برای تحصیل فرزندتان در مدارس بین المللی مالزی، بخصوص در مقطع ابتدایی به عنوان والدین می‌بایست، همزمان با درخواست روادید دانش آموزی برای اخذ ویزای همراه اقدام نمایید. 

2- ویزای همراه مالزی 

ویزای همراه مالزی (Dependent Pass)، نوعی روادید مالزی است که فقط به همراهان افرادی که قصد تحصیل در مالزی را دارند تعلق می‌گیرد.

طبق قوانین، افرادی که با ویزای همراه در این کشور اقامت می‌کنند از حقوق شهروندی بهره‌مند می‌شوند. شما با داشتن ویزاهای زیر می‌توانید برای اخذ ویزای همراه در این کشور اقدام کنید: 

 • ویزای تحصیلی
 • ویزای بازنشستگی
 • ویزای مالزی خانه دوم من MM2H و  SMM2H
 • ویزای کار مالزی

ویزای همراه دانش‌آموزی به چه افرادی تعلق می‌گیرد؟

 • ویزای همراه دانش‌آموزی؛ صرفاً برای مادر دانش آموز صادر می‌شود.
 • پدر، خواهر یا برادر دانش آموز مجاز به اخذ ویزای همراه نیستند.
 • تنها در موارد خاص مانند: متارکه‌ی والدین، آن هم درصورتی‌که حضانت فرزند با پدر ‌باشد، با ارائه‌ی حکم قانونی حضانت فرزند و همچنین موافقت‌نامه‌ی کتبی از طرف مادر وی، به پدر ویزای همراه تعلق می‌گیرد. 
  

ویزای همراه دانشجویی به چه افرادی تعلق می‌گیرد؟

ویزای همراه دانشجویی به افرادی تعلق می‌گیرد که فرزند یا والدین‌شان در حال تحصیل در مالزی در دانشگاه های مالزی باشد. قوانین ویزای همراه برای دانشجویان را در ادامه بخوانید: 

 • در صورت مجرد بودن، می‌توانند برای والدین خود ویزای همراه بگیرید.
 • در صورت متأهل بودن، می‌توانید برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود ویزای همراه بگیرید.
 • در صورت متأهل بودن، امکان اخذ همزمان ویزای همراه برای والدین و همسر و فرزندان وجود ندارد.
 • امکان دریافت ویزای همراه برای خواهر و برادر وجود ندارد.
 

ویزای همراه مالزی

کلیک کنید

3- ویزای دو ماهه یا سوشیال مالزی 

با وجود اینکه کشور مالزی همواره پذیرای تعداد زیادی افراد خارجی است، ولی مهاجرت به این کشور خیلی هم آسان نیست! چرا که دولت مالزی همیشه مراقب است افزایش مهاجران بر روی توازن جمعیت آن‌ها تأثیر نداشته باشد.

در این راستا طبق قوانین جدید؛ از اکتبر ۲۰۱۳ ویزای توریستی ایرانیان که قبلا ۹۰ روز بود به ۱۴ روز کاهش یافت.

بنابراین اگر قصد سفر به مالزی و اقامت بیشتر از دو هفته را دارید، باید ویزای سوشیال یا ویزای دو ماهه را بگیرید. ویزای سوشیال مالزی یکی از ویزاهای یک بار ورود است که قابلیت تمدید دارد. 

مدارک مورد نیاز اخذ ویزا‌ی سوشیال از فروردین ۱۴۰۱:

متقاضیان می‌توانند برای دریافت ویزای دو ماهه مدارک مورد نیاز شامل:

 • اصل پاسپورت
 • نامه تمکن مالی
 • بلیط پرواز رفت و برگشت
 • رزرو هتل یا محل اقامت
 • فرم اپلیکیشن ویزا

 

لطفا مدارک فوق را به آدرس مشاوره شریف در دفتر تهران ارسال ‌نمایید تا اخذ ویزای سوشال مالزی در کوتاه ترین زمان و تنها ظرف 48 ساعت صورت بگیرد.

4- ویزا برای اقامت SMM2H

ویزای S-MM2H یک ویزا با تاریخ اعتبار 10 ساله است. دارندگان گذرنامه S-MM2H، باید تا 5 سال به مدت 15 روز در ایالت ساراواک ساکن شوند تا واجد شرایط تمدید اقامت مالزی شوند. برای دریافت این ویزا برای هر متقاضی در هر بازه سنی شرایط خاصی وجود دارد:

شرایط متقاضیان 50 سال یا بیشتر برای دریافت ویزای S-MM2H

 • درآمدی بیش از 7،000 رینگیت در ماه از حقوق، حقوق بازنشستگی یا درآمد اجاره دریافت کنید. (10000 رینگیت برای یک زوج)
 • یک سپرده ثابت در یک بانک محلی به مبلغ 150,000 RM (300,000 RM) برای یک زوج قرار دهید.

شرایط متقضایان 40 تا 50 ساله برای دریافت گذرنامه S-MM2H

 • برای افراد 40 تا 49 ساله در صورت داشتن شرایط فوق و همچنین خرید خانه در کوچینگ یا سایر نقاط ایالت امکان درخواست ویزا وجود دارد. 
 • حداقل قیمت خرید برای واجد شرایط بودن 600,000 رینگیت است.
 • در صورت داشتن فرزند بالای 7 سال مجاز به ثبت نام در مدارس ساراواک هستند. 

شرایط متقاضیان 30 تا 40 ساله مجاز به دریافت  S-MM2H

 • داشتن فرزند بالای7 سال برای تحصیل در مدارس ساراواک 
 • بودن تحت مراقبت‌های پزشکی طولانی مدت در ایالت‌های مالزی

تسهیل اخذ اقامت مالزی با برنامه S-MM2H

اینجا رو کلیک کن

۵- ویزای توریستی مالزی 

ویزای توریستی مالزی، شاید اولین ویزایی باشد که تهیه می‌کنید، ولی آخرین ویزای دریافتی شما هم نخواهد بود. چون یک بار سفر به مالزی، طوری شما را پایبند این کشور می‌کند که خودتان هم نمی‌فهمید، چرا مقصد همه سفرهای بین المللی‌تان به مالزی ختم می‌شود؟

ویزای توریستی برای توریست ها و گردشگرانی صادر می‌شود که قصد اقامت 14 روزه در مالزی را دارند. این ویزا قابل تبدیل به هیچ کدام از ویزاهای مالزی نیست!

مهم‌ترین مزیت ویزای توریستی این است که برای دریافت آن، نیاز به صرف هیچ هزینه یا کار اضافی، مثل مراجعه به سفارت مالزی ندارد. این ویزا که به ویزای فرودگاهی یا گردشگری هم معروف است در فرودگاه مالزی توسط آفیسر مهاجرت بر روی پاسپورت‌تان الصاق می‌شود. 

6- ویزای کار مالزی 

ویزای کار که به ویزای تجاری مالزی هم معروف است نسبت به سایر ویزاها شرایط خاص‌تری دارد.

شرایط دریافت ویزای کار مالزی  

 • دعوتنامه، برای درخواست ویزای تجاری مالزی باید از سوی کارفرما دعوتنامه داشته باشید.  
 • شرکت مالزیایی متقاضی نیروی کار خارجی باید بتواند ثابت کند که هیچ شخص مالزیایی وجود ندارد که صلاحیت درخواست آن شغل را داشته باشد.
 • ماهیت شغلی درخواست کننده ویزای کاری باید به وسیله اداره مهاجرت مالزی EMGS تأیید شود.
 • نیروی درخواست دهنده ویزای کار مالزی باید یک پشتیبان قوی در مالزی داشته باشد. 

7- ویزای mm2h برای اقامت 5 ساله 

اگر قصد و نیت شما برای اخذ روادید مالزی، مهاجرت و اقامت طولانی مدت، برای زندگی در این کشور است؛ می‌توانید از مزیت‌های ویزای MM2H یا ویزای ۵ ساله بهره‌مند شوید.

دولت مالزی با ارائه‌‌ی برنامه‌ اقامت ۵ ساله مالزی با نام اختصاری MM2H در اواخر سال ۲۰۰۰ طرح اقامتی جدیدی را معرفی کرد.
طرح اقامتی جدید؛ این اجازه را به خارجی‌ها می‌دهد تا برای اقامت و ویزای طولانی‌مدت ۵ ساله و قابل تمدید اقدام نمایند. این ویزا با ویزای بازنشستگی در مالزی نیز معروف است. 

خدمات و تسهیلات دارندگان ویزا MM2H

 • ورود و خروج آزاد به مالزی برای دارندگان ویزای MM2H
 • امکان اخذ ویزای ویژه برای والدین بالای 50 سال
 • عدم نیاز به پرداخت مالیات بر درآمد
 • امکان خرید ملک در مالزی
 • امکان تحصیل فرزندان
 • دریافت خدمات بهداشتی
 • امکان سرمایه گذاری در مالزی
 • امکان استخدام خدمتکار
 • مجوز اشتغال در هفته 20 ساعت 

چگونگی اخذ ویزای بازنشستگی مالزی

کلیک کنید

8- ویزای فریلنسری مالزی (DE Rantau Nomad Pass) 

ویزای جدید فریلنسری، عشایر دیجیتال یا DE Rantau Nomad Pass در 1 اکتبر 2022 معرفی شد. این ویزا که جدیدترین ویزا است چند با ورود بوده و به کارگران مستقل خارجی فعال داده می‌شود. مشاغل دورکار حوزه دیجیتال اولین کاندیداهای دریافت ویزای فریلنسری یا عشایر دیجیتال در مالزی هستند. 

ویزای عشایر دیجیتال تا 12 ماه اعتبار داشته و قابلیت تمدید تا یک سال دیگر را هم دارد. با داشتن این ویزا می‌توانید ویزای همراه نیز برای همسر و فرزندان زیر 18 سال بگیرید. 

انواع ویزا مالزی براساس دفعات ورود

ویزا مالزی براساس دفعات ورود را می‌توان به ۳ دسته تقسیم کرد:

انواع ویزا مالزی براساس دفعات ورود
ویزای یک بار ورود مالزی (Single entry visa) ویزای سوشال و ویزای توریستی مالزی
ویزای چند بار ورود یا مالتی پل (Multiple entry visa)ویزای تحصیلی و ویزای بازنشستگی
ویزای ترانزیت مالزی (Transit visa)ویزای ترانزیت

ویزای یک بار ورود 

 • ویزای یک بار ورود مالزی برای متقاضیانی صادر می‌شود که قصد گردشگری، انجام امور اجتماعی و تجاری کوتاه مدت در مالزی را دارند.
 • ویزای توریستی مالزی و ویزای سوشال دو نمونه از ویزای مالزی یک بار ورود یا ویزای بدون مرجع هستند.

ویزای چند بار ورود مالزی

ویزای چند بار ورود برای کسانی صادر می‌شود که قصد تحصیل، تجارت و انجام امور بین دولتی در مالزی را دارند. مولتی ویزا یا ویزای با مرجع مالزی دارای تاریخ اعتبار طولانی‌تری نسبت به ویزای یک بار ورود است.

با ویزای چند بار ورود در صورت خروج از کشور مالزی اجازه بازگشت را دارید به شرط آن که پاسپورت و ویزایتان اعتبار کافی داشته باشد. ویزای تحصیلی و ویزای بازنشستگی نمونه‌ای از مولتی ویزای مالزی است.  

شرایط لازم برای اخذ ویزای چند بار ورود یا ویزای مولتی

شرایط لازم برای اخذ ویزای چند بار ورود :

 1. متقاضی باید مدرک کافی برای اقامت در مالزی را نشان دهد.
 2. متقاضی باید دارای یک بلیط برگشت معتبر و معتبر باشد.
 3. گروه های تور واجد شرایط درخواست ویزای مولتیپل برای ورود به مالزی نیستند. 

ویزای ترانزیت مالزی

ویزای ترانزیت مالزی برای شهروندان خارجی صادر می‌شود که در حال حمل و نقل و عبور به کشور دیگری بوده و در حین سفر مجبور به گذر از خاک مالزی هستند.

توجه: کسانی که محوطه فرودگاه را ترک نکرده و با همان پروازی که وارد شده‌ به کشور دیگری می‌روند نیازی به اخذ ویزای ترانزیت مالزی ندارند.

ویزای مالزی براساس مرجع درخواست

تفاوت بین ویزای بدون مرجع مالزی و ویزا با مرجع به هدف سفرتان بستگی دارد. ویزای بدون مرجع مالزی توسط کمیسیون عالی مالزی و بدون نیاز به هیچ گونه مجوز قبلی از یک نهاد مرجع در مالزی صادر می‌شود. این ویزا برای بازدیدهای اجتماعی یا مقاصد گردشگری صادر شده و یکبار ورود است.

ویزای مالزی با مرجع نوعی از ویزا است که قبل از صدور نیاز به مجوز قبلی از اداره مهاجرت مالزی دارد. اگر بخواهید برای ادامه تحصیل، پیوستن به یکی از اعضای خانواده یا کار به مالزی سفر کنید، نیاز به این نوع ویزا دارید. 

ویزای مالزی براساس مرجع
ویزای بدون مرجع مالزی (VWTR)ویزای توریستی 
ویزای با مرجع مالزی (VWR)ویزای کار و ویزای تحصیلی مالزی

شرایط دریافت ویزای بامرجع مالزی

ویزای با مرجع به وسیله نمایندگی مالزی در کشور مربوطه صادر می شود. پروسه دریافت ویزای با مرجع مالزی به این صورت است:

 • متقاضی باید نامه پذیرش یا دعوت به کار از سوی مؤسسه یا دانشگاه های مالزی را داشته باشد.
 • اسپانسر باید 2000 رینگیت به ازای هر نفر را به عنوان سپرده امنیتی به اداره مهاجرت مالزی واریز کند.
 • این ویزا بیشتر برای دانش آموزان، دانشجویان و افراد متقاضی کار در مالزی کاربرد دارد.
 • ویزای کار و ویزای تحصیلی مالزی 2 نمونه ویزای بامرجع مالزی هستند.

اقامت در مالزی

کلیک کنید

شرایط دریافت ویزای بدون مرجع

 • برای دریافت ویزای بدون مرجع نیازی به نامه پذیرش یا درخواست از سوی اسپانسر ندارید و باید خودتان برای دریافت روادید اقدام کنید.
 • دارندگان این روادید فقط باید از طریق فرودگاه وارد مالزی شوند.
 • دارندگان ویزای بدون مرجع باید قبل از ورود به مالزی شرایط لازم برای اخذ ویزا را داشته باشند.
 • مدت اقامت دارندگان آن ویزا کوتاه است.

سفر به مالزی بدون ویزا!!!

درست است که مالزی کشوری است که روند دریافت ویزا برای ورود به آن نسبت به سایر کشورها ساده‌‌تر است اما سفر به مالزی بدون ویزا امکان پذیر نیست! برای سفر به مالزی به محض آن که تصمیم گرفتید و هدف‌تان را مشخص کردید، می‌توانید برای دریافت ویزا اقدام کنید. در واقع سفر به مالزی بدون ویزا امکان پذیر نیست؛ ولی پروسه دریافت ساده‌ و سریع، اخذ روادید را برای متقاضیان آسان و بدون چالش کرده است. به طور مثال برای دریافت بیشتر ویزاهای مالزی نیازی به ارائه گواهی تمکن مالی یا دعوتنامه ندارید. 

کسانی که تصور می‌کنند سفر به مالزی بدون ویزا امکان پذیر است باید بدانند؛ تنها در صورتی که قصد اقامت کمتر از 14 روز در این کشور داشته باشند، می‌توانند ویزای توریستی خود را در فرودگاه و از افسر مهاجرت دریافت کنند. توریست‌ها و گردشگران پس از رسیدن به فرودگاه مالزی، باید پاسپورت‌شان را در اختیار افسر مهاجرت قرار دهند تا مهر ویزای توریستی مالزی روی آن زده شود! مَخلص کلام این که سفر به مالزی بدون ویزا برای توریست ها و گردشگران امکان پذیر است.

ریجکت ویزا 

ریجکت به معنای رد شدن است. ریجکت ویزا در مالزی هم به معنای رد شدن و نپذیرفتن روادید است!

اگر با چنین اتفاقی روبرو شدید نگران نباشید، دلایل ریجکت زیاد است، باید به دنبال دلیل آن باشید تا بتوانید اشکال به وجود آمده را رفع کنید. مطالعه موارد زیر می‌تواند کمک بزرگی برایتان باشد، چون ممکن است دلیل ریجکت یکی از این موارد باشد.

دلایل ریجکت ویزا مالزی

 • اثبات اقدامات جنایت کارانه از سوی متقاضی ویزا
 • ارائه مدارک سفر ناقص و جعلی
 • نداشتن توضیحات کافی برای هدف اقامت
 • پاسپورت مخدوش و نامعتبر
 • عدم تایید برنامه سفر
 • نداشتن نامه مرجع برای درخواست ویزای بامرجع
 • بیمه مسافرتی نامعتبر
 • عدم ارائه مدارک اقامت

توجه! در صورت ریجکت شدن ویزا، درخواست مجدد برای اخذ مجوز ورود به مالزی، چندان کار ساده‌ای نیست! بنابراین پیشنهاد می‌کنیم در همین ابتدای کار، فرآیند گرفتن روادید مالزی از هر نوعش را به ایجینت‌های حرفه‌ای بسپارید تا خدای نکرده ویزای شما ریجکت نشود.

شرایط ویزای مالزی برای ایرانی ها

واقعیت این است که شرایط ویزای مالزی برای ایرانی ها فرقی با سایر مردم دنیا ندارد. انواع روادید برای ایرانیان شامل موارد زیر است: 

 • ویزای توریستی برای سفرهای گردشی و تفریحی ایرانی ها به مالزی است. 
 • ویزای سوشال برای ایرانی ها در سفرهای اجتماعی و دید و بازدید از اقوام و انجام و پیگیری کارهای اداری صادر می‌شود.  
 • ویزا برای ایرانیان در زمینه تحصیل، همان ویزای تحصیلی است.
 • ویزای همراه نوعی ویزای وابسته به ویزای اصلی یا مادر است. 
 • ویزای کار مالزی برای ایرانیان باید با درخواست کارفرما همراه باشد. 

ویزای مالزی برای افغان ها

ویزای مالزی برای افغان‌ ها یکی از پرتقاضاترین نوع است که شرایط متفاوتی دارد. ویزای مالزی برای افغان‌ها فقط از نوع ویزای سوشیال است و اتباع محترم افغانی برای دریافت این ویزا باید پذیرش دانشگاه داشته باشند. اگر متقاضی دریافت این ویزا هستید یا می‌خواهید از قیمت ویزای مالزی برای افغان ها مطلع شوید، می‌توانید با مراجعه به مقاله ویزای مالزی برای افغان‌ ها اطلاعات دقیقی از چگونگی دریافت و قیمت این نوع ویزا به دست بیاورید. 

ویزای مالزی و سنگاپور

اخذ ویزای سنگاپور از مالزی، فرصتی برای تجربه و مقایسه زندگی در کشوری غیر از مالزی است. سنگاپور (Singapore) کشور که نه، جزیره‌ای در جنوب شرقی آسیا و در همسایگی مالزی است. یعنی مالزی بالای سر سنگاپور در شمال این کشور واقع شده است.

سنگاپور هر چند کوچک‌ترین کشور منطقه است، ولی بسیار ثروتمند و مدرن است. شباهت‌های زیادی میان این دو کشور همسایه وجود دارد.

برخلاف کشور مالزی، سنگاپور برای ایرانیان ویزای فرودگاهی یا  VOA صادر نمی‌کند. هر چند که صدور ویزای توریستی سنگاپور به این سادگی‌ها نیست و شما باید با استفاده از مدارک و مستندات قانونی به مسئول کنسولگری ثابت کنید که قصد اقامت طولانی مدت و پناهندگی در سنگاپور را ندارید. 

به هر حال اگر قصد سفر به سنگاپور را دارید، برای دریافت انواع ویزای این کشور باید دست به دامان همسایه‌اش شوید؛ چون سنگاپور در ایران سفارت‌خانه ندارد.

اخذ ویزای سنگاپور از مالزی

کلیک کنید

بهترین ویزا برای اخذ اقامت مالزی 

اقامت در کشور مالزی

بهترین ویزا برای اخذ اقامت مالزی دریافت ویزای «مالزی خانه دوم من» است. دارندگان ویزای اقامت MM2H می‌توانند همسر و فرزندان مجرد زیر ۲۱ سال خود را به همراه بیاورند.  

در نظر داشته باشید؛ برای اخذ ویزای MM2H باید معیارهای مشخص فردی، مالی و بهداشتی مورد نظر را داشته باشید. 

اقامت در کشوری سرسبز با آب و هوای استوایی رؤیایی دور از دسترسی نیست، اخذ ویزای اقامت مالزی پنجره‌ایست رو به سواحل مرجانی و زندگی در شرایط مطلوب اروپایی. پس اگر قصد اقامت یا تحصیل در مالزی را دارید، می‌توانید برای گرفتن ویزای مالزی روی مشاوره شریف حساب کنید.

سؤالات متداول درباره اخذ ویزا

۱- انواع ویزا مالزی برای ورود به این کشور چیست؟

برای معرفی انواع ویزای مالزی، می‌توان به ویزای سوشیال مالزی، ویزای همراه مالزی، ویزای تحصیلی مالزی و ویزای اقامت ده ساله مالزی اشاره کرد.

۲- ویزای سوشیال مالزی چه کاربردی دارد؟

از اکتبر ۲۰۱۳ ویزای توریستی ایرانیان که قبلا ۹۰ روز بود به ۱۴ روز کاهش یافت. اگر قصد سفر به مالزی و اقامت بیشتر از دو هفته را دارید، ابتدا ویزای سوشیال دریافت نمایید.

3-ویزای مالزی برای کودکان چیست؟

هر کسی که وارد کشور مالزی می‌شود باید ویزا داشته باشد، برای کودکان زیر 12 سال با ارائه گواهی تولد ویزای درخواستی صادر می‌شود. 

۴- بهترین ویزا برای مهاجرت به مالزی چیست؟

اگر قصد و نیت شما برای اخذ ویزای مالزی، مهاجرت و اقامت طولانی مدت در مالزی است؛ می‌توانید از مزیت‌های ویزای MM2H یا ویزای ۵ ساله مالزی بهره‌مند شوید.

۵-برای اقامت یک ماهه کدام نوع ویزای مالزی را باید بگیریم؟

تنها ویزای مالزی که باهاش میتونین یک ماه تو مالزی بمونین ویزای سوشیال مالزی هست. البته اعتبار این نوع ویزای مالزی بیشتره و باهاش میتونین تا دو ماه تو خاک مالزی بمونین.

۶- اعتبار ویزای توریستی مالزی چند روزه است؟

ببین با ویزای توریستی فقط تا دوهفته میتونی تو خاک مالزی بمونی و بیشتر برای سفر با تور مناسبه. اگه برنامه های بیشتری برای موندن تو مالزی داری بهتره ویزای سوشیال مالزی بگیری چون مدت بیشتری میتونی باهاش اونجا بمونی و به هر دلیلی اگر سفرت طولانی‌تر شد دیگه دغدغه اینکه ویزای مالزی‌تون منقضی شده رو نداری.

7- برای دریافت روادید، پاسپورت متقاضی باید تا چه زمانی اعتبار داشته باشد؟

تاریخ اعتبار گذرنامه یا پاسپورت متقاضیان باید بیشتر از 9 ماه باشد. دقت کنید که اگر فقط 6 ماه از تاریخ اعتبار پاسپورت‌تان باقی مانده در اسرع وقت برای تمدید آن اقدام کنید که برای اخذ مالزی ویزا دچار مشکل نشوید.
 

8- آیا مالزی ویزا میخواهد؟

برای ورود به کشور مالزی باید ویزا داشته باشید، هر چند نوع ویزا، تاریخ اعتبار، هزینه و قیمت انواع ویزای مالزی با هم متفاوت است. برای همین قبل از سفر باید نوع ویزای درخواستی خود را مشخص کنید.

9- تفاوت بین ویزای بدون مرجع و ویزا با مرجع چیست؟

ویزای مالزی بدون مرجع توسط کمیسیون عالی مالزی بدون نیاز به هیچ گونه مجوز قبلی از یک نهاد مرجع در مالزی صادر می شود ویزای بدون مرجع برای بازدیدهای اجتماعی یا مقاصد گردشگری صادر می‌شود و معمولاً یکبار ورود است. برای دریافت ویزای مالزی با مرجع، برای صدور ویزا باید مجوز قبلی از اداره مهاجرت مالزی داشته باشید. 

10- eVISA یا ویزای آنلاین مالزی چیست؟

eVISA یک پلت فرم آنلاین و بدون دردسر برای صدور ویزای مالزی به صورت الکترونیکی است. ویزای آنلاین فرآیند درخواست ویزا را ساده‌تر می‌کند. باید بدانید ویزای آنلاین یا eVISA برای ایرانی ها فعال نیست.

دریافت فوری ویزای مالزی با مشاوره شریف

مشاوره شریف، تنها تیم تخصصی در ارائه‌ی خدمات اخذ ویزای مالزی برای ایرانیان است که با پشتوانه‌ی 20 سال تجربه در پرونده‌های اقامتی، تحصیلی، ثبت‌نام مدارس، کالج‌ها و دانشگاه‌های برتر مالزی، امروز به عنوان مجری و حامی توانمند شما برای دریافت ویزای فوری مالزی می‎باشد.

مالزی تخصص ماست!

ما می‌توانیم به شما کمک کنیم در کمترین زمان ممکن ویزای فوری مالزی بگیرید، پس فرصت را از دست ندهید. 

همین حالا تماس بگیرید۲۲۸۴۰۱۴۰ – ۰۲۱
منبع:
https://www.imi.gov.my/index.php/en/main-services/visa/types-of-visas/
https://visaguide.world/asia/malaysia-visa/
https://www.malaysia.gov.my/portal/content/27701
https://www.malaysiamyvisa.com/visa-types

2 دیدگاه

 1. سلام. چقد طول میکشه ویزای اقامت مالزی اوکی بشه؟

 2. سلام. در شرایط کنونی کرونا امکان اخذ ویزای سوشیال مالزی و ورود به مالزی هست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *