تماس مستقیم
تماس واتساپ
منو

بستن

مشاوره شریف - مالزی تخصص ماست
مشاوره شریف پلی بسوی مدارس بین‌المللی در مالزی کلیک کنید
اطلاعیه: با توجه به سوءاستفاده از نام شریف در بسیاری از سایت ها دقت کنید که sharifstudy.com تنها سایت رسمی مشاوره شریف می باشد.
ویزای کار در کشور مالزی
ویزای کار مالزی

[ ویزای کار مالزی ] شرایط 2022

4.9/5 - (326 امتیاز)

والت دیزنی مؤسس کمپانی رنگارنگ دیزنی می‌گوید: همه‌ی رؤیاهای ما می‌توانند به واقعیت تبدیل شوند، اگر شهامت دنبال کردن‌شان را داشته باشیم. دریافت ویزای کاری مالزی جسارت و شهامت دنبال کردن می‌خواهد! اگر پشتکار، انرژی و انگیزه لازم برای دریافت ویزای کار را دارید، آستین‌ها را بالا بزنید و با ما همراه شوید تا مراحل و چگونگی دریافت ویزای کار مالزی را برایتان بگوییم.

مشاوره شریف، مسیر رسیدن به آرزوهایتان را در مالزی هموار می‌کند.

برای رسیدن به افق‌های روشن فردا با تیم مجرب کارشناسان و ما تماس بگیرید. ما می‌توانیم به شما کمک کنیم از مزایای زندگی و اقامت در مالزی برخوردار شوید.

دوس داری ویزای مالزی بگیری ولی نمی دونی چه جوری؟

اینجا رو کلیک کنید

ویزای کار چیست؟

شاید تا به حال درباره ویزای کار، زیاد شنیده باشید اما کارکِرد دقیق آن را ندانید. ویزای کار اجازه‌ای است که برای کار کردن در کشوری دیگر به شما داده می‌شود. 

به عبارت بهتر اتباع خارجی یا مهاجرانی که مایل به کار کردن در سایر کشورها هستند، باید ویزای کار بگیرند. متقاضیان ویزای کار کسانی هستند که مراحل اخذ مجوز کار در کشوری دیگر را دریافت کرده و اجازه زندگی و کار کردن به طور قانونی در آنجا را  خواهند داشت.

دریافت ویزای کار در هر کشوری قوانین خاصی دارد که این شرایط از طرف کشور مقصد مشخص می‌شود. مالزی هم از این قضیه مستثنی نیست، باید بدانید دریافت ویزای کار در این کشور پروسه‌ای متفاوت دارد. 

چرا ویزای کار مالزی؟

چرا ویزای کار کشور مالزی؟

همیشه کار سخت و مداوم است که منجر به موفقیت آدم‌ها می‌شود. کار کردن حس خوبی است که آدم را آبدیده و پخته می‌کند. وقتی مشغول به کار باشید، هر روز موفق‌تر از دیروز خواهید بود. همین تداوم و تلاش است که شاه کلید موفقیت است. دریافت ویزای کاری مالزی از شما یک انسان حرفه‌ای و متخصص می‌سازد. 

افراد زیادی هستند که مشتاق تحصیل در مالزی و یا کار کردن در این کشور هستند. دلایل اشتیاق برای دریافت ویزای کار مالزی را می‌توان در این موارد پیدا کرد:

 • مالزی کشوری توسعه یافته با فناوری و زیرساخت‌های پیشرفته است.
 • این کشور یکی از قطب‌های اصلی تجارت آسیا به شمار می‌رود.
 • نرخ پایین بیکاری نیز بسیاری از افراد را به کار کردن در این کشور متمایل می‌کند.
 • مالزی در سال 2004 رتبه 24 ذخایر نفتی و 13 از نظر گاز طبیعی دنیا کسب کرده است.  
 • رشد فزاینده اقتصاد کشور مالزی در سال‌های اخیر چشمگیر بوده؛ در حال حاضر مالزی از کشور تولید کننده مواد اولیه به یک کشور چند صنعتی و مبتنی بر فناوری تبدیل شده است.

چالش‌های دریافت ویزای کاری کشور مالزی

باید بپذیریم که کار کردن در مالزی آن قدرها که فکر می‌کنید ساده نیست. مالزی کشور فرهیختگان است و دولت مالزی ارزش زیادی برای مردم قائل است. امکاناتی که در این کشور وجود دارد، متعلق به مردم بومی است و تنها تحت شرایط خاصی به افراد غیر بومی اجازه کار کردن داده می‌شود. برای همین قوانین سختگیرانه‌ای در خصوص نیروی کار غیر مجاز در این کشور اعمال می‌شود.

حکومت و سیاست مالزی بر این اصل استوار است که فرصت‌های شغلی را به نیروهای محلی و بومی اعطا کند و با این کار تلاش دارد، به جای جذب نیروی کار از ورود سرمایه‌گذاران به کشور حمایت کند!

اقامت مالزی و مزایای بی شمار آن

کلیک کنید

شرایط ویزای کاری مالزی

برای آن که واجد شرایط دریافت ویزای کاری مالزی شوید به این نکات توجه کنید:

 • مطابق قوانین کشور مالزی برای دریافت ویزای کار باید از سوی یک شرکت مالزیایی دعوت به کار شده باشید.
 • کارفرما باید از طرف شما، برای مجوز کار مالزی درخواست دهد.
 • شرکت مالزیایی باید ثابت کند که در آن منطقه، شخص دیگری که صلاحیت احراز این شغل را داشته باشد، وجود ندارد.
 • علاوه برآن ماهیت شغلی کارگر خارجی باید از سوی آژانس‌های مختلف و اداره مهاجرت مالزی تأیید شود.
 • در نهایت نیروی کار خارجی پشتیبان مالی قوی داشته باشد.

دلیل سختگیری دولت مالزی برای ورود نیروی کار غیر بومی

دلیل سختگیری دولت مالزی برای ورود نیروی کار غیر بومی و خارجی را می‌توان در این 2 مورد پیدا کرد: 

 • پرداخت درآمد و مزایای کارگران بومی مساعدتر و مناسب‌تر از سایر کارگران است.
 • استفاده از نیروی بومی مطابق سیاست‌های دولت است.

بنابراین توصیه می‌شود تا زمانی که تمام مراحل قانونی برای دریافت ویزای کار را طی نکرده‌اید، برای ورود به مالزی برای کار، اقدام نکنید.

نرخ بیکاری در مالزی

جالب است بدانید مالزی کشوری است که نرخ بیکاری پایینی دارد. نرخ بیکاری در مالزی نسبتاً کم، با ثبات و چیزی حدود 3 درصد است. این نرخ بیکاری در استانداردهای جهانی، نشان دهنده کمترین میزان است. به عبارت بهتر نرخ بیکاری 3 درصد در شرایطی ایجاد می‌شود که تورم ثابت بوده و در کمترین حد باشد. طبق آمارها در سال 2020، نرخ بیکاری مالزی تقریباً 4.55 درصد بود.

نرخ بیکاری4.20ژانویه 2022
افراد بیکار680.40ژانویه 2022
افراد شاغل156900.00ژانویه 2022

8 شرط اخذ ویزای کاری مالزی برای ایرانیان

شرایط دریافت ویزای کار مالزی برای ایرانیان را با هم بخوانیم:

 1. به عنوان یک تبعه خارجی، برای آنکه در مالزی کار داشته باشید باید یک شرکت مالزی را پیدا کنید که شما را استخدام کند.
 2. پس از آن کارفرما باید برای اجازه کار در مالزی از طرف شما درخواست می‌دهد. اگر نهادهای مربوطه برای صدور مجوز کار تأییدیه ارسال کنند، می‌توانید برای اخذ ویزای مالزی اقدام کنید.
 3. شرط بعدی برای دریافت ویزای کار، داشتن مدرک تحصیلی مرتبط با کار مورد نظر است. اگر مدرک مرتبط با پستی که می‌خواهید در آن مشغول به کار شوید را ندارید، کار کردن در مالزی را از ذهن‌تان پاک کنید.
 4. ملیت و سن نیز دو پارامتر مهم برای دریافت ویزای کار مالزی هستند.
 5. مهارت برقراری ارتباط به زبان انگلیسی نیز یک مزیت برای دریافت ویزای کار است.
 6. یادگیری زبان مالایی که زبان رسمی این کشور است در افزایش جایگاه و رتبه شعلی شما تأثیر زیادی دارد.
 7. متقاضیان کار در مالزی باید حداقل 27 سال سن داشته باشند.
 8. درآمد ماهانه نیز آیتم مهمی دیگری برای متقاضیان کار در مالزی است. لازم است بدانید در صورتی که درآمد ماهانه حداقل 5000 رینگت تا 8000 رینگت داشته باشید، شانس پذیرفته شدن درخواست ویزای کار برایتان افزایش پیدا می‌کند.

چه کسانی برای گرفتن ویزای کار در مالزی اولویت دارند؟

همان طور که گفتیم گرفتن ویزای کار در مالزی، شرایط ویژه‌ای دارد. برای گرفتن این ویزا نیز مانند ویزای بازنشستگی مالزی باید شرایط خاصی داشته باشید.

دعوت از سوی کارفرمایان همان مجوز شما برای ورود به مالزی است. کارفرمایان مالزیایی به افرادی که مهارت‌های نرم دارند توجه بیشتری دارند، چیزی که در دنیای فناوری جایگزینی ندارد!

آنها به دنبال کسانی هستند که هوش هیجانی بالایی داشته و قادر به حل مشکلات پیچیده هستند. اگر جزو این افراد هستید شانس بیشتری برای گرفتن ویزای کار در مالزی دارید:

 • متخصصان ارشد و کسانی که مهارت فنی ویژه و خاص دارند.
 • کسانی که تجربه کار تخصصی و حرفه‌ای دارند.
 • کارفرمایان به دنبال افراد خلاق برای اتصال نقاط گمشده در شغل خود هستند
 • کسانی که هوش هیجانی بالا برای مقابله با فشار کاری دارند
 • کسانی که توانایی ارزیابی و قضاوت برای تجزیه و تحلیل حجم زیادی از اطلاعات را دارند
 • آنها که چابکی ذهنی برای مقابله با چندین کار را دارند
 • آنهایی که تسلط خوب به زبان انگلیسی و مهارت های ارتباطی دارند

کسانی که برای ویزای کار نیاز به درخواست کارفرما ندارند!

 

خبر خوب این است که با داشتن گذرنامه حرفه‌ای که برای یک دوره زمانی خاص و کوتاه مدت معتبر است، بدون درخواست کارفرمایان مالزیایی می‌توانید ویزای کار بگیرید. گرفتن این ویزا با وجود یک حامی مالی، بدون هیچ دردسری امکان‌پذیر است. البته باید بدانید، فقط افراد خاصی مجاز به دریافت این ویزا هستند:

 • هنرمندان خارجی
 • کارگران
 • کارگردان فیلم
 • کارگران مذهبی
 • کارگران دولتی
 • دانشجویان تحت آموزش دانشگاه های مالزی 

تسهیل اخذ اقامت مالزی با برنامه S-MM2H

کلیک کنید

با انواع ویزای مالزی آشنا شوید

برای ورود به کشور مالزی گزینه‌های متعددی وجود دارد. فقط کافی است اراده کنید تا در کوتاه‌ترین زمان ویزای مناسب خود را دریافت کنید. مشاوره شریف متخصص دریافت انواع ویزای مالزی است. با انواع ویزای مالزی آشنا شوید:

 1. ویزای توریستی مالزی، کوتاه‌ترین ویزای مالزی از نظر زمان، همین ویزای توریستی است که 14 روز اعتبار دارد، این ویزا یک بار ورود بوده و برای گردشگران گزینه مطلوبی است.
 2. ویزای سوشال مالزی، محبوب‌ترین ویزای مالزی است که اعتباری 15 تا 90 روزه دارد. این ویزا هم یک بار ورود بوده و قابل تبدیل به سایر ویزاهای مالزی است.
 3. ویزای تحصیلی که شامل ویزای دانش آموزی و دانشجویی می‌شود. این ویزا اعتبار یک ساله دارد و قابل تمدید است، جالب است بدانید ویزای تحصیلی چندبار ورود است.
 4. ویزای همراه مالزی، این ویزا مکمل ویزاهای دیگری نظیر ویزای تحصیلی است که به دارندگان، اجازه همراهی عزیزانشان را می‌دهد.
 5. ویزای بازنشستگی mm2h بهترین ویزا برای اقامت 5 ساله در کشور زیبای مالزی است که قابلیت تمدید داشته و چند بار ورود است. 

بهترین شیوه کار کردن در مالزی 

بهترین شیوه کار کردن در مالزی آن است که خودتان صاحب یک شرکت بین‌المللی باشید و یک شعبه در مالزی بزنید. به این ترتیب برای کار در شعبه و دفتر خود در مالزی می‌توانید به راحتی ویزای کار داشته باشید و برای عبور و مرور با هیچ مشکلی روبرو نشوید.

اخذ ویزای سوشال مالزی

کلیک کنید

انواع ویزای کار در مالزی 

انواع ویزای کار در مالزی

انواع ویزای کار در مالزی که دولت برای اتباع خارجی صادر می‌کند عبارتند از:

1) ویزای اشتغال PVP

ویزای اشتغال، رایج‌ترین نوع ویزا برای اتباع خارجی است. این نوع ویزا بسته به نوع کار از یک تا پنج سال طول می‌کشد و قابلیت تمدید دارد.
گذرنامه اشتغال برای کارشناسان فنی صادر می‌شود که مهارت بالایی برای انجام کار داشته باشند.

کارفرمایان متقاضی این گونه مشاغل، باید از طریق کمیته مهاجران و سایر نهادهای نظارتی برای کارمندشان اخذ ویزا را تأیید کنند. به عبارت بهتر ویزا برای کسانی است که در خارج از مالزی استخدام شده و در یکی از شعبه‌هایی که در کشور مالزی است، مشغول به کار هستند. 

2) ویزای اشتغال موقت

گذرنامه اشتغال موقت در مالزی، دارای اعتبار 2 ساله است. این نوع گذرنامه 2 نوع است: 

 1. گذرنامه اشتغال موقت کارگر خارجی، این گذرنامه برای کسانی صادر می‌شود که در زمینه‌ تولید، ساخت و ساز مزارع کشاورزی و خدمات، مهارت داشته باشند. دقت کنید تنها ساکنان کشورهای تأیید شده اجازه دریافت این گذرنامه را دارند.
 2. گذرنامه اشتغال موقت خارجی یاور داخلی، این گذرنامه برای کارگران زن کشورهای تعیین شده است. کارگرهای خارجی که در خانه کارفرمای خود کار می‌کنند، می‌توانند این نوع ویزا را بگیرند. برای دریافت ویزای اشتغال موقت، کارفرما باید فرزند خردسال یا والدین مسنی داشته باشد که به مراقبت احتیاج دارند.

4 شرط لازم برای دریافت گذرنامه کار موقت

 

برای دریافت ویزای موقت کار نیازمند این شرایط هستید:

 1. برای گذرنامه کار موقت، ملیت و سن دو پارامتر مهم است.
 2. برای دریافت این گذرنامه باید بین ۱۸ تا ۴۵ سال سن داشته باشید.
 3. از کشوری به مالزی مهاجرت کرده باشد که مورد تأیید باشد.
 4. مهارت لازم برای دریافت جایگاه شغلی مورد نظر را داشته باشید.

3) ویزای کار حرفه‌ای PVP

این مجوز تنها برای افراد خارجی صادر می‌شود که می‌خواهند به طور موقت در مالزی کار کنند. اعتبار این ویزا اعتبار ۱۲ ماهه دارد.

این ویزا به نیروهای کاری مستعد و حرفه‌ای خارجی داده می‌شود. دارنده ویزا pvp اجازه دریافت حقوق ندارد و تنها می‌تواند در فرصت‌های آموزشی و کارآموزی شرکت کند.

4)ویزای کارت اقامت-استعداد در مالزی

گذرنامه اقامت استعداد RP-T یکی از انواع ویزاهای چند بار ورود است که اعتبار 10 ساله دارد. این گذرنامه مستقل از کارفرما است و مخصوص استعدادهای برتر خارجی است.

دارندگان این ویزا، اشخاص نخبه‌ای هستند که مهارت فوق العاده‌ای در زمینه فنی یا مدیریتی دارند. توانایی هدایت نتایج تجاری را دارند و قادر به تحول اقتصادی مالزی هستند. 

مزایای دارندگان کارت اقامت - استعداد

در میان ویزاهای کار، بهترین نوع ویزا همین ویزا است که مزایای زیادی برای دارنده به همراه دارد:

 • دارنده اجازه اقامت و کار در مالزی به مدت 10 سال را دارد.
 • زمان اقامت دارنده ویزای کارت اقامت-استعداد قابل تمدید است. 
 • همسر و فرزند زیر 18 سال دارنده ویزا نیز اجازه اقامت در این کشور را دارند.
 • کودکان زیر 18 سال ویزا RP-T اجازه تحصیل در مدارس مالزی را دارند.
 • وابستگان بالای 18سال دارنده ویزا با ویزای سوشال می‌توانند همراهی کنند.

شرایط لازم برای دریافت ویزای شایستگی استعداد

برای دریافت ویزای شایستگی استعداد باید شرایط خاصی داشته باشید:

 • دارنده ویزا باید 3 تا 5 سال سابقه کار در مالزی را داشته باشد
 • دارای پاسپورت معتبر باشد
 • دارای مدرک دکتری، کارشناسی ارشد … از دانشگاه معتبر یا گواهی حرفه‌ای از مؤسسه شناخته شده باشد
 • حقوق ماهیان 15,000 رینگت داشته باشد
 • دارای پرونده مالیاتی با سابقه 2 سال پرداخت باشد.

چگونه ویزای مالزی بگیریم؟

کلیک کنید

5)ویزای کار از طریق سرمایه گذاری یا ثبت شرکت

یکی از راه‌های دریافت ویزای کار در مالزی از طریق سرمایه گذاری یا ثبت شرکت در این کشور است. فراموش نکنید که برای سرمایه گذاری در کشور مالزی نیاز به رقم کلانی دارید. سرمایه‌ای حدود 500,000 رینگیت برای شروع رقم خوبی است تا یک کسب و کار مناسب یا کارآفرینی راه بیندازید و از اقامت 2 ساله در مالزی بهره‌مند شوید. 

مدارکی که برای ویزای کار مالزی باید تهیه کنید

مدارکی که برای ویزای کار در مالزی باید تهیه کنید.

برای دریافت ویزای کار در مالزی باید این مدارک را تهیه کنید:

 • گذرنامه‌ای که حداقل اعتبار 2 ساله داشته باشد
 • فرم درخواست تکمیل شده که ضمیمه قرارداد اصلی کار باشد
 • عکس گذرنامه سال جدید
 • نامه‌های تأیید کارفرما که نشان می‌دهد شما مجاز به دریافت حقوق هستید
 • اثبات این‌که شرکتی که در آن قرار است کار کنید، مقررات و ضوابط مطابق با صنعت را دارد
 • رسید پرداخت مالیات بر درآمد

هزینه اخذ ویزای کاری مالزی

هزینه دریافت ویزای کار مالزی

همان طور که خودتان می‌دانید برای محاسبه قیمت دریافت ویزای کاری مالزی فاکتورهای زیادی دخیل هستند، از ترجمه مدارک بگیرید تا پرداخت هزینه‌ها در سفارت مالزی! مراحل هزینه‌بَر برای دریافت ویزای مالزی به این شرح است:

 • هزینه ترجمه مدارک تحصیلی و کاری
 • هزینه دریافت مدارک و تأییدیه‌های لازم
 • هزینه‌های لازم برای دریافت ویزای کار از سفارت مالزی
 • هزینه واچر هتل
 • هزینه خرید بلیط هواپیما
 • و در نهایت هزینه زندگی در مالزی

هر کدام از هزینه‌ها در هر مرحله با بقیه متفاوت است. بنابراین نمی‌توان رقم و عدد مشخصی برای آن در نظر گرفت. برای دریافت اطلاعات دقیق با کارشناسان مشاوره شریف تماس بگیرید.

مدت اعتبار ویزای کار مالزی

هدف اصلی بسیاری از کسانی که به دنبال دریافت ویزای کار در مالزی هستند، اقامت دائم در این کشور است. خوب است بدانید داشتن ویزای کار در مالزی، مجوزی برای اقامت دائم در مالزی نیست.  

اما اگر بخواهید درباره مدت اعتبار ویزای کار مالزی را بدانید، با احترام خدمت‌تان عرض می‌کنیم که اعتبار زمانی ویزای کار در مالزی عموماً از 6 ماه تا 5 سال متغیر است.

میزان دستمزد و حقوق کار در مالزی

نخست وزیر مالزی، داتو سری اسماعیل صبری یعقوب، در 19 مارس 2022 اعلام کرد: حداقل دستمزد ملی از 1 می 2022 به 1,500 رینگیت در ماه بازنگری خواهد شد. در مورد دامنه افزایش پیشنهادی، ابهاماتی وجود دارد.

 • حداقل دستمزد ماهانه 1,200 رینگت در ماه است که معادل 287 دلار می‌شود.
 • حقوق معمولی در مالزی 1،670 رینگت است.
 • بالاترین حقوق 29,400 رینگت است 

هزینه زندگی در مالزی

کلیک کنید

بهترین راه برای اقامت دائم در مالزی

همان طور که در طول این مقاله اشاره کردیم، ویزای کار مالزی مجوز اقامت دائم در این کشور نیست. نگران نباشید، وقتی به درِ بسته می‌خورید، حتماَ درهای دیگری به رویتان باز می‌شود.

هر چند با ویزای کار مالزی اجازه اقامت دائم در این کشور را نخواهید داشت، ولی می‌توانید از این 2 راهکار که بهترین راه برای اقامت دائم در مالزی هستند، استفاده کنید: 

 1. سرمایه گذاری و کارآفرینی در کشور مالزی
 2. گرفتن ویزای خانه دوم من MM2H یا ویزای بازنشستگی در مالزی

چگونه می‌توان با ویزای کاری مالزی ویزای همراه دریافت کرد؟

خبر خوب این که کسانی که ویزای کار مالزی را می‌گیرند، شرایط دریافت ویزای همراه مالزی را هم دارند!

در واقع افرادی که دارای گذرنامه اشتغال هستند، می‌توانند همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال خود را نیز به مالزی بیاورند، البته باید برای هر کدام باید گذرنامه مستقلی بگیرند. 

مشاوره شریف مجری دریافت انواع ویزای فوری، همراه و غیره در مالزی است. 

کار کردن همسر با ویزای کار مالزی، مسئله این است!

اگر شما در مالزی موفق به دریافت ویزای کار شدید، تلاش‌تان شایسته تقدیر است. اگر همسرتان هم مایل به کار در مالزی است، باید بدانید با ویزای کاری که شما دارید، او مجاز به کار کردن در مالزی نیست.

برای کار کردن همسر در مالزی، او هم باید مانند شما کفش آهنی بپوشد و برای دریافت ویزای کار در مالزی تمام مراحل گفته شده را یکی یکی طی کند؛ شاید شانس یاریش کند و او هم مثل شما موفق به دریافت ویزای کار در مالزی شود!

مشاوره شریف در شبکه های اجتماعی

آشنایی با قوانین کار در مالزی 

آشنایی با قوانین کار در مالزی 

حالا که مراحل مختلف دریافت ویزای کار را به سرانجام رساندید و موفق به دریافت ویزای کار شدید شما هم جزو نیروهای کاری محسوب می‌شوید، بنابراین بهتر است با قوانین کار در مالزی آشنا شوید:

 • پرداخت دستمزد کارمندان در مالزی، 7 روز پس از آخرین روز دوره است.
 • کارمندان نباید کمتر از 5 ساعت و بیشتر از 8 ساعت در روز کار کنند.
 • حداقل زمان استراحت کارمندان 30 دقیقه است. 
 • مجموع ساعت کاری 48 ساعت در هفته است. 
 • حق مرخصی سالانه برای کسانی که کمتر از 2 سال سابقه کار دارند 8 روز است.
  کسانی که بین 2 تا 5 سال سابقه دارند 12 روز است.
 • مرخصی کارمندانی که بیشتر از 5 سال مشغول به کار هستند 16 روز است.
 • در تعطیلات رسمی و تقویمی کارمندان حقوق با نرخ معمولی خواهند داشت. 
 •  اگر تعطیلات رسمی در تعطیلات آخر هفته باشد، روز کاری بعدی که مستقیماً به دنبال آن است، تعطیل عمومی خواهد بود.
 • کارمندان زن هم به مدت 60 روز از مرخصی زایمان و کمک هزینه زایمان برخوردارند!

قانون کار در مالزی برای ایرانیان

مشابه هر کارمندی در مالزی، کارمندان ایرانی هم زیرمجموعه قوانین کار مالزی هستند. مطابق حمایت‌های ارائه شده در قانون استخدام 1955 هر کارفرمایی که دستمزد کارمند را به طور غیرقانونی نگه دارد، مرتکب جرم شده است. نمونه ای از بدرفتاری کارفرمایان که جرم شناخته می‌شود به شرح زیر است:

 • کارفرما پاسپورت کارمند خارجی را مصادره کرده است و قصد دارد آن را به طور کامل در اختیار بگیرد.
 • کارمندانی که برای انجام خواسته‌های کارفرما تهدید به اخراج می‌شوند
 • هیچ کارفرمایی مجاز به کسر حقوق از کارمندان خارجی نیست، مگر اینکه شرایط مندرج در مقررات استخدامی مالزی اجازه دهد.

مجازات کارفرمایانی که قوانین را نقض کرده‌اند

هر گونه عدم رعایت قانون کار منجر به مجازات در مالزی خواهد شد.

 • مجازات عمومی جریمه‌ای است که در اولین تخلف از 10,000 رینگیت تجاوز نمی‌کند.
 • در صورت تکرار مجدد، متخلف به صورت روزانه بیش از 1000 رینگیت جریمه می‌شود و به پنج سال زندان یا مجبور به پرداخت 20,000 رینگیت جریمه محکوم می‌شود.
 • کارفرمایانی که قانون استخدام 1955 را نقض کنند تا 10,000 رینگیت جریمه شده و تحت تعقیب دادگاه حقوقی می‌شوند.

شرایط بازنشستگی برای دارندگان ویزای کاری مالزی

اگر به دنبال شرایط بازنشستگی برای دارندگان ویزای کار مالزی هستید، باید بدانید سن بازنشستگی در مالزی هم مانند همه جای دنیا 60 سالگی است. کارفرمایان مالزیایی نمی‌توانند کارمندان را زیر سن 60 سالگی بازنشسته کنند، مگر این که با میل کارمند بازنشستگی پیش از موعد انجام شود.

چگونگی ورود دارندگان ویزای کار به مالزی 2022

با حکمرانی ویروس کرونا در جهان، بسیار از کشورها مرزهای خود را به روی مهاجران بستند. مالزی نیز جزو کشورهایی بود که برای محافظت بیشتر، کلیه معابر ورودی برای دارندگان انواع ویزا را بست. اما پس از 2 سال از اول آوریل 2022 مرزهای مالزی به روی مشتاقان این کشور باز شد. باز شدن مرزهای مالزی ورود همه دوستداران این کشور را به مالزی مجاز کرد. از این تاریخ به بعد دارندگان انواع ویزای مالزی بدون هیچ محدودیتی می‌توانند وارد مالزی شوند، تنها کاری که لازم است انجام دهید انجام برخی توصیه‌ها است.

 • ارائه تست پی سی آر منفی در برای فرودگاه با انجام تست کووید -۱۹ دو روز قبل از حرکت به مالزی
 • دانلود برنامه MySejahtera و پر کردن این فرم قبل از حرکت از طریق نماد “مسافر” در MySejahtera 
 • تأیید گواهی واکسيناسيون حداقل دو دوز با ارائه کارت واکسن دیجیتال
 • خرید بیمه مسافرتی COVID-19
 • تست آنتی ژن سریع حرفه‌ای (RTK-Ag) ظرف 24 ساعت پس از ورود
 • 5 روز قرنطینه برای مسافران نیمه واکسینه یا واکسینه نشده

مشاوره شریف متخصص دریافت انواع ویزای مالزی است. برای دریافت ویزای فوری مالزی با ما تماس بگیرید. 

مشاغل آینده دار و پرتقاضای مالزی در 2022

کسانی که از کارشان راضی هستند، توانایی تغییر دادن دنیا را دارند. آنها باعث دگرگونی و بهترشدن زندگی دیگران می‌شوند.

فرصت‌های شغلی جدید برای افراد سختکوش بهانه‌ای برای تلاش بیشتر است. این فرصت‌ها که با وقوع انقلاب دیجیتال در دنیا پدید آمده در مالزی هم پرطرفدار است. 

به گواهی مجمع جهانی اقتصاد 65 درصد از نیروی کار مالزی در بخش شغلی که هنوز ایجاد نشده است مشغول به کار خواهند شد، چون نیاز جامعه امروز مهارت‌های دیجیتالی است. 

مؤسسه اطلاعات و تحلیل بازار کار (ایلمیا) اخیراً به FMT اعلام کرده است که طی چهار سال گذشته، کارفرمایان برای پر کردن موقعیت‌های شغلی دیجیتالی زیر به دنبال افراد متخصص، متعهد و کارآمد هستند. 

لیست مشاغل پرطرفدار مالزی برای دارندگان ویزای کار

مشاغل پرطرفداری که در مالزی می‌توانید جایگاه خوبی در آنها داشته باشید را با هم بخوانیم:

 • هوش مصنوعی

هوش مصنوعی و انرژی‌های تجدیدپذیر جزو بزرگترین فرصت‌های استخدامی در مالزی هستند. همانطور که گزارش مشاغل نوظهور لینکدین نشان داد، در ایالات متحده نیز رشد استخدام در این شغل طی چهار سال 74 درصد افزایش یافته است.

 • مدیریت پایگاه داده ( دانشمند داده )

بسیاری از شرکت‌ها به شدت به مدیریت پایگاه‌های داده بزرگ وابسته هستند و هر سال که می‌گذرد ضرورت و نیاز به این شغل و استخراج اطلاعات کلیدی از ارقام، اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. برخی از بخش‌هایی که به ویژه به دانشمندان داده نیاز دارند، مخابرات، بانکداری و تحقیقات هستند.

 • مهندسی رباتیک

متخصصان رباتیک وظیفه طراحی سخت افزار و نرم افزار راه حل های رباتیک را بر عهده دارند.

در آینده، شرکت‌ها در همه بخش‌ها از روبات‌ها برای ساده‌سازی فرآیندهای کاری خاص استفاده خواهند کرد.

همانطور که بلومبرگ گزارش داد، شرکت روباتیک UiPath در سال گذشته در عرضه اولیه سهام خود در ایالات متحده به ارزش بازاری حدود 36 میلیارد دلار دست یافت که نشان می‌دهد صنعت با چه سرعتی در حال رشد است.

 • مهندس فول استک

گزارش Linkedin اشاره کرد که نام مهندسی فول استیک دومین سال متوالی است که در لیست آنها ظاهر می‌شود و از سال 2015 تا کنون شاهد رشد 35 درصدی این رده شغلی بوده است.

 • مهندس ابر

بخش‌هایی مانند خدمات مالی، مخابرات و فناوری اطلاعات به ویژه به این متخصصان نیاز دارند. تقریباً همه شرکت‌ها در حال حاضر اطلاعات را در فضای ابری ذخیره می‌کنند، بنابراین این نقش به طور فزاینده‌ای در تمام صنایع رو به گسترش است.

 • نماینده توسعه فروش

هدف در توسعه فروش، توسعه مدل‌های کسب‌وکار جدید است که باعث افزایش فروش و بهبود تجربه مشتری می‌شود. این شغل به لطف گسترش فناوری رشد مداومی در سال‌های اخیر داشته است.  

 • کارشناس امنیت سایبری

هر شرکتی برای محافظت از داده‌های خود و مشتریانش به متخصصان امنیت سایبری نیاز دارد.

فورچون گزارش داد که تعداد نقض‌های داده در سال 2021 تا اکتبر از رقم سال 2020 گذشته است و اهمیت این شغل را برجسته‌تر می‌کند.

 • تکنسین سلامت رفتار

این شغل مرتبط با افرادی است که دارای اختلالات رفتاری هستند و به مدرک خاصی نیاز ندارد، بنابراین برای کسانی که می‌خواهند بعداً در زندگی خود تغییر شغلی ایجاد کنند، می‌تواند شغل ایده‌آلی باشد.

گزارش Linkedin پیشنهاد می‌کند که فشار برای دسترسی به درمان‌های بیشتر سلامت روان پشت افزایش تقاضا برای این شغل است.

 • کارشناس موفقیت مشتری

این نقش مستلزم دانش خوب درباره محصول و مهارت‌های مربوط به خدمات مشتریان است. این شغل نیز به لطف بخش فناوری به رشد خود ادامه داده است. 

گزارش Linkedin اشاره کرد که 72 درصد از متخصصان در این نقش در آن زمان در صنعت فناوری اطلاعات بودند.

 • توسعه دهنده جاوا اسکریپت

گزارش Linkedin می گوید که جاوا اسکریپت یکی از پنج مهارت برتر در نرم افزار است و این باعث می‌شود توسعه دهندگان جاوا اسکریپت به یکی از پرتقاضاترین حرفه‌ای ها در کل مالزی تبدیل شوند.

سوالات متداول درباره ویزای کار مالزی

1- آیا با ویزای کار می‌توان خانواده را همراه برد؟

بله دارنده ویزای کار می‌تواند همسر و فرزندان زیر 18 سال را همراه خود بیاورد.

2-مدت اعتبار ویزای کار چند سال است؟

اعتبار ویزای کار یک ساله است و برای افراد کارآفرین اعتبار 5 ساله دارد.

3-برای دریافت ویزای کار مالزی باید به کجا درخواست داد؟

 

برای دریافت ویزای کار مالزی باید به اداره مهاجرت درخواست دهید.

4-حداکثر زمان لازم برای شرکت در دوره کارآموزی برای ویزای کار چقدر است؟

 

قوانین مالزی حداکثری برای زمان شرکت در دوره کارآموزی مشخص نکرده است. بهتر است از همان ابتدا همه چیز را با کارفرما شفاف و روشن مشخص کنید.

5-آیا می‌توان با ویزای کار مالزی تابعیت گرفت؟

خیر در هیچ صورتی امکان تابعیت مالزی وجود ندارد، تنها راه برای اقامت کشور مالزی استفاده از ویزای بازنشستگی یا MM2H است که به دارندگان اجازه اقامت 5 ساله می‌دهد.

اخذ ویزای کاری مالزی با مشاوره شریف

مشاوره شریف تجربه و سابقه مثال زدنی برای دریافت انواع ویزای مالزی دارد.

فقط کافی است هدف‌تان از سفر به مالزی مشخص کنید تا کارشناسان ما برای دریافت انواع ویزا شما را راهنمایی کنند.

با مشاوره شریف روند دریافت ویزای کاری مالزی، ویزای تحصیلی، ویزای سوشیال، ویزای خانه دوم من و غیره را در کوتاه‌ترین زمان عملی کنید و دروازه‌های ورود به مالزی را به روی خود بگشایید.

ما می‌توانیم به شما کمک کنیم از مزایای اقامت در مالزی برخوردار شوید، فرصت را از دست ندهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *