تماس فوری
پیام از طریق واتساپ
مدرسه APS مالزی
مدرسه APS مالزی

مدرسه بین‌المللی APS مالزی

زمان مطالعه: 6 دقیقه
4.8/5 - (235 امتیاز)

مدرسه بین‌المللی APS مالزی در سال 2006 با مشارکت بین المللی گروه جهانی مدارس (ISP) تأسیس شد با کسب جایزه ۵ ستاره کیفیت استانداردهای جهانی برافتخارات خود افزود. سیستم آموزشی مدرسه تحت برنامه کمبریج بوده و دانش آموزان با 3 زبان انگلیسی فرانسه و ماندارین به طور کامل آشنا می‌شوند. اگر برای ثبت‌نام و تحصیل فرزندتان در مدرسه بین‌المللی APS مالزی به دنبال شواهد و مدارک محکم‌تری هستید؛ این مطلب برای شماست. در ادامه این مقاله به اطلاعاتی اعم از پیشینه و مزیت‌های تحصیل در APS، ساختار آموزشی، امکانات و هزینه‌ی تحصیل در مدرسه بین المللی APS مالزی اشاره می‌کنیم.

میخوای تو مدرسه ‏APS تحصیل کنی؟

اینجا رو کلیک کن

video
play-rounded-fill

آشنایی با مدرسه اینترنشنال APS مالزی

اولویت مسئولین مدرسه بین المللی APS، آموزشی فراتر از برنامه‌های درسی و آموزشی است. مسئولان مدرسه APS معتقدند کودکان باید در محیطی شاد و دوست داشتنی درس بخوانند تا تبدیل به انسان‌های باانگیزه‌ برای ورود به زندگی در عصر تکنولوژی شوند. در دنیا تعداد مدارسی که هدفمند پیش می‌روند، کم نیست! با این حال APS به عنوان دومین مدرسه بین المللی مالزی، با ارائه‌ی بهترین امکانات آموزشی و همراهی معلمانی دلسوز، به خلق ایده‌ها و روش‌های جدید یادگیری در محیطی پویا می‌پردازد.

رویکرد مدرسه APS مالزی تربیت دانش آموزانی پیشرو، موفق، قدرتمند و توانا است که در تمام زمینه‌های تحصیلی در مالزی بدرخشند و پیروز میدان عمل باشند. 

محیط آموزشی، دوستانه، صمیمی و گرم مدرسه حکایت از دغدغه‌ی مسئولان برای تربیت فرزندانی شاد و خوشحال و موفق دارد. تنها همین نیست! ما دلایل زیادی برای متقاعد کردن شما برای تحصیل در مدرسه اینترنشنال APS مالزی داریم. 

اطلاعات کلی درباره مدرسه APS مالزی
نوع مدرسه بین المللی و خصوصی
مقاطع تحصیلی 
 • پیش دبستان
 • دبستان
 • متوسطه ابتدایی
 • متوسطه تکمیلی
تعداد دانش آموزان در کلاس حداکثر 28
سیستم آموزشی بریتیش و کمبریج
زبان آموزشی
 • فرانسه
 • انگلیسی
 • ماندارین
مکان سوبانگ جایا، سلانگور
خوابگاه دارد
وبسایت https://www.apschools.edu.my/

7 دلیل انتخاب مدرسه APS مالزی

مدرسه ای پی اس مالزی

دلایل مشاوره شریف برای انتخاب مدرسه APS برای تحصیل ابتدایی در مالزی که به همین 7 مورد خلاصه نمی‌شود:

 1. معلمان دلسوز: معلمان مدرسه APS به داشتن روابط دوستانه و صمیمی به دانش آموزان متعهد هستند. به این ترتیب دانش آموزان با انگیزه و اعتماد به نفس بالا، برای کسب موفقیت‌های تحصیلی از همدیگر پیشی می‌گیرند. 

 2. ارائه 2 برنامه درسی ملی و بین المللی: شهرت اصلی مدرسه APS به برنامه ریزی دقیق برای ارائه دروس ملی و بین المللی به دانش آموزان است. دریافت جایزه 5 ستاره استانداردهای کیفیت مؤسسات آموزشی تخصصی وزارت آموزش، مالزی شاهدی بر این ادعا است.

 3. توجه به ارزش‌های ملی مالزی: مدرسه APS مالزی مفتخر به حفظ و پاسداری از ارزش‌هایی است که ریشه در خاک مالزی دارد..

 4. تعاملات مدرسه aps با مدارس دنیا: مشارکت بین المللی در گروه جهانی مدارس (ISP) برای ایجاد فرصت مطالعاتی بهتر، دسترسی به منابع علمی و آموزشی بیشتر و کسب تجربیات جدیدتر است که مسئولان مدرسه APS را به تعامل با 50 مدرسه در 150 کشور دنیا هدایت کرده است.  

 5. آموزش‌های باکیفیت: کلاس‌های درسی با 25 دانش آموز منجر به افزایش کیفیت یادگیری دانش می‌شود.

 6. محیط علمی پویا: مدرسه ای پی اس مالزی بر اساس استانداردهای جهانی بوده و آموزش‌ها با روش‌های خلاقانه و متنوع به دانش‌آموزان ارائه می‌شود.

 7. توجه به رشد فکری، شخصیتی و عاطفی کودکان: آنچه در این مدرسه مهم است تقویت روحیه همکاری، مشورت و همفکری دانش آموزان است. 

مدرسه بین المللی APS مالزی از سال 2006 تا 2022

همه چیز از سال 2006 شروع شد. هدف اولیه از تأسیس Asia Pacific Schools، تشکیل مدرسه‌ای پیشرو برای تحصیل در مالزی بود. رویکرد اصلی مدرسه بین المللی APS آموزش در کنار افزایش مهارت‌های زندگی و افزایش توانایی فنی کودکان بود.

شاید برخی خواستن‌ها به توانستن منجر نشود، ولی جنس خواسته مسئولان مدرسه APS از نوع رسیدن بود و آنها به تمام خواسته‌ها و برنامه‌های خود رسیدند. امروز در سال 2022 شاهد درخشش مدرسه APS به عنوان دومین مدرسه بین المللی مالزی با 1,800 دانش آموز هستیم.

سیستم آموزشی مدرسه بین المللی APS مالزی

سیستم آموزشی مدرسه APS مالزی

Asia Pacific Schools مدرسه‌ای است که با هدف تقویت و توسعه ذهنی دانش آموزان پایه‌گذاری شد و اتفاقاً خوش درخشید! در واقع هدف از تأسیس این مدرسه، آماده سازی افراد مسئول و حاذق برای داشتن جامعه‌ای بهتر بود. ساختار آموزشی مدرسه بین المللی APS مالزی طوری برنامه ریزی شده که با ورود به مدرسه حس می‌کنید که همه چیز کامل و پرفکت است، مثل برنامه درسی جامع و کاربردی آن!

مسئولین مدرسه با وسواس بسیار، برنامه بین‌المللی IGCSE را برای آموزش دانش آموزان و تحصیل در مالزی دستچین کرده‌اند. ساختار آموزشی مدرسه اینترنشنال APS مالزی، پکیچ کاملی از برنامه‌های آموزشی روز دنیا است. سیستم آموزشی ارائه شده در Asia Pacific Schools، تحت دو برنامه ملی و برنامه بین المللی کمبریج است. 

 1. ارائه برنامه بین المللی کمبریج IGCSE
 2. ارائه برنامه درسی ملی مالزی

۱- آشنایی با برنامه بین‌المللی کمبریج (IGCSE) 

IGCSE معروف به کمبریج، یکی از جامع‌ترین و برترین برنامه‌های درسی دنیاست که امروزه تاپ‌ترین مدارس از آن برای آموزش بهره می‌گیرند.

این برنامه طیف وسیعی از فعالیت‌های درسی و کلاس‌های فوق‌برنامه را در خود جای داده است. دانش آموزان مدرسه APS توانایی تفکر تحلیلی و نوآورانه را دارند؛ چون تمام فعالیت‌های کلاسی خود را بر مبنای فناوری پیش می‌برند. 

دانش‌آموزان اینترنشنال که تحت برنامه بین المللی کمبریج IGCSE آموزش می‌بینند؛ در طول دوران تحصیل در مالزی کلیه آموزش‌ها را به زبان انگلیسی دریافت می‌کنند.  

۲-آشنایی با برنامه درسی ملی در مدرسه APS 

برای مسئولین مدرسه APS، مهم است که سرفصل‌های آموزشی Asia Pacific Schools مطابق با استانداردهای ملی و بین المللی باشد. هر چند هر دو برنامه جامع و کامل هستند و پایه علمی دانش آموزان را تقویت می‌کنند، ولی الزامات تحصیلی و زبان آموزشی است که مایه تمایز این دو روش می‌شود. 

مقاطع تحصیلی مدرسه APS

 • دوره اول شامل سال‌های اول که از رده سنی 3 تا 5 سال را شامل می‌شود. آموزش این دوره براساس برنامه درسی بین المللی است.
 • دوره دوم که مربوط به سال‌های اولیه ابتدایی است و شامل رده سنی 5 تا 12 سال می‌شود. برنامه درسی ارائه شده برای دانش آموزان 5 تا 11 ساله بین المللی و برای دانش آموزان 7 تا 12 ساله مطابق برنامه درسی مالزی است. 
 • دوره سوم یا دبیرستان به دانش آموزان رده سنی 11 تا 17 سال اختصاص دارد. در دوره دبیرستان هم برنامه درسی ملی و بین المللی به دانش آموزان ارائه می‌شود.

هزینه‌ تحصیل در مدرسه بین‌ المللی APS مالزی 2023

هزینه تحصیل در مدرسه بین المللی APS مالزی در مقطع ابتدایی و دبیرستان در سال 2023 شامل موارد زیادی مانند پیش پرداخت، هزینه هر ترم، هزینه ناهار و… می‌شود که در مقاله هزینه‌ ثبت نام مدرسه APS مالزی با جزئیات بیشتری در اختیارتان قرار می‌گیرد.

هزینه درخواست (غیر قابل استرداد)

1600 رینگیت

هزینه ثبت نام (غیر قابل استرداد)

4000 رینگیت

امکانات آموزشی رفاهی مدرسه بین المللی APS در کشور مالزی

امکانات مدرسه APS مالزی

مدرسه بین‌المللی APS مالزی، برنده جایزه ۵ ستاره کیفیت استانداردهای جهانی است. با چنین نشانی، می‌توان نادیده حدس زد که چه امکاناتی در اختیار فرزندان شما قرار خواهد گرفت!

APS بر این باور است که موفقیت با یک تجربه ماندگار جذاب شروع می‌شود؛ بنا بر همین عقیده، این مدرسه در مساحتی قریب به ۷ هزار هکتار بنا گردید تا فضای کافی برای تعبیه بهترین امکانات آموزشی رفاهی در مدرسه APS داشته باشد.

لیست امکانات آموزشی و رفاهی در مدرسه APS

 • سالن موسیقی مجهز، با اساتید حرفه‌ای اسپانیایی
 • محیطی سالم، امن و زیبا برای رفاه و آسایش دانش آموزان
 • زمین فوتبال، بستکبال، تنیس، اسکواش و استخر سرپوشیده
 •  سیستم آنلاین اطلاع‌رسانی برای اطلاع والدین از پیشرفت تحصیلی دانش آموزان و همچنین امکان چک کردن اطلاعیه‌ها و فراخوان‌ها در همین سیستم
 •  کافه تریا با انواع خوراکی‌های خوشمزه
 •  سالن‌های چندمنظوره برای اجرای کنفرانس، همایش و…
 •  کتابخانه بزرگ و مجهز
 • کلاس‌های مجهز به چندین دستگاه کامپیوتر

خوابگاه مدرسه اینترنشنال APS 

Asia Pacific Schools خوابگاه ندارد و نداشتن خوابگاه در این مدرسه، هیچ تأثیری در انتخاب این مدرسه برای تحصیل فرزندتان در مقطع ابتدایی نخواهد داشت!

خوابگاه‌های مدارس مالزی محدود است و بیشتر به دانش آموزانی تعلق می‌گیرد که در مقطع متوسطه تحصیل می‌کنند. به دانش آموزان مقطع ابتدایی در مالزی، به دلیل سن پایین و مسئولیت زیادی که جهت نگهداری و اقامت‌شان در خوابگاه وجود دارد، اغلب خوابگاه تعلق نمی‌گیرد. بر همین اساس هنگام اخذ ویزای دانش‌آموزی به مادر نیز ویزای همراه مالزی داده می‌شود تا مسئولیت نگهداری و اقامت دانش‌آموز را بر عهده بگیرد.

خوابگاه های مدارس مالزی

اینجا رو کلیک کن

هزینه تحصیل در مدرسه ای پی اس مالزی

چطور پذیرش تحصیلی بگیریم؟

اخذ پذیرش تحصیلی مدرسه aps مالزی، تنها از طریق نماینده رسمی مدرسه aps مالزی در ایران امکان پذیر است. شریف اِستادی تنها نماینده رسمی مدرسه aps در ایران، صفر تا صد فرآیند پذیرش شما را انجام می‌دهد. فقط کافیست مدارک خواسته شده را به طور کامل تهیه و برای ما ارسال کنید تا پروسه زیر را طی کنیم.

مرحله اول، درخواست پذیرش در مدرسه APS

ما در شریف اِستادی در تاریخ ثبت نام ورودی‌های جدید در هر ترم، برای شما درخواست می‌دهیم. این شامل پر کردن فرم درخواست پذیرش و ضمیمه کردن مدارک دانش آموز و پرداخت هزینه اپلای است.

مرحله دوم، شرکت در آزمون سنجش ورودی مدرسه APS

کودکان با توجه به رنج سنی وارد مدرسه می‌شوند، ولی قبل از ورود باید در آزمون تعیین سطح شرکت کنند. آزمون تعیین سطح برای دانش آموزان ایرانی از درس زبان و ریاضی گرفته می‌شود.

 • آزمون زبان برای تعیین وضعیت زبان و شرکت در کلاس‌های آمادگی است
 • آزمون ریاضی هم برای این است که مشخص شود فرزندتان در کدام پایه تحصیلی باید درس بخواند. 
 • آزمون ورودی CAT4 و TD نیز بخشی از فرآیند پذیرش برای شناخت بیشتر دانش آموزان است. 

مرحله سوم؛ ثبت نام در مدرسه بین المللی APS

بعد از اینکه در آزمون تأیین سطح قبول شدید، می‌توانید برای نهایی کردن اخذ پذیرش از مدرسه بین المللی APS در مالزی اقدام کنید. با این اوصاف وقت آن رسیده تا وارد مالزی شوید!

برای اینکه بتوانید وارد مالزی شوید و برای ثبت‌نام در مدرسه APS حضور یابید، نیاز به اخذ ویزای یکبار ورود مالزی دارید.

نگران نباشید؛ ما می‌توانیم در کمترین زمان برای فرزندتان ویزای یکبار مالزی بگیریم. شما نیز به عنوان والدین می‌توانید برای اخذ ویزای همراه اقدام کنید و فرزندتان را تا مدرسه APS همراهی کنید.

مرحله آخر، اخذ ویزای تحصیلی

پس از ورود به مالزی و پرداخت هزینه ثبت نام مدرسه APS که غیر قابل استرداد است، ثبت نام فرزندتان قطعی می‌شود. در نهایت مدرسه پاسپورت فرزند شما را دریافت می کند و دریافت ویزای دانش آموزی مالزی به اداره مهاجرت مالزی درخواست می‌دهد. تمام روال اخذ ویزای تحصیلی‌تان توسط مدرسه انجام می‌گردد و پس ثبت مهر ویزای تحصیلی با اعتبار یک سال در پاسپورت‌ فرزندتان می‌توانید در مالزی اقامت و تحصیل کنید.

سؤالات متداول برای تحصیل در مدرسه بین المللی APS مالزی

1-تعداد دانش آموزان در هر کلاس درس مدرسه APS مالزی چند نفر است؟

 توجه به کیفیت آموزش اولویت اصلی مدرسه APS مالزی است. برای همین تعداد دانش آموزان در هر کلاس از 25 نفر بیشتر نمی‌شود. 

2-فعالیت‌های فوق برنامه مدرسه APS چیست؟

 مهم‌ترین نکته برای مسئولین مدرسه APS توجه به رشد و بالندگی دانش آموزان در کنار آموزش و یادگیری است. برای همین فعالیت‌های فوق برنامه زیادی در آستین داریم که هر دانش آموز ملزم به استفاده از آنها است.

3-سیستم حمل و نقل عمومی مدرسه APS چگونه است؟

 سیستم حمل و نقل عمومی مدرسه در اختیار والدین است تا کنترل و نظارت بیشتری بر روی فرزندان خود داشته باشند. 

4)دانش آموزانی که تحت برنامه درسی ملی و بین المللی آموزش می‌بینند با هم در ارتباط هستند؟

 دانش آموزان ملی و بین المللی در زمان‌های مختلف مثل ناهار و برنامه‌های مشترک ورزشی و فوق برنامه و محیط‌های خارج از کلاس با هم در تعامل هستند. 

5- برای تحصیل در مدرسه بین المللی APS مالزی باید چه ویزایی گرفت؟

بهترین ویزای مالزی که می توان برای دانش آموزان گرفت، ویزای تحصیلی دانش آموزی است.  

تضمین پذیرش در مدرسه بین‌المللی APS مالزی با مشاوره شریف

مشاوره شریف؛ بزرگترین و معتبرترین ارائه‌دهنده‌ی خدمات تخصصی به ایرانیان در کشور مالزی است. ما قریب به 20 سال است که راهنما و مجری شما در امور ثبت نام، اخذ ویزا تحصیلی، تهیه‌ی خوابگاه برای بهترین مدارس مالزی هستیم.
ما می‌توانیم به شما کمک کنیم از مزایای تحصیل در مالزی بهره‌مند شوید، فرصت را از دست ندهید.

  برای تماس کلیک کنید۲۲۸۴0140 – ۰۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Hide picture