تماس مستقیم
تماس واتساپ
منو

بستن

مشاوره شریف - مالزی تخصص ماست
مشاوره شریف پلی بسوی تحصیل و زندگی در مالزی کلیک کنید
اطلاعیه: با توجه به سوءاستفاده از نام شریف در بسیاری از سایت ها دقت کنید که sharifstudy.com تنها سایت رسمی مشاوره شریف می باشد.
خانه دوم مالزی

آنچه باید در مورد اقامت خانه دوم مالزی (MM2H) بدانید!

4.9/5 - (228 امتیاز)

MM2H؛ برنامه‌ای مصوب از سوی دولت مالزی است که با عنوان «مالزی خانه دوم من»، امکان اقامت 5 ساله را به متقاضیان اقامت مالزی می‌دهد. در این مقاله با ارائه‌ی اطلاعات جامع‌تری پیرامون برنامه اقامت 5 ساله مالزی، هر آنچه برای اخذ ویزای MM2H ، از مدارک مورد نیاز گرفته تا شرایط و قوانین مشروط برای اخذ اقامت مالزی را نیز بررسی خواهیم کرد.

مشاوره شریف؛ نماینده مستقیم یکی از پنج شرکت برتر ارائه دهنده خدمات اقامتی در کشور مالزی و توصیه شده در وب سایت رسمی اداره MM2H مالزی می باشد.

میخوای ویزای mm2h بگیری؟

اینجا رو کلیک کن

معرفی برنامه‌ی مالزی خانه دوم من (MM2H)

دولت مالزی طرحی با عنوان «مالزی خانه دوم من» را ارائه می‌دهد که به کمک آن یک ویزای ورودی چندگانه با اعتبار پنج سال به شهروندان خارجی (از هر کشوری که مورد تائید مالزی است) اعطا می‌گردد.

اعطای ویزای اقامت مالزی خانه دوم من، امکان زندگی در طول مدت تعیین شده و یا در مدتی طولانی‌تر را برای افراد یاد شده فراهم می‌آورد.

مالزی خانه دوم من

هزینه‌ی پایین زندگی برای متقاضیان اقامت مالزی (MM2H)

جالب است بدانید؛ در حال حاضر بیش از 5 هزار متقاضی مهاجرت به مالزی در برنامه اقامت خانه دوم مالزی عضو هستند.

از جمله دلایلی که بسیاری از دارندگان ویزا، مالزی را برای زندگی انتخاب کرده‌اند؛ گذراندن دوران بازنشستگی و استراحت، برخی برای تحصیل در مدارس بین‌المللی خصوصی و برخی دیگر برای استفاده از آب و هوای آفتابی و زندگی با هزینه‌های بسیار پایین است.

گفتنی است؛ افراد خارجی دارای ویزای تائید شده (مالزی خانه دوم من) MM2H همچنین می‌توانند عضو گروه MM2H شوند.
در این عضویت، کارت تخفیف در اختیار اعضاء گذاشته می‌شود.

این تخفیف شامل: خدمات ارائه شده و اشتراک در یک هفته‌نامه و ارائه دیگر خدمات به صورت رایگان می‌باشد.

اقامت مالزی با خرید ملک انگلیسی‌ها و ژاپنی‌ها بیشترین متقاضیان ویزای MM2H

برای شرکت در فعالیت‌های اجتماعی اعضاء MM2H (اقامت خانه دوم مالزی) دعوت‌نامه‌هایی را دریافت می‌کنند، در این جلسات آن‌ها با دیگر اعضاء MM2H آشنا می‌شوند و سوالات و نظرات خود را در مورد این طرح با آنها در میان می‌گذارند.

به علت بعضی از تغییرات ایجاد شده در قانون، در حال حاضر انگلیسی‌ها و ژاپنی‌ها به عنوان بیشترین متقاضیان درخواست‌کننده برای ویزای مالزی خانه دوم من (MM2H) شناخته می‌شوند. در حدود ۴ سال پیش چینی‌ها و بنگالی‌ها بیشترین درخواست برای عضویت در این برنامه را ارائه کرده بودند.

شرایط جدید مالزی خانه دوم من MM2H

کلیک کنید

شرایط اخذ ویزای MM2H برای اقامت 5 ساله مالزی

تمام افراد می‌توانند از هر ملیتی صرف‌نظر از نژاد، مذهب، جنسیت و سن، پس از تایید دولت مالزی در راستای اخذ اقامت خانه دوم مالزی یا برنامه (MM2H) اقدام كنند.
گفتنی است؛ با اخذ این اقامت، همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال و مجرد متقاضیان نیز تحت پوشش اقامت MM2H قرار خواهند گرفت.

شرکت کنندگان در برنامه mm2h باید شرایط زیر را داشته باشند:

1- شما باید در طول یک سال حداقل 90 روز را در خاک مالزی بمانید. این مدت به منزله این است که شما می‌توانید به اقتصاد مالزی کمک کنید.

2- حداقل درآمد شما باید حداقل 40،000 RM در ماه باشد.

3- شما باید یک حساب سپرده ثابت با مبلغ حداقل یک میلیون رینگت داشته باشید. این حساب باید در جایی باشد که بتوان حداکثر 50 درصد مبلغ اصلی را به منظور خرید ملک، بهداشت و آموزش فرزندان برداشت کرد.

4- سن افراد واجد شرایط برای درخواست عضویت در برنامه MM2H، در حال حاضر شامل دو دسته است؛  افراد بین 35 تا 49 سال و افراد بالای 50 سال.

 نکته 1:
مبلغ 150 هزار رینگت تا زمانی كه متقاضی تحت این برنامه در مالزی زندگی می‌كند در حساب باقی خواهد ماند.
همچنین متقاضی هر زمان تمایل به لغو این اقامت داشته باشد، می تواند تمام موجودی خود را برداشت نماید.

نكته 2: 
شایان ذکر است؛ تا هنگامی كه متقاضیان توافق‌نامه مشروط (Conditional Approval) خود را دریافت نكرده‌اند نیاز به افتتاح حساب بانكی برای سرمایه ثابت خود ندارند.
گفتنی است؛ پس از دریافت این نامه برای افتتاح حساب بانكی، انجام تست‌های پزشكی و اخذ بیمه پزشكی در مالزی اقدام می‌شود.
همچنین پس از تکمیل این مراحل متقاضیان می‌توانند ویزای خود را از اداره مهاجرت در Putrajaya دریافت كنند.

توافق‌نامه مشروط :

در شرایط معمولی تمامی افرادی که مدارک را تکمیل و تحویل داده و نامه ثبت پرونده را دریافت کرده‌اند، باید نتیجه تائیدیه را حدود 5 تا 6 ماه بعد دریافت نمایند.
خاطرنشان می‌شود؛ در این تائیدیه متقاضیان توافق‌نامه مشروط را که تعیین‌کننده هزینه‌های ویزا و تمامی شرایط اقامت (شامل: مقدار سرمایه ثابت، داشتن یک آزمایش پزشکی و تهیه بیمه پزشکی می باشد) را دریافت می‌کنند.

مدارک پزشكی

متقاضیان در هنگام سفر به مالزی باید از سلامت کافی برخوردار باشند.
گفتنی است؛ این افراد باید برای تائید انجام معاینات پزشکی مورد نیاز اقدامات لازم را به عمل آورند.
در ادامه بد نیست بدانید؛ افرادی كه مبتلا به بیماری‌های واگیردار مانند: ایدز (HIV) و یا سل باشند، نمی‌توانند در این برنامه عضو شوند.
همچنین در هنگام تائید تقاضا، متقاضیان در صورت نداشتن بیمه پزشكی باید برای گرفتن یك بیمه پزشكی معتبر در مالزی اقدام كنند.
 نکته: درخواست متقاضیان مسن به خاطر داشتن شرایط سنی از سوی شركت‌های بیمه پذیرفته می‌شود، و می توان برای آنها در راستای لغو شرایط داشتن بیمه اقدام نمود.

بیمه و هزینه‌های پزشکی

تمام متقاضیان باید یک سری آزمایشات پزشکی در مالزی انجام دهند.
این افراد همچنین باید دارای بیمه پزشکی باشند.
نکته: افراد بالای 60 سال كه نمی‌توانند تحت این پوشش قرار گیرند، از این قانون مستثنی هستند.
یادآور می‌شود؛ انجام این 2 شرط می‌تواند پس از توافق‌نامه مشروط صورت گیرد.

برای افرادی که با برنامه‌ی اقامت MM2H  در مالزی زندگی می‌کنند؛ فقط درآمدهایی كه در داخل مالزی كسب می‌شود، مشمول مالیات خواهد بود.

سن متقاضی

بهره‌مندی از برنامه مالزی (خانه دوم من) هیچ محدودیت سنی ندارد. یكی از ساختارهای بسیار خوب برنامه مالزی خانه دوم من، عضویت تمامی متقاضیان با هر سنی در این برنامه می‌باشد.
گفتنی است؛ متقاضیان مسن‌تر كه سن آنها بیشتر از 50 سال است از بودن در این محیط به خاطر داشتن آب و هوای گرم و مطبوع، هزینه پایین زندگی، وجود انواع مختلفی از گیاهان و جانوران، اقتصاد پایدار، انواع مختلفی از غذاهای عالی لذت می‌برند.
خاطرنشان می‌شود؛ اگر چه كشورهای دیگر برنامه‌های طولانی مدت اقامت را ارائه می‌كنند، اما در مجموع برنامه‌های آنها محدود به سن خاصی است.
بنا به دلایل یاد شده، برنامه اقامت بلند مدت مالزی MM2H در سطح بالاتری نسبت به بقیه برنامه‌ها در دیگر كشورها قرار می‌گیرد.

نکته: سپرده‌گذاری ثابت مورد نیاز برای متقاضیان بالای 50 سال کمتر از سایرین است.
لازم به ذکر است؛ در موارد (زوجین) افراد متاهلی که فقط یکی از آنها بالای 50 سال است، سن متقاضی که بیشتر است تعیین‌کننده‌ی مقدار سپرده‌گذاری ثابت می‌باشد.

نحوه‌ی تمدید ویزای mm2h

همانطور که می‌دانید ویزای mm2h مجوز اقامت مالزی برای مدت 5 سال است. بنابراین اگر همچنان بخواهید به اقامت مالزی ادامه دهید؛ می‌بایست برای تمدید ویزای mm2h خود اقدم کنید.

با توجه به مدت زمان مورد نیاز برای تمدید ویزای mm2h؛ پیشنهاد می‌کنیم قبل از پایان اعتبار ویزای mm2h برای تمدید آن اقدام کنید.

با در نظر گرفتن حساسیت پروسه تمدید ویزای mm2h ما این کار را برای‌تان انجام خواهیم داد؛ فقط کافی است آن را به ما بسپارید.

چگونه ویزای mm2h را کنسل کنیم؟

فرآیند کنسلی ویزای mm2h مالزی چندان پیچیده نیست؛ هرچند که توصیه می‌کنیم این روال انصرافی را نیز به حرفه‌ای ها بسپارید.
مشاوره شریف؛ بهترین گزینه برای ارائه خدمات کنسل کردن ویزای mm2h مالزی است.

ویزای بازنشستگی مالزی

کلیک کنید

آیا ویزای mm2h همان ویزای بازنشستگی مالزی است؟

بازنشستگی از هر مرحله‌ای در زندگی به شما نزدیک‌تر است؛ پس بهتر است قبل از اینکه مجبور شوید خستگی‌ها و اتفاقات کسل کننده‌ی این مسیر کهن‌سالی را به جان بخرید، برای این دوران برنامه‌ریزی کنید. اخذ ویزای بازنشستگی مالزی راهکاری برای ورود به این دوران است. در واقع ویزای بازنشستگی مالزی همان ویزای mm2h است که اجازه اقامت ۵ ساله به بازنشستگان را می‌دهد. 
در این طرح که از سال 2002 در مالزی اجرایی شد از منحصر به فردترین و خاص‌ترین گزینه‌های پیشنهادی مهاجران است که به آنها ویزای چند بار ورود می‌دهد. مدت اعتبار ویزای بازنشستکی مالزی ۵ ساله است و پس از پایان اعتبار به طور خودکار در پایان 5 سال اول تمدید می‌شود. این ویزا به دارنده اجازه اقامت در مالزی به مدت ۵ سال را می‌دهد.
 

سؤالات متداول برای اقامت خانه دوم مالزی (MM2H)

1- آیا می توان با ویزای مالزی خانه دوم من کار کرد؟

دارندگان ویزای MM2H با سن 50 سال به بالا می توانند تا 20 ساعت در هفته کار کنند . این برای دارندگان ویزا که دارای مهارت‌های تخصصی در بخش‌های تایید شده خاص هستند، اعمال می‌شود.

2- آیا طرح مالزی خانه دوم من هنوز در دسترس است؟

مالزی برنامه خانه دوم من دوباره راه اندازی شد. پس از حدود یک سال وقفه، وزارت امور داخله مالزی (“MOHA”) برنامه مالزی خانه دوم من (“MM2H Programme”) را در 11 اوت 2021 دوباره راه اندازی کرد.

3- من و همسرم می توانیم روی این ویزای MM2H در مالزی کار کنیم؟

خیر، شما مجاز به کار به عنوان کارمند یک شرکت مالزیایی نیستید، اما پس از دریافت مهر ویزای MM2h در پاسپورت خود، می توانید صاحب کسب و کار خود شوید.

بهترین تبلیغ برای ما، مشتریان ما هستند

امروزه بالاترین تعداد مشتریان مشاوره شریف، از طریق معرفی مشتریان قدیمی ما صورت می‌پذیرد.
لذا اعتماد مشتریان به مشاوره شریف، ارزشمندترین سرمایه این گروه بوده و در نگاه‌داری از این سرمایه، نهایت تلاش خود را می‌نماییم.

اقامت مالزی چطور و چگونه؟

دولت مالزی با ارائه‌‌ی برنامه‌ اقامت مالزی ( اقامت 5 ساله مالزی) با نام اختصاری MM2H در اواخر سال ۲۰۰۰ طرح اقامتی جدیدی را معرفی کرد.
طرح اقامتی جدید؛ این اجازه را به خارجی‌ها می‌دهد تا برای اقامت و اخذ ویزای پنج ساله و قابل تمدید اقدام نمایند.
لازم به ذکر است؛ متقاضیان باید از طریق معیارهای مشخص مالی و بهداشتی تأیید شوند.

پارتنر ما در مالزی کیست؟

مشاوره شریف؛ نماینده انحصاری بزرگترین و معتبرترین شرکت مالزیایی (H20 ASPEN) ارائه‌دهنده‌‌ خدمات اقامت مالزی می‌باشد.

شرکت H20 ASPEN برند تجاری ما در کشور مالزی می‌باشد که با مجوز وزارت توریسم مالزی به صورت رسمی خدمات اخذ اقامت 5 ساله را به متقاضیان در سراسر جهان ارائه می نماید.

گفتنی است؛ در وبسایت سازمان MM2H ما به عنوان برترین و موفق‌ترین پارتنر این اداره در ۵ سال گذشته با بالاترین آمار قبولی در پرونده‌های متقاضیان اقامت معرفی شده‌ایم.

شعار مشاوره شریف: “مالزی تخصص ماست “

ما با اتکاء به تجربه ۱۵ ساله، اطلاعات کارشناسی به روز و با تلاش و پیگیری‌ مداوم موفق به کسب آمار ۹۹% قبولی در پرونده‌های اقامتی متقاضیان خود در طی این سال‌ها شده‌ ایم.

مشاوره شریف؛ نماینده مستقیم یکی از پنج شرکت برتر ارائه دهنده خدمات اقامتی در کشور مالزی و توصیه شده در وب سایت رسمی اداره MM2H مالزی می باشد.

به اقامت در کشور سرسبز مالزی علاقمند هستید؟
مشاوره شریف در کمترین زمان اقامت شما را میسر می‌کند.

مشاوره رایگان تلفنی۲۲۸۴۳۱۶۰ – ۰۲۱
T01222532439

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *