تماس مستقیم
تماس واتساپ
منو

بستن

مشاوره شریف - مالزی تخصص ماست
مشاوره شریف پلی بسوی تحصیل و زندگی در مالزی کلیک کنید
تماس با ما
اقامت-مالزی-خانه-دوم-(MM2H)

آنچه باید در مورد اقامت مالزی خانه دوم (MM2H) بدانید!

زمان مطالعه: 9 دقیقه
4.9/5 - (228 امتیاز)

MM2H؛ برنامه‌ای مصوب از سوی دولت مالزی است که با عنوان «مالزی خانه دوم من»، امکان اقامت 5 ساله را به متقاضیان اقامت مالزی می‌دهد. در این مقاله با ارائه‌ی اطلاعات جامع‌تری پیرامون برنامه اقامت مالزی خانه دوم، صفر تا صد این برنامه را بررسی خواهیم کرد.

مشاوره شریف؛ نماینده مستقیم یکی از پنج شرکت برتر ارائه دهنده خدمات اقامتی در کشور مالزی و توصیه شده در وب سایت رسمی اداره MM2H مالزی می‌باشد.

میخوای ویزای mm2h بگیری؟

اینجا رو کلیک کن

مالزی خانه دوم من

معرفی برنامه‌ی مالزی خانه دوم من (MM2H)

برنامه مالزی خانه دوم من (MM2H)؛ یکی از پرطرفدارترین طرح‌های مصوب دولت مالزی بود که امکان اقامت 10 ساله مالزی را به خارجی‌ها می‌داد.

تصویب برنامه مالزی خانه دوم من، در واقع یک معامله دوسر سود بود؛ اجازه اقامت طولانی مدت برای خارجی در مقابل بهبود اقتصاد ملی مالزی. سیاستی که در سال گذشته با شیوع بیماری covid 19، غیرفعال شد.

همراه با بروز‌ رسانی نسبی قوانین کشورها در دوران پاندمی سال جدید، مالزی نیز با چندین تغییر در برنامه مالزی خانه دوم من (MM2H)، تصمیم به فعال سازی مجدد این برنامه گرفت.

تصمیم برای بازگرداندن این برنامه برای مهاجرت به مالزی، به دنبال تصمیم کابینه در تاریخ 14 و 30 ژوئیه با هدف تقویت اقتصادی ملی مالزی گرفته شد. پیرو این تصمیم‌گیری مدت اعتبار برنامه MM2H به 5 سال کاهش یافت.

داتوک وان احمد دهلان عبدالعزیز، دبیرکل وزارت کشور مالزی با اعلام این خبر، به بازنگری مجدد برنامه مالزی خانه دوم من اشاره کرد. وی افزود: “تعلیق موقت برنامه اقامت مالزی خانه دوم من در سال گذشته، فرصتی شد تا وزارتخانه وی و همچنین وزارت گردشگری، هنر و فرهنگ بتوانند برنامه MM2H را بازبینی و ارزیابی مجدد نمایند.”

درخواست‌های جدید برای اقامت 5 ساله مالزی، از ماه اکتبر توسط اداره مهاجرت پیگیری و نظارت خواهد شد.

وان احمد دهلان در حالی که از نگرانی مردم مالزی در مورد ورود خارجی‌ها به کشور از طریق این برنامه مطلع بود، موافقت دولت را برای اجرای مجدد برنامه مالزی خانه دوم من اعلام کرد. وی افزود: دولت موافقت کرده است که برای تعداد متقاضیان اخذ ویزای مالزی از طریق برنامه MM2H، از جمله شخص اصلی و همراهان آنها در یک زمان، سقف تعیین کند. این رقم بیش از 1 درصد از تعداد شهروندان مالزی است.

گفتنی است؛ در حال حاضر 57،478 دارنده ویزای MM2H و افراد وابسته به آنها وجود دارد.

مالیات در مالزی

تسهیلات ویژه خانه دوم برای دارندگان اقامت مالزی

اقامت ۵ ساله مالزی خانه دوم، این امکان را فراهم می آورد تا مهاجران علاوه بر فرصت لذت بردن از کیفیت بالای سبک زندگی و ارزش‌های منحصر به فرد مالزی، از خدمات و تسهیلات زیر نیز بهره‌‌مند شوند:

 •  ورود و خروج آزاد به مالزی برای دارندگان ویزای MM2H

متقاضیان مهاجرت به مالزی، با داشتن این نوع ویزا، می توانند آزادانه و بدون محدودیت به کشور مالزی سفر کند.

 •  ویزای ویژه والدین

والدین دارندگان اقامت ۵ ساله مالزی (MM2H) که بیش از ۶۰ سال سن دارند، می‌توانند با اخذ ویزای ویژه‌ی والدین که یک ویزای 6 ماهه و قابل تمدید می‌باشد، تا زمانی که گذرنامه‌ی MM2H فرزند آنان معتبر باشد، به مالزی مهاجرت و در این کشور زیبا زندگی کنند.

 • مالیات بر درآمد

افراد دارای ویزای MM2H برای درآمد و یا حقوق بازنشستگی که در وطن خود دارند مستلزم پرداخت مالیات نمی‌باشند و تنها درآمد حاصل از مالزی، مستلزم پرداخت مالیات است. از این رو مهاجرت به مالزی، یک موقعیت عالی برای گذراندن زندگی و لذت بردن از دوران بازنشستگی است.

 • خرید املاک مسکونی در مالزی

بر اساس این طرح، دارندگان اقامت ۵ ساله مالزی (MM2H) می‌توانند، با توجه به حداقل نرخ تعیین شده جهت خرید ملک توسط خارجی‌ها، هر تعداد ملک مسکونی را در مالزی خریداری نمایند. این درحالیست که بسیاری گمان می‌کنند با خرید ملک در مالزی می‌توانند اقامت این کشور را بگیرند! به راستی آیا اقامت مالزی با خرید ملک امکان‌پذیر است؟

 • تحصیل فرزندان

فرزندان افراد دارای ویزای MM2H می‌توانند در مدارس دولتی یا خصوصی کشور مالزی (تا سن ۱۸ سالگی) تحصیل نمایند.

 • ارائه خدمات بهداشتی

در کشور مالزی، امکانات پیشرفته‌ی پزشکی به طور گسترده‌ در دسترس دارندگان ویزای MM2H می‌باشد.
خاطرنشان می‌شود؛ بخشی از نیازهای پزشکی این افراد، تحت پوشش بیمه‌ی اجباری پزشکی قرار می‌گیرد.

 • سرمایه گذاری در مالزی

دارندگان ویزای مالزی خانه دوم من (MM2H)، با توجه به سیاست‌های موجود در دولت مالزی و مقررات و دستورالعمل‌هایی که در بخش‌های مربوطه مورد استفاده قرار می‌گیرند، مجاز به سرمایه‌گذاری و شرکت فعال در کسب‌وکار می‌باشند.

 • استخدام خدمتکار

دارندگان اقامت ۵ ساله مالزی (MM2H)، می‌توانند تحت دستورالعمل‌های مشخص از سوی اداره‌ی مهاجرت مالزی درخواست یک خدمتکار خارجی نیز داشته باشند.

 • مجوز اشتغال در مالزی

متقاضیان اصلی (۵۰ سال و بالاتر) اقامت ۵ ساله مالزی (MM2H) مجاز به 20 ساعت کار در هفته می‌باشند.
این افراد مجاز به درخواست مجوز کار در بخش‌های مهم (مطابق با دستورالعمل‌های مشخص از سوی اداره‌ی مهاجرت مالزی) می‌باشند.

توصیه: اگر به جای روی آوردن به روش های منسوخ مهاجرت به مالزی، مسیر هموار و پر تسهیلات اقامت mm2h را انتخاب کنید، می‌توانید علاوه بر دریاف5ت مجوز اشتغال در کشور مالزی، از مزایای دیگر آن به عنوان یک شهروند بهره‌مند شوید.

هزینه‌ی پایین زندگی در مالزی با طرح خانه دوم

جالب است بدانید؛ در حال حاضر بیش از 5 هزار متقاضی مهاجرت به مالزی در برنامه اقامت خانه دوم مالزی عضو هستند.

از جمله دلایلی که بسیاری از دارندگان ویزا، مالزی را برای زندگی انتخاب کرده‌اند؛ گذراندن دوران بازنشستگی و استراحت، برخی برای تحصیل در مدارس بین‌المللی خصوصی و برخی دیگر برای استفاده از آب و هوای آفتابی و زندگی با هزینه‌های بسیار پایین است.

گفتنی است؛ افراد خارجی دارای ویزای تائید شده (مالزی خانه دوم من) MM2H همچنین می‌توانند عضو گروه MM2H شوند.
در این عضویت، کارت تخفیف در اختیار اعضاء گذاشته می‌شود.

این تخفیف شامل: خدمات ارائه شده و اشتراک در یک هفته‌نامه و ارائه دیگر خدمات به صورت رایگان می‌باشد.

اقامت مالزی با خرید ملک

شرایط اخذ اقامت مالزی خانه دوم چیست؟

تمام افراد می‌توانند از هر ملیتی صرف‌نظر از نژاد، مذهب، جنسیت و سن، پس از تایید دولت مالزی در راستای اخذ اقامت خانه دوم مالزی یا برنامه (MM2H) اقدام كنند.
گفتنی است؛ با اخذ این اقامت، همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال و مجرد متقاضیان نیز تحت پوشش اقامت MM2H قرار خواهند گرفت.

شرایط جدید اقامت MM2H مالزی (2023)

دولت مالزی با تغییراتی که در برنامه مالزی خانه دوم من اعمال نمود، 9 شرط جدید را برای متقاضیان برنامه MM2H معرفی کرد که در ادامه به چند مورد از مهم‌ترین آنها اشاره می‌کنیم:

 1. شرکت کنندگان در برنامه MM2H، باید در طول یک سال، حداقل 90 روز را در کشور مالزی باشند تا اطمینان حاصل شود که آنها واقعاً به اقتصاد مالزی کمک می‌کنند.
 2. حداقل درآمد شرکت کنندگان باید حداقل 40،000 RM در ماه باشد، این مبلغ در گذشته 5،000 RM بوده است.
 3. متقاضیان می‌بایست یک حساب سپرده ثابت با مبلغ حداقل یک میلیون رینگت داشته باشند. این حساب باید در جایی باشد که بتوان حداکثر 50 درصد مبلغ اصلی را به منظور خرید ملک، بهداشت و آموزش فرزندان برداشت کرد.
 4. سن افراد واجد شرایط برای درخواست عضویت در برنامه MM2H، در حال حاضر شامل دو دسته است؛  افراد بین 35 تا 49 سال و افراد بالای 50 سال.
 5. به گفته دبیرکل وزارت کشور مالزی، دلیل انتخاب این رده سنی برای اخذ اقامت مالزی، گلچین افرادی است که دارای ثبات مالی و شغل دائمی هستند.
 6. ارائه دارایی‌های نقدینگی به ارزش حداقل 1.5 میلیون رینگت؛ این مبلغ در شرایط قبلی بر اساس سن 3500000 رینگت و 5000000 رینگت تعیین شده بود.
 7. شرایط جدید برنامه مالزی خانه دوم من، برای متقاضیان جدید MM2H و افرادی که قصد تمدید گذرنامه MM2H خود را دارند نیز اعمال می‌شود.
 8. برای متقاضیانی که درخواست تمدید دارند، یک سال مهلت داده می‌شود تا بتوانند شرایط جدید را مهیا کنند.
 9.  فقط متقاضیان واجد شرایط بدون سوء پیشینه، مجاز به شرکت در برنامه خواهند بود.

از این 10 نکته غافل نشوید!

 1. تا زمانی‌که متقاضی توافق‌نامه‌ی مشروط (Conditional Approval) خود را دریافت نکرده‌ است، نیازی به افتتاح حساب بانکی و سپرده‌ی ثابت ندارد.
 2.  پس از دریافت تأیید نامه‌ی مشروط، متقاضی بایستی برای افتتاح حساب بانکی، انجام تست‌های پزشکی و اخذ بیمه‌ی پزشکی در کشور مالزی اقدام نماید.
 3. پس از تکمیل این مراحل، متقاضی می‌تواند ویزای خود را از اداره مهاجرت در Putrajaya دریافت کند.
 4. سپرده‌گذاری ثابت مورد نیاز برای متقاضیان بالای 50 سال کمتر از سایرین است.
  لازم به ذکر است؛ در موارد (زوجین) افراد متاهلی که فقط یکی از آنها بالای 50 سال است، سن متقاضی که بیشتر است تعیین‌کننده‌ی مقدار سپرده‌گذاری ثابت می‌باشد.
 5. تا زمانی‌که متقاضی تحت عنوان این برنامه در مالزی اقامت دارد، لازم است مبلغ 150,000 رینگت در حساب باقی بماند.
 6. همچنین، متقاضی می‌تواند هر زمانی‌که تمایل به لغو این اقامت داشت، تمام موجودی خود را برداشت نماید.
 7. متقاضی اقامت در مالزی باید در هنگام سفر به مالزی از سلامت کافی برخوردار باشد و مدارک لازم جهت تأیید انجام معاینات پزشکی مورد نیاز را نیز ارائه دهد. افرادی که مبتلا به بیماری‌های واگیردار نظیر ایدز (HIV) و یا سل باشند، نمی‌توانند در این طرح اقدام کنند.
 8. متقاضیان بایستی پس‌ از تأیید تقاضا، جهت دریافت بیمه‌ی درمانی معتبر از کشور مالزی اقدام نماید.
  شرکت‌های بیمه بنا به شرایط و مقررات مربوط به سن بیمه‌شوندگان، از ارائه‌ی بیمه به افراد مسن خودداری می‌کنند؛ در چنین شرایطی می‌توان جهت لغو شرط داشتن بیمه اقدام کرد.
 9. درخواست متقاضیان مسن به خاطر داشتن شرایط سنی از سوی شركت‌های بیمه پذیرفته می‌شود، و می توان برای آنها در راستای لغو شرایط داشتن بیمه اقدام نمود.
 10. همه متقاضیان اقامت در مالزی باید یک سری آزمایشات پزشکی را در مالزی انجام دهند و از بیمه درمانی برخوردار باشند. البته افراد بالای ۶۰ سال که نمی­‌توانند تحت پوشش بیمه قرار بگیرند، از این قانون مستثنی هستند. انجام این دو شرط می­‌تواند پس­ از توافقنامه‌ی مشروط صورت گیرد.

*توافق‌نامه مشروط :

در شرایط معمولی تمامی افرادی که مدارک را تکمیل و تحویل داده و نامه ثبت پرونده را دریافت کرده‌اند، باید نتیجه تائیدیه را حدود 5 تا 6 ماه بعد دریافت نمایند.
خاطرنشان می‌شود؛ در این تائیدیه متقاضیان توافق‌نامه مشروط را که تعیین‌کننده هزینه‌های ویزا و تمامی شرایط اقامت (شامل: مقدار سرمایه ثابت، داشتن یک آزمایش پزشکی و تهیه بیمه پزشکی می باشد) را دریافت می‌کنند.

مراحل اخذ ویزای mm2h برای اقامت مالزی

پروسه اخذ ویزا برای اقامت مالزی شامل 6 مرحله می‌باشد که بین 4 تا 6 ماه به طول می‌انجامد.

1- بررسی و تکمیل مدارک

2- تکمیل مدارک، بر اساس اصول وضع شده

3- صدور موافقت‌نامه‌ی مشروط

4- اعزام داوطلب به مالزی

۵- انجام آزمایشات پزشکی و افتتاح حساب بانکی

6- پیگیری تأیید یا موافقت ویزا

همانطور که در این مقاله ذکر شد، مهاجرت به مالزی ملزم بر داشتن ویزا و گذرنامه‌ی معتبر است. ما نیز هر آنچه برای گرفتن ویزای مالزی در کمترین زمان نیاز دارید را ارائه می‌کنیم؛ کافیست به ما اعتماد کنید…

مشاوره شریف در شبکه های اجتماعی

افراد غیر مجاز عضویت در برنامه MM2H

تقریباً از هر ملیتی (حتی افرادی که با یک مالایی ازدواج کرده باشند) می‌توانند دراین برنامه ثبت‌نام کنند.

 البته تمامی تقاضاها باید در یک نمایندگی دولتی معتبر صورت گیرد. پس از ارائه‌ی مدارک لازم و تأیید دولت مالزی می‌توانند در برنامه MM2H‌ شرکت کنند.

کسانی که نمی‌توانند برای اقامت MM2H اقدام کنند:

 • کسانی که به قصد کار در مالزی با ویزای کار از کشور خارج می‌شوند، نمی‌توانند برای اخذ اقامت MM2H اقدام کنند؛ مگر اینکه از کار خود استعفاء بدهند. (این برنامه مناسب متقاضیان مهاجرت به مالزی برای کار نمی‌باشد.)
 • دارندگان ویزای دانشجویی
 • افرادی که استطاعت مالی لازم برای اقامت در مالزی را نداشته (در بین عموم مردم فقیر قلمداد می‌شوند) و یا قصد کار کردن در مالزی را دارند.
 • کسانی که دارای اختلالات روانی و عقب ماندگی ذهنی هستند و یا از بیماری‌های واگیردار رنج می‌برند به‌طوری‌که حضور آنها در کشور مالزی برای جامعه خطرناک است.
 • کسانی که آزمایشات پزشکی ضروری که توسط افسر مهاجرت مشخص می‌شود را انجام نمی‌دهند.
 • کسانی که سوء سابقه دارند و یا برای مدتی محکومیت حبس در زندان را گذرانده باشند و مورد عفو قرار نگرفته باشند؛ همچنین به علت شرایط وابسته به دوران محکومیت، از طرف رئیس کل به عنوان یک مهاجر فاقد صلاحیت شناخته می‌شوند.
 • افراد ولگرد و گدایان معتاد.
 • کسانی که ورودشان به مالزی غیر قانونی است و یا به طریق غیر قانونی وارد مالزی شده‌اند.
 • کسانی که به مقامات دولتی در مالزی توهین کرده باشند؛ افرادی که یکی از مقامات دولتی را ترور کرده باشند؛ کسانی که به طرفداری و یا آموزش تخریب غیر قانونی املاک و دارائی‌ها می‌پردازند، جزء افراد ممنوع شده قلمداد می‌شوند.
 • کسی که عضو و یا وابسته به هر نوع سازمان برگزار کننده و یا آموزش دهنده اصول غیر اخلاقی باشد.
 • کسی که طرفدار و یا تعلیم دهنده‌ی کارها، اصول و قواعد حملات غیر قانونی یا کشتن مأموران دولتی باشد.
 • افرادی که جزو افسران و یا افراد سیاسی خارجی کشور مطبوع خود باشند و ورود آنها بوسیله وزیر مهاجرت فاقد صلاحیت قلمداد شود.
 • افرادی که به کشور دیگری تبعید شده باشند و به هیچ عنوان اجازه‌ی بازگشت به کشور خود را نداشته باشند، از نظر مدیر کل یک مهاجر فاقد صلاحیت می‌باشند.
 • کسانی که مدارک جعلی ارائه می‌دهند و یا در زمان سفر اعتبار مدرکشان تأیید نشود.
 • خانواده و یا وابستگان یک مهاجر ممنوع شده، اجازه عضویت ندارند.
 • هر عضوی از افراد از هر طبقه که اجازه صدور پاس او کنسل شده باشد و یا ممنوعیت صدور پاس داشته باشد.

نحوه‌ی تمدید ویزای mm2h چگونه است؟

همانطور که می‌دانید ویزای mm2h مجوز اقامت مالزی برای مدت 5 سال است. بنابراین اگر همچنان بخواهید به اقامت مالزی ادامه دهید؛ می‌بایست برای تمدید ویزای mm2h خود اقدم کنید. با توجه به مدت زمان مورد نیاز برای تمدید ویزای mm2h؛ پیشنهاد می‌کنیم قبل از پایان اعتبار ویزای mm2h برای تمدید آن اقدام کنید.

البته با در نظر گرفتن حساسیت پروسه تمدید ویزای mm2h ما این کار را برای‌تان انجام خواهیم داد؛ فقط کافی است تمدید ویزای خود را به مشاوره شریف بسپارید.

آیا ویزای mm2h همان ویزای بازنشستگی مالزی است؟

بازنشستگی از هر مرحله‌ای در زندگی به شما نزدیک‌تر است؛ پس بهتر است قبل از اینکه مجبور شوید خستگی‌ها و اتفاقات کسل کننده‌ی این مسیر کهن‌سالی را به جان بخرید، برای این دوران برنامه‌ریزی کنید. اخذ ویزای بازنشستگی مالزی راهکاری برای ورود به این دوران است. در واقع ویزای بازنشستگی مالزی همان ویزای mm2h است که اجازه اقامت ۵ ساله به بازنشستگان را می‌دهد. 
در این طرح که از سال 2002 در مالزی اجرایی شد از منحصر به فردترین و خاص‌ترین گزینه‌های پیشنهادی مهاجران است که به آنها ویزای چند بار ورود می‌دهد. مدت اعتبار ویزای بازنشستکی مالزی ۵ ساله است و پس از پایان اعتبار به طور خودکار در پایان 5 سال اول تمدید می‌شود. این ویزا به دارنده اجازه اقامت در مالزی به مدت ۵ سال را می‌دهد.

آشنایی با ویزای S-MM2H ساراواک

اینجا رو کلیک کن

انگلیسی‌ها و ژاپنی‌ها بیشترین متقاضیان ویزای MM2H

برای شرکت در فعالیت‌های اجتماعی اعضاء MM2H (اقامت خانه دوم مالزی) دعوت‌نامه‌هایی را دریافت می‌کنند، در این جلسات آن‌ها با دیگر اعضاء MM2H آشنا می‌شوند و سوالات و نظرات خود را در مورد این طرح با آنها در میان می‌گذارند.

به علت بعضی از تغییرات ایجاد شده در قانون، در حال حاضر انگلیسی‌ها و ژاپنی‌ها به عنوان بیشترین متقاضیان درخواست‌کننده برای ویزای مالزی خانه دوم من (MM2H) شناخته می‌شوند. در حدود ۴ سال پیش چینی‌ها و بنگالی‌ها بیشترین درخواست برای عضویت در این برنامه را ارائه کرده بودند.

سؤالات متداول برای اقامت خانه دوم مالزی (MM2H)

تمام سوالات و پاسخ آنها در ارتباط با اقامت خانه دوم مالزی را، در این بخش خواهید یافت:

در صورتی که پاسخ خود را در این قسمت پیدا نکردید، با مشاوره شریف تماس بگیرید.

1- برنامه MM2H (مالزی خانه دوم من) چیست؟

برنامه Malaysia My Second Home یا “مالزی خانه دوم من” که به اختصار به آن MM2H می گویند طرحی است که دولت مالزی با ارائه ویزای بلند مدت (۵ ساله) به علاقمندان این اجازه را می‌دهد که در مالزی زندگی کنند.

2-آیا می توان با ویزای مالزی خانه دوم من کار کرد؟

دارندگان ویزای MM2H با سن 50 سال به بالا می توانند تا 20 ساعت در هفته کار کنند . این برای دارندگان ویزا که دارای مهارت‌های تخصصی در بخش‌های تایید شده خاص هستند، اعمال می‌شود.

3-آیا طرح مالزی خانه دوم من در سال 1401 فعال است؟

مالزی برنامه خانه دوم من اکنون فعال است. پس از حدود یک سال وقفه، وزارت امور داخله مالزی (“MOHA”) برنامه مالزی خانه دوم من (“MM2H Program”) را در 11 اوت 2021 دوباره راه اندازی کرد.

3- من و همسرم می توانیم روی این ویزای MM2H در مالزی کار کنیم؟

خیر، شما مجاز به کار به عنوان کارمند یک شرکت مالزیایی نیستید، اما پس از دریافت مهر ویزای MM2h در پاسپورت خود، می توانید صاحب کسب و کار خود شوید.

4- مجوز عضویت در برنامه مالزی خانه دوم من (MM2H) توسط چه کسی صادر می شود؟

مجوز عضویت در برنامه مالزی خانه دوم من (MM2H) توسط حوزه گردشگری و مهاجرت وزارت خارجه مالزی صادر می شود.

5- آیا در زمان درخواست نیازی به حضور در مالزی می باشد؟

خیر شما تنها لازم است فرم درخواست را تکمیل نموده و اخذ موافقت نامه دولت مالزی ٬ اخذ ویزای مالزی و … از طرف شرکت انجام خواهد شد و متقاضی تنها برای اخذ آخرین مهر ویزای MM2H به مالزی خواهد رفت.

۶- چه نوع از درآمدهای خارجی برای درخواست عضویت در طرح مالزی خانه دوم من MM2H قابل قبول می باشد؟

حقوق بازنشستگی، حقوق ثابت ماهیانه و یا اخذ اجاره ماهیانه از مستغلات شما که توسط بانک تایید شده باشد بعنوان درآمد خارجی محسوب می‌شود.

۷- چه زمانی نیاز به ارائه سپرده ثابت وجود دارد؟

ایجاد سپرده ثابت مربوط به شرایط قدیمی MM2H است و در حال حاضر ضمانت اجرایی ندارد.

8- آیا می توان سرمایه را برای مدتی از بانک خارج کرد و بعد از چند ماه دوباره برگرداند؟

خیر، هیچ کدام از اعضاء اجازه این کار را ندارند مگر برای کاری واقعاً ضروری که مجوز آن را از وزارت گردشگری مالزی گرفته باشند.

9- آیا اعضای MM2H می توانند برای ثبت نام فرزندان خود در مدارس بین المللی مالزی اقدام نمایند؟

بله، اما در بدو ورود و در هنگام اخذ مجوز باید سن آنها زیر ۲۱ سال و مجرد بوده و در همان موقع در خواست ویزای تحصیلی مالزی نمایند.

10- فرزندانی که به هنگام اقدام جهت اخذ پذیرش کمتر از ۲۱سال دارند، پس از ۲۱ سالگی می توانند در مالزی بمانند؟

بلی، اعتبار ویزا به قوت خود باقی است.
اقامت فرزندان بالای 21 سال صرفا با داشتن ویزای تحصیلی یا ویزای اقامتی دیگر امکان پذیر می‌باشد.

11- اعضاء برنامه MM2H مشمول چه مالیات هایی می شوند؟

مالیات بر درآمد تنها به کسانی تعلق می گیرد که از سرمایه گذاری در شرکتهای داخلی مالزی و یا بازار سهام مالزی درآمد کسب می کنند و درآمدهای خارج از مالزی مشمول مالیات نیست.

12- آیا با عضویت در برنامه MM2H اجازه آوردن خدمتکار به مالزی را داریم؟

دولت مالزی به اعضاء طرح مالزی خانه دوم من – MM2H این اجازه را می دهد خدمتکاری مونث از کشور خودشان به همراه بیاورند و این خدمتکار نباید هیچ نسبت خانوادگی با شما داشته باشد و سن خدمتکار بین ۲۵ تا ۴۰ سال باشد.

13- آیا به سود حاصل از سپرده ثابت مالیات تعلق می گیرد؟

برخی افراد می گویند بله تعلق می گیرد ، اما برخی دیگر می گویند تعلق نمی گیرد . اگر مبلغ سپرده ثابت بیش از ۵۰،۰۰۰ رینگت باشد یا اگر طول دوره سپرده گذاری یک سال باشد در این حالت مالیات آن چطور می باشد . قوانین دقیق مربوط به آن چه می باشد ؟
سود به دست آمده توسط یک فرد از مبلغ سپرده ثابت در موارد زیر معاف می باشد :
· طول دوره سپرده بیش از ۱۲ ماه یا بیشتر باشد – هر مقدار سودی که باشد .
· طول دوره سپرده بیش از ۱۲ ماه نباشد – سود سپرده ثابت
· سپرده ای که حداکثر مبلغ آن ۵۰،۰۰۰ رینگت باشد.

14- با اشاره به استفاده از دارایی‌های نقدی به عنوان بخشی از نیازمندی های مالی ، این دارایی‌ها می‌تواند به صورت شراکتی باشد؟

بله، این دارایی‌ها می‌تواند به نام خود شما، به نام همسرتان و یا هر دوی شما باشد.

15- آیا می توان در ابتدا در بانک مالزی حساب باز کرد و پس از آن دوباره برای اخذ استمپ ویزا به مالزی برگشت؟

امکان پذیر است و همپنین اداره مربوطه می تواند کار باز کردن حساب بانکی را برای شما تسهیل نماید. پیش از ورود به مالزی برنامه رسیدن به مالزی را اطلاع دهید. در این صورت، ممکن است بخواهید با ویزای توریستی وارد شوید. توصیه می‌شود از نامه ویزای ورودی خود برای تمامی اعضای خانواده در طول سفر بعدی که به منظور اخذ استمپ ویزا می باشد استفاده نمائید.

 

اقامت مالزی با مشاوره شریف

دولت مالزی با ارائه‌‌ی برنامه‌ اقامت مالزی ( اقامت 5 ساله مالزی) با نام اختصاری MM2H در اواخر سال ۲۰۰۰ طرح اقامتی جدیدی را معرفی کرد.
طرح اقامتی جدید؛ این اجازه را به خارجی‌ها می‌دهد تا برای اقامت و اخذ ویزای پنج ساله و قابل تمدید اقدام نمایند.

مشاوره شریف با 19 سال تجربه، مجری و راهنمای شما برای اخذ اقامت مالزی است. 

امروزه بیشترین آمار مشتریان مشاوره شریف، از طریق معرفی مشتریان قدیمی ما صورت می‌پذیرد.
لذا اعتماد مشتریان به مشاوره شریف، ارزشمندترین سرمایه این گروه بوده و در نگاه‌داری از این سرمایه، نهایت تلاش خود را می‌نماییم.

پارتنر ما در مالزی کیست؟

مشاوره شریف؛ نماینده انحصاری بزرگترین و معتبرترین شرکت مالزیایی (H20 ASPEN) ارائه‌دهنده‌‌ خدمات اقامت مالزی می‌باشد.

شرکت H20 ASPEN برند تجاری ما در کشور مالزی می‌باشد که با مجوز وزارت توریسم مالزی به صورت رسمی خدمات اخذ اقامت 5 ساله را به متقاضیان در سراسر جهان ارائه می نماید.

گفتنی است؛ در وبسایت سازمان MM2H ما به عنوان برترین و موفق‌ترین پارتنر این اداره در ۵ سال گذشته با بالاترین آمار قبولی در پرونده‌های متقاضیان اقامت معرفی شده‌ایم.

شعار مشاوره شریف: “مالزی تخصص ماست “

ما با اتکاء به تجربه ۱9 ساله، اطلاعات کارشناسی به روز و با تلاش و پیگیری‌ مداوم موفق به کسب آمار ۹۹% قبولی در پرونده‌های اقامتی متقاضیان خود در طی این سال‌ها شده‌ ایم.

مشاوره شریف؛ نماینده مستقیم یکی از پنج شرکت برتر ارائه دهنده خدمات اقامتی در کشور مالزی و توصیه شده در وب سایت رسمی اداره MM2H مالزی می باشد.

به اقامت در کشور سرسبز مالزی علاقمند هستید؟
مشاوره شریف در کمترین زمان اقامت شما را میسر می‌کند.

مشاوره رایگان تلفنی۲۲۸۴0140 – ۰۲۱
T01222532439

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *