تماس فوری
پیام از طریق واتساپ
دانشگاه uitm مالزی

دانشگاه تکنولوژی مارا مالزی (UiTM)

زمان مطالعه: 6 دقیقه
5/5 - (2 امتیاز)

دانشگاه تکنولوژی مارا (Universiti Teknologi MARA)، یکی از بزرگترین مجموعه‌های دانشگاهی مالزی با 35 پردیس می‌باشد که طیف وسیعی از تخصص‌ها را پوشش می‌دهد. با 162 برنامه کارشناسی ارشد و 55 برنامه دکترا یک موسسه عالی تحصیلات تکمیلی است. موقعیت استراتژیک این دانشگاه حق انتخاب بیشتری به دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل در مالزی می‌دهد.

مشاوره شریف؛ با بیش از 15 سال تجربه‌ی همکاری با مؤسسات و دانشگاه‌های مالزی، مجری و راهنمای شما جهت اخذ پذیرش از بهترین دانشگاه‌های مالزی است.

جالب است بدانید؛ دانشگاه UiTM شعبه كوالالامپور در مقطع كارشناسی ارشد و دكتری، مورد تأیید وزارت علوم تحقیقات و فناوری جمهوری اسلامی ایران می‌باشد.
نام‌های پیشین کالج فناوری مارا
رنکینگ بین المللی ۶۵۱-۷۰۰ در سطح بین المللی
رنکینگ در آسیا ۱۰۸ در سطح آسیا
شعار تلاش، مذهب، با وقار
وضعیت دانشگاه دولتی
تعداد دانشجویان
۱۸۹,۰۰۸
تعداد فارغ التحصیلان
۸۹۰,۳۳۴
تعداد اعضای هیئت علمی
اساتید ۲۱۶
تعداد دانشجویان کارشناسی ۳۱۸۳
تعداد دانشجویان کارشناسی ارشد تکمیلی
تعداد مقالات بین المللی بسیار زیاد
افتتاح دانشگاه نوامبر ۱۹۵۶
موقعیت مالزی، سلانگور، شاه عالم
وب‌سایت دانشگاه UTM uitm.edu.my

معرفی دانشگاه تکنولوژی مارا (UITM)

دانشگاه تکنولوژی مارا (Universiti Teknologi MARA) یکی از نخستین مؤسسات تحصیلات تکمیلی در مالزی است که از زمان تأسیس در سال 1956 تاکنون پیشرفت فوق‌العاده‌ای داشته است.

هدف UiTM؛ هدایت و توسعه دانشگاه، همچنین بومی سازی حرفه‌ای از طریق برنامه‌های درسی پیشرفته و تحقیقات تأثیرگذار است. همچنین در تلاش است تا UiTM را به عنوان یک دانشگاه مشهور جهانی در زمینه علوم، فناوری، علوم انسانی و کارآفرینی به دنیا معرفی کند.

سیر صعودی دانشگاه UITM

 • در سال 1956 تأسیس شد.
 • در سال 1996 شروع به ارائه مدرک تحصیلی کرد.
 • در سال 1999 به وضعیت دانشگاهی ارتقا یافت و پس از آن برای اولین بار مدرک تحصیلات تکمیلی توسط این دانشگاه ارائه شد. 
 • در سال 2017 برای اولین بار اجازه یافت، دانشجویان بین‌المللی را در مقطع تحصیلات تکمیلی ثبت‌نام کند.

دانشگاه uitm مالزی

نقاط قوت دانشگاه تکنولوژی مارا مالزی

 • یکی از بزرگترین دانشگاه‌های دولتی مالزی است با 35 پردیس در سراسر 13 ایالت مالزی.
 • موقعیت مکانی استراتژیک؛ پردیس های UiTM در سراسر کشور و اغلب در نزدیکی مکان دیدنی مالزی واقع شده اند.
 • یکی از نخستین مؤسسات مختص کارشناسی ارشد و دکتری است.
 • یکی از مقرون‌بصرفه‌ترین دانشگاه‌ها برای تحصیل در مالزی است.
 • پیرو آموزش جهانی در محیطی فراگیر و پویا است.
 • دارای تجهیزات و امکانات آموزشی با استانداردهای روز دنیا است.
 • مدعی آموزش و توسعه دانش همزمان با تغییرات روز دنیا در زمینه‌های مالتی مدیا و تكنولوژی در جهان است.
 • طیف وسیعی از تخصص‌ها را پوشش می‌دهد. با 162 برنامه کارشناسی ارشد و 55 برنامه دکترا یک موسسه عالی تحصیلات تکمیلی است.
 • دانشجویان با تجربیات ارزشمندی كه از این دانشگاه كسب می‌كنند، می‌توانند در عرصه‌های فكری به رقابت بپردازند.
ما می‌توانیم به شما کمک کنیم در بهترین دانشگاه‌های مالزی ثبت‌نام کنید؛ فرصت را از دست ندهید.

همین حالا تماس بگیرید۲۲۸۴0140 – ۰۲۱

UITM، یکی از مقرون‌بصرفه‌ترین دانشگاه‌های مالزی

کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه UiTM

برای کاهش هزینه‌ی تحصیل در مالزی، بخصوص در مقاطع تحصیلات تکمیلی، گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های دولتی جزو اولین انتخاب‌ها برای دانشجویان بین‌المللی است. چراکه علاوه بر هزینه‌ی تحصیل در مالزی می‌بایست هزینه‌ی زندگی در مالزی، اقامت در خوابگاه و … را نیز بر عهده بگیرند و این شامل شما نیز می‌شود!

دانشگاه تکنولوژی مارا (UITM)، بزرگترین دانشگاه دولتی مالزی و یکی از مقرون‌بصرفه‌ترین دانشگاه‌های مالزی برای گذراندن تحصیلات تکمیلی است. تحصیل در دانشگاه UiTM را به شما پیشنهاد می‌کنیم؛ چراکه این دانشگاه علاوه بر مقرون‌بصرفه بودن، از بهترین امکانات آموزشی با کلاس جهانی برخوردار است.

ساختار آموزشی دانشگاه UiTM مالزی

ساختار آموزشی دانشگاه UiTM مالزی با زیربنای آموزشی مقتدری که داشته است، خود را در سطحی قرار داده كه قابل مقایسه با بسیاری از دانشگاه‌های بین‌المللی است. هم‌اكنون دانشگاه بین‌المللی UiTM مالزی در تلاش است با رسیدن به مرزهایی از دانش، كسب مهارت و تسلط بر تكنولوژی جدید و فرهنگ‌های مختلف، خود را به جایگاهی در سطح جهانی در عرصه بازار و صنایع برساند.

درتعاریف سه‌گانه‌ی زیر به ساختار آموزشی دانشگاه UiTM مالزی پی خواهید برد:

1- فلسفه دانشگاه UiTM مالزی

فلسفه را می‌توان حکمت و دانشی دانست که ورای فعالیت دانشگاه تکنولوژی مارا وجود دارد و در حقیقت چهارچوب اصلی ساختار آموزشی دانشگاه را ترسیم می‌کند.

جالب است بدانید که دانشگاه Uitm مالزی، فلسفه‌ی خود را چنین معرفی می‌نماید:

هر فردی توانایی دستیابی به تعالی از طریق انتقال دانش و جذب ارزش‌های اخلاقی را دارد؛ تا به فارغ‌التحصیلانی حرفه‌ای تبدیل شوند که قادر به توسعه دانش خود، جامعه و ملت هستند.

2- چشم انداز دانشگاه UiTM مالزی

اگر برای تحصیل در مالزی، دانشگاه Uitm را انتخاب نموده‌اید، می‌توانید چشم‌انداز روشنی از این مؤسسه آموزشی را ببینید.

چشم‌انداز دانشگاه تکنولوژی مارا مالزی، ایجاد UiTM به عنوان یک دانشگاه مشهور جهانی در زمینه علوم، فناوری، علوم انسانی و کارآفرینی است. 

دانشگاه UiTM آموزش‌هایی با كیفیت بالا در محیط آموزشی فراگیر و پویا ارائه می‌دهد. دانشجویان با تجربیات ارزشمندی كه ازاین دانشگاه كسب می‌كنند، این امکان را دارند تا در عرصه‌های فكری به رقابت بپردازند.

در طول این سال‌ها، دانشگاه تکنولوژی مارا مالزی همكاری‌های زیادی با بیش از 100 دانشگاه بین‌المللی داشته است.

3- مأموریت دانشگاه UiTM مالزی

دانشگاه UiTM مالزی، مأموریت خود را در یک جمله چنین بازگو می‌کند:

مأموریت ما؛ هدایت و توسعه دانشگاه، همچنین بومی سازی حرفه‌ای از طریق برنامه‌های درسی پیشرفته و تحقیقات تأثیرگذار است.

با موشکافی همین یک جمله می‌توان آموزش جهانی را در ساختار آموزشی دانشگاه UiTM لمس کرد. دانشگاه UiTM پیرو آموزش جهانی در محیطی فراگیر و پویا است؛ مزیتی که متقاضیان تحصیل در مالزی را برای ثبت نام در دانشگاه تکنولوژی مارا وسوسه می‌کند.

دانشگاه UiTM مالزی، مدعی آموزش و توسعه دانش همزمان با تغییرات روز دنیا در زمینه‌های مالتی مدیا و تكنولوژی در جهان است.

در دانشگاه تکنولوژی مالزی می‌توان طیف وسیعی از تخصص را تحصیل کرد! هم اکنون این دانشگاه با 162 برنامه کارشناسی ارشد و 55 برنامه دکتری یک مؤسسه عالی تحصیلات تکمیلی در مالزی است.

برنامه‌های آموزشی دانشگاه UiTM

university uitm malaysia

برنامه آموزشی دانشگاه UiTM مالزی در رشته‌های مختلف علمی و بین‌المللی، وابسته به تغییرات در جهان آموزش است.

در برنامه‌های آموزشی دانشگاه UiTM مالزی، دانشجویان مستعد و توانمند از اهمیت و جایگاه خاصی برخوردار هستند. آموزش‌ها توسط افراد متخصص و باتجربه ارائه می‌شود كه با دانشی از صنعت، محیط زیست و علوم اخلاقی برای مواجه شدن با تغییرات سریع در جهان مجهز می‌شوند. در بسیاری از رشته‌ها دانشجویان به فعالیت‌های عملی نیاز دارند كه در زمینه‌های مرتبط با رشته انتخابی‌شان راهی برای كسب تجربه داشته باشند.

كسانی كه نمی‌توانند در دوره‌های تمام وقت شركت كنند، می‌توانند برای آموزش‌های راه دور اقدام كنند و بصورت الكترونیكی تحصیل کنند.

دانشگاه UiTM مالزی از یک جامعه بی‌نظیر در حدود 4.000 پروفسور، دانش پژوه و محقق تشكیل شده است كه همه آنها به بخش‌های آموزش و تحقیقات اختصاص یافته‌اند.

در حال حاضر بیش از  150.000 دانشجو در 498 برنامه‌ی آموزشی دانشگاه UiTM مشغول به تحصیل هستند.

برنامه‌های کارشناسی در دانشگاه UiTM 

برای تحصیل کارشناسی در مالزی نیز می‌توانید روی این دانشگاه حساب کنید.

در دانشگاه تکنولوژی مارا مالزی (UiTM)، تعداد برنامه‌های تحصیلی برای مقطع لیسانس به 138 برنامه افزایش یافته است كه هر كدام را می‌توان در سه شاخه‌ی علوم و فناوری، تجارت و مدیریت، علوم انسانی و اجتماعی تقسیم بندی کرد. 250،000 فارغ‌التحصیل لیسانس از دانشگاه UiTM تاکنون به کل 11 میلیون نیروی کار مالزی پیوسته‌اند.

از زمان معرفی برنامه‌ها، همگی سه بار مورد بررسی قرار گرفتند تا شرایط تأیید صلاحیت مالزی (MQA) را برآورده کنند. علاوه بر این، تعدادی از برنامه‌های تحصیلی (مهندسی، علوم بهداشتی پزشکی و محیط سازی) توسط نهادهای حرفه‌ای محلی و بین‌المللی معتبر شناخته شده‌اند که متوسط مدت اعتبار آن 5 سال است.

برنامه‌های کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه UiTM 

UiTM از سال 1996 شروع به ارائه مدرک تحصیلی کرد و در سال 1999 به وضعیت دانشگاهی ارتقا یافت. پس از آن برای اولین بار مدرک تحصیلات تکمیلی توسط این دانشگاه ارائه شد. از آن زمان تعداد رشته‌های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه تکنولوژی مارا مالزی به بیش از 60 مورد افزایش یافته است که هر یک را می‌توان در سه دسته طبقه‌بندی کرد:

1- علوم و فناوری

2- تجارت و مدیریت کسب‌و کار

3- علوم اجتماعی و علوم انسانی

در دانشگاه UiTM مالزی، مقطع تحصیلات تکمیلی ترکیبی از برنامه‌های تحقیق، کار دوره‌ای یا ترکیبی از هر دو است. در 5 سال گذشته با افزایش مداوم دانشجویان دکتری، به طور میانگین هرساله  1000 دانشجو به جامعه‌ی UiTM ​​اضافه می‌شوند. این افزایش دانشجو با افزایش کمک هزینه‌های تحقیق، انتشار و همچنین استنادها همراه است.

دانشگاه تکنولوژی مارا مالزی، یک دانشگاه جامع است که طیف گسترده‌ای از برنامه‌های تحصیلی را در زمینه‌های مختلف ارائه می‌دهد. از موسیقی، هنرهای نمایشی، هنر و طراحی، معماری و محیط سازی، حقوق، علوم کامپیوتر و ریاضیات، مهندسی، بازرگانی و حسابداری گرفته تا شاخه‌های دندانپزشکی و پزشکی در این دانشگاه تدریس می‌شوند. در همین حال، حدود نیمی از 500 برنامه فوق، مختص تحصیلات تکمیلی است و تقریباً همه آنها در پردیس اصلی در شاه علم و پردیس سلانگور UiTM ارائه می‌شوند.

دانشگاه تکنولوژی مارا در مالزی با وجود ارائه‌ی مدرک کارشناسی، یکی از بهترین گزینه‌ها برای تحصیل کارشناسی ارشد در مالزی است. با این اوصاف هر ساله حدود 1000 دانشجو برای مقطع دکتری در دانشگاه UiTM ثبت‌نام می‌کنند و این نشان از کیفیت آموزش دانشگاه UITM در سطح تحصیلات تکمیلی است.

در رشته‌های فوق حدود 40،000 دانشجوی تمام وقت و حدود 5٪ نيز در حالت پاره وقت ثبت‌نام كرده‌اند.

اخذ پذیرش از بهترین دانشگاه‌های مالزی با مشاوره شریف.

همین حالا تماس بگیرید۲۲۸۴0140 – ۰۲۱

امكانات آموزشی رفاهی دانشگاه UITM

خوابگاه شاه عالم Shah Alam

خوابگاه Shah Alam دانشگاه یو ای تی ام (UITM) بر بلندای شهر و در منطقه ای به وسعت ۳۰۰ جریب (۱۲۲ هکتار) ایجاد شده که محلی مناسب برای زندگی بیش از ۰۰۰، ۲۰ دانشجو در رشته های مختلف واحد های دانشگاه یو ای تی ام (UITM) است . در اینجا دانشجو با هر بودجه و نیازی می تواند محلی مناسب برای زندگی پیدا کنند.

این خوابگاههای دانشجویی ۱۲ اقامتگاه مسکونی مجهز دارد. که به طور کلی در نزدیکی کمپ اصلی دانشگاه واقع شده است اما با این حال برخی از خوابگاه ها که کمی از محوطه فاصله دارد نیز مجهز به سرویس حمل و نقل است.

زندگی در خوابگاه های دانشجویی و آپارتمان های مسکونی دانشگاه یو ای تی ام (UITM) موقعیت مناسبی را برای ملاقات با دانشجویان و افراد دیگر در اختیار شما قرار می دهد که با یافتن دوستان جدید زندگی بهتری را تجربه کنید.

خوابگاه های دانشجویی تمامی اسباب و لوازم ضروری شامل تخت، جارختخوابی، میز و صندلی و … را دارد و برخی از این اتاق ها مجهز به سیستم تهویه هوا نیز می باشد. شما می توانید توسط کامپیوتر شخصی خود از طریق شبکه wireless دانشگاه به راحتی به اینترنت وصل شوید و یا از طریق dial up در سراسر دانشگاه از اینترنت استفاده کنید.

دانشجویان بین المللی که ترجیح می دهند در اقامتگاه های مسکونی دانشگاه باشند می توانند زندگی در Kristal College یا Perindu/Kenanga Collegeرا انتخاب کنند.

خوابگاه  Kristal

اين خوابگاه دانشجويي دانشگاه یو ای تی ام (UITM) بخشي است كه تنها به دانشجويان بين المللي اختصاص يافته است و مي تواند بيش از 152 دانشجو را در خود جاي دهد. تقريباً 32 واحد آن به دانشجوياني اختصاص دارد كه به همراه خانواده هستند و 40 واحد آن به دانشجوياني دختر و پسري اختصاص دارد كه به صورت مجردي زندگي مي كنند.

خوابگاه PERINDU/KENANGA

اين خوابگاه در داخل خود دانشگاه یو ای تی ام (UITM) واقع شده است و ظرفيت پذيرش بيش از 1900 دانشجو را دارد. دانشجويان بين المللي در اين خوابگاه شانس اين را دارند كه با دانشجويان بومي در يك اتاق به صورت مشترك زندگي كنند و يا اتاقي را به صورت دونفره تهيه كنند.

لیست دانشکده‌های دانشگاه UITM

علم و فناوری  
دانشکده معماری، برنامه ریزی و نقشه برداری Faculty of Architecture
دانشکده علوم کاربردی Faculty of Applied Sciences
دانشکده علوم کامپیوتر و ریاضی Faculty of Computer & Mathematical Sciences
دانشکده مهندسی عمران Faculty of Civil Engineering
دانشکده مهندسی شیمی Faculty of Chemical Engineering
دانشکده مهندسی برق Faculty of Electrical Engineering
دانشکده کشت و زراعت Faculty of Plantation and Agrotechnology
دانشکده مهندسی مکانیک Faculty of Mechanical Engineering
دانشکده دندانپزشکی Faculty of Dentistry
دانشکده داروسازی Faculty of Pharmacy
دانشکده علوم و تفریحات ورزشی Faculty of Sports Science & Recreation
دانشکده علوم بهداشت Faculty of Health Science
دانشکده پزشکی Faculty of Medicine

 

علوم اجتماعی و علوم انسانی  
دانشکده علوم اداری و مطالعات سیاست Faculty of Administrative Science and Policy Studies
دانشکده هنر و طراحی Faculty of Art and Design
دانشکده ارتباطات و مطالعات رسانه Faculty of Communication and Media Studies
دانشکده آموزش Faculty of Education
دانشکده فیلم ، تئاتر و انیمیشن Faculty of Film, Theater and Animation
دانشکده حقوق Faculty of Law
دانشکده موسیقی Faculty of Music
آکادمی مطالعات معاصر اسلامی Academy of Contemporary Islamic Studies
فرهنگستان مطالعات زبان Academy of Language Studies

 

مدیریت کسب و کار  
دانشکده بازرگانی و مدیریت Faculty of Business and Management
ارشد ایوب دانشکده تحصیلات تکمیلی Arshad Ayub Graduate Business School
دانشکده حسابداری Faculty of Accountancy
موسسه تحقیقات حسابداری Accounting Research Institute
دانشکده مدیریت اطلاعات Faculty of Information Management
دانشکده مدیریت هتل و گردشگری Faculty of Hotel & Tourism Management

زمان شروع ترم و تاريخ تحويل مدارك دانشگاه UITM

   مقطع ارشد و دكترا UITM

ترم اول

ترم دوم

تاريخ تحويل مدارک

شروع ترم دانشگاه

تاريخ تحويل مدارک

شروع ترم دانشگاه

30 می 2023

سپتامبر 2023

30 نوامبر 2023

مارچ 2024

نحوه‌ی ثبت‌نام در دانشگاه UITM مالزی

برای ثبت‌نام در دانشگاه UiTM مالزی، می‌توانید از طریق مشاوره شریف اقدام کنید.

مشاوره شریف با بیش از 15 سال تجربه‌ی فعالیت و ارائه خدمات در خصوص دانشگاه‌های مالزی، بدون شک به عنوان قوی‌ترین و حرفه‌ای‌ترین شرکت ایرانی ارائه‌دهنده خدمات دانشجویی فعال در دانشگاه UiTM می‌باشد.

از جمله توانایی‌های منحصر به فرد مشاوره شریف می‌توان به:

 • دارا بودن جامع‌ترین و بزرگترین بانک اطلاعاتی دانشگاه‌ها و آموزشگاه‌های زبان و مدارس بین‌المللی در مالزی‌‌
 • استفاده از باتجربه‌ترین مشاوران با اطلاعات به‌روز
 • شناخت بسیار دقیق از ساختار دانشگاه UiTM مالزی و تمامی دانشکده‌های آن
 • ارتباطات مستقیم با دانشکده‌ها، اساتید و کارکنان مرکز تحصیلات تکمیلی دانشگاه UiTM مالزی اشاره کرد.
همین حالا تماس بگیرید۲۲۸۴0140 – ۰۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *