تماس مستقیم
تماس واتساپ
منو

بستن

مشاوره شریف - مالزی تخصص ماست
مشاوره شریف پلی بسوی تحصیل و زندگی در مالزی کلیک کنید
تماس با ما
ویزای بازنشستگی مالزی

ویزای بازنشستگی مالزی (شرایط و قوانین 2023)

زمان مطالعه: 11 دقیقه مالزی بهترن مکان برای گذراندن دوران بازنشستگی است. در مالزی قطعاً دیدگاه‌تان نسبت به اوقات بازنشستگی تغییر می‌کند و به راستی طعم شیرین این دوران را خواهید چشید. زمان مطالعه: 11 دقیقه

4.9/5 - (222 امتیاز)

با دریافت ویزای بازنشستگی مالزی یا MM2H می‌توانید به مدت 5 سال اقامت مالزی بگیرید. برای دریافت ویزای بازنشستگی در طرح مالزی خانه دوم من MM2H باید شرایطی داشته باشید که در این مقاله به طور مفصل به آن خواهیم پرداخت. فقط بدانید که اقامت در مالزی با ویزای بازنشستگی، آرزوی محالی نیست! البته وقتی از مزایای طرح MM2H استفاده کنید. 

مشاوره شریف با بیش از 18 سال تجربه‌ی تخصصی در زمینه‌ی اخذ ویزای مالزی، اقامت MM2H، ویزای تحصیلی و پذیرش در مدارس و دانشگاه‌های تاپ مالزی، بهترین گزینه‌ها را برای دوران بازنشستگی ارائه می‌دهد.

دلت میخواد دوران بازنشستگی‌ات مالزی باشی؟

اینجا رو کلیک کن

ویزای بازنشستگی مالزی چیست؟

از سال 2002 دولت مالزی در طرحی متفاوت شرایط ویژه‌ای برای مهاجرت به مالزی ایجاد کرد. این طرح که به نام مالزی خانه دوم من MM2H معروف است؛ به خارجیان و بازنشستگانی که شرایط مطلوبی برای اخذ ویزای بازنشستگی مالزی دارند، اجازه اقامت در این کشور را می‌دهد. MM2H مخفف عبارت Malaysia My Second Home یا همان مالزی خانه دوم من است. 

ویزای بازنشستگی مالزی نام دیگر ویزای “مالزی خانه دوم من” (MM2H) یکی از منحصر به فردترین و خاص‌ترین گزینه‌های پیشنهادی برای مهاجران است. در این برنامه به مهاجران ویزای چند بار ورود با اعتبار 5 ساله اعطا می‌شود، خوب است بدانید پس از پایان اعتبار ویزای اقامت بازنشستگی مالزی، با ارائه نامه‌ای می‌توان آن را تمدید کرد.

اطلاعات کلی درباره‌ی ویزای بازنشستگی مالزی

ویزای بازنشستگی مالزی MM2H
سن مجاز  حداقل ۳۵ سال
مدت اعتبار ۵ سال
قابلیت تمدید دارد
امکان دریافت ویزای همراه دارد
امکان خرید ملک دارد
سن بازنشستگی در مالزی 60 سال

چرا کشور مالزی برای زندگی بازنشستگی؟

چرا کشور مالزی برای زندگی بازنشستگی؟

افراد بازنشسته اغلب به دنبال جایی هستند که دارای ترکیبی از ارائه‌ی خدمات با سرویس‌های منظم و خوب، زیر بنای اقتصادی عالی و هزینه‌ی زندگی نسبتاً پایین باشد. اگر معیارهای شما هم برای زندگی مطلوب دوران بازنشستگی همین‌ها است ما به شما اخذ ویزای مالزی از نوع بازنشستگی را پیشنهاد می‌دهیم؛ چون مالزی بهترین مکان برای گذراندن دوران بازنشستگی است. شرایط بی‌نظیری از تمام سرویس‌های مورد نظر با هزینه‌ای بسیار متعادل برای بازنشستگان همان چیزی است که در مالزی برایتان فراهم است. 

با اقامت خانه‎‌ی دوم مالزی قطعاً دیدگاه‌تان نسبت به اوقات بازنشستگی تغییر می‌کند و به راستی طعم شیرین این دوران را خواهید چشید.

جالب است بدانید که بسیاری از متقاضیان برنامه MM2H، بخصوص از کشورهای توسعه یافته، افراد بازنشسته هستند. 

برای سپری کردن دوران بازنشستگی در مالزی هیچ چیزی کم ندارید. از سواحل و جزایر گرفته تا جنگل‌های بارانی و غارها، معابد و موزه‌ها، پارک‌های موضوعی و مکان‌های تاریخی، مراکز خرید در سطح جهانی، غذاها و رستوران‌های عالی همه چیز دست به دست هم داده تا در کمال آرامش دوران بازنشستگی خوشی داشته باشید. 

ویزای بازنشستگی در کشورهای زیادی ارائه می‌شود، ولی به علت فشار مالیاتی بالا و زمان زیادی که برای اخذ ویزای اقامت باید صرف شود، خیلی‌ها از دریافت آن در میانه راه منصرف می‌شوند. در حالی که که کشور مالزی با ارائه‌ی راهکارهای مناسب و تدبیر هوشمندانه، این فرصت را برای شما در زمانی کوتاه فراهم می‌کند.

شرایط اخذ ویزای بازنشستگی مالزی

دوران بازنشستگی در مالزی

تا به حال فکر کرده‌اید چه چیزی مانع از آن بوده که شما آن طوری که دوست دارید زندگی نکنید؟ دوران بازنشستگی بهترین فرصت برای زندگی به سبک دلخواه‌تان است. با اقامت در مالزی می‌توانید انتظاراتی که تا به حال از زندگی داشتید و فرصتی برای شکوفایی آن پیدا نکردید را عملی کنید. اگر می‌خواهید بدانید شما هم واجد شرایط دریافت اقامت بازنشستگی مالزی هستید این چند خط را برای شما نوشته‌ایم:

 1. متقاضی باید حداقل 35 سال سن داشته باشید.
 2. در طول مدت اقامت خود در مالزی باید از حمایت مالی کافی برخوردار باشید. 
 3. اگر زیر 50 سال سن دارید، باید دارایی های نقدی به ارزش حداقل 500,000 RM (تقریباً 118,500 دلار آمریکا) و درآمد دریایی حداقل 10,000 RM (تقریباً 2,370 دلار آمریکا) در ماه داشته باشید.
 4. اگر بالای 50 سال سن دارید، باید حداقل 350,000 RM (تقریباً 83,000 دلار آمریکا) دارایی نقد و درآمد دریایی حداقل 10,000 RM (تقریباً 2,370 دلار آمریکا) در ماه داشته باشید .
 5. نداشتن سوءسابقه کیفری هم یکی از شرایط اخذ ویزای بازنشستگی مالزی است. 

مراحل دریافت ویزای «خانه دوم من مالزی» 

هر کلیدی قفلی دارد و قفل ویزای بازنشستگی مالزی در دست مشاوره شریف است. کارشناسان مشاوره شریف اطلاعات لازم برای چگونگی دریافت ویزای مالزی را در اختیارتان قرار می‌دهند، می‌توانید صفر تا صد دریافت اقامت بازنشستگی مالزی را به کارشناسان ما بسپارید تا در کوتاه‌ترین زمان ویزا را به شما برسانند، با این حال ما برایتان چگونگی دریافت این ویزا را هم شرح می‌دهیم تا اگر خودتان خواستید دست به کار شوید با چم و خم کار آشنایی داشته باشید.

گام هایی برای دریافت ویزای بازنشستگی مالزی

 • برای شروع باید به وب سایت رسمی برنامه مالزی خانه دوم من مراجعه کنید.
 • تمام فرم های موجود در وب سایت را پرینت بگیرید و طبق دستورالعمل های سایت MM2H آنها را پر کنید. فرم درخواست باید در پایان امضا شود.
 • درخواست را همراه با مدارک مورد نیاز به مرکز MM2H ارسال کنید. 
 • منتظر تایید ویزای MM2H باشید.

مدت اعتبار ویزای بازنشستگی 

برنامه مالزی خانه دوم من (MM2H) به بازنشستگان متقاضی اقامت بازنشستگی مالزی، اجازه اقامت 5 ساله در این کشور را می‌دهد. البته تا همین چند وقت پیش‌تر مدت اعتبار این ویزا 10 ساله بود که به دلیل سیاست‌ها دولت مالزی به 5 سال کاهش پیدا کرد. بد نیست بدانید اعتبار برنامه مالزی خانه دوم من MM2H پس از پایان دوره اول با ارائه یک نامه درخواست به طور خودکار تمدید می‌شود.

تمدید ویزای بازنشستگی مالزی

ویزای بازنشستگی مالزی به طور خودکار تمدید می‌شود به شرط آن که نامه درخواست داشته باشید!

با این وجود باز هم باید دارنده از قوانین جدید و تغییرات آنها آگاهی داشته باشد. قوانین تمدید ویزای بازنشستگی مالزی:

 • ویزای تمامی افرادی که تحت برنامه MM2H در مالزی زندگی می‌کنند، تمدید خواهد شد و آنها برای یک مدت طولانی مطابق با شرایط برنامه و قوانین مالزی پذیرفته می‌شوند.
 • در صورتی‌که قوانین تغییر کند آن‌ها قوانین موجود در زمان درخواست متقاضی را تصویب خواهند کرد.
 • افرادی که پذیرش آنها تأیید شده است، قبل از تصویب قوانین جدید اعلام شده، اجازه تمدید مجدد ویزایشان را دارند.
 • مدت ویزای اولیه‌ی صادره تحت این برنامه قبلاً به مدت 5 سال بود که این نوع ویزاها اخیراً برای تمدید ارائه می‌شوند. اکنون بسیاری از مردم با موفقیت ویزای خود را تمدید کرده و در حال حاضر هیچ گزارشی مبنی بر عدم تمدید ویزا از جانب کشور مالزی وجود ندارد. 

مدارک لازم برای ویزای MM2H مالزی 2023 

 • اصل گذرنامه معتبر به همراه کپی صفحات گذرنامه (صفحات ویزا و مهر ورود).
 • اصل و کپی تأییدیه مشروط.
 • فرم درخواست ویزای بازنشستگی مالزی.
 • یک قطعه عکس در اندازه پاسپورت با پس زمینه آبی.
 • اثبات توانایی مالی برای حمایت از خود در مالزی. باید صورت‌حساب‌های بانکی سه ماه آخر را ارسال کنید تا ثابت کند حداقل به 350,000 رینگیت (اگر بالای 50 سال سن دارید) و 500,000 رینگیت ( اگر کمتر از 50 سال دارید) دسترسی دارید.
 • اثبات بازنشستگی، مانند نامه تأیید بازنشستگی (در صورت وجود).
 • گواهی بیمه درمانی برای اقامت شما در مالزی.
 • نامه حسن رفتار از مقامات مربوطه در کشور شما (مثلاً پلیس).
 • نامه قصد نامه نماینده فردی / آژانس برای شرکت MM2H (در صورت وجود).
 • سایر مدارک مورد نیاز در مورد هویت و آدرس شما. 

توجه: تمامی مدارک باید توسط موسسه زبان و ادبیات یا سفارت یا سرکنسولگری مالزی در خارج از کشور به انگلیسی ترجمه شوند.

مراحل تأیید ویزای MM2H توسط اداره مهاجرت  

پس از اینکه اداره مهاجرت EMGS مالزی درخواست ویزای بازنشستگی مالزی شما را تأیید کرد، باید به کشور مالزی سفر کنید و نامه تأیید شرطی خود را شخصاً دریافت کنید. سایر الزامات پس از تأیید ویزای MM2H مالزی عبارتند از:

 • شما و وابستگانتان باید یک گزارش پزشکی از هر بیمارستان خصوصی یا کلینیک ثبت شده در مالزی ارائه دهید.
 • باید از هر شرکت بیمه‌ای که دارای پوشش بیمه درمانی معتبر است بیمه تهیه کنید. 
 • اگر خودتان درخواست دهید، باید یک وثیقه امنیتی مستقیم بسازید که بسته به ملیت شما از 200 تا 2000 رینگیت (حدود 47 تا 470 دلار آمریکا) متغیر است. برای درخواست از طریق شرکت‌های دارای مجوز، این شرکت باید یک وثیقه شخصی برای مشتریان خود فراهم کند.

حقوق بازنشستگی بعد از مهاجرت به مالزی

حقوق بازنشستگی بعد از مهاجرت به مالزی

یکی از دغدغه‌های مهم کسانی که در مالزی هستند، چگونگی دریافت حقوق بازنشستگی بعد از مهاجرت به مالزی است. واقعیت این است که شما برای کار کردن به مالزی نرفته‌اید و قصد این کار را هم ندارید. شما می‌خواهید زندگی توأم با آرامش را در کشور مالزی تجربه کنید. پس به دنبال کار کردن و دریافت حقوق نباشید. برای دریافت اطلاعات دقیق از چگونگی انتقال و حواله پول به بانک های مالزی هم می‌توانید با کارشناسان مشاوره شریف در تماس باشید. 

   سقف سپرده گذاری برای اقامت بازنشستگی مالزی  

پس از تایید ویزای بازنشستگی مالزی، باید در یکی از بانک‌های مالزی سپرده گذاری کنید تا ثابت کنید می‌توانید از نظر مالی خود را حفظ کنید. مبلغ واریزی به سن شما بستگی دارد:

 • افراد بالای 50 سال:

باید یک حساب سپرده ثابت 150000 RM (تقریباً 35550 دلار آمریکا) باز کنید.

پس از یک دوره یک ساله، اگر معیارهای سپرده ثابت را برآورده کنید، می‌توانید تا 50,000 RM (11,850 دلار) برای خرید خانه برای تحصیل فرزندان خود در مالزی و برای اهداف پزشکی برداشت کنید.

شما باید حداقل موجودی 100000 RM (23700 دلار) را از سال دوم به بعد و در طول اقامت خود تحت برنامه MM2H حفظ کنید.

 • افراد زیر 50 سال:

باید یک حساب سپرده ثابت 300000 RM (حدود 71100 دلار آمریکا) باز کنید.

پس از یک سال، می‌توانید تا سقف 50000 RM (حدود 11850 دلار) برای خرید خانه، تحصیل فرزندان و دلایل پزشکی برداشت کنید.

شما همچنین باید حداقل مبلغ 150000 RM (حدود 35470 دلار) را از سال دوم به بعد و در طول اقامت خود در مالزی تحت برنامه بازنشستگی حفظ کنید.

اخذ ویزای همراه برای اقامت (MM2H

همراهی عزیزان و افراد خانواده مخصوصاً در دوران بازنشستگی، اساسی‌ترین نیاز هر کسی است. شما اجازه دارید با ویزای MM2H مالزی، اعضای خانواده‌تان را همراه خود بیاورید. اعضای خانواده که می‌توانند در مالزی همراه شما باشند عبارتند از:

 1. همسر قانونی شما
 2. کودکان زیر 21 سال (مجرد)

شما می‌توانید همزمان با درخواست ویزای بازنشستگی، برای عزیزان‌تان یک کارت ویزیت اجتماعی نیز درخواست دهید. روش درخواست یکسان است، اما از شما خواسته می شود که مدارک اضافی را برای هر یک از اعضای خانواده ارسال کنید. پس از تایید ویزای آنها، خانواده شما می‌توانند با شما به کشور مالزی نقل مکان کنند.

ویزای سوشیال مالزی

کلیک کنید

  

ویزای بازنشستگی یا ویزای ده ساله مالزی؟

می‌دانید چرا ویزای بازنشستگی به ویزای 10 ساله مالزی معروف است؟ از آنجا که تاریخ اعتبار طرح خانه دوم من مالزی تا چند سال اخیر 10 ساله بود، بسیاری از افراد این ویزا را به نام ویزای ده ساله مالزی می‌شناختند. برای همین است که هر چند تاریخ اعتبار ویزای MM2H به ۵ سال کاهش پیدا کرده است ولی هنور هم به نام ویزای ۱۰ ساله مالزی معروف است.

پس اگر جایی حرفی از ویزای ده ساله مالزی شنیدید، بدانید که این ویزا دیگر وجود خارجی ندارد و تنها یک نام است که هنوز بر سر زبان‌ها مانده است.  

ویزای بازنشستگی یا ویزای اقامت مالزی؟

اهداف هستند که به زندگی ما معنا می‌دهند. اگر شما هدف‌تان مهاجرت در مالزی است و به فکر ویزای اقامت مالزی هستید، برای رسیدن به هدف‌تان از هیچ کوششی فروگذار نکنید.

البته به خاطر داشته باشید که در میان انواع ویزاها، چیزی به نام ویزای اقامت مالزی وجود ندارد. ولی برای اقامت در این کشور می‌توانید از طریق طرح مالزی خانه دوم من برای دریافت ویزای بازنشستگی مالزی اقدام کنید و مدت 5 سال مقیم این کشور شوید. 

البته که نام ویزای اقامت مالزی هم برای آن پربیراه نیست و می‌توان گفت ویزای بازنشستگی با تاریخ اعتبار 5 ساله قابل تمدید، نوعی ویزای اقامت به شمار می‌رود.

امکان خرید ملک در مالزی با ویزای MM2H

یکی از بزرگترین دغدغه‌های افراد برای گذران دوران بازنشستگی در خارج از کشور، خرید ملک یا همان مسکن با قیمت مناسب است. 30% از هزینه‌های خرید خانه ممکن است در سن بازنشستگی صرف رهن خانه شود. تغییرات آب و هوایی تأثیر زیادی بر هزینه‌ی تعمیرات دارد. این درحالی است که در مالزی به دلیل آب و هوای گرم و معتدل در طول سال، قیمت مسکن و هزینه‌ی تعمیرات و نگهداری خانه بسیار پایین است. 

خبر خوب این است که خارجی‌ها اجازه خرید ملک در مالزی را دارند به شرط آن که اقامت بازنشستگی مالزی داشته باشند. 

هر خارجی می‌تواند هر تعداد ملک مسکونی را در مالزی خریداری کند، مشروط به آن که قیمت مصوب از سوی دولت را بپردازند. حداقل قیمت تعیین شده برای خارجی ها توسط ایالت های مختلف از 500,000 RM در هر واحد شروع می‌شود.

سود حاصل از فروش ملک، مشمول نرخ مالیات بر عایدی ملک واقعی است که توسط دولت مالزی تعیین می‌شود. 

اقامت مالزی با خرید ملک

کلیک کنید

کار کردن با ویزای MM2H مالزی «مالزی خانه دوم من»

می‌دانستید دارندگان ویزای بازنشستگی مالزی مجاز به کار در این کشور هستند؟ دارندگان ویزای MM2H مالزی از سن 50 سال به بالا که دارای مهارت‌های تخصصی در بخش های خاص تایید شده هستند، می‌توانند تا 20 ساعت در هفته کار کنند.

با این حال، تصمیم در مورد تایید شغل پاره وقت برای کار کردن در مالزی با ویزای بازنشستگی مالزی بستگی به دیدگاه کمیته تایید دارد، می‌دانید چرا؟ چون باید ثابت کنید که یک مالزیایی که توان انجام این کار را داشته باشد در آن منطقه وجود ندارد. 

دارندگان ویزای MM2H مجاز به راه اندازی و سرمایه گذاری در مشاغل در مالزی هستند. آنها مشمول مقررات مشابه سایر سرمایه گذاران خارجی خواهند بود، اما اجازه نخواهند داشت به طور فعال در اداره روزانه تجارت شرکت کنند. اگر می خواهند این کار را انجام دهند، باید ویزای خود را به ویزای کار مالزی تغییر دهید.

سن بازنشستگی در مالزی 

سن بازنشستگی در مالزی هم مثل همه جای دنیا 60 سال است. قانون MRA برای سن بازنشستگی در سال 2012 در مالزی به اجرا درآمد و از آن سال به بعد این قانون برای همه کارفرمایان و کارمندان بخش خصوصی مالزی اعمال می‌شود.

حداقل سن بازنشستگی در مالزی 50 سال با پنج سال اعتبار خدمت است. هرچه اعتبار خدمات بیشتری داشته باشید، مزایای بازنشستگی شما بیشتر خواهد بود.

هر کارفرمایی که کارمندی را قبل از رسیدن به حداقل سن بازنشستگی در مالزی یعنی 60 سالگی، بازنشسته کند، مرتکب تخلف شده و در صورت محکومیت، مشمول جریمه ای بیش از 10,000 رینگیت خواهد بود.

جالب است بدانید برای دریافت مزایای سن بازنشستگی در مالزی، کارکنان باید به سن بازنشستگی اجباری 55 تا 60 سال رسیده باشند. سن بازنشستگی اختیاری برای مردان 50 سال و برای زنان 45 سال است که این دسته افراد باید گواهی پزشکی که نشان دهنده بروز حادثه یا سانحه برای بازنشستگی زودتر از موعد داشته باشند.

بهترین شهرهای مالزی برای دوران بازنشستگی

بهترین شهرهای مالزی برای دوران بازنشستگی

مالزی یکی از بهترین مکان‌ها برای بازنشستگی در قاره آسیا است. تصور کنید در مالزی و خانه‌ای لوکس با منظره رو به اقیانوس زندگی می‌کنید؛ دمای هوا مطلوب و دوست داشتنی است و نهایت تغییرات جوی از 28 درجه تا 32 درجه فارنهایت است.

ایستگاه‌های تپه‌ای خنک، استراحتگاه‌های کوهستانی، جزایری برای ریلکس کرد و  کاوش با قایق‌های تفریحی، مراقبت‌های بهداشتی همه و همه برای ایجاد اقامتی مطلوب در مالزی فراهم است. شهرهای مالزی یکی از دیگری زیباتر و دلنشین‌تر است، مشاوره شریف با معرفی بهترین شهرهای مالزی برای گذران دوران بازنشستگی همراه شما است:

 1. کوالالامپور، ترکیب امکانات روز دنیا با ذوق و سلیقه مالزیایی
 2. جزیره پنانگ با غذاهای بی‌نظیر
 3. مالاکا با ساختمان‌ها و بناهای تاریخی
 4. مناطق ساحلی کوتا کینابالو
 5. زندگی بازنشستگی در جوهور بهرو 

1. بازنشستگی در شهر کوالالامپور مالزی

کوالالامپور شهری پر رونق با حدود 1.6 میلیون نفر جمعیت است. مهاجرانی که در آنجا زندگی می‌کنند، تمام امکانات دنیای غرب را با ذوق مالزیایی آمیخته‌اند. در این شهر سیستم حمل و نقل عمومی خوب متشکل از اتوبوس و قطار وجود دارد، اما استفاده از تاکسی هم در همه جا رایج است.

کوالالامپور فقط پایتخت مالزی نیست، بزرگترین شهر و قلب تپنده این کشور است. هزاران رستوران در کوالالامپور وجود دارد که از غذاهای محلی نودل گرفته تا استیک و برگر استرالیایی در آن سرو می‌شود. مراکز خرید فراوان با فروشگاه‌های گران‌قیمت مانند هرمس، گوچی و جیمی چو (که اتفاقاً مالزیایی است) و همچنین فروشگاه‌های مورد علاقه مانند زارا، تاپ‌شاپ و اچ اند ام در این شهر خودنمایی می‌کند. 

همه چیز در مورد خرید و غذا نیست، مکان‌های زیادی برای بازدید و تفریح و سرگرمی در کوالالمپور وجود دارد، از بزرگترین ساختمان‌های دوقلوی جهان بگیرید تا برج‌های پتروناس و بزرگترین پارک پرندگان جنوب شرقی آسیا!

کوالالامپور شهری پیچیده و مدرن همراه فضایی مناسب برای دوران بازنشستگی است. بازنشستگانی که می‌خواهند بقیه عمر خود را در محیطی متنوع با فرهنگ‌های مختلف بگذرانند، عالی است.

2. زندگی بازنشستگی در جزیره پنانگ مالزی

پنانگ جزیره ای در سواحل مالزی است که حدود سه ساعت با ماشین از کوالالامپور فاصله دارد. پنانگ با دو پل به سرزمین اصلی متصل می‌شود. سبک زندگی در این شهر بسیار کندتر از کوالالامپور است، نه این که فکر کنید امکانات ندارد، پنانگ شهری با امکانات به روز و غربی است، یک جزیره کوچک که با صرف حدود سه ساعت می‌توان تمام آن را پیمود. 

به کوچکی این شهر نگاه نکنید، پنانگ پایتخت غذا در مالزی است. مردم از سراسر آسیا برای خوردن غذاهای محلی در اینجا جمع می‌شوند، و رستوران‌های 5 ستاره این منطقه بسیار پررونق است. 

این شهر بهشت ​​عاشقان طبیعت با کوچکترین پارک ملی جهان در جزیره است. برای یکی شدن با طبیعت لازم نیست به پارک بروید، باغ‌های گیاه‌شناسی برای پیاده‌روی، تماشای میمون‌ها در پرپیچ و خم باغ‌های سرسبز آن برایتان مهیا است.

این شهر تنها حدود 15 دقیقه از جورج تاون، پایتخت و بزرگترین شهر جزیره فاصله دارد. 

مراکز خرید، سالن‌های سینما که جدیدترین فیلم‌های آمریکایی را پخش می‌کنند، و تعداد زیادی سواحل خلوت برای پیک نیک وجود دارد.

پنانگ که به عنوان مروارید مشرق زمین و جزیره مروارید شناخته می‌شود، دارای مناظر زیبای بسیاری است. در پنانگ چندین بیمارستان دولتی و خصوصی برای ارائه خدمات بهداشتی و پزشکی آماده خدمت رسانی است.

3. زندگی در شهر مالاکا

 مالاکا شهری در سواحل جنوب غربی شبه جزیره مالزی است که بیشتر از 850،000 نفر جمعیت دارد اما هنوز هم شهر کوچکی دارد.

این شهر بندری با سنگاپور حدود سه ساعت با ماشین فاصله دارد. رودخانه مالاکا که از وسط شهر می‌گذرد جذابیت ساختمان‌ها و بناهای تاریخی این شهر را صد برابر بیشتر کرده است. کافی است برای دیدن همه کافه‌های کنار رودخانه، نقاشی‌های دیواری، و غیره سوار یک کشتی دریایی شوید.

ملاکا در سال 2008 به عنوان میراث جهانی یونسکو نامگذاری شد، برای همین اینجا باید منتظر چیزهای دیدنی زیادی باشید. اگر اهل عتیقه‌سازی هستید، در مالاکا می‌توانید مصنوعاتی از سراسر آسیا پیدا کنید.

ملاکا تعدادی بیمارستان و کلینیک بهداشتی دولتی و خصوصی را در سرتاسر ایالت در خود جای داده است که مراقبت های بهداشتی یکسان و معادل را برای ساکنانش ارائه می دهد.

4- دوران بازنشستگی در مناطق ساحلی کوتا کینابالو

 کوتا کینابالو برای بازنشستگانی که از زندگی در مناطق ساحلی لذت می‌برند بسیار مناسب است. این شهر یکی از ارزان‌ترین شهرهای جهان برای اقامت مهاجران است. در این شهر فقط باید از دیدن جنگل‌های بارانی سرسبز، آب‌های شفاف، کوه‌های خیره‌کننده، و معماری بی‌نظیر لذت برد.

کوتا کینابالو دارای یک سیستم بهداشتی با کیفیت با طیف متنوعی از امکانات مراقبت های بهداشتی است.

5- تجربه زندگی بازنشستگی در جوهور بهرو

 اگر به چشیدن غذاهای محلی و قهوه علاقه دارید، شهر جوهور بهرو برای گذران دوران بازنشستگی شما گزینه مناسبی است. این شهر دارای سه بیمارستان دولتی، چهار کلینیک بهداشتی و سیزده کلینیک مالزیایی است. 

  6 دلیل که برای اخذ ویزای بازنشستگی مالزی (MM2H) زودتر اقدام کنید! 

بعضی چیزها آن قدر خوب هستند که اصلاً لازم نیست دنبال دلیل برای اثبات خوبی‌شان باشید. هر چند برای اخذ ویزای بازنشستگی مالزی در این کشور دلایل زیادی وجود دارد، ولی فقط کافی است شما همین 6 دلیل را بخوانید تا نظرتان صد و هشتاد درجه نسبت به زندگی در این کشور مدرن آسیایی تغییر کند. 

1- هزینه‌ی پایین زندگی برای بازنشستگان در مالزی

در کشورهای توسعه یافته، حقوق بازنشستگی تنها ممکن است جوابگوی هزینه‌های اصلی زندگی باشد، این درحالیست که مالزی با هزینه‌های پایین زندگی شرایطی را برای شما فراهم می‌کند تا از زندگی لذت بیشتری ببرید.

با اینکه مالزی در مرکز آسیا واقع شده است و دارای استانداردهای بالای زندگی است، اما هنوز هزینه‌‌ی زندگی در این شهر پایین است. به عنوان مثال قیمت یک تکه گوشت در یکی از رستورانهای Fast food در انگلستان در حدود 5 پوند است که اگر آن را بخواهیم با پول مالزی محاسبه کنیم، قیمت آن در حدود 35 رینگت خواهد شد در صورتی‌ که در مالزی همین تکه گوشت به قیمت 7 رینگت به فروش می‌رسد.

در نظر داشته باشید که هزینه‌ی زندگی در مالزی می‌تواند برای هر شخص بسیار متفاوت باشد، ولی این امکان برای یک زوج وجود دارد که بتوانند با درآمد ماهیانه در حدود 5000 رینگت از زندگی کردن در مالزی لذت ببرند.

اگر این احتمال را می‌دهید که روزی ممکن است تصمیم بگیرید به کشور خود بازگردید، قبل از پرداخت هر نوع هزینه‌ی اضافی، به هزینه‌هایی که پرداخت می‌کنید توجه داشته باشید. بعد از زندگی در مالزی برای مدتی، حتی هزینه‌ی سفر به بسیاری از کشورهای دیگر نیز می‌تواند برای شما غافلگیر کننده باشد.

2- هوای پاک با اقلیم استوایی

از ویژگی‌های بارز مالزی، موقعیت جغرافیایی این کشور در مدار استوایی است. زندگی شهر نشینی در ورای طبیعت استوایی با پوشش جنگلی، حس زندگی و زنده بودن را به بازنشستگان القا می‌کند.

اهمیت این موضوع را فقط افرادی درک می‌کنند که به دلیل کهولت سن توسط پزشک به زندگی پاک خارج از شهرهای صنعتی توصیه می‌شوند.

تغییرات آب و هوایی سالیانه در مالزی در کمترین حد ممکن است، به طوریکه در این کشور خبری از زمستان نیست و بارش‌ها به‌صورت باران است.

بعضی از دارندگان ویزای بازنشستگی مالزی، تنها برای فرار کردن از هوای سرد کشور خود اقامت مالزی را انتخاب می‌کنند، به طور مثال: بسیاری از مردم ژاپن در ماه‌های سرد در مالزی زندگی می‌کنند و سپس به کشور خود برمی‌گردند.

البته برخی هم، مالزی را برای زندگی دائمی انتخاب می‌کنند و برای همیشه به این کشور نقل مکان می‌کنند.

3- زندگی بدون پرداخت مالیات با ویزای بازنشستگی مالزی

یکی از بزرگترین محاسن نقل مکان به مالزی معافیت از پرداخت مالیات با داشتن ویزای بازنشستگی مالزی است. بازنشستگان و افرادی که با ویزای MM2H ساکن مالزی شده‌اند، از پرداخت مالیات (چیزی که در کشور خود پرداخت می کردند) معاف هستند. از آنجاکه هیچ نوع مالیاتی بر روی ارز وارده به داخل کشور مالزی وجود ندارد، این خود سود عمده‌ای برای مالزی است که آن را از دریافت مالیات بی‌نیاز می‌کند.

با در نظر گرفتن حقوق بازنشستگی و هزینه‌های پیرامون، معاف شدن از مالیات کلی به سود بازنشستگان است.

4- مراقبت پزشکی بیمارستان‌های خصوصی برای بازنشستگان در مالزی

یکی از مهمترین موضوعات برای بازنشستگان در مالزی، مراقبت‌های پزشکی و بهره‌مندی از خدمات درمانی است. در کشور مالزی تعداد زیادی بیمارستان خصوصی بین‌المللی برای مراقبت پزشکی بازنشستگان وجود دارد که مطابق استانداردهای جهانی است و این برای افراد بازنشسته بسیار جالب توجه است.

حتی اگر نخواهید به بیمارستان مراجعه کنید، می‌توانید از درمانگاه‌های محلی برای رفع کسالت استفاده کنید. هزینه‌ی ویزیت دکترهای محلی در مقایسه با بسیاری از کشورهای توسعه یافته نسبتاً ارزان است. در مالزی پزشکان به‌راحتی در دسترس هستند و شما می‌توانید با متخصصین ارتباط برقرار کنید.

5- با ویزای MM2H مالزی، زندگی مدرن در سطح جهانی را تجربه کنید

مالزی دارای بزرگراه‌هایی در سطح جهانی است که تمامی ایالت‌ها را در Peinsular مالزی به یکدیگر متصل می‌کند. سیستم حمل‌ونقل شهری مدرن سفرهای درون شهری را به سهولت امکان پذیر می‌کند. کشور مالزی دارای بهترین امکانات پزشکی در آسیا است.

در حقیقت برخی از مردم کشورهای همسایه مثل سنگاپور خریدهای هفتگی خود از مالزی می‌کنند به همین علت ازدحام جمعیت در مالزی همواره بالا است. در یک کلام با ویزای بازنشستگی مالزی، زندگی مدرن در سطح جهانی را تجربه خواهید کرد.

با اخذ ویزای مالزی برای گذراندن دوران بازنشستگی خود می‌توانید هزینه کافی برای داشتن خدمتکار تمام وقت، باغبان و آشپز برای خود داشته باشید و از دوران بازنشستگی آرام خود لذت ببرید.

6- امکان خرید ملک با ویزای بازنشستگی مالزی

خرید ملک در مالزی هم یکی از مزایای ویزای بازنشستگی مالزی است. بسته به محل زندگی می توانید خانه‌ای با قیمت بیش از 237,000 دلار خریداری کنید. با این حال، برای خرید ملک در مالزی، باید تأییدیه ایالتی دریافت کنید. برای خرید خودرو هم با رعایت شرایط لازم مجاز به این کار هستید. 

سؤالات متداول برای ویزای بازنشستگی در مالزی

1-آیا می توان با ویزای بازنشستگی در مالزی اقامت دائم داشته باشیم؟

متأسفانه داشتن ویزای بازنشستگی به شما اجازه اقامت دائم در مالزی را نمی‌دهد و نمی‌توانید آن را به وضعیت روابط عمومی تبدیل کنید. با این حال، ویزای MM2H برای 5 سال صادر می‌شود. این ویزا قابل تمدید است و به شما اجازه می‌دهد تا هر چند بار که دوست دارید بدون هیچ محدودیتی وارد مالزی شده و از آن خارج شوید.

2- آیا با ویزای بازنشستگی مالزی امکان خرید ملک در مالزی وجود دارد؟

بله، با رعایت قوانین و مقررات و تا سقف مشخص و بالاتر، خارجی‌ها مجاز به خرید ملک در مالزی هستند.

3-چرا کشور مالزی را برای دوران بازنشستگی پیشنهاد می‌کنید؟

آب‌و‌هوای گرم و مطبوع استوایی، استانداردهای بالا و هزينه‌ی پايين زندگی، امكانات سلامت و بهداشت همراه با جديدترين تكنولوژی، معافیت مالیاتی برای افراد دارای اقامت مالزی خانه دوم من، استخدام نظافت‌چی با هزینه بسیار پایین باعث محبوبیت مالزی برای بازنشستگان شده است.

4-آیا با اخذ ویزای بازنشستگی می‌توان افراد خانواده‌ را به مالزی برد؟

با اخذ این ویزای بازنشستگی مالزی، همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال و مجرد متقاضیان، نیز تحت پوشش اقامت خانه دوم مالزی قرار خواهند گرفت.

5-بهترین کشورها برای بازنشستگی در سال 2023 کدامند؟

کشورهایی مثل اتریش، سوئیس، فرانسه، اسپانیا، ایتالیا و مالزی از جمله کشورهایی هستند که شرایط مطلوبی برای مهاجرت پس از دوران بازنشستگی دارند.

6-بهترین ویزای مالزی برای مهاجرت ایرانیان کدام نوع ویزا است؟

بهترین ویزای مالزی برای مهاجرت یا اقامت ایرانیان همین طرح خانه دوم  من MM2H یا SMM2H یا ویزای بازنشستگی در مالزی است.

اخذ تضمینی ویزای بازنشستگی مالزی با مشاوره شریف 

امروزه بالاترین تعداد مشتریان مشاوره شریف، از طریق معرفی مشتریان قدیمی است. پی‌گیری نسل دوم مشتریان ما برای اقامت مالزی، گواه همین امر است.
اعتماد مشتریان عزیز به مشاوره شریف، ارزشمندترین سرمایه ما است که برای حراست از این سرمایه‌ی غنی، نهایت تلاش خود را می‌کنیم.

شعار مشاوره شریف: “مالزی تخصص ماست “

مشاوره شریف به پشتوانه‌ی بیشتر از 18 سال تلاش و تجربه در زمینه‌ی اقامت مالزی، با به‌روزترین اطلاعات کارشناسی و پیگیری‌های‌ مداوم، مفتخر به کسب آمار ۹۹% قبولی در پرونده‌های اقامتی مشتریان خود می‌باشد.

پارتنر ما در مالزی 

شرکت H20 ASPEN یکی از قدیمی‌ترین آژانس‌های سازمان گردشگری مالزی است که به عنوان بزرگترین و معتبرترین شرکت مالزیایی، خدمات اخذ اقامت مالزی را به متقاضیان از سراسر دنیا ارائه می‌دهد.
مشاوره شریف؛ تنها نماینده‌ی رسمی و ایرانی شرکت H20 ASPEN می‌باشد که با دریافت بورد نمایندگی رسمی این شرکت، خدمات اقامت 10 ساله‌ی مالزی را به متقاضیان ایرانی و اتباع خارجی ارائه می‌دهد. 

همین حالا تماس بگیرید۲۲۸۴۰۱۴۰ – ۰۲۱
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *