تماس فوری
پیام از طریق واتساپ
اقامت مالزی با تولد فرزند

اقامت مالزی با تولد فرزند

زمان مطالعه: 3 دقیقه
5/5 - (1 امتیاز)

خیلی‌ها به دنیال اخذ اقامت مالزی با تولد فرزند هستند. البته که یکی از راه‌های جذاب برای اخذ اقامت در یک کشور خارجی فرزندآوری است؛ این مسئله در کشورهایی مانند ایالات متحده، کانادا و برخی از کشورهای اروپایی رواج زیادی دارد ولی در کشور مالزی شرایط فرق می‌کند. اگر می‌خواهید بدانید اقامت مالزی با تولد فرزند امکان پذیر هست یا نه، با ما همراه شوید تا نکات مهم مربوط به اقامت مالزی از طریق تولد فرزند را برایتان بگوییم. 

می خوای با شرایط اقامت مالزی آشنا بشی؟

اینجا رو کلیک کن

شرط اصلی اقامت مالزی با تولد فرزند

قبل از هر مطلبی دانستن این نکته برای کسانی که قصد گرفتن اقامت مالزی با تولد فرزند را دارند واجب و ضروری است. 

قانون تابعیت مالزی بر اساس اصل”خون” (jus sanguinis) است.

یعنی اگر یک یا هر دو والدین شهروند مالزی باشند، فرزند به طور خودکار شهروند مالزی می‌شود. اما اگر هر دو والد اتباع خارجی باشند، و فرزند در مالزی متولد شود، این به تنهایی دلیلی برای دریافت شهروندی و اقامت مالزی نیست.

قانون کشور مالزی برای تابعیت فرزند متولد شده

داتوک سری حمزه زین الدین، وزیر کشور مالزی گفت:

 وضعیت شهروندی کودک با تابعیت والدین او و همچنین وضعیت ازدواج آنها در زمان تولد کودک تعیین می شود.

با رعایت مفاد قسمت سوم این قانون اساسی، افراد متولد شده در روز مالزی یا بعد از آن بر اساس قانون، شهروند مالزی هستند: 

 1. هر شخصی که در فدراسیون متولد شده باشد که حداقل یکی از والدینش در زمان تولد شهروند یا مقیم دائم فدراسیون باشد. به طور دقیق باید بدانید، تابعیت مالزیایی فرزند متولد شده در صورتی مجاز است که حداقل یکی از والدین مالزیایی باشند یا یکی از والدین دارای روابط عمومی مالزیایی باشد.  
 2. هر شخصی که در خارج از فدراسیون متولد شود و پدرش در زمان تولد شهروند باشد و یا در فدراسیون متولد شده باشد یا در زمان تولد در خدمت فدراسیون یا یک ایالت باشد.
 3. فرزندانی که در خارج از کشور مالزی متولد شده باشند، در صورتی که پدری مالزیایی (نه مادر مالزیایی) داشته باشند با رعایت قوانین مجاز به تابعیت مالزی خواهند بود.
تولد فرزند در مالزی به تنهایی نمی‌تواند به اقامت یا شهروندی منجر شود، مگر اینکه یکی از والدین شهروند مالزی باشد. 

دلایل علاقه مندی به اقامت مالزی با تولد فرزند  

خیلی‌ها هستند که دلشان می‌خواهد اقامت در کشور متبوع‌شان را با تولد فرزند دائمی و پایدار کنند. و کجا بهتر از مالزی با طبیعت زیبا، زیرساخت‌ها مدرن و سیستم آموزشی عالی! دلایل زیادی برای اقامت مالزی از طریق تولد فرزند وجود دارد، برخی از دلایل عبارتند از:

 • استفاده از فرصت‌های تحصیلی: با تولد فرزند در مالزی، او قادر به استفاده از فرصت‌های تحصیلی بیشتری در این کشور خواهد بود. مدارس بین المللی مالزی و دانشگاه‌های برتر آسیا که در مالزی هستند، برای پیشرفت تحصیلی و کاری دانش آموزان، شرایط بسیار عالی دارند. 
 • استفاده از خدمات و مزایای سلامتی: مالزی یکی از کشورهایی است که سیستم بهداشت و درمان قوی و مدرنی دارد. پس از اخذ اقامت مالزی با تولد فرزند می‌توانید به خدمات درمانی برتر در این کشور دسترسی داشته باشد.
 • کسب فرصت‌های شغلی عالی در مالزی: مالزی یک اقتصاد در حال رشد دارد و فرصت‌های شغلی زیادی در این کشور وجود دارد. اقامت مالزی با تولد فرزند کلید دسترسی به این فرصت‌ها است. 
 • زندگی و استقرار در یک کشور پیشرفته: مالزی یک کشور پیشرفته و مدرن است که با دسترسی به امکانات رفاهی بالا کیفیت زندگی خوبی برای ساکنینش فراهم کرده است. به نظرتان زندگی در کشور آسیایی مدرن دلیل خوبی برای زندگی در مالزی نیست؟

شرایط مهاجرت به مالزی

کلیک کنید

شرایط اخذ اقامت با تولد فرزند در مالزی

در نظر داشته باشید که با اقامت مالزی از طریق تولد فرزند، در حال برنامه‌ریزی برای زندگی در یک کشور جدید هستید. راستش را بخواهید مهاجرت و زندگی در مالزی از این روش ساده‌ترین و بی دردسرترین شیوه است، اما باید قوانین و مقررات کشور مالزی برای این روش اقامت را به دقت بررسی کنید. شاید نیازی به تکرار این مسئله نباشد که تولد فرزند در مالزی به تنهایی نمی‌تواند منجر به اخذ اقامت یا شهروندی شود، اما با این وجود شرایط اخذ اقامت با این روش را با هم بخوانیم: 

 • شهروندی یکی از والدین
 • اقامت قانونی والدین: والدین باید به طور قانونی در مالزی زندگی کنند و توانایی مالی برای اراده زندگی را داشته باشند. 
 • ازدواج قانونی والدین در این کشور که در دفاتر به طور قانونی ثبت شده باشد. 
 • تابعیت مالزی: اگر یکی از والدین شهروند مالزی باشد، با تولد فرزند در این کشور می‌تواند اقامت دائمی یا شهروندی بگیرد. 
 • ویزای کار: اگر والدین دارای ویزای کار با اقامت طولانی در مالزی باشند، در برخی موارد ممکن است فرزند بتواند اقامت بگیرد. برای مثال، اگر پدر یا مادر فرزند در مالزی کار می‌کند و به طور مداوم در آنجا زندگی می‌کند، فرزند ممکن است بتواند اقامت بگیرد.
 • نوزادان متولد مالزی که قبل از استقلال (قبل از سال 1961) در این کشور به دنیا آمده باشند مشمول اقامت در مالزی هستند.
 • فرزندانی که بعد از سال 1961 در مالزی به دنیا آمده باشد و والدین آنها اقامت دائم کشور مالزی را دارند. 
 • فرزندانی که پدر تابعیت مالزیایی داشته باشد تابعیت مالزی خواهند داشت.

توجه داشته باشید که این اطلاعات بر اساس قوانین و مقررات کنونی است و ممکن است تغییر کند. بنابراین هر کدام از این شرایط نیاز به بررسی دقیق‌تر دارند و بهتر است قبل از تصمیم‌گیری، با کارشناسان مشاوره شریف مشورت کنید. توجه داشته باشید که قوانین و مقررات ممکن است به طور مداوم تغییر کنند و اطلاعات ارائه شده بر اساس آخرین داده‌های موجود در زمان نوشتن این مقاله است.

مهاجرت به مالزی با مشاوره شریف

 مهاجرت به مالزی سازنده‌ترین تصمیمی است که برای آینده خود و فرزندانتان می‌گیرید! با مشاوره شریف در ارتباط باشید تا راهنمایی‌های لازم را به شما ارائه دهیم. کارشناسان مشاوره شریف تجربه 20 سال فعالیت تخصصی در حوزه مالزی را با شما به اشتراک می‌گذارند. 

همین حالا تماس بگیرید۲۲۸۴۰۱۴۰ – ۰۲۱

منبع:

https://www.nst.com.my/news/nation/2022/10/837387/no-automatic-citizenship-children-born-malaysia

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *