تماس فوری
پیام از طریق واتساپ
شرایط جدید برنامه مالزی خانه دوم من - mm2h

شرایط اقامت مالزی خانه دوم mm2h برای سال جدید اعلام شد!

زمان مطالعه: 2 دقیقه
4.4/5 - (17 امتیاز)

وزارت گردشگری، هنر و فرهنگ مالزی شرایط جدید 2024 را برای برنامه “مالزی خانه دوم من” (MM2H) اعلام کرده است. این برنامه در سه سطح نقره‌ای، طلایی و پلاتینی، با الزامات ویژه برای واجدین شرایط اقامت mm2h، اجرا خواهد شد.

شرایط مالی و سرمایه گذاری جدید در mm2h

برنامه “مالزی خانه دوم من” (MM2H)، با هدف جذب سرمایه‌گذاران و بازنشستگان خارجی، شرایط مالی و سرمایه‌گذاری جدیدی را تعیین کرده است. این برنامه در تلاش است تا تعادل بین جذب سرمایه و حفظ امنیت ملی را حفظ کند. به همین منظور سطح نقره‌ای برای افرادی با سرمایه اندک، سطح طلایی برای سرمایه‌گذاران با سرمایه متوسط، و سطح پلاتینی برای سرمایه‌گذاران بزرگ طراحی شده است. هر سطح شامل مزایا و الزامات خاص خود می‌باشد که در جدول زیر تفکیک شده است.

دسته‌بندی پلاتینیوم طلایی نقره‌ای
سپرده ثابت 1 میلیون دلار آمریکا  500,000 دلار آمریکا  150,000 دلار آمریکا
هزینه مشارکت RM 200,000 RM 3,000 RM 1,000
حداقل ارزش ملک ≥ RM 2mil ≥ RM 1mil ≥ RM 600,000
اجازه همراه آوردن خدمتکار بله خیر خیر
مدت اعتبار گذرنامه (سال) 20 15 5
ویزا چندبار ورود (MEV) بله بله بله
اجازه کار/تجارت بله باید درخواست دهید باید درخواست دهید
هزینه تمدید RM5,000 RM3,000 RM1,500
دسته‌های وابسته مجاز همسر، فرزندان و والدین همسر، فرزندان و والدین همسر، فرزندان و والدین
حداکثر برداشت از سپرده ثابت 50% 50% 50%
مزایای آموزشی و بهداشتی بله بله بله
معافیت‌های مالیاتی برای وجوه آورده شده بله بله بله
انتقال گذرنامه MM2H پس از فوت اصلی بله بله بله
معاینه بهداشتی ضروری ضروری ضروری
وضعیت اقامت دائم هیچ‌کدام هیچ‌کدام هیچ‌کدام

توجه!: روند درخواست فقط از طریق نمایندگی‌های مجاز MM2H امکان پذیر است. مشاوره شریف تنها نماینده مجاز mm2h در کشور ایران است.

همین حالا با ما تماس بگیرید: 02122840140

نکته 1: پس از پایان دوره، شرکت کنندگان ملزم به تمدید آن هر پنج سال یکبار هستند. طبق گفته تیونگ، هزینه‌های تمدید برای دسته پلاتینیوم 5000 رینگیت، برای دسته طلایی 3000 رینگیت و برای دسته نقره‌ای 1500 رینگیت است. تنها دارنده اصلی ویزای MM2H موظف به پرداخت این هزینه‌ها است.

نکته 2: دسته پلاتینیوم همچنین باید یک بار هزینه 200000 رینگیتی بپردازند که به آنها اجازه می‌دهد در مالزی کار و سرمایه گذاری کنند؛ در حالی که دسته‌های طلایی و نقره‌ای به ترتیب دارای هزینه‌های 3000 رینگیت و 1000 رینگیت هستند. با این حال، دارندگان ویزای طلایی و نقره ای MM2H مجاز به کار در مالزی نیستند.

نکته 3: متقاضیان MM2H نمی‌توانند ملک خود را در 10 سال اول پس از خرید بفروشند. با این حال، اگر متقاضی بخواهد در این مدت ملک جدیدی خریداری کند، ملک اصلی باید فروخته شود و ارزش ملک جدید باید بالاتر از ارزش ملک اصلی در زمان خرید باشد. برای مثال، اگر ارزش ملکی که توسط یک متقاضی دسته پلاتینیوم خریداری شده 2 میلیون رینگیت باشد، ملک جدید باید ارزشی بالاتر از 2 میلیون رینگیت داشته باشد.

نکته 5: صرف‌نظر از اینکه آنها شرکت‌کنندگان MM2H در دسته‌های پلاتینیوم، طلایی یا نقره‌ای باشند، فرزندان آنها نمی‌توانند در مدارس ابتدایی یا دبیرستان‌های دولتی ثبت‌نام کنند. با این حال، آنها می‌توانند تحصیلات خود را در مؤسسات آموزش عالی مالزی که توسط دولت مالزی تأیید شده‌اند، ادامه دهند.

بهبود برنامه mm2h در سال 2024 

برنامه mm2h طبق آخرین بازنگری ها با شرایط بهتری مجدد ارائه می‌شود که شامل:

  • کاهش حداقل سن به 25 سال.
  • ارائه تسهیلات برای ورود خانواده‌ها از جمله پوشش دادن فرزندان مجرد تا 34 سال که در مالزی کار نمی‌کنند یا متاهل نیستند. (در گذشته این برنامه فقط فرزندان زیر 21 سال و مجرد را تحت پوشش قرار می‌داد. اکنون در شرایط جدید، این برنامه علاوه بر همسران، کودکان زیر 21 سال و کودکان دارای معلولیت، فرزندان 21 تا 34 ساله را نیز تحت پوشش قرار می‌دهد.)
  • ایجاد سپرده‌های ثابت با مقادیر مختلف است.
  • کاهش حداقل مدت اقامت شرکت‌کنندگان در مالزی به 60 روز.

درخواست ویزای mm2h

نحوه درخواست ویزای ” مالزی خانه دوم من”، فقط از طریق نمایندگی های مجاز mm2h امکان پذیر است. شریف اِستادی نماینده مجاز mm2h در ایران است.

همین حالا تماس بگیرید۲۲۸۴۰۱۴۰ – ۰۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *