تماس مستقیم
تماس واتساپ
منو

بستن

مشاوره شریف - مالزی تخصص ماست
مشاوره شریف پلی بسوی تحصیل و زندگی در مالزی کلیک کنید
اطلاعیه: با توجه به سوءاستفاده از نام شریف در بسیاری از سایت ها دقت کنید که sharifstudy.com تنها سایت رسمی مشاوره شریف می باشد.
مردم و مذهب مالزی

دین مردم مالزی

4.9/5 - (231 امتیاز)

مالزی کشوری با آب و هوایی مطبوع و دلچسب، زیرساخت‌های توسعه‌یافته و تفریحات لاکچری. راحت بگوییم هر آنچه از یک کشور رویایی در سر می‌پرورانید، مالزی دارد. پس باید روی مسئله‌ای مانند دین و فرهنگ مردم مالزی زوم کنید! اگر بخواهید روزی اقامت مالزی را بگیرید، بهتر است از همین حالا با اعتقادات دینی مردم مالزی آشنا شوید…

دوس داری اقامت مالزی رو بگیری؟

اینجا رو کلیک کن

دین مردم مالزی

زبان آمار شیرین‌تر و جذاب‌تر به نظر می‌رسد، پس با این آمار، ادیان مختلف مالزی را بشناسید.

آمار سال 2010 از ادیان مردم در مالزی:

  • اسلام: 61.3 درصد
  • بودیسم: 19.8 درصد
  • مسیحیت: 6.3 درصد
  • سایر ادیان مانند چینی: 3.4 درصد

با توجه به این آمار مالزی محل خوبی برای زندگی مسلمانان به نظر می‌رسد! البته بعد از جنگ جهانی، جمعیت بسیاری به مالزی افزوده شد که اغلب آنها خارجی بودند! با این حال هنوز هم تغییری در دین آنها ایجاد نشده و اکثر جمعیت این کشور را مسلمانان تشکیل داده‌اند.

مالزی برای اقامت عالی‌ست؛ طبق قانون این کشور، هر شخص اجازه دارد دین خود را به طور آزادانه داشته باشد. مالزی پر است از کلیساهای زیبا، مساجد رنگارنگ و معابد تاریخی و شگفت‌انگیز! این نشان‌دهنده آزادی اعتقادات دینی در این کشور است.

دین اسلام از دیرباز در این سرزمین محبوب بود؛ پادشاهی ملاکا در صده 14 میلادی با آغوش باز اسلام را پذیرفت و این دین را گسترش داد. پس از این اتفاق، دین اسلام در سراسر مالزی طرفداران خاص خود را پیدا کرد. البته در برخی از نواحی این کشور، به دلیل پابرجا ماندن روابط با کشور چین، مردم تحت تاثیر دین اسلام قرار نگرفتند.

آشنایی با مالزی

اینجا رو کلیک کن

مسلمانان کشور مالزی اهل تسنن بوده و در مدارس آنها، دین شافعی آموزش داده می‌شود. با اقامت در مالزی احساس غربت نمی‌کنید؛ صدایی آشنا مانند اذان را روزی 5 بار می‌شنوید و این گواه هم‌آیین بودن اکثریت مردم مالزی با شماست.

میزان ترافیک در جمعه‌های مالزی هم به چشم می‌خورد؛ مردم دوست‌داشتنی این کشور برای برپایی نماز جمعه تمام ادارات و موسسات خود را تعطیل می‌کنند تا برای وحدتی ستودنی یکجا جمع شوند. ثمره تبعیت از دین اسلام در مالزی صداقت، صبر، مدیریت کارآمد، تقوا و درست‌کاری است.

در حقیقت این صبر است که موجب برقراری صلح در مالزی شده. این سرزمین شاد مراسم سنتی بسیاری دارد؛ نظیر آنها آتش‌بازی چینی‌ها در آغاز سال جدید، اجتماع هندوها در غارهای Batu در طی Thaipusam و جشن‌های Hari Raya یا همان جشن‌های عمومی است. همینجاست که مالزی به کشوری رنگارنگ با بناهای جذاب و دیدنی تبدیل شده؛ مساجد برای مسلمانان، معابد برای بودایی‌ها و هندوها و کلیسا برای مسیحیان سبب ایجاد معماری‌های گوناگون در این کشور شده است.

رابطه گرم و صمیمی مالزیایی‌ها با ایرانی‌ها

تنوع نژادی، زبانی و فرهنگی در مالزی به وفور دیده می‌شود! 60 درصد جامعه مالزی را مالایی‌ها، 27 درصد را چینی‌ها و 12 درصد را هندی‌ها تشکیل داده‌اند. آن یک درصد باقیمانده هم افراد دیگری هستند که نژادهای متفاوتی دارند و مالزی را برای زندگی انتخاب نموده‌اند. 

دوستی میان مالزیایی‌ها و ایرانی‌ها از قدیم و الایام شکل می‌گرفته و امروزه نیز روابط خوبی بین این دو نژاد به چشم می‌خورد. مردم خونگرم مالزی، بسیار مهمان‌نواز هستند؛ پس با زندگی در مالزی هیچ چالش نژادی نخواهید داشت. این مردم دست و دلباز بوده و اخلاق خوبی دارند. زندگی در کنار آنها توام با آرامش خواهد بود و به راحتی می‌توانید یک دوستی پایدار را با این افراد شروع کنید. 

مردم مالزی بسیار منظم بوده و در امور خود کوشا هستند؛ این نظم و ترتیب در کارها را فقط در کشورهای اروپایی می‌بینید. خانواده، واژه‌ای مقدس در مالزی است؛ شاید به همین دلیل تفاوت فرهنگی را در این کشور احساس نکنید. مالزیایی‌ها از دعوا و مشاجره پرهیز می‌کنند، از همین رو کشور مالزی، جایی امن برای زندگی شناخته شده است.

سبک زندگی در مالزی

با اینکه زندگی کردن در شهرهای بزرگ مالزی مانند کوالالامپور بسیار جذاب به نظر می‌رسد؛ با این حال دسته‌ای از افراد دوست دارند در دل طبیعت زندگی کنند و روح و جانشان پر شود از سرسبزی و طراوت! مالزی مناطق بکری دارد که هنوز پای انسان به این مکان‌ها نرسیده! جزیره‌های کوچک و بزرگی این سرزمین را فراگرفته؛ فقط باید از نزدیک جنگل‌های انبوه و آب‌های روشن مالزی را ببینید تا به این بهشت برین ایمان بیاورید!

اگر رودهای راجانگ و لوپار را دنبال کنید و به اطرافش بنگرید، کلبه‌های جنگلی زیبایی را خواهید دید که مردم بومی این منطقه در آن زندگی می‌کنند. نظرتان با زندگی در یکی از این کلبه‌ها چیست؟ جزایر ساراواک و صباح هم گزینه ایده‌آلی به نظر می‌رسد که با اخذ ویزای مالزی می‌توانید در این مناطق ساکن شوید.

 

اخذ ویزای مالزی با مشاوره شریف

‌مشاوره شریف بهترین راهنما برای مهاجرت به مالزی است. مشاوره شریف؛ پس از دو دهه تجربه‌ی فعالیت و ارائه‌ی خدمات در خصوص اخذ ویزای مالزی، بی‌شک به عنوان قوی‌ترین و حرفه‌ای‌ترین شرکت ایرانی ارائه‌دهنده‌ی خدمات اقامتی در این حوزه می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *