تماس فوری
پیام از طریق واتساپ
دانشگاه ناتینگهام مالزی

دانشگاه Nottingham مالزی

زمان مطالعه: 6 دقیقه
4.9/5 - (223 امتیاز)

دانشگاه ناتینگهام مالزی (Nottingham) مفتخر به دریافت نشان خلاقیت و موفقیت از ملکه انگلستان است. ناتینگهام یک دانشگاه جهانی با اصالت و نماینده دانشگاه‌‌ ناتینگهام انگلستان در مالزی است؛ شما می‌توانید تجربه‌ی تحصیل در دانشگاهی انگلیسی‌تبار با همان کیفیت و هزینه‌ای کمتر را در یک محیط آسیایی تجربه کنید. از افتخارات این دانشگاه گرفته تا زیر و بم ساختارهای آموزشی و امکانات ناتینگهام را در این مقاله مورد شرح و بررسی قرار خواهیم داد؛ پس در ادامه همراه ما باشید…

مشاوره شریف؛ نماینده رسمی دانشگاه ناتینگهام مالزی در ایران است.

دلت می‌خواد دانشجوی دانشگاه ناتینگهام باشی؟

اینجا رو کلیک کن

معرفی دانشگاه ناتینگهام مالزی

دانشگاه ناتینگهام

دانشگاه ناتینگهام مالزی، اولین شعبه‌ی دانشگاه‌های انگلیسی در خارج از انگلستان و نماینده‌ی دانشگاه NOTTINGHAM بریتانیا در کشور مالزی است.

دانشگاه ناتینگهام مالزی معروف به UNM، پایه‌گذار مقطع پیش‌دانشگاهی Foundation در مالزی است. این دانشگاه با دریافت مبلغی خیلی کمتر از مبالغ مرسوم در انگلستان، دانشجویان را جذب کرد و با متدهای آموزشی مدرن، افرادی مفید و كارآمدی به جامعه تحویل می‌دهد. دانشجویان دانشگاها UNM با کسب مهارت‌های فوق العاده از این مرکز علمی فارغ‌التحصیل شده و از آنجا که فارغ التحصیلان در حرفه‌های مربوطه خود پیشرو هستند، توسط کارفرمایان به رسمیت شناخته می‌شوند.

شناسنامه دانشگاه ناتینگهام مالزی

نام University of Nottingham Malaysia Campus (UNMC)
نوع دانشگاه  خصوصی
سال افتتاح 2َ000
موقعیت مکانی سلانگور،مالزی
تعداد دانشجویان 5,500 دانشجو 
تعداد دانشجویان بین المللی 20 درصد از 85 کشور دنیا
سایت دانشگاه nottingham.edu.my
وضعیت دانشگاه ۵ ستاره
جوایز مفتخر به اخذ جایزه نوبل 2003

امتیازات و افتخارات دانشگاه UNM مالزی

دانشگاه ناتینگهام مالزی

اگر به تحصیل در مالزی می‌اندیشید، دانشگاه ناتینگهام مالزی را به عنوان یک پیشنهاد ویژه به شما معرفی می‌کنیم؛ چرا که دانشگاه NOTTINGHAM با لیست بلند بالایی از افتخارات و امتیازات میزبان خوبی برای شما است. در میان دانشگاه های مالزی UNM مفتخر به رزومه و نشان‌های برتر آموزشی است؛ دانشگاه NOTTINGHAM در طی سال‌های گذشته، موفق به اخذ جوایز مختلف زیر شده است. 

 • اولین شعبه نمایندگی دانشگاه‌های انگلیسی در خارج از انگلستان.
 • تبدیل شدن به یک دانشگاه جهانی و اخذ جایگاه خود در میان 10 دانشگاه برتر اروپا.
 • دانشگاه ناتینگهام به طور مداوم در بین 100 دانشگاه برتر جهان (رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS 2020) رتبه بندی می شود.
 • کسب جایزه معتبر خلاقیت و موفقیت بین‌المللی از سوی ملکه انگلیس.
 • اخذ جایزه نوبل در سال 2003 در عرصه‌ی تحقیقات و شیوه‌های آموزشی دانشگاه.
 • اخذ جایزه Queen’s Award for Enterprise در سال 2006 و 2007.
 • اخذ جوایز مختلف به عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌ها در رنکینگ جهانی اروپا در سال 2006.
 • بهره‌مندی از کادر آموزشی متشكل از 150 ملیت مختلف که محیط این دانشگاه را کاملاً جهانی کرده است.

دانشگاه UNM یکی از با کیفیت‌ترین دانشگاه های مالزی است که با ایجاد تسهیلات آموزشی و امکانات رفاهی مطلوب، موجودیت خود را در مالزی و دنیا به اثبات رسانده است.

دانشکده های دانشگاه NOTTINGHAM مالزی

دوره های آموزشی پردیس دانشگاهی مالزی ناتینگهام دارای برنامه درسی مشابهی است که در انگلستان تدریس می شود. دانشگاه ناتینگهام به دانشجویانی که در ناتینگهام و مالزی تحصیل می کنند گواهینامه های یکسانی اعطا می‌کند. دانشکده های این دانشگاه از این قرارند:

لیست دانشکده‌های دانشگاه ناتینگهام

دانشکده هنر و علوم اجتماعی
دانشکده مدیریت 
دانشکده اقتصاد
دانشکده علوم محیطی و جغرافیایی
دانشکده رسانه، زبان و فرهنگ
دانشکده سیاست، تاریخ و روابط بین الملل
دانشکده فنی و مهندسی
دانشکده علوم کامپیوتر
دانشکده داروسازی
مدرسه زبان انگلیسی
مدرسه آموزش و پرورش
دانشکده علوم زیست پزشکی
دانشکده علوم زیستی
بسیاری از مدارک تحصیلی در UNM توسط نهادهای حرفه ای از جمله انجمن MBA، AACSB، شورای مهندسی بریتانیا و انجمن کامپیوتر بریتانیا تایید شده است.

لیست رشته‌های دانشگاه ناتینگهام مالزی

رشته‌هایی که در دانشگاه UNM می‌توانید برای تحصیل انتخاب کنید:

 • روان‌شناسی کاربردی
 • بیوتکنولوژی
 • بازرگانی و مدیریت
 • علوم کامپیوتر
 • فن‌آوری اطلاعات
 • آموزش
 • حقوق
 • داروسازی
 • مهندسی (شیمی، محیط زیست، عمران و مکانیک)
 • روابط بین الملل
 • علوم زیست پزشکی
 • رسانه و اجرا
  

لیست رشته و هزینه دانشگاه ناتینگهام

کلیک کنید

ساختار آموزشی دانشگاه ناتینگهام مالزی

دانشگاه ناتینگهام مالزی

دانشگاه ناتینگهام یکی از دانشگاه های مالزی است که با پیروی از برنامه‌های آموزشی شعبه اصلی خود در بریتانیا و با به کارگیری شیوه‌های نوین آموزشی و استفاده از روش‌های تحقیق محور، توانسته تغییری جدید در نحوه آموزش و یادگیری دانشجویان ایجاد کند.
با وجود اینکه دانشگاه ناتینگهام در سال‌های اخیر اعتبار جهانی بالایی پیدا کرده است اما هرگز دست از فعالیت و رشد بر نداشته و در راستای ارتقاء بیشتر، حوزه‌ای را با نام Nottingham Edge (حوزه پیشرفت) ایجاد کرده است. حوزه پیشرفت این دانشگاه مالزی برای یافتن نقاط قوت و ضعف و استفاده از روش‌های نوین آموزشی با توجه به استعداد دانشجویان است. 
جالب‌تر این که دانشگاه NOTTINGHAM با استخدام کارمندان و اساتید برتر و با در نظر گرفتن بهترین تسهیلات آموزشی و امکانات رفاهی، دانشجویان را به یادگیری تشویق کرده و آنان را به سمت ایجاد روش‌های جدید برای فهم بهتر، راهنمایی می‌کند.

دانشگاه UNM به دنبال یافتن روش‌های موفق‌تری برای رسیدن به صدر دانشگاه‌های اروپایی است. تحقیقات دانشگاهی این مجتمع آموزشی، بر پایه تلاش‌های نیروهای انسانی، پیشرفت و اعتبار، برنامه‌ریزی می‌شود؛ تا تبدیل به یكی از بهترین و مجهزترین دانشگاه‌های تحقیقاتی دنیا شود.

مقاطع تحصیلی دانشگاه UNM

ناتینگهام پیشگام خلاقیت و نوآفرینی در جوامع دانشگاهی است. ناتینگهام دانشگاهی بدون مرز است، جایی که از فرصت‌های ارائه شده دنیا استقبال می‌کند. آموزش‌هایی که قرار است جهان را به سمت بهتر شدن پیش ببرد! تحصیل در مالزی و دانشگاه UNM شما را تبدیل به دانشجوی فرهیخته و پیشتاز در امور آموزشی می‌کند.

در دانشگاه ناتینگهام می‌توانید طیف گسترده‌ای از رشته‌های تحصیلی در زمینه‌های پایه، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری مالزی را انتخاب کنید. 

تمام رشته‌های ارائه شده در دانشگاه NOTTINGHAM مالزی در حقیقت رشته‌هایی هستند که در دانشگاه ناتینگهام  انگلستان ارائه می‌شود. پردیس مالزی دقیقاً همان مدارک تحصیلی در انگلستان را ارائه می‌دهد و همه دوره ها به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند.
مدارک صادره توسط دانشگاه ناتینگهام مالزی از اعتبار زیادی در سطح جهانی برخوردارند؛ برخورداری از کیفیت مثال زدنی آموزش در دانشگاه ناتینگهام شعبه مالزی، از ویژگی‌های برجسته این دانشگاه است.
از قلم نیفتد؛ دانشجویان پس از فارغ‌التحصیلی از  دانشگاه NOTTINGHAM مالزی، با تکیه به اعتبار مدرک اخذ شده، می‌توانند به راحتی مسئله اشتغال خود را مرتفع کنند.

یكی مهمترین دلایل جذب دانشجویان بین‌المللی در دانشگاه NOTTINGHAM، كیفیت آموزشی و مهارت اساتیدی است كه با دقت فراوان و با توجه به استانداردهای دانشگاه‌های اروپایی انتخاب می‌شوند.
در این دانشگاه، تمام مقاطع تحصیلی طبق استانداردهای جهانی ارائه شده و زمینه‌ی رشد و شکوفایی استعدادهای دانشجویان را فراهم می‌آورد. دانشگاه ناتینگهام با در نظر گرفتن برنامه‌های آموزشی، زوایای پنهان استعدادهای دانشجویان را کشف و برنامه‌های لازم در همان زمینه ارائه می‌دهد. 

دانشگاه Nottingham، در مقاطع کاردانی، کارشناسی و تحصیلات تکمیلی از ارشد تا دکتری مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری جمهوری اسلامی ایران است. 

چگونگی تحصیل در مالزی

کلیک کنید

موقعیت جغرافیایی دانشگاه NOTTINGHAM مالزی

دانشگاه ناتینگهام مالزی

پردیس ناتینگهام در Semenyih واقع شده است. این منطقه کمتر از 45 دقیقه با مرکز شهر کوالالامپور پایتخت مالزی، فاصله دارد. باید خودتان از نزدیک شاهد زیبایی این منطقه باشید، دانشگاهی در میان ۱۲۵ هکتار زمین سرسبز خوش‌منظره، که توسط دامنه‌های کوهستانی و مسیرهای طبیعت گردی احاطه‌ شده است. بد نیست بدانید؛ زندگی در Semenyih با محیطی چند فرهنگی و دوستانه در مقایسه با بقیه شهرهای مالزی، هزینه پایین‌تری دارد.

امکانات و تسهیلات آموزشی دانشگاه ناتینگهام

دانشگاه ناتینگهام مالزی

دانشگاه NOTTINGHAM مجهز به بهترین امكانات است و دائماً در حال ارتقای سطح آموزشی خود است تا قدم به قدم به هدف اصلی خود یعنی تبدیل شدن به دانشگاه تحقیقانی نزدیک‌تر شود.

از آنجا كه دانشگاه ناتینگهام به فعالیت‌های جانبی دانشجویان بسیار اهمیت می‌دهد، می‌توان آن را جزو دانشگاه های مالزی با رتبه برتر در امکانات و حتی 10 دانشگاه برتر رشته‌های مختلف ورزشی دانست.
دانشگاه ناتینگهام، طی 9 سال اخیر با ارتقاء امکانات رفاهی و آموزشی خود اتینگهام، توانسته به یکی از موفق‌ترین دانشگاه‌های جهان تبدیل شود.
شعبه دانشگاه ناتینگهام در کوالالامپور تمامی امکانات و تسهیلات آموزشی دانشگاه اصلی را دارد. در میان دانشگاه های مالزی این دانشگاه، فرصت‌های مناسبی را در اختیار دانشجویانی که مایل به ادامه تحصیل در دانشگاه‌های معتبر هستند، فراهم کرده است. سایر امکانات پردیس مالزی عبارتند از:

 • منطقه مسکن
 • مرکز ورزشی و استخر شنا
 • مجتمع و انجمن‌های دانشجویی
 • مغازه‌ها (رستوران و کافه تریا)
 • کتابخانه
 • امکانات کامپیوتری
 • بخش مراقبت‌ و مرکز سلامتی
 • مرکز هنری Lakeside
 • بخش کنفرانس ها و رویدادها

امکانات رفاهی و آموزشی دانشگاه ناتینگهام

کلیک کنید

محل اقامت یا خوابگاه دانشگاه ناتینگهام مالزی

برای اقامت در دانشگاه ناتینگهام 2 گزینه‌ پیش رویتان است:

 1. می‌توانید اقامتگاه‌های درون دانشگاه با امکانات آموزشی و رفاهی متنوع را انتخاب کنید.
 2. می‌توانید به محل اقامت جدید متشکل از شش تالار اقامتی بروید.

هر سالن مسکونی دارای نگهبانان سالن و مربیانی است که وظیفه مراقبت و تأمین رفاه دانشجویان را بر عهده دارند. ورود به سالن‌ها با کنترل و کارت دانشجویی امکان پذیر است. 300 دوربین مدار بسته نیز در سراسر محوطه دانشگاه به طور نامحسوس امنیت را تأمین می‌کنند. امکانات خوابگاه دانشگاه ناتینگهام :

 • استخر شنا
 • امکانات ورزشی سرپوشیده مانند فوتبال، هاکی، راگبی، کریکت، بسکتبال، اسکواش، تنیس، تیراندازی با کمان، و غیره
 • ایستگاه‌های ورزشی در فضای باز
 • مسیر دویدن در اطراف دریاچه اصلی
 • آمفی تئاتر در فضای باز

انتقال دانشجویان دانشگاه NOTTINGHAM به بریتانیا

دانشگاه ناتینگهام مالزی

دانشگاه ناتینگهام یکی از پیشگامان آموزش بین الملل است که فعالیت جهانی دارد و  دوره‌های خارج از کشور مالزی را ارائه می‌دهد. بیش از 150 کشور در حال حاضر با ناتینگهام همکاری دارند.

دانشگاه ناتینگهام به عنوان دانشگاهی بدون مرز، پردیس‌هایی مستقر در کشورهای دیگر داشته که فرصتی منحصر برای انتقال اعتبار دانشجویان است.

اکثر دانشجویان دانشگاه ناتینگهام این فرصت را دارند که در طول دوران تحصیل در مالزی تجربه تحصیل در خارج از این کشور را هم داشته باشند. 

ناتینگهام دارای 200 شریک در 40 کشور مختلف در 6 قاره مختلف جهان است که در چهار برنامه مبادله و انتقال اعتبار دارد:

 1. تبادل بین دانشگاهی
 2. مبادله سراسری دانشگاه
 3. مدارس تابستانی
 4. مبادلات مدارس 

دانشجویان دانشگاه ناتینگهام انگلستان می‌توانند برای تحصیل برای یک ترم یا یک سال تحصیلی در یکی از شرکای دانشگاه در سراسر جهان درخواست دهند. برای مثال دانشجویان مستقر در دانشگاه ناتینگهام انگلستان، مجاز هستند برای یک ترم یا یک سال تحصیلی در پردیس های چین و مالزی تحصیل کنند.

چگونگی انتقال دانشجویان از مالزی به دانشگاه های پارنتر

کلیک کنید

تاریخچه دانشگاه ناتینگهام

دانشگاه UNM در سال 1881 با هدف تأسیس دانشگاهی اجتماعی، پایه‌گذاری شد و در سال 1948 به عنوان کالج ناتینگهام به رسمیت شناخته شد.

این دانشگاه در پایان سال 1999، توانست مجوز احداث شعبی در دیگر کشورهای دنیا به دست بیاورد. افتتاح شعبه ناتینگهام مالزی در 2000 میلادی بود. درست ۲۰ سال پس از افتتاح اولین شعبه در بریتانیا. 

کالج ناتینگهام، دست از رشد و توسعه برنداشت و با ایجاد دانشکده‌های مختلف در زمینه‌های گوناگون، آموزش‌های خود را توسعه داد. افتتاح دانشكده‌های پزشکی، پرستاری و مامائی گام‌هایی برای تحقق رشد و توسعه بود تا جایی که در حال حاضر مجتمع آموزشی ناتینگهام، یکی از پایه‌های اصلی آموزش در اروپاست.

سوالات متداول درباره دانشگاه ناتینگهام شعبه مالزی

۱- آیا مدرک اخذ شده از شعبه مالزی دانشگاه ناتینگهام دارای اعتبار کمتری نسبت به شعبه اصلی می‌باشد؟

خیر، مدارک دانشگاه ناتینگهام در مالزی، هیچ تفاوتی با مدارک صادر شده توسط دانشگاه مادر در انگلستان ندارد.

۲-تحصیل در شعبه مالزی دانشگاه ناتینگهام چه مزایایی دارد؟

باید در نظر داشته باشید؛ علاوه بر کسب مدرک دانشگاهی از یک دانشگاه معتبر جهانی، هزینه‌ تحصیل در مالزی بسیار پایین‎‌تر از انگلستان خواهد بود.

تضمین پذیرش در دانشگاه ناتینگهام مالزی با مشاوره شریف

‌مشاوره شریف این افتخار را دارد تا به تمامی علاقه‌مندان به تحصیل در دانشگاه ناتینگهام مالزی، خدمات استثنایی در رابطه با اخذ پذیرش تضمینی ارائه نماید.

مشاوره شریف پس از قریب به یک دهه تجربه‌ی فعالیت و ارائه‌ی خدمات در خصوص دانشگاه ناتینگهام مالزی، بدون شک به عنوان قوی‌ترین و حرفه‌ای‌ترین شرکت ایرانی ارائه‌دهنده‌ی خدمات دانشجویی فعال در این دانشگاه می‌باشد.

از جمله اقدامات مشاوره شریف برای پذیرش دانشگاه ناتینکهام مالزی می‌توان به این موارد اشاره کرد؛

 • اخذ پذیرش تضمینی از دانشگاه های مالزی
 • مشاوره و پیگیری در تهیه و تکمیل مدارک و فرم‌های مورد نیاز برای ثبت‌نام
 • ترجمه مدارک و اخذ تأییدیه‌های وزارت علوم و سفارت
 • تکمیل فرم اپلیکیشن آنلاین و ایجاد حساب کاربری برای متقاضی 
 • نگارش پورپوزال دانشجویی
 • ثبت‌نام داوطلب و انجام پیگیری‌های مربوط به ویزای دانشجویی
 • انجام بوکینگ هتل پیرو فرم درخواست خدمات داوطلب
 • دریافت ویزای سوشال از سفارت مالزی در تهران
 • جلسه مشاوره قبل از پرواز با داوطلب جهت تشریح همراه داشتن وسایل ضروری و مورد نیاز، دادن تذکرات پرواز و ایمیل نقشه فرودگاه و فرم‌های مربوط به ترانسفر فرودگاهی به ایشان
 • هماهنگی و نظارت بر انجام ترانسفر فرودگاهی
 • تحویل یک عدد سیم کارت موبایل به داوطلب
 • انجام خدمات اسکان موقت داوطلب در هتل و یا خوابگاه پیرو فرم درخواست خدمات داوطلب
 • راهنمایی داوطلب جهت اجاره آپارتمان
 • راهنمایی داوطلب جهت انتقال پول و معرفی صرافی‌های معتبر
 • راهنمایی و ارائه‌ی اطلاعات فروشگاه و مراکز خرید ایرانی و محلی به داوطلب
 • راهنمایی داوطلب جهت تشکیل پرونده دانشجویی در سفارت جمهوری اسلامی ایران در مالزی
همین حالا تماس بگیرید۲۲۸۴۰۱۴۰ – ۰۲۱
منبع:
https://www.nottingham.edu.my/index.aspx

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *