تماس فوری
پیام از طریق واتساپ
دانشگاه uniten

امكانات دانشگاه UNITEN مالزی

زمان مطالعه: 4 دقیقه
5/5 - (1 امتیاز)

امكانات دانشگاه UNITEN مالزی، همان تکنولوژی‌های پیشرفته‌ای هستند که بستر مناسب برای یادگیری و آموزش دانشجویان ایجاد کرده است. محیط پژوهشی پویای دانشگاه یونیتن به دانشجویان امکان تعامل با اساتید مجرب و پژوهشگران برجسته را می‌دهد. برگزاری کنفرانس‌ها و سمینارهای مختلف نیز فرصتی برای تبادل ایده‌ها و تجربیات با جامعه علمی، بومی و جهانی فراهم می‌کند. برای اطلاع دقیق از امكانات دانشگاه UNITEN در ادامه ما را همراهی کنید.

مشاوره شریف نماینده رسمی 70 دانشگاه، مدرسه و کالج‌های زبان در مالزی است.

از دانشگاه های مالزی هیچی نمی دونی؟

اینجا رو کلیک کن

دانشگاه یونیتن (UNITEN) صرفاً در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در رشته‌های مهندسی برق، الکترونیک و مکانیک، مورد تائید وزارت علوم تحقیقات و فناوری جمهوری اسلامی ایران می‌باشد.

تنوع امكانات دانشگاه UNITEN 

امكانات دانشگاه UNITEN این دانشگاه را محیطی برای یک زندگی ایده‌آل برای دانشجویان تبدیل کرده است. فضایی با امکانات متنوع در قلب یک مرکز آموزشی!

پردیس‌های UNITEN در راهروی پوتراجایا و در نسیم بندر معلم شاه، پاهانگ واقع شده‌اند، بهترین شهرهای دانشجویی مالزی! پردیس‌های کنار دریاچه مملو از امکانات متنوع برای پرورش استعدادهای جسور، ورزشکاران ملی، و بزرگترین مرکز خرید برای رفاه بیشتر دانشجویان است.

دانشگاه یونیتن (UNITEN) یکی از مراکز آموزشی برتر در مالزی است که به دانشجویان فرصتی بی‌نظیر برای تحصیل در محیطی پویا و متنوع ارائه می‌دهد. با توجه به رشد و توسعه فناوری و علوم در قرن بیست و یکم، دانشگاه یونیتن به عنوان یک مرجع برای تحصیلات عالی در زمینه‌های مهندسی، علوم کامپیوتر، مدیریت و اقتصاد معتبر شناخته می‌شود. امکانات دانشگاه UNITEN مالزی را در زمینه‌های مختلف با ما ارزیابی کنید:

 • خوابگاه دانشگاه یونیتن مالزی
 • سالن عذاخوری دانشگاه 
 • کتابخانه و مرکز منابع اطلاعاتی (IRC)
 • باشگاه ها و جوامع دانشجویی
 • رشد و توسعه شخصی 
 • امکانات ورزشی 
 • امکانات سلامتی و بیمارستان و درمانگاه 
 • بیمه دانشجویی

امکانات خوابگاه‌ دانشگاه UNITEN مالزی

امکانات خوابگاه‌ دانشگاه UNITEN مالزی

یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر دانشگاه خوابگاه است. آپارتمان‌های دانشجویی داخل دانشگاه تنگا یونیتن (UNITEN) قابل دسترس برای حدود 3 هزار و 800 دانشجو است.
گفتنی است؛ آپارتمان‌های یاد شده شامل تعدادی واحدهای کوچک برای دانشجویان متاهل نیز می‌باشد. آپارتمان‌ها با امکاناتی اولیه مجهز شده و هر آپارتمان دارای سالن استراحت و یک آشپزخانه کوچک است.

ناگفته نماند؛ آپارتمان‌ها به صورت یک خواب و یا دو خوابه بوده و برای زندگی ۴ دانشجو مناسب می‌باشد.

لازم به ذکر است؛ در بیرون از دانشگاه تنگا یونیتن (UNITEN)  نیز واحدهای اقامتی با قیمت مناسب و کیفیت خوب در دسترس است.
با وجود واحدهای اقامتی خارج از دانشگاه، دانشگاه تنگا یونیتن (UNITEN) تلاش می‌کند، تا خوابگاه‌هایی در داخل دانشگاه برای حداقل یک سال در اختیار تمام دانشجویان قرار دهد.

همچنین در داخل هر کمپ دانشگاه تنگا یونیتن (UNITEN) یک مرکز آموزش اجرایی وجود دارد.
در این مراکز، خوابگاه‌هایی مجهز وجود دارد و امکانات مورد نیاز را برای دانشجویان، شرکت‌کنندگان در سیمنارها و کنفرانس‌ها، بازدیدکنندگان آموزشی و خانواده‌های آنان فراهم می‌کند.

گفتنی است؛ وسایل هر اتاق شامل: یک تختخواب، تشک، میز، گنجه لباس، بورد اعلانات، لامپ و پنکه سقفی بوده و وسایل آشپزخانه نیز اعم از: کابینت، میز و صندلی غذاخوری و سطل آشغال است.
همچنین در تمامی اتاق‌ها و سالن‌های این خوابگاه‌ها پرده وجود دارد.
سالن‌ها نیز از میز و صندلی‌های مطالعه، چراغ خواب، ورودی کامپیوتر با اینترنت برخوردار است.

در پایان شایان ذکر است؛ امکانات رفاهی آموزشی در دانشگاه تنگا یونیتن (UNITEN) برای تمامی دانشجویان به صورت یکسان است.

ا‌نواع خوابگاه‌های دانشگاه یونیتن مالزی  

 • اتاق‌های یک نفره : ۴ اتاق خواب در یک واحد آپارتمان
 • اتاق‌های دو نفره متصل به هم : ۲ اتاق خواب دو نفره در یک واحد آپارتمان
 • آپارتمان برای دانشجویان متاهل : آپارتمان با ۲ اتاق خواب، اتاق نشیمن و ناهارخوری، آشپزخانه، حمام و مکانی برای شستن لباس است.

غذاخوری دانشگاه UNITEN

در خوابگاه دانشگاه یونیتن سالن‌های غذاخوری زیادی وجود دارد. سالن ناهار خوری دانشگاه UNITEN انعطاف پذیری بالایی برای دانشجویان دارد. نزدیک به 12 غذاخوری خرده فروشی در این دانشگاه وجود دارد که به دانشجویان اجازه می‌دهد از غذاهای خوشمزه مالزیایی لذت ببرند.

کتابخانه و مرکز منابع اطلاعاتی (IRC)

مرکز منابع اطلاعاتی یونیتن (IRC) فعالیت خود را در سال 1997 آغاز کرد. این مکز یکی از کتابخانه‌های اصلی این دانشگاه خصوصی پیشرو مالزی است که به دلیل ارائه منابع اطلاعاتی و خدمات عالی به مشتریان شهرت دارد. این مرکز نقش کلیدی در توانمندسازی و حمایت از استاندارد بالای یادگیری، آموزش و پژوهش در UNITEN ایفا می کند.

باشگاه های دانشگاه UNITEN مالزی

یکی از مهم‌ترین امکانات دانشگاه یونیتن باشگاه‌ها و جوامعی است که برای عضویت دانشجویان در نظر گرفته شده است. بیش از 50 باشگاه و انجمن، زندگی دانشجویی در UNITEN مکانی دلپذیر برای همه دانشجویان ایجاد کرده است. دانشجویان برای تکمیل تحصیلات و تحقیقات خود، ماجراجویی های فوق برنامه را انتخاب می‌کنند، مجموعه‌ای دیدنی از باشگاه‌های متفاوتی که زندگی دانشجویی را در این دانشگاته دلچسب و دوست داشتنی کرده است. 

رشد و توسعه شخصی در UNITEN

امکانات دانشگاه UNITEN برای آن است که افراد متعهد و خلاق برای یادگیری، کار، زندگی و بازی گرد هم جمع شوند. UNITEN یک شبکه پشتیبانی قوی برای کمک به دانشجویان در جهت یابی چالش ها با تمرکز بر توسعه شخصی ارائه می‌دهد. امکانات دانشگاه UNITEN مالزی برای رشد توسعه شخصی از این قرار است:

 • تقویت مهارت های نرم و پشتیبانی یادگیری (SEALS)
 • یادگیری مادام العمر
 • ابتکار یادگیری ترکیبی
 • SCORUN
 • USIS
 • USDIC

امکانات ورزشی، سلامتی و تندرستی

امکانات ورزشی، سلامتی و تندرستی

موفقیت در UNITEN به معنای سالم ماندن است، سلامت ذهن و دست، بدن و روح دانشویان به اندازه افزایش دانش آنها اهمیت دارد. هدف شبکه ورزشی دانشگاه حمایت جسمی و روانی دانشجویان است تا جامعه‌ای شاد، سالم و فعال داشته باشد. امکانات ورزشی دانشگاه یونیتن مالزی به دنبال راه‌هایی برای مشارکت دانشجویان و کارکنان در فعالیت‌های ورزشی است تا UNITEN را قوی‌تر و فعال‌تر از همیشه کند.

سالن بدنسازی UNITEN

سالن بدنسازی UNITEN در ساختمان Dewan Seri Sarjana (DSS) در پردیس پوتراجایا و در KSHAS واقع شده است. این باشگاه دارای مجموعه ای از ایستگاه های قلبی عروقی، قدرتی و تناسب اندام است.

هزینه هر ورودی برای دانشجو 1.00 رینگیت و برای کارکنان 1.50 رینگیت است.

تردمیل، تجهیزات تمرینی، توپ‌های پزشکی و سایر تجهیزات مورد نیاز در این سالن موجود هستند. 

این باشگاه برای کل دانشجویان UNITEN باز است و اتاق‌های رختکن، دوش و سرویس‌های بهداشتی نیز در دسترس است. 

انواع سالن‌های ورزشی خصوصی در مجاورت هر دو پردیس و در سراسر سری کمبانگان، بندر بارو بانگی، کجانگ و شهر معدزم شاه با گزینه های عضویت و قیمت های متنوع وجود دارد.

امكانات دانشگاه UNITEN برای پیاده روی

در راستای اهداف دانشگاه یونیتن برای تبدیل شدن به اولین پردیس سبز کشور، یک مسیر پیاده‌روی سرپوشیده و مسیر دوچرخه‌سواری در آن احداث شده است. مسیر پیاده روی و دوچرخه سواری تمام ساختمان‌های اصلی در UNITEN را به هم متصل می‌کند.

یونیتن با امکانات عالی سلامت و تندرستی در پردیس‌های خود، کارکنان مجرب و مدیریت و تیم‌های فنی آموزش‌دیده، موقعیت خوبی برای مواجهه با چالش‌ها دارد زیرا تلاش می‌کند، دانشگاه با انرژی جهانی پیشرو باشد و آینده‌ای پایدار را شکل دهد.

بیمارستان ها و درمانگاه ها

در پردیس پوتراجایا، سه بیمارستان بزرگ دولتی وجود دارد 

 1. بیمارستان سردنگ (3 کیلومتر)
 2. بیمارستان کجنگ (9 کیلومتر)
 3. بیمارستان پوتراجایا (11 کیلومتر)

علاوه بر این 3 بیمارستان چندین بیمارستان خصوصی، یک مرکز بهداشتی و پزشکی در محوطه دانشگاه Dispensary ILSAS (TNB) وجود دارد. برخلاف درمانگاه فقط یک داروخانه در محوطه وجود دارد که ساعات کار به شرح زیر می باشد:

ساعت کار داروخانه 
دوشنبه تا پنج شنبه 08:00 – 13:00
14:00 – 17:15
جمعه 08:00 – 12:30
14:30 – 17:00

اگر دانشجوی پردیس سلطان حاجی احمدشاه (KSHAS) هستید، می‌توانید خدمات پزشکی را از بیمارستان معظم شاه مجاور دریافت کنید.

بیمه دانشجویی 

هر چند بیمه دانشجویی برای تمام دانشجویان بومی و بین المللی قابل دریافت است، ولی پروسه متفاوتی دارد.

بیمه دانشجویی دانشجویان بومی در دانشگاه یونیتن

تمام دانشجویان ملی و بومی ثبت نام شده در دانشگاه یونیتن تحت حمایت طرح پزشکی گروه هستند . ETIQA Takaful ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی برای دانشجویان محلی است. دانشگاه به صورت اجباری بیمه بیماری و حوادث شامل بیمه بستری و جراحی و گروه زندگی را ارائه کرده است. طرحی با بستری عالی و هزینه مناسب که در اختیار دانشجویان لوکال است. 

باید بدانید اگر دانشجو به بیمارستان دولتی یا بیمارستان های غیر پانل مراجعه کند، دانشجو باید ابتدا هزینه را پرداخت کند و بعداً هزینه پرداختی را مطالبه کند.
رویه اصلی به این شیوه است: در صورت بروز حادثه یا بیماری برای دانشجو یا بستگان نزدیک، باید فرم‌های درخواست پزشکی و مدارک پشتیبان از قبیل اصل صورت حساب بیمارستان، اصل رسید بیمارستان، برگه ترخیص و غیره را تکمیل کرده و به دانشگاه ارائه کند.

درخواست‌های بیمه ظرف شش ماه از تاریخ حادثه یا بیماری به پیشخوان امور دانشجویی در UCC باید ارسال شود.

بیمه دانشجویان بین المللی در دانشگاه یونیتن

همه دانشجویان بین المللی ثبت نام شده دانشگاه Tenaga Nasional تحت حمایت طرح پزشکی گروه هستند. امور دانشجویی در امور مربوط به بیمه دانشجویان یونیتن کمک و تسهیل می‌کند. دانشگاه برای ارائه بیمه نامه اجباری بیماری و حوادث قرارداد بسته است. بیمه‌های دانشگاه یونیتن برای دانشجویان بین المللی از این قرار است:

 • خانواده عتیق تکافل برهاد (EFTB)
 • تکافل بزرگ شرقی برهاد (GETB)
 • بیمه پاسیفیک برهاد (TPIB)

تضمین تحصیل در مالزی با مشاوره شریف

مشاوره شریف تجربه 20 سال در زندگی در مالزی را با شما به اشتراک می‌گذارد. برای دریافت خدمات زیر با کارشناسان ما در تماس باشید:

 • اخذ انواع ویزای مالزی برای تحصیل و اقامت در این کشور
 • اخذ پذیرش از دانشگاه ها، مدارس و کالج های زبان مالزی
 • تمدید ویزا در خاک مالزی
  همین حالا تماس بگیرید۲۲۸۴۰۱۴۰ – ۰۲۱

منبع:

https://www.uniten.edu.my/campus-life/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *