تماس فوری
پیام از طریق واتساپ
همه چیز درباره آزمون آیلتس مالزی

ثبت نام آزمون آیلتس + هزینه شرکت در آزمون

زمان مطالعه: 4 دقیقه
5/5 - (10 امتیاز)

اگر می‌خواهید گامی بزرگ در زندگی کاری و تحصیلی خود بردارید، ثبت نام ازمون ایلتس را در اولویت قرار دهید. با یک برنامه‌ریزی دقیق می‌توانید موفقیت خود را در آزمون آیلتس تضمین کنید. تعهد به یادگیری و تمرین و حضور به موقع در روز آزمون، راهکارهایی برای کسب بالاترین نمره در آزمون IELTS است. مشاوره شریف در این مقاله فرآیند ثبت نام آزمون آیلتس که یکی از روش‌های رسمی برای اثبات سطح تسلط بر زبان انگلیسی است را به شما معرفی می‌کند.

قصد ثبت نام آزمون آیلتس داری؟

اینجا رو کلیک کن

چگونگی ثبت نام آزمون ielts

از آنجا که زبان انگلیسی، زبان جهانی است، تسلط بر آن برای افرادی که به دنبال فرصت‌های بین‌المللی در تحصیل یا کار هستند، یک پیش‌نیاز است. گام اول در این مسیر، کسب گواهینامه‌ای است که توانایی شما در استفاده از زبان انگلیسی را اثبات کند و در اینجا است که آزمون آیلتس اهمیت پیدا می‌کند.

آزمون آیلتس یکی از روش‌های رسمی برای اثبات سطح تسلط بر زبان انگلیسی است. ثبت نام در آزمون آیلتس به ویژه برای افرادی که قصد تحصیل یا کار در کشورهای انگلیسی زبان دارند، ضروری است. با ثبت نام و شرکت در این آزمون، فرصتی برای نشان دادن مهارت‌های خود در چهار بخش اصلی زبان انگلیسی یعنی خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن به دست می‌آورید.

فرآیند ثبت نام برای آزمون IELTS بسته به کشور و مرکز آزمون متفاوت است، اما در کل چندین مرحله دارد که در ادامه به توضیح آنها خواهیم پرداخت.

مرحله اول ثبت نام ازمون ایلتس: انتخاب نوع آزمون

4 نوع آزمون آیلتس وجود دارد:

 1. آیلتس آکادمیک. (IELTS Academic)، اگر می خواهید در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد تحصیل کنید یا به یک سازمان حرفه ای در هر کجای دنیا بپیوندید، این آزمون را انجام دهید.
 2. آیلتس عمومی (IELTS General Training)، برای افرادی است که قصد مهاجرت یا کار کردن در کشورهای انگلیسی زبان را دارند. آیلتس آکادمیک برای افرادی است که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا را دارند.
 3. آیلتس برای کار (IELTS General Training)، اگر می خواهید در سطح پایین تر تحصیل کنید یا در هر جای دنیا کار کنید، این آزمون را انجام دهید.
 4. آیلتس برای مهاجرت و اخذ ویزا (IELTS for UK Visas) دولت بریتانیا آزمون‌های زبان انگلیسی امن را برای کسانی که به ویزای کاریا همسر نیاز دارند، یا کسانی که قصد تحصیل در دوره‌ای پایین‌تر از سطح مدرک را دارند، یا در یک موسسه بریتانیایی که توسط UKVI به رسمیت شناخته نشده است، تأیید کرده است.
مرحله دوم ثبت نام آزمون آیلتس: انتخاب مرکز آزمون

برای ثبت نام در آزمون آیلتس باید مرکز آزمون مناسبی را انتخاب کنید. این مراکز در سراسر جهان وجود دارند. به طور مثال در مالزی کالج زبان بریتیش کانسیل یکی از بهترین کالج های زبان است که برگزار کننده آزمون آیلتس در کوالالامپور است.

مرحله سوم: ثبت نام در آزمون

برای ثبت نام در آزمون آیلتس دو راه پیش رویتان است:

 1. ثبت نام اینترنتی
 2. ثبت نام حضوری

برای ثبت نام اینترنتی، باید به وبسایت رسمی آزمون آیلتس مراجعه کنید و فرم ثبت نام را پر کنید. برای ثبت نام حضوری باید به مرکز آزمون مراجعه کرده و ثبت نام حضوری را انجام دهید. برای این کار باید نزدیکترین محل آزمون آیلتس به محل سکونت خود را پیدا کنید. بیش از 1,600 محل آزمون آیلتس در بیش از 140 کشور جهان وجود دارد. 

اگر ترجیح می‌دهید در آزمون آنلاین IELTS شرکت کنید، می‌توانید آزمون را در خانه یا مکان خصوصی دیگری انجام دهید.

لیست بهترین کالج های زبان مالزی

کلیک کنید

چگونگی شرکت در آزمون آیلتس حضوری

اگر در آزمون حضوری شرکت کرده‌اید، حداقل یک ساعت قبل از شروع آزمون در محل حاضر باشید. به خاطر داشته باشید که در روز آزمون، باید مدارک شناسایی اصلی را همراه خود داشته باشید. همان طور که خودتان بهتر می‌دانید شرکت در آزمون آیلتس به 3 شیوه روی کاغذ و روی کامپیوتر و آنلاین است. فرآیند شرکت در آزمون آیلتس برای هر کدام از این دو روش با هم متفاوت است.

 • پس از حضور در مرکز آزمون، آرامش خود را حفظ کنید و پشت میز بنشینید.
 • برگه های سؤال و پاسخ نامه برای آزمون های Listening، Reading و Writing را دریافت کنید.
 • می‌توانید پاسخ ها را با خودکار یا مداد بنویسید.
 • پس از پاسخ دادن به سؤالات این 3 بخش نوبت شرکت در آزمون Speaking است. این مرحله شفاهی بوده و به صورت حضوری همراه با یک ممتحن آیلتس آموزش دیده انجام می‌شود.

چگونگی شرکت در آزمون آیلتس روی کامپیوتر

شرکت کنندگان در آزمون آیلتس روی کاغذ، سه بخش اصلی آزمون های Listening، Reading و Writing خود را روی رایانه در یک مرکز رسمی آزمون آیلتس می‌گذرانند.

سوالات روی صفحه نمایش داده می‌شوند و پاسخ‌ها با استفاده از صفحه کلید و ماوس ارسال می شوند.

آزمون Speaking به صورت حضوری با یک ممتحن آیلتس آموزش دیده انجام می شود.

چگونگی شرکت در آزمون آیلتس آنلاین

آزمون آیلتس آنلاین یک راه جایگزین برای پذیرش آیلتس آکادمیک است. فرمت، محتوای آزمون، زمان بندی و معیارهای نمره گذاری مشابه آزمون آیلتس حضوری است.

شما می‌توانید آیلتس آنلاین را به راحتی در خانه یا هر مکان دیگری که اتصال پایدار به اینترنت دارد امتحان کنید. آزمون Speaking با یک ممتحن آیلتس آموزش دیده است و از طریق تماس ویدیویی آنلاین انجام می شود.

 

مدارک لازم برای ثبت نام ازمون ایلتس

یکی از مهم‌ترین مدارک برای ثبت نام در آزمون آیلتس، اسکن شناسه و آپلود آن است. اگر زیر 18 سال دارید، والدین شما نیز باید فرم رضایت والدین را برای داوطلبان زیر 18 سال تکمیل کنند هر چند شرکت در آیلتس برای افراد زیر 16 سال توصیه نمی‌شود.
یک کارت بانکی نیز برای پرداخت هزینه نیاز دارید. هر چند می‌توانید به صورت آفلاین، حواله بانکی یا با مراجعه به مرکز آزمون رسمی پرداخت را انجام دهید. سایر مدارک مورد نیاز برای برای ثبت نام در آزمون آیلتس: 

 • تصویر پاسپورت یا کارت شناسایی رسمی با عکس
 • کد پستی محل سکونت
 • رمز عبور برای ورود به حساب کاربری آیلتس

راهنمای جامع آزمون آیلتس

کلیک کنید

هزینه ثبت نام آزمون آیلتس

هزینه ثبت نام در آزمون IELTS بسته به کشور و مرکز آزمون متغیر است، هزینه آیلتس معمولی یا آیلتس روی کامپیوتر و آیلتس روی کاغذ MYR 835 یا UKVI MYR 935 ست. 
هزینه آزمون آیلتس شامل مواد آماده سازی انحصاری رایگان، تست های تمرینی و موارد دیگر می‌شود.

پرداخت هزینه آزمون می‌تواند با کارت اعتباری، حواله بانکی یا پرداخت اینترنتی و به صورت آنلاین انجام شود. پس از پرداخت به صورت آنلاین، فیش پرداختی را چاپ و ذخیره کنید. نکته مهمی دیگری که نباید فراموش کنید اینجا است که یک کپی از مدرک شناسایی معتبر خود داشته باشید. چون باید همان مدرک شناسایی را در روز آزمون ارائه دهید.

نوع آزمون هزینه
آیلتس آکادمیک در مرکز (کاغذی یا کامپیوتر)  250 یورو
آموزش آیلتس جنرال در مرکز (کاغذی یا کامپیوتری)  ۲۵۰ یورو 
آیلتس آکادمیک برای UKVI در مرکز 273 یورو
آموزش عمومی آیلتس برای UKVI در مرکز  273 یورو
مهارت های زندگی آیلتس (A1 و B1) در مرکز  175 یورو

اطلاع رسانی برای شرکت در آزمون آیلتس

پس از آن که فرآیند ثبت نام را به پایان رساندید، نوبت شرکت در آزمون آیلتس است. 

اگر آیلتس را به صورت کاغذی یا کامپیوتری رزرو کرده‌اید، مرکز آزمون پس از رسیدگی به درخواست شما ایمیلی مبنی بر تایید تاریخ و زمان آزمون برایتان ارسال می‌کند. ممکن است آزمون Speaking شما برای روز دیگری برنامه ریزی شود و مرکز آزمون شما نیز آن را تأیید خواهد کرد.

اگر آیلتس آنلاین رزرو کرده باشید، ایمیلی دریافت خواهید کرد که رزرو آزمون شما را تایید می‌کند و آزمون Speaking معمولاً قبل از آزمون دیگر شما خواهد بود.

چگونگی شرکت در آزمون آیلتس

بخش های Listening، Reading و Writing تمامی آزمون های آیلتس در یک روز تکمیل می شود. آزمون Speaking می‌تواند تا یک هفته قبل یا بعد از سایر آزمون‌ها تکمیل شود. اگر آیلتس آنلاین بدهید، آزمون Speaking معمولاً قبل از Listening، Reading و Writing خواهد بود. البته ممکن است در همان روز یا روز دیگری باشد.

تمام جنبه های دیگر آزمون دقیقاً یکسان است، چه در مرکز آزمون بر روی کاغذ یا رایانه و چه به صورت آنلاین در آزمون آیلتس شرکت کنید باید به این سؤالات پاسخ دهید: 

 • محتوا
 • زمان بندی
 • انواع سوال
 • به ثمر رساندن
 • فرمت تست اسپیکینگ
 • فرم های گزارش آزمون
 • تایید نتایج

موفقیت در آزمون آیلتس مالزی با مشاوره شریف

مشاوره شریف پس از قریب به دو دهه فعالیت و ارائه خدمات در خصوص مدارس، دانشگاه ها و کالج های زبان مالزی، به عنوان قوی‌ترین و حرفه‌ای‌ترین شرکت ایرانی ارائه‌دهنده خدمات دانشجویی فعال در این کشور است. 

شرکت در دوره های انگلیسی و آزمون آیلتس و تافل کالج های زبان مالزی دروازه ورود شما به بهترین دانشگاه های دنیا یا اخذ ویزای کار سراسر دنیا است. برای دریافت خدمات مربوط به یادگیری زبان انگلیسی و اخذ مدرک آیلتس در مالزی با کارشناسان مشاوره شریف در تماس باشید.  

همین حالا تماس بگیرید۲۲۸۴۰۱۴۰ – ۰۲۱

منبع:

https://takeielts.britishcouncil.org/take-ielts/which-ielts-test?_gl=1*e9vi9a*_ga*ODU2NzA0NTM0LjE2ODcxMTAxMzY.*_ga_X5M3D7HLQQ*MTY4NzIyODU5Ny4yLjAuMTY4NzIyODYyNy4zMC4wLjA.&_ga=2.198144495.1732820371.1687228598-856704534.1687110136

https://www.ielts.org/for-test-takers/how-to-register

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *