تماس فوری
پیام از طریق واتساپ
آزمون آیلتس برای مالزی

همه چیز درباره آزمون آیلتس مالزی

زمان مطالعه: 5 دقیقه
5/5 - (221 امتیاز)

تا به حال به این مسئله فکر کرده‌اید که می‌توانید از منظری متفاوت، برای یادگیری زبان انگلیسی و اخذ مدرک آیلتس اقدام کنید؟ اگر به دنبال تجربه یادگیری جدید و هیجان‌انگیز زبان انگلیسی هستید، کشور مالزی در انتظار شماست! مشاوره شریف از شما دعوت می‌کند برای شرکت در آزمون آیلتس به سفر فراموش نشدنی بروید و زبان انگلیسی را از ریشه و پایه یاد بگیرید. شرکت در دوره آزمون آیلتس مالزی نه تنها درب‌های فرصت‌های تحصیلی و شغلی فراوانی را برای شما باز می‌کند، بلکه تجربه‌ای یادگیری متفاوتی به شما هدیه می‌دهد. با ما همراه شوید تا از این فرصت‌ها بیشتر برایتان بگوییم.

می خوای مدرک آیلتس رو از مالزی بگیری؟

اینجا رو کلیک کن

چرا شرکت در آزمون آیلتس مالزی

شرکت در آزمون IELTS مالزی، به شما اجازه می‌دهد که همزمان با یادگیری زبان، از زندگی در کنار مردم مهربان، بافرهنگ، غذاهای خوشمزه و مناظر زیبای این کشور لذت ببرید. از آن گذشته، کالج های زبان مالزی در سراسر آسیا شهره و به نام هستند، ضمن آن که مراکز برگزاری آزمون آیلتس در مالزی مجهز و پیشرفته هستند. استادان ماهر و متعهد در کنار محیط آموزشی دوستانه و توانمند، یادگیری زبان انگلیسی و شرکت در آزمون آیلتس مالزی را برای شما تجربه‌ای لذت‌بخش خواهد ساخت.

از تصمیم شما برای موفقیت در زبان انگلیسی و آزمون آیلتس، تنها به اندازه ثبت نام و اخذ ویزای زبان مالزی فاصله است. با کالج‌های زبان مالزی، پیروزمندانه به موفقیت در آزمون آیلتس لبخند بزنید. 

معرفی آزمون بین المللی IELTS 

آیلتس مخفف عبارت International English Language Testing System است. آزمون آیلتس برای سنجش مهارت و درک انگلیسی افرادی است که قصد دارند برای کار یا تحصیل به یک کشور انگلیسی زبان بروند. 

آزمون بین‌المللی زبان انگلیسی IELTS از معتبرترین آزمون‌های زبان انگلیسی سطح جهان است. این آزمون توسط سازمان‌های بین‌المللی بریتانیایی و استرالیایی برگزار می‌شود. آزمون زبان انگلسی آیلتس به دو نوع اصلی عمومی و آکادمیک تقسیم می‌شود. مهم‌ترین اصل در آزمون آیلتس افزایش مهارت‌های چهارگانه خواندن، نوشتن، شنیدن و صحبت کردن است. 

ثبت نام ielts 

افراد در هر سن و زمینه‌ای می‌توانند ثبت نام ielts را انجام دهند. در واقع دو گروه از افراد هستند که انگیزه زیادی برای ثبت نام ielts دارند:

 1. کسانی که دنبال کار می گردند، اگر برای کسب جایگاه شغلی در یک کشور انگلیسی زبان درخواست کرده‌اید باید در آزمون درک زبان انگلیسی آیلتس شرکت کنید تا ثابت کنید که مهارت لازم برای کسب جایگاه شغلی موثر را دارید.
 2. کسانی که قصد تحصیل در دانشگاه های دنیا را دارند، اگر برای تحصیل در کالج یا دانشگاه انگلیسی زبان درخواست داده‌اید، یکی از مدارک مورد نیاز ارائه مدرک آیلتس است.

تاریخ و مکان آزمون آیلتس مالزی

کلیک کنید

اعتبار آزمون ielts 

آیلتس یک آزمون مهارت زبان انگلیسی در سطح بین المللی با کیفیت بالا می باشد. مدرک قبولی آزمون ielts مورد قبول بسیاری از مراکز خصوصی و دولتی دنیا است. با این مراکز آشنا شوید:

 • انجمن‌های حرفه‌ای و موسسات آکادمیک
 • کادر مهاجرت و نمایندگان دولتی
 • شورای پزشکی استرالیا
 • شورای پزشکی سراسری انگلستان
 • شورای دامپزشکی نیوزیلند، CGFNS، USA (برای پرستاران)
 • بسیاری از دپارتمان‌های دولتی، مهاجرتی و شهروندی در استرالیا (DIAC)، خدمات مهاجرتی نیوزیلند و خدمات شهروندی و مهاجرتی کانادا و غیره ارائه مدرک آیلتس را برای برای تشخیص مهارت زبانی متقاضیان ویزا می‌پذیرند.
 • دانشگاه های انگلیس، کانادا و نیوزیلند و 3000 دانشگاه، کالج و دانشکده های دیگر آمریکا آزمون آیلتس را به عنوان جانشینی برای تافل قبول دارند. 

قسمت‌های مختلف آزمون IELTS مالزی

فرقی ندارد در کشور مالزی در آزمون آیلتس شرکت کنید یا هر نقطه دیگر دنیا، استانداردهای آزمون آیلتس در همه جا یکسان بوده و شامل چهار بخش زیر است:

 1. شنیداری: این بخش شامل چهار قسمت است که شامل مکالمات و سخنرانی‌های مختلف می‌شود.
 2. خواندن: شامل سه متن می‌شود که دانش آموزان باید پاسخ به سوالات مربوط به آن‌ها را بدهند.
 3. نوشتاری: شامل دو قسمت است. در قسمت اول، دانش‌آموزان باید گزارشی را بر اساس نمودار یا جدول بنویسند و در قسمت دوم، یک مقاله آرا.
 4. گفتاری: این بخش شامل سه بخش است که در آن‌ها، دانش‌آموزان باید درباره‌ی موضوعات مختلف صحبت کنند.

فرمت آزمون آیلتس

آزمون آیلتس چهار بخش مجزا دارد. زمان کل آزمون 2 ساعت و 45 دقیقه می‌باشد. سه بخش گوش دادن، خواندن و نوشتن در یک جلسه تکمیل می‌شود. بخش آخر ، Speaking، ممکن است در همان روز یا حداکثر هفت روز قبل یا بعد از بخش‌های دیگر انجام شود.

همه آزمون شوندگان در آزمون های Listening و Speaking یکسان شرکت می کنند. بخش Reading و Writing بسته به اینکه شرکت کننده در آزمون آیلتس آکادمیک یا جنرال شرکت می کند متفاوت است.

آزمون Listening (شنیدن)

 • ماژول Listening دارای چهار بخش با ده سوال در هر بخش است.
 • بخش های 1 و 2 موقعیت های اجتماعی معمولی هستند. بخش‌های 3 و 4 موقعیت‌های آموزشی و آموزشی است (مانند بحث بین دو دانشجو).
 • در طول این بخش، شرکت کنندگان در آزمون به یک قطعه ضبط شده گوش می دهند و سپس باید بر اساس آنچه شنیده اند به سؤالات پاسخ دهند.

آزمون Reading (خواندن)

 • ماژول Reading دارای سه بخش است. شرکت کنندگان در آزمون باید سه متن را بخوانند. 
 • این متون ممکن است از کتاب ها، مجلات، روزنامه ها یا سایر رسانه‌ها باشد.
 • پس از مطالعه متن، آزمون شوندگان باید به سوالات چند گزینه ای و پاسخ کوتاه پاسخ دهند.

آزمون Writing (نوشتن)

 • ماژول Writing از دو بخش تشکیل شده است. در مرحله اول، شرکت کنندگان در آزمون باید حداقل 150 کلمه را در 20 دقیقه بنویسند.
 • در مرحله دوم، آزمون شوندگان باید حداقل 250 کلمه در 40 دقیقه بنویسند. بسته به اینکه آزمون شونده در آزمون آکادمیک یا عمومی شرکت می کند، وظایف و موضوعات متفاوت است.

بخش Speaking (صحبت كردن)

ماژول Speaking یک مصاحبه حضوری است که طی آن آزمون شونده با یک ممتحن می نشیند و گفتگو می‌کند. ماژول دارای سه بخش مختلف است:

 • مقدمه: شرکت کننده در مورد خانه، خانواده، محل کار، تحصیل، سرگرمی ها، علایق، دلایل شرکت در آزمون آیلتس و همچنین سایر موضوعات عمومی پاسخ می‌دهد.
 • دوره طولانی: به آزمون شونده یک کارت وظیفه در مورد یک موضوع خاص داده می شود. آزمون شونده یک دقیقه فرصت دارد تا برای صحبت در مورد موضوع آماده شود، سپس باید یک سخنرانی دو دقیقه ای در مورد موضوع ارائه دهد.
 • بحث‌ها: ممتحن و آزمون‌دهنده در بحث عمیق‌تری درباره موضوعات تحت پوشش در بخش نوبت طولانی شرکت می‌کنند.

چگونگی ثبت نام و هزینه شرکت در آزمون آیلتس

کلیک کنید

آشنایی با سیستم نمره آزمون آیلتس 

شرکت کنندگان برای هر ماژول آزمون آیلتس یک نمره جداگانه و همچنین نمره کلی آیلتس دریافت خواهند کرد.

پس از شرکت در آزمون یک فرم گزارش آزمون (TRF) با نمره کلی و جزئیات نمرات در هر مهارت دریافت می‌کنید. به دلیل وجود اهداف امنیتی TRF شامل عکس شرکت کننده است. همه نمرات آیلتس بین 0 تا 9 هستند. نمره کلی شما بر اساس میانگین نمرات چهار ماژول است.

هر عدد امتیاز (مثلاً 0، 1، 2، 9) مربوط به سطح مهارت خاصی است. جدول سطح مهارت را می توانید در زیر بیابید:

امتیاز سطح مهارت شرح 
باند 9 کاربر متخصص شما تسلط کامل عملیاتی به زبان دارید. استفاده از زبان انگلیسی مناسب، دقیق و روان است و درک کاملی از خود نشان می دهید.
باند 8 کاربر خیلی خوب به زبان تسلط کامل دارید و فقط گاهی اوقات اشتباهات غیرسیستماتیک و استفاده نامناسب دارید. شما به خوبی از پس استدلال های پیچیده پیچیده برمی‌آیید.
باند 7 کاربر خوب  تسلط عملیاتی به زبان دارید، هرچند با نادرستی های گاه به گاه، استفاده نامناسب و سوء تفاهم در برخی موقعیت ها. به طور کلی شما زبان پیچیده را به خوبی مدیریت می کنید و استدلال دقیق را درک می‌کنید.
باند 6 کاربر شایسته علیرغم برخی نادرستی ها، استفاده نامناسب و سوء تفاهم ها، تسلط موثری بر زبان دارید. 
باند 5 کاربر متواضع تسلط نسبی بر زبان دارید و در بیشتر موقعیت ها با معنای کلی کنار می آیید، اگرچه احتمال دارد اشتباهات زیادی مرتکب شوید. 
باند 4 کاربر محدود شایستگی اولیه شما محدود به موقعیت های آشناست. در درک و بیان مشکل دارید و نمی توانید از زبان پیچیده استفاده کنید.
باند 3 کاربر بسیار محدود شما فقط معنای کلی را در موقعیت های بسیار آشنا منتقل می کنید و درک می کنید. اختلالات مکرر در ارتباطات وجود دارد.
باند 2 کاربر متناوب شما در درک گفتاری و نوشتاری انگلیسی مشکل زیادی دارید.
باند 1 غیر کاربر شما توانایی استفاده از زبان را ندارید به جز چند کلمه مجزا.
باند 0 امتحان نداده‌ شما به سوالات پاسخ ندادید.

تاریخ اعتبار نمرات آزمون آیلتس

یکی از مواردی که برای شرکت کنندگان آزمون آیلتس اهمیت زیادی دارد، تاریخ اعتبار آزمون است. آزمون آیلتس تنها دو سال از تاریخ آزمون اعتبار دارد. می‌دانید دلیلش چیست؟

یکی از دلایل کوتاه بودن تاریخ اعتبار IELTS این است که آزمون آیلتس به طور مداوم در حال بروزرسانی و بهبود است.

با توجه به اینکه زبان انگلیسی و فرهنگ آن تغییراتی را تجربه می‌کند، آزمون آیلتس نیز باید با این تغییرات هماهنگ شود. تغییراتی شامل افزودن مفاهیم جدید، روش‌های آموزشی و نیازهای زبان آموزان! به عنوان نمونه، اضافه شدن بخش‌های جدید مانند آیلتس کامپیوتری نشان از تلاش آزمون آیلتس برای تطابق با تحولات روزمره در زمینه زبان انگلیسی دارد.

این سیاست به شرکت‌کنندگان اجازه می‌دهد تا در زمان مناسب و با آگاهی از آخرین نکات و مفاهیم، به بهترین نحو در آزمون شرکت کنند.

به خاطر داشته باشید اگر برنامه زمانی‌تان برای استفاده از مدرک IELTS بیشتر از دو سال است، زمان شرکت در آزمون را به تعویق بیندازید. 

تکنیک‌هایی برای موفقیت در آزمون ielts

تقویت مهارت‌های زبان انگلیسی برای موفقیت در آزمون ielts حیاتی است. شما می‌توانید از تکنیک‌های زیر برای تقویت مهارت‌های خود استفاده کنید:

 • مطالعه کتاب‌ها، مجلات، روزنامه‌ها و منابع دیگر
 • شنیدن پادکست‌ها، موسیقی، فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی به زبان انگلیسی
 • تمرین نوشتن مانند نگارش مقالات، روزنوشت‌ها یا نامه‌های انگلیسی
 • گفتگو، برقراری مکالمات به زبان انگلیسی با دوستان یا استفاده از اپلیکیشن‌های گفتگوی زبان انگلیسی

آزمون آیلتس در مالزی با مشاوره شریف

مشاوره شریف با داشتن نمایندگی از معتبرترین موسسات و آموزشگاههای بین المللی زبان در مالزی، راهنما و مجري شما در امور ثبت نام و شركت در آزمون آیلتس در كمترين زمان ممكن خواهد بود.

خدمات مشاوره شریف برای شرکت کنندگان آزمون آیلتس:

 • مشاوره رایگان جهت ثبت نام در آزمون.
 • ثبت نام خارج از نوبت حتی یک هفته قبل از آزمون.
 • امكان تغيير تاريخ آزمون.
 • بدون نياز به اخذ ويزا.
 • هزينه‌هاي پايين‌تر در مقايسه با ساير كشورها.
 • دسترسي به اطلاعات محل و زمان آزمون به صورت اينترنتي.
 • ارائه خدمات در خصوص تهيه بليط سفر(تهیه بلیط رفت و برگشت)
 • رزرو و اجاره محل مناسب برای اقامت چند روز قبل از برگزاری امتحانIELTS و مصاحبه
 • خدمات رفت و برگشت از فرودگاه.
 • دریافت نتیجه آزمون و ارسال آن به ایران.
 • ارائه سیم کارت رایگان در کشور مالزی. 
  همین حالا تماس بگیرید۲۲۸۴۰۱۴۰ – ۰۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *