تماس فوری
پیام از طریق واتساپ
قوانین ورود حیوانات خانگی به مالزی

قوانین ورود حیوانات خانگی به مالزی

زمان مطالعه: 4 دقیقه
Rate this post

در دنیای امروزی که داشتن حیوان خانگی امری عادی و جا افتاده‌ است؛ همچنان قوانینی برای ورود حیوانات خانگی به سایر کشورها وضع می‌شود. مالزی نیز از این قائده مستثنی نیست و برای ورود حیوانات خانگی به خاک کشورش قوانینی دارد. در کشور مالزی، ورود حیوانات خانگی توسط MAQIS کنترل می‌شود و شما فقط تحت شرایط خاصی می‌توانید حیوان خانگی‌تان را همراه خود به مالزی ببرید. پس اگر به هر دلیلی قصد سفر به مالزی کردید و از قضا حیوان خانگی هم دارید، این مقاله برای شماست!

مشاوره شریف؛ مجری و راهنمای شما در خصوص اخذ ویزای مالزی است.

میخوای ویزای فوری مالزی بگیری؟

اینجا رو کلیک کن

قوانین ورود حیوانات خانگی به مالزی

در کشور مالزی، قوانین ورود حیوانات خانگی به مالزی توسط دپارتمان خدمات قرنطینه و بازرسی مالزی (MAQIS) کنترل می‌شود. دپارتمان MAQIS به منظور ارائه خدمات یکپارچه مربوط به قرنطینه، بازرسی و اجرا در مبادی ورودی، ایستگاه‌های قرنطینه و صدور گواهینامه برای واردات و صادرات گیاهان، حیوانات ، … می‌باشد. 

در ادامه قوانین ورود حیوانات خانگی به مالزی را مو به مو برای‌تان شرح می‌دهیم.

1- همه حیوانات خانگی از کشور ایران در بدو ورود به کشور مالزی باید یک هفته (8 روز و 7 شب) در قرنطینه بمانند. مگر حیواناتی که قبل از ورود آنها برایشان از MAQIS اجازه قرنطینه خانگی گرفته شده باشد.

2- صدور مجوز برای قرنطینه در خانه یک پروسه دو هفته‌ای است و ممکن است بیشتر هم طول بکشد.

3- طبق اطلاعاتی که به ما دادند، MAQIS فقط به حیواناتی که بیمار هستند (نه لزوماً بیماری سخت) و دارو مصرف می‌کنند، اجازه قرنطینه خانگی داده می‌شود.

4- برای ورود حیوان خانگی به کشور مالزی، فقط باید از مرز هوایی استفاده شود.

5- با توجه به محدودیت فضای نگهداری حیوان خانگی در قرنطینه، لازم هست که از یک ماه قبل، مجوز ورود حیوان خانگی به مالزی از MAQIS دریافت شود. در این مجوز می‌باید اطلاعاتی اعم از: تاریخ ورود، مشخصات حیوان خانگی و صاحب وی و همچنین ایجنت حیوان خانگی برای انجام کارهای ورود به کشور مالزی، نوشته شده است.

توجه! مرکز قرنطینه MAQIS در شهر KL, Sepang، نزدیک فرودگاه KLIA واقع شده است. بنابراین با توجه به دور بودن مسیر و سختی نگهداری حیوانات خانگی در مرکز قرنطینه، انجام کارهای لازم برای نگهداری حیوان خانگی در خانه را اکیداً توصیه می‌کنیم. البته در شهر پنانگ نیز محل دیگری برای قرنطینه حیوانات خانگی وجود دارد.

مدارک مورد نیاز برای ورود حیوانات خانگی به مالزی

مدارک مورد نیاز برای ورود حیوان خانگی به مالزی از کشور ایران:

1- شناسنامه کامل حیوان خانگی (اطلاعات و تاریخ واکسن‌ها، مشخصات حیوان خانگی و صاحب وی به زبان انگلیسی باشد.)

2- اجازه رسمی خروج حیوان خانگی از کشور ایران (این مجوز توسط اداره کل دامپزشکی استان تهران و بر مبنای نامه گواهی سلامت (Certificate Health) صادر شده توسط دامپزشک تهیه می‌شود).

3- در واکسیناسیون درج شده در شناسنامه حیوان خانگی، علاوه بر همه واکسن‌های سالانه که در تهران تزریق می‌شود، باید حتما واکسن هاری نیز ثبت شده باشد.

4- انجام تست تیتر هاری (Test Titer Rabies) برای ورود حیوانات خانگی به کشور مالزی الزامی نیست و در صورت انجام این تست گران قیمت در تهران، قرنطینه حیوان خانگی در کشور مالزی توسط MAQIS حذف نمی‌شود.

5- همه حیوانات خانگی برای پرواز و ورود به کشور مالزی ملزم به داشتن مایکروچیپ (ریزتراشه حاوی شماره شناسایی) هستند.
شماره مایکروچیپ در مجوز خروج حیوان خانگی از ایران ثبت می‌شود.

مایکروچیپ حیوان خانگی حتما باید:

  • بین المللی باشد.
  • لیبل آن در شناسنامه حیوان ثبت شده باشد.
  • توسط دستگاه خوانده شود.

مشاوره شریف در شبکه های اجتماعی

نقل و انتقال حیوانات خانگی به مالزی به چه صورت است؟

نقل و انتقال حیوانات خانگی به مالزی

همه حیوانات خانگی که از فرودگاه KLIA وارد مالزی می‌شوند، باید به دفتر MAQIS فرودگاه برده شوند. این دفتر نزدیک Carousel J هست که در واقع آخرین ریل چمدان‌های مسافرین در فرودگاه می‌باشد.

اگر برای نقل و انتقال حیوانات خانگی به مالزی از قسمت بار هواپیما استفاده شود، حیوان خانگی بعد از اتمام سفر در فرودگاه کوالالامپور، به دفتر MAQIS تحویل داده می‌شود. شما باید به محض گذشتن از پاسپورت کنترل به دفتر MAQIS در فرودگاه مراجعه کنید تا ضمن دیدن حیوان خانگی، اصل مدارک (شناسنامه و مجوز صادره هولوگرام دار خروج حیوان خانگی از ایران) را به ایجنت خود یا نماینده MAQIS در فرودگاه تحویل دهید.

اگر پرواز هواپیمایی ترکیه (Airlines Turkish) را برای سفر خود و حیوان خانگی‌تان به مالزی انتخاب کنید، در صورتی که وزن حیوان خانگی با باکس/ ساک نگهداری کمتر از 8 کیلو باشد، می‌توانید حیوان خانگی‌تان را همراه خود وارد کابین هواپیما کنید. در این صورت وظیفه تحویل حیوان خانگی به دفتر MAQIS در فرودگاه KLIA به همراه اصل مدارک حیوان خانگی بر عهده شما می‌باشد.

شرایط نگهداری حیوانات خانگی در قرنطینه چگونه است؟

اگر تجربه داشتن حیوان خانگی را دارید، بهتر می‌دانید که رابطه‌ی عاطفی میان حیوان خانگی و صاحب وی، یک حس عمیق و دو طرفه است. بنابراین این موضوع که بعد از ورود حیوانات خانگی‌ به مالزی در چه شرایطی نگهداری و قرنطینه می‌شود، تازه شروع نگرانی‌ها است که حالا بدون من چکار میکنه یا اصلا غذا میخوره؟!

آنطور که پیداست، در مرکز قرنطینه حیوانات خانگی در نزدیکی فرودگاه KLIA، برای سگ‌ها در طول روز یکبار اجازه خروج از اتاق قرنطینه داده می‌شود. اما گربه‌ها، باید تمام مدت در اتاق قرنطینه باشند. برای نگهداری و رسیدگی به حیوان خانگی در قرنطینه شما دو راه پیش رو دارید: 1- ایجنت بگیرید 2- خودتان مسئولیت ایجنت را برعهده بگیرید.

1- اگر ایجنت داشته باشید:

در مدت نگهداری حیوانات خانگی در نزدیکی فرودگاه KLIA ،اگر ایجنت داشته باشید، وی مسئولیت دادن غذا و نظافت روزانه حیوان خانگی را بر عهده دارد. طبق تجربه، ایجنت‌ها روزی یکبار مراجعه می‌کنند و به مدت 5 دقیقه تمام کارهای مرتبط را انجام می‌دهند. البته ایجنت‌ها زمانی برای محبت به حیوان خانگی ندارند. بنابراین حیوان خانگی در دوره قرنطینه، باید 7 شب را در محیط نا آشنا و با آدم‌های غریبه بگذراند.

2- اگر ایجنت نداشته باشید:

در صورتی‌که ایجنت نداشته باشید، خودتان یکبار در روز (ساعت 10 تا 16)، امکان حضور در دفتر MAQIS
برای گرفتن مجوز روزانه برای سر زدن به حیوان خانگی را دارید. بنابراین خودتان می‌توانید برای دادن
غذا و نظافت حیوان خانگی اقدام کنید.

دو دلیل مهم برای استفاده از ایجنت!

با توجه به آنچه درباره شرایط نگهداری حیوانات خانگی در مرکز قرنطینه مالزی گفته شد، ممکن است در استفاده از ایجنت تردید کنید! با این وجود برای خیلی از خارجی‌ها که حیوان خانگی خود را به مالزی میاورند، به دو دلیل مهم پیشنهاد می‌کنیم که از ایجینت برای انجام کارهای ورود حیوانات خانگی به مالزی استفاده کنند.

1- عدم تسلط به زبان مالایی (برای پر کردن فرم‌ها و گرفتن مجوزهای لازم برای ورود حیوان خانگی از MAQIS)

2- فاصله زیاد مرکز قرنطینه KLIA از مرکز شهر KL.

ما نیز در مشاوره شریف می‌توانیم برای گرفتن ایجنت شما را راهنمایی کنیم.

می‌خوای بهت ایجنت معرفی کنیم؟

اینجا رو کلیک کن

هزینه ایجنت برای حیوان خانگی چقدر است؟

هزینه ایجنت برای حیوان خانگی

طبق گزارش افرادی که بابت ورود حیوان خانگی به مالزی از ایجنت استفاده کرده‌ بودند؛ هزینه استفاده از خدمات ایجنت در مالزی 1500 رینگیت می‌باشد. بدین صورت که 500 رینگیت در زمان مکاتبه اولیه و رزرو فضای قرنطینه و 1000 رینگیت در آخرین روز قرنطینه حیوان خانگی باید پرداخت کنید. البته نرخ ایجنت‌ها متفاوت است و ممکن است ایجنتی را به شما معرفی کنند که هزینه کمتری از شما دریافت نماید.

منبع:  

https://www.maqis.gov.my

تجربیات خانم مریم علیمردانی

اخذ ویزای فوری مالزی با مشاوره شریف

مشاوره شریف؛ با غریب به 18 سال تجربه‌ی فعالیت و ارائه‌ی خدمات تحصیل، اقامت و اخذ انواع ویزای مالزی، بی‌شک به عنوان قوی‌ترین و حرفه‌ای‌ترین شرکت ایرانی ارائه‌دهنده‌ی خدمات اقامتی و تحصیل در کشور مالزی می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *