تماس فوری
پیام از طریق واتساپ
انتقال دانشجویان دانشگاه های مالزی به دانشگاه های پارتنر

انتقال دانشجویان دانشگاه های مالزی به دانشگاه های پارتنر

زمان مطالعه: 9 دقیقه
5/5 - (2 امتیاز)

انتقال دانشجویان دانشگاه های مالزی به دانشگاه های پارتنر، یکی از دلایل انتخاب کشور مالزی برای تحصیل است. اگر شما هم دلتان می‌خواهد همزمان با تحصیل مقرون به صرفه در مالزی، طعم تحصیل در کشورهای اروپایی و آمریکایی را بچشید، این اتفاق خوشایند در مالزی به سادگی امکان پذیر است. شما می‌توانید پس از مدتی تحصیل در مالزی به دانشگاه های کشورهایی مانند انگلستان، آمریکا و استرالیا منتقل شوید. 

مشاوره شریف، همراه شما برای تحصیل در مالزی و اخذ مدرک معتبر دانشگاهی است. 

دلت می خواد تحصیلات تکمیلی رو از مالزی شروع کنی؟

اینجا رو کلیک کن

انتقال دانشجویان دانشگاه های مالزی به دانشگاه های پارتنر

انتقال دانشجویان دانشگاه های مالزی به دانشگاه های پارنتر فرصتی برای کسانی است مایلند بخشی از دوران تحصیل خود را در مالزی گذرانده و برای تکمیل تحصیلات خود به دانشگاه های پارتنر در کشوهای دیگر منتقل شوند. برای روشن و ملموس شدن ماجرا، اجازه دهید برنامه انتقال دانشجویان دانشگاه های مالزی به دانشگاه های مطرح سراسر دنیا را از زاویه دیگری برایتان شرح دهیم:

 • شما می‌توانید از یکی از دانشگاه های مالزی پذیرش گرفته و تحصیل در این کشور را شروع کنید.
 • پس از گذشت چند ترم (حداقل یک سال) از دوران تحصیل در صورت داشتن شرایط لازم، مجاز هستید که به دانشگاه های پارتنر در سایر نقاط دنیا منتقل شوید. 
 • براساس قوانین امضا شده میان دانشگاه های مالزی و دانشگاه پارتنر، دانشجو می‌تواند 2 سال در مالزی و 2 سال در دانشگاه پارتنر درس بخواند.
 • دانشجو می‌تواند 3 سال در مالزی باشد و 1 سال آخر را به دانشگاه پارتنر برود.
 • دانشجو می‌تواند در مالزی بماند و از مزیت اخذ دو مدرک همزمان استفاده کند. 

از آنجا که هزینه های تحصیل در پردیس‌های دانشگاه های واحد خارجی در مقایسه با دانشگاه های خصوصی مالزی بسیار بالاتر است و از سوی دیگر الزامات ورود به این دانشگاه های سخت‌تر؛ شروع تحصیل در مالزی و ادامه آن در دانشگاه پارتنر می‌تواند نقطه عطف و مسیر میانبری برای دانشجویان در کشور مالزی باشد. 

چگونه از برنامه انتقال اعتبار استفاده کنید؟

اگر می‌خواهید بدانید چگونه از برنامه انتقال اعتبار استفاده کنید باید برایتان بگوییم برنامه‌ی انتقال دانشجویان دانشگاه های مالزی با شیوه‌های مختلفی قابل اجرا است. در این شیوه ها که به نام‌های مختلفی قابل اجرا است عدد اول به زمان سپری شده در مالزی اشاره دارد و عدد دوم مربوط به زمان سپری شده در خارج از کشور است. 

 • 2+1: به این معنی است که شما دو سال را در یکی از دانشگاه های مالزی و یک سال دیگر را در یک موسسه همکار خارجی سپری خواهید کرد.
 • 3+1: این بدان معناست که شما به مدت سه سال در مالزی و یک سال در دانشگاه پارتنر خارجی تحصیل خواهید کرد.
 • 3+0: یعنی کل سه سال تحصیل کاملاً داخل کشور مالزی خواهد بود.

نکته مهم: با انتخاب دوره‌هایی که زمان بیشتری را در مالزی دارد، می‌توانید هزینه‌هایتان را تا حد چشمگیری صرفه جویی کنید. 

هزینه تحصیل در مالزی

کلیک کنید

کشورهای مقصد انتقال دانشجویان مالزی

کشورهای مقصد انتقال دانشجویان مالزی 

کشورهای مقصد انتقال دانشجویان دانشگاه های مالزی از این قرارند:  

 • دانشگاه های ایالات متحده آمریکا
 • دانشگاه های کشور انگلستان
 • دانشگاه های کشور استرالیا
 • دانشگاه های کانادا
 • دانشگاه های فرانسه
 • دانشگاه های کشور آلمان
 • دانشگاه های کشور نیوزلند
 • انتقال دانشجویان مالزی به آمریکا (ADP)

برنامه انتقال دانشجویان دانشگاه های مالزی به آمریکایی در اواسط دهه 1980 در مالزی کلید خورد. بر اساس این برنامه دانشجویان دارنده مدرک SPM یا O-Level می‌توانند برای ادامه تحصیل به آمریکا بروند. به عبارت بهتر برای اخذ مدرک کارشناسی یا لیسانس، دانشجویان باید به طور متوسط 2 سال به دانشگاه مورد نظر خود در آمریکا رفته و تحصیلات خود را در این کشور دنبال کنند.

شرط ورود کلی برای انتقال اعتبار به دانشگاه های آمریکا ADP، مدرک SPM چهار ساله یا O-Level با اعتبار پنج ساله است.

برنامه ADP یا اخذ مدرک آمریکایی فرصتی برای دانشجویانی مالزیایی است که حداقل 120 ساعت از دوران تحصیل خود را در کشور ایالات متحده سپری کنند. در این برنامه دانشجویان حق انتخاب بیشتر از 200 دانشگاه آمریکایی را دارند تا بتوانند واحدهایی را که در مالزی خوانده‌اند را به دانشگاه های آمریکایی منتقل کنند. 

دانشجویان دانشگاه های مالزی که قصد تحصیل در آمریکا را دارند، باید قبل از درخواست انتقال به دانشگاه های آمریکا، اعتبار کافی در دانشگاه مالزی را پیدا کنند.

باید بدانید دانشگاه های مالزی مقید به انتقال اعتبار به یک دانشگاه آمریکایی خاص نیستند. از سوی دیگر هیچ دانشگاه آمریکایی موظف به پذیرش دانشجو تحت طرح انتقال اعتبار نیست، مگر اینکه دانشگاه آمریکایی از شرایط ورود دانشجو راضی باشد. به عبارت بهتر هر کدام از دانشگاه های ایالت متحده الزمات خاصی برای انتقال اعتبار دانشجویان از مالزی به امریکا را دارند.

دلایل علاقه دانشجویان از برنامه انتقال اعتبار دانشگاه های مالزی به دانشگاه های ایالات متحده

دلایلی که دانشجویان دانشگاه های مالزی را مشتاق به استفاده از برنامه انتقال اعتبار دانشگاه های ایالت متحده می‌کند از این قرار است:

 1. دانشگاه های آمریکایی موضوعات درسی متنوعی را به دانشجویان ارائه می‌دهند.
 2. گزینه های تحصیلی متنوع دانشگاه های آمریکا به دانشجویان این فرصت را می‌دهد که به طیف متنوعی از مهارت ها دست پیدا کرده و فرصت‌های شغلی گسترده‌ای پیش رو داشته باشند. 
 3. از آنجا که تحصیل در دانشگاه های آمریکا کمی گران است، دانشجویان بین المللی مجاز به کار پاره وقت برای تأمین هزینه‌های خود هستند. ناگفته نماند که واجد شرایط بودن برای کار در خارج یا در محوطه دانشگاه بستگی به نوع ویزای دانشجو F1 یا M1 دارد.
 4. دانشجویان دانشگاه های ایالات متحده اجازه دارند از طریق این برنامه آموزشی در طول دوره تحصیلی خود یا حتی پس از فارغ التحصیلی در ایالات متحده کار کنند.
 5. بد نیست بدانید، دانشجویان سال اول مجاز به کار در خارج از دانشگاه نیستند و پس از سال اول، فقط مجاز به کار از طریق آموزش عملی اختیاری OPT، گسترش STEM OPT یا آموزش عملی درسی هستند. OPT به دانشجویان اجازه می دهد تا حداکثر 12 ماه کار کنند. دانشجویانی که مدرک STEM  در زمینه علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات دارند می‌توانند OPT خود را تا 24 ماه افزایش دهند. 

این نکته را هم در نظر داشته باشید که فرصت‌های کاری در ایالات متحده در مقایسه با استرالیا یا بریتانیا کاملاً محدود است.

 • انتقال دانشجو به دانشگاه های استرالیا و بریتانیا 

علاوه بر برنامه انتقال مدرک آمریکا (ADP)، برنامه های آموزش فراملی (TNE) دیگری مانند برنامه انتقال دانشجو به دانشگاه های استرالیا و انگلستان وجود دارد.

این برنامه که به TNE معروف است، توسط PHEI و با همکاری دانشگاه های خارج از کشور به دانشجویان ارائه می‌شود. تحت برنامه انتقال دانشجویان از دانشگاه های مالزی به دانشگاه های استرالیا و بریتانیا، دانشجویان می‌توانند یک یا دو سال از دوران تحصیل خود را در مالزی سپری کنند و سپس با استفاده از برنامه انتقال به دانشگاه کشور استرالیا یا بریتانیا بروند.  

شرط عمومی ورود و استفاده ار برنامه انتقال اعتبار دانشگاه های استرالیا و بریتانیا، مدارک تحصیلی پس از متوسطه مانند STPM، A-Levels یا معادل آن است. مدت زمان تحصیل در مالزی هم معمولاً 2 سال است.

دلایل علاقه دانشجویان به برنامه انتقال اعتبار دانشگاه های مالزی به انگلستان

اگرچه هزینه زندگی در بریتانیا در مقایسه با سایر نقاط دنیا بسیار بالا است؛ با این وجود کشور انگلستان هنوز یک مقصد ترجیحی برای دانشجویان بین المللی است.

 1. کشور بریتانیا دانشگاه هایی در سطح جهانی با فرصت‌های حرفه‌ای و اجتماعی ممتاز برای دانشجویان بین المللی ارائه می‌دهد. 
 2. برای تأمین هزینه‌های زندگی دانشجویان بین المللی در بریتانیا، آنها اجازه دارند در حین تحصیل تا 20 ساعت در هفته کار کرده و شغل پاره وقت داشته باشند.
 3. یکی دیگر از نکات مثبت انتقال به دانشگاه های انگلستان این است که دانشجویان پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه های بریتانیا از طریق ویزای جدید Graduate Route تا 2 سال اجازه کار کردن دارند. برای این که واجد شرایط دریافت این ویزا باشید، باید حداقل یک سال از مدرک خود را در بریتانیا گذرانده باشید.
 4. جدا از مزایای تحصیلی و شغلی، بریتانیا از نظر جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی و ارتباطات، حاوی تجربه‌های غنی برای دانشجویان است.

دلایل علاقه دانشجویان به برنامه انتقال اعتبار دانشگاه های مالزی به دانشگاه های استرالیا

استرالیا یکی از کشورهایی است که تعدادی از برترین دانشگاه های جهان را در خود جای داده است، بد نیست بدانید نام 7 دانشگاه استرالیا در بین 100 دانشگاه برتر جهان قرار دارد. همین مسئله استرالیا را به یکی از جذاب‌ترین مقاصد برای دانشجویان بین المللی تبدیل کرده است. برخی شهرهای استرالیا نیز دارای استانداردهای بالای زندگی هستند. 

مزایایی که تحصیل در استرالیا را برای دانشجویان جذاب می‌کند، اجازه کار کردن است. دانشجویان بین المللی در استرالیا اجازه دارند به مدت 40 ساعت در هر دو هفته به صورت محدود و در ایام تعطیلات به صورت نامحدود کار کنند تا بتوانند هزینه های بالای زندگی را تأمین کنند. مشاغل پاره وقت محبوب برای دانشجویان در استرالیا از این قرار است: 

 • کار کردن در سوپرمارکت ها و کافه ها
 • مراقبت از کودکان
 • تدریس خصوصی

در کشور استرالیا به دانشجویان بین المللی تا 3 سال پس از فارغ التحصیلی، فرصت کار داده می‌شود. البته همه چیز بستگی به ویزای کار پس از فارغ التحصیلی و منطقه‌ محل زندگی دانشجو دارد. شرط دیگر اخذ ویزای کار استرالیا پس از فارغ التحصیلی این است که دانشجویان بین المللی باید 2 سال از زمان تحصیل در مقطع لیسانس یا فوق لیسانس و غیره را در استرالیا گذرانده باشند. 

مزیت دیگر انتقال اعتبار دانشگاه های مالزی به استرالیا این است که دانشجویان بین‌المللی که از دانشگاه‌های استرالیا فارغ‌التحصیل می‌شوند، واجد شرایط یک سال  کار در استرالیا با ویزای کار پس از تحصیل و 5 امتیاز اضافی برای درخواست روابط عمومی هستند.

علاوه بر این دانشجویان بین المللی می‌توانند بر اساس لیست مشاغل ماهر به کشور استرالیا مهاجرت کنند. مهاجرت به استرالیا با ویزای کار دائمی بوده و متقاضیان تنها بر اساس مهارت‌های خود ارزیابی می‌شوند و نیازی به حمایت کارفرما ندارند.

دانشگاه های مالزی که برنامه انتقال دارند

کم نستند دانشگاه های مالزی که با بسیاری از دانشگاه های جهان همکاری دارند. به طور مثال دانشگاه سان وی با دانشگاه های آمریکایی مانند دانشگاه وسترن میشیگان و با دانشگاه های استرالیایی مانند موناش و ویکتوریا و بسیاری از کشورهای دیگر شریک است. با دانشگاه های مالزی که واجد برنامه انتقال اعتبار هستند در این جدول آشنا شوید: 

دانشگاه تیلورز مالزی

دانشگاه تیلور

دانشگاه سان وی

دانشگاه سان وی

دانشگاه APU

دانشگاه فناوری و نوآوری آسیا و اقیانوسیه (APU)

دانشگاه ناتینگهام

دانشگاه ناتینگهام مالزی

دانشگاه موناش

دانشگاه موناش مالزی

دانشگاه ماهسا

دانشگاه مهسا

دانشگاه UCSI

دانشگاه UCSI
 • انتقال دانشجویان از دانشگاه تیلورز مالزی

در دانشگاه تیلورز دانشجویان فرصت دارند که ضمن تحصیل در مالزی، تحصیلات خود را در دانشگاه های پارتنر ادامه دهند. در واقع دانشجویان مقطع کارشناسی مالزی در دانشگاه تیلورز این شانس را دارند که پس از مدت مشخصی تحصیل در این مرکز آموزش عالی  به دانشگاه های انگلستان و استرالیا منتقل شوند. در این سیستم دانشجو موفق به اخذ دو مدرک همزمان خواهد شد. یکی از دانشگاه تیلورز مالزی و دیگری از دانشگاه‌های پارتنر در کشور انگلستان و استرالیا.

ضمن آن که می‌تواند از خدمات برنامه انتقال دانشگاه تیلورز بهره مند شده و میهمان دانشگاه های پارتنر در سایر کشورهای جهان شود. برنامه انتقال اعتبار دانشگاه تیلورز دانشجویان را قادر می‌سازد که در بیش از 200 دانشگاه مشهور سطح جهان تحصیل کنند. نکته مثبت ماجرا اینجا است که در برنامه انتقال اعتبار دانشگاه تیلورز، دانشجویان فقط با پرداخت شهریه محلی به دانشگاه تیلورز می‌توانند تا یک ترم را در خارج از کشور بگذرانند. لیست پارتنرهای دانشگاه تیلورز از این قرار است:

 1. دانشگاه غرب انگلستان (UWE) UWE Bristol بریستول، بریتانیا
 2. دانشگاه صنعتی کوئینزلند(QUT)
 3. مرکز آموزش عالی University of Toulouse Jean Jaurès) UT2J) در فرانسه
 4. انتقال دانشجویان Taylor’s به دانشگاه‌های کانادا (ADP)
 5. انتقال دانشجویان Taylor’s به دانشگاه‌های استرالیا (ADP)
 6. انتقال دانشجویان Taylor’s به دانشگاه‌های آمریکا (ADP)

اطلاع دقیق از پارتنرهای دانشگاه تیلورز مالزی

کلیک کنید

 • انتقال دانشجویان از دانشگاه سان وی (ADTP)

برنامه انتقال مدرک آمریکا ADTP در سال 1987 به عنوان یک برنامه دوگانه با دانشگاه میشیگان غربی WMU در کالج سان وی آغاز شد.

بین سال‌های 2010 و 2012، ADTP از یک برنامه انحصاری مدرک دوگانه با WMU به برنامه انتقال اعتبار تبدیل شد و امکان توسعه مشارکت‌های دیگر را فراهم کرد.

ADTP یا برنامه انتقال اعتبار یکی از برنامه‌هایی است که توسط دانشگاه Sunway از طریق مرکز آموزش آمریکایی CAE ارائه می‌شود. ضمن آن که WMU شریک دیرینه دانشگاه است.

ADTP دانشگاه سان وی بر اساس سیستم دانشگاهی آمریکا طراحی و به طور خاص توسعه داده شده است تا به دانشجویان اجازه دهد دو سال اول دوره کارشناسی خود را در دانشگاه Sunway به پایان برسانند و سپس برای تکمیل مدرک به خارج از کشور منتقل شوند.

در دانشگاه سان وی حدود 100 دوره انتقال اعتبار یا ADTP ارائه می‌شود که اکثر آنها مربوط به سال اول و دوم تحصیلی هستند.

سان وی با بسیاری از دانشگاه های سطح بالای ایالات متحده، کانادا، دانشگاه های استرالیا و نیوزلند قراردادهای انتقال و سایر قراردادهای مشارکتی دارد. دانشجویان سان وی اجازه انتقال به دانشگاه های با رتبه بالا در ایالات متحده و کانادا از جمله کرنل، جان هاپکینز، دانشگاه نیویورک، دانشگاه میشیگان، دانشگاه ویسکانسین، دانشگاه بوستون، دانشگاه هاروارد، دانشگاه آکسفورد، و دانشگاه کمبریج را دارند. با برخی از پارتنرهای دانشگاه سان وی مالزی آشنا شوید:

 • دانشگاه لنکستر انگلستان
 • دانشکده” Le Cordon Bleu” پاریس
 • انتقال به دانشگاه های آمریکا

برنامه انتقال مدرک آمریکایی در دانشگاه سان‌ وی (ADTP)

کلیک کنید

 • انتقال دانشجویان دانشگاه APU 

برنامه انتقال دانشجویان دانشگاه های مالزی به دانشگاه های دنیا آرزوی دست یافتنی است که قرار است در دانشگاه APU به واقعیت بپیوندد. دانشگاه APU گزینه‌های مختلفی برای تحصیل در خارج از کشور برای دانشجویان بین المللی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد مالزی ارائه می‌دهد. دانشگاه APU برنامه‌های تبادلی مطلوبی با دانشگاه های شریک خارج از کشور دارد. مدارک تحصیلی دانشجویان این دانشگاه در دانشگاه های پیشرو کشورهای بریتانیا و استرالیا، نیوزلند، آمریکا و غیره به رسمیت شناخته شده است. با برخی دانشگاه های پارتنر دانشگاه APU مالزی آشنا شوید:

دانشگاه های انگلستان شامل: 

 • دانشگاه دی مونتفورت 
 • دانشگاه هادرسفیلد 
 • دانشگاه وست مینستر
 • دانشگاه شهر بیرمنگام 
 • دانشگاه میدلسکس 
 • دانشگاه پورتسموث
 • دانشگاه غرب انگلستان 
 • دانشگاه استافوردشایر
 • دانشگاه سوانسی

دانشگاه های استرالیا شامل:

 • دانشگاه وسترن سیدنی
 • دانشگاه گریفیث
 • دانشگاه صنعتی کوئینزلند
 • دانشگاه مرداک

دانشگاه ماسی نیوزلند

کالج گریفیث و موسسه فناوری بلانچاردزتاون (ITB) ایرلند

 • انتقال دانشجویان دانشگاه UCSI مالزی

برنامه تبادل و انتقال دانشگاه UCSI فرصتی منحصر به فرد برای رویارویی فرهنگی و یادگیری عمیق دانشجویان است. دانشجویان UCSI که از برنامه انتقال اعتبار استفاده می‌کنند، تجارب بین‌المللی خود را در دانشگاه های تحقیقاتی دنیا افزایش داده و شایستگی‌های بین‌فرهنگی دانشجویان را توسعه می‌دهند. در عین حال آنها برای شهروندان بهتر در جهان پیش رو آماده می‌ شوند. دانشگاه های پارتنرهای دانشگاه UCSI در سراسر دنیا را بشناسیم: 

 • دانشگاه های کشور انگلستان
 • دانشگاه های کشور  استرالیا
 • دانشگاه های کشور  کانادا
 • دانشگاه های کشور  نیوزلند
 • دانشگاه های کشور  ایرلند
 • دانشگاه های کشور آمریکا 
 • برنامه انتقال دانشجویان دانشگاه MAHSA

دانشگاه MAHSA بیش از 30 برنامه انتقال دانشجویان با دانشگاه های بین المللی بریتانیا ارائه می‌دهد. این برنامه‌ها در زمینه‌های اقتصاد، حسابداری، پزشکی، دندانپزشکی، مهندسی، داروسازی و غیره است. 

بهترین دانشگاه های مالزی

کلیک کنید

دلایل محبوبیت برنامه انتقال دانشجویان

دلایل محبوبیت برنامه انتقال دانشجویان 

برنامه انتقال دانشجویان دانشگاه های مالزی به دانشگاه های پارتنر به این دلایل پرطرفدار است:

 1. کسانی که در حال حاضر توانایی مالی برای تحصیل در کشورهای اروپایی و آمریکایی را ندارند؛ با شروع تحصیل در مالزی می‌توانند پس از کسب شرایط لازم به دانشگاه مورد علاقه خود منتقل شوند.
 2. کسانی که انعطاف پذیری بالایی دارند، برنامه انتقال اعتبار راهی برای رضایت بیشتر از تغییر شرایط تحصیلی است. 
 3. در برنامه‌ انتقال اعتبار به دلیل انعطاف‌پذیری بالایی که دارد دانشجو علاوه بر انتقال مجاز است با موضوعاتی فراتر از رشته تحصیلی خود آشنا شود.
 4. برنامه انتقال اعتبار دانشگاه های مالزی فرصتی برای دانشجویان است که دوره تحصیلی خود را با سرعت خود به پایان رسانده و هر چه زودتر به مدرک مورد نظر دسترسی پیدا کنند.
 5. در برنامه انتقال اعتبار دانشجویان می‌توانند دروس خارج از رشته انتخابی خود را انتخاب کنند.

مشاوره شریف در شبکه های اجتماعی

مزایای انتقال دانشجویان دانشگاه های مالزی

مزایای برنامه انتقال دانشجویان دانشگاه های مالزی به دانشگاه های پارتنر بر کسی پوشیده نیست، ما هم از 10 مزیت این برنامه برایتان می‌گوییم:

 1. انعطاف پذیری برنامه انتقال اعتبار دانشگاه های مالزی بسیار جذاب است. به دلیل شهرت روزافزون مالزی برای تدریس و تحقیق، دانشجویان بین المللی زیادی هستند که دلشان می خواهد تحصیل در مالزی را تجربه کنند و در عین حال طعم تحصیل در کشورهای اروپایی و آمریکایی را هم بچشند. اتفاق خوشایندی که در مالزی به سادگی امکان پذیر است.
 2. توانایی تحصیل در بیش از یک کشور به تجربه عمومی زندگی و پیشرفت شخصی دانشجویان می‌افزاید، تجربه تحصیل و زندگی هم در کشوری آسیایی هم در کشورهای اروپایی برای کمتر کسی مهیا می‌شود.
 3. دلیل دیگر محبوبیت تحصیل در برنامه انتقال اعتبار دانشگاه های مالزی این است که جایگزین ارزان‌تری برای تحصیل در خارج از کشور به مدت 3 تا 4 سال است.
 4. با استفاده از برنامه انتقال اعتبار دانشگاه های مالزی، دانشجویان می‌توانند ابتدای دوره تحصیلی خود را در مالزی باشند و از امکانات مطلوب و هزینه های مقرون به صرفه استفاده کرده و برای تکمیل دوره تحصیلی خود به خارج از کشور نقل مکان کنند.
 5. تحصیل در مالزی به عنوان بخشی از یک برنامه انتقال اعتبار هزینه های زندگی و شهریه دانشجویان را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد.
 6. یکی دیگر از مزیت‌های اصلی برنامه انتقال اعتبار و اخذ دو مدرک همزمان این است که دانشجویان می‌توانند بدون نیاز به ترک کشور خود از یک دانشگاه معتبر، مدرک بین المللی دریافت کنند.
 7. در برنامه انتقال دانشجویان حق انتخاب دارند که چند سال را در دانشگاه مقصد تحصیل کنند، مهارت‌های عالی خود را توسعه داده و دانش عمیق برای یک شغل موفق به دست آورند. 
 8. از دلایل اصلی تمایل دانشجویان مالزیایی به تحصیل در پردیس های دانشگاهی واحد خارجی، رتبه برتر دانشگاه های پارتنر در جهان و کشورهای مربوطه است. این رتبه بندی‌ها نشان دهنده استانداردهای بالای این دانشگاه ها است.
 9. دانشجویانی که در زبان انگلیسی ضعیف هستند می‌توانند قبل از رفتن به خارج از کشور، در طول سال‌های تحصیل در مالزی مهارت های زبانی خود را بهبود بخشند.
 10. ارائه برنامه تحصیلی انتقال اعتبار و اعطای دو مدرک همزمان منجر به افزایش فرصت‌ برای تحصیلات عالی در  خارج از کشور مالزی است.

کسب جایگاه‌های شغلی برتر با استفاده از برنامه انتقال اعتبار

دانشجویانی که با استفاده از برنامه انتقال اعتبار دانشگاه های مالزی درس می‌خوانند علاوه بر دانش عمیق، مهارت‌های عالی به دست می‌آورند. برگ برنده این دانشجویان چه برای ادامه تحصیل و چه برای کار، مدرکی است که در دست دارند. دو مدرک همزمان از مالزی و دانشگاه های دنیا که پیوندهای قوی با صنعت و تجارت دارند، خبر از موقعیت‌های شغلی بی‌نظیری برای آنها دارد. فقط یکی از دلایل فارغ التحصیلی از دانشگاه های انگلستان مدارک تحصیلی آنها است که جزو قابل استخدام ترین ها در جهان به شمار می‌رود. 

کاهش هزینه های تحصیل با استفاده از برنامه انتقال دانشجویان دانشگاه های مالزی

بسیاری از دانشجویان بین المللی و حتی مالزیایی به دلایل اقتصادی از برنامه انتقال اعتبار دانشگاه های مالزی استفاده می‌کنند. این دلایل را با هم بخوانیم: 

عوامل اقتصادی و مدیریت هزینه‌ها دلیل اصلی استفاده از برنامه انتقال اعتبار دانشگاه های مالزی است. دانشجویانی که توان مالی بالایی ندارند و در عین حال علاقه مند به استفاده از تحصیلات باکیفیت و اخذ مدرک معتبر جهانی هستند، با استفاده از این برنامه می‌توانند به اهداف‌شان برسند. 

دریافت آموزش‌های باکیفیت جهانی با هزینه‌ای کمتر، دانشجویان بین المللی می‌توانند با صرف هزینه‌ هایی کمتر آموزش‌هایی باکیفیت‌تر دریافت کنند. هزینه زندگی در مالزی بسیار کمتر از محبوب ترین مقاصد تحصیلی مانند انگلستان است. بنابراین، تحصیل در مالزی به عنوان بخشی از برنامه انتقال هزینه‌های شما را در طول دوره تحصیل به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد. 

تحصیل تضمینی در مالزی با مشاوره شریف

اگر می‌خواهید راه طولانی تحصیل در مالزی را هموار کنید و با سرعت بیشتری آن را طی کنید با مشاوره شریف همراه شوید. مشاوره شریف قریب به 20 سال زندگی در مالزی از تجربیات خود برای شما می‌گوید. از جمله توانایی‌های منحصر‌ به فرد مشاوره شریف می‌توان به این موارد اشاره کرد:

 • دارا بودن جامع‌ترین و بزرگترین بانک اطلاعاتی دانشگاه‌ ها، آموزشگاه‌های زبان و مدارس بین‌المللی در مالزی‌‌
 • استفاده از با تجربه‌ترین مشاوران با اطلاعات به‌روز
 • شناخت بسیار دقیق از ساختار دانشگاه های مالزی و تمامی دانشکده‌های پارتنر آن
 • ارتباطات مستقیم با دانشکده‌ها، اساتید و کارکنان دانشگاه های مالزی 

مالزی تخصص ماست.

همین حالا تماس بگیرید۲۲۸۴0140 – ۰۲۱

منبع:

https://www.studymalaysia.com/education/higher-education-in-malaysia/private-education-route-for-bachelors-degree-programmes-and-professional-qualifications

https://aljawaz.com/en/twinning-programs-in-malaysia/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *