تماس فوری
پیام از طریق واتساپ
قانون جدید ورود و خروج ارز به مالزی

میزان ارز مالزی مجاز همراه مسافران در 1402 چقدر است؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه
4.9/5 - (273 امتیاز)

با توجه به اینکه قوانین ورود و خروج ارز رینیگت مالزی هر ساله با تغییراتی همراه است، قبل از سفر به مالزی باید اطلاعات خودتان را بروز کنید. جهت اطلاع آیا می‌دانید میزان ارز مجاز همراه مسافران مالزی در سال 1402 چقدر است؟ برای اطلاع از قوانین ورود و خروج ارز مالزی در سال 2023 در این مقاله از شریف اِستادی همراه ما باشید.

کنترل ارز (FEC) در مالزی

کنترل ارز (FEC) در مالزی توسط قانون کنترل مبادلات، 1953 اداره می شود. کنترل کننده ارز، رئیس بانک نگارا مالزی (BNM) است که همچنین به عنوان تنظیم کننده معاملات ارزی در مالزی عمل می کند. بانک متعهد است که اطمینان حاصل کند که قوانین اداره ارز (FEA) همچنان به حمایت و ارتقای رقابت پذیری اقتصاد از طریق ایجاد یک محیط حمایتی و تسهیل کننده برای فعالیت های تجاری، تجاری و سرمایه گذاری ادامه می دهد.

این قانون محدودیت های کلی را برای معاملات ارزی توسط ساکنان و غیر مقیم اعمال می کند. هیچ محدودیتی برای افراد غیر مقیم برای سرمایه گذاری در مالزی برای خرید دارایی‌های رینگیت، مانند دارایی زمین و اوراق بهادار وجود ندارد. همچنین هیچ محدودیتی برای افراد غیر مقیم برای انتقال به خارج از کشور، به ارز خارجی، تمام سود، بازده و درآمد حاصل از سرمایه گذاری های خود در مالزی وجود ندارد.

دستورالعمل‌های کمیته سرمایه‌گذاری خارجی (FIC) قبل از 30 ژوئن 2009 بیان می‌کند که هرگونه تحصیل دارایی توسط منافع خارجی نیازمند تأییدیه FIC است. از زمان آزادسازی دستورالعمل‌های FIC، در صورتی که تملک Bumiputra (مالایی) یا منافع دولت را برای دارایی‌های بیش از 20 میلیون رینگیت (تقریباً 5.62 میلیون دلار آمریکا) کاهش دهد، تأیید برای تملک دارایی از واحد برنامه‌ریزی اقتصادی (EPU) وزارت نخست‌وزیر الزامی است. ). این خرید مستقیم یا غیر مستقیم (از طریق سهام) را در بر می گیرد.

ساکنان مالزی بدون اجازه قبلی کنترلر مالزی مجار به:

  • خرید یا قرض گرفتن ارز خارجی،
  • فروش یا قرض دادن ارز خارجی به شخصی،
  • پرداخت هر گونه پرداختی به رینگیت مالزی به افراد غیر مقیم در داخل و خارج از مالزی،
  • یا معامله با دارایی های رینگیت در مالزی نیست.

اطلاعات ورود به فرودگاه کوالالامپور

کلیک کنید

میزان ارز مجاز همراه مسافران مالزی در 1402

مالزی قوانین کشور مالزی برای ورود و خروج ارز به منظور حمایت از پول ملی و جلوگیری از پولشویی است. با قوانین مالزی درباره ورود و خروج ارز بیشتر آشنا شوید:

  • شما می توانید معادل 10000 دلار برای هر نفر همراه داشته باشید.
  • به طور کلی، محدودیتی برای ورود و خروج ارز رینگیت از  مالزی ندارید،با این حال، ذکر این نکته ضروری است که اگر کل مبلغ بیش از 10000 دلار باشد، اظهارنامه ساده در فرم 22 گمرک (بورنگ کستم 22) الزامی است.
  • توجه داشته باشید که این قاعده برای همه ارزها و حتی طلا و جواهرات نیز برقرار است. 
  • تمام ارزهای خارجی که به کشور مالزی وارد می‌کنید باید اعلام شود.
  • اگر ارزی را از کشور خارج می‌کنید، حداکثر مقدار ارزی که می‌توانید حمل کنید، مبلغی است که در زمان ورود به کشور اعلام کرده‌اید. به عبارتی، نمی‌توانید بیشتر از آنچه وارد کرده‌اید، از کشور خارج کنید.

این قوانین هم برای شهروندان و هم برای افراد غیر مقیم قابل اجرا است! بنابراین، چه محلی هستید و چه یک بازدیدکننده، هنگام ورود یا خروج از کشور زیبای مالزی، آزادی حمل اسکناس ارز و چک مسافرتی بدون محدودیت را تجربه کنید. پس، چمدان‌های خود را ببندید و با خیال راحت ویزای مالزی خود را بگیرید، زیرا می‌دانید که انعطاف‌پذیری مالی شما حد و مرزی ندارد.

به خاطر داشته باشید در صورت اعلام نکردن این مقدار پول، ممکن است مجبور به پرداخت جریمه و یا حتی زندان شوید.

خرید ارز مالزی از صرافی‌های ایران 

در صرافی‌های ایران، پول مالزی به عنوان یکی از ارزهای خارجی قابل تبدیل و فروش است. واحد پول مالزی Ringgit مالزی است که به صورت رسمی به رینگیت معروف است. اگر شما به دلیل سفر به مالزی نیاز به پول محلی آن کشور دارید، می‌توانید به صرافی‌ها، بانک‌ها و باجه‌های مربوطه در ایران مراجعه کنید تا پول مالزی را دریافت کنید.

به منظور تهیه پول مالزی می‌توانید از نقدی (banknote) یا کارت بانکی خود استفاده کنید. نرخ تبدیل و قیمت پول مالزی ممکن است با توجه به شرایط بازار و نرخ ارز تغییر کند. بنابراین، می‌توانید قبل از سفر خود با استعلام قیمت از صرافی‌ها یا بانک‌ها، اطلاعات جدیدتر را درباره نرخ تبدیل پول مالزی دریافت کنید.

اخذ ویزای سوشیال مالزی در 3 روز با مشاوره شریف

اکنون که با قوانین ورود و خروج ارز از ایران آشنا شدید، می‌توانید با انتخاب کشور هدف، اقدامات لازم را برای خرید ارز و تهیه ویزا انجام دهید. این نیز بخصوص برای مسافرانی که راهی مالزی هستند، بسیار سهل است؛ چرا که ما در مشاوره شریف در عرض 3 روز ویزای سوشیال مالزی را برای‌تان تهیه می‌کنیم.

همین حالا تماس بگیرید۲۲۸۴۰۱۴۰ – ۰۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *