تماس فوری
پیام از طریق واتساپ
رشته پرستاری در مالزی

تحصیل پرستاری در مالزی

زمان مطالعه: 4 دقیقه
5/5 - (4 امتیاز)

تحصیل پرستاری در مالزی شامل یک دوره 4 ساله است که نیازی به آزمون ورودی ندارد. شما، بدون محدودیت سنی و گپ تحصیلی و حتی بدون نیاز به مدرک زبان می‌توانید برای پرستاری در مالزی اپلای کنید. جزئیات بیشتر را در ادامه خواهید خواند!

مشاوره شریف؛ نماینده فعال بیش از هفتاد دانشگاه، کالج و مدرسه بین المللی در مالزی است.

چرا تحصیل پرستاری در مالزی؟

با هم مزایای تحصیل پرستاری در مالزی را بخوانیم:

 • امکان تحصیل به زبان انگلیسی
 • کسب آمادگی در دوره‌های پریمدیکال و یا فاندیشن
 • امکان بالا بردن مهارت زبان قبل از تحصیل در دوره‌های فاندیشن
 • هزینه‌های مقرون به صرفه تحصیلی
 • فرصت‌های شغلی خوب با درآمد بالا پس از فارغ التحصیلی

شرایط تحصیل پرستاری در مالزی

حداقل سن 17 سال
مدرک زبان آیلتس 5.5 یا معادل آن
مدرک تحصیلی مورد نیاز دیپلم و پیش دانشگاهی قدیم/ دیپلم 12 ساله
معدل ترجیحاً بالای 15

توجه: در صورت نداشتن مدرک زبان، می‌توانید در دوره زبان دانشگاه شرکت کنید و پس از شرکت در آزمون و کسب نمره حد نصاب، وارد دانشگاه شوید. شما برای دوره کاردانی یک سال و برای کارشناسی، ارشد و دکتری تنها 6 ماه فرصت دارید تا نمره زبان مورد نیازتان را اخذ کنید.

هزینه تحصیل رشته پرستاری در مالزی

هزینه تحصیل پرستاری در مالزی

هزینه تحصیل پرستاری در کشور مالزی بسته به دانشگاه و مقطع تحصیلی متفاوت است؛ با این حال هزینه کاردانی پرستاری در دانشگاه سان وی و هزینه تحصیل کارشناسی و کارشناسی ارشد پرستاری در دانشگاه ماهسا سالیانه حدود 6,000 تا 8,000 دلار معادل 24,000 تا 32,000 رینگیت مالزی است.

برنامه تحصیلی پرستاری در مالزی 

زمان لازم برای تحصیل پرستاری در مالزی بستگی به مقطع تحصیلی شما دارد. برای تحصیل رشته پرستاری در مالزی چند گزینه پیش رویتان است:

 • تحصیل پرستاری در مقطع فوق دیپلم
 • تحصیل پرستاری در مقطع کارشناسی
 • تحصیل پرستاری در مقطع کارشناسی ارشد
 • تحصیل در مقطع دکتری DNP یا PhD

زمان لازم برای گرفتن کاردانی پرستاری در مالزی 2/5 سال است. در این دوره دانشجویان اصول اولیه پرستاری، ارتباطات، مراقبت‌های اولیه بهداشتی، روانشناسی، مراقبت‌های پرستاری برای انواع مختلف بیماران و غیره را آموزش می‌بینند. پس از آن می‌توانند دوره کارشتاسی را به مدت 1 یا 1/5 سال بگذرانند. بنابراین کارشناسی پرستاری در مالزی یک دوره 4 ساله است.

اگر به فکر ادامه تحصیل باشید، پس از اخذ مدرک کارشناسی ارشد، می‌توانید برای نقش‌هایی به عنوان متخصص پرستاری، متخصص بیهوشی و پرستار ماما درخواست دهید. همچنین؛ پرستارانی که می‌خواهند پیشرفت بیشتری داشته باشند می‌توانند وارد دوره دکتری DNP یا PhD شوند تا بتوانند به عنوان محقق علمی یا استاد دانشگاه در علوم پرستاری کار کنند.

مهارت های لازم برای تحصیل پرستاری در مالزی

بازار کار پرستاری در مالزی

تحصیل در دوره پرستاری مالزی به این معنا نیست که گزینه شغلی شما محدود به پرستاری می‌شود؛ چراکه تخصص‌ها و گزینه‌های زیادی برای مشخص کردن مسیر شغلی در این رشته وجود دارد. البته باید بدانید که هر یک از این مشاغل چالش‌ها و مسئولیت‌های خاص خود را دارند. 

متقاضیان تحصیل پرستاری مالزی پس از گرفتن لیسانس، می‌توانند به عنوان پرستار یا کارمند در هیئت پرستاری مالزی ثبت نام کرده و کار خود را به عنوان پرستار آغاز کنند. مشاغل دیگری که پرستاران می‌توانند داشته باشند:

 1. پرستار کودکان
 2. پرستار RN
 3. پرستار زایمان و زایمان
 4. پرسنل پرستار
 5. پرستاری بیماران ناتوان و بیماران روانی
 6. مدیر خدمات بهداشتی
 7. پرستار ناتوانی یادگیری
 8. مربی پرستار
 9. پرستار مسافرتی
 10. مدیر پرستاری
 11. پرستار مراقبت پرستاری
 12. پرستار مدرسه
 13. پرستار بیمارستان و کلینیک‌ها
 14. پرستار مراکز توانبخشی
[/toggle]

درآمد رشته پرستاری در مالزی

آینده شغل پرستاران و کسانی که در زمینه مراقبت‌های بهداشتی مالزی فعال هستند، بسیار درخشان و روشن است. برای پرستاران در مالزی، فرصت‌های شغلی زیادی فراهم است ولی حقوق و دستمزد بین شاخه‌های مختلف پرستاری به شدت متفاوت است. با نگاهی به این جدول، حداقل و حداکثر درآمد پرستاری در مالزی را ببینید.

 • درآمد مشاغل پرستاری در مالزی، ماهیانه حدود 6,360 رینگت است.
 • کمترین دامنه حقوق شغل پرستاری در مالزی 4,080 رینگت است.
 • بیشترین سقف درآمد پرستاری در مالزی تا 12,300 رینگت است.

بهترین دانشگاه‌های مالزی برای تحصیل پرستاری

بهترین دانشگاه های مالزی برای تحصیل پرستاری در مالزی

نوبتی هم که باشد وقت تصمیم‌گیری و انتخاب است. برای تحصیل در مالزی و بهترین دانشگاه‌های آن آماده شوید! چون می‌خواهیم لیستی از بهترین‌های مالزی را به شما معرفی کنیم. با بهترین دانشگاه های مالزی ارائه دهنده رشته پرستاری آشنا شوید:

1- دانشگاه سان وی

دانشگاه سان وی مالزی، یکی از معروف‌ترین دانشگاه‌های خصوصی و بین المللی مالزی است که در شهر سان وی سیتی کوالالامپور واقع شده است. این دانشگاه رشته پرستاری را در مقطع کاردانی ارائه می‌دهد.

2-دانشگاه ماهسا مالزی

دانشگاه ماهسا، یک مؤسسه آموزش عالی خصوصی مشهور و معتبر در مالزی است. در دانشگاه MAHSA برنامه‌هایی در سطوح مختلف از پایه و دیپلم گرفته تا کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می‌شود. رشته‌های علوم پزشکی ارائه شده در دانشگاه ماهسا شامل مراقبت‌های بهداشتی، پزشکی، پرستاری، داروسازی، دندانپزشکی، علوم زیستی و غیره است.

3-دانشگاه UM مالزی

دانشگاه UM مالزی (دانشگاه مالایا) قدیمی‌ترین دانشگاه دولتی در مالزی است که با مساحتی بالغ بر 922 هکتار در جنوب غربی کوالالامپور واقع شده است. این دانشگاه متعهد به آموزش، یادگیری، انجام تحقیقات و ارائه خدمات با کیفیت در سطح جهانی است. رسالت اصلی مالایا تولید و ارتقای دانش از طریق تلاش‌های بهبود و مستمر است.

4-دانشگاه UKM مالزی

دانشگاه UKM مالزی، معروف به دانشگاه ملی مالزی است که دارای رتبه 150 در سال 2021 است. این دانشگاه دولتی در بندر بارو بانگی، سلانگور، در جنوب کوالالامپور واقع شده است. همکاری این مرکز علمی با دانشگاه‌های سراسر جهان امتیازی برای تحصیل در آن است. این دانشگاه در مقطع ارشد و دکتری دانشجوی پرستاری می‌پذیرد.

5-دانشگاه بین المللی پزشکی مالزی

دانشگاه بین المللی پزشکی مالزی IMU اولین دانشگاه خصوصی پزشکی و علوم بهداشتی مالزی است. 29 سال سابقه تمرکز اختصاصی در آموزش مراقبت‌های بهداشتی این دانشگاه شهره است. این دانشگاه متخصص در رشته‌های پزشکی، علوم بهداشتی و برنامه‌های طب مکمل است و شامل پنج دانشکده پزشکی و بهداشت است. 

6-دانشگاه AIMST مالزی

دانشگاه AIMST، یک مؤسسه آموزشی عالی در مالزی است که در سال 1996 تأسیس شد. این دانشگاه به طور رسمی فعالیت خود را در 30 اکتبر 2001 آغاز کرد. 

7-دانشگاه علوم مالزی

دانشگاه علوم مالزی (USM)، اولین دانشگاه در مالزی است که توسط دولت برای شرکت در برنامه تسریع شده تعالی (APEX) انتخاب شده است. APEX برنامه‌ای سریع است که به مؤسسات عالی کمک می‌کند تا به جایگاهی جهانی برسند.

8-دانشگاه SEGi مالزی

دانشگاه SEGi، به عنوان یکی از بزرگترین ارائه دهندگان آموزش عالی خصوصی در مالزی است. این دانشگاه در حال حاضر به 20,000 دانشجو در پنج پردیس اصلی واقع در کوتا دامانسرا، کوالالامپور، سوبانگ جایا، پنانگ و ساراواک خدمات می‌دهد.

9-دانشگاه UPM مالزی

دانشگاه UPM مالزی یک دانشگاه تحقیقاتی پیشرو در مالزی است که در سردانگ، در کنار پایتخت اداری مالزی، پوتراجایا واقع شده است. UPM یک مرکز یادگیری و تحقیقاتی مشهور جهانی است که دانشجویان و کارکنان زیادی از سراسر جهان جذب کرده است.

چطور برای پرستاری مالزی اپلای کنیم؟

برای اپلای دانشگاه‌های مالزی باید از طریق نمایندگان دانشگاه‌های مالزی در سراسر دنیا اقدام کنید. ایرانیان نیز می‌توانند از طریق شریف اِستادی نماینده رسمی دانشگاه‌های مالزی در تهران برای اپلای اقدام کنند.

پروسه کلی اپلای رشته پزشکی در دانشگاه‌های مالزی به شرح زیر است:

 • انتخاب دانشگاه مورد نظر
 • تکمیل فرم درخواست پذیرش با ضمیمه مدارک خواسته شده و ارسال آن به دانشگاه
 • دریافت نامه اپروال از دانشگاه (نامه تأییدیه ویزا)
 • اقدام برای اخذ ویزای یکبار ورود مبتنی بر ویزای تحصیلی مالزی
 • دریافت ویزا و تهیه بلیط هواپیما برای سفر به مالزی و تکمیل پروسه ثبت نام
 • ورود به دانشگاه و انجام ثبت نام نهایی
 • درخواست ویزای تحصیلی مالزی

مدارک لازم برای پذیرش پرستاری در مالزی

 • مدرک تحصیلی قبلی
 • اسکن ریز نمرات مقاطع قبلی
 • گذرنامه معتبر با 18 ماه اعتبار
 • کپی پاسپورت
 • رزومه ای با تجربه مرتبط در زمینه پرستاری
 • توصیه نامه از معلمان یا کارفرمایان گذشته
 • اطلاعات تماس توصیه کننده
 • یک انگیزه نامه مقاله شخصی
 • فرمت سلامت
 • مدرک آیلتس یا تافل
 • تکمیل فرم درخواست

پذیرش تضمینی در  دانشگاه‌های مالزی با مشاوره شریف!

مشاوره شریف؛ با بیش از 20 سال تجربه و کسب نمایندگی انحصاری بهترین دانشگاه‌های مالزی، مجری و راهنمای شما در پروسه ثبت نام، پذیرش و اخذ ویزای تحصیلی مالزی است.

اکنون مفتخریم به داشتن بزرگترین بانک اطلاعاتی دانشگاه‌های مالزی در ایران. کافیست به ما اعتماد کنید.

همین حالا تماس بگیرید۲۲۸۴۰۱۴۰ – ۰۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *