تماس فوری
پیام از طریق واتساپ
فاصله تهران از كوالالامپور

فاصله تهران تا مالزی

زمان مطالعه: 5 دقیقه
4.8/5 - (240 امتیاز)

ماجراجویی برای کشف دنیایی جدید! شما هم از آن دسته آدم‌هایی هستید که دنبال فرصتی برای فرار از روزمرگی ها هستید؟ مالزی، یکی از کشورهایی است که برای تمام روزهای هفته‌‌، برنامه و تفریح پرهیجانی دارد، طوری که هیچ روز تکراری را در این کشور بارانی تجربه نخواهید کرد. فقط کافی است فاصله تهران تا مالزی را در پروازی 8 ساعته سر کنید، تا چشم‌تان‌ به طبیعت خیره کننده و جذابیت‌های این کشور جادویی روشن شود. نفس کشیدن در جایی مملو که از اکسیژن خالص است؛ درک متفاوتی از معنای زندگی به شما می‌دهد. 

می خوای بری مالزی؟

اینجا رو کلیک کن

سفر از ایران به مالزی

مالزی یکی از مقاصد محبوب گردشگران جهان است و فرودگاه‌های بزرگ و بین‌المللی این کشور میزبان مسافران زیادی از سراسر دنیا است. مکان‌های دیدنی و فرهنگ چندگانه مالزی دلیل اصلی محبوبیت این کشور در میان توریست‌های سراسر دنیا است. 

فرودگاه‌های متعدد و مدرن این کشور نیز با ارائه خدمات با کیفیت و دسترسی آسان به جاهای دیدنی مالزی سفر به این کشور را ساده کرده‌اند. 

سفر شما از ایران به مالزی، از فرودگاه بین‌المللی امام خمینی شروع می‌شود، جایی که قرار است تجربه حس و حال پرواز و انتظار برای یک سفر دوست داشتنی را تجربه کنید. پروازی کمتر از 10 ساعت برای رسیدن به سرزمین جنگل‌های بارانی!  

فاصله تهران از مالزی

قابل توجه کسانی که عدد و رقم و متر و کیلومتر برایشان اهمیت دارد؛ فاصله دقیق تهران تا مالزی 6,332 کیلومتر یا 3,935 مایل است. اگر می‌خواهید مسافت تهران تا مالزی را به روایت طول و عرض جغرافیایی بدانید، این جدول برای شما است.

فاصله 6290 كيلومتري يا 3908 مايلي

تهـــــــــــــران

كــوالالامپور

عرض جغرافيايي

35

شمالي

عرض جغرافيايي

3

شمالي

طول جغرافيايي

51

شرقي

طول جغرافيايي

101

شرقي

راس اوليه

113

شرق و جنوب شرقي

راس اوليه

311

شمال غربي

راس نهايي

131

جنوب شرقي

راس نهايي

293

جنوب شرقي

موقعیت جغرافیایی مالزی

کلیک کنید

معرفی فرودگاه های بین المللی مالزی

اولین فرودگاه مالزی که در پایتخت این کشور قرار دارد، فرودگاه بین‌المللی کوالالامپور است. این فرودگاه، که در حدود 45 کیلومتری جنوب شهر کوالالامپور قرار دارد، از بزرگترین و پرترافیک‌ترین فرودگاه‌های مالزی به شمار می‌رود.

فرودگاه بین‌المللی کوتا کینابالو نیز از دیگر فرودگاه‌های مهم مالزی است که در حدود 8 کیلومتری شهر کوتا کینابالو واقع شده است. این فرودگاه، به عنوان درگاهی برای دسترسی به جنگل‌های بارانی بورنئو و گوناگونی پرستاران طبیعت، شناخته می‌شود.

فرودگاه بین‌المللی پنانگ، که در حدود 16 کیلومتری جنوب غربی شهر گورگ تونکو عابدین قرار دارد، همچنین از فرودگاه‌های مهم مالزی است. این فرودگاه با دسترسی آسان به جزیره‌های دیدنی پنانگ، برای گردشگران بسیار جذاب است.

فرودگاه بین‌المللی لنکاوی که در حدود 8 کیلومتری شمال غربی پادانگ ماتسیرات قرار دارد، نیز از نکات برجسته گردشگری مالزی است. این فرودگاه با دسترسی آسان به جزیره زیبا و دیدنی لنکاوی، مکانی است که هر گردشگری می‌خواهد ببیند.

فرودگاه بین‌المللی سنداکان که در حدود 13 کیلومتری شهر سنداکان قرار گرفته، یکی از فرودگاه‌های مهم و استراتژیک مالزی به شمار می‌رود. این فرودگاه، نقطه پرواز بسیاری از مسافرانی است که به دیدار پارک ملی سپیلوک می‌روند.

و در نهایت فرودگاه بین‌المللی ملکا، که در حدود 10 کیلومتری شمال شرقی شهر ملکا واقع شده، یکی از فرودگاه‌های کوچکتر ولی مهم مالزی است. این فرودگاه نیز با دسترسی آسان به شهر تاریخی و فرهنگی ملکا، برای گردشگران بسیار جذاب است.

فرودگاه های مالزی فاصله تا شهر
فرودگاه بین المللی کوالالامپور 45 کیلومتری جنوب کوالالامپور
فرودگاه بین‌المللی کوتا کینابالو

8 کیلومتری شهر کوتا کینابالو

فرودگاه بین‌المللی پنانگ 16 کیلومتری جنوب غربی شهر گورگ تونکو عابدین
فرودگاه بین‌المللی لانکاوی 8 کیلومتری شمال غربی پادانگ ماتسیرات
فرودگاه بین‌المللی سنداکان 13 کیلومتری شهر سنداکان
فرودگاه بین‌المللی ملاکا 10 کیلومتری شمال شرقی شهر ملکا

فاصله ایران تا مالزی روی نقشه 

می‌خواهید فاصله ایران تا مالزی روی نقشه را ببینید؟ نگاهی به خاورمیانه بیندازید، انگشت‌تان را از گربه نشسته در نقشه، به سمت جزیره لوزی شکل غرق در آب‌های دریای چین در جنوب شرقی آسیا بکشید. دو نقطه از جهان با برجستگی‌‌های بی‌شمار! ایران، سرزمینی با تاریخ و تمدن هزاران ساله و مالزی، پرچمدار توسعه و پیشرفت منطقه!

فکر می‌کنید فاصله این دو کشور بر روی نقشه چقدر است؟

فاصله مالزی تا ایران، مسیری از برج میلاد تا برج‌های دوقلوی پتروناس است! 

این فاصله تنها یک خط ممتد روی نقشه نیست. سفری از سرزمین فرهنگ‌ و تمدن‌ به کشوری سرسبز با جمعیتی رنگارنگ و مهربان با زبان‌ها، اعتقادات و سبک زندگی متفاوت است. فاصله مالزی تا ایران روی نقشه، از غروب آفتاب در برج‌های شیشه‌ای تهران شروع شده و به طلوع آفتاب در چشمه‌های گرم پنانگ ختم می‌شود. 

فاصله ایران تا مالزی روی نقشه

از مالزی تا ایران چند ساعت است؟ 

هر کدام از شهرهای مالزی، چه با فاصله کمتر و چه بیشتر تا تهران، جاذبه‌های خاص و منحصر به فردی دارند. از جنگل‌های بکر و سواحل زیبای کوتا کینابالو گرفته تا معابر تاریخی و فرهنگی ملاکا، همه و همه پس از چند ساعت پرواز منتظر شما هستند. هرچه فاصله بیشتر، ماجراجویی بیشتر! زیبایی‌های مالزی با آغوش باز در انتظار شما است. 

  • اگر بخواهیم از تهران به کوالالامپور، پایتخت مالزی برویم، با توجه به مسیر پرواز و سرعت هواپیما، حدود 8 تا 9 ساعت پرواز خواهیم داشت. فاصله تهران تا فرودگاه بین‌المللی کوالالامپور حدود 6,300 کیلومتر است.
  • با پرواز از تهران به کوتا کینابالو، شهری در شرق مالزی، حدود 10 ساعت و نیم باید در هواپیما باشیم. فاصله تهران تا فرودگاه بین‌المللی کوتا کینابالو حدود 7,000 کیلومتر است.
  • اگر قصد داشته باشید به شهر پنانگ بروید، مدت زمان پرواز از تهران تا فرودگاه بین‌المللی پنانگ حدود 9 ساعت و 30 دقیقه است. فاصله این دو نقطه تقریبا 6,600 کیلومتر است.
  • مسافت تهران تا فرودگاه بین‌المللی لانکاوی نیز حدود 6,600 کیلومتر است و زمان پرواز حدود 9 ساعت و 40 دقیقه می‌باشد.
  • پرواز تهران به سنداکان نیز حدود 10 ساعت و 45 دقیقه به طول می‌انجامد و فاصله بین تهران تا فرودگاه بین‌المللی سنداکان تقریبا 7,100 کیلومتر است.
  • و در نهایت، پرواز از تهران به ملکا حدود 9 ساعت و 10 دقیقه طول خواهد کشید و فاصله تهران تا فرودگاه بین‌المللی ملکا حدود 6,450 کیلومتر است.

مسافت ایران تا مالزی

سفر به مالزی با ثبت خاطرات بی‌شماری در دفتر خاطرات‌تان همراه خواهد بود. فقط کافی است برای فاصله‌ زمانی پرواز مالزی تا ایران برنامه ریزی کنید تا سفر راحت و بی‌دردسری داشته باشید. 

زمان‌های اعلام شده براساس سرعت متوسط هواپیماهای مسافربری است و بسته به شرایط هوایی، نوع هواپیما و مسیر پرواز، ممکن است کمی تغییر کند. 
از تهران تا مالزی کیلومتر  زمان
تهران به کوالالامپور 6,300 کیلومتر 8 تا 9 ساعت پرواز
تهران به کوتا کینابالو 7,000 کیلومتر 10 ساعت و نیم
تهران به پنانگ  6,600 کیلومتر 9 ساعت و نیم
تهران به لنکاوی 6,600 کیلومتر 9 ساعت و نیم
تهران به سنداکان 7,100 کیلومتر 9 ساعت و 45 دقیقه
تهران به ملاکا 6,450 کیلومتر 9 ساعت و 10 دقیقه

آب و هوای مالزی، بهترین زمان سفر به مالزی

کلیک کنید

روزهای مختلف پرواز تهران به کوالالامپور 

پرواز تهران به کوالالامپور، یکی از پرطرفدار پروازهای مسافران ایرانی است. شرکت‌های هواپیمایی مختلفی برای پاسخگویی به این تقاضا، برنامه‌های پروازی متنوع را در روزهای مختلف هفته ارائه می‌دهند.

برای داشتن اطلاعات دقیق درباره‌ی روزهای پرواز و زمان‌بندی آنها، بهتر است به سایت‌های اینترنتی شرکت‌های هواپیمایی یا سایت‌های مرتبط با بلیط هواپیما مراجعه کنید؛ چرا که این اطلاعات بر اساس فصول مختلف سال، تقاضا و دیگر عوامل متغیر است. 

به یاد داشته باشید که برای سفر به مالزی، نه تنها روز پرواز، بلکه زمان رزرو و خرید بلیط نیز موثر است. بنابراین با برنامه‌ریزی دقیق و به موقع می‌توانید بیشترین بهره را از سفر خود ببرید. 

روزهای پرواز از تهران به کوالالامپور مهم است، ولی مهم‌تر از آن لحظات خوش و زیبایی است که قرار است انرژی و شادی زیادی به شما ببخشند. 

قیمت پرواز ایران از مالزی 

در محاسبه قیمت پرواز سفر از تهران به مالزی، اولین نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که قیمت بلیط هواپیما به بسیاری از عوامل بستگی دارد از جمله:

  • زمان پرواز مانند فصل، ماه، روز 
  • میزان پیش فروش
  • نوع کلاس بلیط از نوع اکونومی، بیزینس یا اول

علاوه بر موارد گفته شده قیمت‌ها ممکن است در طول زمان تغییر کنند. به طور کلی، می‌توان گفت که قیمت بلیط پرواز ایران به کوالالامپور در حدود چند صد تا چند هزار دلار متغیر است، بسته به شرایطی که بالا ذکر شد.

ایرلاین های پرواز تهران به کوالالامپور

چندین شرکت هواپیمایی در ایران هستند که پروازهای مستقیم یا غیرمستقیم از تهران به مالزی را ارائه می‌دهند. شرکت‌های هواپیمایی ایرانی مانند ایران ایر و ماهان ایر، از جمله این شرکت‌ها هستند. همچنین، شرکت‌های بین‌المللی مانند ترکیش ایرلاینز، قطر ایرویز، امارات و اتیهاد نیز پروازهای این مسیر را پوشش می‌دهند.

نکته‌ای که نباید از خاطر ببرید این است که قبل از سفر با دقت بررسی کنید که پرواز شما از تهران مستقیم است یا دارای توقف. همچنین، در نظر بگیرید که بعضی از ایرلاین‌ها ممکن است خدمات بیشتری را در طول سفر به شما ارائه دهند. 

سؤالات متداول

1-از تهران تا مالزی با هواپیما چند ساعت است؟

برای رسیدن از مالزی به ایران و بالعکس حدوداً 8 تا 9 ساعت است. این زمان می‌تواند بسته به شرایط آب و هوایی، سرعت باد و نوع هواپیما تغییر کند.

2- قیمت بلیط تهران به مالزی چقدر است؟

قیمت بلیط هواپیما از تهران به مالزی می‌تواند بسیار متفاوت باشد و بستگی به زمان سفر، ایرلاین، بخش فرودگاهی و سرویس‌های اضافی دارد. در سال 2023، قیمت بلیط از 50 میلیون تا 100 میلیون است. 

3- مسافت ایران تا مالزی با هواپیما چند کیلومتر است؟

مسافت هوایی از تهران به کوالالامپور، مالزی حدوداً 6,331 کیلومتر است.

4- مسافت دریایی مالزی تا ایران چقدر است؟

مسافت دریایی بین ایران و مالزی بستگی به مسیر انتخاب شده دارد و برای اینکه به طور دقیق این مسافت را بدانید، باید مسیر دریایی دقیق را مشخص کنید. اما به طور کلی، این مسافت می‌تواند حدود 7,000 کیلومتر یا بیشتر باشد.

اقامت در مالزی با مشاوره شریف

‌مشاوره شریف بهترین انتخاب برای پرواز به سوی مالزی است. ما پس از دو دهه تجربه‌ی فعالیت و ارائه‌ی خدمات در خصوص اخذ ویزای مالزی، بی‌شک به عنوان قوی‌ترین و حرفه‌ای‌ترین شرکت ایرانی ارائه‌دهنده‌ی خدمات اقامتی در این حوزه هستیم.

مشاوره شریف، با پشتوانه‌ی 20 سال تلاش و تجربه تخصصی در زمینه‌ی اقامت و اخذ ویزای مالزی، مجهز به اطلاعات کارشناسی و پیگیری‌های‌ مداوم است.  

همین حالا تماس بگیرید۲۲۸۴۰۱۴۰ – ۰۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *