چرا دانشگاه MMU مالزی؟ آموزشهای در سطح جهانی، دستیابی به آخرین دستاوردهای IT و صنعت مالتی مدیا و تحصیل در دانشگاهی همتراز با موفقیتهای دانشگاه Silicon Valley آمریکا، همان سکوی پرتابی است که برای پیشرفت در زمینهی مالتی مدیا به آن نیاز خواهید داشت. در این مقاله بیشتر با دانشگاه MMU مالزی آشنا خواهید شد.
دانشگاه مالتیمدیا مالزی یا MMU نخستین دانشگاه خصوصی مالزی است و امروز با دو پردیس اصلی در سایبرجایا و ملاکا، یکی از گزینههای تخصصی این کشور برای رشتههای فناوری، هوش مصنوعی، مهندسی، کامپیوتر، مدیریت و چندرسانهای محسوب میشود.
MMU در رتبهبندی جهانی QS 2027 در بازه 771 تا 780 جهان قرار دارد و شهریه کل بسیاری از دورههای کارشناسی آن برای دانشجویان بینالمللی بین 64٬750 تا 94٬500 رینگیت است.
- نوع دانشگاه: خصوصی
- پردیسها: سایبرجایا و ملاکا
- رتبه جهانی (QS 2027): ۷۷۱–۷۸۰
- شهریه کارشناسی بینالمللی: حدود ۶۴٬۷۵۰ تا ۹۴٬۵۰۰ رینگیت برای کل دوره
- رشتههای شاخص: هوش مصنوعی، علوم کامپیوتر، مهندسی، رباتیک، مدیریت و چندرسانهای
- ورودی بعدی کارشناسی بینالمللی: مارس/آوریل ۲۰۲۷
برای اپلای دانشگاه نیاز به مشاوره دارید؟
تیم ما در شریف استادی با بیش از 22 سال تجربه تخصصی در زمینه اخذ پذیرش از دانشگاههای مالزی و نمایندگی دانشگاه MMU، حامی و راهنمای دانشجویان ایرانی است.
از مشاوره تا اپلای دانشگاه و اخذ ویزای دانشجویی، همراه شما هستیم.
معرفی دانشگاه MMU مالزی
دانشگاه مالتی مدیا مالزی با نام انگلیسی Multimedia University و مخفف MMU، از دانشگاههای خصوصی باسابقه مالزی است که ارتباط نزدیکی با حوزه فناوری و صنایع دیجیتال این کشور دارد. پیشینه دانشگاه به مؤسسه مخابرات و فناوری اطلاعات بازمیگردد و در سال 1996 با نام Universiti Telekom به نخستین دانشگاه خصوصی مالزی تبدیل شد.
با توسعه کریدور چندرسانهای مالزی، نام دانشگاه به Multimedia University تغییر کرد و پردیس سایبرجایا نیز برای تربیت نیروی متخصص موردنیاز اقتصاد دیجیتال کشور توسعه یافت. پردیس سایبرجایا در سال 1999 بهصورت رسمی افتتاح شد.
تمرکز MMU فقط بر فناوری اطلاعات نیست. در کنار علوم کامپیوتر، هوش مصنوعی، مهندسی و رباتیک، این دانشگاه در حوزههای مدیریت، حسابداری، ارتباطات، سینما، حقوق و طراحی چندرسانهای نیز برنامه تحصیلی دارد.
اگر در حال مقایسه MMU با سایر دانشگاه های مالزی هستید، مهمترین تفاوت MMU تمرکز پررنگتر آن بر فناوریهای دیجیتال، مهندسی، محاسبات و رشتههای خلاق دیجیتال است.
رتبه و اعتبار دانشگاه MMU در سال 2027
بر اساس رتبهبندی جهانی QS World University Rankings 2027، دانشگاه MMU در بازه 771 تا 780 دانشگاههای برتر جهان قرار گرفته است. این نتیجه نسبت به رتبه 851–900 در QS 2026 نشاندهنده ارتقای جایگاه جهانی دانشگاه است.
| رتبهبندی | جایگاه MMU |
|---|---|
| QS جهانی 2027 | 771–780 جهان |
| QS جهانی 2026 | 851–900 جهان |
برای متقاضی ایرانی، رتبه جهانی تنها یکی از معیارهاست. در انتخاب MMU بهتر است رشته، شهریه، پردیس محل تحصیل، شرایط زبان و ارتباط رشته با بازار کار نیز همزمان بررسی شود.
چرا تحصیل در دانشگاه MMU مالزی؟
- تمرکز جدی بر فناوری: بخش مهمی از دورههای دانشگاه در حوزه هوش مصنوعی، علوم کامپیوتر، امنیت، شبکه، رباتیک و مهندسی ارائه میشود.
- تنوع رشته: علاوه بر فناوری، رشتههای مدیریت، مالی، حسابداری، ارتباطات، سینما و هنرهای دیجیتال نیز در دسترس هستند.
- دو پردیس تخصصی: دانشجویان بسته به رشته در سایبرجایا یا ملاکا تحصیل میکنند.
- شهریه مشخص برای دانشجوی بینالمللی: MMU جدول شهریه جداگانهای برای متقاضیان خارجی منتشر میکند.
- ارتباطات بینالمللی: دانشگاه بیش از ۱۳۰ دانشگاه همکار برای برنامههای تبادل و جابهجایی دانشجو معرفی کرده است.
- مسیرهای انتقال و ادامه تحصیل: برخی رشتهها دارای مسیرهای articulation با دانشگاههای خارجی هستند.
ساختار آموزشی دانشگاه مولتی مدیا چگونه است؟
سال تحصیلی MMU بر اساس سیستم سهترمی برنامهریزی میشود. در تقویم دانشگاه، دورههای آموزشی اصلی در بازههای مارس/آوریل، جولای/آگوست و اکتبر/نوامبر تعریف شدهاند. البته همه رشتهها و همه گروههای دانشجویان بینالمللی در هر سه ورودی پذیرش ندارند.
برنامههای کارشناسی معمولاً سه تا چهار سال طول میکشند. دورههای مهندسی عمدتاً چهار سالهاند، در حالی که بیشتر رشتههای کامپیوتر، مدیریت، هوش مصنوعی و چندرسانهای سه سال زمان میبرند.
در مقطع تحصیلات تکمیلی نیز برنامهها به شکل آموزشمحور، پژوهشمحور، ترکیبی و در بعضی رشتهها آموزش از راه دور ارائه میشوند.
جوایز و دستاوردهای دانشگاه MMU
MMU در سال 2026 چند دستاورد قابل توجه در حوزه فناوری، آموزش و نوآوری ثبت کرده است:
- دریافت Patron Award در نمایشگاه و رقابت بینالمللی ITEX 2026 و کسب ۱۱ مدال طلا و ۷ مدال نقره توسط تیمهای دانشگاه.
- دریافت جایزه Leading Malaysian University Excellence Award در اجلاس Malaysian Education and Learning Summit در آوریل ۲۰۲۶.
- دریافت تقدیر ملی برای همکاری با MYNIC در تقویت اکوسیستم دیجیتال مالزی.
- قرار گرفتن در شاخص Graduate Employability Index سال ۲۰۲۶ مؤسسه Talentbank.
- بهبود جایگاه چند رشته دانشگاه در رتبهبندی موضوعی QS سال ۲۰۲۶.
پردیسهای دانشگاه MMU مالزی
MMU در حال حاضر دو پردیس آموزشی اصلی در سایبرجایا و ملاکا دارد. انتخاب پردیس مستقیماً به رشته دانشجو وابسته است.
پردیس سایبرجایا MMU
پردیس سایبرجایا در یکی از مهمترین مراکز فناوری و دیجیتال مالزی قرار گرفته است. این پردیس حدود 200 ایکر وسعت دارد و بخش زیادی از رشتههای هوش مصنوعی، مهندسی، کامپیوتر، مدیریت، چندرسانهای، سینما و ارتباطات در آن ارائه میشوند.
دانشکدههای مستقر در سایبرجایا شامل مدیریت، چندرسانهای خلاق، هنرهای سینمایی، محاسبات و انفورماتیک، ارتباطات کاربردی و هوش مصنوعی و مهندسی هستند.
پردیس ملاکا MMU
پردیس ملاکا در منطقه Bukit Beruang قرار دارد و سابقه آن به مؤسسه مخابرات و فناوری اطلاعات بازمیگردد. این پردیس میزبان دانشکدههای بازرگانی، مهندسی و فناوری، علوم و فناوری اطلاعات و حقوق است.
دانشکدههای دانشگاه MMU
ساختار فعلی دانشگاه شامل دانشکدههای زیر است:
- دانشکده هوش مصنوعی و مهندسی
- دانشکده مهندسی و فناوری
- دانشکده محاسبات و انفورماتیک
- دانشکده علوم و فناوری اطلاعات
- دانشکده مدیریت
- دانشکده بازرگانی
- دانشکده چندرسانهای خلاق
- دانشکده هنرهای سینمایی
- دانشکده ارتباطات کاربردی
- دانشکده حقوق
رشتهها و شهریه دانشگاه MMU برای دانشجویان بینالمللی
جدول زیر بر اساس جدول رسمی شهریه دانشجویان بینالمللی MMU تنظیم شده است. مبلغ نوشتهشده شهریه کل برنامه تحصیلی است و به رینگیت مالزی محاسبه میشود؛ بنابراین نباید آن را با شهریه سالانه اشتباه گرفت!
| رشته | مدت | شهریه کل بینالمللی |
|---|---|---|
| کارشناسی مدیریت کسبوکار | 3 سال | 67٬250 رینگیت |
| کارشناسی بازاریابی | 3 سال | 67٬250 رینگیت |
| کارشناسی اقتصاد تحلیلی | 3 سال | 67٬250 رینگیت |
| کارشناسی مدیریت بنگاه دیجیتال | 3 سال | 67٬250 رینگیت |
| کارشناسی مالی | 3 سال | 67٬250 رینگیت |
| کارشناسی حسابداری | 3 سال | 78٬600 رینگیت |
| کارشناسی مدیریت منابع انسانی | 3 سال | 67٬250 رینگیت |
| کارشناسی تجارت بینالملل | 3 سال | 67٬250 رینگیت |
| کارشناسی بانکداری و مالی | 3 سال | 67٬250 رینگیت |
| کارشناسی مدیریت کسبوکار دیجیتال | 3 سال | 67٬250 رینگیت |
| کارشناسی علوم کامپیوتر | 3 سال | 77٬250 رینگیت |
| کارشناسی فناوری اطلاعات | 3 سال | 77٬250 رینگیت |
| کارشناسی علوم کامپیوتر ـ هوش مصنوعی | 3 سال | 77٬250 رینگیت |
| کارشناسی فناوری اطلاعات ـ ارتباطات داده و شبکه | 3 سال | 77٬250 رینگیت |
| کارشناسی فناوری اطلاعات ـ فناوری امنیت | 3 سال | 77٬250 رینگیت |
| کارشناسی رباتیک هوشمند | 3 سال | 77٬250 رینگیت |
| کارشناسی هوش مصنوعی کاربردی | 3 سال | 77٬250 رینگیت |
| کارشناسی مهندسی برق | 4 سال | 94٬500 رینگیت |
| کارشناسی مهندسی مکانیک | 4 سال | 94٬500 رینگیت |
| کارشناسی چندرسانهای ـ انیمیشن | 3 سال | 77٬250 رینگیت |
| کارشناسی ارتباطات راهبردی | 3 سال | 64٬750 رینگیت |
دانشجوی بینالمللی در دورههای حضوری کارشناسی علاوه بر شهریه برنامه، در زمان پذیرش با هزینههای اولیه نیز روبهرو است. MMU برای ثبتنام 2٬000 رینگیت، پردازش بینالمللی و ویزای دانشجویی 3٬500 رینگیت و ودیعه 1٬500 رینگیت اعلام کرده است؛ مجموع این پرداخت اولیه 7٬000 رینگیت است.
هزینه خدمات و فعالیتهای دانشجویی نیز برای ترمهای بلند 160 و برای ترم کوتاه 80 رینگیت اعلام شده است.
شهریه چند رشته کارشناسی ارشد MMU
| رشته | شهریه کل بینالمللی |
|---|---|
| کارشناسی ارشد مهندسی مخابرات | 25٬875 رینگیت |
| کارشناسی ارشد مدیریت کسبوکار مهندسی | 25٬250 رینگیت |
| کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر | 29٬000 رینگیت |
| کارشناسی ارشد چندرسانهای خلاق | 24٬650 رینگیت |
| MBA مدیریت کسبوکار | 23٬600 رینگیت |
در مقطع کارشناسی ارشد آموزشمحور نیز هزینه اولیه پذیرش و ویزای دانشجوی بینالمللی مجموعاً 7٬000 رینگیت است و دانشگاه سالانه 200 رینگیت هزینه توسعه دانشجویی دریافت میکند.
بورسیه دانشگاه MMU برای دانشجویان بینالمللی
MMU برای دانشجویان خارجی طرحهای کمکهزینه و بورسیه جداگانه دارد. مهمترین گزینه دوره کارشناسی، MMU Merit International Scholarship است.
در آخرین شرایط منتشرشده برای دانشجویان بینالمللی، پس از اعلام نتیجه نخستین ترم بلند دوره کارشناسی، دانشجوی دارای معدل CGPA بین 3٫50 تا 3٫74 میتواند مشمول 25 درصد معافیت از شهریه شود و برای CGPA برابر 3٫75 یا بیشتر میزان معافیت به 50 درصد میرسد. برای ادامه بورسیه نیز حفظ معدل تعیینشده دانشگاه الزامی است.
مهلت بورسیه Merit بینالمللی مربوط به دوره اعلامشده در سال 2026، دوم اکتبر 2026 بود که در حال حاضر بسته شده است. بنابراین متقاضی ورودی مارس/آوریل 2027 باید اطلاعیه بورسیه همان ورودی را مبنا قرار دهد.
در مقاطع پژوهشمحور نیز MMU Achievers Research Scholarship برای کارشناسی ارشد و دکتری ارائه میشود. برای کارشناسی ارشد پژوهشی، حداقل CGPA اعلامشده 3٫67 است. برای دکتری نیز بسته به مدرک ورودی، علاوه بر سوابق تحصیلی ممکن است سابقه مقاله نمایهشده در Scopus یا Web of Science لازم باشد.
امکانات و خدمات دانشگاه MMU مالزی
امکانات MMU با توجه به پردیس متفاوت است، اما دانشجویان به مجموعهای از فضاهای آموزشی، پژوهشی و رفاهی دسترسی دارند. از مهمترین امکانات دانشگاه میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
- کتابخانه و منابع دیجیتال دانشگاهی
- آزمایشگاههای تخصصی فناوری و مهندسی
- آزمایشگاههای هوشمند
- استودیوهای تولید و پستولید برای رشتههای سینما و چندرسانهای
- اینترنت بیسیم در محیط دانشگاه
- کلینیک و خدمات سلامت
- فضاهای غذایی و فروشگاهی
- مجموعههای ورزشی
- استخر شنا در پردیس سایبرجایا
- فضاهای مذهبی
- امنیت شبانهروزی
- بیش از ۱۰۰ باشگاه و انجمن دانشجویی
خوابگاه دانشگاه MMU مالزی
هر دو پردیس سایبرجایا و ملاکا خوابگاه داخل دانشگاه دارند و در اطراف پردیس نیز گزینههای خصوصی معرفی شدهاند.
خوابگاه پردیس سایبرجایا
خوابگاه داخل پردیس سایبرجایا دارای اتاقهای اشتراکی است. امکانات اعلامشده شامل تخت و تشک، کمد، میز و صندلی مطالعه، اینترنت، پنکه، فضای مشترک، آشپزخانه کوچک، رختشویخانه، ماشین لباسشویی، امنیت 24 ساعته و دسترسی به امکانات ورزشی است.
برای خوابگاه داخل پردیس، MMU مبلغ 250 رینگیت ودیعه امنیتی بهاضافه پیشپرداخت یک ماه بر اساس نوع اتاق دریافت میکند.
از گزینههای خارج پردیس نیز مجموعه The Arc @ Cyberjaya معرفی شده که حدود یک کیلومتر با دانشگاه فاصله دارد و سرویس رفتوبرگشت به MMU دارد.
خوابگاه پردیس ملاکا
خوابگاه ملاکا نیز در داخل پردیس قرار دارد و امکاناتی مانند تخت، کمد، میز مطالعه، اینترنت، فضای مشترک، ماشین لباسشویی و امنیت 24 ساعته ارائه میکند. برای این خوابگاه نیز ودیعه 250 رینگیت و پیشپرداخت یک ماه در نظر گرفته شده است.
شرایط پذیرش دانشگاه MMU برای دانشجویان ایرانی
شرایط پذیرش دقیق به مقطع و رشته بستگی دارد، اما برای دانشجوی ایرانی باید دو بخش جداگانه بررسی شود: مدرک تحصیلی ورودی و مدرک زبان انگلیسی.
شرایط کلی کارشناسی
متقاضی کارشناسی باید مدرک پیشدانشگاهی، فاندیشن، دیپلم معتبر پس از دبیرستان یا مدرکی معادل شرایط ورود به دوره کارشناسی مالزی داشته باشد. رشتههایی مانند مهندسی، علوم کامپیوتر، حسابداری و مالی ممکن است پیشنیازهای مشخص ریاضی یا دروس مرتبط داشته باشند.
برای رشتههای مدیریت، یکی از مسیرهای رایج دانشگاه قبولی در Foundation یا مدرک معادل با شرایط علمی تعیینشده است. برای بسیاری از دورههای کارشناسی، حداقل نمره زبان در بازه IELTS 5.0 تا 5.5 قرار دارد؛ بعضی رشتهها مانند مالی به IELTS 6.0 یا معادل آن نیاز دارند.
شرایط زبان انگلیسی
MMU برای دانشجویان بینالمللی حداقل زبان را به تفکیک برنامه تعیین کرده است. بهطور کلی:
- بیشتر دورههای فاندیشن: IELTS 4.0 یا معادل آن
- بسیاری از رشتههای مهندسی و کامپیوتر: IELTS 5.0 یا معادل آن
- بسیاری از رشتههای مدیریت: IELTS 5.5 یا معادل آن
- برخی رشتههای مالی: IELTS 6.0 یا معادل آن
بنابراین نمره زبان باید بر اساس رشته انتخابی بررسی شود و نمیتوان یک نمره واحد را برای تمام رشتههای MMU در نظر گرفت.
مدارک اصلی موردنیاز
- گذرنامه معتبر
- مدرک و ریزنمرات آخرین مقطع تحصیلی
- ترجمه انگلیسی مدارک تحصیلی
- مدرک زبان در صورت نیاز رشته
- عکس و مدارک هویتی موردنیاز پرونده بینالمللی
- مدارک تکمیلی موردنیاز برای صدور پذیرش و ویزای دانشجویی
پذیرش دانشگاه MMU با شریف استادی
در MMU شرایط ورود و زبان برای هر رشته متفاوت است. شریف استادی با بررسی مدرک تحصیلی، معدل، رشته موردنظر و سطح زبان شما مشخص میکند کدام برنامه و پردیس برای پروندهتان مناسبتر است و مراحل پذیرش و ویزای دانشجویی را مرحلهبهمرحله پیگیری میکند.
تقویم آموزشی و تاریخ ثبتنام دانشگاه MMU
نکته مهم برای متقاضی بینالمللی این است که در اکتبر 2026، ورودی کارشناسی اکتبر MMU برای دانشجویان خارجی باز نیست. بر اساس صفحه رسمی پذیرش دانشگاه، ورودی بعدی کارشناسی برای دانشجویان بینالمللی مارس/آوریل 2027 است.
| مورد | تاریخ |
|---|---|
| ورودی بعدی کارشناسی بینالمللی | مارس/آوریل 2027 |
| آخرین مهلت درخواست اعلامشده | 23 فوریه 2027 |
| شروع کلاسها | 29 مارس 2027 |
| تحصیلات تکمیلی اکتبر/نوامبر 2026 برای خارجیها | بسته شده |
| ورودی بعدی تحصیلات تکمیلی بینالمللی | مارس/آوریل 2027 |
دورههای پژوهشمحور کارشناسی ارشد و دکتری برخلاف دورههای آموزشمحور، طبق اعلام MMU در تمام طول سال درخواست میپذیرند.
دانشگاهها و مؤسسات همکار MMU
MMU اعلام کرده است که برای برنامههای تبادل دانشجو با بیش از 130 دانشگاه همکار در جهان ارتباط دارد. نوع همکاری بسته به دانشگاه میتواند شامل تبادل دانشجو، انتقال تحصیلی، مسیر articulation، پژوهش مشترک یا برنامههای کوتاهمدت باشد.
از جمله دانشگاهها و مؤسساتی که در صفحات رسمی فعلی MMU بهعنوان شریک یا طرف همکاری معرفی شدهاند میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
- دانشگاه هال بریتانیا
- دانشگاه نورثامبریا بریتانیا
- دانشگاه پلیموث بریتانیا
- دانشگاه علوم کاربردی دارمشتات آلمان
- مؤسسه فناوری و علوم کارونیا هند
- دانشگاه اسلامی سلطان آگونگ اندونزی
- دانشگاه لمباه دمپو اندونزی
برای نمونه، مسیرهای articulation دانشکدههای مدیریت و بازرگانی MMU با University of Hull و Northumbria University برای تعدادی از رشتههای کسبوکار و حسابداری ارائه شدهاند. در سپتامبر 2026 نیز MMU توافق تبادل دانشجو و تفاهمنامه همکاری با Darmstadt University of Applied Sciences امضا کرده است.
دانشگاه MMU کجاست؟
دانشگاه MMU دو پردیس اصلی دارد؛ بنابراین آدرس محل تحصیل بر اساس دانشکده و رشته شما متفاوت خواهد بود.
| پردیس | آدرس رسمی |
|---|---|
| سایبرجایا | Multimedia University, Persiaran Multimedia, 63100 Cyberjaya, Selangor, Malaysia |
| ملاکا | Multimedia University, Jalan Ayer Keroh Lama, 75450 Bukit Beruang, Melaka, Malaysia |
پردیس سایبرجایا برای دانشجویانی که در رشتههای فناوری، هوش مصنوعی، مهندسی، محاسبات، مدیریت و رشتههای خلاق تحصیل میکنند اهمیت بیشتری دارد. سایبرجایا یکی از قطبهای فناوری مالزی و در نزدیکی پوتراجایا قرار گرفته است. پردیس ملاکا نیز برای رشتههای مهندسی و فناوری، علوم فناوری اطلاعات، بازرگانی و حقوق استفاده میشود.
آیا دانشگاه MMU مالزی انتخاب مناسبی برای شماست؟
اگر اولویت شما رشتههای علوم کامپیوتر، هوش مصنوعی، امنیت، شبکه، رباتیک، مهندسی، فناوری اطلاعات یا چندرسانهای است، MMU یکی از دانشگاههایی است که ارزش بررسی جدی دارد. دلیل اصلی، تنوع برنامههای تخصصی فناوری، پردیس سایبرجایا و شهریه مشخص برای دانشجویان خارجی است.
در مقابل، صرفاً بر اساس رتبه جهانی تصمیم نگیرید. برای انتخاب نهایی بهتر است رشته دقیق، پردیس، شهریه کل، پیشنیازهای ریاضی، سطح زبان و برنامه شغلی خود را کنار هم قرار دهید. بهخصوص در MMU، تفاوت شرایط بین رشتههای مدیریت، کامپیوتر و مهندسی قابل توجه است.
اگر هدف شما تحصیل در رشتههای کامپیوتر، داده، شبکه یا هوش مصنوعی است میتوانید MMU را در کنار سایر گزینههای معرفیشده در مقاله تحصیل رشتههای فناوری اطلاعات در مالزی مقایسه کنید.
سؤالات متداول دانشگاه MMU مالزی
رتبه دانشگاه MMU در سال ۲۰۲۷ چند است؟
شهریه دانشگاه MMU برای دانشجویان بینالمللی چقدر است؟
هزینه اولیه ثبتنام دانشجوی خارجی در MMU چقدر است؟
دانشگاه MMU چند پردیس دارد؟
برای MMU چه نمره آیلتسی لازم است؟
ورودی بعدی MMU برای دانشجویان بینالمللی چه زمانی است؟
آیا MMU برای دانشجویان خارجی بورسیه دارد؟
آیا دانشگاه MMU خوابگاه دارد؟
بهترین رشتههای MMU کداماند؟
انتخاب رشته و پذیرش MMU با شریف استادی
اگر MMU در فهرست دانشگاههای مدنظر شماست، بررسی رشته و شهریه بهتنهایی کافی نیست. با تکیه بر 22 سال تجربه و آشنایی با روندهای مهاجرتی مالزی، شریف استادی میتواند شرایط تحصیلی شما را با رشتههای فعلی MMU تطبیق دهد و پرونده پذیرش و ویزای دانشجویی را مرحلهبهمرحله همراهی کند.
