تماس فوری
پیام از طریق واتساپ
ارزان ترین کشورها برای تحصیل

ارزان ترین کشور برای تحصیل

زمان مطالعه: 6 دقیقه
Rate this post

اگر همچنان گمان می‌کنید که به دلیل بودجه کم شما و هزینه های بالای تحصیل در خارج، فرصت‌های تحصیلی‌تان را  از دست داده‌اید؛ نا امید نباشید! در این مقاله ارزان ترین کشورها برای تحصیل در خارج از کشور را به شما معرفی می‌کنیم. شما می توانید هر یک از دانشگاه های این مناطق را در پذیرش جهانی پیدا کنید و برای آن درخواست دهید! بنابراین؛ شما همچنان می‌توانید با درآمد محدود دانشجویی‌، در بهترین مکان ها در سال 2024 تحصیل کنید. 

ارزان ترین کشورها برای تحصیل ایرانیان (رتبه 1 تا 10)

ارزان ترین کشورها برای تحصیل ایرانیان

1. آلمان

آلمان یکی از ارزان‌ ترین کشورهای اروپایی برای تحصیل ایرانیان است. دانشگاه های برتر این کشور کمک های مالی متعددی را ارائه می‌دهند که آن را به یکی از ارزان ترین و مقرون به صرفه ترین کشورها برای تحصیل تبدیل می‌کند. تحصیل در دانشگاه های دولتی آلمان هیچ هزینه ای ندارد. بنابراین اگر دانشگاه دولتی را انتخاب می‌کنید، تحصیلات عالی شما در آلمان رایگان می‌شود! حتی مهم نیست از چه ملیتی هستید.

دانشجویی که در آلمان تحصیل می کند تقریباً 850 یورو در ماه هزینه می‌کند. این شامل غذا، مواد غذایی، هزینه های حمل و نقل، قبوض تلفن و اینترنت، قبض گاز، برق، و غیره می شود. خوابگاه دانشجویی در آلمان بین 178 تا 1145 یورو در ماه متغیر است. فرصت های شغلی متعددی برای دانشجویان بین المللی در آلمان وجود دارد.

2. مالزی

مالزی به عنوان یکی از مقرون به صرفه ترین کشورها برای تحصیل در خارج از کشور برای دانشجویان بین المللی شناخته می‌شود و مجموعه گسترده‌ای از دانشگاه‌های تاپ را با هزینه‌های تحصیلی مقرون به صرفه ارائه می‌دهد. علاوه بر این، هزینه زندگی در مالزی به طور قابل توجهی معقول است و آن را به ویژه برای دانشجویان بین المللی که به دنبال ارزان ترین کشورها برای تحصیل در خارج از کشور هستند، جذاب می کند.

اگرچه هزینه های تحصیل در مالزی ممکن است از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت باشد، اما متوسط ​​شهریه‌ای که فرد ممکن است انتظار پرداخت آن را داشته باشد از 7000 تا 30000 رینگیت در سال برای دوره‌های پایه و حدود 10000 تا 40000 RM در سال برای دوره‌های تحصیلات تکمیلی متغیر است.

همچنین؛ هزینه یک زندگی راحت در مالزی برای یک دانشجوی بین المللی حدود 1500 تا 3000 رینگیت (360 تا 720 دلار) در ماه برآورد می‌شود. محل اقامت دانشجویی در مالزی از 300 تا 1000 رینگیت (72 تا 240 دلار) در ماه متغیر است.

ارزان ترین کشور برای مهاجرت تحصیلی

3. نروژ

نروژ یکی دیگر از ارزان ترین کشورها برای دانشجویان بین المللی پس از آلمان است. با داشتن دانشگاه های درجه یک کشور، متعهد به پیشرفت آموزش عالی با سیستم آموزشی مبتنی بر مهارت است. کشورهای اسکاندیناوی به دلیل کیفیت آموزش و نحوه برگزاری دوره های آموزشی برای کسانی که بودجه کمی دارند، مشهور هستند. همه، از جمله دانشجویان بین المللی در دانشگاه های دولتی نوردیک، می توانند تحصیلات عالی را به صورت رایگان دریافت کنند!

دانشگاه های دولتی برای برنامه های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری خود شهریه صفر دریافت می کنند. برای دانشگاه های خصوصی، شهریه دانشگاه های نروژ از حدود 7000 تا 19000 یورو در سال برای برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد آنها متغیر است. دانش آموزان معمولاً می توانند تا 800-1500 یورو در ماه برای خواربار، غذا و تفریح ​​خرج کنند. محل اقامت دانشجویی در نروژ حدود 300 تا 700 یورو در ماه است. این عوامل باعث می شود نروژ یکی از ارزان ترین کشورهای جهان برای تحصیل باشد.

4. فرانسه

از آنجایی که ما به دنبال ارزان‌ترین کشور برای دانشجویان بین‌المللی هستیم، فرانسه انتخاب ترجیحی دانشجویان در سراسر جهان است. جدا از فضای رمانتیک این کشور، این کشور همچنین یکی از کشورهای برتر برای جذب دانشجویان بین المللی در سراسر جهان است. هزینه های تحصیل در دانشگاه های مختلف در فرانسه کاملا مقرون به صرفه است، و این کشور را به یکی از ارزان ترین کشورها برای تحصیل دانشجویان بین المللی تبدیل می کند. متوسط ​​هزینه های تحصیل در فرانسه از 2500 تا 4000 یورو در سال برای دانشگاه های دولتی متغیر است.

هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی فرانسه از 3000 تا 10000 یورو در سال متغیر است. متوسط ​​هزینه زندگی دانشجویی در فرانسه حدود 1200 تا 1800 یورو در ماه است. برای اسکان دانشجویی در فرانسه، اجاره بها حدود 350 تا 850 یورو در ماه بر اساس محلی که دانشجو ترجیح می دهد در آن زندگی کند، می باشد.

5. هند

هند یکی از ارزان ترین کشورها برای دانشجویان بین المللی است. این کشور با هزینه بسیار پایین زندگی، موسسات آموزشی در سطح جهانی را نیز ارائه می‌دهد. این کشور دارای فرهنگ متنوعی است و فستیوال های رنگارنگ را در سراسر سال جشن می‌گیرد. متوسط ​​هزینه تحصیل برای موسسات معتبر مختلف در هند از 1175 تا 6000 دلار در سال متغیر است. داشتن شهریه‌های پایین در برخی از بزرگترین موسسات هند، آن را به یکی از مقرون به صرفه ترین کشورها برای دانشجویان بین المللی تبدیل می‌کند.

هزینه زندگی در هند نیز یکی از عواملی است که آن را ارزان ترین کشور برای تحصیل دانشجویان بین المللی در سطح جهانی می‌کند. میانگین اجاره مسکن دانشجویی در هند از 700 تا 2000 دلار در سال متغیر است. میانگین هزینه زندگی در هند با در نظر گرفتن هزینه‌های غذا، خواربار، حمل و نقل و تفریح، حدود 250 تا 300 دلار در ماه است. هزینه‌های کمتر شهریه و هزینه‌های زندگی، هند را به یکی از ارزان ترین کشورها برای تحصیل برای دانشجویان بین المللی تبدیل کرده است.

6. تایوان

یکی دیگر از کشورهای آسیایی در این لیست، تایوان یکی از ارزان ترین کشورها برای دانشجویان بین المللی است. دانشگاه های معتبر مختلف کشور مدارک و گواهینامه ها را در دوره های مختلف ارائه می دهند. متوسط ​​هزینه های تحصیل در این کشور از 3253 تا 6507 دلار آمریکا در سال متغیر است. فرصت های بورس تحصیلی فراوانی برای دانشجویان از هر ملیتی وجود دارد.

دولت تایوان فرصت های بورسیه تحصیلی متعددی را برای دانشجویان بین المللی برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می دهد. هزینه زندگی در این کشور بین 726 تا 940 دلار در ماه متغیر است. هزینه مهم دیگری که یک دانشجوی بین المللی باید در نظر بگیرد، اجاره مسکن دانشجویی است. هزینه متوسط ​​اقامت دانشجویی در تایوان حدود 300 تا 650 دلار است. عاملی که باید در نظر گرفت این است که حتی با داشتن یک اقتصاد پر رونق و استاندارد زندگی بالا، تایوان به عنوان یکی از ارزان ترین کشورها برای تحصیل برای دانشجویان بین المللی ثبت نام شده است.

7. لهستان

در کنار زیبایی منظره و پیشینه فرهنگی متنوع کشور، لهستان یکی از ارزان ترین کشورها برای تحصیل دانشجویان بین المللی است. لهستان دارای مؤسسات متعددی است که آموزش در سطح جهانی را ارائه می دهند که برای دانشجویان مقرون به صرفه است. چندین دانشگاه دولتی و خصوصی در لهستان برای انتخاب وجود دارد که هزینه تحصیل در آنها حدود 1000 تا 4500 دلار در سال است. شهریه های پایین لهستان را به یکی از ارزان ترین کشورها برای تحصیل در خارج از کشور تبدیل کرده است.

هزینه زندگی می تواند بر اساس اینکه در کدام قسمت از لهستان زندگی می کنید متفاوت باشد. اما زندگی در لهستان به عنوان یک دانشجو کاملا مقرون به صرفه است زیرا هزینه های زندگی ماهانه حدود 350 تا 600 دلار در ماه است. جدا از هزینه های روزانه، مهم ترین عامل دیگر، اجاره محل اقامت دانشجویی انتخابی شما در لهستان است. حدود 65 تا 155 دلار در ماه هزینه دارد. دانشگاه های مختلف در لهستان با توجه به مقرون به صرفه بودن، بورسیه تحصیلی ارائه می دهند. همچنین تحصیلات عالی برای دانشجویانی در لهستان (حتی بین‌المللی) که سفر تحصیلی خود را در دانشگاه‌های دولتی آغاز می‌کنند رایگان است و این کشور را به یکی از ارزان‌ترین کشورها برای دانشجویان بین‌المللی تبدیل می‌کند.

8- مکزیک

مکزیک پر از فرهنگ جالب و منحصر به فرد برای کشف، یکی از پربازدیدترین کشورهای آمریکای لاتین است و چیزهای زیادی برای ارائه به دانشجویان بین المللی دارد. هزینه های تحصیل متفاوت است و دانشگاه های خصوصی هزینه بیشتری دریافت می کنند و به طور متوسط ​​حدود 6300 دلار آمریکا در سال برای دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی در پایتخت، مکزیکو سیتی، که یکی از 100 شهر برتر جهان برای دانشجویان نامگذاری شده است. هزینه های زندگی نیز در مکزیک به طور معقولی پایین است، با تمام هزینه های زندگی در حدود 9250 دلار آمریکا با بودجه استاندارد در پایتخت یا 6450 دلار در جاهای دیگر. اگرچه زبان اصلی آموزش اسپانیایی است، اما دانشگاه های مکزیک دوره های بیشتری را به زبان انگلیسی برای جذب دانشجویان بین المللی ارائه می دهند.

9. نپال

نپال فقط به خاطر رشته کوه های خوش منظره و مردم دوستانه اش معروف نیست. این یکی از مقرون به صرفه ترین مکان ها برای تحصیل در خارج از کشور است. به سختی می توانید شهریه‌های ارزان تری نسبت به نپال پیدا کنید. مقرون به صرفه ترین دانشگاه ها حدود 1800 دلار در سال هزینه دارند، در حالی که دانشگاه های گران تر هنوز در حدود 3200 دلار آمریکا ارزان هستند.

در نپال امکان اقامت ارزان در هاستل‌ها و مهمانپذیرها وجود دارد. یک تخت در یک اتاق مشترک ممکن است به ازای هر شب 3 دلار آمریکا هزینه داشته باشد. هزینه زندگی در نپال 64.78 درصد کمتر از ایالات متحده است. اقلام ضروری مانند غذا و حمل و نقل نیز بسیار مقرون به صرفه هستند.

10. قرقیزستان

قرقیزستان که در آسیای مرکزی واقع شده است، یک مقصد تحصیلی کمتر شناخته شده است که هنوز هم می تواند یک آموزش با کیفیت خوب و سبک زندگی مقرون به صرفه را برای دانش آموزان فراهم کند. هزینه‌های تحصیل برای دانشجویان بین المللی از 5000 تا 10000 soms در دانشگاه های دولتی است که این یکی از ارزان ترین شهریه‌ها در جهان است! هزینه زندگی در این کشور نیز به طور قابل توجهی مقرون به صرفه است. بی دلیل نیست که سومین کشور ارزان در آسیا است! 

چه عواملی آنها را ارزان ترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی می‌کند؟

ارزانترین کشور برای مهارجت تحصیلی

کشورهای زیر به دلیل متغیرهای مختلف ارزان ترین کشورها برای تحصیل در خارج از کشور هستند. ما همه آنها را در اینجا گردآوری کرده‌ایم تا دانش‌آموزان تشخیص دهند که کدام کشور با بودجه آنها مطابقت دارد. تحصیل در خارج از کشور به دلیل عوامل متعددی از جمله بورسیه تحصیلی، کیفیت تحصیل، فرصت های شغلی و دانشگاه های برتر از نظر مالی یک گزینه امکان پذیر است. بیایید هر یک از آنها را جداگانه کشف کنیم.

1. شهریه

بخش بزرگی از هزینه های کلی یک دانشجوی بین المللی صرف هزینه های تحصیل می‌شود. تحصیل در کالج در ارزان ترین کشور در سراسر جهان به شما این امکان را می‌دهد که تا حد زیادی پس انداز کنید، با توجه به اینکه هزینه های تحصیل می تواند متفاوت باشد.

2. بورسیه

بورسیه ها راهی عالی برای هزینه تحصیل در خارج از کشور هستند، بنابراین منطقی است که یاد بگیرید چگونه بورس تحصیلی بگیرید. کشورهای مختلف و دانشگاه هایی که در آن قرار دارند پیشنهادهای بورسیه تحصیلی متعددی ارائه می دهند که آنها را به ارزان ترین کشورها برای دانشجویان بین المللی تبدیل می‌کند.

3. کیفیت آموزش

درک این نکته مهم است که حتی اگر ارزان ترین کشور را برای تحصیل در خارج از کشور انتخاب می‌کنید، کیفیت آموزش عامل مهمی است که باید در نظر بگیرید. هر مقداری که بخواهید برای تحصیل در خارج از کشور و محدوده بودجه خود هزینه کنید، ارزیابی کیفیت آموزش بسیار مهم است.

4. فرصت های شغلی

در کنار انتخاب ارزان ترین کشورها برای تحصیل برای دانشجویان بین المللی، همچنین پیشنهاد می شود که به دنبال فرصت های شغلی باشید. کار پاره وقت در حین تکمیل دوره انتخابی می تواند به شما در کسب درآمد اضافی کمک کند. این می‌تواند هزینه‌های روزانه‌تان را راحت‌تر کند و همچنین می‌تواند رزومه شما را با افزایش مسیر تجربه‌تان افزایش دهد.

5. اسکان دانشجو

محل اقامت دانشجویی یکی از مهمترین عواملی است که یک دانشجوی بین المللی باید در حین مهاجرت به خارج به آن فکر کند. همچنین از کشوری به کشور دیگر بسته به هزینه های زندگی در آن کشور خاص متفاوت است. پس فراموش نکنید که برای تصمیم‌گیری بهتر، بهترین کشورها برای زندگی را نیز بررسی کنید.

مشاوره رایگان تحصیل در خارج برای ایرانیان

در اینجا لیستی از 10 کشور ارزان و مقرون به صرفه را برای تحصیل در خارج از کشور ارائه کرده‌ایم. امیدواریم این لیست به شما کمک کند تا مقصد مناسب تحصیلی خود را در خارج از کشور پیدا کنید.

مشاوره شریف؛ مجری و راهنمای شما برای تحصیل در مالزی است. جهت راهنمایی و مشاوره رایگان همین حالا تماس بگیرید.   

همین حالا تماس بگیرید۲۲۸۴۰۱۴۰ – ۰۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *