تماس فوری
پیام از طریق واتساپ
ارزانترین مدارس بین المللی

ارزانترین مدارس بین المللی

زمان مطالعه: 5 دقیقه
5/5 - (1 امتیاز)

پیدا کردن ارزانترین مدارس بین‌المللی جهان بستگی به شهر، کشور، و بررسی دقیق هزینه‌های تحصیل در مدارس خارجی دارد. بسیاری از کشورها مدارس بین‌المللی با هزینه‌های مختلفی دارند و به نحوی می‌توانند ارزانترین مدارس بین المللی‌شان را به شما معرفی کنند. اما اینکه در این عرصه جهانی، ارزانترین مدارس بین الملی چه نام و نشانی دارند را در این مقاله خواهیم خواند.

10 ارزانترین مدارس بین المللی جهان 2023-2024

 4 کشور ایالات متحده آمریکا، چین، سوئیس و بریتانیا ،گران‌ترین شهرها برای آموزش مدارس بین المللی هستند.
در حال حاضر متوسط قیمت مدارس بین المللی در 43 شهر جهان افزایش یافته است. در حالی که ارزانترین شهر برای شهریه مدارس بین المللی در سال جاری، شهر Ipoh – Perak در مالزی است. شهرهای کوالالامپور و پنانگ با فاصله خیلی کم نسبت به پراک، ارزانترین مدارس بین المللی جهان را دارند. در اروپا، کپنهاگ کم‌هزینه‌ترین شهر برای آموزش بین‌المللی است و در آفریقا ارزان ترین قیمت متوسط برای مدارس بین المللی در کیپ تاون است و در قاره آمریکا لیما در پرو است.

1- مدرسه بین المللی Leipzig در آلمان

مدرسه بین المللی Leipzig آلمان

      مدرسه بین‌المللی لایپزیگ یک مدرسه غیرانتفاعی روزانه برای دانش‌آموزان از سن 6 تا 18 سال در لایپزیگ آلمان است. همچنین؛ اولین مدرسه بین‌المللی در مرکز آلمان می‌باشد که با هزینه‌ای مقرون به صرفه به عنوان یکی از ارزانترین مدارس بین المللی دنیا شناخته می‌شود. مدرسه بین المللی Leipzig در حال حاضر بزرگترین مدرسه با حدود 950 دانش‌آموز از 70 کشور جهان است.

هزینه: سالانه 4,500 تا 10,000 یورو معادل 4,972 دلار تا 11,000 دلار

2- مدرسه بین المللی SUNWAY در مالزی

مدرسه SUNWAY یکی از بهترین مدارس کانادایی جهان در کشور مالزی است. مدرسه سان وی مالزی یکی از مجموعه های گروه آموزشی سان وی در مالزی است که با دو شعبه فعال در کوالالامپور و اسکندر پوترا جوهور واقع شده است. مدرسه کانادایی سان وی از مهدکودک تا سال دوازدهم را تحت سیستم آموزشی انتاریو کانادا، برنامه درسی کمبریج (IGCSE) و دیپلم IB آموزش می‌دهد. سان وی نمونه ای از بهترین مدارس بین المللی مالزی است که از کیفیت آموزشی عالی و هزینه‌ای مقرون به صرفه بهره مند است. امکانات آموزشی و رفاهی در این مدرسه در سطح استاندارهای جهانی و بهترین خود در میان مدارس بین المللی هستند. دانش آموزان سال ششم به بعد می‌توانند از مزیت اقامت در خوابگاه های مدرسه سان وی بهره مند شوند.

هزینه: سالیانه  40,000 تا 70,000 رینگیت

3- مدرسه بین المللی G.D. Goenka در هند

مدرسه بین المللی G.D. Goenka در هند

مدرسه بین المللی G.D. Goenka در شهر سونیپات (Sonipat) ایالت هاریانا، یک مدرسه شبانه روزی مقرون به صرفه در شمال هند است که آموزش با کیفیتی را ارائه می‎‌دهد. این مدرسه وابسته به  هیئت مرکزی آموزش متوسطه (CBSE) و پذیرایی از دانش آموزان تا کلاس دوازدهم، یک محیط آموزشی مساعد را فراهم می کند. با متوسط ، هدف آن دسترسی به آموزش برای طیف گسترده ای از دانش آموزان است. در حال حاضر، پذیرش آزاد است و فرصتی را برای والدین فراهم می کند تا فرزندان خود را در این مدرسه شبانه روزی مقرون به صرفه ثبت نام کنند و از آموزش کامل اطمینان حاصل کنند.

هزینه: سالانه 405,972 روپیه معادل 5,683 دلار

4- مدرسه بین المللی نورلایتز اسلو (NLIS) در نروژ 

مدرسه بین المللی نورلایتز اسلو (NLIS) در نروژ 

مدرسه بین المللی نورلایتز اسلو، یک مدرسه خصوصی با بودجه دولتی در اسلو، اسکودالن نروژ است. این مدرسه برنامه سال‌های ابتدایی مدرک بین المللی (IB) و برنامه سال متوسطه (MYP) را اجرا می کند. این برنامه ها آموزش با کیفیت بالا و چالش برانگیز را برای جامعه ای از مدارس در سراسر جهان با هدف ایجاد جهانی بهتر و آرام تر ارائه می‌دهند. NLIS به عنوان یک مدرسه جهانی IB PYP و MYP مجاز است.

مدرسه بین المللی نورلایتز اسلو یکی از چهار شرکت تابعه زیر مجموعه هلدینگ آموزشی نروژی Norlights Education AS است.

مدرسه بین المللی نورلایتز اسلو در نروژ یکی از ارزانترین مدارس بین المللی است که برنامه درسی IB را برای سنین 6 تا 18 ارائه می‌دهد. در سراسر جهان، 58 درصد از دانشجویان OIS از اروپا، 22 درصد از آسیا، 15 درصد از آمریکای شمالی، 3 درصد از آمریکای جنوبی و 2 درصد از آفریقا و خاورمیانه هستند.

هزینه: سالیانه 2,322 تا 3,450 دلار

5- مدرسه بین المللی Brights در ترکیه

مدرسه بین المللی Brights در ترکیه

مدرسه بین المللی Brights استانبول یک مدرسه بین المللی است که در غرب استانبول واقع شده است. Brights میزبان برنامه درسی آمریکایی در راستای استانداردهای اصلی ایالتی است. Brights کلاس های عربی و ترکی را به همه دانش آموزان ارائه می‌دهد. در Brights، دانش آموزان سنین 3 تا 18 سال از همه ملیت‌ها می‌توانند ثبت‌نام کنند.

ماموریت Brights ارائه یک سیستم آموزشی کامل به دانش آموزان است که استانداردهای تحصیلی بالا را با تأکید بر رشد شخصیت و شهروندی خوب ترکیب می کند تا آنها را برای تحقق بالاترین پتانسیل فردی و جمعی خود مجهز کند.

هزینه: سالیانه 112,689 لیر تا  184,150 لیز ترکیه

6- مدرسه کانادایی Warsaw در لهستان

مدرسه کانادایی Warsaw در لهستان

مدرسه کانادایی ورشو (Warsaw) با سه پردیس مجزا در منطقه موکوتوف واقع شده و شامل بخش‌های مهدکودک، دبستان و متوسطه است. در این مدرسه، کیفیت بالای تدریس و یادگیری مهم است. برنامه‌های درسی ترکیبی از آموزش‌های لهستانی و بین‌المللی ارائه می‌دهد و با کمک منابع مدرن و معلمان حرفه‌ای، به سبک یادگیری و توانایی‌های هر دانش‌آموز توجه می‌کند.

مدرسه بین المللی کانادایی ورشو در لهستان با ارائه برنامه های درسی IB و لهستانی یکی از ارزانترین مدارس بین المللی دنیا است. این مدرسه دو زبانه (انگلیسی و لهستانی) با سه پردیس مجزا برای دانش آموزان سنین 3 تا 14 سال پذیرش دارد.

  • پردیس متوسطه: سنین 11 تا 14
  • پردیس ابتدایی: سنین 6 تا 11 سال
  • پردیس پیش دبستانی: سنین 3 تا 6 سال

هزینه: سالانه از 9,474 دلار تا 9,896 دلار

بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی

اینجا رو کلیک کن

7- مدرسه مدرن آمریکایی در مکزیک

مدرسه مدرن آمریکایی (MAS) توسط خانم ماریا ویلچیس باروسو  رودریگز، معلم، و همسرش آقای خاویر رودریگز با اصول بسیار روشن و صحیحی در مکزیک تأسیس شد که تا امروز پابرجاست. ماموریت MAS ارائه ابزارهای آموزشی به دانش آموزان است که باعث ارتقای توانایی‌های فکری، عاطفی، اجتماعی، فیزیکی، هنری، اخلاقی و خدمات اجتماعی در چارچوب صداقت، همکاری و تعالی می‌شود که به دانش آموزان امکان موفقیت در آینده در دنیای رقابتی را می‌دهد.

مدرسه مدرن آمریکایی (Modern American School) با ارائه برنامه درسی آمریکایی یک مدرسه دو زبانه (انگلیسی و اسپانیایی) برای دانش آموزان سنین 3 تا 18 است.

هزینه: سالیانه از 7,325 تا 12,409

8- مدرسه بین المللی Taal-net در آفریقای جنوبی

مدرسه بین المللی Taal-net در آفریقای جنوبی

مدرسه بین المللی Taal-net در ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی واقع شده و برنامه‌های درسی بریتانیایی و مسیحی را برای دانش آموزان 4 تا 18 سال ارائه می‌دهد. تحصیل به روش تال-نت، راهی انعطاف‌پذیر و دردسترس‌ برای بهبود مهارت‌ها، پیشرفت شغلی و تحقق رویاهای دانش آموزان است. دانش آموزان مدرسه بین المللی Taal-net از سوی معلمان مجرب و سایر کارکنان پشتیبانی می‌شوند. در این مدرسه کلاس‌های زبان آفریقایی توسط مدرسه ارائه می شود.

هزینه: سالانه از 1,095 دلار تا 1,638 دلار

9- مدرسه بین المللی Sanur Independent در بالی

مدرسه بین المللی Sanur Independent در بالی

مدرسه بین المللی SIS) Sanur Independent School) با آموزش برنامه درسی بریتانیا برای سنین 3 تا 15 سال یکی از ارزانترین مدارس بین المللی است. مدرسه بین المللی SIS به آموزش دانش‌آموزان در یک فضای محبت‌آمیز اختصاص داده شده است، جایی که همه دانش‌آموزان تشویق می‌شوند تا در هر کاری که در زندگی انجام می‌دهند به بهترین توانایی‌های شخصی خود دست یابند.

مدرسه SIS بر این باور است که رشد جوانان به بهترین شکل از دیدگاه حمایتی با رشد اجتماعی، عاطفی، جسمی، فکری، زیبایی‌شناختی و معنوی به دست می‌آید. هرچند که موارد ذکر شده ممکن است گاهی به صورت جداگانه مورد توجه قرار گیرند، اما تعادل کلی آنها اهمیت دارد. SIS معتقد است هر جوان حق دارد در هر آنچه که تلاش می‌کند، به بالاترین سطح ممکن دست یابد و این تلاش‌ها و دستاوردها باید ارزشمند شمرده و تشویق شوند. وظیفه مدرسه ارائه فرصت‌ها و برنامه‌های خلاقانه برای برآورده کردن نیازهای دانش‌آموزان است. این برنامه‌ها منحصربه‌فرد بودن و پتانسیل هر دانش آموز را نشان می‌دهند.

هزینه: سالیانه 2,876 دلار تا 4,991 دلار

10- مدرسه بین المللی Ecole Belge de Casablanca در مراکش

مدرسه بین المللی Ecole Belge de Casablanca در مراکش

Ecole Belge de Casablanca یک مدرسه بین المللی بلژیکی در شهر کازابلانکا کشور مراکش است. این مدرسه با دو پردیس مجزا تحت برنامه درسی بلژیک برای دانش آموزان 3 تا 18 سال پذیرش دارد. تعداد دانش آموزان بین المللی در این مدرسه به 1000 نفر می‌رسد. کلاس‌های زبان اضافی (عربی، انگلیسی، هلندی، اسپانیایی) توسط مدرسه ارائه می‌شود.

هزینه: سالانه 3,432 دلار تا 5,002 دلار 

پاسخ به سؤالات شما

کدام کشور ارزان ترین مدارس بین المللی را دارد؟

Ipoh در ایالت پراک مالزی کمترین هزینه شهریه مدارس خارجی را در سال جاری دارد. کپنهاگ همچنان مقرون به صرفه ترین شهر اروپا برای تحصیل در خارج از کشور است. کمترین هزینه متوسط برای مدارس خارجی را می توان در کیپ تاون، آفریقای جنوبی، و لیما، پرو، در قاره آمریکا یافت.

تحصیل در ارزانترین شهر دانشجویی جهان


در بررسی آمار ارزانترین مدارس بین المللی جهان، شهرهای مالزی از جمله کوالالامپور، میزبان تعداد زیادی مدارس بین المللی ارزان قیمت هستند که از این میان می‌توان به مدارس با کیفیت و قیمت مناسبی همچون STARS، APS، SUNWAY اشاره کرد. در حال حاضر مالزی بهترین گزینه برای تحصیل در خارج است؛ فقط کافی است با ما تماس بگیرید و به صورت رایگان مشاوره بگیرید. ما بهترین مدارس را به شما معرفی می‌کنیم.

همین حالا تماس بگیرید۲۲۸۴۰۱۴۰ – ۰۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *