تماس فوری
پیام از طریق واتساپ
مهاجرت به مالزی از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به مالزی از طریق سرمایه گذاری

زمان مطالعه: 6 دقیقه
5/5 - (2 امتیاز)

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در مالزی شروعی ارزشمند برای کار در محیط حرفه‌ای با نیروی کار متخصص و ماهر است. موقعیت استراتژیک، منابع طبیعی، زیر ساخت‌های مناسب، حمایت دولت و از همه مهم‌تر اقتصاد باثبات مالزی است که این کشور را تبدیل به یکی از بهترین گزینه ها برای تجارت در آسیای جنوب شرقی کرده است. صنایع تولیدی، کشاورزی و گردشگری جذاب‌ترین بخش‌های اقتصاد، برای خارجیانی است که قصد مهاجرت با سرمایه گذاری در مالزی را دارند. اگر شما هم به مهاجرت مالزی از طریق سرمایه گذاری فکر می‌کنید، راه درستی آمده‌اید. ما برایتان راهنمای جامعی برای سرمایه گذاری در مالزی تهیه کرده‌ایم. 

مشاوره شریف، با تجربه 20 ساله از قبولی ۹۹ درصدی در پرونده‌های مهاجرتی، مجری و راهنمای حرفه‌ای شما برای مهاجرت به مالزی است.

دلت می خواد از سرمایه گذاری در مالزی بیشتر بدونی؟

اینجا رو کلیک کن

چرا مهاجرت به مالزی از طریق سرمایه گذاری؟ 

کافی است مدت کوتاهی مهمان کشور مالزی باشید تا شما هم به خیل بی‌شمار مشتاقان مهاجرت دائم به مالزی بپیوندید. واقعیت این است که کشور مالزی جایی برای مهاجرت دائمی نیست و دولت مالزی به هیچ کس اقامت دائم نمی‌دهد، ولی می‌توانید از راه‌هایی برای اقامت طولانی مدت در این کشور استفاده کنید.

دلایل مهاجرت با سرمایه گذاری به مالزی

دلایل زیادی برای مهاجرت به مالزی وجود دارد، ولی ما برایتان از دلایل مهاجرت با سرمایه گذاری در مالزی می‌گوییم.  

 1. اقتصاد باثبات‌ مالزی، در میان کشورهای جنوب شرقی، مالزی اقتصاد باثباتی دارد که آن را به مقصدی جذاب برای سرمایه گذاران خارجی تبدیل کرده است. 
 2. تقاضای زیاد برای محصولات و خدمات مالزی در سطح جهان، صنایع تولیدی، کشاورزی و گردشگری مالزی، بهترین بخش‌ها برای سرمایه گذاری توسط مهاجرین است. باید بدانید مالزی بزرگ‌ترین صادرکننده غذای جهان است. 
 3. حمایت دولت مالزی از سرمایه گذاران با ارائه مشوق‌ها و برنامه‌های متعددی، مانند تعطیلات مالیاتی، کاهش تشریفات اداری، و قوانین آزادسازی سرمایه گذاری.
 4. راه اندازی آژانس‌های اختصاصی از سوی دولت برای کوتاه شدن مسیر نظارتی و دسترسی به منابع مالی ابتکاری از سوی دولت مالزی است که کمک بزرگی برای راه اندازی کسب‌وکار و سرمایه گذاری در این کشور است.
 5. شبکه حمل و نقل گسترده‌ مالزی از بزرگراه‌ها، فرودگاه‌ها، بنادر دریایی و راه آهن تمام شهرهای بزرگ این کشور را به هم متصل کرده و امکان دسترسی آسان به بازارها و تأمین کنندگان را در داخل مالزی و خارج از کشور فراهم می‌کند.
 6. زیرساخت‌های مخابراتی بسیار توسعه یافته مالزی نیز شبکه ارتباطی گسترده‌ای برای ارتباط در این کشور فراهم کرده است، به طور مثال ضریب نفوذ تلفن همراه بیش از 100٪. تضمین می‌کند که کسب‌وکارها می‌توانند همیشه در ارتباط باقی بمانند و از ابزارها و خدمات دیجیتال برای پیشبرد رشد بهره ببرند. 
اطلاعات کلی درباره مهاجرت به مالزی از طریق سرمایه گذاری 

حداقل سرمایه گذاری

1 میلیون MYR (تقریباً 230000 دلار آمریکا)
امکان اخذ ویزای همراه دارد
تابعیت دوگانه ندارد
نیاز به اقامت فیزیکی در مالزی در برخی برنامه ها اقامت 30 روز در سال دارد
مهارت‌های زبان مورد نیاز الزامی نیست
حداقل درآمد سالیانه  30000 دلار
امکان خرید ملک در مالزی دارد
زمان پردازش چهار تا شش ماه
قابلیت تمدید دارد

بهترین صنایع برای سرمایه گذاری در مالزی

مهاجرت با سرمایه گذاری در مالزی بهترین شیوه اقامت در این کشور است. در مالزی شما به راحتی می‌توانید در این صنایع، سرمایه گذاری پرسودی را شروع کنید: 

 1. تولید، بخش تولید یکی از مهمترین صنایع مالزی است که حدود 27 درصد از تولید ناخالص داخلی این کشور را تشکیل می‌دهد، بخش تولید در مالزی بسیار متنوع است، از خوشه‌های قوی در برق و الکترونیک تا پتروشیمی، تولید ماشین آلات و تجهیزات، غذا و نوشیدنی، نساجی و پوشاک مهم ترین منابع تولیدی برای سرمایه گذاران خارجی است.
 2. گردشگری، مالزی کشوری است جاذبه‌های بی شماری برای جذب توریسم داشته و در صنعت گردشگری نیز بسیار موفق عمل کرده است. 
 3. کشاورزی، سرمایه گذاری در بخش کشاورزی مالزی نیز پررونق بوده و مالزی در زمینه تولید نخل، روغن پالم، کائوچو، کاکائو، برنج، چوب سردمدار منطقه و حهان است. مالزی پس از اندونزی دومین تولید کننده و صادرکننده روغن نخل در جهان است
 4. قلع و نفت خام دو منبع عمده سرمایه گذاری در بخش معدن مالزی هستند که اهمیت بالایی در اقتصاد مالزی دارند. 

مهاجرت به مالزی

کلیک کنید

انواع روش های سرمایه گذاری در مالزی

انواع روش های سرمایه گذاری در مالزی

برای سرمایه گذاری در مالزی روش‌های مختلفی وجود دارد که برخی برای مهاجرت به مالزی مناسبند و برخی نیز فاقد شرایط مهاجرت هستند. انواع شیوه‌های سرمایه گذاری در مالزی:

 1. سرمایه گذاری در املاک و خرید خانه با برنامه (MM2H) و  (SMM2H)
 2. سرمایه گذاری و ثبت شرکت در مالزی
 3. سرمایه گذاری برای خرید اوراق قرضه در مالزی

1) مهاجرت به مالزی از طریق سرمایه گذاری ملک و خانه

اگر شما جزو کسانی هستید که دستی در خرید ملک و خانه دارید و شم‌ اقتصادی بالایی در این زمینه دارید، در جریان باشید که قرار است با شرایط مهاجرت به مالزی با سرمایه گذاری در ملک آشنا شوید. برای سرمایه گذاری در املاک دو برنامه پیش روی شما است:

 • مهاجرت به مالزی و سرمایه گذاری از طریق برنامه مالزی خانه دوم من MM2H
 • مهاجرت به مالزی و سرمایه گذاری از طریق برنامه ساراواک خانه دوم من SMM2H

 الف) مهاجرت به مالزی از طریق سرمایه گذاری در برنامه MM2H

مالزی خانه دوم من (MM2H) یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های دولت برای مهاجرین سراسر جهان است. از زمان راه اندازی این برنامه در سال 2002، بیش از 35،000 مورد سرمایه گذاری در این برنامه تأیید شده است. طرح MM2H طرحی فوق العاده برای شهروندان همه کشورها است ولی بسیاری از متقاضیان (MM2H) از چین، ژاپن، بنگلادش و بریتانیا هستند.

برنامه ویزای MM2H یا مالزی خانه دوم من، بهترین برنامه دولت برای مهاجرت و اقامت طولانی مدت در این کشور است. چرا شما از این فرصت استفاده نکنید؟

 • با اخذ ویزای MM2H می‌توانید اقامت 5 ساله مالزی بگیرید و پس از پایان مدت اعتبار تاریخ آن را تمدید کنید.
 • ویزای  MM2H چند بار ورود یا مولتی پل بوده و شما می‌توانید تا هر زمانی که بخواهید در مالزی بمانید و هر زمان که بخواهید بروید.
 • در این برنامه شما می‌توانید برای اعضای خانواده خود نیز ویزای چند بار ورود قابل تجدید 5 ساله دریافت کنید.  
 • این طرح که به دارندگان ویزای 5 ساله قابل تمدید می‌دهد آنها را مجاز به سرمایه گذاری در کشور مالزی می‌کند.

شرایط مهاجرت به مالزی در برنامه MM2H برای افراد بالای 50 سال

 • به دارایی های نقدی به ارزش حداقل 350,000 رینگیت و درآمد ماهیانه 10,000 رینگیت در خارج از کشور نیاز دارید.
 • پس از دریافت تاییدیه مشروط، باید یک حساب سپرده ثابت به مبلغ 150,000 رینگیت باز کنید.
 • پس از یک سال می توانید تا 50,000 رینگیت برداشت کنید. با این حال، شما باید حداقل موجودی 100,000 رینگیتی را در طول اقامت خود در مالزی تحت ویزای MM2H حفظ کنید.

شرایط مهاجرت با سرمایه گذاری MM2H برای افراد زیر 50 سال 

 • به دارایی های نقدی به ارزش حداقل 500،000 رینگیت و درآمد ماهیانه 10,000 RM در خارج از کشور نیاز دارید.
 • پس از دریافت تاییدیه مشروط، باید یک حساب سپرده ثابت به مبلغ 300,000 رینگیت باز کنید.
 • بعد از یک سال می توانید تا 150,000 رینگیت برداشت کنید. با این حال، شما باید حداقل موجودی 150,000 رینگیتی را در طول اقامت خود در مالزی تحت ویزای MM2H حفظ کنید.

اقامت مالزی با خرید ملک

کلیک کنید

شرایط کلی مهاجرت با سرمایه گذاری مالزی در MM2H

 • دارندگان ویزای MM2H مجاز هستند در شبه جزیره مالزی یک ملک مسکونی با حداقل قیمت تعیین شده توسط ایالت مربوطه، بخرند.
 • حداقل محدوده قیمت از 500,000 تا 1,000,000 رینگیت است که باید توسط کمیته سرمایه گذاری خارجی مالزی از قبل تایید شده باشد.
 • برای مهاجرت تحت MM2H می‌توانید از بانکی در مالزی درخواست وام مسکن بدهید. اعطای وام مشروط به شرایط خاصی است.
 • دارندگان ویزای MM2H می‌توانند دو ملک به ارزش حداقل 500،000 رینگیت خریداری کنند.
 • سرمایه گذاری در برنامه «مالزی خانه دوم من» می‌تواند به صورت خرید خانه‌های ییلاقی، اجتماعات سرپوشیده یا کاندومینیوم باشد و هیچ محدودیتی در مورد نوع ملک وجود ندارد.
 • برای خرید زمین باید بدانید یک امر ایالتی است و قانون خرید زمین فقط در پنانگ اجرایی است. 

قیمت خانه در مالزی

کلیک کنید

ب) مهاجرت به مالزی از طریق سرمایه گذاری در برنامه SMM2H

یکی از راه‌های مهاجرت به مالزی از طریق سرمایه گذاری شرکت در برنامه SMM2H است. این برنامه مخصوص ایالت ساراواک است. شهروندان همه کشورها به جز اسرائیل می‌توانند برای مهاجرت به مالزی و شرکت در برنامه SMM2H درخواست بدهند. علاوه بر انعطاف ظاهری و آزادی اقامت چند بار ورود در مالزی یا ساراواک، دارندگان این ویزا حق خرید ملک و سرمایه گذاری در مالزی را نیز دارند.

شرایط مهاجرت با سرمایه گذاری در مالزی از طریق برنامه SMM2H

 • با ویزای Sarawak MM2H، می‌توانید یک ملک مسکونی با حداقل قیمت خرید 300,000 رینگیت در مناطق مشخص شده در ساراواک خریداری کنید.
 • متقاضیان سرمایه گذاری در برنامه SMM2H باید حداقل 30 روز از سال را در ساراواک بمانند. این یکی از شروط تمدید برنامه ی S-MM2H است.
 • متقاضیان و کلیه‌ی وابستگانشان باید بیمه‌ی درمانی ساراواک داشته باشند.  
 • داشتن یک حامی از ساراواک که در این شهر اقامت داشته باشد، یا حمایت نماینده‌ای با مجوز S-MM2H ثبت شده در ساراواک الزامی است.    
 • متقاضیان باید از توانایی مالی لازم برخورد باشند و قادر به حمایت از خود در طول دوره شرکت در این برنامه باشند. 
 • دارندگان ویزای S-MM2H مجاز هستند حداکثر 40% مبلغ سپرده ی ثابت خود را از سال دوم به بعد برای خرید ملک، خرید خودرو، هزینه‌های پزشکی و تحصیل کودکان خود که در مؤسسات آموزشی ساراواک هستند برداشت کنند.

 • ویزای S-MM2H به شما اجازه اقامت نه تنها در ساراواک، بلکه در هر نقطه از مالزی را می‌دهد.
 • با ویزای MM2H شما مجاز به اقامت در هر کجای مالزی به جز ساراواک هستید.
 • برای مهاجرت به مالزی از طریق سرمایه گذاری در برنامه MM2H ویزای 5 ساله قابل تمدید می‌گیرید.
 • برای مهاجرت به مالزی از طریق سرمایه گذاری در برنامه S-MM2H ویزای 10 ساله قابل تمدید می‌گیرید.

2) سرمایه گذاری در مالزی با ثبت شرکت

باید بدانید در سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت شما را مشمول اقامت طولانی مدت یا مهاجرت به مالزی نخواهد کرد. با سرمایه گذاری در مالزی و ثبت شرکت تنها می‌توانید برای خود، همسر و فرزندان زیر هجده سال، اقامت موقت بگیرید. در عین حال در صورتی که خواهان سرمایه گذاری با ثبت شرکت در مالزی هستید، باید یکی یکی مراحل زیر را پشت سر بگذارید.

راه اندازی کسب و کار در مالزی

کلیک کنید

قدم اول برای طریق سرمایه گذاری در مالزی و ثبت شرکت 

اولین قدم برای سرمایه گذاری در مالزی، راه اندازی یک شرکت است. دو نوع شرکت قابل ثبت در مالزی وجود دارد، شرکت‌های سهامی خاص و عام.

برای ثبت شرکت سهامی خاص باید مدارک لازم را تهیه کرده و به اداره ثبت شرکت‌ها ارائه دهید، پس از ثبت شرکت، باید گواهی ثبت کسب و کار را از کمیسیون شرکت‌های مالزی دریافت کنید.

قدم دوم برای سرمایه گذاری در مالزی و ثبت شرکت

پس از ثبت شرکت شما، می‌توانید برای دریافت مشوق‌های سرمایه گذاری از سازمان توسعه سرمایه گذاری مالزی (MIDA) درخواست دهید. MIDA طیف وسیعی از معافیت‌های مالیاتی و سایر مشوق‌ها را برای تشویق سرمایه گذاری خارجی در مالزی ارائه می‌دهد. برای واجد شرایط بودن برای این مشوق‌ها، شرکت شما باید در MIDA ثبت شده و دارای معیارهای خاصی باشد. 

مشوق‌های دولت برای سرمایه گذاری در مالزی

 • 100% معافیت مالیات بر درآمد به مدت 5 سال
 • تسریع کمک هزینه سرمایه
 • معافیت از حقوق ورودی ماشین آلات و تجهیزات
 

قدم سوم برای سرمایه گذاری در مالزی و ثبت شرکت

یکی دیگر از گام‌های مهم برای سرمایه گذاری در مالزی، یافتن شرکای مناسب است. شما باید با شرکت‌ها یا افرادی مالزیایی که تجربه انجام تجارت در مالزی را دارند و می‌توانند به شما در جهت یابی محیط کسب و کار محلی کمک کنند، شریک شوید. این شرکا می‌توانند در همه چیز از راه اندازی شرکت تا درخواست برای مشوق‌های سرمایه گذاری به شما کمک کنند. 

3) سرمایه گذاری در مالزی با خرید اوراق قرضه

اوراق قرضه یک ابزار مالی و نوعی وام است. در واقع مؤسسات مالی با فروش اوراق قرضه، نوعی وام از خریداران دریافت می‌کنند. اگر قصد سرمایه گذاری در مالزی و خرید اوراق قرضه را دارید باید بدانید 2 دسته اوراق بهادار دولتی و اوراق قرضه شرکتی در مالزی وجود دارد. مهم است که بدانید با سرمایه گذاری در اوراق قرضه مالزی هیچ امتیازی برای اقامت مالزی در دراز مدت نصیب‌تان نخواهد شد.

شرایط سرمایه گذاری در اوراق قرضه مالزی

 • برای سرمایه گذاری در اوراق قرضه باید حداقل 250,000 رینگیت داشته باشید. 
 • با FSMONe، سرمایه گذاران خرد می‌توانند در اوراق قرضه با ارزش اسمی کمتر از 1000 MYR سرمایه گذاری کنند.
 • اوراق قرضه نوعی سرمایه گذاری به عنوان یک طبقه دارایی، یک پیشنهاد ارزش متمایز را از نظر توزیع جریان نقدی ثابت، همبستگی کم با سایر طبقات دارایی، نوسانات کم و پتانسیل افزایش سرمایه ارائه می دهد.

بهترین شیوه مهاجرت به مالزی با سرمایه گذاری

بهترین شیوه مهاجرت به مالزی با سرمایه گذاری

همان طور که در طول مقاله اشاره کردیم بهترین روش مهاجرت به مالزی از طریق سرمایه گذاری، استفاده از شیوه‌هایی است که به شما ویزا می‌دهند. در میان روش‌های ذکر شده تنها 2 گزینه ابتدایی هستند که به متقاضیان ویزای مالزی می‌دهند. به طور خلاصه بهترین شیوه مهاجرت مالزی با سرمایه گذاری:

 • برنامه MM2H مالزی خانه دوم من 
 • برنامه SMM2H برای مهاجرت به مالزی

سرمایه گذاری در مالزی با مشاوره شریف

مشاوره شریف تنها ایجنت تخصصی در مالزی است که خدمات مربوط به تحصیل و اقامت مالزی را برایتان در کوتاه‌ترین زمان انجام می‌دهد. 

مشاوره شریف مفتخر به 20 سال ارائه خدمات اقامتی، تحصیلی، ثبت‌نام مدارس، کالج‌ها و دانشگاه‌های برتر، مجری و حامی توانمند شما در مالزی است. 

به‌روزترین اطلاعات کارشناسی و پیگیری‌های‌ مداوم ما را مفتخر به کسب آمار ۹۹% قبولی در پرونده‌های اقامتی مشتریان کرده است. 

مشاوره شریف؛ تنها نماینده‌ی رسمی و ایرانی شرکت H20 ASPEN می‌باشد که با دریافت بورد نمایندگی رسمی این شرکت، خدمات اقامت بلند مدت مالزی را به متقاضیان مهاجرت به مالزی ارائه می‌دهد.

به اقامت در کشور سرسبز مالزی علاقمند هستید؟
مشاوره شریف در کمترین زمان اقامت شما را میسر می‌کند.

همین حالا تماس بگیرید۲۲۸۴۰۱۴۰ – ۰۲۱

منبع:

https://www.countryview.com.my/investment-in-malaysia.html

https://sarawak.gov.my/web/home/article_view/221/279/www.mm2h.gov.my#

https://legalsmart.my/mm2h-malaysia-my-second-home/

https://www.humanresourcesonline.net/pvip-faqs-malaysia-s-long-residency-visa-for-foreign-talent-investors-and-entrepreneurs

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *