تماس فوری
پیام از طریق واتساپ
دو مدرک همزمان در مالزی (برنامه تحصیلی دوقلو | اخذ مدرک از دانشگاه پارنتر)
دو مدرک همزمان در مالزی (برنامه تحصیلی دوقلو | اخذ مدرک از دانشگاه پارنتر)

دو مدرک همزمان در مالزی ( اخذ مدرک دوگانه از دانشگاه های مالزی و دانشگاه های مطرح دنیا)

زمان مطالعه: 11 دقیقه
5/5 - (2 امتیاز)

نظرتان با اخذ دو مدرک همزمان از دانشگاه های مالزی و دانشگاه های معتبر کشورهایی مانند بریتانیا، استرالیا، کانادا، نیوزیلند، فرانسه یا آلمان چیست؟ اخذ مدرک دوگانه یا دو مدرک همزمان از دانشگاه های کشور مالزی و دانشگاه های پارتنر در سایر نقاط دنیا، ویژگی ممتازی است که با تحصیل در این کشور نصیب‌تان می‌شود! جزئیات برنامه اخذ دو مدرک همزمان را به طور مفصل در این مقاله بخوانید.  

مشاوره شریف، همراه شما است تا با انتخاب بهترین دانشگاه های مالزی، آینده‌ای روشن را برای خود رقم بزنید.

دلت می خواد مالزی درس بخونی و از دانشگاه های دنیا مدرک بگیری؟

اینجا رو کلیک کن

دو مدرک همزمان در مالزی یا مدرک دوگانه

برنامه خواهرخواندگی، مدرک دوگانه dual degree یا اخذ دو مدرک همزمان دانشگاه های مالزی و دانشگاه های بسیار معتبر کشورهای دیگر یک فرصت آموزشی ممتاز است. در برنامه دو مدرک همزمان در مالزی دانشجویان می‌توانند در حالی که دوران تحصیل خود را در مالزی می‌گذرانند، به طور همزمان مدرک معتبر دانشگاه های کشور انگلستان، استرالیا، آمریکا نیوزلند و غیره را بگیرند. 

در برنامه اخذ دو مدرک همزمان dual degree، دانشجویان می‌توانند علاوه بر مدرک رسمی دانشگاه های مالزی، یک مدرک دیگر نیز از دانشگاه‌های کشورهای اروپایی، آسیایی، استرالیایی و آمریکایی بگیرند.  

اخذ مدرک دوگانه، توافق یا مشارکت میان دو دانشگاه است. در واقع شما می‌توانید با هزینه مقرون به صرفه در کشور مالزی درس بخوانید و حتی بدون ذکر نام دانشگاه مالزی، به طور همزمان مدرک دیگری هم بگیرید.

آشنایی با بهترین دانشگاه های مالزی

کلیک کنید

مزایای اخذ دو مدرک همزمان در مالزی

عبور از مرز عادت‌ها است که شما را به سوی توانمندی‌های پنهان‌تان هدایت می‌کند. بیایید برخلاف عادت دیگران، شما با 4 سال درس خواندن در مالزی به جای 1 مدرک، 2 مدرک دانشگاهی بگیرید. می‌دانید داشتن دو مدرک همزمان در مالزی تا چه اندازه اعتماد به نفس تان را بالا برده و شما را پادشاه سرزمین توانمند وجودتان می‌کند؟ اجازه دهید به طور مبسوط از مزایای اخذ دو مدرک همزمان در مالزی برایتان بگوییم: 

 1. دانشجویانی که به دلایل مختلف نمی‌توانند از کشور مالزی خارج شوند، با استفاده از برنامه اخذ دو مدرک همزمان، می‌توانند در مالزی بمانند و مدرک خود را دانشگاه های دنیا بگیرند.
 2. دانشجویانی که دارای مدرک دوگانه یا دو مدرک همزمان هستند، می‌توانند در آینده و پس از رفع محدودیت‌ها مسیر تحصیلی خود را در کشورهای دیگر دنبال کنند.
 3. دارندگان dual degree از فرصت‌های شغلی ممتاز و بیشتری نسبت به کسانی که تنها یک مدرک دارند برخوردارند. 
 4. دانشجویانی که مایل به کسب مدرک بین‌المللی و جهانی هستند در حالی که بودجه کمی دارند، می‌توانند با استفاده از این برنامه دروسی که در دانشگاه های دنیا ارائه می‌شود را در مالزی بخوانند و همان مدرک دانشگاهی را با هزینه‌ای بسیار کمتر از همتایان دانشگاه خود در خارج از کشور دریافت کنند. 
 5. دانشجویانی که از برنامه اخذ دو مدرک همزمان استفاده می‌کنند، می‌توانند به طرز چشمگیری در هزینه های مسکن، حمل و نقل، غذا و حتی هزینه های آموزشی صرفه جویی کنند. 
 6. برنامه مدرک دوگانه مالزی، ارزان ترین راه برای ورود تضمینی به دانشگاه های خارج از کشور است.

چگونگی اخذ دو مدرک همزمان در مالزی (dual degree)

چگونگی اخذ دو مدرک همزمان در مالزی این طور است که وقتی دانشجویان تحصیلات خود را در یکی از دانشگاه های مالزی به پایان برسانند، مجاز به دریافت مدرک مشابهی با دانشجویانی که در پردیس اصلی خارج از کشور تحصیل می کنند هستند.

دانشجویان می‌توانند در این پردیس‌ها برای یک یا دو ترم میهمان دانشگاه میزبان مثلاً دانشگاه موناش در استرالیا شوند. یا این که دانشجویان می‌توانند مدرک دوگانه یا همزمان خود را از پردیس واحد دانشگاه خارجی در مالزی دریافت کنند.

با خواندن این نکات با چند و چون و چگونگی اخذ دو مدرک همزمان در مالزی آشنا شوید:

 1. در سیستم آموزشی دانشگاه های مالزی که برنامه  مدرک دوگانه یا dual degree دارند، برنامه درسی و سیستم نمره دهی هر دو دانشگاه مشابه است و دانشگاه مالزی با دانشگاه خارج از کشور از قبل  توافق کرده که دانشجویان را بپذیرد و یا به آنها مدرک معتبر دهد.
 2. دانشجویان در این شیوه می‌توانند در دو دانشگاه ثبت نام کنند، دانشگاهی در کشور مالزی و دانشگاه پارتنر در خارج از کشور مالزی! یک فرصت فوق العاده برای استفاده دانشجویان از منابع هر دو دانشگاه در طول دوران تحصیل. 
 3. دانشجویان هر دو دانشگاه تحت یک برنامه ساختار یافته و دقیق برای به دست آوردن مدرک معتبر بین المللی درس خوانده و به مهارت و دانشی فراتر از معمول مسلط خواهند شد و در نهایت، هم از یک دانشگاه مالزیایی و هم از یک دانشگاه بین المللی فارغ التحصیل خواهند شد.

انواع مدارک تحصیلی که از دانشگاه های مالزی می‌توانید بگیرید

با تحصیل در مالزی می‌توانید مدارک تحصیلی معتبری دریافت کنید. انواع مدارک تحصیلی ارائه شده در دانشگاه های مالزی را با هم بخوانیم:

 1. مدرک تحصیلی داخلی، مدارک تحصیلی داخلی مدارکی هستند که توسط دانشگاه ها و کالج های دانشگاهی داخلی مالزی اعطا می شوند.
 2. مدرک تحصیلی مشترک، در برنامه‌های کارشناسی مشترک ، HEIها و دانشگاه‌های همکار آنها به طور مشترک یک مدرک تحصیلی عالی را به دانشجویانی که با موفقیت برنامه را تکمیل می‌کنند اعطا می‌کنند.
 3. اعطای دو مدرک همزمان، در یک برنامه دانشجویان می‌توانند از شرایط دریافت دو مدرک همزمان استفاده کرده و بدون خروج از مالزی ۲ مدرک بگیرند. یک مدرک تحصیلی از دانشگاه مالزی و دیگری از دانشگاه شریک خارج از کشور!
 4. انتقال اعتبار دانشگاه های مالزی به دانشگاه های پارتنر، در این برنامه دانشجویان مجاز به انتقال به دانشگاه های پارتنر در سراسر جهان هستند. 

تاریخچه اخذ مدرک همزمان از دانشگاه های مالزی 

پیشینه برنامه‌هایی که منجر به اعطای دو مدرک همزمان در مالزی می‌شود، به اوایل دهه 1980 برمی‌گردد. محبوب‌ترین برنامه‌ اخذ مدرک همزمان از دانشگاه های خارجی مربوط به دانشگاه لندن (UOL) بود که به «برنامه مدرک خارجی UOL» معروف بود. 

در برنامه اخذ دو مدرک همزمان از مالزی و دانشگاه های خارجی نیازی به حضور فیزیکی دانشجویان در دانشگاه خارجی نیست! دانشگاه خارج از کشور شرایط ورود، برنامه درسی و نمرات امتحانی دانشجویان را مشخص و بررسی می‌کند. اما دانشگاه خارج از کشور نقشی در آموزش دانشجویان ندارد.

دانشگاه های خصوصی در مالزی با پشتیبانی آموزشی دانشجویان آنها را برای شرکت در امتحان نهایی در مراکز تأیید شده آماده می‌کنند. به این ترتیب هزینه‌های شهریه و هزینه‌های زندگی دانشجویان در دانشگاه های مالزی در مقایسه با تحصیل در خارج از کشور به میزان قابل توجهی کاهش پیدا می‌کند. 

دانشجویانی که پس از رسیدن به استاندارد مورد نیاز، امتحانات را با موفقیت پشت سر می‌گذارند، مجاز به دریافت مدرک دانشگاهی خود از دانشگاه خارج از کشور هستند. این مدرک تحصیلی هیچ تفاوتی با مدرک اعطا شده به “دانشجویان داخلی” کشور مبدأ ندارد. در واقع اخذ دو مدرک همزمان راهکاری برای کسب مدرک لیسانس از دانشگاه های خارجی بدون ترک مالزی است.

اعتبار مدرک همزمان دانشگاه های مالزی و پارتنر

اعطای 2 مدرک همزمان از دانشگاه های خصوصی مالزیريال مخصوص دانشجویانی است که تحصیلات خود را در این دانشگاه ها شروع کرده و شرایط تعیین شده توسط هیئت علمی دانشگاه نیز دارند. 

منظور از مدرک تحصیلی محلی یا داخلی کشور مالزی، مدرکی است که توسط دانشگاه‌های مالزی و در داخل کشور به دانشجویان داده می‌شود. این مدارک با بهترین شیوه‌های تضمین کیفیت بین‌المللی و تعالی آموزش مطابقت دارند. مدارک دانشگاه های مالزی تحت نظارت دقیق آژانس صلاحیت مالزی (MQA) است که با استانداردهای تعیین شده توسط هیئت مدیره منطبق است.

بسیاری از دانشگاه های خصوصی مالزی از سوی نهادهای حرفه ای خارجی و داخلی به رسمیت شناخته می‌شوند.

دانشگاه های مالزی با دانشگاه های خارجی معتبر که دارای معیارهای آموزشی با کیفیت بین المللی هستند، همکاری می‌کنند.

بسیاری از دانشگاه‌های خصوصی مالزی با آژانس‌های تحقیقاتی محلی، صنایع و دانشگاه‌های دارای رتبه برتر در جهان برای انجام تحقیقات و برنامه‌های تبادل و توسعه کارکنان همکاری دارند.

دانشگاه های جهان که مدرک دوگانه یا دو مدرک همزمان می‌دهند 

مزیت تحصیل در دانشگاه های مالزی

در کشور مالزی پردیس‌هایی از شعب دانشگاه های خارجی مانند استرالیا، بریتانیا، ایرلند و چین وجود دارد. برخی از این دانشگاه ها برنامه های پایه و مدرک تحصیلی را از نظر ساختار و محتوا با برنامه های پردیس اصلی ارائه می‌دهند.

علاوه بر این دانشجویان این امکان را دارند که با انتقال به دانشگاه پارتنر بخش پایانی مدرک را در پردیس اصلی بگذرانند. برخی دانشگاه های مالزی مثل دانشگاه سان وی با موسسات آمریکایی مانند دانشگاه میشیگان غربی و دانشگاه های استرالیا از جمله موناش و ویکتوریا مشارکت نزدیکی دارند و به دانشجویان اجازه انتقال و ادامه تحصیل در کشورهای مربوطه را می‌دهند. کشورهایی که مقصد انتقال دانشجویان مالزی و اعطای دو مدرک همزمان یا مدرک دوگانه هستند از این قرارند:  

 • دانشگاه های کشور انگلستان
 • دانشگاه های ایالات متحده آمریکا
 • دانشگاه های کانادا
 • دانشگاه های فرانسه
 • دانشگاه های کشور آلمان
 • دانشگاه های کشور نیوزلند

مشاوره شریف در شبکه های اجتماعی

پردیس‌های دانشگاه های خارجی در مالزی

در کشور مالزی 9 پردیس خارجی معتبر وجود دارد که برای تحصیل دانشجویان در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد هستند. دوره های ارائه شده در پردیس های شعبه مالزی با دانشگاه میزبان در خارج از کشور یکسان است.

 1. اولین پردیس خارجی مالزی، دانشگاه موناش استرالیا بود که در سال 1998 تاسیس شد.
 2. پردیس دانشگاه کورتین ساراواک، دومین پردیس خارجی دانشگاهی در مالزی بود.
 3. پردیس دانشگاه ناتینگهام مالزی؛ و پردیس ساراواک دانشگاه صنعتی سوئینبرن سومین و چهارمین پردیس خارجی مالزی بوند.
 4. پنجمین پردیس، دانشگاه نیوکاسل پزشکی مالزی بود که در سال 2009 تأسیس شد. ( اولین دانشگاهی که در EduCity منطقه توسعه اسکندر جوهور ساخته شد.)
 5. پس از آن، پردیس دانشگاه ساوتهمپتون مالزی و دانشگاه هریوت وات مالزی و پردیس دانشگاه ریدینگ مالزی در سال 2013 تأسیس شد.
 6. در سال 2015، دانشگاه شیامن چین اولین پردیس شعبه خارج از کشور خود را در مالزی راه اندازی کرد.
 7. پردیس ساراواک دانشگاه صنعتی کورتین، پردیس دانشگاه ناتینگهام مالزی؛ و پردیس ساراواک دانشگاه صنعتی سوئینبرن مراکزی بودند که به در سال‌های بعد در مالزی راه اندازی شد. 
نام پردیس های دانشگاه های خارجی مالزی سال تأسیس دانشگاه در مالزی
دانشگاه موناش مالزی 1998 استرالیا
دانشگاه صنعتی کورتین پردیس ساراواک، مالزی  1999 استرالیا
پردیس دانشگاه ناتینگهام مالزی 2000 انگلستان
پردیس ساراواک دانشگاه صنعتی سوئینبرن 2004 استرالیا

مزایای تحصیل در پردیس دانشگاه های خارجی مالزی

مهم‌ترین مزیت تحصیل در پردیس‌های دانشگاه های خارجی کشور مالزی کاهش هزینه‌ها است. شما با انتخاب یک پردیس خارجی در مالزی فقط نیمی از مبلغی که برای تحصیل در دانشگاه شریک خارجی در استرالیا یا بریتانیا باید خرج کنید را می‌پردازید! در واقع با این کار شما تا حد قابل توجهی می‌توانید در هزینه زندگی و تحصیل‌تان صرفه جویی و پس انداز کنید. 

در صورتی که تمایل به ادامه تحصیل در دانشگاه کشور مبدأ را داشته باشید باز هم بدون هیچ دغدغه‌ای از افزایش هزینه‌های تحصیلی این فرصت را دارید که یک یا دو ترم در دانشگاه همکار خارجی تحصیل کنید و در عین حال شهریه پردیس شعبه مالزی را پرداخت نمایید! این یک فرصت منحصر به فرد برای دانشجویان پردیس های خارجی مالزی است که بدون پرداخت هزینه های اضافی، زندگی و تحصیل در خارج از کشور را تجربه کنند.

علاوه بر آن در پردیس‌های دانشگاه‌های خارجی می‌توانید تحصیلات تکمیلی خود را در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری ادامه دهید.  

مقایسه هزینه تحصیل در پردیس‌های مالزی با دانشگاه های پارتنر در استرالیا

هزینه پردیس خارجی شعبه مالزی پردیس اصلی در کشور استرالیا
هزینه های تحصیل  29,400 رینگیت 23,110 دلار استرالیا
هزینه زندگی  12,000 رینگیت 18,000 دلار استرالیا
میانگین هزینه تحصیل برای یک سال  124,200 رینگیت 41,110 دلار استرالیا
کل هزینه تحصیل برای سه سال 

124,200 رینگیت 123,330 دلار استرالیا

منبع: تیم تحقیقاتی StudyMalaysia.com، www.monash.edu.my & www.monash.edu
نرخ تبدیل ارز: A$1=RM2.90 RM1=3.60

معرفی دانشگاه های مالزی با اعطای دو مدرک همزمان 

برای آن که تحصیل در مالزی فراموش نشدنی‌ترین بخش زندگی تان شود؛ با لیست دانشگاه هایی که پارتنر خارجی دارند و دانشجویان را مجاز به اخذ دو مدرک همزمان در مالزی یا dual degree می‌کنند، آشنا شوید:

 1. دانشگاه تیلورز Taylor’s مالزی
 2. دانشگاه سان وی Sunway مالزی
 3. دانشگاه APU 
 4. دانشگاه UCSI
 5. دانشگاه Mahsa مالزی
 6. دانشگاه موناش
 7. دانشگاه ناتینگهام
 8. دانشگاه HELP

دانشگاه تیلورز Taylor’s مالزی

هر تصمیمی نوعی ریسک است که ممکن است با شکست یا موفقیت به پایان برسد. تحصیل در دانشگاه تیلورز مالزی هم ریسکی است که طبق پیش بینی و آمار های موجود، با احتمال پیروزی بیشتری همراه است. همکاری نزدیک دانشگاه تیلورز با دانشگاه های ممتاز و عالی رتبه دنیا دلیلی برای موفقیت بیشتر شما است. 

در دانشگاه تیلورز این فرصت برای دانشجویان فراهم شده که ضمن تحصیل در مالزی و دانشگاه تیلورز، امکان اخذ دو مدرک همزمان از دانشگاه های همکار را داشته باشند. در این سیستم شما موفق به اخذ دو مدرک همزمان خواهید شد؛ یکی از دانشگاه تیلورز مالزی و دیگری از دانشگاه‌های پارتنر در کشور انگلستان یا استرالیا. به نظرتان اخذ دو مدرک همزمان در مالزی دلیل خوبی برای افزایش احتمال موفقیت بیشترتان نیست؟ لیست پارتنرهای دانشگاه تیلورز برای اعطای دو مدرک همزمان به دانشجویان از این قرار است:

 1. دانشگاه غرب انگلستان (UWE) UWE Bristol بریستول، بریتانیا
 2. دانشگاه صنعتی کوئینزلند(QUT)
 3. مرکز آموزش عالی University of Toulouse Jean Jaurès) UT2J) در فرانسه

اطلاع دقیق از پارتنرهای دانشگاه تیلورز مالزی

کلیک کنید

 • اخذ مدرک دوگانه از دانشگاه UWE Bristol برستول بریتانیا

طبق آخرین «جدول رتبه بندی» دانشگاه ها در سال ۲۰۲۱ نام آموزش تایمز دانشگاه بریستول در میان ۳۰ دانشگاه برتر بریتانیا می‌درخشد.  

دانشگاه بریستول بریتانیا UWE در جدول دانشگاه Guardian 2021 موفق به کسب رتبه 21 شده است. Guardian دانشگاه ها را بر اساس نمرات دانشجویان و چشم اندازهای شغلی رتبه بندی می‌کند.

دانشجویان با انتخاب دانشکده کسب و کار (TBS) دانشگاه تیلورز که همکاری نزدیکی با دانشگاه بازرگانی بریستول، دانشگاه غرب انگلستان (UWE) دارد می‌توانند دو مدرک از هر دو دانشگاه بگیرند. حتی دانشجویان سال آخر این رشته می‌توانند به دانشگاه بازرگانی بریستول بریتانیا UWE منتقل شوند. هر چند بدون این کار هم مدرک همزمان از دانشگاه UWE (UK) انگلستان را دریافت می‌کنند. دانشجویان پس از اتمام دوره‌های تحصیلی خود در تیلورز، گواهینامه‌هایی از دانشگاه تیلور و UWE دریافت خواهند کرد.

 • اخذ مدرک دوگانه از دانشگاه کوئینزلند(QUT) استرالیا

دانشگاه صنعتی کوئیزلند QUT یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه های استرالیا با چشم انداز جهانی است. دانشکده کسب و کار QUT اولین دانشگاه کسب و کار در کشور استرالیا است که صاحب 3 نماد برتر از نهادهای معتبر جهانی است. اگر رشته بازرگانی دانشگاه تیلورز را انتخاب کنید، می‌توانید دو مدرک همزمان از این دانشگاه و دانشگاه صنعتی کوئیزلند QUT استرالیا بگیرید. 

 • اخذ مدرک همزمان مدیریت بین‌المللی توریسم University of Toulouse Jean Jaurès) UT2J) فرانسه 

همکاری دانشگاه تیلورز با دانشکده مدیریت توریسم منجر به مدرک اعطایی دانشگاه دوم از مرکز آموزش عالی University of Toulouse Jean Jaurès) UT2J) در فرانسه می‌شود. با انتخاب این رشته می‌توانید مهارت‌های اخلاق، رفتار و نگرش برای رقابت در صنعت توریسم و شایستگی‌های مربوط به تجارت، مهمان‌داری، ارتباطات و روابط انسانی را بیاموزید؛ و برای تکمیل دوره‌ی کارشناسی روانشناسی (Hons) مهمان یکی از دانشگاه‌های همکار در انگلستان و استرالیا شوید. در این صورت است که صاحب ۳ مدرک معتبر جهانی خواهید شد! یک مدرک از دانشگاه تیلورز مالزی و دو مدرک از دانشگاه‌های Franchise & Dual!

 

university sunway

دانشگاه سان وی Sunway مالزی 

برای رسیدن به کامیابی باید مسیری را بروید که شما را برای غلبه بر مشکلات و موانع کمک کند. دانشگاه سان وی مالزی با اعطای دو مدرک همزمان در مالزی یکی از راه‌های رسیدن شما به کامیابی است. با انتخاب دانشگاه سان وی و اخذ مدرک معتبر بین المللی، آینده شغلی و تحصیلی تضمین شده‌ای برای خود رقم بزنید. 

دانشگاه سان وی از مراکز دانشگاهی مالزی است که نه تنها مورد تأیید وزارت آموزش و سازمان اعتباربخشی مدارک تحصیلی مالزی MQA است؛ بلکه همکاری نزدیکی با بهترین دانشگاه های دنیا از قبیل دانشگاه هاروارد، دانشگاه آکسفورد، و دانشگاه کمبریج و غیره دارد. طوری که همکاری سان وی با دانشگاه های دنیا نام این دانشگاه را در صدر مراکز علمی مالزی برای دانشجویان بین المللی قرار داده است. اجازه دهید برایتان از همکاری نزدیک دانشگاه سان وی با سایر دانشگاه های دنیا بگوییم.

برنامه انتقال مدرک آمریکایی در دانشگاه سان‌ وی (ADTP)

کلیک کنید

 • اخذ مدرک همزمان از دانشگاه لنکستر انگلستان:

دانشگاه لنکستر انگلستان جزو ۱۰ دانشگاه برتر کشور انگلستان است که در سال ۲۰۱۸  به‌عنوان «دانشگاه سال» معرفی شد. همکاری استراتژیک دانشگاه سان وی با دانشگاه لنکستر انگلستان، دانشجویان را مجاز به اخذ مدرک از هر دو دانشگاه می‌کند. از این بهتر هم مگر می‌شود؟ 

 • اخذ مدرک همزمان از دانشکده‌ی بین‌المللی Le Cordon Bleu پاریس:

بگذارید برایتان از دانشکده” Le Cordon Bleu” بیشتر بگوییم. Le Cordon Bleu یک مؤسسه‌ی هنری معتبر آشپزی در پاریس است که در سال 1895 تأسیس شد؛ این مدرسه در آموزش عالیِ آشپزی و مهمانداری معروف و به نام است.

همکاری دانشگاه سان وی با دانشکده Le Cordon Bleu امتیازی برای دانشجویان مقطع دیپلما و لیسانس است. دانشجویان متقاضی اخذ دو مدرک همزمان در مالزی می‌توانند علاوه بر مدرک خود از دانشگاه سان وی، مدرک ” Le Cordon Bleu” را از دانشکده بین المللی پاریس دریافت کنند.

university apu

دانشگاه APU مالزی

اخذ دو مدرک همزمان از مالزی و دانشگاه APU و دانشگاه Staffordshire انگلستان، از این بهتر هم می‌شود؟

دانشگاه Staffordshire انگلستان دارای مجموعه‌هایی در کشورهای چین، مالزی، سنگاپور، هنگ کنگ، یونان، فرانسه و اسپانیا است. خبر خوب این که همه برنامه‌های آموزشی دانشگاه APU از نظر کیفی به تأیید دانشگاه Staffordshire انگلستان رسیده است. دانشجویان این دانشگاه پس از پایان دوره تحصیلی خود، موفق به اخذ دو مدرک همزمان از دانشگاه Staffordshire انگلستان و apu مالزی خواهند شد. 
یکی دیگر از امتیازات دانشگاه APU مالزی، احداث ۵ شعبه در نقاط مختلف دنیا و همکاری با ۲۰ دانشگاه معتبر کشور انگلیس و استرالیا با اعطای مدرک همزمان بین المللی به فارغ‌التحصیلان است. 

علاوه بر آن همکاری APU با دانشگاه De Montfort (DMU)، انگلستان به دانشجویان امکان می‌دهد مدرک دوگانه از هر دو دانشگاه دریافت کنند. پس از فارغ التحصیلی، دانشجویان 2 گواهینامه و ریز نمرات دریافت می کنند:

 1. یک مدرک از دانشگاه APU مالزی
 2. یک مدرک از دانشگاه DMU انگلستان

باید بدانید هر دو مدرک دریافتی در سطح ملی و بین المللی به رسمیت شناخته شده است.

لیست پارتنرهای دانشگاه APU مالزی

کلیک کنید

دانشگاه UCSI مالزی

در دانشگاه UCSI مالزی از برنامه انتقال دروس که International Degree Pathway (IDP) نامیده می‌شود بهره مند شوید. در برنامه (IDP) دانشجویان اجازه دارند پس از شروع تحصیل در دانشگاه UCSI به دانشگاه‌های بین‌المللی مختلف در خارج از مالزی منتقل شوند و دو مدرک همزمان بگیرند. پارتنرهای دانشگاه UCSI در سراسر دنیا را بشناسیم: 

 • دانشگاه های کشور انگلستان
 • دانشگاه های کشور  استرالیا
 • دانشگاه های کشور  کانادا
 • دانشگاه های کشور  نیوزلند
 • دانشگاه های کشور  ایرلند
 • دانشگاه های کشور آمریک
ا 

دانشگاه ماهسا Mahsa مالزی 

دانشگاه Mahsa مالزی با دانشگاه‌های اروپایی مانند دانشگاه Northumbria ،Teesside و Liverpool John Moores مشارکت دارد. این دانشگاه به دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد خود دو مدرک همزمان در رشته‌های جدید ارائه می‌دهد. 

دانشگاه MONASH مالزی

با انتخاب تحصیل در دانشگاه Monash مالزی، قابلیت انتقال به استرالیا و اخذ دو مدرک همزمان در مالزی و دانشگاه های استرالیا را خواهید داشت. دانشگاه موناش استرالیا پارتنر دانشگاه موناش مالزی است که به شرط تحصیل حداقل یک ساله به دانشجویان اجازه انتقال به استرالیا و شعبه اصلی دانشگاه موناش را می‌دهد. 

دانشگاه ناتینگهام Nottingham مالزی

دانشگاه ناتینگهام مالزی، اولین شعبه‌ و نماینده دانشگاه ناتینگهام انگلستان است. دانشگاه موناش یکی از پایه‌های اصلی آموزش در اروپاست که در سال 2000 میلادی شعبه مالزی را افتتاح کرد.

برنامه انتقال دانشجو از مالزی به دانشگاه های پارنتر 

تعریف اولیه از برنامه انتقال دانشجو از دانشگاه های مالزی به دانشگاه های پارتنر این است:

دانشجویان دانشگاه های مالزی اجازه دارند، پس از گذراندن چند ترم تحصیلی براساس قوانین دانشگاه خود، برای تکمیل ادامه دوره‌ تحصیلی خود به خارج از کشور و دانشگاه پارتنر رفته و تحصیلات خود را در کشوری عیر از مالزی به پایان برسانند؛ و مدرک یا گواهینامه دانشگاه کشور خارجی را دریافت کنند. 

برنامه اعطای دو مدرک همزمان در مالزی و برنامه های انتقال اعتبار دانشگاه های مالزی هر دو به دانشجویان این امکان را می‌دهد که بخشی از دوره تحصیلی خود را در مالزی گذرانده و برای تکمیل تحصیلات خود به دانشگاهی در خارج از کشور منتقل شوند.

برنامه اخذ دو مدرک همزمان در مالزی به این معنی است که دانشگاه شریک در خارج از کشور، موضوعات درسی که دانشجو گذرانده را ارزیابی کرده و دانشجو را در صورتی که حداقل شرایط لازم را داشته باشند برای ورود می‌پذیرد. دانشگاه همکار باید برای چنین ترتیبی با دانشگاه خارج از مالزی قرارداد امضا کند. در این برنامه‌ دروس و مدرک دانشگاهی دانشجو ارزیابی شده و پس از بررسی کامل توسط دانشگاه شریک خارج از کشور شرایط انتقال تضمینی فراهم می‌شود.

برنامه انتقال اعتبار به این معنی است که پس از اتمام 1 یا 2 سال تحصیل، دانشجو باید ریز نمرات، طرح درس، برنامه درسی و گواهینامه دبیرستان را به دانشگاه خارج از مالزی ارسال کند. در برنامه انتقال اعتبار موضوعات درسی دانشجو توسط دانشگاه خارج از کشور ارزیابی نمی‌شود، بنابراین موضوعاتی که شما خوانده اید ممکن است برای انتقال پذیرفته شوند یا نشوند. به عبارت بهتر برنامه انتقال اعتبار تضمینی نبوده و ممکن است از سوی دانشگاه پارتنر پذیرفته نشود!

انتقال اعتبار دانشگاه های مالزی به دانشگاه های پارتنر

کلیک کنید

نقاط مشترک اخذ مدرک همزمان و انتقال دانشجو 

تحصیل در خارج از کشور می‌تواند یکی از متحول کننده‌ترین و غنی‌ترین تجربیات زندگی دانشجویان باشد. هر دو برنامه اخذ دو مدرک همزمان در مالزی و انتقال اعتبار دانشگاه های این کشور به دانشگاه های پارتنر راهی برای تجربه زندگی در محیط اینترنشنال به شما می‌دهند. این 2 نوع برنامه شباهت‌ها و اشتراکات زیادی با هم دارند:

 1. شما می توانید انتخاب کنید که چند ترم یا چند سال از طول دوران تحصیل خود را در خارج از کشور دنبال کنید و افق‌های خود را به عنوان یک دانشجو گسترش دهید.
 2. یکی از ویژگی‌های مشترکی که هر دو برنامه مدرک دوگانه و برنامه انتقال اعتبار یکی است این است که در پایان دوره، مدرک از دانشگاهی در خارج از کشور دریافت خواهید کرد.
 3. هر دو برنامه به شما امکان می‌دهند بخشی از تحصیل خود را در خارج از کشور تکمیل کنید و مدرک تحصیلی شما نیز از هر دو دانشگاه به رسمیت شناخته می‌شود. 
 4. هر دو بسیار مقرون به صرفه تر از تحصیل در خارج از کشور هستند.

تفاوت انتقال دانشجو با اخذ دو مدرک همزمان

انتقال اعتبار دانشگاه های مالزی به این معنی است که پس از اتمام 1 یا 2 سال تحصیل در مالزی، دانشجو با ارسال مدارک به دانشگاه پارتنر باید منتظر ارزیابی دانشگاه بماند. مدتی طول می‌کشد تا دانشگاه خارج از کشور بررسی کند و به دانشجو اطلاع دهد. باید بدانید در برنامه انتقال اعتبار، دانشجو محدود به انتخاب تنها یک دانشگاه شریک و پارتنر نیست و این حق را دارد که به چند دانشگاه خارج از کشور منتقل شود.

در حالی که در برنامه اخذ دو مدرک همزمان در مالزی تنها می‌توانید از دانشگاه های خاصی مدرک بگیرید. ایراد اخذ دو مدرک همزمان این است که ممکن است رتبه‌بندی‌های دانشگاه‌های همکار در برنامه اعطای مدرک دوگانه برای شما جذاب نباشد! ولی در برنامه انتقال اعتبار این حق را دارید که اعتبارات خود را به دانشگاه‌هایی با رتبه بالاتر منتقل کنید.

به عنوان مثال، اگر در برنامه انتقال اعتبار دانشگاه های انگلستان ثبت نام کرده باشید، واجد شرایط انتقال به هر کدام از دانشگاه های مورد نظر در انگلستان خواهید بود. هرچند موفقیت درخواست شما برای انتقال به دانشگاه پارتنر در بریتانیا به نوع مدرک ارسالی و شرایط‌تان بستگی دارد که از سوی دانشگاه پارتنر بررسی می‌شود.  

از آنجا که برنامه دو مدرک همزمان در مالزی، مشارکتی بین یک دانشگاه های مالزی و دانشگاهی در خارج از کشور است، هر دو دانشگاه بر روی یک برنامه درسی، ساختار و سیستم نمره‌دهی مشابه توافق می‌کنند تا اطمینان داشته باشند که همه تحت یک سیستم آموزشی با کیفیت و کارآمد تحصیل می‌کنند. در برنامه اخذ دو مدرک همزمان دانشگاه خارجی موضوعات درسی گذرانده شده توسط دانشجو را ارزیابی کرده و مطابق وضعیت درسی و نمرات او را می‌پذیرد. 

در برنامه انتقال اعتبار، برنامه درسی یا سیستم نمره دهی مشابهی بین دانشگاه مالزی و پارتنر وجود ندارد. به طور معمول دانشجو باید مدارک خود را به دانشگاه خارجی که قصد انتقال اعتبار دارد ارائه دهد، دانشگاه همکار پس از بررسی کلی دروس و برنامه‌های گذرانده تصمیم می‌گیرد که دانشجو باید کدام موضوعات را برای ادامه تحصیل در دانشگاه پارتنر بگذراند. 

تضمین تحصیل در مالزی با مشاوره شریف

اگر می‌خواهید برگ برنده تحصیل در مالزی را به دست بیاورید با مشاوره شریف همراه شوید. مشاوره شریف با تجربه قریب به 20 سال زندگی در مالزی از تجربیات خود برای شما می‌گوید. از جمله توانایی‌های منحصر‌ به فرد مشاوره شریف می‌توان به این موارد اشاره کرد:

 • دارا بودن جامع‌ترین و بزرگترین بانک اطلاعاتی دانشگاه‌ها و آموزشگاه‌های زبان و مدارس بین‌المللی در مالزی‌‌
 • استفاده از با تجربه‌ترین مشاوران با اطلاعات به‌روز
 • شناخت بسیار دقیق از ساختار دانشگاه های مالزی و تمامی دانشکده‌های پارتنر آن
 • ارتباطات مستقیم با دانشکده‌ها، اساتید و کارکنان دانشگاه های مالزی 

کارشناسان مشاوره شریف آماده پاسخگویی به سؤالات تحصیلی و اقامتی شما در مالزی هستند. مالزی تخصص ماست.

همین حالا تماس بگیرید۲۲۸۴0140 – ۰۲۱

منبع:

https://study-uk.britishcouncil.org/plan-studies/ways-learning/degree-outside-uk/malaysia

https://www.studymalaysia.com/education/higher-education-in-malaysia/study-modes-for-a-bachelor-degree

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *