تماس مستقیم
تماس واتساپ
منو

بستن

مشاوره شریف - مالزی تخصص ماست
مشاوره شریف پلی بسوی تحصیل و زندگی در مالزی کلیک کنید
اطلاعیه: با توجه به سوءاستفاده از نام شریف در بسیاری از سایت ها دقت کنید که sharifstudy.com تنها سایت رسمی مشاوره شریف می باشد.

جزایر مالزی، جهانی از شگفتی و زیبایی

4.9/5 - (236 امتیاز)

مالزی بهشت آسیا، کلکسیونی از زیباترین جزایر است. جزایر ریز و درشتی که برخی از آنها ایده‌آل برای زندگی هستند. این جزایر را دست کم نگیرید، برخی از آنها آنقدر حیرت‌انگیزند که به جاذبه گردشگری شهرت دارند. در میان جزایر مالزی اگر گذرتان به جزیره‌ی بورنئو افتاد، حتما غواصی در دنیای شگفت‌انگیز زیر آب را امتحان کنید.

دوس داری تو جزایر مالزی زندگی کنی؟

اینجا رو کلیک کن

جزایر جادویی مالزی غربی

جزیره لنکاوی

اگر دریا و جنگل را با هم می‌خواهید از لنکاوی غافل نشوید. این جزیره در فاصله‌ی 30 کیلومتری از ساحل ایالت پرلیس و در شمال غربی مالزی قرار گرفته است.

لانگ کاوی، مجموعه‌ای از 104 جزیره است که در مجموع به مجمع‌ الجزایر لانگ کاوی معروف‌ هستند. این مجمع‌ الجزایر در نزدیکی مرز تایلند و مالزی واقع شده و به لحاظ تقسیمات کشوری، بخشی از ایالت کداح محسوب می‌شود.
 
Langkawi، جزیره اصلی این زنجیره که وسعتش چیزی حدود 478 کیلومتر مربع است. هر چه از زیبایی‌های بی‌‌ حد‌ و‌ اندازه این جزیره بیشتر برایتان بگوییم، چشمانتان گردتر می‌شود😮

خلیج‌های زیبا، مناظر کوهستانی حیرت‌انگیز، جنگل‌های سرسبز و باغ‌های باطراوت، عناصری ست که لنکاوی را به یک بهشت بی‌بدیل تبدیل کرده است😍

فکرش را بکنید صبح یک روز تعطیل، قلاب ماهیگیری خود را برمی‌دارید و روانه دریا می‌شوید، به مقصد که رسیدید، کمی روی ماسه‌های نرم و سفید لنکاوی لم می‌دهید تا خستگی بگیرید؛ همانجا غرق تماشای زیبایی‌های اطراف می‌شوید و یادتان می‌رود که هنوز قلاب ماهیگیری شما خالی ست. 

این رویای قشنگ با اقامت در مالزی تبدیل به یکی از روزمرگی‌های شما خواهد شد!

جزایر مهم در اطراف لنکاوی:

 •  لانگ گون
 • تیمون
 • توبا
 • دایانگ
 • بونینگ
 • سینگا بسار
 • براس باساح
 • ربوک

جزیره‌ پنانگ

روی ساحلی سفید‌رنگ به درختی تکیه داده‌ام؛ نور لطیفی صورتم را نوازش می‌کند. با چشمانم نوار ساحل را دنبال می‌کنم و به تپه‌ای سرسبز برمی‌خورم که پرندگان رنگارنگ در بالای آن میهمانی گرفته‌اند. این تنها یک پاراگراف از خاطرات شماست وقتی جزیره پنانگ مالزی را از نزدیک ببینید😍

این جزیره در شمال غربی مالزی و تقریبا در فاصله‌ی 88 کیلومتری جنوب شرقی لانگ کاوی، واقع شده است. جزیره‌ی پنانگ، با وسعتی قریب به 293 کیلومتر مربع، از جزایر مهم و بزرگ مالزی به شمار می‌رود. 

خیالتان راحت؛ پنانگ گرمای مطبوع و دلچسبی دارد. دما در گرم‌ترین ساعات روز، بین 34 تا 37 درجه‌ی سانتی‌گراد و در سردترین ساعات شب، بین 18 تا 21 درجه سانتی‌گراد است. نهایت تغییر دما در طول سال به 2 تا 3 درجه‌ی سانتی‌گراد می‌رسد.

جزایر کوچک‌ اطراف پنانگ:

 • بتونگ 
 • ریمائو 
 • ژرساک 
 • تیکوس 

جزیره ی تیومان (Tioman)

جزیره تیومان

اگر عاشق طبیعت باشید و به جزیره تیومان بروید، بعید می‌دانیم سالم برگردید! جنگل‌های انبوه تیومان آدم را مجنون می‌کند. به این جنگل‌ها که می‌روید حالت استتار بگیرید تا حیوانات بومیش، گول بخورند و خودشان را به شما نشان دهند. تمام رنگ‌هایی که تابحال دیده‌اید یک سوءتفاهم محض است اگر چشمتان به سواحل و ماسه‌های جزیره تیومان بیفتد! 

جزیره‌ی Tioman از جزایر مالزی غربی است؛ البته بزرگترین جزیره‌ی ساحل شرقی این منطقه شناخته می‌شود. لوکیشن دقیق جزیره‌ی تیومان در منتهی‌الیه ساحل جنوبی ایالت پاهانگ دریای چین جنوبی و در قسمت جنوب شرقی مالزی قرار دارد؛ از طرفی تیومان بین دو ایالت پاهانگ و جوهور واقع شده است. جزیره‌ی تیومان با طولی معادل 39 کیلومتر و عرض 19 کیلومتر، بخش کوچکی از ایالت جوهور است و از ساحل، 32 کیلومتر فاصله دارد.

صخره‌های مرجانی، سواحل شنی و آب‌های شفاف و درخشان، توصیفی کوچک از جزیره اعجاب‌انگیز تیومان است. وای که غواصی در این آب‌های تمیز و روشن چه لذتی دارد! سرتان را که برگردانید رقص طوطی ماهی و ماهی‌های تفنگدار و ناپلئونی شما را محو خود می‌کند. آب‌های کم‌ عمق ساحل سالانگ مکان خوبی برای غواصی است😍

13 هزار هکتار تلفظش هم سنگین است! حالا فکرش را بکنید تیومان دارای جنگل‌های انبوهی به این مقدار می‌باشد! در میان این جنگل بزرگ، انواع حیوانات کمیاب مانند سنجاب سیاه، سنجاب قرمز پرنده، میمون‌های جذاب و خارپشت‌های عجیب زندگی می‌کنند.

جزایر اطراف تیومان:

 • تولایی 
 • رنگیس
 • پمانگیل
 • اور 
 • تینگی 

جزیره ی پانگک کور (Pangkor)

جزیره پانگکور

در گذشته‌های دور، جزیره پانگکور پاتوق دزدان دریایی بود! تصورش را بکنید پانگکور از همان جزیره‌ها بوده که دزدان دریایی الماس و طلاهای خود را درون کوهستانش مخفی می‌کردند. این‌چنین جایی واقعا که دیدن دارد. 

سواحل مرجانی و صخره‌های زیبا، جزو ویژگی‌های این جزیره جادویی ست. جنگل‌نوردان بشتابند! پانگکور مناطق بکر فراوانی دارد و تپه‌های سرسبزی که برای گشت و گذار عالی‌اند.

این جزیره مردم سرخوشی دارد؛ سالانه فستیوال‌های زیادی در پانگکور برگزار می‌شود که باید اخبارش را دنبال کنید تا از این جشن‌های شاد، جا نمانید. می‌خواهید آدرنالین خونتان حسابی فوران کند؟ باید جت اسکی و بناناسواری پانگکور را امتحان کنید.

برویم سر وقت اطلاعات کلی جزیره پانگکور؛ این جزیره به وسعت 8 کیلومتر بوده و در سواحل جنوبی پراک واقع شده است. جزیره Pangkor، مهم‌ترین جزیره‌ی تفریحی تنگه‌ی ملاکا است و در ایام تعطیل حسابی شلوغ می‌شود.

جزایر اطراف پانگکور:

 • پانگ کور لائوت
 • توکان
 • گیام 
 • منتاگور 

جزیره پولائو پایار

گشت و گذار در آب‌های روشن و تمیز پولائو پایار، از تفریحات این جزیره است. آب‌های تمیز و شفافش که خوراک اسنورکلینگ است. اگر کمی به این ورزش آبی علاقه‌مند باشید، در جزیره پولائو پایار حسابی به شما خوش می‌گذرد. یکی از محشرترین مراکز تفریحی دنیا در جزیره پولائو پایار قرار دارد؛ یه پارک آبی بزرگ و زیبا که اگه توش شنا نکنی باختی!

برای رسیدن به جزیره Pulau Payar باید به شمالی‌ترین قسمت ساحل غربی مالزی بروید. در واقع این جزیره یکی از جزایر کوچک ایالت کداح بوده و در نزدیکی جزایر لانگ کاوی می‌باشد.

جزیره‌ باتو فرینگی

مالزی، سرزمینی جادویی ست؛ نه جادوی بد؛ یک جادو حیرت‌انگیز؛ روی هر نقطه از این کشور دست می‌گذاری، اسیرش می‌شوی! اسیر زیباییش، اسیر ساحل‌های طلایی و ماسه‌های سفیدش؛ واقعا واژه‌ها در برابر این همه زیبایی سر تعظیم فرود می‌آورند😍 

جزیره‌ باتو فرینگی از همان جاهایی ست که زبانت را بند می‌آورد و دوس داری ساعت‌ها محو تماشای سواحل زیبای این منطقه شوی. در ساحل جزیره‌ باتو فرینگی می‌توانید مشغول ورزش‌های جذاب و هیجان انگیزی مانند اسب سواری، جت اسکی، چتر بازی و… شوید.

چه آبی گواراتر از آب معدنی پیدا میشه؟ جالبه بدونید جزیره‌ Batu Ferringhi، چندین چشمه‌ آب معدنی داره! جذاب‌تر از این، مرکز پرورش اسبه! بنظر جزیره فوق العاده‌ای میاد؛ حالا اگه بتونی تو این جزیره زندگی کنی چی؟!

مهاجرت به مالزی 2021

اینجا رو کلیک کن

جزیره چراتینگ

موج سواری حتی تصاویرشم باعث میشه قلبت تندتر بتپه؛ چه برسه بخوای خودت اینکارو بکنی؛ وای که چه لذتی داره! جزیره چراتینگ قرارگاه موج سوارای خفنه که باید حتما بهش سر بزنید. این جزیره در حاشیه ایالات پاهانگ واقع شده؛ جایی که مرکز فرآورده‌های دریایی مالزی به شمار میره.

می‌توانید روز خود را با دوچرخه سواری دور جزیره شروع کنید و خوب همه جاشو از نزدیک ببینید. واسه ناهار یک پیشنهاد عالی براتون داریم! خوردن غذاهای دریایی خوشمزه و تازه! شکی نیست که این جزیره ناب برای تفریح و گردشگری یک مکان فوق‌العادس؛ با این حال اگه اقامت MM2H مالزی رو که بگیری، نور علا نوره🤩
بهتره واسه بعدازظهر به کسی قول ندید؛ چون جزیره چراتینگ بازارهای محلی جذابی داره که باید حتما از این بازار دیدن کنید.

پولائوپایار (Pulau Payar)

جزیره ردانگ 

بهشت کریستالی نام برازنده‌ای برای جزیره ردانگ است؛ جزیره‌ای با تپه‌های مرجانی و جنگل‌های عمیق. این منطقه زیستگاه حیوانات و گیاهان نادر می‌باشد. نمونه آنها کوسه‌های نوک سنگی و ارکیده‌های زیباست. رنداگ، محل زندگی لاک پشت‌های بسیاری بوده که برای تخم گذاری از اندونزی و فیلیپین به این منطقه می‌آیند.

جزیره Pulau Redang دارای بهترین مراکز ماساژ است؛ روی همان تخت‌های جذابی که در فیلم‌های هالیوودی دیده‌اید! جزیره‌ی ردانگ دقیقا در شمال شرقی بخش غربی مالزی و در ایالت ترنگانو واقع شده است. این جزیره جزو 9 جزیره‌ی حفاظت شده در دریای چین نیز هست.

جزیره بسار 

تا حالا دریای سبز‌رنگ دیدید؟ حتما با خودتون می‌گید مگه داریم دریای سبز‌رنگ، اصلا مگه میشه! فقط کافیه سری به جزیره بسار مالزی بزنید تا باورتون بشه.

جالبه بدونید جزیره بسار از جمله نخستین تمدن‌های مالزی بوده و امروزه تبدیل به یک جزیره تفریحی پر رفت و آمد شده. این جزیره جنگل‌هایی داره که با آدم حرف می‌زنن! واقعا میشه گفت تو زیبایی مثال ندارن.

جزیره ی باتوفرینگی (Batu Ferringhi)

جزایر پایار

جزایر پایار، 4 جزیره‌ی مرجانی کوچک را شامل می‌شود که در جنوب ایالت لانگ کاوی، واقع شده‌اند. پارک مارین نامی آشنا نیست؟ این پارک معروف و زیبا مکان خوبی برای گذران وقت است؛ علاقمندان به غواصی که عاشق این پارک هستند. 

جزیره کاپاس 

تکیه دادن به درختان نخل جزیره کاباس و تماشای چشم اندازهای بی‌نظیرش؛ یکی از کارهایی ست که می‌توانید در این منطقه امن و آرام انجام دهید.

نزدیک آب های زلال این جزیره شوید به راحتی آبزیان دریایی را می‌بینید که مشغول بازی با دوستان خود هستند. جزیره‌ای که در 6 کیلومتری دهکده‌ی مارانگ و کوالاتر نگانو، مرکز ایالت ترنگانو واقع شده است.

جزیره تنگول

ادعای شجاع بودن می‌کنید؟ جزیره‌ی تنگول با حیوانات وحشی و خزندگانش در انتظار شما هستند تا کمی شجاعت شما را به چالش بکشند😱

این جزیره زیبا در میان جنگلی انبوه قرار گرفته و در فاصله‌ی 17 کیلومتری دهکده‌ی (Dungun) در ایالت ترنگانو قرار دارد.

شگفت انگیزترین جزایر مالزی شرقی

جزیره لابوان 

برای تعطیلات آخر هفته، جزیره لابوان، بهترین گزینه است. دهکده آبی، موزه دریایی، پارک پرندگان و باغ گیاه‌شناسی را به لیست خود اضافه کنید. این جاذبه‌های جذاب در جزیره لابوان قرار دارند.

پوشش گیاهی لابوان 70 درصد این جزیره را پوشانده؛ هر چه می‌ماند همه ساحل و دریاست که ترکیب شگفت‌انگیزی را به رخ می‌کشد. بندر لابوان که به بندر ویکتوریا هم معروف است، در جزیره‌ی لابوان قرار دارد. 

جزیره تونکو عبد الرحمان (Tunku Abdul Rahman Park)

جزیره تونکو عبد‌الرحمان 

جزیره‌گردی آن هم با قایق! چه شود. جزیره‌ی تونکو عبد‌الرحمان، مجموعه‌ای از 5 جزیره جذاب در نزدیکی شهر کوتاکینابالو، مرکز ایالت صباح است. این 5 جزیره دوس داشتنی از طریق قایق به هم راه دارند. تونکو عبد‌الرحمان مکان خوبی برای گردش و تفریح است. این جزیره در سال 1974 در فرهنگ جغرافیایی، به نام پارک ملی تونکو عبدالرحمان ثبت گردید.

در این پارک جذاب، هیجان در انتظار شماست و تفریحاتی که به شما مجال توقف نمی‌دهد و دوست دارید همه آنها را امتحان کنید. از حمام آفتاب و غواصی گرفته تا شنا در آب‌های زلال و جنگل‌نوردی! در میان این جنگل‌ها انواع مارهای خوش خط و خال، میمون‌های شیطون، خوک و ماکاهای دم بلند هم زندگی می‌کنند.

جزایر سولاگ 

صخره‌های آبی جزایر سولاگ، حرف ندارند. وقتی این منطقه را ببینید، شگفتی با روح و روانتان بازی می‌کند. جزایر سولاگ از شهر فاصله دارد و دقیقا در بخش شرقی مالزی قرار گرفته است.

جزیره مانتیک 

تماشای صخره‌های مرجانی آن هم از بالاترین نطقه جزیره مانتیک، دنیایی را به نمایش می‌گذارد از دیدنش انگشت به دهان می‌مانید. این جزیره به شهر کوتا کینابالو نزدیک‌تر بوده و مکان خوبی برای پیک نیک است😍

جزیره مانوکان

تلفیق رنگ آبی و سبز با ماسه‌های برف مانند، منظره‌ای خیره‌کننده از جزیره مانوکان مالزی است. امکانات رفاهی این جزیره بد نیست؛ کلبه‌های کوهستانی دنج، استخر شنا، رستوران‌های متعدد و مرکز غواصی، بهانه خوبی برای سفر به جزیره مانوکان است. فقط پارک هد کوارترز این جزیره به تنهایی، دلیل خوبی برای سفر مالزی است.

جزیره گایا 

تنوع گیاهی و جانوری جزیره‌ی گایا بسیار بالاست. مرغ شاخنوک، عقاب ماهی‌خوار، میمون مکک، مورچه‌خوار و خوک وحشی از جانواران جذاب این منطقه است. جزیره گایا سواحلی به طول 26 متر دارد که معروف‌ترین آنها، ساحل پلیس است. 

جزیره ساپی

می‌خواهیم از زیباترین سواحل پارک عبدالرحمن پرده برداری کنیم؛ جزیره ساپی! این جزیره‌ به وسیله‌ی دماغه‌ی شنی به جزیره‌ی گایا متصل است. صخره‌های مرجانی زیبایش که جایی برای صحبت نمی‌گذارد.

جزیره سیپادان 

تنها جزیره اقیانوسی مالزی را به شما معرفی می‌کنیم؛ جزیره سیپادان! این جزیره در ایالت صباح قرار دارد و از بهترین مکان‌ها برای غواصی است. زیر آب‌های جزیره سیپادان، گنجینه‌ای وجود دارد!

این گنجینه شامل آبزیان متعددی مانند مرجان‌های نرم، انواع کوسه، لاک‌پشت، ماهی در رنگ‌ها و اندازه‌های مختلف و خرچنگ نیزه‌ماهی است. البته این جزیره منطقه حفاظت شده‌ای برای نگهداری از پرندگانی همچون مرغ دله، عقاب ماهی‌خوار و پرستوی دریایی دارد.

جزایر تورتل 

پارک ملی جزایر تورتل مجموعه‌ای از 3 جزیره است. این جزایر در 40 کیلومتری ساحل شمالی سانداکان ایالت صباح، قرار دارند. از جذابیت‌های جزایر تورتل مهاجرت لاک‌پشت‌های سبز و نوک‌دار برای تخم‌گذاری به این سواحل است.

جزیره سلینگان

جزیره سلینگان یکی از جزایر پارک ملی تورتل است. کلبه‌های کوهستانی مجهز این منطقه، شبی پر از آرامش برایتان می‌سازد که محال است فراموشش کنید!

 

مشاوره شریف، تنها تیم تخصصی در ارائه‌ی خدمات اخذ ویزای مالزی برای ایرانیان است که با پشتوانه‌ی دو دهه تجربه در پرونده‌های اقامتی، امروز به عنوان مجری و حامی توانمند شما در مالزی می‌باشد.

رویای زندگی در مالزی را دارید؟

با مشاره شریف در ارتباط باشید.

برای تماس کلیک کنید۲۲۷۷۹۴۶۲ – ۰۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *