تماس فوری
پیام از طریق واتساپ
کارشناسی ارشد امنیت سایبری دانشگاه APU

کارشناسی ارشد امنیت سایبری دانشگاه APU

زمان مطالعه: 6 دقیقه
Rate this post

کارشناسی ارشد امنیت سایبری دانشگاه APU مالزی، یکی از مهم‌ترین رشته‌های تحصیلی روز دنیا است. با افزایش استفاده از اینترنت و فناوری‌های دیجیتال، خطرات و تهدیدات سایبری نیز افزایش یافته است. در این شرایط، متخصصان امنیت سایبری نقش مهمی در حفاظت از سیستم‌ها و داده‌های سازمان‌ها و افراد ایفا می‌کنند.

می خوای دانشجوی رشته امنیت سایبری APU باشی؟

اینجا رو کلیک کن

معرفی کارشناسی ارشد امنیت سایبری

امنیت سایبری یکی از جذاب‌ترین و پرچالش‌ترین رشته‌هایی است که در دانشگاه APU مالزی ارائه می‌شود. این رشته به دانشجویان فرصت می‌دهد تا با تهدیدات سایبری، مفاهیم محافظت از داده‌ها و روش‌های جلوگیری از نفوذهای غیرمجاز آشنا شوند. اگر شما به دنبال یادگیری تکنیک‌های پیشرفته برای حفاظت از سیستم‌ها و اطلاعات هستید و می‌خواهید در برابر حملات سایبری مجافظت شوید؛ امنیت سایبری در دانشگاه APU مالزی بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. این رشته به بررسی موضوعاتی چون رمزنگاری، مدیریت حوادث امنیتی و اصول محافظت از داده‌ها می‌پردازد.

در مقطع کارشناسی ارشد امنیت سایبری دانشگاه APU، دانشجویان با مباحث پیشرفته‌ای مانند امنیت شبکه، امنیت سیستم‌های کامپیوتری، امنیت داده‌ها، و امنیت برنامه‌های کاربردی آشنا می‌شوند. این دوره تحصیلی به دانشجویان کمک می‌کند تا مهارت‌های لازم برای مقابله با تهدیدات و حملات سایبری را کسب کنند و در زمینه‌های مختلف امنیت سایبری مشغول به کار شوند.

اگر به دنبال یک رشته تحصیلی چالش‌برانگیز در یکی از بهترین دانشگاه های مالزی هستید، کارشناسی ارشد امنیت سایبری دانشگاه APU می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

دوره کارشناسی ارشد امنیت سایبری دانشگاه APU طوری طراحی شده است که به شما آخرین و جدیدترین فناوری های پیشرفته ی روز را همراستا با طرح انقلاب صنعتی چهارم (IR4.0) ارائه می دهد.
اطلاعات کلی درباره امنیت سایبری
مقطع کارشناسی ارشد
دانشکده علوم کامپیوتر
رشته امنیت سایبری
طول مدت تحصیل
 • تمام وقت (1 سال)
 • پاره وقت (2.5 تا 3 سال)
تاریخ ثبت نام
 • تمام وقت: 16 اکتبر 2023
 • پاره وقت: 18 آگوست 2023 و 20 اکتبر 2023

مهارت هایی که در رشته امنیت سایبری به دست می‌آورید

اگر برای تحصیل در مالزی، رشته امنیت سایبری را انتخاب کرده‌اید، باید با مهارت‌هایی آشنا شوید که ضامن موفقیت شما در بازار کار است. با این مهارت‌ و توانایی‌ها آشنا شوید:  

 • کسب فرصت برای توسعه حرفه ای در سطح پیشرفته در حوزه امنیت سایبری
 • افزایش دانش و مهارت های امنیت سایبری برای متخصصان فناوری اطلاعات
 • کسب تخصص بیشتر از طریق دروس تخصصی و پایان نامه فنی و مبتنی بر تحقیق تا دانشجو برای یک تخصص خاص در این زمینه آموزش ببیند.
 • APU در حال تبدیل به دانشگاه پیشرو در زمینه ی تحقیقات امنیت سایبری از طریق ایجاد مرکز تحقیقات جرم یابی قانونی کامپیوتر و امنیت سایبری (FSEC) است که از طریق آن، فعالیت های تحقیقاتی برای به چالش کشیدن مرزهای کاربرد امنیت سایبری انجام می شود. 
 • طیف وسیعی از حوزه های مرتبط با صنعت را در مرکز عملیات امنیتی (SOC) و پاسخ به رویداد، حسابرسی و ارزیابی امنیتی، هک اخلاقی پیشرفته، تحقیقات الکترونیکی، تحلیل داده ها در امنیت سایبری و غیره پوشش می‌دهد.
 • بررسی های خارجی توسط امنیت سایبری مالزی (CSM) و KPMG و F-Secure در طول توسعه برنامه درسی این رشته انجام شده است.
 • این رشته توسط پنل مشاوره صنعتی شامل کارشناسان امنیت سایبری، سیستم های تست سایبری، گروه مشاوره آکاتی (Akati) و امنیت سایبری مالزی (CSM) پشتیبانی می شود.
 • یک مرکز عملیات امنیتی کاملا کاربردی (SOC) به دانشجویان کمک می کند تا از پلتفرم های عملیات امنیت سایبری برای نظارت بر داده های زنده استفاده کنند که به آنها امکان نظارت بر امنیت سایبری به صورت بی درنگ را به منظور تقویت دفاع شبکه با استفاده از اطلاعات تهدید جهانی و پاسخ سریعتر به حوادث امنیت سایبری می دهد. 
 • یک مرکز کامل شبیه سازی و پاسخ به تهدیدات سایبری- محدوده سایبری، نیز به منطقه استعدادهای امنیت سایبری در APU اضافه شده است.
 • محدوده سایبری (Cyber Range) از جدیدترین فناوری ها و یک سیستم دفاع سایبری با درجه نظامی استفاده می کند و دانشجویان با استفاده از آن می توانند استراتژی های دفاعی را درک و فرموله کنند و کل زنجیره دفاع سایبری را ملاحظه کرده و در عین حال برای مقابله با حملات واقعی تهدید سایبری (در صورت وقوع) آماده باشند.
 • یک پروژه فنی مرتبط با امنیت سایبری به عنوان پایان نامه در ترم آخر
 • فرصت های تحقیقاتی برای دانشجویان از طریق مرکز تحقیقات جرم یابی قانونی کامپیوتر و امنیت سایبری APU-FSEC

رشته امنیت سایبری مناسب چه افرادی است؟

این رشته از علوم کامیپوتر برای متخصصان فناوری اطلاعات و کامپیوتر مناسب است. کسانی که به دنبال مدرک رسمی امنیت سایبری هستند؛ متخصصان و مدیرانی هستند که می‌خواهند مدرک فوق لیسانس را با تسلط به دانش و مهارت های امنیت سایبری بگیرند.

برای دانشجویان سال اول مقطع کارشناسی با پیشینه امنیت سایبری و جرم یابی قانونی دیجیتال نیز این رشته به عنوان راهی برای ارتقای بیشتر مدارک تحصیلی ارزشمند خواهند بود.

اخذ دو مدرک همزمان از دو دانشگاه APU و DMU

اخذ دو مدرک همزمان از APU مالزی و DMU انگلستان

دانشگاه APU مالزی در حوزه فناوری اطلاعات بسیار معروف است و حالا با ارائه طرحی جدید، دانشجویان رشته امنیت سایبری را مجاز می‌کند که همزمان دو مدرک معتبر بگیرند: 

 1. یکی از دانشگاه APU مالزی
 2. یکی از دانشگاه دِمونتفورت (DMU) انگلستان

گواهینامه های اعطایی دانشگاه APU به فارغ التحصیلان امنیت سایبری 

ارتباطات جهانی دانشگاه APU مالزی برگ برنده‌ای است که به نام دانشجویان این دانشگاه خورده است. دانشجویان کارشناسی ارشد امنیت سایبری علاوه بر دو مدرک معتبر می‌توانند گواهینامه‌های زیر را نیز دریافت کنند:

1-گواهینامه تستر نفوذ تایید شده Rocheston

برنامه تستر نفوذ تایید شده Rocheston بر تحقیقات، آزمایش های زنده و جلسات تعاملی بر روی یافته های امنیتی نوظهور تاکید داشته و زمینه ی تعریف الزامات امنیت اطلاعات ارائه داده و در عین حال گزینه هایی را برای ارتقای دارایی های متدولوژی های موجود ارائه می دهد.

گواهینامه RCPT به عنوان بخشی از درس هک اخلاقی پیشرفته در دوره کارشناسی ارشد امنیت سایبری طراحی شده است و به دانشجویان کمک می کند با استانداردهای صنعتی تست نفوذ آشنا شده و فرصتی را برای ارتقای مهارت ها در شبیه سازی ها و سناریوهای زندگی واقعی از طریق پلتفرم CyberLabs پیدا کنند. 

به این ترتیب، به هر دانشجوی این دوره فرصت برابری داده می شود تا این گواهینامه را به عنوان بخشی از برنامه ی درسی شان بدون نیاز به منبع آموزشی اضافه کسب کنند.

دانشجویان می توانند گواهینامه های روچستون را که دو سال معتبر است و مشروط به یک فرایند تمدید است انتخاب کنند تا اطمینان حاصل شود که تسترهای نفوذ با محدوده ی فعلی تست نفوذ به روز رسانی می شود.

2-گواهینامه CHFI (بازرس جرم یابی قانونی و هکر تایید شده)

پس از گذراندن درس جرم یابی قانونی دیجیتال پیشرفته، دانشجویان می توانند گواهینامه حرفه ای CHFI را کسب کنند. گواهینامه CHFI توسط شورای بین المللی مشاوران تجارت الکترونیک (EC-council) ارایه می شود که یک سازمان آمریکایی است که گواهینامه های امنیت سایبری، آموزش و خدمات مختلف در زمینه امنیت سایبری را ارائه می دهد. دفتر مرکزی EC-Council در آلبوکرکی، نیومکزیکو واقع شده است و به بیش از 237000 متخصص از 145 کشور گواهینامه ارائه داده است. CHFI یک گواهینامه امنیت سایبری پیشرفته برای محققان امنیت شبکه جرم یابی قانونی کامپیوتر است. 

3-گواهینامه CSOC (تحلیلگر مرکز عملیات امنیتی تایید شده)

پس از گذراندن درس مرکز عملیات امنیتی (SOC) و واکنش به حوادث، دانشجویان می توانند گواهینامه حرفه ای مرکز عملیات امنیتی تایید شده (CSOC) را دریافت کنند. آزمون CSOC توسط گواهینامه ACE جهانی تایید شده است که نهاد صدور گواهینامه امنیت اطلاعات یا ISCB، بخشی در امنیت سایبری مالزی (CSM) است. داوطلبان می توانند در مراکز آزمون مجاز کشورهای عضو شرکت کننده در آزمون شرکت کنند. داوطلبانی که آزمون CSOC را با موفقیت گذرانده باشند، واجد شرایط درخواست به عنوان عضو دستیار یا حرفه ای با رعایت معیارهای عضویت تعریف شده تحت گواهینامه جهانی ACE خواهند بود. 

تحصیل هوش مصنوعی در دانشگاه APU

اینجا رو کلیک کن

شرایط پذیرش رشته امنیت سایبری 

برای دریافت مدرک کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس امنیت سایبری باید مدارک زیر را تهیه کنید. مشاوره شریف در کوتاه‌ترین زمان ممکن پروسه پذیرش را تکمیل می‌کند. تنها کاری که لازم است شما انجام دهید پرواز به مالزی و شروع دوران درخشان زندگی است. 

 • مدرک کارشناسی با حداقل معدل 2.75 از 4.00 یا معادل آن که مورد تایید هیات علمی دانشگاه باشد.
 • مدرک کارشناسی با معدل بین 2.50 و 2.75 از 4.00 نیز با ارزیابی (شامل آزمون، مصاحبه یا نمونه کار) قابل قبول است.
 • مدرک کارشناسی با معدل 2.50 از 4.00 با حداقل 5 سال کار مرتبط نیز قابل قبول است.
 • نکته: دانشجویانی که مدرک کارشناسی مرتبط با رشته های کامپیوتر، امنیت سایبری یا جرم یابی قانونی کامپیوتر ندارند باید دروس پیش نیاز را هم بگذرانند.
هر یک از شرایط فوق ممکن است بر اساس استانداردهای آژانس تشخیص صلاحیت مالزی (MQA) از یک رشته به رشته ی دیگر متفاوت باشد.

به APU بپیوندید

مشاوره شریف ایجنت تخصصی دانشگاه APU، برترین دانشگاه فناوری و IT مالزی است. با خدمات مشاوره شریف تحصیل در مالزی راحت‌تر از همیشه است.  

همین حالا تماس بگیرید۲۲۸۴۰۱۴۰ – ۰۲۱

مدرک زبان لازم برای دانشجویان بین الملل

برای دریافت مدرک فوق لیسانس رشته امنیت سایبری باید مدرک زبان آیلتس با نمره 5.0 داشته باشید. البته دانشجویانی که از کشورهای انگلیسی زبان می‌آیند یا دانشجویانی که مقطع لیسانس خود را به انگلیسی گذرانده‌اند از شرط ارائه مدرک زبان معاف هستند. 

دروس و مهارت‌های پیش نیاز، اصلی و اختیاری

دانشجویان رشته امنیت سایبری باید 3 درس پیش نیاز (برای دانشجویان غیر کامپیوتری)، 10 درس اصلی و یک پروژه را بگذرانند. از این 10 درس، 7 درس اجباری است و 3 درس انتخابی است.

دانشجویان رشته های غیر کامپیوتری، باید ظرف مدت یک ماه از شروع دوره، دروس پیش نیاز را گذرانده باشند.

دروس پیش نیاز

 • امنیت سایبری
 • جرم یابی قانونی دیجیتال
 • ابزارهای امنیت سایبری و جرم یابی قانونی دیجیتال

دروس اصلی

 • طراحی امنیت اطلاعات
 • تحلیل داده ها در امنیت سایبری
 • امنیت سایبری و تهدیدات
 • مرکز عملیات امنیتی و واکنش به حوادث
 • هک اخلاقی پیشرفته
 • جرم یابی قانونی دیجیتال پیشرفته
 • روش تحقیق در پروژه محاسباتی و مهندسی

دروس اختیاری (3 مورد انتخاب شود)

 • طراحی و عملکرد شبکه
 • معماری امنیت اطلاعات
 • ممیزی و ارزیابی امنیتی
 • تحقیق و بررسی الکترونیکی
 • اسکریپت کاربردی در امنیت سایبری  
 

نکته: دروس اختیاری ممکن است در ابتدای ترم برای دانشجویان از قبل انتخاب شده باشد. اگر دانشجویان بخواهند دروس اختیاری از پیش انتخاب شده را تغییر دهند می توانند از بین دروس موجود در ترم یا دروس با ارائه فشرده انتخاب کنند- هر چند چنین تغییراتی ممکن است طول مدت تحصیل را طولانی تر کند.

چگونگی انجام پروژه

از دانشجویان مقطع فوق لیسانس انتظار می‌رود که در رابطه با امنیت سایبری برای اهداف دانشگاهی و صنعتی تحقیق کرده و یک مقاله ارائه دهند. این مقاله توسط یکی از اعضای هیات علمی دانشگاه به عنوان ناظر اصلی، نظارت خواهد شد.

پروژه ممکن است شامل کار با یک سازمان خارجی که احتمالا مستقیماً به کار یا سازمان شما یا هر یک از شرکای صنعتی APU مرتبط است باشد.). انتخاب موضوعات مرتبط با امنیت سایبری به عنوان موضوع اصلی مقاله تان، کاملا انعطاف پذیر است. در مورد محصولات قابل ارائه، شما باید یک نمونه اولیه/ شبیه سازی/ چارچوب و غیره ارائه دهید (این لیست فقط به عنوان مثال است و موضوعات شما به این موارد محدوده نمی شود) و یک مقاله پروژه و یک مقاله کنفرانس/ مجله قابل انتشار، خلاصه ی کار شما را نشان می دهد.

افزایش تقاضا برای افراد حرفه ای امنیت سایبری

“با تسلط برنامه های تحول دیجیتال، اختصاص بودجه بیشتر برای امنیت سایبری ضروری است. تقریبا همه شرکت ها به دنبال فناوری هایی مانند رباتیک، یادگیری ماشین، هوش مصنوعی، بلاکچین و غیره هستند. همه این تغییرات با خطرات سایبری بیشتر و سرمایه گذاری های ضروری همراه خواهد بود.”

 • مایک مدیسون، رهبر امنیت سایبری EY EMEIA

“مالزی یکی از سه کشور برتر آسیایی است که انتظار می رود تا سال 2025، 75 درصد از بازار خدمات امنیت سایبری را به خود اختصاص دهد. “

 • گوبیند سینگ دیو، وزیر ارتباطات و رسانه مالزی

“سازمان ها در استخدام استعدادها با مشکلاتی مواجه بودند که 32 درصد آنها، 6 ماه یا بیشتر زمان می برد تا بتوانند نیروهای خود را در زمینه امنیت سایبری جذب کنند.”

 • انجمن حسابرسی و کنترل سیستم های اطلاعاتی (ISACA)

فرصت های شغلی کارشناسی ارشد امنیت سایبری 

فارغ‌التحصیلان دانشگاه APU از آینده شغلی درخشانی برخوردار هستند. آنها می‌توانند در مشاغل مختلف و در سطوح بین‌المللی مشغول به کار شوند. با بهترین مشاغل برای فارغ التحصیلان این رشته آشنا شوید:

 • تحلیلگر، مشاور امنیت سایبری
 • تحلیلگر و مشاور امنیت اطلاعات
 • مشاور پاسخگویی به حوادث امنیت سایبری
 • بازپرس جرم یابی قانونی دیجیتال
 • مهندس امنیت سایبری
 • مهندس امنیت اطلاعات
 • مدیر امنیت سایبری
 • مدیر امنیت اطلاعات

تحصیل در دانشگاه APU مالزی با شریف اِستادی

اگر به دنبال بهترین دانشگاه های مالزی برای تحصیل علوم کامپیوتر و آی تی هستید! با کارشناسان مشاوره شریف تماس بگیرید.

ما به شما کمک می کنیم تا از دانشگاه APU مالزی پذیرش گرفته و با خیال راحت به مالزی مهاجرت کنید.

شریف اِستادی؛ ایجنت برتر دانشگاه های برتر مالزی و APU در ایران است که با بیش از 20 سال سابقه در زمینه تحصیل و اقامت در مالزی به شما کمک می کنیم تا تمام مراحل مهاجرت را به درستی طی کنید.
با ما تماس بگیرید تا مشاوره رایگان دریافت کنید.

همین حالا تماس بگیرید۲۲۸۴۰۱۴۰ – ۰۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *