تماس مستقیم
تماس واتساپ
منو

بستن

مشاوره شریف - مالزی تخصص ماست
مشاوره شریف پلی بسوی تحصیل و زندگی در مالزی کلیک کنید
اطلاعیه: با توجه به سوءاستفاده از نام شریف در بسیاری از سایت ها دقت کنید که sharifstudy.com تنها سایت رسمی مشاوره شریف می باشد.
تحصیل دندانپزشکی در مالزی
تحصیل دندانپزشکی در مالزی

تحصیل دندانپزشکی در مالزی

5/5 - (4 امتیاز)

اگر به تحصیل دندانپزشکی در مالزی فکر می‌کنید، یکی از هزاران مخاطبی هستید که برای رسیدن به رؤیاهایشان تحصیل در مالزی و بهترین دانشگاه‌های آن را هدف گرفته‌اند. هر آنچه برای تحصیل در رشته دندانپزشکی مالزی باید بدانید از شرایط تا مزایا، معایب، درآمد و غیره را در این نوشتار برایتان گردآوری کرده‌ایم.

اگر اراده و تصمیم‌تان برای تحصیل در مالزی جدی است، مشاوره شریف مسیر شما را برای رسیدن به مالزی هموار می کند. 

دلت می خواد دندانپزشکی رو تو مالزی بخونی؟

اینجا رو کلیک کن

چرا تحصیل دندانپزشکی در مالزی

تحصیل دندانپزشکی در مالزی

-مگه تو ایران دانشگاه نیست که می‌خوای بری مالزی درس بخوانی و خودت رو آواره غربت کنی؟ همین جا بمون ننه، کجا می‌خوای بری!

وقتی ننه این طوری برایم دلسوزی می‌کند، خیلی بیشتر دوستش دارم. عاشق همین مهربانی‌هایش هستم. محبت‌هایی که تمامی ندارد، مخصوصاً برای من که بین نوه‌ها سوگلی هستم.  

نگاهی به پیراهن گلدار و روسری سفیدش می‌اندازم و می‌گویم: ننه! الهی که من قربونت بشم، نمی‌رم که برنگردم! مگه خودت همیشه نمی‌گفتی باید دکتر بشی؟ خوب می‌خوام برم دکتر دندانپزشک بشم و برگردم! 

ننه دوباره می‌گوید: خوب همین جا درس بخون دکتر بشی مادر! 

-تو که نمی‌دونی ننه، من دارم می‌رم یه جایی که درس خوندن خیلی راحت‌تر از اینجا ست، ارزون‌تره، تازه برای منی که دلم می‌خواسته برم دور دنیا رو بچرخم بهترین فرصت برای دنیاگردیه. 

ننه که خودش عاشق دنیاگردی است نگاه خریدارانه ای به سر تا پایم می‌اندازد و می‌گوید: یه چیزی می‌گی که دهن آدمو می‌بندی؛ نری برنگردی‌ها مادر! قول بده منم یه سفر ببری مالزی!

می‌خندم و می‌گویم: خودم نوکرتم ننه، تو فقط دعا کن برم، دندانپزشک بشم، حتماً برمی‌گردم، یه سفر با خودم می‌برمت مالزی. 

می‌دانستم ننه هنوز دلواپس من است ولی چون نمی‌خواهد با من مخالفت کند دیگر حرفی نمی‌زند. با خودم عهد می‌کنم به خاطر دل ننه هم که شده طوری درس بخوانم که مایه سربلندی خانواده‌ و مخصوصاً ننه شوم. 

مزایای تحصیل دندانپزشکی در مالزی

مزایای تحصیل دندانپزشکی در مالزی که به همین یک دلیل که ختم نمی‌شد. من هزار دلیل دیگر برای تحصیل در مالزی داشتم، ننه که سهل بود، می‌توانستم یک تنه همه دنیا را راضی کنم. اگر شما هم مثل ننه اعتقادی به درس خواندن در مالزی ندارید، این چند خط را با دقت بیشتری بخوانید:  

 • مالزی کشوری امن و آرام است، و شما می‌توانید در محیطی بدون تنش و چالش تحصیل در رشته دندانپزشکی را با موفقیت به سرانجام برسانید و به سرعت تبدیل به یک دندانپزشک حاذق و باتجربه شوید.
 • تحصیل در رشته دندانپزشکی از شما یک انسان با اعتماد به نفس بالا می‌سازد، کسی که توانایی مقابله با چالش‌های مختلف را دارد. 
 • فرصت‌های شغلی زیادی که در انتظار فارغ التحصیلان رشته دندانپزشکی مالزی است، دلیل دیگر برای انتخاب تحصیل در مالزی است، می‌توانید در کلینیک خصوصی خود کار کنید یا در یکی از بیمارستان‌های دولتی، مراکز بهداشتی اجتماعی، دانشکده‌ها و دانشگاه‌های دندانپزشکی مشغول به کار شوید.
 • مهم‌ترین مزیت تحصیل دندانپزشکی در مالزی، درآمد بالا همراه با حقوق خوب است. دندانپزشکان بدون هیچ محدودیتی در هر نقطه‌ای از دنیا که مایل باشند می‌توانند با دستمزد بالا کار کنند.  
 • پس از تحصیل در رشته دندانپزشکی مالزی و کسب تجربیات ارزشمند، می‌توانید کلینیک خصوصی خود را باز کرده و بدون هیچ محدودیتی کار کنید و خودتان رئیس خود باشید.
 • مزیت دیگر تحصیل در مالزی این است که در اوقات فراغت خود می‌توانید شگفتی‌های طبیعی محلی را کشف کنید و از سبک زندگی آرام و دوستانه مردم مالزی لذت ببرید.

مقایسه شرایط تحصیل در مالزی با کانادا

کلیک کنید

معایب تحصیل دندانپزشکی در مالزی

فرقی ندارد که برای تحصیل دندانپزشکی، مالزی را انتخاب کنید یا در هر جای دیگر دنیا مشغول به تحصیل شوید. تحصیل دندانپزشکی چالش‌هایی دارد که با هم می‌خوانیم:

 • انجام کارهای روتین و یکنواخت، دندانپزشکان اکثراً وظایف یکسانی را باید هر روز انجام دهند و این کار ممکن است کمی کسل‌کننده باشد. 
 • تقاضای بالا، همان قدر که دستمزد دندانپزشکان بالا است، تقاضای زیادی هم برای دریافت خدمات وجود دارد و شما باید وقت و انرژی زیادی برای خدمت به مردم در نظر بگیرید. 
 • آموزش پرهزینه، مسیر تحصیل دندانپزشکی بسیار پرهزینه و زمانبر است. 
 • برخورد با مردم، دندانپزشک بودن به معنای لبخندی بزرگ است که همیشه باید بر لب داشته باشد تا بتوانید لبخند زیبا را به دیگران هدیه دهید. 
 • تحصیل دندانپزشکی سخت‌تر از پزشکی است، هر چند مسیر تحصیل رشته‌های پزشکی طولانی و رقابتی است، اما تحصیل دندانپزشکی کمی دشوارتر است، چون دانشجو به جای کل آناتومی بدن فقط یک حوزه خاصی را آموزش می‌بیند، بنابراین باید دانش عمیقی بر سلامت و پزشکی انسان داشته باشد. 

ویژگی‌های تضمین کننده موفقیت در رشته دندانپزشکی

برای تبدیل شدن به یک دندانپزشک ماهر که زبانزد عام و خاص و از همه مهم‌تر هم‌چنان محبوب ننه‌تان باشید، باید هوش و استعداد بالایی داشته باشید! حالا اگر کمی اخلاق و روابط عمومی حسنه را چاشنی هوش بالایتان کنید، که نور علی نور می‌شود و همه ننه‌های دنیا از شما راضی می‌شوند.

دانشجویان باهوشی که برای موفقیت در رشته دندانپزشکی علاوه بر سخت کوشی، مسلح به مهارت‌های اخلاقی هستند، یک سر و گردن از بقیه بالاترند و در رشته تحصیلی خود شهره!

علاوه بر موارد گفته شده، داشتن ویژگی‌های زیر تضمین موفقیت شما در رشته دندانپزشکی مالزی است:  

 •  سازگاری، شرط اول موفقیت دندانپزشکی در مالزی سازگاری است. شما باید آمادگی رویایی با موقعیت‌های مختلف و حل مشکلات غیرمنتظره را داشته باشید. 
 • مدیریت زمان، برای موفق شدن در زندگی باید کنترل زمان را در دست بگیرید و دنیا را به چرخ مراد خودتان بچرخانید. مهارت مدیریت زمان به شما کمک می‌کند برنامه‌های خود را سازماندهی، اولویت‌بندی و برنامه‌ریزی کنید. 
 • مهارت برقراری ارتباط، یکی دیگر از مهار‌ت‌های ضروری است که ضامن موفقیت شما است توانایی برقراری ارتباط با افراد مختلف است. شما به عنوان یک دندانپزشک حرفه‌ای باید به طور مؤثر با بیماران خود ارتباط برقرار کنید و شرایط و مشکلات دهان و دندان آنها را درک کنید تا بتوانید درمان مناسب را به آنها ارائه دهید. 
 • سخت کوشی، مهم‌ترین فاکتور موفقیت در هر کاری سخت‌کوشی و پشتکار است.
 • مراقبت، دندانپزشکی حرفه ارزشمندی است که واقعاً باید از مردم مراقبت کند به قول معروف “بیمار را درمان کند نه بیماری”.
 • عشق به علم، دندانپزشکی نیازمند عشق به موضوعات علمی مختلف است. علومی مانند زیست شناسی، شیمی، فیزیک و غیره پیش‌نیازهای مهم و ضامنی برای موفقیت شما هستند.

تحصیل بدون کنکور در رشته دندانپزشکی مالزی

یکی از داغ‌ترین پرسش‌هایی که در بین دانش آموزان ایرانی دست به دست می‌شود این است که پس کی قرار است از دست این کنکور راحت شویم. رسیدن به این آرزو چندان هم دور انتظار نیست، چون در مالزی هیچ آزمونی به نام کنکور وجود ندارد و برای اخذ پذیرش دانشگاه‌های مالزی تنها باید شرایط مشخص شده از سوی دانشگاه را داشته باشید. ما در مقاله تحصیل بدون کنکور در مالزی به طور مفصل به این موضوع پرداخته‌ایم.  

شرایط تحصیل دندانپزشکی در مالزی

شرایط و مدارک لازم برای تحصیل رشته دندانپزشکی در مالزی

هر چند شرایط تحصیل دندانپزشکی در هر کدام از دانشگاه‌های مالزی با دیگری متفاوت است اما شرایط عمومی برای تحصیل در مقاطع مختلف رشته دندانپزشکی را می‌توانید در این جدول ببینید.

  شرایط لازم
مدرک دیپلم کسب حداقل نمره B در دروس زیست شناسی، شیمی، فیزیک، ریاضیات

مدرک کارشناسی

سطح A حداقل BBB / ABC / AAC یا CGPA 3.0 در زیست شناسی و شیمی و فیزیک یا ریاضیات
مدرک کارشناسی ارشد مدرک لیسانس یا معادل آن در یک رشته مرتبط همراه با تجربه بالینی

دکتری

مدرک فوق لیسانس یا معادل آن در یک رشته مرتبط همراه با تجربه بالینی

 

 

 

 

 

 

زمان لازم برای تحصیل دندانپزشکی عمومی در مالزی

شاید شما هم مثل ننه ندانید که زمان لازم برای تحصیل دندانپزشکی عمومی در مالزی 5 سال است. دوره عمومی به 2 بخش علوم پایه و تخصصی به اضافه دوران کارآموزی تقسیم می‌شود.

 • دوره علوم پایه ۲ سال است و دروس پایه مانند بیوشیمی، فیزیولوژی‌ نظری‌، فیزیولوژی‌ عملی‌، آناتومی، آمار پزشکی‌ و دندانپزشکی‌، روش‌ تحقیق‌، بهداشت‌ عمومی‌، بافت‌ شناسی، ژنتیک انسانی‌، میکروب‌ شناسی و ایمنولوژی را یاد می‌گیرید. شرط ورود به دوره بعدی قبولی در آزمون علوم پایه است.
 • دوره تخصصی 3 ساله است و دانشجویان باید دروسی مانند آسیب‌شناسی فک و دهان، ارتودنسی، اندودنتیکس، پروتزهای ثابت و اکلوژن، پروتزهای متحرک و فک و صورت، پریودنتولوژی، ترمیمی و مواد دندانی، بیماری‌های دهان و دندان، جراحی دهان و فک و صورت، دندانپزشکی کودکان و رادیولوژی دهان و فک و صورت را یاد بگیرید. این دوره علاوه بر آموزش با کارآموزی همراه است و شما از نزدیک با بیماران در تماس هستید و تحت نظارت اساتید باید طبابت را آغاز کنید.

طول دوره تحصیل برای مقاطع مختلف دندانپزشکی مالزی

طول دوران تحصیل در مقاطع مختلف دندانپزشکی بستگی به نوع درس خواندن شما و هدفی دارد که برای رسیدن به آن تلاش می‌کنید. 

شرایط دانشگاه منتخب، هوش و انگیزه‌ شما هم سهم بسزایی برای به پایان رساندن زمان تحصیل‌تان دارد. زمان لازم برای تحصیل در هر کدام از مقاطع تحصیلی دندانپزشکی در مالزی به این شرح است:

مدرک تحصیلی طول مدت تحصیل
دریافت مدرک دیپلم  3 سال
مدرک کارشناسی 4-5 سال
مدرک کارشناسی ارشد 1-4 سال
دکتری 2-6 سال

 

 

 

 

اگر سقف آرزوهایتان بلندتر از دندانپزشکی عمومی است و می‌خواهید مسیر تحصیل دندانپزشکی در مالزی را تا آخر بروید، باید خودتان را برای نبردی نفس‌گیر برای تحصیل در مقاطع بالاتر آماده کنید. تحصیل کارشناسی ارشد و دکتری همان سکوی پرتابی است که شما را به آرزوهایتان در مالزی می‌ساند. 

تحصیل کارشناسی ارشد مالزی برای رشته دندانپزشکی به رشته‌های مختلفی ختم می‌شود. هر چند رشته‌های تحصیلی دکتری در مالزی هم بسیار متنوع و اغوا کننده است.

هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی 2022

هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی

هزینه تحصیل در مالزی و رشته دندانپزشکی هر دانشگاه با بقیه متفاوت است؛ تحصیل دندانپزشکی در مالزی سالانه حدود 25,000تا 30,000 هزار دلار هزینه دارد. معادل سازی این مبلغ به رینگت چیزی حدود 80 هزار تا 100 هزار رینگت مالزی می‌شود.

درست است که دندانپزشکی رشته پرهزینه‌ای است، اما این مبالغ برای تحصیل در کشوری که یازدهمین مقصد تحصیلی دنیا است، چندان به چشم نمی‌آید؛ ضمن آن که هزینه کردن برای تحصیل نوعی سرمایه‌گذاری سودمند برای آینده‌ای است که ضمانتی برای تمام عمر شما است.

تحصیل در رشته های بورسیه دار مالزی

کلیک کنید

تحصیل در کدام رشته دندانپزشکی دلخواه شما است؟ 

اگر می‌خواهید فقط یک دندانپزشک شوید، می توانید پزشک عمومی یا متخصص دندانپزشکی را انتخاب کنید. اما اگر دوست دارید در جایگاه یک دندانپزشک حرفه‌ای و متخصص به مردم خدمت کنید با انتخاب یکی از این رشته‌های تخصصی، آینده حرفه‌ای خود را بسازید: 

1)جراحی دهان و فک و صورت

برای این که جراح فک و صورت باشید، باید در زمینه دندانپزشکی، جراحی و پزشکی عمومی آموزش ببینید، در بسیاری از کشورها، جراحی فک و صورت یک تخصص پزشکی است که هم به مدرک پزشکی و هم در رشته دندانپزشکی نیاز دارد.

2) ارتودنسی

ارتودنسی یکی از تخصص‌های دندانپزشکی است که به تشخیص، پیشگیری و اصلاح نامناسب دندان‌ها و فک می‌پردازد، تخصص ارتودنسی در مالزی بسیار رایج است.

3) دندانپزشکی ترمیمی

دندانپزشکی ترمیمی یکی از کارهایی است که دندانپزشک برای حفظ سلامت و عملکرد دهان بیمار انجام می‌دهد. این روش‌ها شامل گذاشتن ایمپلنت‌ و پروتزهای دندانی، پرکردن و تاج دندان است. برخلاف جراحی فک و صورت که نیاز به مدرک پزشکی اضافی از جراح دارد، بسیاری از این روش‌ها می‌توانند توسط دندانپزشکان عمومی بدون مدرک و تحصیلات تکمیلی انجام شوند.

4) پریودنتولوژی

پریودنتولوژی علم بررسی و مطالعه تخصصی بافت‌های سخت و نرمی است که از دندان‌های شما مراقبت می‌کند و موقعیت آنها را در فک‌تان حفظ می‌کند. پریودنتیست‌ها قادر به حل مشکلات شدید یا پیچیده لثه هستند. 

5) دندانپزشکی اطفال و کودکان

وظیفه دندانپزشک اطفال تأمین سلامت، مراقبت از دندان، لثه و دهان کودکان از نوزادی تا نوجوانی است. برای تبدیل شدن به دندانپزشک اطفال، علاوه بر مدرک دندانپزشکی، به آموزش دستیاری در دندانپزشکی برای نوزادان، کودکان، نوجوانان و کودکان با نیازهای ویژه نیاز دارید. 

بهترین دانشگاه های مالزی برای تحصیل دندانپزشکی 

بهترین دانشگاه های مالزی برای تحصیل دندانپزشکی 

مشاوره شریف لیستی از بهترین دانشگاه‌های مالزی برای تحصیل دندانپزشکی را به شما معرفی می‌کند.

 • دانشگاه ماهسا مالزی
 • دانشگاه سان وی مالزی
 • دانشگاه UM مالزی(دانشگاه مالایا مالزی)
 • دانشگاه UKM مالزی(دانشگاه ملی مالزی)
 • دانشگاه بین المللی پزشکی مالزی (IMU)
 • دانشگاه AIMST
 • دانشگاه USM مالزی(دانشگاه علوم مالزی)
 • دانشگاه SEGi
 • کالج پزشکی Melaka Manipal
 • دانشگاه Universiti Teknologi Mara (UiTM) 

تحصیل پزشکی در مالزی

اینجا رو کلیک کن

برای تحصیل دندانپزشکی در مالزی چه دروسی باید بخوانید؟

 

اگر به این دروس علاقه‌مند هستید و انگیزه زیادی برای تحصیل دندانپزشکی دارید، از حالا به فکر یافتن مکان مناسبی برای مطب‌تان باشید و به نوشته روی تابلو مطب‌تان فکر کنید:

 • ریاضیات
 • زیست شناسی
 • فیزیک
 • علم شیمی
 • سلامت و بیماری حفره دهان
 • سلامت و بیماری و توسعه شخصی و حرفه ای

 

درآمد دندانپزشکان در مالزی

درآمد دندانپزشکی در مالزی

برای محاسبه متوسط ​​حقوق دندانپزشک در مالزی، نیازی به ماشین حساب ندارید، فقط کافی است نگاهی به این جدول بیندازید تا متوجه شوید درآمد دندانپزشکان چقدر است؟

 • حداقل حقوق دندانپزشکان در مالزی از 8,920 رینگیت و حداکثر حقوق تا 28,400 رینگیت در ماه متغیر است!
 • درآمد سالانه یک دندانپزشک در مالزی چیزی حدود 300,000 رینگیت است. 
 • میانگین درآمد یک دندانپزشک تازه‌کار با 1 تا 4 سال سابقه 18,000 رینگیت است. 

تحصیل دندانپزشکی در مالزی با مشاوره شریف

مشاوره شریف با پشتوانه 18 سال تجربه فعالیت تخصصی در زمینه‌ی اقامت و تحصیل در مالزی در خدمت شما است.

به‌روزترین اطلاعات کارشناسی و پیگیری‌های‌ مداوم مشاوره شریف را مفتخر به کسب آمار ۹۹% قبولی در پرونده‌های اقامتی مشتریان خود کرده است.

مشاوره شریف؛ تنها نماینده‌ی رسمی و ایرانی شرکت H20 ASPEN است که با دریافت بورد نمایندگی رسمی این شرکت، خدمات اقامت 10 ساله‌ی مالزی را به متقاضیان ایرانی و اتباع خارجی ارائه می‌دهد.

همین حالا برای تماس کلیک کنید۲۲۷۷۹۴۶۲ – ۰۲۱

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *