تماس مستقیم
تماس واتساپ
منو

بستن

مشاوره شریف - مالزی تخصص ماست
مشاوره شریف پلی بسوی مدارس بین‌المللی در مالزی کلیک کنید
اطلاعیه: با توجه به سوءاستفاده از نام شریف در بسیاری از سایت ها دقت کنید که sharifstudy.com تنها سایت رسمی مشاوره شریف می باشد.
تحصیل دندانپزشکی در مالزی
تحصیل دندانپزشکی در مالزی

تحصیل دندانپزشکی در مالزی

5/5 - (4 امتیاز)

اگر به تحصیل دندانپزشکی در مالزی فکر می‌کنید، یکی از هزاران مخاطبی هستید که برای رسیدن به رؤیاهایشان مالزی و بهترین دانشگاه‌های آن را هدف گرفته‌اند. هر آنچه برای تحصیل دندانپزشکی در مالزی را باید بدانید در این نوشتار گردآوری کرده‌ایم. پس از خواندن این مطلب، فاصله شما تا تحصیل رشته دندانپزشکی در مالزی، تنها یک تماس و دریافت مشاوره رایگان است. اگر اراده و تصمیم‌تان برای تحصیل در مالزی جدی است، فرصت را از دست ندهید. مشاوره شریف مسیر شما را برای رسیدن به مالزی هموار می کند. 

می‌خوای تو رشته دندانپزشکی درس بخونی؟

اینجا رو کلیک کن

چرا تحصیل دندانپزشکی در مالزی

تحصیل دندانپزشکی در مالزی

به اذعان یونسکو، مالزی یازدهمین مقصد تحصیلی محبوب دنیا و یکی از 15 مقصد منتخب دانشجویان بین‌المللی است.

مزایای تحصیل در مالزی فقط محدود به هزینه مقرون به صرفه در مسکن و تحصیل نیست، بلکه مالزی مقصدی مطلوب برای زندگی آرام و بی‌دغدغه است.

گذشته از هزینه‌های اقتصادی زندگی در این کشور آسیایی، رواج زبان انگلیسی در هر کوی و برزن است که بر محبوبیت زندگی در این کشور آسیایی افزوده است. اگر کمی به زبان انگلیسی مسلط باشید، دیگر هیچ غمی برای زندگی در این کشور خوش و آب و هوا ندارید.  

مالزی کشوری امن و آرام است، و شما بدون هیچ نگرانی می‌توانید تحصیل در رشته دندانپزشکی را با موفقیت به سرانجام برسانید و به سرعت تبدیل به یک دندانپزشک حاذق و باتجربه شوید.

مزیت دیگر تحصیل در مالزی این است که در اوقات فراغت خود می‌توانید شگفتی‌های طبیعی محلی را کشف کنید و از سبک زندگی آرام و دوستانه مردم مالزی لذت ببرید.

ویژگی‌های لازم برای موفقیت در دندانپزشکی

 

برای تبدیل شدن به یک دندانپزشک ماهر که نام‌تان زبانزد عام و خاص باشد، باید هوش بالایی داشته باشید! حالا اگر کمی اخلاق و روابط عمومی حسنه را چاشنی هوش بالایتان کنید، که نور علی نور می‌‍شود. دانشجویان باهوشی که برای موفقیت در رشته دندانپزشکی علاوه بر سخت کوشی، مسلح به مهارت‌های اخلاقی هستند، یک سر و گردن از بقیه بالاترند و در رشته تحصیلی خود شهره! چون نام نیک است که ماندگار می‌شود. علاوه بر موارد گفته شده، داشتن ویژگی‌های زیر کمک بزرگی برای مشهور شدن شما در رشته دندانپزشکی است: 

 •  سازگاری، شرط اول موفقیت دندانپزشکی در مالزی سازگاری است، شما باید آماده رویارویی با بیماران بدحال، شرایط اورژانسی و حتی بیماران مشکل ساز در کلینیک خود را داشته باشید. برای رویایی با هر یک از موقعیت‌ها و حل مشکلات غیرمنتظره آمادگی کامل داشته باشید تا بتوانید با قدرت، مشکلات را پشت سر بگذارید.
 • مدیریت زمان، برای موفق شدن در زندگی باید کنترل زمان را در دست بگیرید و دنیا را به چرخ مراد خودتان بچرخانید. مهارت مدیریت زمان به شما کمک می‌کند برنامه‌های خود را سازماندهی، اولویت بندی و برنامه ریزی کنید. 
 • مهارت برقراری ارتباط، یکی دیگر از مهار‌ت‌های ضروری است که ضامن موفقیت شما است. شما به عنوان یک دندانپزشک حرفه‌ای باید به طور مؤثر با بیماران خود ارتباط برقرار کنید و شرایط و مشکلات دهان و دندان آنها را درک کنید تا درمان مناسب ارائه شود. 
 • سخت کوش، مهم‌ترین فاکتور موفقیت در هر کاری سخت‌کوشی و پشتکار است.
 • مراقبت، دندانپزشکی حرفه ارزشمندی است که واقعاً باید از مردم مراقبت کند به قول معروف “بیمار را درمان کند نه بیماری”.
 • عشق به علم، دندانپزشکی نیازمند عشق به موضوعات علمی مختلف است. علومی مانند زیست شناسی، شیمی، فیزیک و غیره پیش‌نیازهای مهم و ضامنی برای موفقیت شما هستند.

هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی چقدر است؟

هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی

هزینه تحصیل دندانپزشکی در مالزی در هر دانشگاه با بقیه متفاوت است، تحصیل دندانپزشکی سالانه حدود 20 تا 30 هزار دلار هزینه دارد، معادل سازی این مبلغ به رینگت چیزی حدود 80 هزار  تا 100 هزار رینگت می‌شود، درست است که دندانپزشکی رشته پرهزینه‌ای است، اما این مبالغ برای تحصیل در کشوری که یازدهمین مقصد تحصیلی دنیا است، چندان به چشم نمی‌آید، ضمن آن که هزینه کردن برای تحصیل نوعی سرمایه‌گذاری سودمند برای آینده است که نتیجه رضایت بخشی به دنبال دارد.

مزایای تحصیل دندانپزشکی در مالزی

تحصیل در رشته دندانپزشکی از شما یک انسان با اعتماد به نفس بالا می‌سازد که توانایی مقابله با چالش‌های مختلف را دارد. علاوه بر این تحصیل دندانپزشکی مزایای فراوان دیگری دارد:

 • فرصت‌های شغلی زیاد 

فارغ‌التحصیلان رشته دندانپزشکی دامنه شغلی وسیعی دارند. شما می‌توانید در کلینیک خصوصی خود کار کنید یا در یکی از بیمارستان های دولتی، کلینیک‌های خصوصی، مراکز بهداشتی اجتماعی، دانشکده‌ها و دانشگاه‌های دندانپزشکی مشغول به کار شوید.

 • حقوق خوب

مهم‌ترین مزیت تحصیل دندانپزشکی در مالزی درآمد بالا و حقوق خوب است. دندانپزشکان بدون هیچ محدودیتی در هر نقطه‌ای از دنیا که مایل باشند می‌توانند با دستمزد بالا کار کنند.  

 • کار کردن بدون محدودیت

شما پس از انتخاب رشته دندانپزشکی و کسب تجربیات ارزشمند، می‌توانید کلینیک خصوصی برای خود باز کنید و بدون هیچ محدودیتی کار کنید و خودتان رئیس خود باشید.

معایب تحصیل دندانپزشکی

 • انجام کارهای روتین و یکنواخت، دندانپزشکان اکثراً وظایف یکسانی را باید هر روز انجام دهند و این کار ممکن است کمی کسل‌کننده باشد. 
 • تقاضای بالا، همان قدر که دستمزد دندانپزشکان بالا است، تقاضای زیادی هم برای دریافت خدمات وجود دارد و شما باید وقت و انرژی زیادی برای خدمت به مردم در نظر بگیرید. 
 • آموزش پرهزینه، مسیر تحصیل دندانپزشکی بسیار پرهزینه و زمانبر است. 
 • برخورد با مردم، دندانپزشک بودن به معنای لبخندی بزرگ است که همیشه باید بر لب داشته باشد تا بتوانید لبخند زیبا را به دیگران هدیه دهید. 
 • تحصیل دندانپزشکی سخت‌تر از پزشکی است، هر چند مسیر تحصیل رشته‌های پزشکی طولانی و رقابتی است، اما تحصیل دندانپزشکی کمی دشوارتر است، چون دانشجو به جای کل آناتومی بدن فقط یک حوزه خاصی را آموزش می‌بیند، بنابراین باید دانش عمیقی بر سلامت و پزشکی انسان داشته باشد. 

شرایط تحصیل دندانپزشکی در مالزی

شرایط و مدارک لازم برای تحصیل رشته دندانپزشکی در مالزی

هر کدام از دانشگاه‌های مالزی شرایط متفاوتی برای پذیرش و تحصیل دانشجویان دندانپزشکی دارند، اما به طور کلی شرایط تحصیل دندانپزشکی در مالزی را در این جدول ببینید.

مقطع تحصیلیشرایط لازم
مدرک دیپلمکسب حداقل نمره B در دروس زیست شناسی، شیمی، فیزیک، ریاضیات

مدرک کارشناسی

سطح A حداقل BBB / ABC / AAC یا CGPA 3.0 در زیست شناسی و شیمی و فیزیک یا ریاضیات
مدرک کارشناسی ارشدمدرک لیسانس یا معادل آن در یک رشته مرتبط همراه با تجربه بالینی

دکتری

مدرک فوق لیسانس یا معادل آن در یک رشته مرتبط همراه با تجربه بالینی

آشنایی با شرایط تحصیل در مالزی

اینجا رو کلیک کن

کدام رشته دندانپزشکی در مالزی مناسب شما است؟

اگر می‌خواهید فقط یک دندانپزشک شوید، می توانید پزشک عمومی یا متخصص دندانپزشکی را انتخاب کیند. اما اگر دوست دارید در جایگاه یک دندانپزشک حرفه‌ای و متخصص به مردم خدمت کنید با انتخاب یکی از این رشته‌های تخصصی آینده حرفه‌ای خود را بسازید: 

1)جراحی دهان و فک و صورت

برای این که جراح فک و صورت باشید، باید در زمینه دندانپزشکی، جراحی و پزشکی عمومی آموزش ببینید، در بسیاری از کشورها، جراحی فک و صورت یک تخصص پزشکی است که هم به مدرک پزشکی و هم در رشته دندانپزشکی نیاز دارد.

2) ارتودنسی
ارتودنسی یکی از تخصص‌های دندانپزشکی است که به تشخیص، پیشگیری و اصلاح نامناسب دندان‌ها و فک می‌پردازد، تخصص ارتودنسی در مالزی بسیار رایج است.

3) دندانپزشکی ترمیمی

دندانپزشکی ترمیمی یکی از کارهایی است که دندانپزشک برای حفظ سلامت و عملکرد دهان بیمار انجام می‌دهد. این روش‌ها شامل گذاشتن ایمپلنت‌ و پروتزهای دندانی، پرکردن و تاج دندان است. برخلاف جراحی فک و صورت که نیاز به مدرک پزشکی اضافی از جراح دارد، بسیاری از این روش‌ها می‌توانند توسط دندانپزشکان عمومی بدون مدرک و تحصیلات تکمیلی انجام شوند.

4) پریودنتولوژی
پریودنتولوژی علم بررسی و مطالعه تخصصی بافت‌های سخت و نرمی است که از دندان‌های شما مراقبت می‌کند و موقعیت آنها را در فک‌تان حفظ می‌کند. پریودنتیست‌ها قادر به حل مشکلات شدید یا پیچیده لثه هستند. 

5) دندانپزشکی اطفال و کودکان

وظیفه تأمین سلامت، مراقبت از دندان، لثه و دهان کودکان از دوران نوزادی تا نوجوانی با دندانپزشک کودکان است. برای تبدیل شدن به دندانپزشک اطفال، علاوه بر مدرک دندانپزشکی، به آموزش دستیاری در دندانپزشکی برای نوزادان، کودکان، نوجوانان و کودکان با نیازهای ویژه نیاز دارید. 

بهترین دانشگاه های مالزی برای تحصیل دندانپزشکی 

بهترین دانشگاه های مالزی برای تحصیل دندانپزشکی 

مشاوره شریف لیستی از بهترین دانشگاه‌های مالزی که برای تحصیل دندانپزشکی بی‌نظیر هستند را به شما معرفی می‌کند.

طول دوران تحصیل در مقاطع مختلف دندانپزشکی

برای تحصیل دندانپزشکی مالزی باید صبور باشید تا دوران تحصیل را به خوبی سپری کنید. البته همه چیز بستگی به شرایط دانشگاه منتخب، هوش شما و انگیزه‌تان برای به پایان رساندن زمان تحصیل دارد. زمان لازم برای تحصیل در هر کدام از مقاطع تحصیلی دندانپزشکی در مالزی:

مدرک تحصیلیطول مدت تحصیل
دریافت مدرک دیپلم 13 سال
مدرک کارشناسی4-5 سال
مدرک کارشناسی ارشد1-4 سال
دکتری2-6 سال

تحصیل در مقاطع مختلف دندانپزشکی 

طول کل دوره تحصیل دندانپزشکی عمومی در مالزی 5 سال است. دوره عمومی به 2 دوره علوم پایه و دوره تخصصی به اضافه دوران کارآموزی تقسیم می‌شود.

 • دوره علوم پایه ۲ سال است و دروس پایه مانند بیوشیمی، فیزیولوژی‌ نظری‌، فیزیولوژی‌ عملی‌، آناتومی، آمار پزشکی‌ و دندانپزشکی‌، روش‌ تحقیق‌، بهداشت‌ عمومی‌، بافت‌ شناسی، ژنتیک انسانی‌، میکروب‌ شناسی و ایمنولوژی را یاد می‌گیرید. شرط ورود به دوره بعدی قبولی در آزمون علوم پایه است.
 • دوره تخصصی 3 ساله است و دانشجویان باید دروسی مانند آسیب‌شناسی فک و دهان، ارتودنسی، اندودنتیکس، پروتزهای ثابت و اکلوژن، پروتزهای متحرک و فک و صورت، پریودنتولوژی، ترمیمی و مواد دندانی، بیماری‌های دهان و دندان، جراحی دهان و فک و صورت، دندانپزشکی کودکان و رادیولوژی دهان و فک و صورت را یاد بگیرید. این دوره علاوه بر آموزش با کارآموزی همراه است و شما از نزدیک با بیماران در تماس هستید و تحت نظارت اساتید باید طبابت را آغاز کنید.

تحصیل در مقاطع بالاتر دندانپزشکی در مالزی

اگر سقف آرزوهایتان بلندتر از دنداپزشکی عمومی است و می‌خواهید مسیر تحصیل دندانپزشکی در مالزی را تا آخر بروید، باید خودتان را برای نبردی نفس‌گیر برای تحصیل در مقاطع بالاتر آماده کنید. تحصیل کارشناسی ارشد و دکتری همان سکوی پرتابی است که شما را به آرزوهایتان می‌ساند. 

تحصیل کارشناسی ارشد مالزی برای رشته دندانپزشکی به رشته‌های مختلفی ختم می‌شود. هر چند رشته‌های تحصیلی دکتری در مالزی هم بسیار متنوع و اغوا کننده است.

مشاوره شریف آماده پاسخگویی به تمامی سؤالات شما برای تحصیل در مقاطع بالاتر دندانپزشکی در مالزی است. مسیر ارتباطی شما با کارشناسان مشاوره شریف تنها یک تماس است.

تحصیل پزشکی در مالزی

اینجا رو کلیک کن

برای تحصیل دندانپزشکی در مالزی چه دروسی باید بخوانید؟

 

اگر به این دروس علاقه‌مند هستید و انگیزه زیادی برای تحصیل دندانپزشکی دارید، از حالا به فکر یافتن مکان مناسبی برای مطب‌تان باشید و به نوشته روی تابلو مطب‌تان فکر کنید:

 • ریاضیات
 • زیست شناسی
 • فیزیک
 • علم شیمی
 • سلامت و بیماری حفره دهان
 • سلامت و بیماری و توسعه شخصی و حرفه ای

درآمد دندانپزشکی در مالزی

درآمد دندانپزشکی در مالزی

برای محاسبه متوسط ​​حقوق دندانپزشک در مالزی، نیازی به ماشین حساب ندارید، فقط کافی است نگاهی به این جدول بیندازید تا متوجه شوید درآمد دندانپزشکان چقدر است؟

 • حداقل حقوق دندانپزشکان در مالزی از 8,920 رینگیت و حداکثر حقوق تا 28,400 رینگیت در ماه متغیر است!
 • درآمد سالانه یک دندانپزشک در مالزی چیزی حدود 300,000 رینگیت است. 
 • میانگین درآمد یک دندانپزشک تازه‌کار با 1 تا 4 سال سابقه 18,000 رینگیت است. 

تحصیل دندانپزشکی در مالزی با مشاوره شریف

مشاوره شریف با پشتوانه 18 سال تجربه فعالیت تخصصی در زمینه‌ی اقامت و تحصیل در مالزی در خدمت شما است.

به‌روزترین اطلاعات کارشناسی و پیگیری‌های‌ مداوم مشاوره شریف را مفتخر به کسب آمار ۹۹% قبولی در پرونده‌های اقامتی مشتریان خود کرده است.

مشاوره شریف؛ تنها نماینده‌ی رسمی و ایرانی شرکت H20 ASPEN است که با دریافت بورد نمایندگی رسمی این شرکت، خدمات اقامت 10 ساله‌ی مالزی را به متقاضیان ایرانی و اتباع خارجی ارائه می‌دهد.

همین حالا برای تماس کلیک کنید۲۲۷۷۹۴۶۲ – ۰۲۱

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *