تماس فوری
پیام از طریق واتساپ
دانشگاه تکنولوژی مالزی

امکانات دانشگاه UTM مالزی

زمان مطالعه: 5 دقیقه
4.9/5 - (252 امتیاز)

امکانات دانشگاه UTM مالزی، یک دانشگاه با کلی امکانات؛ از خوابگاه‌های مدیریت شده گرفته تا سالن‌های ورزشی حرفه‌ای، کافه گردی، فروشگاه‌های کاربردی و …؛ همه و همه برای دانشجویان دانشگاه UTM مالزی. کسانی که برای آینده خود برنامه‌های زیادی در سر دارند. دنیا با تمام کائناتش منتظر شما است تا شرایط لازم برای رشد علمی و شخصیتی‌تان را فراهم کند. 

مشاوره شریف، نماینده بیش از 70 مدرسه، دانشگاه و کالج زبان در مالزی است. 

برای آشنایی با امکانات دانشگاه utm

اینجا رو کلیک کن

امکانات دانشگاه UTM مالزی

دانشگاه فنی UTM مالزی از جمله مراکز آموزش عالی در این کشور است که با ارائه امکانات عالی مانند کتابخانه‌های مجهز، آزمایشگاه‌های پیشرفته، ورزشگاه‌ها و مراکز رفاهی و غیره، محیطی ایده‌آل برای تحصیل و توسعه دانشجویان فراهم کرده است. علاوه بر امکانات، تعاملات بین المللی این دانشگاه، انگیزه زیادی در دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل در مالزی ایجاد کرده است.

امکانات دانشگاه UTM مالزی فرصتی برای دانشجویان است که در کنار تحصیلات علمی خود، در فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی نیز مشارکت کنند و تجربه‌های یادگیری کامل و جامعی را کسب نمایند. با این امکانات بیشتر آشنا شوید:

 1. کتابخانه دانشگاه 
 2. سرویس‌های پشتیبانی دانشجویی
 3. لابراتوار کامپیوتر
 4. خدمات بانکی و پستی
 5. سیستم حمل و نقل دانشگاه
 6. خدمات پزشکی 
 7. مسجد و امکانات مذهبی
 8. امکانات ورزشی
 9. امکانات تفریحی 

دانشگاه UTM صرفاً در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری مورد تأیید وزارت علوم تحقیقات و فناوری جمهوری اسلامی ایران می‌باشد.

1)امکانات کتابخانه‌ دانشگاه UTM

کتابخانه‌‌ی دانشگاه UTM به PSZ مشهور است.
دادن نام PSZ به کتابخانه‌ی دانشگاه UTM (یو تی ام) به دلیل دریافت اولین گواهینامه ISO9002 MS است که به خاطر داشتن سرویس‌های مورد تأیید با استانداردهای سیستم کیفیت بین‌المللی به این دانشگاه نعلق گرفته است.

PSZ مجموعه‌ای جامع از منابع علمی و تکنولوژی شامل کتابها، مجلات، گزارش‌ها، کتاب‌های راهنما و آمار، وسایل سمعی و بصری، پایگاه‌های الکترونیکی بروز در عناوین مختلف است. 

2) سرویس‌های پشتیبانی، مشـاوره‌ای شغلـی

از خدمات ویژه و منحصربه‌فرد دانشگاه UTM مالزی می‌توان به واحد سرویس‌های پشتیبانی دانشجویان اشاره کرد.

واحد سرویس‌های پشتیبانی دانشجویان دانشگاه UTM مالزی توسط مشاورین با تجربه و واجد شرایط اداره می‌شود که در زمینه‌ی ارائه‌ی مشاوره‌ی شغلی به دانشجویان فعالیت می‌کنند.

شما نیز به عنوان دانشجوی در حال تحصیل در دانشگاه UTM می‌توانید از سرویس‌های پشتیبانی استفاده کنید.

مشاورین فوق علاوه بر مشاوره‌ی شغلی، دانشجویان را در حل مشکلات زندگی شخصی و اجتماعی که در طول تحصیل با آن مواجه می‌شوند، یاری می‌دهند.
لازم به ذکر است؛ هدف از این مشورت، تسهیل فرایند یافتن راه کارها، ارائه‌ی اطلاعات کافی و راهنمایی دانشجویان است.

مشاورین با دقت به صحبت‌های دانشجویان گوش می‌دهند و بر اساس تجربیات و دانسته‌های خود بهترین راه را نشان می‌دهند.

برای آشنایی با شرایط خوابگاه دانشگاه UTM مالزی

اینجا رو کلیک کن

3) امکانات لابراتوار کامپیوتر در دانشگاه UTM

پر واضح است؛ ساختارها و زیر بنای ارتباطات و شبکه؛ یکی از اجزاء اصلی دانشگاه UTM است، چرا که آنها را به شبکه‌های داخلی و بین‌المللی متصل می‌سازد.
گفتنی است؛ مسئول سرپرستی و پشتیبانی این خدمات واحد کامپیوتر است.

امکانات الکترونیکی و تجهیزات کامپیوتری

 • در لابراتوارهای کامپیوتر، کتابخانه‌ها و خوابگاه‌های دانشگاه UTM بالغ بر یک هزار و ۵۰۰ کامپیوتر آنلاین در دسترس دانشجویان قرار گرفته است.
 • بسیاری از کامپیوترها مجهز به محیط ویندوز XP با امکانات پیشرفته و بسته‌های نرم‌افزاری مناسب برای استفاده‌کنندگان می‌باشد.
 • همچنین غالب دانشکده‌های دانشگاه UTM در تلاش برای آماده کردن محیط‌های آموزشی الکترونیکی برای دانشجویان هستند تا آنها بتوانند در ساعات خارج از کلاس به وسایل کمک آموزشی در شبکه ارتباطی متصل شوند.
 • دانشگاه UTM همچنین مجهز به اتاق‌های سمینار و سخنرانی است و با تلاش هر چه بیشتر در راستای بهبود امکانات، همگام با تکنولوژی جدید امکانات سمعی و بصری می‌باشد.

4) سیستم بانکی و پستی دانشگاه UTM

خدمات رسانی به دانشجویان UTM فراتر از چیزی است که از یک سیستم دانشگاهی مجهز است. تجهیزات این مجموعه از بانک گرفته تا اداره‌ی پست به لحاظ کمی و کیفی پاسخگوی نیاز دانشجویان بین‌المللی می‌باشند.

احتمالاً خوشحال می‌شوید اگر بدانید که دانشگاه UTM مجهز به یک مجموعه‌ی کامل بانکی است؛ یک سرویس مرکزی بانکی Mumalat با بیش از ۱۰ سیستم خودپرداز در اطراف دانشکده.
همچنین یک اداره‌ی پست در ساختمان واحد دانشجویی مستقر است که سرویس‌های کاملی را برای دانشجویان و کارکنان فراهم می‌نماید.

با وجود چنین امکانات و خدماتی از طرف مجموعه‌ی UTM جای نگرانی برای دانشجویان بین‌المللی نیست.

شما نیز به عنوان متقاضی تحصیل در دانشگاه  UTM پس از ثبت نام می‌توانید از کلیه‌ی امکانات آموزشی و رفاهی این دانشگاه بهره‌مند شوند.

5) سیستم حمل و نقل دانشگاه

با در نظر گرفتن مسافتی که میان خوابگاه‌های دانشجویی، بخصوص منازل مسکونی داخل شهری و پردیس دانشگاه UTM وجود دارد؛ تسریع رفت و آمد دانشجویان در این مسیر بسیار حائز اهمیت است.

دانشگاه UTM برای رفت و آمد دانشجویان، سرویس‌های حمل و نقل از خوابگاه‌های داخل دانشگاه و یا خوابگاه‌های خارج از دانشگاه فراهم می‌کند.

لازم به ذکر است؛ در حال حاضر بیش از ۳۰ اتوبوس در دانشگاه UTM وجود دارد که کار سرویس‌دهی را از ۷:۱۵ صبح تا ۱۱:۳۰ شب هر روزه انجام می‌دهند.

اتوبوس‌های عمومی نیز گزینه‌ی مناسبی برای رفت و آمد بین دانشگاه و مرکز شهر جوهور می‌باشد.

مسیرهایی که شما را به utm می‌برد:

برای سفر به دانشگاه بین‌المللی UTM شما باید به شهر جوهور بارو بروید که در فاصله‌ی ۳۵۰ کیلومتری کوالالامپور واقع شده است.

برای رسیدن به دانشگاه UTM مالزی چند مسیر پیش رو دارید که به دلخواه می‌توانید مناسب‌ترین راه را برای سفر به جوهور بارو انتخاب کنید:

 1. شما می‌توانید زمانی که با پروازهای بین‌المللی به فرودگاه کوالالامپور رسیدید، مستقیم با پروازهای داخلی طی ۴۵ دقیقه به جوهور بارو سفر کنید.
 2. همچنین می‌توانید از فرودگاه، با قطارهای سریع‌السیر به KL Central رفته و از آنجا با قطار دیگری پس از ۶ ساعت به جوهور بارو برسید.
 3. ناگفته نماند؛ اگر تصمیم دارید با قایق‌های کرایه‌ای عازم جوهور بارو شوید، باید در ایستگاه ملاکا و یا فری پیاده شده و بقیه‌ی مسیر را تا دانشگاه UTM تاکسی بگیرید.
 4. مسیر دیگر اینکه؛ می‌توانید از سنگاپور به جوهور بارو بروید. از فرودگاه بین‌المللی سنگاپور تاکسی ها شما را در عرض 2 ساعت به دانشگاه UTM می‌رسانند.

لیست رشته و شهریه دانشگاه UTM مالزی

کلیک کنید

6) واحد پزشکی دانشگاه با خدمات بیمارستانی

مگر می‌شود دانشگاهی با این میزان امکانات عالی دانشجویان را از خدمات پزشکی بی نصیب بگذارد!؟

بدین منظور در دانشگاه UTM، یک واحد سلامت کاملاً مجزا با امکانات پزشکی در دسترس همه‌ی دانشجویان قرار دارد.

در این مرکز سطح وسیعی از خدمات پزشکی به دانشجویان ارائه می‌شود؛ خدماتی شامل:

 • درمان سرپایی
 • جراحی‌های کوچک
 • خدمات دندانپزشکی
 • خدمات دیالیزی با امکانات کامل.
 • بخش آزمایشگاه و ایزولاسیون برای دانشجویانی که نیاز به مراقبت‌های پزشکی ویژه دارند.

7) از امکانات مذهبی دانشگاه UTM غافل نشوید

مالزی کشور چند ملتی، چند مذهبی و چند نژادی است؛ پس زیاد هم دور از انتظار نیست که در هر کوچه و محله‌ای عبادتگاه‌های مذهبی را در کنار هم ببینید.

با وجود اینکه مذهب اصلی کشور مالزی دین اسلام است؛ اقلیت دانشجویان دانشگاه UTM را افرادی از مذاهب و ادیان‌ مختلف تشکیل می‌دهند؛ بنابراین می‌بایست امکانات مذهبی گسترده‌ای درمجموعه‌ی UTM لحاظ شود.
در این راستا دانشگاه UTM سعی می‌کند امکانات لازم را برای هر فرد برای به جا آوردن اعمال مذهبی با اجازه‌ی جامعه‌ی دانشجویی فراهم نماید.

جامعه‌ی دانشجویی در دانشگاه UTM متشکل از دانشجویان اسلامی، بودایی، مسیحی و هندی می‌باشد که به وسیله‌ی اداره‌ی کار دانشجویی ثبت شده‌اند.

مسجد اسماعیل سلطان در قلب دانشگاه UTM

از جمله امکانات مذهبی معروف این دانشگاه حضور پر رنگ مسجدی با ظرفیت 10 هزار نفر است؛ مسجد اسماعیل سلطان.

مسجد اسماعیل سلطان در دانشگاه یو تی ام؛ در سال ۱۹۹۰ با ظرفیت تقریبی ۱۰ هزار نفر ساخته شد.
این مسجد امکانات زیادی دارد نظیر:

 • کتابخانه‌های کوچک
 • اتاق‌های سمینار
 • سالن‌های سخنرانی
 • اداره و مرکز بایگانی

مسجد اسماعیل سلطان درست در مرکز دانشگاه UTM واقع و با ساختمان‌های دیگر محاصره شده است.
این مسجد به‌عنوان یک مرکز فراگیری و انتشار اسلام و هم‌ راستا با شعار دانشگاه UTM می‌باشد.

8) امکانات ورزشی دانشگاه UTM

دانشگاه UTM مجهز به مجموعه‌ی ورزشی کاملی است که تجهیزات اغلب ورزش‌های انفرادی و گروهی پرطرفدار را در اختیار دانشجویان و ورزشکاران UTM می‌گذارد.

امکانات ورزشی دانشگاهUTM  (یو تی ام)

 • زمین‌های اسکواش
 • سالن بازی‌های داخلی
 • زمین‌های فوتبال
 • امکاناتی برای تنیس
 • بدمینتون
 • بسکتبال
 • والیبال
 • راگبی
 • هاکی
 • اسب‌سواری
 • کوهنوردی
 • ورزش‌های آبی
 • Spak Takro

آنچه تاکنون گفته‌ایم تنها معرفی امکانات ورزشی دانشگاه می‌باشد؛ قطعاً اگر مزیت های دیگری را چاشنی این مطلب کنیم دید بازتری نسبت به جذابیت‌های دانشگاه UTM پیدا خواهید کرد.

یکی از این مزیت‌ها نزدیک بودن سالن‌ها و زمین‌های ورزشی به خوابگاه‌هاست؛ اینگونه دانشجویان دسترسی بهتری به این امکانات دارند که این به گرایش بیشتر دانشجویان به سمت ورزش خیلی کمک می‌کند.

بورسیه دانشگاه UTM مالزی

کلیک کنید

9) امکانات تفریحی دانشگاه UTM

در دانشگاه UTM مالزی به ذوق و نشاط دانشجویان نیز اهمیت داده شده است. با توجه به موقیت جغرافیایی دانشگاه UTM از این مجموعه علاوه بر مرکزی برای تحصیل علم به مکانی دنج برای تفریح و گشت‌و گذار یاد می‌شود.

 • طبیعت استوایی؛ پیکنیک در اطراف دانشگاه UTM

باغی استوایی درست در پشت دریاچه مصنوعی بیرون محوطه‌ی دانشگاه واقع شده که با گونه‌های گیاهی و جانوری متنوع، یک مکان دنج و آرام برای فراغت دانشجویان می‌باشد.  
جایی که دانشجویان می‌توانند از مکان زیبا و طبیعی جنگل‌های گرمسیری، مزارع سرسبز و درختان کائوچو و نخل استفاده کنند.
این مرکز تفریحی با توجه به داشتن تعداد زیادی رودهای طبیعی، امکانات کوهنوردی و همچنین چادر زدن را برای افراد ماجراجو فراهم کرده است.

 • رصدخانه، تفریح در بلندترین مکان دانشگاه UTM

هم رصدخانه، هم تفرجگاه؟! اگر تابحال لذت تفریح و گشت و گذار در رصدخانه را تجربه نکرده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم برای پذیرش در دانشگاه UTM معطل نکنید.

در بلندترین مکان داخل محوطه‌ی دانشگاه، رصدخانه‌ای واقع شده که به Bukit Cerap  مشهور است.
صرف نظر از کاربرد و فعالیت رصدخانه، از این بلندی مشهور برای استراحت و لذت بردن از هوای تازه استفاده می‌شود.

از بالای تپه می‌توانید از تماشای مناظر زیبای محوطه دانشگاه UTM (یو تی ام) و مناطق اطراف لذت ببرید.

 • از کافه گردی و خرید در دانشگاه لذت ببرید

شاید باورتان نشود؛ ولی تقریبا ۵۰ محل فروش موادغذایی در طول محوطه‌ی دانشگاه UTM وجود دارد.

از رستوران‌های مجهز گرفته تا کافه تریا و فست فود فروشی‌ها یکی پس از دیگری در مسیر محوطه‌ی دانشگاه به دانشجویان خدمات‌رسانی می‌کنند.

حالا وقتش رسیده از رستوران گردی لذت ببرید؛ انواع مختلفی از غذاهای سنتی مالایی، چینی، هندی و غربی در این مکان‌ها ارائه می‌شوند.

در پیاده‌روها علاوه بر کافه‌ها، فروشگاه‌های مختلفی چشمک می‌زنند. جالب است بدانید که بر خلاف آنچه تابحال دیده‌اید این بار فروشگاه‌ها در داخل محوطه دانشگاه UTM  قرار گرفته‌اند؛ بنابراین لازم نیست برای خرید یک کتاب یا گرفتن چند برگه کپی از دانشگاه خارج شوید.

فروشگاه‌های داخل محوطه‌ی دانشگاه شامل:

 • کتاب‌فروشی‌ها
 • مراکز فتوکپی
 • مراکز موبایل
 • روزنامه‌فروشی‌ها
 • لباس‌فروشی‌ها
 • سالن‌های آرایش
 • مراکز عکاسی
 • فروشگاه‌های کامپیوتر
 • آژانس‌های مسافرتی
 • بیش از ۲۰ سوپرمارکت
 • یک فروشگاه مرتبط در ساختمان اتحادیه دانشجویان، با مدیریت واحد تکنولوژی که ارائه‌کننده‌ی سطح وسیعی از کالاها با کیفیت بالا شامل: لوازم التحریر، نقاشی، طراحی روی پارچه، ظروف سفالی و لباس است.

تحصیل تضمینی در مالزی با مشاوره شریف

مشاوره شریف، نماینده قانونی بیش از 70 مدرسه، دانشگاه و کالج زبان در مالزی است. برای انجام امور زیر با ما در تماس باشید:

 • اخذ انواع ویزای مالزی
 • پذیرش بهترین دانشگاه های مالزی
 • ثبت نام در مدارس و کالج های زبان مالزی
 • تهیه خوابگاه و محل اقامت
  همین حالا تماس بگیرید۲۲۸۴۰۱۴۰ – ۰۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *