تماس فوری
پیام از طریق واتساپ
لیست کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان

کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان در طول تاریخ

زمان مطالعه: 2 دقیقه
5/5 - (49 امتیاز)

تعداد کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان در طول تاریخ متغیر بوده است. در دوره های مختلف مهاجرت و سفر به کشورهای اروپایی، آسیایی برای ایرانیان و شهروندان کشورهای دیگر، بدون ویزا امکان پذیر بود. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره ورود به کشورهای بدون ویزا با پاسپورت ایرانی در طول تاریخ، این نوشتار را بخوانید.

دنبال اطلاعات دست اول درباره پاسپورت و ویزا هستی؟

اینجا رو کلیک کن

کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان در طول تاریخ

هر چند لیست کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان در گذشته ، بیشتر از کشورهایی بود که در حال حاضر می‌توان به آن سفر کرد. اما این مسئله باعث نشده که ایرانیان از گشت و گذار و دنیا گردی عقب بمانند؛ چون همیشه راه میانبری هم وجود دارد. به طور مثال عدم وجود سفارت برخی کشورها مثل آمریکا و کانادا باعث شده ایرانیان متقاضی سفر به این کشورها برای رزرو وقت سفارت آمریکا یا کانادا به کشورهای همسایه مراجعه کنند. راه حل دیگر برای دنیاگردی، سفر به کشورهای بدون ویزا برای پاسپورت ایرانی است. 

کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان

بعد از انقلاب اسلامی، روابط ایران با برخی از کشورهای جهان تغییر کرد. برخی از این تغییرات ناشی از شرایط داخلی و برخی دیگر ناشی از وضعیت سیاست خارجی بود. بنابراین، قوانین ویزا و مهاجرت به طور قابل توجهی تغییر کرد و رتبه و اعتبار پاسپورت ایران نیز دستخوش تغییرات زیادی شد.

برخی از کشورهای دنیا پس از انقلاب، به دلیل تغییرات سیاست خارجی ایران یا به دلیل مخالفت با نظام جدید، روابط خود با ایران را قطع یا محدود کرده و قوانین سختگیرانه‌ای برای ورود ایرانیان در نظر گرفتند و شرایط اخذ ویزای خود را نسبت به ایرانیان تغییر دادند. حتی در برخی موارد، تعدادی از کشورها، ورود ایرانیان را غیر قانونی اعلام کرده و شرایط بسیار سنگینی برای اخذ ویزا وضع کردند. برای همین قوانین مهاجرت و ویزا سخت‌تر از گذشته شد و تعداد کشورهای بدون ویزا با پاسپورت ایرانی در طول سال ها کم و کم‌تر شد.

مشاوره شریف در شبکه های اجتماعی

وضعیت مهاجرت ایرانیان در گذشته

در گذشته قوانین و سیاست‌های مهاجرتی برای ایرانیان در مقایسه با امروز ساده‌تر بود. در این دوران به دلیل آن که ایران تحت حمایت و استعمار کشورهای اروپایی بود و روابط حسنه‌ای با آنها داشت؛ قوانین و وضعیت مهاجرت ساده و آزادانه‌‌تر بود. بسیاری از ایرانیان برای تحصیل، کار یا حتی اقامت دائمی به کشورهای دیگر مهاجرت می‌کردند. در بسیاری از موارد حتی ایرانیان برای مهاجرت تشویق می‌شدند، چرا که ایران در تلاش برای گسترش تأثیر و نفوذ خود در جهان و توسعه اقتصادی و روابط بین‌المللی خود بود.

تغییرات وضعیت ویزا در هر کشوری بر اساس تغییرات در سیاست‌های خارجی و روابط دیپلماتیک آن کشور مشخص می‌شود. ضمن آن که وضعیت  اقتصادی و امنیتی کشورهای مقصد نیز در تعیین نیاز به ویزا نقش مهمی دارد. 

با مشاوره شریف سفر به کشورهای دنیا را تجربه کنید

مشاوره شریف با بهره گیری از تجربه و دانش ۲۰ ساله در زمینه‌های مختلفی از جمله اخذ پذیرش دانشگاه، ویزای تحصیلی و ثبت نام فعالیت دارد. استفاده از رویکردهای نوین و فناوری های روز دنیا است که ما را مفتخر به ارائه خدمات با کیفیت و با استاندارد بالا کرده است.

کارشناسان مشاوره شریف با تمرکز بر مسائل و چالش‌های مشتریان و بهره گیری از ابزارهای پیشرفته و روش‌های علمی راهنمای شما برای تحصیل در یازدهمین مقصد تحصیلی دنیا هستند.

همین حالا تماس بگیرید۲۲۸۴۰۱۴۰ – ۰۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *