تماس مستقیم
تماس واتساپ
منو

بستن

مشاوره شریف - مالزی تخصص ماست
مشاوره شریف پلی بسوی تحصیل و زندگی در مالزی کلیک کنید
تماس با ما
لیست کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان

لیست کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان قبل از انقلاب

زمان مطالعه: 3 دقیقه
5/5 - (49 امتیاز)

تعداد کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان قبل از انقلاب بسیار زیاد بوده است. در این دوره مهاجرت و سفر به کشورهای اروپایی، آسیایی برای ایرانیان و شهروندان کشورهای دیگر، بدون ویزا امکان پذیر بود. دلیل قدرت و اعتبار پاسپورت ایران در دوران قبل از انقلاب، روابط دیپلماتیک گسترده‌ با سایر کشورهای جهان می‌باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره ورود به کشورهای بدون ویزا با پاسپورت ایرانی قبل از انقلاب، این نوشتار را بخوانید.

دنبال اطلاعات دست اول درباره پاسپورت و ویزا هستی؟

اینجا رو کلیک کن

کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان قبل از انقلاب 

تعداد کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان قبل از انقلاب خیلی زیاد بوده و پاسپورت ایران در دوران قبل از انقلاب قدرت و اعتبار بیشتری نسبت به زمان حال داشته است. البته که این تعامل دوجانبه بوده و شهروندان کشورهای اروپایی و آمریکایی نیز آزادانه به ایران رفت و آمد داشتند.

وضعیت سیاسی بعد از انقلاب و پس از سال‌های 1357، باعث تغییرات عمده‌ای در روند اخذ ویزا، قدرت پاسپورت، و سیاست‌های مهاجرتی ایران داشت.

از طرف دیگر کشور ایران نیز به خاطر تقویت روابط خود با کشورهای جهان از مهاجرت ایرانیان برای تحصیل یا کار پشتیبانی می‌کرد. 

هر چند لیست کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان قبل از انقلاب، خیلی بیشتر از کشورهایی بود که در حال حاضر می‌توان به آن سفر کرد. اما این مسئله باعث نشده که ایرانیان از گشت و گذار و دنیا گردی عقب بمانند؛ چون همیشه راه میانبری هم وجود دارد. به طور مثال عدم وجود سفارت برخی کشورها مثل آمریکا و کانادا باعث شده ایرانیان متقاضی سفر به این کشورها برای رزرو وقت سفارت آمریکا یا کانادا به کشورهای همسایه مراجعه کنند. راه حل دیگر برای دنیاگردی، سفر به کشورهای بدون ویزا برای پاسپورت ایرانی است. 

کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان بعد از انقلاب 

بعد از انقلاب اسلامی، روابط ایران با برخی از کشورهای جهان تغییر کرد. برخی از این تغییرات ناشی از شرایط داخلی و برخی دیگر ناشی از وضعیت سیاست خارجی بود. بنابراین، قوانین ویزا و مهاجرت به طور قابل توجهی تغییر کرد و رتبه و اعتبار پاسپورت ایران نیز دستخوش تغییرات زیادی شد.

برخی از کشورهای دنیا پس از انقلاب، به دلیل تغییرات سیاست خارجی ایران یا به دلیل مخالفت با نظام جدید، روابط خود با ایران را قطع یا محدود کرده و قوانین سختگیرانه‌ای برای ورود ایرانیان در نظر گرفتند و شرایط اخذ ویزای خود را نسبت به ایرانیان تغییر دادند. همین مسئله فرآیند اخذ ویزا برای ایرانیان بعد از انقلاب را سخت‌تر از گذشته کرد. حتی در برخی موارد، تعدادی از کشورها، ورود ایرانیان را غیر قانونی اعلام کرده و شرایط بسیار سنگینی برای اخذ ویزا وضع کردند. برای همین قوانین مهاجرت و ویزا سخت‌تر از گذشته شد و تعداد کشورهای بدون ویزا با پاسپورت ایرانی بعد از انقلاب، کم و کم‌تر شد.

مشاوره شریف در شبکه های اجتماعی

تعداد کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان قبل از انقلاب

در دوران حکومت پهلوی و قبل از انقلاب در سال ۱۳۵۷ شهروندان ایرانی می‌توانستند با پاسپورت ایرانی و بدون ویزا به کشورهای بسیاری در دنیا سفر کنند.

به نوشتهٔ روزنامهٔ اطلاعات در شمارهٔ روز پنجشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۵۷ یعنی تنها ۹ ماه پیش از وقوع انقلاب اسلامی، مسافرت برای ایرانی‌ها به تمام کشورهای اروپا جز کشورهای اروپای شرقی و سوئیس و اتریش، بدون روادید امکان‌پذیر بود. مسافران ایرانی از میان کشورهای آفریقایی، برای سفر به اتیوپی، مراکش و تونس نیازی به روادید نداشتند. تایلند، سنگاپور، فیلیپین، هند، اندونزی، هنگ‌کنگ و ژاپن هم از مسافران ایرانی روادید نمی‌خواستند.

قبل از انقلاب اسلامی در سال 1979، ایرانیان می‌توانستند بدون ویزا از تمام اروپا به جز کشورهای اروپای شرقی، اتریش و سوئیس دیدن کنند. همچنین ایرانیان می توانند بدون ویزا از ژاپن، هند، سنگاپور، تایلند و هنگ کنگ دیدن کنند.

لیست کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان قبل از انقلاب

 • همه کشورهای اروپایی به جز اروپای شرقی، سوئیس و اتریش
 • اتپوپی، مراکش و تونس
 • فرانسه
 • آلمان غربی
 • بريتانيا
 • ايتاليا
 • سوئد
 • ژاپن
 • کره جنوبی
 • تایلند
 • سنگاپور
 • ژاپن
 • هند
 • اندونزی
 • هنگ کنگ
 • فیلیپین   
کشورهایی مانند ایالات متحده و کانادا و همه کشورهای آمریکای لاتین برای ورود با پاسپورت ایرانی آنها را ملزم به دریافت ویزا می کردند اما این روند بسیار ساده بود و ویزا به راحتی صادر می شد.

ارزان ترین کشورهای انگلیسی زبان برای مهاجرت

کلیک کنید

وضعیت مهاجرت ایرانیان قبل از انقلاب

در سال‌های 1342 تا 1359 و دوران پیش از انقلاب اسلامی، قوانین و سیاست‌های مهاجرتی برای ایرانیان در مقایسه با امروز ساده‌تر بود. در این دوران به دلیل آن که ایران تحت حمایت و استعمار کشورهای اروپایی بود و روابط حسنه‌ای با آنها داشت؛ قوانین و وضعیت مهاجرت ساده و آزادانه‌‌تر بود. بسیاری از ایرانیان برای تحصیل، کار یا حتی اقامت دائمی به کشورهای دیگر مهاجرت می‌کردند. در بسیاری از موارد حتی ایرانیان برای مهاجرت تشویق می‌شدند، چرا که ایران در تلاش برای گسترش تأثیر و نفوذ خود در جهان و توسعه اقتصادی و روابط بین‌المللی خود بود.

مهاجرت ایرانیان قبل از انقلاب به کشورهای اروپایی و آمریکایی بدون هیچ چالشی امکان پذیر بود. در این دوران بسیاری از ایرانیان رفت و آمد آزادانه ای به کشورهای اروپایی مانند فرانسه، آلمان، انگلیس و حتی کشورهای آمریکایی داشتند. لیست کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان قبل از انقلاب بسیار زیاد بود و خانواده مهاجرین ایرانی بدون نیاز به ویزا یا در فرآیند ساده‌ای می‌توانستند به این کشورها سفر کنند. 

تغییرات وضعیت ویزا در هر کشوری بر اساس تغییرات در سیاست‌های خارجی و روابط دیپلماتیک آن کشور مشخص می‌شود. ضمن آن که وضعیت  اقتصادی و امنیتی کشورهای مقصد نیز در تعیین نیاز به ویزا نقش مهمی دارد. 

با مشاوره شریف سفر به کشورهای دنیا را تجربه کنید

مشاوره شریف با بهره گیری از تجربه و دانش ۲۰ ساله در زمینه‌های مختلفی از جمله اخذ پذیرش دانشگاه، ویزای تحصیلی و ثبت نام فعالیت دارد. استفاده از رویکردهای نوین و فناوری های روز دنیا است که ما را مفتخر به ارائه خدمات با کیفیت و با استاندارد بالا کرده است.

کارشناسان مشاوره شریف با تمرکز بر مسائل و چالش‌های مشتریان و بهره گیری از ابزارهای پیشرفته و روش‌های علمی راهنمای شما برای تحصیل در یازدهمین مقصد تحصیلی دنیا هستند.

همین حالا تماس بگیرید۲۲۸۴۰۱۴۰ – ۰۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *