تماس فوری
پیام از طریق واتساپ
سیم کارت مالزی

دوره بین المللی ACCA

زمان مطالعه: 4 دقیقه
4.9/5 - (223 امتیاز)

دوره بین المللی ACCA در مالزی مخصوص آنهایی است که بدون داشتن مدرک دانشگاهی می‌خواهند مهارت‌های جهانی حسابداری و حسابرسی را کسب کنند. در دوره بین‌المللی Acca، جدیدترین متدهای حسابداری روز دنیا را با استفاده از آخرین تکنولوژی فرا بگیرید و بدون سابقه کار، سردمدار دنیای حسابداری و تجارت شوید. 

می‌خوای مدرک دوره بین‌المللی Acca رو بگیری؟

اینجا رو کلیک کن

آشنایی با دوره بین المللی ACCA

برای شرکت در دوره حسابداری Acca نیاز به انگیزه‌ی بالا دارید. آدم‌های باانگیزه همیشه به دنبال بهترین‌ها هستند. یافتن دوره آموزشی مناسب با بازدهی بالا، قدم دوم، برای آدم‌های دوراندیش است. پیشنهاد مشاوره شریف گذراندن دوره ACCA در کشور مالزی است. 

بین خودمان بماند، این دوره مخصوص کسانی است که به دنبال موقعیت شغلی و حرفه‌ای و متفاوت بدون تحصیلات دانشگاهی هستند. با شرکت در دوره بین‌المللی Acca، دریچه‌های جدیدی از مهارت‌های دنیای حسابداری و مالی را به سوی خود باز کنید. دوره ACCA شیوه‌ای خاص از تحصیل در مالزی است که با هر آنچه تا به حال دیده و شنیده‌اید، متفاوت است. در یک کلام، کلیه حسابداران اجازه دارند با شرکت در این دوره مهارت‌های خود را جهانی کنند. 

چرا مدرک حسابداری بین المللی ACCA؟

مدرک حسابداری بین المللی ACCA عبارت اختصار یافته انجمن حسابداری خبره و رسمی (Accountans Associahion of Chartered Certified) است. کمتر دوره آموزشی در دنیا با سابقه‌ 110 ساله در دنیا پیدا خواهید کرد!

سال 1904 میلادی در کشور انگلستان بود که این انجمن پایه‌ریزی شد. سابقه طولانی انجمن حسابداران خبره، آن را در زمره‌ی قدیمی‌ترین تشکل‌های تخصصی مالی، قرار داده است.

لازم است بدانید، آزمون ACCA بر پایه‌ی استانداردهای جهانی حسابداری، پایه‌ریزی شده است. سازگاری این آزمون با قوانین مالیاتی، بومی امتیاز ویژه‌‍ای برای آن به حساب می‌آید. بی‌دلیل نیست که مدرک ACCA در 180 کشور دنیا شناخته شده و معتبر است. با افتخار اعلام می‌کنیم که این انجمن در 180 کشور جهان دارای 92 دفتر و نمایندگی رسمی است.

از اعتبار و قدمت این دوره همین قدر بدانید که انجمن بین‌المللی Acca، دارای 110 هزار عضو با 400,000 دانشجو در جهان است. 

باور کردنش کمی سخت است؛ ولی باید بدانید 7,710 کارفرمای تأیید شده در جهان منتظر دارندگان مدرک ACCA هستند تا با استخدام آنها از دانش و مهارت‌شان استفاده کنند. با این حساب، آنهایی که با اخذ ویزای مالزی آماده شرکت در این دوره هستند، یک سر و گردن از بقیه جلوترند.

اخذ ویزای سوشال مالزی برای شرکت در دوره ACCA

کلیک کنید

مزایای مدرک acca 

مزایای مدرک acca آن قدر زیاد است که اگر بخواهیم همه را لیست کنیم از حوصله‌تان خارج است. برای همین تنها به بخشی از مزایای دریافت مدرک acca بسنده خواهیم کرد:

 1. دارندگان مدرک دوره بین‌المللی Acca دارای مهارت‌های حسابداری صنعتی و حسابرسی مالی هستند.
 2. با داشتن مدرک ACCA قادر به ادامه تحصیل در مالزی از طریق Realise ACCA در طرح توسعه حرفه‌ای پیوسته هستید (CPD).
 3. جالب است بدانید پس از قبولی در سطح P1 تا P7 می‌توانید مدرک تحصیل کارشناسی ارشد در مالزی در رشته حسابداری از دانشگاه UCL را دریافت کنید.
 4. با داشتن مدرک دوره بین‌المللی ACCA، حسابدار رسمی و بین‌المللی محسوب می‌شوید که با وجود حق امضاء رسمی و اقامت دائم، قادر به ارائه‌ی خدمات در هر کشوری هستید.
 5. فارغ‌التحصیلان Acca می‌توانند بدون توجه به پیشینه کاری درکشورهایی مانند سنگاپور، چین، هنگ کنگ، انگلستان و غیره مشغول به کار شوند؛ این شامل شما نیز می‌شود.
 6. با داشتن مدرک Acca مجلات، جزوات و اطلاعات مربوطه، رایگان ارسال می‌شود تا از سمینارها و کنفرانس‌های مرتبط مطلع باشید.

چگونه مدرک بین‌المللی ACCA بگیریم؟

اگر به خاطر موقعیت شغلی‌تان فرصت زیادی برای شرکت در کلاس‌ها ندارید، جای هیچ نگرانی نیست! شما می‌توانید دروس را به صورت خودآموز هم یاد بگیرید. هر چند برای شرکت در کلاس‌های تمام وقت و نیمه وقت هم حق انتخاب با شما است. 
زمان لازم برای سپری کردن دوره و شرکت در تمام آزمون‌ها حدود 3 تا 4 سال است. هر چند دوره بستگی به زمان‌بندی خودتان دارد و تا 10 سال، برای اتمام آن فرصت دارید. البته تمام این‌ها ملزم به پرداخت هزینه ACCA است.
دروس ارائه شده، کتاب‌ها و امتحانات به زبان انگلیسی هستند که لازم است دانشجویان سطح زبان انگلیسی متوسطی داشته باشند.

آمادگی و شرایط شرکت در دوره بین‌المللی Acca

اگر همیشه خودتان را به خاطر عدم داشتن تحصیلات آکادمیک سرزنش می‌کردید، وقت آن رسیده که دریچه جدیدی برای پیشرفت خود باز کنید. با شرکت دوره بین‌المللی Acca دیگر نیازی به مدرک آکادمیک ندارید. 
لازم است بدانید، برای شرکت در آزمون ACCA در ایران، داشتن مدرک دیپلم کافی است!
دروس مورد نیاز جهت شرکت در آزمون تنها 5 مهارت اصلی است که ریاضی و انگلیسی در صدر آن هستند.
برای گرفتن مدرک Acca باید 14 مرحله آزمون در 3 سطح بدهید که همه این مراحل برای کسانی که تحصیلات آکادمیک ندارند لازم و اجباری است.
داشتن مدرک آکادمی، منجر به حذف برخی از آزمون‌ها و کم شدن تعداد آنها می‌شود. متقاضیان ایرانی که مشغول تحصیل کارشناسی در مالزی یا کارشناسی ارشد هستند، از گذراندن 4 سطح F1 تا F4 معاف هستند. ولی باید هزینه‌ی امتحان را پرداخت کنند.

با گذراندن دوره های F1 تا F9 و ارائه‌ی یک پروژه، لیسانس حسابداری کاربردی از دانشگاه آکسفورد بروکس ( Oxford Brookes Uneversity) دریافت می‌کنید.

سطوح مختلف آزمون‌ها ACCA

با شرکت در آزمون‌های 14 گانه و گرفتن نمره قبولی 10 از 14 شما تبدیل به کسی می‌شوید که تجربه عملی 36 ماهه دارید. ضمن آن که با شرکت در این آزمون، گواهی ماژول اخلاق حرفه‌ای هم در دست‌تان است. و در نهایت خوب است بدانید آزمون های 14 گانه ACCA دارای سه سطح است. 

 • سطح اول، معرفی اصول حسابداری و نقش اطلاعات مالی در مسائل اساسی مدیریت است. در این سطح باید در3 آزمون تئوری (Knowledge Exams) که شامل آزمون F1 تا F3 است شرکت کنید.
 • سطح دوم، آموزش مهارت‌های فنی و اصولی حسابداری و آشنایی با چهارچوب قانونی حاکم بر تجارت است. آزمون مهارت سطح دوم ( Skill Exams) که 6 مرحله دارد و از مرحله F4 تا F9 طول می‌کشد.
 • سطح سوم، بر مدیریت استراتژیک سازمان، توانایی مدیرمالی در ارزیابی اطلاعات و ارائه‌ی پیشنهاد در چهارچوب حرفه‌ای و اخلاقی تکیه دارد. آزمون سطح سوم حرفه‌ای (Professional Exams) است که متقاضی باید در 7 آزمون از مرحلهP1 تا P7 شرکت کند.

تاریخ برگزاری آزمون acca

شما 10 سال فرصت دارید که برای شرکت در آزمون زمان‌بندی کنید، اما برای به پایان رساندن دوره باید 3 تا 4 سال وقت بگذارید؛ آزمون ACCA از سال 2016 چهار بار در سال برگزار می‌شود:

 • ماه‌ مارس
 • ماه جون
 • ماه سپتامبر
 • ماه دسامبر

جالب است بدانید ثبت نام در زمان‌های مختلف، هزینه‌های متفاوتی نیز دارد. بنابراین برای پرداخت هزینه Acca ابتدا باید به تاریخ و نوع آزمون مراجعه کنید. برای ثبت‌نام در آزمون، می‌توانید یکی از سه زمان را انتخاب کنید. 

هزینه شرکت در دوره بین المللی ACCA

آزمون مدرک حسابداری ACCA در مراکز رسمی دنیا با هزینه‌های مختلف برگزار می‌شود. پرداخت هزینه ACCA شامل دو قسمت هزینه عضویت در انجمن و هزینه آزمون است.

بهتر است شما هم بدانید، ثبت نام در زمان اول که سه ماه قبل از آزمون است با پرداخت هزینه‌های کمتری همراه است. 

زمان دوم که دو ماه مانده به امتحانات است، نیاز به پرداخت مبلغ بیشتری دارد، برای ثبت نام باید شش پوند بیشتر از دوره قبل پرداخت کنید.

در زمان سوم که یک ماه مانده به امتحانات است، هزینه ثبت نام سه برابر زمان اول است.

هزینه شرکت در دوره بین المللی ACCA از این قرار است:

 • برای ثبت‌نام اولیه باید مبلغ 79 پوند پرداخت کنید.
 • در صورت نیاز به ثبت‌نام مجدد نیاز به صرف دوباره 79 پوندی دارید.
 • برای عضویت سالانه در انجمن باید چیزی معادل 85 پوند هزینه کنید.

مهاجرت با مدرک Acca

برای مهاجرت با مدرک Acca همین اندازه بدانید که این مدرک مجوز ورود شما به بیش از 181 کشور دنیا است. به نظرتان شرایط فوق‌العاده‌ای نیست؟

ارزش و اعتبار این مدرک آن قدر بالا است که به واسطه‌ی آن می‌توانید در هر کجای دنیا که دلتان می‌خواهد، درخواست کار دهید.
شرایط کاری برای دارندگان مدرک ACCA چه در ایران و چه در سایر کشورها شرایط ایده‌آلی است، هر چند دارندگان این مدرک فارغ‌التحصیل دانشگاه‌های مالزی نیستند، ولی با مدرک بین‌المللیACCA اعتبار قابل توجهی میان دولت ها، سازمان‌های معتبر و کارفرمایان پیدا می‌کنند.  

دوره حسابداری ACCA کالج سان وی مالزی

اینجا رو کلیک کن

اخذ مدرک بین‌المللی Acca در کانادا

بازار کار شغل حسابداری در کانادا از حساسیت‌های زیادی برخوردار است؛ چون قوانین مالیاتی ویژه‌ای در این کشور وجود دارد. کوچک‌‎ترین اشتباه ممکن است خسارت‌های جبران ناپذیری را به دنبال داشته باشد.
دارندگان مدرک Acca در کانادا، می‌توانند به عنوان حسابدار در ادارات، شرکت‌ها و حتی منازل مشغول به کار شوند.

سوالات متداول درباره دوره بین‌المللی Acca

۱- دروه ACCA برای چه کسانی مفید است؟

ادوره ACCA مخصوص کسانی است که به دنبال موقعیت شغلی متفاوت و حرفه ای در زمینه‌ی حسابداری هستند.

۲- با این مدرک در چه کشورهایی می‌توان کار کرد؟

فارغ‌التحصیلان Acca می‌توانند بدون توجه به پیشینه کاری درکشورهایی مانند سنگاپور، چین، هنگ کنگ، انگلستان و غیره مشغول به کار شوند؛ این شامل شما نیز می‌شود.

۳- آیا با مدرک ACCA می‌توان در کانادا مشغول به کار شد؟

دارندگان مدرک Acca در کانادا، می‌توانند به عنوان حسابدار در ادارات، شرکت‌ها و حتی منازل مشغول به کار شوند.

4- هزینه دوره acca در ایران چقدر است؟

هزینه ثبت نام اولیه 45 پوند است. مبلغ حق عضویت برای سال اول 58 پوند و سال دوم به بعد 116 پوند برایتان تمام می‌شود. هزینه امتحان به ازای هر درس از 100 تا 227 پوند است. 

شرکت در دوره acca با مشاوره شریف ‌

مشاوره شریف این افتخار را دارد تا به تمامی علاقه‌مندان به تحصیل در دانشگاه‌های مالزی، خدمات استثنایی  ارائه دهد.

نمایندگی بیش از 70 مدرسه، دانشگاه و کالج زبان افتخار مشاوره شریف در طول فعالیت تخصصی در مالزی است. برای شرکت در دوره ACCA  در دو دانشگاه برتر تیلورز و سان وی مالزی با کارشناسان ما در تماس باشید. 

همین حالا تماس بگیرید۲۲۸۴0140 – ۰۲۱

یک دیدگاه

 1. بالاخره متوجه نشدم برای شرکت در امتحانات ACCA باید کجا ثبت نام کنم و امتحان بدهم .
  تلفن تماس و یا ادرس و نحوه دسترسی به موسسه ای که در ایران این دوره ها و امتحان ها را برگزار میکند چیست و چگونه باید با آن ارتباط برقرار کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *