تماس مستقیم
تماس واتساپ
منو

بستن

مشاوره شریف - مالزی تخصص ماست
مشاوره شریف پلی بسوی تحصیل و زندگی در مالزی کلیک کنید
اطلاعیه: با توجه به سوءاستفاده از نام شریف در بسیاری از سایت ها دقت کنید که sharifstudy.com تنها سایت رسمی مشاوره شریف می باشد.
تحصیل در مالزی

مزایای تحصیل در مالزی| 10 مزیت برتر

4.6/5 - (9 امتیاز)

بیایید مثل یک پیشنهاد ویژه به این موضوع نگاه کنیم؛ تحصیل در دانشگاه‌های سطح جهانی با کمترین هزینه، زندگی در کشوری امن و مرفه با کلی موقعیت تحصیلی و شغلی آینده ساز. اگر به دلایل بیشتری برای تحصیل در مالزی نیاز دارید، این مطلب را بخوانید.

چرا تحصیل در مالزی را به شما پیشنهاد می‌کنیم؟

تحصیل در مالزی

مالزی معروف به آسیای واقعی از مدت‌ها پیش شهرتش را به‌عنوان یکی از بهترین مقاصد توریستی دنیا تضمین کرده است.
از سایت‌های گردشگری میراث فرهنگی یونسکو و جاذبه‌های بی‌نظیرش که بگذریم تازه می‌رسیم به آنچه شما می‌خواهید!

تحصیل در بهترین مراکز آموزشی آسیا. مالزی به واقع می‌تواند سکوی پرتابی برای تحصیل و اشتغال شما باشد.

بیایید همه جانبه مالزی را به چالش بکشیم، واقعاً چرا مالزی؟ تحصیل در این کشور علاوه بر مزیت‌هایی که دارد یک موقعیت ویژه برای صعود به قله‌های موفقیت است. در ادامه 10 مورد از مهمترین مزیت‌های تحصیل در مالزی را بررسی می‌کنیم.

۱۰- سفری تفریحی تحصیلی به مالزی

کشور مالزی که در دریای چین جنوبی قرار دارد و نقشۀ این کشور گویی قدم‌هایش را در دو سوی این دریا قرار داده است، با تنوعی از فرهنگ‌ها و پایتختی مدرن با تنوع جغرافیایی، حقیقتاً هم به لحاظ مناظر طبیعی و هم به لحاظ شهروندان، کشوری منحصربه‌فرد است.

با انتخاب کشور مالزی به عنوان مقصد تحصیلی خود، زیبایی‌های این کشور را ورای جنگل‌های انبوه و بارانی باستانی، پارک‌های ملی و سواحل باشکوه آن خواهید یافت. شهرهای مالزی نیز شگفت‌انگیز هستند، از بازارهای رنگارنگ و متنوع گرفته تا مساجد مسلمانان، معابد بودایی‌ها و زیارت‌گاه‌های هندوها که اغلب همه در کنار هم قرار دارند؛ و همچنین فستیوال‌های زیادی که هرساله به مناسبت‌های فرهنگی باستانی و مدرن مالزی برگزار می‌شوند.

۹- از تحصیل در اقلیم استوایی لذت ببرید

سفری تحفریحی به مالزی

اگر همه‌ی سال بهار و تابستان باشد چه می‌شود؟ واقعاً به این موضوع فکر کرده‌اید. آماده باشید! قرار است این شرایط آب و هوایی را با تحصیل در مالزی تجربه کنید.

بسیاری از کشورها بخاطر گرمای شدید یا برعکس سرمای استخوان سوزشان در زمستان معروف‌اند؛ با این تفاوت که در مالزی آب و هوای استوایی شما را غافلگیر می‌کند. هوایی دنج و بارانی که قرار نیست جایش را به زمستان بدهد.

روی نقشه کشور مالزی، سه رنگ بیشتر جلوه می‌کند؛ آبی نیلگون دریا، سواحل فیروزه‌ای و فضای سبز شهری. مالزی کشوری باران زاست، دما هیچگاه آنقدر پایین نمی‌آید که ساکنینش برف را تجربه کنند.

دمای هوای مالزی در طول سال اغلب گرم و معتدل است؛ برای مثال در اوج زمستان مالزی دمای بین 24 تا 36 درجه را تجربه می‌کند. رطوبت دریا و موقعیت استوایی منطقه، مالزی را به کشوری سرسبز و خوش آب ‌و هوا تبدیل کرده است.

تا چشم کار می‌کند فضای سبز شهری، ساختمان‌ها و برج‌های خاکستری را احاطه می‌کنند. بی‌ شک تحصیل در بهترین شرایط آب و هوایی، نتیجه‌ی مثبتی روی روند تحصیلی‌تان دارد.

۸- تحصیل در جامعه‌ای چند فرهنگی

مالزی علاوه بر پیشرو بودن در کیفیت آموزش، با وجود ارزان بودن هزینه‌ی تحصیل و زندگی، فرهنگ بسیار غنی دارد. مردمی بسیار مهموان نواز و با فرهنگ که می‌توانند برای‌تان خاطره سازی کنند.

مالزی متشکل از گروه‌های و اقوام مختلف چینی، هندی، مالایی و سایر گروه های بومی (Bumiputera) است، به همین دلیل به یک جامعه‌ی چند فرهنگی معروف است. در برخی از ایالات مالزی نظیر Bornean، Sabah و Sarawak اقوام بومی بیشماری زندگی می‌کنند که هر کدام زبان، فرهنگ و میراث منحصر به فرد خود را دارند.

تعامل با گروه های قومی مختلف مالزی می‌تواند شما را در معرض طیف گسترده‌ای از  سبک‌های زندگی، مذاهب و جوامع گوناگون قرار دهد.
چند فرهنگی بودن مالزی مزیت‌هایی برای شما خواهد داشت. این تنوع فرهنگی منجر به این خواهد شد که شما:

 • تجربیات ارزشمندی را در مالزی کسب کنید.
 • مهارت‌های زندگی همانند انتخاب یک زبان جدید یا دوستی‌های جدید را یاد بگیرید.
 • یک چشم انداز جهانی را در کار کردن، تعامل و زندگی با افراد فرهنگ های متفاوت تجربه می کنید.
 • به ارزش هایی مانند کار سخت، تحمل و انعطاف پذیری یقین می‌یابید.
 • قادر به تطبیق پذیری با محیط های مختلف و مشارکت با هر سازمانی که قصد پیوستن به آن را دارید، خواهید بود.

 

۷- تحصیل بدون محدودیت سنی

تحصیل بدون محدودیت سنی

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های تحصیل در مالزی نداشتن محدودیت سنی برای ثبت‌نام و تحصیل در دانشگاه‌های مالزی است. از فرد 16 ساله گرفته تا 60  ساله می تواند رؤیاهای تحصیلی خود را در این کشور برآورده سازد.

با این تفاصیر حتی اگر در سنین بالا تصمیم به ادامه تحصیل گرفتین، می‌ توانید روی دانشگاه‌های مالزی حساب کنید.

 

۶- تحصیل در مالزی بدون مدرک زبان

برای تحصیل در مالزی در هر رشته و مقطع تحصیلی در هر یک از دانشگاه های مالزی می بایست حداقل نمره زبان در نظر گرفته شده را در آزمون آیلتس اخذ کرده و مدرک آیلتس را ارائه نماید.

اما به علت وجود کالج های زبان معتبر و متعدد در این کشور که با دانشگاه های مالزی در ارتباط هستند، امکان تحصیل در مالزی بدون مدرک زبان نیز فراهم شده.
یعنی داوطلب می تواند به مالزی وارد شده و قبل از ورود به دوره ترم دانشگاهی خود، به گذراندن دوره زبان در کالج بپردازد.

علاوه بر این، شما می توانید برای یادگیری زبان انگلیسی در مالزی، ویزای تحصیلی به مدت 6 تا 12 ماه دریافت کنید و در کالج های مطرح مالزی نظیر کالج زبان EMS، کالج زبان ELEC، کالج زبان ELS و …زبان انگلیسی را فرا بگیرید؛ برای گرفتن پذیرش لیسانس نمره ۵٫۵ در دوره‌ی آیلتس و برای فوق‌لیسانس نمره ۶ در دوره‌ی آیلتس الزامی است.

۵- استفاده از زبان انگلیسی به طور گسترده

اگرچه زبان رسمی این کشور Bahasa Malaysia  است ولی از زبان انگلیسی به طور گسترده به عنوان زبان دوم استفاده می‌شود. جالب‌تر اینکه وقتی در شهر تردد می‌کنید حتی افراد مسن هم به‌راحتی انگلیسی صحبت می‌کنند و این قطعاً روش خوبی برای بهبود زبان انگلیسی است.

بیشتر دوره‌ها در دانشگاه‌ها به زبان انگلیسی تدریس می‌شود و امکان زندگی در مناطق شهری مالزی فقط با صحبت کردن به زبان انگلیسی امکان پذیر است.

 

۴- تحصیل در کشوری مدرن و مترقی

تحصیل در کشوری مدرن و مترقی

از تمام ویژگی‌های مالزی که بگذریم، تحصیل در کشوری مدرن و پیشرفته را تجربه خواهید کرد. اگر بخواهیم مدرن بودن شهرسازی مالزی را شبیه سازی کنیم، سازه‌های دبی در میان شکوه معماری مالزی کم می‌آورند.

مالزی همچنین در زمینه‌ی تولید و مهندسی صنعت نیز پیشرو است. کمپانی‌هایTenaga Nasional Berhad، Hewlett، Packard Enterprise (HP) Services، AirAsia، Shell Malaysia وPetroliam Nasional Berhad (PETRONAS) از پیشگامان صنعت مالزی هستند که افراد نخبه و استعدادهای سراسر جهان را جذب و آنها را پرورش می‌دهند.

دولت همچنین استعدادهای برتر را از طریق مؤسسه‌های دولتی و خصوصی سطح منطقه‌ای و مراکز فنی و حرفه‌ای معتبر تعلیم می‌دهد و این باعث می شود مالزی در صنایع کلیدی پیشرو باشد.

در مالزی فرصت‌های فراوانی برای تجارت و حتی دوستی‌های بلند مدت پیدا خواهید کرد. با تحصیل در مالزی امکاناتی را برای شما فراهم می‌شود که به سرعت آینده‌ی شما را ارتقا می‌دهد.

 

۳- تحصیل در کشوری امن با ثبات اقتصادی بالا

تحصیل در کشوری امن با ثبات اقتصادی بالا

می خواهیم کمی اقتصاد و امنیت کشور مالزی را به چالش بکشیم؛ قطعاً با آمارگیری‌های اخیر در این زمینه مالزی پیروز میدان خواهد بود.

افتخارات مالزی بدین شرح است:

 • سومین شهر امن دنیا در شاخص امنیت جهانی 2018.
 • سومین کشور صلح آمیز جهان در فهرست صلح جهانی توسط موسسه اقتصاد و صلح (IEP).
 • پیشرو در رشد صنعتی و ثبات سیاسی.
 • پیشرو در زمینه‌ی گردشگری، تکنولوژی پزشکی، تجهیزات نوری و کشاورزی
 • جزء پویا‌ترین اقتصادهای جنوب شرقی آسیا.

امروزه  مالزی یک کشور مطمئن، پر جنب و جوش، با ثبات، ایمن و در صلح و آرامش با همسایگان خود است.

در کل می‌توان گفت که در مالزی برای دانشجویان داخلی و خارجی، راه پیشرفت و ترقی هموار است. در این کشور دانشجویان بعد از فارغ‌التحصیلی، فرصت‌های شغلی زیادی دارند.

نظر شما چیست؟ دلتان می‌خواهد در مشاغل حرفه‌ای و باکلاس شروع به کار کنید؟

 

۲- تحصیل در دانشگاه های سطح جهانی

تحصیل در دانشگاه های سطح جهانی

در مالزی توجه ویژه‌ای به گسترش ارتباطات علمی و آموزشی با برترین‌های دنیا شده است، به‌طوری‌که شما شاهد شعبه‌هایی از بهترین مراکز آموزشی کانادا، استرالیا، چین، انگلستان، ایرلند در مالزی خواهید بود.

دانشگاه های مالزی با بالا نگه‌داشتن سطح استانداردهای آموزشی و صنایع کلیدی خود توانسته‌اند جایگاه بسیار خوبی را در جدول رده بندی دانشگاه‌های جهان کسب کنند.

مؤسساتی مانند دانشگاه مالایا، دانشگاه تکنولوژی مالزی، دانشگاه علوم و همچنین دانشگاه علوم و تکنولوژی در رشته‌های مختلف مهندسی مدرک لیسانس ارائه می‌دهند.

دانشگاه مالایا؛ قدیمی‌ترین و مهم‌ترین دانشگاه مالزی است که طبق آمارهای QS در رتبه بندی سال2021، توانسته جایگاه 59 را به خود اختصاص دهد. امروزه این دانشگاه ملاک و معیاری برای تعیین استاندارد تحصیل در آسیاست.

 

۱- هزینه پایین تحصیل و زندگی در مالزی

یکی از مهم‌ترین جاذبه‌ها برای دانشجویان خارجی، ارزان و مقرون به صرفه بودن هزینه های تحصیل در مالزی است.
در حقیقت دغدغه‌‌ی اصلی دانشجویان بین المللی همواره هزینه‌های زندگی و شهریه‌ی دانشگاه است. هزینه‌هایی که گاهی دانشجویان را از تحصیل در خارج کشور منصرف می‌کند.

در چنین شرایطی یک خبر خوب داریم: در سال 2019 کوالالامپور به عنوان29اُمین شهر دانشجویی جهان از بین 100 شهر منتخب شناخته شد، همچنین برای دو سال پیاپی (2018 – 2019) توانست عنوان دومین شهر دانشجویی ارزان و مقرون به صرفه در جهان را به خود اختصاص دهد.

با تحصیل در کوالالامپور در یکی از بهترین شهرهای دانشجویی دنیا با هزینه‌ای پایین تحصیل خواهید کرد.

این موضوع اساساً بخاطر آن است که هزینه‌ی زندگی و مخارج در مالزی به پول محلی در مقایسه با کشورهایی مانند استرالیا، انگلستان، سنگاپور و کانادا، نصف یا دو سوم است.

حال می‌خواهیم هزینه‌ی تحصیل و زندگی در مالزی را با سنگاپور مقایسه کنیم:

 • شهریه‌ی سالانه در مالزی ۴۰۰۰ تا ۶۰۰۰ دلار است، در حالیکه این هزینه در سنگاپور بین 7000 تا 10000 دلار متغییر است.
 • هزینه‌های زندگی در مالزی حدود ۴۰۰ تا ۷۰۰ دلار در ماه است و این در سنگاپور حداقل به دو برابر افزایش می‌یابد.

نکته: در مقایسه با سنگاپور شما از همان کیفیت بالای زندگی و تحصیل برخوردار می‌شوید، با این برتری که بدون پرداخت هزینه‌های گزاف می‌توانید ارزانی بی‌نظیر و زندگی راحتی را تجربه کنید.

اخذ ویزای تحصیلی مالزی با مشاوره شریف

بی‌شک در این مطلب جواب تمام سؤال‌هایتان را در مورد مالزی گرفته‌اید. آیا هنوز هم برای تحصیل و اقامت در مالزی مردد هستید؟

اخذ ویزای تحصیلی مالزی، اولین گام برای تحصیل در مدارس و دانشگاه های اینترنشنال مالزی است، فقط کافیست به ما بسپارید.

بانک اطلاعاتی مشاوره شریف پاسخگوی هر نیازی اعم از اخذ پذیرش تحصیل در مالزی، اخذ ویزا و اقامت 10 ساله می‌باشد (مشاوره رایگان)، مالزی تخصص ماست.

 مشاوره شریف پل ارتباطی شما به سوی آینده‌ای روشن است.

T062221020939

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *