تماس فوری
پیام از طریق واتساپ
تحصیل در مالزی

مزایای تحصیل در مالزی

زمان مطالعه: 6 دقیقه
4.6/5 - (9 امتیاز)

به دنبال مزایای تحصیل در مالزی هستید؟ در این نوشتار برایتان از مزیت‌های تحصیل در دانشگاه‌های سطح جهانی با کمترین هزینه، زندگی در کشوری امن و مرفه با کلی موقعیت تحصیلی و شغلی آینده ساز می‌گوییم. اگر به دلایل بیشتری برای تحصیل در مالزی نیاز دارید، در ادامه با ما همراه شوید. 

مشاوره شریف، مجری توانمند تحصیل و اقامت در مالزی است. 

دلت می خواد از مزایای تحصیل در مالزی بیشتر بدونی؟

اینجا رو کلیک کن

play-rounded-fill

مزایای تحصیل در مالزی 

تحصیل در مالزی

بیایید همه جانبه مالزی را به چالش بکشیم، واقعاً چرا تحصیل در مالزی؟ تحصیل در این کشور علاوه بر مزیت‌هایی که دارد یک موقعیت ویژه برای صعود به قله‌های موفقیت است. در ادامه 10 مورد از مهمترین مزایای تحصیل در مالزی را بررسی می‌کنیم.

۱۰- تحصیل در مالزی همراه با تفریح

کشور مالزی در دریای چین جنوبی قرار دارد. نقشۀ این کشور گویی قدم‌هایش را در دو سوی این دریا قرار داده است، با تنوعی از فرهنگ‌ها و پایتختی مدرن با تنوع جغرافیایی، حقیقتاً هم به لحاظ مناظر طبیعی و هم به لحاظ شهروندان، کشوری منحصربه‌فرد است.

با انتخاب کشور مالزی به عنوان مقصد تحصیلی خود، زیبایی‌های این کشور را ورای جنگل‌های انبوه و بارانی باستانی، پارک‌های ملی و سواحل باشکوه آن خواهید یافت. شهرهای مالزی نیز شگفت‌انگیز هستند، از بازارهای رنگارنگ و متنوع گرفته تا مساجد مسلمانان، معابد بودایی‌ها و زیارت‌گاه‌های هندوها که اغلب همه در کنار هم قرار دارند؛ و همچنین فستیوال‌های زیادی که هرساله به مناسبت‌های فرهنگی باستانی و مدرن مالزی برگزار می‌شوند. از مزایای تحصیل در مالزی همین بس که می‌توانید در کنار تحصیل از تفریحات تمام نشدنی این کشور نیز بهره مند شوید.

جاهای دیدنی مالزی

کلیک کنید

۹- از تحصیل در اقلیم استوایی لذت ببرید

سفری تحفریحی به مالزی

اگر همه‌ی سال بهار و تابستان باشد چه می‌شود؟ واقعاً به این موضوع فکر کرده‌اید. آماده باشید! قرار است این شرایط آب و هوایی را با درس خواندن در مالزی تجربه کنید.

بسیاری از کشورها بخاطر گرمای شدید یا برعکس سرمای استخوان سوزشان در زمستان معروف‌اند؛ با این تفاوت که در مالزی آب و هوای استوایی شما را غافلگیر می‌کند. هوایی دنج و بارانی که قرار نیست جایش را به زمستان بدهد.

روی نقشه کشور مالزی، سه رنگ بیشتر جلوه می‌کند؛ آبی نیلگون دریا، سواحل فیروزه‌ای و فضای سبز شهری. مالزی کشوری باران زاست، دما هیچگاه آنقدر پایین نمی‌آید که ساکنینش برف را تجربه کنند.

از مزایای تحصیل در مالزی همین قدر بدانید که دمای هوای این کشور در طول سال اغلب گرم و معتدل است؛ برای مثال در اوج زمستان مالزی دمای بین 24 تا 36 درجه را تجربه می‌کند. رطوبت دریا و موقعیت استوایی منطقه، مالزی را به کشوری سرسبز و خوش آب ‌و هوا تبدیل کرده است.

تا چشم کار می‌کند فضای سبز شهری، ساختمان‌ها و برج‌های خاکستری را احاطه می‌کنند. بی‌ شک تحصیل در بهترین شرایط آب و هوایی، نتیجه‌ی مثبتی روی روند زندگی‌تان دارد.

۸- مزایای تحصیل در جامعه چند فرهنگی مالزی 

مالزی علاوه بر پیشرو بودن در کیفیت آموزش، با وجود ارزان بودن هزینه‌ی تحصیل و زندگی، فرهنگ بسیار غنی دارد. مردمی بسیار مهموان نواز و با فرهنگ که می‌توانند برای‌تان خاطره سازی کنند.

مالزی متشکل از گروه‌های و اقوام مختلف چینی، هندی، مالایی و سایر گروه های بومی (Bumiputera) است، به همین دلیل به یک جامعه‌ی چند فرهنگی معروف است. در برخی از ایالات مالزی نظیر Bornean، Sabah و Sarawak اقوام بومی بیشماری زندگی می‌کنند که هر کدام زبان، فرهنگ و میراث منحصر به فرد خود را دارند.

تعامل با گروه های قومی مختلف از مزایای تحصیل در مالزی است که شما را در معرض طیف گسترده‌ای از  سبک‌های زندگی، مذاهب و جوامع گوناگون قرار می‌دهد.
چند فرهنگی بودن مالزی مزیت‌هایی برای شما خواهد داشت. این تنوع فرهنگی منجر به این خواهد شد که شما:

 • تجربیات ارزشمندی را در مالزی کسب کنید.
 • مهارت‌های زندگی همانند انتخاب یک زبان جدید یا دوستی‌های جدید را یاد بگیرید.
 • یک چشم انداز جهانی را در کار کردن، تعامل و زندگی با افراد فرهنگ های متفاوت تجربه می کنید.
 • به ارزش هایی مانند کار سخت، تحمل و انعطاف پذیری یقین می‌یابید.
 • قادر به تطبیق پذیری با محیط های مختلف و مشارکت با هر سازمانی که قصد پیوستن به آن را دارید، خواهید بود.

۷- تحصیل بدون محدودیت در مالزی سنی مزیتی بی‌نظیر

تحصیل بدون محدودیت سنی

یکی از مهم‌ترین مزایای تحصیل در مالزی، نداشتن محدودیت سنی برای ثبت‌نام و تحصیل در دانشگاه‌های این کشور است. از فرد 16 ساله گرفته تا 60  ساله می تواند رؤیاهای درس خواندن را در این کشور برآورده سازد.

مزایای تحصیل در مالزی که در کمتر جایی نظیر دارد، همین مسئله سن و سال است. حتی اگر در سنین بالا تصمیم به ادامه تحصیل در دانشگاه های مالزی دارید، می‌ توانید به سادگی پذیرش گرفته و برای گرفتن مدرک معتبر بین المللی آماده شوید. 

۶- تحصیل در مالزی بدون مدرک زبان

برای تحصیل در هر کدام از دانشگاه های مالزی می بایست حداقل نمره زبان را داشته باشید. اما به علت وجود کالج های زبان معتبر و متعدد در این کشور که با دانشگاه های مالزی در ارتباط هستند، امکان تحصیل در مالزی بدون مدرک زبان نیز فراهم شده است.
یعنی داوطلب می‌تواند وارد مالزی شده و با شرکت در دوره های زبان مدرک مورد نظر را بگیرد. برای گرفتن پذیرش لیسانس نمره ۵٫۵ در دوره‌ی آیلتس و برای فوق‌لیسانس نمره ۶ در دوره‌ی آیلتس الزامی است.

می‌توانید برای یادگیری زبان انگلیسی در مالزی در کالج های مطرح مالزی نظیر کالج زبان EMS، کالج زبان ELEC، کالج زبان ELS و …زبان انگلیسی را فرا بگیرید.

بهترین کالج های زبان مالزی

کلیک کنید

۵- استفاده از زبان انگلیسی به طور گسترده

اگرچه زبان رسمی این کشور Bahasa Malaysia است ولی از زبان انگلیسی به طور گسترده به عنوان زبان دوم استفاده می‌شود. جالب‌تر اینکه وقتی در شهر تردد می‌کنید، حتی افراد مسن هم به‌راحتی انگلیسی صحبت می‌کنند و این قطعاً روش خوبی برای بهبود زبان انگلیسی است.

از جمله مزایای تحصیل در مالزی همین محیط اینترنشنال و بین المللی این کشور است. بیشتر مقاطع تحصیلی از کارشناسی تا کارشناسی ارشد و دکتری مالزی به زبان انگلیسی تدریس می‌شود. علاوه بر آن امکان زندگی در مناطق شهری مالزی فقط با صحبت کردن به زبان انگلیسی امکان پذیر است.

۴- تحصیل در کشوری مدرن و مترقی 

تحصیل در کشوری مدرن و مترقی

از تمام مزایای تحصیل در مالزی که بگذریم، با انتخاب دانشگاه های مالزی درس خواندن در کشوری مدرن و پیشرفته را تجربه خواهید کرد. مالزی در زمینه‌ی تولید و مهندسی صنعت نیز پیشرو است. کمپانی‌هایTenaga Nasional Berhad، Hewlett، Packard Enterprise (HP) Services، AirAsia، Shell Malaysia وPetroliam Nasional Berhad (PETRONAS) از پیشگامان صنعت مالزی هستند که افراد نخبه و استعدادهای سراسر جهان را جذب و آنها را پرورش می‌دهند.

دولت همچنین استعدادهای برتر را از طریق مؤسسه‌های دولتی و خصوصی سطح منطقه‌ای و مراکز فنی و حرفه‌ای معتبر تعلیم می‌دهد و این باعث می شود مالزی در صنایع کلیدی پیشرو باشد.

درس خواندن در مالزی مساوی است با برخورداری از امکاناتی که به سرعت باعث ارتقای تحصیلی و شغلی شما خواهد شد. 

۳- تحصیل در کشوری امن با ثبات اقتصادی بالا

تحصیل در کشوری امن با ثبات اقتصادی بالا

می‌خواهیم کمی اقتصاد و امنیت کشور مالزی را به چالش بکشیم؛ قطعاً با آمارگیری‌های اخیر در این زمینه مالزی پیروز میدان خواهد بود.

افتخارات کشور مالزی بدین شرح است:

 • سومین شهر امن دنیا در شاخص امنیت جهانی 2018.
 • سومین کشور صلح آمیز جهان در فهرست صلح جهانی توسط موسسه اقتصاد و صلح (IEP).
 • پیشرو در رشد صنعتی و ثبات سیاسی.
 • پیشرو در زمینه‌ی گردشگری، تکنولوژی پزشکی، تجهیزات نوری و کشاورزی
 • جزء پویا‌ترین اقتصادهای جنوب شرقی آسیا.

امروزه مالزی یک کشور مطمئن، پر جنب و جوش، با ثبات، ایمن و در صلح و آرامش با همسایگان خود است.

در کل می‌توان گفت که مزایای تحصیل در مالزی برای دانشجویان داخلی و خارجی مسیر همواره در حال پیشرفت و ترقی این کشور است. در این کشور دانشجویان بعد از فارغ‌التحصیلی، فرصت‌های شغلی زیادی دارند.

نظر شما چیست؟ دلتان می‌خواهد در مشاغل حرفه‌ای و باکلاس شروع به کار کنید؟

۲- تحصیل در دانشگاه های سطح جهانی

تحصیل در دانشگاه های سطح جهانی

در مالزی توجه ویژه‌ای به گسترش ارتباطات علمی و آموزشی با برترین‌های دنیا شده است، به‌طوری‌که شما شاهد شعبه‌هایی از بهترین مراکز آموزشی کانادا، استرالیا، چین، انگلستان، ایرلند در مالزی خواهید بود.

دانشگاه های مالزی با بالا نگه‌داشتن سطح استانداردهای آموزشی و صنایع کلیدی خود توانسته‌اند جایگاه بسیار خوبی را در جدول رده بندی دانشگاه‌های جهان کسب کنند.

مؤسساتی مانند دانشگاه مالایا، دانشگاه تکنولوژی مالزی، دانشگاه علوم و همچنین دانشگاه علوم و تکنولوژی در رشته‌های مختلف مهندسی مدرک لیسانس ارائه می‌دهند.

دانشگاه مالایا؛ قدیمی‌ترین و مهم‌ترین دانشگاه مالزی است که طبق آمارهای QS در رتبه بندی سال2021، توانسته جایگاه 59 را به خود اختصاص دهد. امروزه این دانشگاه ملاک و معیاری برای تعیین استاندارد تحصیل در آسیاست.

یکی از مزایای تحصیل در مالزی اخذ دو مدرک همزمان از دانشگاه های مالزی و دانشگاه های مطرح دنیا است. برنامه انتقال اعتبار دانشگاه های مالزی نیز مزیت دیگری است که دانشجویان را مجاز به ادامه تحصیل در دانشگاه های پارنتر کشورهای استرالیا، آمریکا، بریتانیا و غیره می‌کند. 

آشنایی با بهترین دانشگاه های مالزی

کلیک کنید

۱- هزینه پایین تحصیل و زندگی در مالزی

یکی از مهم‌ترین مزایای تحصیل در مالزی و از جاذبه‌های این کشور برای دانشجویان خارجی، ارزان و مقرون به صرفه بودن هزینه تحصیل در مالزی است.
در حقیقت دغدغه‌‌ی اصلی دانشجویان بین المللی همواره هزینه‌های زندگی و شهریه‌ی دانشگاه است. هزینه‌هایی که گاهی دانشجویان را از تحصیل در خارج کشور منصرف می‌کند.

در چنین شرایطی یک خبر خوب داریم: در سال 2019 کوالالامپور به عنوان بیست و نهمین شهر دانشجویی جهان از بین 100 شهر منتخب شناخته شد، همچنین برای دو سال پیاپی (2018 – 2019) توانست عنوان دومین شهر دانشجویی ارزان و مقرون به صرفه در جهان را به خود اختصاص دهد.

با تحصیل در کوالالامپور یا یکی از بهترین شهرهای دانشجویی مالزی، با هزینه‌ای پایین تحصیل خواهید کرد.

این موضوع اساساً بخاطر آن است که هزینه‌ی زندگی و مخارج در مالزی به پول محلی در مقایسه با کشورهایی مانند استرالیا، انگلستان، سنگاپور و کانادا، نصف یا دو سوم است.

حال می‌خواهیم هزینه‌ی تحصیل و زندگی در مالزی را با سنگاپور مقایسه کنیم:

مقایسه هزینه تحصیل و زندگی در مالزی و سنگاپور

شهریه سالانه تحصیل در مالزی 4,000 تا 6,000 دلار
شهریه سالانه تحصیل در سنگاپور 7,000 تا 10,000 دلار
هزینه زندگی در مالزی 400 تا 700 دلار 
هزینه زندگی در سنگاپور 800 تا 1400 دلار

نکته: در مقایسه با سنگاپور شما از همان کیفیت بالای زندگی و تحصیل برخوردار می‌شوید، با این برتری که بدون پرداخت هزینه‌های گزاف می‌توانید ارزانی بی‌نظیر و زندگی راحتی را تجربه کنید.

معایب تحصیل در مالزی

معایب تحصیل در کشور مالزی برای هر شخص با توجه به روحیات و انتظارات وی از زندگی متفاوت است. شاید آب و هوای گرم استوایی و بارندگی‌های مکرر در مالزی، یکی از معایب آن باشد! حال اینکه برای علاقه‌مندان به جزیره گردی که دلشان برای قدم زدن زیر باران‌های بهاری قنج می‌رود، یک مزیت نیز محسوب می‌شود. به هرحال چیزی که بارز است، مزایای زندگی در مالزی، پوشش گسترده‌ای بر معایب آن شده است. به طوریکه معایب آن را بسیار ناچیز می‌کند؛ پس به دنبال آن نباشید…

اخذ ویزای تحصیلی مالزی 

بی‌شک در این مطلب جواب تمام سؤال‌هایتان را در مورد مالزی گرفته‌اید. آیا هنوز هم برای تحصیل و اقامت در مالزی مردد هستید؟

اخذ ویزای تحصیلی مالزی، اولین گام برای تحصیل در مدارس و دانشگاه های اینترنشنال مالزی است. ویزای تحصیلی مالزی یکی از بهترین نوع ویزا مالزی است که مزایای زیادی دارد:

 1. ویزای تحصیلی مالزی در 2 نوع دانش آموزی و دانشجویی قابل دریافت است.
 2. با ویزای تحصیلی مالزی مجاز به اخذ ویزای همراه خواهید بود.
 3. ویزای تحصیلی دانشجویی و دانش آموزی قابل تمدید است.
 4. ویزای تحصیلی مالزی چند بار ورود است.

کارشناسان مشاوره شریف پاسخگوی هر سؤالی اعم از اخذ پذیرش تحصیل در مالزی هستند.

سؤالات متداول برای مزایای تحصیل در مالزی

1- مزایای تحصیل در مالزی چیست؟

از جمله مزایای تحصیل در مالزی می‌توان به این موارد اشاره کرد: افزایش فرصت های شغلی پس از فارغ التحصیلی، تحصیل در دانشگاه هایی با رنکینگ بالای جهانی، تحصیل با هزینه های مقرون به صرفه و غیره 

2- بهترین رشته ها برای تحصیل در مالزی کدام هستند؟

رشته های مورد تقاضا برای تحصیل در مالزی برای دانشجویان بین المللی عبارتند از:

 • دوره های مدیریت بازرگانی
 • دوره های مهندسی
 • داروسازی
 • ارتباطات جمعی 
 • حسابداری و امور مالی
 • مهمان نوازی و گردشگری
 • هنر و طراحی

3-آیا برای تحصیل در مالزی شرط سنی وجود دارد؟

ازمزایای تحصیل در مالزی عدم وجود شرط سنی است و متقاضیان تحصیل در دانشگاه های این کشور بدون هیچ محدودیتی می‌توانند از دانشگاه های خصوصی و دولتی پذیرش بگیرند. 

تحصیل در مالزی با مشاوره شریف

مشاوره شریف برایتان از تجربه قریب به 20 سال زندگی در مالزی می‌گوید. از جمله توانایی‌های منحصر‌ به فرد مشاوره شریف می‌توان به این موارد اشاره کرد:

 • دارا بودن جامع‌ترین و بزرگترین بانک اطلاعاتی دانشگاه‌ ها، آموزشگاه‌های زبان و مدارس بین‌المللی در مالزی‌‌
 • استفاده از با تجربه‌ترین مشاوران با اطلاعات به‌روز
 • شناخت بسیار دقیق از ساختار دانشگاه های مالزی و تمامی دانشکده‌های پارتنر آن
 • ارتباطات مستقیم با دانشکده‌ها، اساتید و کارکنان دانشگاه های مالزی 

مالزی تخصص ماست.

همین حالا تماس بگیرید۲۲۸۴0140 – ۰۲۱

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Hide picture