تماس فوری
پیام از طریق واتساپ
فرصت های شغلی مالزی

آینده شغلی فارغ التحصیلان مالزی

زمان مطالعه: 4 دقیقه
5/5 - (2 امتیاز)

فرصت های شغلی پس از فارغ التحصیلی در مالزی مرواریدهای گرانبهایی است که نصیب هر کسی نمی‌شود. برای صید این سرمایه‌های ارزشمند با مشاوره شریف همراه شوید….

می خوای با شرایط تحصیل در مالزی آشنا بشی؟

اینجا رو کلیک کن

آینده شغلی فارغ التحصیلان مالزی بر اساس آمار و ارقام

بر اساس آخرین آمار و ارقام، مالزی دارای 12 میلیون نیروی کار است که از این تعداد 3 میلیون نفر فارغ التحصیلان دانشگاهی هستند. بازار کار مالزی در حال رشد است و پیش بینی می‌شود در سال های آینده نیز فارغ التحصیلان زیادی را جذب کند. رشد بازار کار مالزی به دلیل عواملی مانند توسعه اقتصادی، افزایش سرمایه گذاری خارجی و رشد جمعیت است.

در سال 2023، بیشترین فرصت های شغلی برای فارغ التحصیلان دانشگاهی در زمینه های مهندسی، فناوری اطلاعات، بانکداری و مالی، بازاریابی و فروش و آموزش خواهد بود.

دلیل اصلی تقاضای بالا برای این مشاغل، نیاز به نیروی کار ماهر و تحصیلکرده در بازار کار مالزی است. 

لیست فرصت های شغلی ممتاز برای فارغ التحصیلان مالزی

 • مهندسی: مالزی به مهندسان در زمینه های مختلف از جمله مهندسی عمران، مهندسی برق و مهندسی مکانیک نیاز دارد. مهندسان می‌توانند در شرکت های دولتی، خصوصی و مشاوره ای کار کنند.
 • فناوری اطلاعات: مالزی یک مرکز فناوری اطلاعات در حال ظهور است و به متخصصان فناوری اطلاعات در زمینه های مختلف از جمله توسعه نرم افزار، امنیت سایبری و تحلیل داده ها نیاز دارد. 
 • بانکداری و مالی: مالزی دارای اقتصاد پویا است و متخصصان مالی در زمینه های مختلف از جمله بانکداری، سرمایه گذاری و بیمه در این کشور شرایط خوبی خواهند داشت. 
 • بازاریابی و فروش: مالزی بازار در حال رشدی دارد و از متخصصان بازاریابی و فروش در زمینه های مختلف از جمله تبلیغات، روابط عمومی و فروش استقبال می‌کند. 
 • آموزش: سرمایه گذاری بر روی سیستم آموزشی مالزی و رشد و توسعه مدارس و دانشگاه های مالزی، این کشو را به اساتید مختلف از جمله معلمین آموزش ابتدایی، آموزش متوسطه و آموزش عالی نیازمند کرده است.

تحصیل در مالزی

کلیک کنید

چگونه پس از فارغ التحصیل در مالزی کار پیدا کنیم؟

اگر قصد اقامت در مالزی دارید و می‌خواهید پس از فارغ التحصیلی در این کشور بمانید و کار کنید به این نکات توجه کنید: 

 • یک رزومه و نامه پوششی قوی تهیه کنید.
 • در نمایشگاه های شغلی و رویدادهای شبکه شرکت کنید.
 • با شرکت های مالزیایی تماس بگیرید و در مورد فرصت های شغلی پرس و جو کنید.
 • از طریق اینترنت برای فرصت های شغلی جستجو کنید.
 • با یک مشاور شغلی مشورت کنید.
 • با پیروی از این نکات، شانس خود را برای یافتن شغل پس از فارغ التحصیلی در مالزی افزایش خواهید داد.

فرصت های شغلی برای فارغ التحصیلان دانشگاه های مالزی

فرصت های شغلی زیادی برای فارغ التحصیلان دانشگاه های مالزی فراهم است؛ اما آنچه تعیین کنده سرنوشت و وضعیت شغلی شما است میزان مهارت، علایق و سابقه تحصیلی شما است. مالزی یک کشور در حال توسعه با اقتصاد قوی و بازار کار در حال رشد است و همین مسئله مالزی را تبدیل به مکانی عالی برای یافتن شغل پس از فارغ التحصیلی کرده است. برخی فرصت های شغلی که فارغ التحصیلان دانشگاه های مالزی شانس بیشتری در آن دارند را در ادامه بخوانید.

فرصت های شغلی رشته های مهندسی

فرصت های شغلی رشته های مهندسی

صنعت مهندسی مالزی در حال رشد است و این کشور به مهندسان در زمینه‌های مختلف نیاز دارد. فارغ التحصیلان رشته مهندسی در مالزی می توانند در شرکت های دولتی، خصوصی و مشاوره ای کار کنند.

فرصت های شغلی فارغ التحصیلان فناوری اطلاعات

از آنجا که مالزی یک مرکز فناوری اطلاعات در حال ظهور است به متخصصان فناوری اطلاعات در زمینه های مختلف نیاز دارد. این حوزه یکی از سریع‌ترین حوزه‌های رشد کننده در جهان است و مالزی نیز از این موضوع مستثنی نیست. فرصت‌های شغلی در این حوزه می‌تواند از توسعه نرم‌افزار و تحلیل داده‌ها گرفته تا طراحی وب و برنامه‌نویسی برای دستگاه‌های موبایل باشد.

فارغ التحصیلان رشته‌های علوم کامپیوتر، مهندسی نرم افزار، توسعه وب، امنیت سایبری، تحلیل داده ها در مالزی تقاضای زیادی برای کسب جایگاه های شغلی دارند. 

برای مهاجرت به مالزی

اینجا رو کلیک کن

فرصت های شغلی فارغ التحصیلان بانکداری و مالی

فارغ التحصیلان رشته های حسابداری، مدیریت مالی، اقتصاد و بازاریابی بازار کار خوبی در کشور مالزی دارند. دلیل تقاضای بالا برای این گروه از فارغ التحصیلان فضای اقتصادی فعال و رو به رشد مالزی است که به متخصصان مالی در زمینه های مختلف نیاز دارد. 

فرصت های شغلی فارغ التحصیلان مالی، بازاریابی و فروش

فارغ التحصیلان رشته‌های مالی و بانکی، فروش، مدیریت بازرگانی و غیره در مالزی شرایط خوبی خواهند داشت. اقتصاد پایدار مالزی، فرصت‌های فراوانی در حوزه مالی و بانکداری برای فارغ التحصیلان این رشته‌ها فراهم کرده است. کار در بانک‌ها، شرکت‌های سرمایه‌گذاری و حتی فین‌تک‌ها می‌تواند یک انتخاب خوب برای فارغ التحصیلان مالی و حسابداری باشد. 

فرصت های شغلی رشته های آموزش

برای فارغ التحصیلان رشته‌های آموزش ابتدایی، آموزش متوسطه، آموزش عالی نیز فرصت‌های مطلوبی در مالزی فراهم است. دلیل محبوبیت این رشته‌ها در مالزی سیستم آموزشی قوی است که نیاز به اساتید باتجربه و حرفه‌ای دارد. فارغ التحصیلان می‌توانند با کسب مهارت‌های لازم در مدارس دولتی، خصوصی و دانشگاه های مالزی کار کنند.

مشاوره شریف در شبکه های اجتماعی

فرصت های شغلی فارغ التحصیلان بهداشت و درمان

تحصیل پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، پرستاری، مامایی نیز بازار کار خوبی برای فارغ التحصیلان دارند. 
از آنجا که مالزی یک کشور در حال توسعه است، به متخصصان بهداشت و درمان در زمینه های مختلف نیاز دارد. متخصصان بهداشت و درمان می توانند در بیمارستان ها، کلینیک ها، مراکز درمانی و شرکت های دارویی کار کنند. با توجه به رشد جمعیت و توجه بیشتر به سلامت در جامعه، فرصت‌های شغلی در این حوزه، از پرستاری و فیزیوتراپی گرفته تا کار در بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها وجود دارد.

می خوای ویزای مالزی بگیری؟

اینجا رو کلیک کن

فرصت های شغلی فارغ التحصیلان گردشگری

اگر در رشته مدیریت هتلداری، گردشگری، مدیریت گردشگری، مدیریت مسافرت تحصیل کنید پس از فارغ التحصیلی بازار کار خوبی در مالزی خواهید داشت.
مالزی به عنوان یکی از مقاصد گردشگری پرطرفدار جهان، فرصت‌های فراوانی برای فعالیت در این حوزه فراهم کرده است. این فرصت می‌تواند شامل کار در هتل‌ها، ارائه خدمات گردشگری محلی یا حتی شروع یک کسب و کار مرتبط با گردشگری باشد.

فرصت های شغلی رشته مدیریت

فرصت های شغلی رشته مدیریت

برای فارغ التحصیلانی که در رشته‌ بیزنس، مدیریت بازرگانی، دولتی، مالی، مدیریت بازاریابی تحصیل کرده‌اند، نیز فرصت های شغلی مناسبی فراهم شده است.
فارغ التحصیلان این رشته‌ها می‌توانند با تکیه بر دانش خود در حوزه کسب و کار، به عنوان مشاورین کسب و کار فعالیت داشته باشند. در این حوزه، می‌توانند به شرکت‌ها کمک کنند تا استراتژی‌های بهتری را برای رشد و توسعه خود تعیین کنند. 

فارغ التحصیلان رشته حسابداری

مشاغل حسابداری بیشتر در حوزه های علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات (STEM) هستند. این حوزه ها به دلیل رشد اقتصادی مالزی و نیاز به نیروی کار ماهر و تحصیلکرده با تقاضای زیادی روبرو هستند. 

حرف آخر:

در عصر و هزاره سوم بسیاری از مشاغل رو به نابودی و افول رفته و مشاغل دیگری جایگزین آنها خواهد شد. در حال حاضر مشاغلی حوزه‌های خدماتی، فناوری، صنایع و غیره فرصت‌های فراوانی برای فارغ التحصیلان این کشور ایجاد می‌کنند. بنابراین، با توجه به آنچه گفته شد، هم اکنون زمان خوبی برای کسب فرصت های شغلی پس از فارغ التحصیلی در مالزی است.

تحصیل تضمینی در مالزی با مشاوره شریف

مشاوره شریف با تجربه 20 سال زندگی در مالزی راهنمای شما برای تحصیل و اقامت در مالزی است.

اگر به دنبال اطلاعات جامع و دقیق از ساختار دانشگاه های مالزی هستید، با کارشناسان ما در تماس باشید؛ چون مشاوره شریف دارای جامع‌ترین و بزرگترین بانک اطلاعاتی دانشگاه‌ها، آموزشگاه‌های زبان و مدارس بین‌المللی کشور مالزی‌‌ است.

ما شناخت بسیار دقیقی از ساختار دانشگاه‌های مالزی و تمامی دانشکده‌های آن داریم و در ارتباط مستقیم با دانشکده‌ها، اساتید و کارکنان دانشگاه‌های مالزی هستیم. 

برای تحصیل در بهترین دانشگاه های مالزی روی خدمات مشاوره شریف حساب ویژه باز کنید. 

همین حالا تماس بگیرید۲۲۸۴۰۱۴۰ – ۰۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *