تماس فوری
پیام از طریق واتساپ
شهرهای توریستی مالزی

شهرهای توریستی مالزی | آشنایی با 14 شهر گردشگری مالزی

زمان مطالعه: 9 دقیقه
5/5 - (2 امتیاز)

آنچه در شهرهای توریستی مالزی مایه حیرت می‌شود، تضادهای آشکاری است که همه را انگشت به دهان می‌کند. مالزی کشور تضادها است، ترکیبی التقاطی از معماری استعماری، پارک‌ها و سواحل خیره‌کننده، آسمان‌خراش‌های معاصر، و چشم‌اندازی بی‌نظیر از مزارع چای! هر کدام از شهرهای گردشگری مالزی از دیگری زیباتر است، همه چیزهای که از شهرهای اروپایی دیده یا شنیده‌اید را در مالزی با جذابیتی شرقی و سنتی می‌بینید؛ از برج‌های معروف پتروناس گرفته تا تنوع فرهنگی و مذهبی که مالزی را جایی شبیه به هیچ‌جا تبدیل کرده است. 

مشاوره شریف، با معرفی شهرهای توریستی مالزی، آماده ارائه خدمات برای دریافت انواع ویزای مالزی، مانند ویزای توریستی، ویزای سوشال و غیره است.

دلت می خواد به مالزی بیای؟

کلیک کن

در این مقاله خواهید خواند:

شهرهای مالزی، کلکسیونی از جاذبه‌های گردشگری!

شهرهای توریستی مالزی، تمام آنچه گردشگران را مجذوب سرزمین‌های استوایی کرده است، یک‌جا پیشکش می‌کنند! از بناهای تاریخی و سنتی گرفته تا طبیعت حاره‌ای و رودخانه‌های خورشان، جنگل‌های بارانی و سواحل بکر فیروزه‌ای، مالزی را به یک مقصد جذاب برای توریست‌ها تبدیل کرده است. شهرهای مالزی را به طور مشخص می‌توان به دو قسمت مجزا تقسیم کرد:

 1. قسمت شرقی
 2. قسمت غربی

مالزی شرقی یا بورنئو را به طبیعت وحشی و پر از مه، جنگل‌های بارانی، حیوانات نایاب و قله‌های گرانیتی می‌شناسند. در بخش شرقی اورانگوتان‌هایی که در جنگل‌ها تاب می‌خورند، لاک پشت ها که در سواحل آفتاب می‌گیرند و مردم در روستایی را در حال ماهیگیری هستند، می‌بینید. شهرهای کوچینگ، کوتا کینابالو و … زیباترین شهرهای گردشگری مالزی در بخش شرقی هستند.

مالزی غربی، قلب تپنده این کشور است. بیشتر شهرهای توریستی مالزی در بخش غربی قرار دارند. نام پایتخت مالزی کوالالامپور با برج‌های مرتفع در اوج آسمان، مراکز خرید بی‌نظیر، جاذبه‌های دیدنی بی‌شمار، هتل‌ها و رستوران‌های بین المللی و … در صدر شهرهای گردشگری مالزی غربی می‌درخشد.

پنانگ را در بخش غربی به غذاهای لذیذش می‌شناسند. کوه‌های کامرون و مزارع چای مالزی هم زبانزد همه توریست‌ها است. جزایر لنکاوی، پرهنتانیان، تیومان و … با سواحل شنی بهشتی برای دوستداران شهرهای ساحلی مالزی و غواصان است. 

شهرهای توریستی مالزی است که این کشور را چون نگینی بر رکاب انگشتر آسیا مبدل کرده است. یک نگاه به این کشور جادویی کافی است تا متوجه شوید، چرا کشور مالزی جزو مقاصد منتخب توریست‌ها از تمام دنیا است. 

بهترین شهرهای مالزی برای زندگی

اینجا رو کلیک کن

لیست شهرهای توریستی مالزی

قابل توجه کسانی که ویزای توریستی 14 روزه مالزی را گرفته‌اند: اگر می‌خواهید از شهرهای توریستی مالزی در طول دو هفته بازدید کنید، ما برایتان برنامه‌ای خاص داریم. شریف اِستادی با معرفی 14 شهر گردشگری مالزی که در طول دو هفته می‌توانید در لیست بازدیدهایتان بگنجانید، از شما دعوت می‌کند میهمان این کشور شوید. 14 شهر گردشگری مالزی برای بازدید در 14 روز:

 1. روز اول شهر کوالالامپور
 2. شهر جوهوربهرو در دروز دوم
 3. روز سوم در شهر سلانگور 
 4. شهر خوشمزه پنانگ برای چهارمین روز
 5. شهر کوچینگ برای روز پنجم بازدید از شهرهای توریستی مالزی
 6. ششمین روز سفر در شهر ایپاه
 7. شهر جرج تاون را در روز هفتم ببینید
 8. هشتمین روز شهر بندری ملاکا
 9. روز نهم شهر ساحلی کوانتان
 10. جزیره توریستی سیپادان در روز دهم
 11. شهر گردشگری پرهنتیان برای روز یازدهم
 12. دوازدهمین روز در شهر جنگلی تاومان نگارا
 13. جزیره تیومان و روز سیزدهم
 14. روز آخر جزیره زیبای لنکاوی

1) شهر توریستی کوالالامپور (Kuala Lumpur)، پربازدیدترین شهر جهان

شهر کوالالامپور مالزی

پایتخت و بزرگترین شهر مالزی کوالالامپور (Kuala Lumpur) چیزهای دیدنی زیادی برای ارائه به مسافران دارد. شاید دلیل قرار گرفتن نام مالزی در ردیف 10 شهر پربازدید جهان، برج‌های پتروناس یا بلندترین برج‌ دنیا مردکا 118 باشد.

KL یکی از شهرهای توریستی مالزی است که با ظاهری منحصر به فرد، محبوب توریست‌های زیادی از سراسر دنیا است. دلیل انتخاب این شهر برای گردش در روز اول، شگفتی‌هایی است که در هیچ کدام از دیگر پایتخت‌های آسیایی پیدا نخواهید کرد.

کاخ ملی و مجلس پارلمان، دو نمونه از معماری خیره‌کننده KL هستند. بازدید از میدان مردکا، خرید در خیابان پتالینگ محله چینی‌ها و کاوش در پارک پرندگان KL را هم در برنامه روز اول سفر به شهرهای توریستی مالزی در پایتخت این کشور بگنجانید.

راستی زمان کافی برای بازدید از 70 مرکز خرید کوالالامپور هم در نظر بگیرید، هرچند در بازارهای سرپوشیده مانند بازار غول پیکر مرکزی، با بیش از 800 مغازه و غرفه هم سوغاتی‌های خوبی می‌توانید بخرید.  

اگر برای یک سفر سریع به خارج از شهر مشکلی ندارید ، غارهای عظیم آهکی باتو، زیارتگاه‌های مقدس با هزاران خفاش هم کمتر از یک ساعت با شما فاصله دارند.

در شهر زیبای KL، می‌توانید علاوه بر جاذبه‌های تاریخی به دنبال جاذبه‌های طبیعی باشید. معابد قدیمی، کوپیتیم یا قهوه‌خانه‌های سنتی و جنگل‌های بارانی در کنار ساختمان‌های بلند، عبادتگاه‌هایی مانند معبد سرخ‌رنگ، معبد Thean Hou و مسجد پرآذین جامک سلطان عبدالصمد، همه و همه بخش‌هایی هستند که در این شهر گردشگری مالزی، می‌توانید از آنها دیدن کنید.   

پایتخت مالزی کوالالامپور

کلیک کنید

2) بازدید از شهر گردشگری جوهور بهرو (Johor Bahru) 

شهر جوهور بهرو مالزی

شهر توریستی جوهور بهرو درست در لبه سنگاپور و نوک شبه جزیره مالایی قرار گرفته است. در طول سال‌های متوالی این شهر مالزی، فقط به عنوان یک شهر اداری معروف بود، در حالی که جذابیت‌های فرهنگی و گردشگری زیادی در جوهوربهرو وجود دارد که می‌توانید در روز دوم سفر به مالزی برای بازدید از آنها برنامه ریزی کنید.  

معبد قدیمی چینی که در مرکز شهر قرار دارد، برج‌های زیبا به سبک معماری استعماری، مسجد دولتی سلطان ابوبکر، لگولند، پارک های موضوعیِ پرنده عصبانی یا انگری بردز، هِلو کیتی و شهر توماس همه و همه از جذابیت‌های این شهر گردشگری مالزی، برای تفریح و سرگرمی همه اعضای خانواده از کوچک تا بزرگ است. 
در میان شهرهای توریستی مالزی، مراکز خرید و بازارهای بزرگ جوهوربهرو مانند شهر تبراو سیتی و KSL برای خرید سوغاتی بی‌نظیرند. 

یهترین شهرهای مالزی برای تحصیل

اینجا رو کلیک کن

3) دیدنی‌های شهر توریستی سلانگور (Selangor)

شهر سلانگور مالزی

شهر توریستی سلانگور در مالزی شلوغ و پررونق است. مراکز خرید فراوان در این شهر وجود دارند. وقتی از خرید خسته شدید به کوهستانی در نزدیکی گنتینگ بروید، اینجا نسخه مالزیایی لاس وگاس آمریکا است که بالای کوه قرار دارد. The First World Hotel and Plaza با 10500 اتاق و یک پارک موضوعی، بزرگترین هتل جهان در مالزی است.

در این شهر گردشگری مالزی، فقط نشانه‌های بتونی و درخشان نیست که مایه حیرت‌تان می‌شود، بلکه غارهای معروف باتو، معبد هندو با بزرگترین مجسمه لرد موروگان یا خدای جنگ در جهان هم جزو جذابیت‌های فراموش نشدنی این شهر است.

غارهای باتو، به ویژه در تعطیلات تایپوسام، میزبان توریست‌های زیادی از سراسر دنیا است. در روز سوم سفر به شهرهای توریستی مالزی در شهر سلانگور، از دیدن انبوه کرم‌های شب تاب در کنار رودخانه در کوالا سلانگور، وحشت زده نشوید. این نمایی خیره کننده از طبیعت وحشی شهر سلانگور است که این طور برایتان خودنمایی می‌کند. 

4) آشنایی با شهر توریستی و خوشمزه پنانگ (Penang)

شهر پنانگ مالزی

در میان شهرهای توریستی مالزی، شهر پنانگ بهترین مقصد برای غذا، نوشیدنی و لذت‌های چشیدنی است. مسافران زیادی هستند که ویزای توریستی مالزی را فقط برای چشیدن غذاهای دریایی پنانگ و رفتن به رستوران‌های دریایی Gurney Drive می‌گیرند.

500 گیاه دارویی معطر در شهر گردشگری پنانگ وجود دارد که حواس چشایی شما را به شدت قلقلک می‌دهد. اگر ادویه باز هستید حتماً خودتان را به باغ ادویه گرمسیری برسانید. پارک ملی پنانگ،  کلوپ خو کونگسی و عمارت پینانگ پراناکان با کنده کاری پیچیده، جزو نقاطی هستند که باید برای بازدید از آنها زمان کافی در نظر بگیرید.

اگر به دنبال بهترین زمان برای بازدید از شهرهای توریستی مالزی هستید باید برایتان بگوییم بازدید از پنانگ را برای ماه دسامبر بگذارید. در این زمان سواحل غربی شهر پنانگ از آب و هوای خوبی برخوردار است. هر چند با ویزای سوشال مالزی فرصتی بیشتر از 2 هفته دارید تا حسابی در پنانگ بچرخید و از جاذبه‌های گردشگری این شهر لذت ببرید.

پنانگ مروارید شرق

کلیک کنید

5) طبیعت وحشی شهر توریستی کوچینگ (Kuching)

شهر کوچینگ مالزی

شهر کوچینگ مالزی مخصوص کسانی است که می‌خواهند به دل طبیعت بزنند اما تعهدی به چادر زدن در جنگل ندارند؛ کسانی که دلشان می‌خواهد در هیاهوی طبیعت وحشی مالزی غرق شوند. 

از اینجا به راحتی می‌توانید اورانگوتان‌ها را در مرکز حیات‌وحش Semenggoh ببینید، در پارک ملی باکو دیدن خوک‌های ریشو و میمون‌های پروبوسیس را از دست ندهید، حیوانات بامزه‌ای که دیدن‌شان حسابی شما را ذوق زده می‌کند. 

در تفرجگاه ساحلی شهر کوچینگ قدم بزنید و از مناظری زیبای گنجینه معماری این شهر گردشگری مالزی حسابی لذت ببرید. پنجمین روز سفر به شهرهای توریستی مالزی را با تماشای غروب آفتاب زیر نور فانوس در ساحل کوچینگ به پایان برسانید.  

6) ایپاه (Ipoh) شهری متفاوت در میان شهرهای توریستی مالزی

شهر ایپاه مالزی

ایپاه سومین شهر مالزی است که به خاطر معماری دوران استعمار، غذاهای سنتی و طبیعت بکر و زیبایش مشهور است. شهر قدیمی ایپاه در نزدیکی رودخانه کینتا قرار دارد و مکانی عالی برای دیدن مغازه‌های چینی، رستوران گردی، غرفه‌های پاپ آپ، و فروشگاه‌های هدیه است.

تفاوت شهر ایپاه در میان شهرهای توریستی مالزی، هنر خیابانی است که به شکل نقاشی‌های دیواری بزرگ روی ساختمان‌ها نقش بسته و میراث Ipoh را زنده می‌کند.

به محض گرفتن ویزای توریستی مالزی، برای بازدید از شهر ایپاه برنامه ریزی‌های لازم را داشته باشید تا بتوانید در کنار برج ساعت، یادبود توس و نقاشی‌های خیابانی، عکس‌های یادگاری زیادی بگیرید. 

پس از عکاسی در روز ششم، برای دیدن باغ‌های ژاپنی و گل‌های مینیاتوری به پارک DR Seenivasagam بروید. سواری هیجان انگیز را در Sunway Lost World of Tambun تجربه کنید. پارک موضوعی با چشمه‌های آب گرم، پارک آبی، و منطقه ماجراجویی با خطوط زیپ لاین و دیوارهای کوهنوردی را هم از قلم نیندازید. 

7) شهر توریستی جرج تاون (George Town)

شهر جرج تاون مالزی

می‌دانستید دومین شهر گردشگری مالزی، جرج تاون در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است؟ جرج تاون به همان اندازه که به خاطر معماری‌اش مشهور است، غذاهای بی‌نظیری دارد که هفتمین روز سفر به شهرهای توریستی مالزی شما را حسابی خوشمزه می‌کند. جرج تاون به‌ « پایتخت غذای مالزی » هم شهرت دارد.

در شهر گردشگری جرج تاون به خودتان وعده غذایی عالی با ادویه‌های کاری هندی و پنکیک چینی بدهید. پس از نوش جان کردن غذایی خوش طعم، نوبت گردش ساحلی است. بلندترین آسمان‌خراش شهر، خانه U شکل Rainbow Skywalk هم از جاذبه‌های گردشگری جرج تاون است که نباید از قلم بیندازید. فراموش نکنید در این برج از پنجره شیشه‌ای فضای باز طبقه ۶۸، برای تماشای منظره شهر در شب استفاده کنید و حسابی عکس بگیرید.

8)شهر بندری ملاکا (Melaka) در مالزی

شهر ملاکا مالزی

شهر بندری مالاکا از قرن پانزدهم جزو شهرهای توریستی مالزی بوده که امروزه بیشتر به خاطر ساختمان‌های رنگارنگ و جاذبه‌های فرهنگی سرگرم‌کننده‌اش شهرت دارد. در روز هشتم سفر به شهرهای گردشگری مالزی، بهتر است در ملاکا پیاده روی کنید تا فرصت کافی برای لذت بردن از ترکیب معماری استعماری و پراناکان این شهر داشته باشید.  

جاذبه اصلی این شهر گردشگری مالزی، اسکله زیبای آن است که در آن تعداد زیادی کافه‌ پرجنب‌وجوش، مکان‌های تفریحی برای بازدید خواهید یافت. به عنوان مثال، ساختمان Stadthuys متعلق به قرن هفدهم که زمانی محل اقامت رسمی فرمانداران بوده و اکنون موزه تاریخ و قوم‌نگاری شده است. خیابان Jonker، در قلب محله چینی ها، یک بازار شبانه پر جنب و جوش برای تعطیلات آخر هفته است.

از دیگر مکان‌های عالی ملاکا می‌توان به کاخ سلطنتی Melaka و خرابه‌های قلعه A’Famosa اشاره کرد. راستش را بخواهید در هیچ کدام از شهرهای توریستی مالزی، هیاهوی حاکمیت استعماری گذشته را به اندازه شهرهای بندری احساس نمی‌کنید؛ و ملاکا نماد خوبی از این برخورد فرهنگی است.

9) شهر گردشگری کوانتان (Kuantan) مالزی

شهر کوانتان مالزی

تعجبی ندارد که هدف بسیاری از توریست ها بازدید از شهر ساحلی کوانتان باشد، چون موقعیت مکانی این شهر گردشگری مالزی دقیقاً مقابل دریای چین جنوبی واقع شده است. تنها چند دقیقه فاصله میان شهر کوانتان تا ساحل Teluk Cempedak است.

فراموش نکنید در این شهر توریستی مالزی و در خط ساحلی پر درخت و تمیز آن، مراقب لاک پشت هایی باشید که در نزدیکی ساحل می‌چرخند. 

آبشار Sungai Pandan و پارک Esplanade دو مکان گردشی شهر کوانتان است که می‌توانید با قایق خودتان را به آنجا برسانید و منظره‌ای کاملاً متفاوت از شهر را ببینید. 

موزه قلع، یک معدن عظیم زیرزمینی و از جاذبه‌های منحصر به فرد شهر ساحلی کوانتان است که ارزش دیدن در روز نهم سفر را دارد. برای یک ساعت پیاده روی در میان درختان نخل استوایی و رسیدن به غار چارا هم وقت کافی بگذارید. راه رفتن روی پل طناب دار برای رسیدن به مجسمه بودای بزرگ دراز کشیده را هم از دست ندهید که حال و هوای خودش را دارد. 

10) بازدید از جزیره اقیانوسی سیپادان (Sipadan)

جزیره سیپادان مالزی

در روز دهم پس از اخذ ویزای توریستی مالزی برای کشف گنجینه‌های افسانه‌ای شهر سیپادان خودتان را به این شهر برسانید. سیپادان تنها جزیره اقیانوسی مالزی است که علاوه بر غواصان برای عکاسان هم، خواستنی است.  

چشمانتان را ببندید، شن‌های سفید پنبه‌ای را تصور کنید که در بدو ورود زیر پایتان می‌لغزند، در حالی که تپه‌های صخره‌ای و جنگلی رورویتان هستند. 

کوسه‌های سر چکشی و لاک‌پشت‌های پوزه عقابی در خطر انقراض، باغ‌های مرجانی درخشان و طوطی‌ماهی کالیدوسکوپی در آب های زلال جزیره سیپادان در اطرف‌تان بازی می‌کنند. این مناظر زیبا، مربوط به روز دهم سفر شما به شهرهای توریستی مالزی است که باید در قاب دوربین‌تان ثبت کنید. 

جزیره صباح و ساراواک

کلیک کنید

11) شهر گردشگری پرهنتیان (Pulau Perhentian) مالزی بی‌همتا برای غواصی 

جزیره پرهنتیان مالزی

سفر به جزیره پرهنتیان یعنی بازدید از سواحل درخشان و زندگی دریایی! شهر پرهنتیان از شهرهای توریستی مالزی است که هم مقصدی دوست داشتنی برای غواصان است هم بسیاری از کوله گردها آرزوی بازدید از این جزیره زیبا را دارند.

پرهنتیان جایی است که می‌توانید در شن و ماسه دریایی غرق شوید. سوار شدن بر قایق‌های تندرو هم از لذت‌هایی است که فقط در این شهر گردشگری مالزی باید امتحان کنید. 

به دنبال غروب‌های دیدنی هستید؟ به خلیج مرجانی بروید.

دلتان می‌خواهد لاک پشت سبز را ببینید؟ در ساحل اصلی لاک پشت های سبز منتظرتان هستند.

اهل مهمانی‌های ساحلی آخر شب هستید؟ سواحل وسیع پرهنتیان خاطراتی فراموش نشدنی برایتان رقم می‌زند.

دلتان تفریحات ساحلی می‌خواهد؟ کایاک‌سواری، غواصی در میان طوطی‌ماهی‌ها و صدف‌های غول‌پیکر را در جزیره پرهنتیان تجربه کنید.

بهترین زمان برای بازدید از شهر پرهنتیان مالزی ماه‌های مارس و اکتبر است. ماه جولای به خاطر افزایش جمعیت شاید برای سفر به این جزیره چندان خوشایند نباشد. 

12) شهر جنگلی تاومان نگارا (Taman Negara) مالزی

شهر جنگلی تاومان نگارا مالزی

تامان نگارا از شهرهای توریستی مالزی است که برای روز دوازدهم دارندگان ویزای توریستی 14 روزه در نظر گرفته‌ایم. جنگل های بارانی با قدمت 130 میلیون ساله  در شهر جنگلی تاومان نگارا مقصد دوازدهمین روز شما است. علاوه بر جنگل‌پیمایی و تماشای پرندگان می‌توانید کوهنوردی از کوه تاهان که از سخت‌ترین معابر کوه‌نوردی‌ در مالزی است را تجربه کنید. از پیاده‌روی در سایه‌بان‌های درختی پارک جنگلی تامان نگارا غافل نشوید. غار آهکی Gua Telinga، تونل‌های زیرزمینی تنگ و حیوانات در معرض انقراض از جذابیت های دیگر گردشگری این شهر مالزی هستند.

13) شهر توریستی تیومان (Tioman) بهترین مکان برای استراحت 

جزیره تیومان مالزی

شهر گردشگری تیومان، مقصد پیش‌فرض کسانی است که به دنبال تفریحات ساحلی ساده‌ و مکانی برای استراحت هستند. تیومان از شهرهای توریستی مالزی است که سواحل بکری دارد. در این شهر توسعه نیافته و دست نخورده می‌توانید همزیستی با حیوانات را هم تجربه کنید. 

جزیره تیومان نقطه شروع عالی برای کایاک سواری و غواصی است، لذت جنگل نوردی در پناهگاه لاک پشت ها در این شهر از دست ندهید. تیومان صخره‌های مرجانی وسیعی دارد. بهترین زمان برای سفر به این جزیره ماه مارس تا اکتبر است که برای غواصی عالی است.

14) سفری خانوادگی به جزیره لنکاوی (Langkawi) مالزی

جزیره لنکاوی مالزی

جزیره لنکاوی مالزی، در مرز تایلند قرار دارد، این جزایر مملو از سواحل نمادینی است که برای سفرهای خانوادگی بی‌نظیر است. جزیره لنکاوی پناهگاه ورزش‌های آبی، سواحل شنی مکانی برای آفتاب گرفتن، غواصی و سایر تفریحات تکرار نشدنی است. برای رسیدن به جزیره لنکاوی هیچ مشکلی وجود ندارد، اگر فرصت زیادی ندارید، برای یک سفر هوایی برنامه ریزی کنید چون فرودگاه جزیره لنکاوی پروازهای زیادی دارد، اگر هم دلتان می‌خواهد سفر دریایی را تجربه کنید سفر با کشتی فرصتی تکرار نشدنی برای رسیدن به جزیره لنکاوی است.

در روز آخر سفر به شهرهای توریستی مالزی، برای دیدن بزرگترین آکواریوم سرپوشیده، تله کابین و پل آسمان در جزیره لنکاوی آماده باشید. اگر اهل ماجراجویی هستید، برای بازدید از حداقل 10 جزیره از 99 جزیره لنکاوی برنامه ریزی کنید.

برای دیدن بهترین منظره از جزایر و اقیانوس، با تله کابین به بالای یکی از بلندترین کوه‌های جزیره بروید. از اینجا می‌توانید از پل آسمان لنکاوی به طول 125 متر تمام مالزی را زیر پا بگذارید. یک پیاده روی 660 متری از سطح دریا!

چند دقیقه از تله کابین که فاصله بگیرید به آبشارهای Telaga Tujuh می‌رسید. در انتهای این آبشار، استخرهای شفافی است که برای شنا بی‌نظیر است. حتی اگر اهل شنا نیستید خودتان را از دیدن این منظره زیبا در این شهر گردشگری مالزی محروم نکنید. 

جزیره لنکاوی مالزی

کلیک کنید

بهترین ویزای مالزی برای بازدید از شهرهای توریستی

در نظر داشته باشید که سفر به مالزی بدون ویزا امکان پذیر است! در این صورت تنها با مهر ویزای توریستی مالزی که در فرودگاه کوالالامپور در پاسپورت شما ثیت مب‌شود، می‌توانید به مدت 14 روز در مالزی تفریح کنید. ویزای توریستی قابل تمدید نیست؛ پس اگر به هر دلیلی ممکن است سفرتان بیشار از دو هفته به طول بیانجامد، بهتر است ویزای بازدید اجتماعی دو ماهه (سوشیال) بگیرید. در حال حاضر برای گردشگرانی که مایل‌اند از تمام شهرهای توریستی مالزی دیدن کنند، ویزای سوشیال مالزی بهترین گزینه است. با این ویزا می‌توانید به مدت 60 روز در مالزی بمانید و از دیدنی‌های مالزی لذت ببرید.  

اخذ ویزای سوشیال فوری

اینجا رو کلیک کن

سؤالات متداول برای شهرهای توریستی مالزی

1-سالانه چه تعداد گردشگر از شهرهای توریستی مالزی دیدن می‌کنند؟

سازمان گردشگری در سال 2020 در مجموع چهار میلیون گردشگر را به ثبت رساند که این رقم کشور مالزی را در رتبه 40 جهان قرار داده است.

2-دلیل اصلی جذابیت شهرهای مالزی در میان سایر کشورها برای گردشگران چیست؟

تنوع در مالزی دلیل اصلی جذابیتی است که در کمتر کشوری می توان پیدا کرد. مالزی به دلیل تنوع نژادها، مذاهب و فرهنگ ها کشوری منحصر به فرد و خاص است.

3-بهترین زمان برای سفر به شهرهای مالزی چه زمانی است؟

بهترین زمان برای سفر به مالزی بسته به اینکه از کدام سواحل بازدید می کنید متفاوت است. بهترین زمان برای بازدید از ساحل غربی بین دسامبر و آوریل است در حالی که سواحل شرقی بهترین زمان برای بازدید بین آوریل و اکتبر است.

4-آیا سیستم حمل و نقل عمومی مطلوبی در شهرهای مالزی وجود دارد؟

بله، در سراسر کشور مالزی می‌توانید برای مسافت‌های کوتاه از اتوبوس، مینی ون، تاکسی و غیره و در مسافت‌های طولانی از پروازهای داخلی، قطار و حتی کشتی بین مناطق مختلف استفاده کنید.

5-آیا شهرهای مالزی مقصدی مناسب برای سفرهای خانوادگی است؟

شهرهای مالزی با سواحل خیره کننده، غذاهای عالی و فرهنگی جذاب مقصدی جذاب برای سفرهای خانوادگی است. پارک حشرات و پروانه‌ها در جزیره پنانگ، پارک موضوعی لگولند در جنوب مالزی، پارک‌های آبی و غیره مکان‌های مناسبی برای تفریحات خانوادگی در مالزی است.

منبع:

https://www.planetware.com/malaysia/best-places-to-visit-in-malaysia-mal-1-6.htm

https://www.tripsavvy.com/top-destinations-in-malaysia-1458504

https://www.lonelyplanet.com/articles/best-places-to-visit-in-malaysia

اخذ ویزای توریستی بلند مدت مالزی با شریف استادی

‌مشاوره شریف بهترین انتخاب برای سفر توریستی، تحصیلی و اقامتی در مالزی است. دو دهه تجربه‌ی فعالیت و ارائه‌ی خدمات در خصوص اخذ انواع ویزای مالزی، مشاوره شریف را به عنوان قوی‌ترین و حرفه‌ای‌ترین شرکت ایرانی ارائه‌دهنده‌ی خدمات اقامتی در این حوزه تبدیل کرده است.

برای دریافت هرکدام از انواع ویزای مالزی با ما در تماس باشید:
 • اخذ ویزای سوشال مالزی
 • ویزای توریستی مالزی
 • ویزای تحصیلی مالزی و ویزای همراه
 • ویزای زبان برای یادگیری دوره زبان انگلیسی در مالزی
 • ویزای کار مالزی
 • ویزای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *