تماس فوری
پیام از طریق واتساپ
بهترین شهرهای مالزی برای تحصیل
شهرهای دانشجویی مالزی

شهرهای مالزی

زمان مطالعه: 6 دقیقه
4.9/5 - (238 امتیاز)

هنگامی که از شهرهای مالزی یاد می‌کنیم، شاید ذهن شما فوراً به مراکز شلوغ و شهرهای مدرنی مانند کوالالامپور بپردازد. اما در این مقاله روایت شهرهای مالزی طور دیگری تعریف می‌شود! قصد داریم تا شما را به یک سفر جذاب به سراسر مالزی ببریم و با شهرهای برجسته و زیبای آن آشنا کنیم. از جوهور بارو تا پوتراجایا، همراه ما باشید تا در این سفر شناختی، لیست کاملی از شهرهای مالزی را کشف کنید.

میخوای ویزای مالزی فوری بگیری؟

اینجا رو کلیک کن

شهرهای مرکزی مالزی 

کشور مالزی دارای 13 ایالت و 3 قلمرو فدرال است. هر ایالت مانند استان دارای یک شهر مرکزی و تعدادی شهر و شهرک می‌باشد که در جدول زیر شهرهای مرکزی و جمعیت شهرها آورده شده است.

 ایالت/قلمرو فدرال مالزی شهرهای مرکزی مالزی جمعیت تقریبی شهرها(2020)
جوهور جوهور بهرو (Johor Bahru) 1.5 میلیون
کداح الور ستار (Alor Setar) 400,000
کلانتان کوتا بارو (Kota Bharu) 320,000
مالاکا مالاکا (Malacca City) 900,000
نگری سمبیلان سریمبان (Seremban) 600,000
پاهانگ کوانتان (Kuantan) 600,000
پنانگ جورج تاون (George Town) 2.3 میلیون
پراک ایپو (Ipoh) 700,000
پرلیس کانگار (Kangar) 100,000
ساباه کوتا کینابالو (Kota Kinabalu) 450,000
ساراواک کوچینگ (Kuching) 325,000
سلانگور شاه‌ علم (Shah Alam) 650,000
ترنگانو کوالاترنگانو (Kuala Terengganu) 280,000
کوالالامپور (ق.فدرال) کوالالامپور (Kuala Lumpur) 1.8 میلیون
لابوان (ق.فدرال) لابوان (Labuan) 100,000
پوتراجایا (ق.فدرال) پوتراجایا (Putrajaya) 90,000

4 دلیل محبوبیت شهر های مالزی

شهرهای مالزی جزو پرگردشگرترین نقاط دنیا هستند. شهرهای مهم مالزی نه‌تنها مقصد خوبی برای تحصیل، کار، درمان و زندگی هستند بلکه بهترین مکان برای گشت و گذار هستند. 

افرادی که تجربه زندگی در مالزی را دارند، معتقدند که شهرهای مالزی به این 4 دلیل در دنیا بی‌همتا و بی‌نظیرند: 

  1. شهرهای ییلاقی زیبا و طبیعی مالزی، گزینه خوبی برای سنین بازنشستگی است. راحت‌تر بگوییم؛ طبیعت بکر شهرهای مالزی جان می‌دهد برای ریلکس کردن دوران تعطیلات.
 1. کشور مالزی وسیع است؛ و شما در هر کدام شهرهای مهم مالزی که بخواهید می‌توانید اقامت دلچسبی داشته باشید. 
 2. غم در کشور مالزی جایی ندارد! در شهرهای مالزی فقط و فقط باید شادی کنید. بهانه برای اینکار هم زیاد است. کریسمس، روز مقدس بودایی‌ها، روز مقدس هندوها و اعیاد مخصوص مسلمانان، چند نمونه از جشن‌هایی است که سالانه در کشور مالزی برگزار می‌شود.
 3. علاوه بر همه این‎‌ها مذهب، نژاد و فرهنگ‌‌های گوناگونی را در شهرهای بزرگ مالزی می‌بینید. دوستی و ارتباط با مردم این کشور تجربه‌های جدیدی را به کوله بارتان می‌افزاید.

مهاجرت به مالزی سازنده‌ترین تصمیمی است که برای آینده خود و فرزندانتان می‌گیرید! با مشاوره شریف در ارتباط باشید تا راهنمایی‌های لازم را به شما ارائه دهیم.

شهرهای مهم مالزی

شهرهای مهم مالزی عبارتند از:

 • کوالالامپور (Kuala Lumpur)
 • جوهور بهرو (Johor Bahru)
 • الور ستار (Alor Setar)
 • کوتا بهارو (Kota Bharu)
 • مالاکا (Malacca City)
 • سریمبان (Seremban)
 • کوانتان (Kuantan)
 • جورج تاون (George Town)
 • ایپو (Ipoh)
 • کانگار (Kangar)
 • کوتا کینابالو (Kota Kinabalu)
 • کوچینگ (Kuching)
 • شاه‌ علم (Shah Alam)
 • کوالاترنگانو (Kuala Terengganu)
 • لابوان (Labuan)
 • پوتراجایا (Putrajaya)

کوالالامپور؛ مهم‌ترین شهر مالزی

کوالالامپور پایتخت کشور و مهم‌ترین شهر مالزی است. شهر آسمان‌خراش‌های زیبا با برج‌های دوقولوی نمادین پتروناس (که تا سال ۲۰۰۴ بلندترین سازه‌های دنیا محسوب می‌شدند)، بهترین نماد تغییر توازن قدرت در جهان قرن ۲۱ است. با این‌حال، این شهر به هیچ وجه تقلیدی بی روح از یک شهر غربی نیست.

در این شهر هنوز هم می‌توان در کنار مراکز خرید مدرن و شرکت‌های معروف جهانی، شاهد مساجد، معابد و دست‌فروش‌های خیابانی و بازاری بود. ترکیب غنی چند فرهنگی در این مناطق همواره تصویرگر پایتخت زیبای مالزی است. کوالالامپور همچنین؛ نقش ویژه‌ای در زمینه‌های اقتصادی، تجاری و فرهنگی کشور دارد. شما بلندترین آسمان‌خراش‌های دنیا و همچنین غارهای مقدس باتو را در این شهر خواهید یافت.

جوهور بهرو (Johor Bahru)

جوهور بهرو (Johor Bahru)

جوهور بهرو، دروازه‌ی درخشان جنوب مالزی، به‌عنوان پایتخت ایالت جوهور قرار دارد. با موقعیت استراتژیک خود کنار تنگه‌ی سنگاپور، این شهر نقطه‌ی اتصالی میان مالزی و سنگاپور است. شهری با مساحت 220 کیلومتر مربع که در آغوش خود بیش از ۵۰۰ هزار نفر را جای داده است. اما چه چیزی این شهر را مهم می‌کند؟ مکان‌های تاریخی، فرهنگی و خریدی که از همه‌ی زوایای جهان جلب نظر می‌کنند. معماری‌های تاریخی که داستان‌های زمان‌های گذشته را به گوش می‌دهند، و مراکز خرید مدرنی که هر چشمی را شگفت‌زده می‌کنند. جوهور بهرو، شهری است که هر لحظه از آن نشان‌دهنده‌ی تلاقی فرهنگ‌ها و تاریخ‌ها است.

الور ستار (Alor Setar)

الور ستار (Alor Setar)

الور ستار، پایتخت ایالت کداه، جواهری درخشان در میان شهرهای شمالی مالزی است. شهر الور ستار با مساحت ۳۹۶ کیلومتر مربع و با جمعیتی بالغ بر ۴۰۵٫۵۰۲ نفر به وضوح اهمیت خود را به عنوان یکی از شهرهای مهم مالزی نشان می‌دهد. این شهر با با برج الور ستار و معابدهای کهنه، تاریخچه‌ای غنی و فرهنگی کهن را به نمایش می‌گذارد. آثاری که به قرون گذشته اشاره دارد. برج الور ستار با ارتفاع بلند خود نه تنها به عنوان یک نماد معماری بلکه به عنوان نمادی از قدرت و افتخار شهر برجسته است. موزه‌ها، مساجد زیبا و بازارهای محلی این شهر، آن را به یک مقصد گردشگری منحصر به فرد تبدیل کرده‌اند. 

کوتا بهارو (Kota Bharu)

کوتا بهارو (Kota Bharu)

کوتا بهارو، جواهری در ایالت کلانتان با مساحتی بالغ بر ۳۹۴ کیلومتر مربع، به عنوان پایتخت این ایالت به شمار می‌رود. حدود ۳۱۴٫۰۰۰ نفر در این شهر زندگی می‌کنند و بازارهای سنتی و فرهنگ محلی این شهر، آن را به یک مقصد گردشگری منحصر به فرد تبدیل کرده‌اند.

مالاکا (Malacca City)

مالاکا (Malacca City)

مالاکا، یکی از شهرهای کهن و تاریخی مالزی است، با موقعیتی منحصر به فرد در ساحل مرکزی تنگه ملاکا قرار دارد. این شهر با مساحتی بالغ بر ۲۷۶.۸۵ کیلومتر مربع، پایتخت ایالت ملاکا است و خانه‌ی تقریباً ۹۰۰٫۰۰۰ نفر می‌باشد. با دارا بودن میراث فرهنگی جهانی یونسکو، مالاکا با ساختمان‌های کلنیالی، کلیساها، معابدها و قلعه‌هایی که به دوران استعماری یادآور می‌شوند، مسافران را به جذب خود می‌کشد.

سریمبان (Seremban)

سریمبان، پایتخت ایالت نگری سمبیلان، با مساحتی حدود ۱۰۲۴ کیلومتر مربع، در قلب مالزی واقع شده است. این شهر با جمعیتی حدود ۶۵۸٬۰۰۰ نفر، همچنین به دلیل پارک‌ها، گلخانه‌ها و طبیعت زیبا و سبزش مشهور است. ترکیبی از فرهنگ سنتی و مدرن در سریمبان قابل مشاهده است و بازارهای محلی این شهر نیز مکانی برای آشنایی با آداب و رسوم مردم محلی است.

کوانتان (Kuantan)

کوانتان (Kuantan)

کوانتان، پایتخت ایالت پاهانگ، در ساحل شرقی شبه جزیره مالزی با مساحت حدود ۲۹۶۵ کیلومتر مربع قرار دارد. با جمعیتی نزدیک به ۶۰۰٫۰۰۰ نفر، این شهر به دلیل سواحل زیبا و آبی دریا معروف است. کوانتان همچنین مرکزی برای صنایع معدنی و طبیعی محسوب می‌شود. سواحلی چون تلوک چمپیک و سنگگا بای، باعث شهرت گردشگری این شهر شده‌اند.

جورج تاون (George Town)

جورج تاون، پایتخت ایالت پنانگ واقع در ساحل شمال شرقی شبه‌جزیره مالزی، در مساحتی بالغ بر ۱۰۵.۳۸ کیلومتر مربع می‌باشد. با جمعیتی حدود ۷۳۸٬۵۰۰ نفر، این شهر با میراث فرهنگی جهانی یونسکو، خیابان‌های هنری و معماری کلنیال بریتانیایی، مکانی جذاب برای گردشگران جهانی است.

ایپو (Ipoh)

ایپو (Ipoh)

ایپو، پایتخت ایالت پراک، با مساحتی بالغ بر ۶۴۴ کیلومتر مربع در وادی کینتا واقع شده است. با جمعیتی نزدیک به ۸۱۷٬۰۰۰ نفر، این شهر به خاطر منابع طبیعی، به ویژه معادن قنداق و غذاهای محلی مشهور است.

کانگار (Kangar)

کانگار، پایتخت کوچک ایالت پرلیس با مساحت حدود ۲۲۹.۴ کیلومتر مربع، در شمال مالزی واقع شده است. با جمعیتی حدود ۱۴۷٬۰۰۰ نفر، کانگار به عنوان یک مرکز تجاری رونق یافته با بازارهای محلی مشهور است.

کوتا کینابالو (Kota Kinabalu)

کوتا کینابالو (Kota Kinabalu)

پایتخت ایالت ساباه در بورنئو، کوتا کینابالو با مساحت حدود ۳۵۱ کیلومتر مربع، به عنوان درگاهی به جنگل‌های بارانی و کوه کینابالو، یکی از کوه‌های معروف جهان، شناخته می‌شود. با جمعیتی حدود ۴۵۰٫۰۰۰ نفر، این شهر مکانی برای گردشگرانی است که به دنبال طبیعت و ماجراجویی هستند.

کوچینگ (Kuching)

کوچینگ (Kuching)

کوچینگ، پایتخت ایالت سراواک در بورنئو، با مساحت حدود ۱۸۶.۸ کیلومتر مربع، به عنوان یکی از مراکز مهم فرهنگی و تاریخی بورنئو شناخته می‌شود. با جمعیتی حدود ۳۲۵٬۰۰۰ نفر، کوچینگ با موزه‌ها، پارک‌ها و جشنواره‌های محلی جذابیت‌های فراوانی دارد.

شاه‌ علم (Shah Alam)

شاه‌علم، پایتخت ایالت سلانگور با مساحتی بالغ بر ۲۹۰ کیلومتر مربع، در قلب شبه‌جزیره مالزی واقع شده است. با جمعیتی بیش از ۶۵۲٬۰۰۰ نفر، این شهر به عنوان یکی از مراکز صنعتی و تجاری مالزی شناخته می‌شود. مساجد زیبا، مراکز خرید مدرن و پارک‌های فراوان، به شاه‌علم جاذبه‌های ویژه‌ای بخشیده‌اند.

کوالاترنگانو (Kuala Terengganu)

کوالاترنگانو (Kuala Terengganu)

واقع در ساحل شرقی شبه‌جزیره مالزی، کوالاترنگانو پایتخت ایالت ترنگانو است و در مساحتی حدود ۲۰۹ کیلومتر مربع افتاده است. با جمعیتی حدود ۳۳۷٬۰۰۰ نفر، این شهر به خاطر سواحل درخشان، مساجد مجلل و فرهنگ مالایی خالص معروف است.

لابوان (Labuan)

لابوان، یک جزیره فدرال و یک مرکز مالی بین‌المللی است که در ساحل شمالی بورنئو واقع شده و مساحتی حدود ۹۲ کیلومتر مربع دارد. با جمعیتی حدود ۹۶٬۸۰۰ نفر، لابوان به عنوان یکی از مراکز تجارت و بانکداری مهم در جنوب شرق آسیا شناخته می‌شود.

پوتراجایا (Putrajaya)

پوتراجایا (Putrajaya)

پوتراجایا، با مساحتی حدود ۴۹ کیلومتر مربع، پایتخت اداری مالزی و مرکز دولتی است. واقع در منطقه وسیعی در جنوب کوالالامپور، با جمعیتی بیش از ۸۸٬۰۰۰ نفر، پوتراجایا با ساختمان‌ها و پل‌های معماری زیبا، مساجد فوق‌العاده و پارک‌های سبز، برای بازدیدکنندگان خارجی و داخلی جذاب است.

هر یک از این شهرها، برخوردار از جاذبه‌ها، فرهنگ و تاریخ خاص خود است و هر گردشگری می‌تواند تجربیات و خاطرات نفیسی را در این شهرها به دست آورد.

اخذ ویزای مالزی

کلیک کنید

سؤالات متداول درباره شهرهای مالزی

1-بزرگ ترین شهر مالزی کدام است؟

پایتخت مالزی کوالالامپور بزرگترین شهر این کشور است.

2- دلیل اصلی جذابیت شهر های مالزی برای مسافرت چیست؟

چیزی که مسافرت به مالزی را بسیار جذاب می‌کند، تنوع شهر های این کشور است. در مالزی می‌توانید شهرهای مدرن و پر رونق را جستجو کنید، معماری استعماری را کشف کنید، در برخی از زیباترین سواحل روی کره زمین استراحت کنید و در جنگل‌های سرسبز پیاده‌روی کنید.

ویزای فوری مالزی با مشاوره شریف

شهرهای مالزی را دست کم نگیرید!  مدرنیه، تاریخ و فرهنگ کن را می‌توانید در این کشور چند فرهنگی و در پس شهرهای مهم مالزی ببینید. مالزی در حقیقیت چه به لحاظ آماری و چه تجربی، کشوری خوب برای زیستن، تحصیل و سفر‌های تفریحی است. شما می‌توانید خودتان ویزای بازدید اجتماعی مالزی بگیرید و گشتی در شهرهای مهم مالزی بزنید. ما نیز می‌توانید در سریع‌ترین زمان و با کم‌ترین قیمت، ویزای فوری مالزی را برای‌تان بگیریم. کافیست یکبار به ما اعتماد کنید تا همراه همیشگی‌تان شویم….

ما بهترین شهرهای مالزی برای مسافرت، تحصیل و زندگی برای ایرانیان را می‌شناسیم و به شما معرفی می‌کنیم. فقط کافیست با ما تماس بگیرید.

همین حالا تماس بگیرید۲۲۸۴۰۱۴۰ – ۰۲۱

منبع:

https://www.sunway.city/kualalumpur/introducing-sunway-university-the-only-campus-with-a-city-in-malaysia/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *