تماس فوری
پیام از طریق واتساپ
خوابگاه های دانشگاه مالزی

خوابگاه دانشگاه های مالزی | چگونگی تهیه اقامتگاه دانشجویی در مالزی

زمان مطالعه: 7 دقیقه
1.5/5 - (2 امتیاز)

خوابگاه دانشگاه های مالزی جایی شبیه به خانه خودتان است. اقامتگاه های دانشجویی مالزی با امکانات و تجهیزات لازم، شرایط مساعدی برای درس خواندن در مالزی فراهم کرده‌اند. اگر شما هم به مهاجرت تحصیلی در مالزی فکر می‌کنید و به دنبال مکانی برای اقامت در این کشور هستید، جای درستی آمده‌اید. هر آنچه برای تهیه خوابگاه دانشگاه های مالزی نیاز دارید را در این نوشتار بخوانید.  

مشاوره شریف؛ با تسلط کامل از شرایط دانشگاه و خوابگاه های مالزی، تجربه هایش را با شما به اشتراک می‌گذارد.

دنبال اطلاعات بیشتر از خوابگاه ها دانشگاه های مالزی هستی؟

اینجا رو کلیک کن

از خوابگاه (dormitory) دانشگاه های مالزی چه می دانید؟

رابطه میان خوابگاه و دانشگاه برای دانشجویان بین المللی یک معادله ساده است. برای تحصیل در مالزی نیاز به مکانی برای اقامت دارید از سوی دیگر هم بدون داشتن اقامتگاه، تحصیل در مالزی امکان پذیر نخواهد بود. 

خوابگاه دانشگاه های مالزی جایی برای کسب آرامش و راحتی است؛ پس باید برای انتخاب آن دقت و توجه زیادی به خرج دهید. بیشتر اقامتگاه دانشجویی در مالزی در محوطه دانشگاه قرار دارند. در برخی دانشگاه های نیز می‌توانید اقامتگاه های خارج از دانشگاه را انتخاب کنید. حتی در بسیاری از دانشگاه‌ها، خوابگاه متأهلی نیز وجود دارد.

آنچه مهم است این است که اقامتگاه دانشگاه‌های مالزی شرایط مطلوبی دارند. اتاق‌ها مجهز به امکانات لازم شامل میز تحریر، تخت با سیستم تهویه مطبوع است. در محوطه خوابگاه نیز تمام امکانات مورد نیاز دانشجویان از بانک گرفته تا فروشگاه‌ها و رستوران‌ در دسترس دانشجویان است. 

چگونگی تهیه اقامتگاه دانشجویی در مالزی

برای تهیه اقامتگاه دانشجویی در مالزی می‌توانید از طریق دانشگاه اقدام کنید یا خودتان برای محل اقامت‌تان برنامه ریزی لازم را داشته باشید. به هر حال آنچه مهم است این است که باید قبل از ورود به مالزی وضعیت خوابگاه و محل اقامت‌تان را مشخص کنید. برای تهیه خوابگاه دانشگاه های مالزی می‌توانید از این روش‌ها استفاده کنید:

 1. همه دانشگاه‌هایی که پذیرای دانشجویان بین‌المللی هستند دارای یک دفتر پذیرش بین‌المللی هستند که وظیفه تأمین محل اقامت دانشجویان را بر عهده دارد. دانشجویان جدید می‌توانند به محض دریافت شناسه دانشجویی، برای اقامت در خوابگاه دانشگاه اقدام کنند.
 2. می‌توانید به وسیله آژانس‌های دانشجویی برای اخذ خوابگاه اقدام کنید. 

آشنایی با آژانس‌های دانشجویی برای اجاره خوابگاه خصوصی

در کشور مالزی آژانس‌های مسکن زیادی وجود دارد که متخصص تهیه مسکن و اقامتگاه برای دانشجویان ملی و بین المللی هستند.

می‌توانید از طریق دفاتر پذیرش دانشگاه  یا به طور مستقیم خودتان با آنها در تماس باشید. 

از طریق این آژانس‌ها که شبیه دفاتر مشاور املاک هستند، می‌توانید محل اقامتی مناسب با بودجه و شرایط مورد نظرتان در مکان و محله دلخواه اجاره کنید. 

برخی از آژانس‌های دانشجویی قبل از رسیدن شما به مالزی اقدامات لازم برای تهیه اقامتگاه را فراهم می‌کنند، ولی گاهی نمی‌توانید تا قبل از رسیدن به مالزی برای اجاره اقامتگاه اقدام کنید. در این صورت می‌توانید از خدمات مشاوره شریف برای تهیه خوابگاه استفاده کنید.

انواع خوابگاه های دانشگاه‌ در مالزی

انواع خوابگاه های دانشگاه‌ در مالزی

خوابگاه‌ رایج‌ترین و بهترین مکان برای اسکان و اقامت دانشجویان است. به همان اندازه که مراکز تحصیلی و مؤسسات آموزشی مالزی متنوع است خوابگاه دانشگاه های این کشور نیز جورواجور و دارای امکانات و انواع مختلفی است. شما می‌توانید مطابق میل و سلیقه و خواسته‌هایتان از اتاق های مشترک، خصوصی یا سوئیت برای اقامت در مالزی استفاده کنید. انواع خوابگاه های مالزی برای دانشجویان بین المللی به این شرح است: 

 1. خوابگاه‌ های داخل دانشگاه‌های مالزی On-compus
 2. خوابگاه‌ های خارج از محوطه دانشگاه off-compus
 3. اجاره آپارتمان‌ها و هتل‌ها در مرکز شهر

خوابگاه داخل محوطه دانشگاه

 • در اکثر دانشگاه‌های مالزی برای آسایش و رفاه بیشتر دانشجویان خوابگاه هایی در داخل محوطه در نظر گرفته است.
 • اقامتگاه داخل محوطه معمولاً در نزدیک‌ترین فاصله با دانشگاه قرار دارد.
 • دانشجویان برای رفت و آمد و شرکت در کلاس‌ها هیچ مشکلی ندارند.
 • امکانات و تجهیزات لازم مانند فروشگاه، بانک و غیره در محوطه دانشگاه موجود است.

خوابگاه دبیرستان های مالزی

کلیک کنید

خوابگاه خارج از محوطه دانشگاه

 • اکثر خوابگاه های خارج از محوطه دانشگاه، مناطق و مجتمع‌های مسکونی هستند که در فاصله نه چندان دوری با دانشگاه قرار دارند.
 • اقامتگاه خارج از محوطه دانشگاه ممکن است به صورت سوئیت مشترک، آپارتمان‌ها یا آپارتمان‌های استودیویی باشد.
 • سوئیت‌ها معمولاً سه تا چهار اتاق خواب، یک منطقه نشیمن و امکانات مشترک دارند.
 • پس از اقامت در خوابگاه خارج از محوطه نگران رفت و آمد نباشید، چون سرویس‌های دانشگاه همیشه آماده خدمت رسانی به دانشجویان هستند تا رأس ساعت شما را سر کلاس برسانند.

مشاوره شریف در شبکه های اجتماعی

اجاره آپارتمان و هتل در مرکز شهر

 • اگر به دنبال اقامتگاه دانشجویی خصوصی و اجاره آپارتمان در مرکز شهر هستید می‌توانید با مراجعه به سایت‌ها و آژانس‌های معتبر گزینه‌های مسکونی مناسب خودتان را پیدا کنید.
 • این خوابگاه ها مربوط به دانشگاه نیست و شما خودتان باید اقدامات لازم برای اجاره اقامتگاه را انجام دهید.
 • در اقامتگاه های دانشجویی خصوصی امکانات رفاهی بیشتری مانند، سالن بدنسازی و غیره وجود دارد.

انواع اقامتگاه های خصوصی دانشگاه های مالزی

 1. مسکن زمینی، املاک زمینی معمولاً به صورت خانه‌های مجزا، نیمه مجزا، ییلاقی و همراه تراس هستند. این نوع مسکن‌ها معمولاً امکاناتی مانند استخر و سالن بدنسازی ندارند، اما در مقایسه با املاک بلندمرتبه جادارتر هستند.
 2. آپارتمان، آپارتمان‌ها ساختمان‌های بلندی هستند که دارای 3 یا 4 اتاق خواب، یک اتاق نشیمن، آشپزخانه و حمام هستند. تسهیلات آپارتمان معمولاً محدود است و با توجه به میزان اجاره‌ای که پرداخت می‌کنید می‌توانید از امکانات و تجهیزات آن استفاده کنید.
 3. کاندومینیوم، گران‌تر از آپارتمان است که طراحی بهتری از آپارتمان داشته و به صورت مبله اجاره داده می‌شود. متراژ کاندومینیوم از 750 متر مربع تا 1400 متر مربع با 3 تا 4 اتاق خواب، سالن نشیمن، آشپزخانه و حمام است. کاندومینیوم امکاناتی مانند استخر شنا، سالن بدنسازی و امنیت شبانه روزی دارد. 

قیمت خانه در مالزی

کلیک کنید

هزینه خوابگاه دانشگاه های مالزی

هزینه خوابگاه دانشگاه های مالزی

برای محاسبه هزینه اقامتگاه دانشجویی دانشگاه های مالزی، امکانات، تجهیزات، وسعت اتاق، نوع اتاق یا سوئیت، داخل محوطه یا خارج از محوطه بودن عوامل تعیین کننده است. فاصله محل اقامت تا دانشگاه نیز عامل دیگر کم و زیاد شدن هزینه خوابگاه است. با هزینه خوابگاه های دانشگاه های مالزی آشنا شوید:  

نوع اقامتگاه هزینه اجاره
تک خوابه 80 تا 300 دلار
آپارتمان مشترک 80 تا 200 دلار
آپارتمان اجاره‌ای (انفرادی)  100 تا 700 دلار
آپارتمان اجاره‌ای (مشترک)  50 تا 250 دلار
کاندومینیوم (انفرادی) 150 تا 2000 دلار
کاندومینوم (مشترک)  100 تا 800 دلار
اجاره ملک زمین  200 تا 800 دلار

امکانات اقامتگاه های دانشجویی در مالزی

انتخاب شما هر کدام از خوابگاه های داخل محوطه یا خارج از محوطه که باشد از این امکانات بهره مند خواهید شد: 

 • آشپزخانه مشترک در هر آپارتمان مجهز به اجاق گاز، مایکروویو و یخچال
 • میز بار، کتری برقی، یخچال، قفسه و میز اتو
 • حمام مجهز به قفسه حوله
 • امکانات لباسشویی سلف سرویس
 • اتاق‌های شیک مبله با تهویه مطبوع
 • دسترسی به Wi-Fi و اینترنت پرسرعت
 • نگهبانی 24 ساعته با سیستم نظارت
 • سالن‌های ورزشی و بدنسازی 
 • محل مراقبت‌های پزشکی
 • خدمات خانه داری برای افزایش رفاه ساکنین

دو نکته مهم برای محل اقامت در مالزی

مالزی کشوری استوایی و معتدل است و بنابراین داشتن تهویه مناسب در مکان و محل اقامت اهمیت زیادی دارد. بنابراین قبل از اجاره خوابگاه های مالزی مطمئن شوید که دقیقاً منظور از “تهویه مطبوع” چیست، گاهی اوقات در یک اتاق اجاره‌ای ارزان قیمت با “تهویه مطبوع” ممکن است فقط با یک پنکه رومیزی کوچک روبرو شوید. 

علاوه بر آن وجود آب گرم نیز در محل اقامت‌تان باید مطمئن شوید. قبل از تهیه خوابگاه به این نکته نیز توجه داشته باشید که در خوابگاه امکانات لازم برای تهیه آب گرم وجود داشته باشد. 

معرفی بهترین خوابگاه های دانشجویی در مالزی

در اکثر دانشگاه های بین المللی مالزی ، تأمین خوابگاه برای اقامت دانشجویان از مهمترین بخش‌های سیستم امنیتی است. حال اینکه هر دانشگاهی بسته به شرایط مالی و فضایی که در اختیار داشته، اقامتگاهی را در محوطه یا بیرون دانشگاه تأسیس نموده است. ما در این بخش قصد داریم چند مورد از بهترین خوابگاه های دانشگاه های مالزی را به شما معرفی کنیم.

  خوابگاه دانشگاه تیلورز مالزی 

دانشگاه Taylors یک مؤسسه خصوصی در مالزی است که بیشتر از 10 سال است که خدمات خوابگاهی به دانشجویان ارائه می‌دهد. برای انتخاب اقامتگاه های دانشگاه تیلورز مالزی دست‌تان باز است که یکی از گزینه‌های زیر را انتخاب کنید:

 • اقامتگاه محوطه داخل دانشگاه
 • اقامتگاه خارج از دانشگاه
 • *هاستل معروف U Residence 
 • **بلوک جدید Ruemz در محوطه تیلورز 

*هاستل شاخص و ساختمان 6 طبقه دارای 890 تخت در 128 آپارتمان و 116 واحد مجزا که همه آنها با سلیقه با تخت، تشک، کمد، میز مطالعه و صندلی مبله شده‌اند.

**بلوک جدید شیک واقع در محوطه دانشگاه با فضای مستقل، راحت، حفظ حریم خصوصی و ویژگی‌های امنیتی اضافی است. هر اتاق دارای حمام متصل، تلویزیون، صندوق امانات و یخچال کوچک است.

با اقامت در خوابگاه دانشگاه تیلورز مالزی بهترین شیوه زندگی دانشجویی در مالزی را تجربه خواهید کرد.

امکانات خوابگاه دانشگاه تیلورز مالزی از این قرار است: 

 • اقدامات لازم برای تأمین رفاه عاطفی دانشجویان برای مدیریت و غلبه بر اضطراب و استرس و بالا بردن اعتماد به نفس
 • امکانات لازم برای تأمین سلامت و بهزیستی جسمانی و فیزیکی با ایجاد فضای مناسب برای زندگی و یادگیری، محیطی امن و با امنیت بالا و پشتیبانی 24 ساعته 
 • فعالیت‌های فرهنگی و تفریحی و کارگاه‌هایی برای تضمین زندگی ایمن و سالم
 • اتاق‌های شیک مبله با تهویه مطبوع
 • دسترسی به Wi-Fi (تنظیم شده برای یادگیری آموزشی)
 • نگهبانی 24 ساعته با سیستم نظارت
 • تلویزیون، موسیقی و اتاق بازی
 • آشپزخانه مشترک با امکانات آشپزی
 • خشکشویی سکه‌ای 
 • سالن بدنسازی با استخر
 • پشتیبانی 24 ساعته از طریق سرپرستان خانه
 • خدمات خانه داری

  خوابگاه دانشگاه UPM مالزی  

خوابگاه دانشگاه UPM، مکانی راحت برای زندگی با بودجه‌ای مناسب و مقرون به صرفه است. در این خوابگاه‌، اقامتگاه های متأهلی برای دانشجویان و خانواده‌های‌ آنها در نظر گرفته شده است. دانشجویان می‌توانند در این مرکز خوابگاهی اتاق‌ها یا واحدهای آپارتمانی با قیمت‌های مقرون به صرفه مجهز به کولر یا پنکه سقفی انتخاب کنند.

زندگی در خوابگاه UPM با گسترش تحصیلات دانشگاهی دانشجویان همراه است. در اقامتگاه دانشجویی UPM دانشجویان می‌توانند از تمامی امکانات و خدمات مانند مراکز یادگیری دانشجویی، فعالیت‌های اجتماعی و ورزشی، مهارت‌های زندگی و برنامه‌های تدریس خصوصی بهره مند شوند. اقامتگاه دانشجویی در مالزی جامعه‌ای است که در آن فرد با طیفی از دانشجویان مختلف ملاقات می‌کند و دوستی‌های مادام‌العمر برقرار می‌کند.

  خوابگاه دانشگاه apu مالزی 

خوابگاه دانشگاه APU  واقع شده است. خوابگاه دانشگاه APU که در پردیس دانشگاه و پارک فناوری مالزیمالزی، فقط برای شخص دانشجو نیست. آنهایی که برای تحصیل در مالزی همراه خانواده هستند، هم در اولویت این دانشگاه قرار دارند و محلی برای اقامت خصوصی آنها در نظر گرفته شده است. خوابگاه دانشگاه APU، تحت مدیریت دانشگاه و چیزی شبیه هتل‌های چند ستاره است که اقامتی فراموش نشدنی برایتان رقم می‌زند.

خوابگاه دانشگاه بین المللی APU مجهز به امکانات زیر است:

 • امنیت 24 ساعته و کنترل کارت دسترسی
 • دسترسی به امکانات پردیس مانند SweatZone ، استخر شنا، رزیدنس لانژ و موارد دیگر 
 •  Wi-Fi آبگرمکن و امکانات پخت و پز
 • سالن‌ها و امکانات ورزشی مانند بیلیارد، فوتبال روی میز

انواع اقامتگاه دانشجویی دانشگاه APU

 • اتاق‌های اختصاصی شامل اتاق پرمیوم، سوپر پرمیوم، لوکس و فشرده 
 • اتاق‌های ممتاز با انباری و امکانات مشترک (دوش، توالت و سینک)
 • آپارتمان با آشپزخانه شامل 5 اتاق در یک آپارتمان
 • سالن رزیدنت

آشنایی با دانشگاه apu مالزی

کلیک کنید

  خوابگاه دانشگاه موناش مالزی

دانشگاه موناش و سان وی دو دانشگاه خصوصی مالزی هستند که در سان وی سیتی واقع شده‌اند. 

سان وی سیتی شهری علمی و مرکز آموزش عالی و محل اجتماعات محبوب دانشگاه های مالزی و در 18 کیلومتری کوالالامپور واقع شده است.

مزیت زندگی در خوابگاه های دانشگاه موناش مالزی، رفت و آمد آسان، گزینه‌های غذایی و سرگرمی وسوسه انگیز، دسترسی راحت به خدمات بهداشتی ، بانکی و مذهبی است. 

زندگی در پردیس سان وی سیتی فرصتی برای کشف پتانسیل‌های خود، پیگیری علایق و یافتن دوستان مادام العمر است.

با انتخاب خوابگاه های دانشجویی دانشگاه موناش را برای اقامت در مالزی انتخاب کنید، می‌توانید علایق خود را فراتر از کلاس درس از طریق طیف گسترده‌ای از فعالیت‌های ورزشی و تفریحی کشف کنید.

با زندگی در خوابگاه های دانشگاه موناش مالزی می‌توانید عضو 40 انجمن ورزشی، اجتماعی، فرهنگی، آموزشی و غیره شوید که اوقات خوشی را برای تفریح و فراغت دانشجویان در نظر گرفته‌اند. 

درباره شهر سان وی سیتی و خوابگاه دانشگاه موناش

سان وی سیتی در ایالت سلانگور، حدود 20 کیلومتری جنوب غربی کوالالامپور پایتخت مالزی و تنها چند دقیقه با شهر پتالینگ فاصله دارد. مکانی امن و دوستانه که در کنار دانشجویانی از سراسر جهان زندگی دانشگاهی خوبی را تجربه خواهید کرد. 

این شهر به عنوان مرکز آموزش عالی سلانگور، پذیرای دانشجویان دو دانشگاه موناش و دانشگاه سان‌وی مالزی است. موقعیت مناسب سان وی سیتی در دره پرجمعیت Klang، که شامل KL می‌شود، دسترسی دانشجویان را به بقیه شهرهای مالزی از طریق شبکه مدرن بزرگراه‌ها، خطوط هوایی و سایر زیرساخت‌های حمل و نقل ساده کرده است. 

  خوابگاه دانشگاه UCSI مالزی

خوابگاه دانشگاه ucsi مالزی یکی از بهترین نقاط برای اقامت دانشجویان این دانشگاه خصوصی مالزی است. امکاناتی که در خوابگاه دانشجویی دانشگاه ucsi برای راحتی و آسایش بیشتر دانشجویان فراهم شده است شامل این موارد است:

 • اتاق های مبله شده با تخت و تشک، میز + صندلی مطالعه، جا رختی و پنکه
 • اثاثیه اتاق‌ها شامل یخچال، ماشین لباسشویی، میز غذاخوری، مایکروفر، کاناپه

انواع خوابگاه های دانشگاه ucsi مالزی

 • خوابگاه های داخل محوطه دانشگاه شامل اتاق‌های دارای حمام اختصاصی و سالن‌هایی با بخش‌های مردانه و زنانه یا سالن‌های مسکونی با اتاق‌های مشترک به اضافه منطقه بازدید برای خانواده و دوستان است.  
 • خوابگاه خارج از دانشگاه برای دانشجویان دانشگاه UCSI شامل اتاق‌های مشترک و یک نفره است.   

  خوابگاه دانشگاه ناتینگهام مالزی 

خوابگاه دانشگاه ناتینگهام مالزی با امکانات و تجهیزات مطلوب، فضایی دوستانه برای دانشجویان فراهم کرده است. محل اقامت دانشجویان دانشگاه ناتینگهام با توجه به بودجه و نیازهای آنها و فضای مناسبی برای تأمین امنیت و رفاه دانشجویان است. امکاناتی که در اقامتگاه دانشجویی دانشگاه ناتینگهام وجود دارد به این شرح است:

 • نگهبانان و معلمان سالن برای مراقبت از ایمنی و رفاه دانشجویان
 • کنترل ورودی و خروجی سالن‌ها با کارت دانشجویی 
 • تأمین امنیت توسط تیمی از افسران امنیتی داخلی و نگهبانان
 • وجود بیش از 400 دوربین مدار بسته در سراسر دانشگاه 
 • امکانات ورزشی شامل استخر،سالن ورزشی سرپوشیده و روباز برای فوتبال، هاکی، راگبی، کریکت، بسکتبال، اسکواش، تنیس، تیراندازی با کمان، و غیره)، سالن‌های ورزشی سرپوشیده
 • ایستگاه‌های ورزشی در فضای باز
 • مسیر دویدن
 • دریاچه اصلی
 • آمفی تئاتر در فضای باز
 • مراکز رفاهی، غذا و نوشیدنی در محوطه دانشگاه
 • خدمات حمل و نقل شامل ناوگانی از اتوبوس‌ها و ون‌ها برای ارائه خدمات شاتل رایگان در مسیرهای ثابت 

انواع خوابگاه دانشگاه ناتینگهام مالزی

 • اقامتگاه‌ دانشجویی یا خوابگاه درون محوطه دانشگاه ناتینگهام با امکانات آموزشی و رفاهی کافی در اختیار دانشجویان است.
 • خوابگاه خارج از محوطه در محل اقامت جدید متشکل از شش تالار اقامتی در منطقه دانشجویی شمالی و پنج سالن اقامتی است که فضای مناسبی برای اقامت دانشجویان در اختیار آنها قرار داده است. 

خدمات مشاوره شریف برای تحصیل در مالزی

مشاوره شریف به پشتوانه 20 سال فعالیت تخصصی در زمینه اخذ پذیرش تحصیلی، ثبت نام در مدارس و دانشگاه های مالزی، اخذ ویزای تحصیلی و رزرو خوابگاه در مالزی، مجری و راهنمای شما در کشور ایران است.

مالزی تخصص ماست!

از جمله توامندی‌های مشاوره شریف: 

 • داشتن جامع‌ترین و بزرگترین بانک اطلاعاتی دانشگاه‌ها، آموزشگاه‌های زبان و مدارس بین‌المللی در مالزی‌‌ر برای راهنمایی دقیق دانشجویان
 • مشاوران باتجربه و مسلط به اطلاعات به‌روز
 • شناخت دقیق از ساختار دانشگاه‌های مالزی و تمامی دانشکده‌ها برای هدایت دانشجویان
 • ارتباط مستقیم با دانشکده‌ها، اساتید و کارکنان دانشگاه‌های مالزی
 • اخد ویزای تحصیلی برای تحصیل در دانشگاه های مالزی
 • تهیه خوابگاه و اقامت در طول دوران تحصیل در مالزی 
  همین حالا تماس بگیرید۲۲۸۴۰۱۴۰ – ۰۲۱

منبع:

https://www.monash.edu.my/student-life/living-in-bandar-sunway

https://www.nottingham.edu.my/Study/Accommodation/Accommodation.aspx

https://www.apu.edu.my/life-apu/apu-residence/campus-accommodation

https://upm.edu.my/campus_life/accommodation/accommodation-8312

https://university.taylors.edu.my/en/campus-life/accommodation.html

https://www.hotcoursesabroad.com/study-in-malaysia/student-accommodation/student-accommodation-in-malaysia/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *