تماس مستقیم
تماس واتساپ
منو

بستن

مشاوره شریف - مالزی تخصص ماست
مشاوره شریف پلی بسوی تحصیل و زندگی در مالزی کلیک کنید
ویزای مالزی

شهرهای دانشجویی مالزی

5/5 - (3 امتیاز)

شهرهای دانشجویی مالزی شامل کوالالامپور با دانشگاه هایی مانند UM و UCSI ،APU ،OUM و رنکینگ بالا است که در میان 100 شهر دانشجویی برتر دنیا رتبه 29 را دارد. شهر دانشجویی پنانگ نیز میزبان دانشگاه علوم مالزی USM یکی از بهترین دانشگاه های این کشور است. جوهوربهرو یکی از قطب‌های تحصیلی و از شهرهای دانشجویی مالزی است که میزبان دانشگاه فناوری utm است.  در ادامه به طور مفصل شهرهای منتخب دانشجویی برای تحصیل در مالزی را به شما معرفی می‌کنیم.

مشاوره شریف، تجربه 20سال فعالیت حرفه‌ای و تخصصی زندگی، تحصیل و اقامت در مالزی را با شما به اشتراک می‌گذارد. 

دلت می خواد از شهرهای دانشجویی مالزی بیشتر بدونی؟

اینجا رو کلیک کن

تحصیل در بهترین شهرهای دانشجویی 

انتخاب کشور و شهر دانشجویی به همان اندازه انتخاب دانشگاه و رشته تحصیلی اهمیت دارد. دانشجویان بین المللی برای انتخاب بهترین مکان برای تحصیل باید چیزهایی را مد نظر قرار دهند که انگیزه آنها را برای تحصیل افزایش دهد. نکاتی که برای انتخاب شهرهای دانشجویی باید در نظر داشته باشید:

 • سبک زندگی و فرهنگ مردم در شهر محل تحصیل
 • فرصت ها و مکان های علمی برای رفع نیازهای تحصیلی
 • وجود سرگرمی و تفریحات برای گذران اوقات فراغت 
 • زبان مردم منطقه

7 دلیل محبوبیت شهرهای دانشجویی مالزی

شهرهای دانشجویی مالزی ایده آل‌ترین مکان‌ها برای تحصیل هستند. می‌دانید چرا؟ می‌خواهیم برایتان از دلایل محبوبیت شهرهای دانشجویی مالزی بگوییم:

 1. موقعیت جغرافیایی مالزی شهرهای دانشجویی مالزی آن را تبدیل به منحصربه‌فردترین مکان های کره زمین برای تحصیل کرده است. 
 2. تنوع فرهنگی شهرهای مالزی را دست‌کم نگیرید؛ چراکه جزئی از بعد وجودی و هویت مردمان‌اش را نشان می‌دهد. زمانی‌که شما به‌عنوان دانشجوی مالزی پذیرش شوید، محو همین فرهنگ‌ها و آداب و رسوم منطقه خواهید شد.
 3. مناظر طبیعی شهرهای مالزی که شکوه جنگل های انبوه و بارانی، سواحل باشکوه و پارک‌های ملی این کشور را به رخ می‌کشد. 
 4. زندگی شهرنشینی مالزی نوعی خاطره‌‌سازی است. از بازارهای رنگارنگ و متنوع گرفته تا گردهمایی معماری‌های مذهبی در غالب مساجد مسلمانان، معابد بودایی‌ها و زیارت‌گاه‌های هندوها که اغلب همه در کنار هم قرار دارند.
 5. قدرت اقتصادی مالزی در منطقه، سیاست های اقتصادی مالزی این کشور را از نظر نفوذ اقتصادی در منطقه، بعد از سنگاپور در رتبۀ دوم قرار داده است. هرچند با زندگی در مالزی سبک زندگی ارگانیک‌تری را نسبت به سنگاپور تجربه خواهید کرد.
 6. فستیوال‌های جهانی، فستیوال‌ها و جشن‌هایی که هر ساله در مالزی برگزار می‌شوند، یکی از مهمترین معیارهای جذب دانشجویان سراسر دنیاست. در مناسبت‌های فرهنگی، باستانی و مدرن کشور مالزی بسیار دیدنی و جذاب می‌شود. 
 7. تحصیل در دانشگاه های شهرهای دانشجویی مالزی با پرداخت شهریه‌های معقول و مقرون به صرفه همراه است. 

شهرهای مالزی

کلیک کنید

معرفی بهترین شهرهای دانشجویی مالزی

دانشگاه های مالزی که در شهرهای دانشجویی این کشور قرار دارند یکی از دیگری بهتر هستند. هدف همه این مراکز گسترش و بهبود دامنه آموزش عالی در کشور مالزی است.

پایتخت مالزی کوالالامپور برای تحصیل در سال 2023 با شش دانشگاه که در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی QS معرفی شده‌اند موفق به ارتقای رتبه جهانی خود به 28 شهر محبوب دانشجویی جهان شد. سایر شهرهای دانشجویی محبوب مالزی از این قرارند:

 • کوالالامپور
 • پنانگ
 • جوهور بهرو
 • بورنئو

کوالالامپور؛ پایتخت مدرن و بهترین شهر دانشجویی مالزی

اقامت مالزی

کوالالامپور؛ پایتخت مدرن مالزی، مقر بلندترین آسمان خراش‌های جنوب شرقی آسیا و البته میزبان بسیاری از دانشگاه‌های برتر کشور مالزی است.

بی‌شک کوالالامپور اولین گزینه برای تحصیل در مالزی است؛ جدای از بحث رفاه و زندگی مدرنیته، بسیاری از دانشگاه‌های معروف مالزی همچون دانشگاه مالایا، دانشگاه کبانگسان، دانشگاه پوترا، دانشگاه بین‌المللی اسلامی مالزی و دانشگاه فن‌آوری مارا، در این کلان‌شهر قرار دارند.

هم اکنون پایتخت زیبای مالزی با سرعت هرچه تمام نام خود را به‌عنوان یکی از مقاصد تحصیلی پیشرو در جنوب شرق آسیا مطرح می‌کند.

کوآلالامپور؛ شهر آسمان‌خراش‌های زیبا با برج‌های دوقولوی نمادین پتروناس (که تا سال ۲۰۰۴ بلندترین سازه‌های دنیا محسوب می‌شدند)، بهترین نماد تغییر توازن قدرت در جهان قرن ۲۱ است. با این‌حال، این شهر به هیچ وجه تقلیدی بی روح از یک شهر غربی نیست.

در این شهر هنوز هم می‌توان در کنار مراکز خرید مدرن و شرکت‌های معروف جهانی، شاهد مساجد، معابد و دست‌فروش‌های خیابانی و بازاری بود. ترکیب غنی چند فرهنگی در این مناطق همواره تصویرگر پایتخت زیبای مالزی است.

با توجه به شیو‌ه‌ی زندگی چندفرهنگی و مهیج دانشجویی، جای تعجب نیست که محبوبیت کوالالامپور بین دانشجویان روزبه‌روز بیشتر شود.

زمانی‌که از شرکت‌کنندگان در پروژه تحقیقاتی (افردی که تجربه‌ی تحصیل در کوالالامپور داشتند) خواستیم تا مزیت‌های تحصیل در کوالالامپور را نام ببرند، گفتند: «ظرفیت بالای پذیرش، عقاید و مذاهب مختلف به‌علاوۀ مقرون‌به‌صرفه بودن آن» و همچنین شرکت‌کنندۀ دیگری این شهر را چنین توصیف کرد: «یک دیگ مذاب فرهنگی»

مشاوره شریف در شبکه های اجتماعی

افتخارات جهانی کوالالامپور، اولین شهر دانشجویی مالزی:

برای آشنایی با افتخارات جهانی پایتخت مالزی ؛ کوالالامپور این چند خط را بخوانید:

 • کسب جایگاه ۲۹ ام در بین ۱۰۰ شهر برتر دانشجویی جهان
 • کسب مقام دومین شهر دانشجویی مقرون‌‌به‌صرفه در جهان (۲۰۱۹)، با ترکیبی ایده‌آل از هزینه‌های پایین زندگی و شهریه‌ی نسبتاً کم.
 • کوالالامپور با حضور سه دانشگاه در رتبه بندی QS 2020 دانشگاه‌های جهان، توانست امسال در رتبه‌بندی وب سایت معتبر کیو اس (QS World University Rankings® ۲۰۲۰) در لیست بهترین شهرهای دانشجویی جهان ۸ رتبه ارتقاء یابد.
 • کسب رتبۀ ۷۰ جهانی در خصوص آموزش تحصیلات تکمیلیِ مالزی به سرپرستی دانشگاه مالایا.
 • کسب بالاترین رشد شاخص فعالیت کارفرما (ارتقاء تا ۲۰ رتبه) در سال جاری.

دانشگاه‌های دارای رَنک بین‌المللی در کوآلالامپور:

 • دانشگاه مالایا (UM)
 • دانشگاه کبانگسان (UKM)
 • دانشگاه بین‌المللی اسلامی مالزی (IIUM)
 • دانشگاه فن‌آوری مارا (UiTM)
 • دانشگاه UCSI

بهترین دانشگاه های مالزی

کلیک کنید

اطلاعات بیشتر درباره کوالالامپور بهترین شهر دانشجویی مالزی 

دانشگاه‌های دارای رنکینگ جهانی در وب سایت معتبر QS
5 دانشگاه
برترین مؤسسه آموزشی
دانشگاه مالایا با رنکینگ 70
جمعیت
7,200,000 نفر
میانگین هزینه‌های زندگی
 2,500 دلار در سال
میزان مقرون به صرفه بودن

دومین شهر دانشجویی ارزان در ساله 2018 و 2019

رتبه از نظر دانشجویان
54

پنانگ، مقر دانشگاه علوم و بهترین شهر دانشجویی مالزی

جزیره پنانگ مالزی

در ساحل شمال غربی شبه‌جزیره مالزی، پنانگ میزبان یکی دیگر از دانشگاه‌های پیشروی کشور مالزی است؛ دانشگاه علوم مالزی.

شما نیز اگر متقاضی اخذ پذیرش تحصیل در دانشگاه علوم مالزی هستید، باید برای زندگی مهیج در پنانگ آماده شوید.

بیایید کمی بیشتر روی پنانگ زوم کنیم؛ این شهر قابلیت‌هایی دارد که می‌توان بعد از کوالالامپور به عنوان دومین گزینه‌ی تحصیل در مالزی روی آن حساب کرد.

 • پنانگ اولین میزبان شرکت هند شرقی در شبه جزیره مالزی است. (قبل از آن، پنانگ یک جزیرۀ بدون سکنه با ۲۸ کیلومتر مربع مساحت بود که بعد از حضور شرکت هند شرقی به یک مرکز تجاری مهم تبدیل شد.)
 • اگرچه قدرت پنانگ با فروپاشی شاهنشاهی بریتانیا از بین رفت، با‌ این‌حال میراث تجاری آن با جمعیت متنوعی از مهاجران کارآفرین از خاستگاه‌های مختلف نظیر چین، به زندگی خود ادامه می‌دهد.
 • امروزه تجارت پنانگ در زمینه‌ی فن‌آوری به اوج خود رسیده، به‌طوری‌که پاسخ محکم مالزی به «سیلیکون‌ولی» است.
 • در بررسی این شهر بهتر است جورج‌تاون، مرکز پرهیاهوی پنانگ را از قلم نیاندازید. بازارهای سنتی و مدرن جورج‌تاون، محل بیشترین هیجانات مردمی است. همچنین این منطقه استراحتگاه‌های ساحلی مانند باتو فرنجی و دهکده‌های ماهیگیری آرام مانند تلوک‌باهانگ را نیز در اختیار دارد.

شهر پنانگ مروارید مالزی

کلیک کنید

جوهور بهرو، قطب‌ جهانی تحصیل در مالزی

جوهور بهرو

جوهور بهرو یکی از زیباترین شهرهای دانشجویی مالزی است که به وسیلۀ یک گذرگاه ۱۰۳۸ متری به شمال کشور سنگاپور متصل می‌شود.

جوهور بهرو روزگاری یک شهر مرزی مهجور بود و امروزه بسیار قوی‌تر و با ثبات‌تر نسبت به گذشته‌هایش خودنمایی می‌کند.

هویت کنونی جوهور بهرو

 • جوهور بهرو به لطف طرح توسعه‌ی EduCity به یکی از قطب‌های جهانی تحصیلی تبدیل شده است. طرحی که به منظور پیوستن به دانشگاه برتر بومی یعنی دانشگاه فن‌آوری مالزی توسعه یافت. بهتر است بدانید که این تغییرات شگرف تا سال‌های آینده ادامه خواهد داشت تا این منطقه شاهد ورود پی‌درپی دانشکده‌ها و دانشجویان بین‌المللی باشد.
 • این منطقه به‌ سبب توجهات و سرمایه‌گذاری‌های اخیر به محلی محبوب و پرجنب‌وجوش برای گشت‌وگذار و خرید تبدیل شده‌ است.
 • اگرچه تمام این منطقه توسط مسافرین خارجی کشف نشده، با این وجود در گوشه و کنار جوهور بهرو، امکانات و جذابیت‌های بهتر و ارزان‌تری می‌توان یافت.

اگر عازم این شهر هستید، باید آخر هفته‌های‌ خود را با سنگاپوری‌هایی که برای گشت و گذار به این منطقه سرازیر می‌شوند، شریک شوید.

بورنئو مالزیایی، شهر دانشجویی اصیل و جنگلی

ایالت صاباح و ساراواک مالزی

همانطور که در ابتدای متن اشاره کردیم، بورنئو مالزیایی شامل بخش غربی مالزی است که به جزیره اندونزی متصل می‌باشد. در واقع این بخش بیش از ۵۰ درصد مساحت مالزی را به خود اختصاص می‌دهد؛ درست نیمی از مالزی.

با وجود اینکه بورنئو میزبان هیچ‌یک از مؤسسات و دانشگاه‌های دارای رنکینگ نیست، ما این منطقه را برای تحصیل در مالزی پیشنهاد می‌کنیم.

بورنئو مالزیایی از طبیعت و مناظر دنجی برخوردار است و برای دانشجویان ماجراجو و طبیعت دوست تجربه‌های خوبی را به ارمغان می‌آورد.

ناگفته نماند که بورنئو مالزی از دو بخش ساراواک و صباح در مالزی و نیز یک منطقۀ کوچک برونئی در این میان تشکیل شده است. این دو ایالت از طبیعت زیبا، جنگل‌های انبوه و رودخانه‌های خروشان سرشار‌اند و این به‌ویژه در منطقه‌ی ساراواک بیشتر به چشم می‌آید.

اخذ ویزای تحصیلی مالزی

پس از آشنایی با شهرهای دانشجویی مالزی نوبت اقدامات عملی برای شروع تحصیل در دانشگاه های این کشور است. اخذ پذیرش، ارائه مدارک لازم برای دانشگاه منتخب و اخذ ویزای تحصیلی مالزی است. ویزای دانشجویی یکی از بهترین نوع ویزاهای مالزی است که در تمام مدت تحصیل قابل تمدید بوده و دارنده مجاز به اخذ ویزای همراه نیز است. برای تکمیل اطلاعات درباره این ویزا به ویزای تحصیلی مالزی مراحعه کنید.

تحصیل در شهرهای دانشجویی مالزی با مشاوره شریف

تحصیل در دانشگاه‌های برند و نام‌آور مالزی یک موقعیت ایده‌آل است؛ با این وجود هستند افرادی که تحصیل در فضای دنج، اصیل و جنگلی بورنئو مالزیایی را ترجیح می‌دهند.

بهترین شهرهای دانشجویی مالزی را در این مقاله معرفی کردیم، حال این تصمیم با شماست که برای اخذ پذیرش تحصیلی در کدام شهر مالزی اقدام کنید.

فرقی نمی‌کند چه انتخابی داشته باشید؛ مالزی تخصص ماست!

 • ویزای توریستی مالزی
 • ویزای سوشال 
 • ویزای فوری 48 ساعته مالزی
 • ویزای تحصیلی
 • ویزای همراه
 • ویزای بازنشستگی
همین حالا تماس بگیرید۲۲۸۴0140 – ۰۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *