تماس مستقیم
تماس واتساپ
منو

بستن

مشاوره شریف - مالزی تخصص ماست
مشاوره شریف پلی بسوی تحصیل و زندگی در مالزی کلیک کنید
اطلاعیه: با توجه به سوءاستفاده از نام شریف در بسیاری از سایت ها دقت کنید که sharifstudy.com تنها سایت رسمی مشاوره شریف می باشد.
ویزای مالزی

شهرهای دانشجویی مالزی

5/5 - (3 امتیاز)

شهرهای دانشجویی مالزی؛

گفتنی‌هایی زیادی در مورد شهرهای مالزی وجود دارد، از طبیعت جنگلی گرفته تا بازارهای رنگارنگ و زندگی چند فرهنگی. با این اوصاف آنچه مقدم‌تر است معرفی شهرهای دانشجویی مالزی است؛ در ادامه شهرهای منتخب برای تحصیل در مالزی را معرفی می‌کنیم.

آنچه امروز از مشاوره شریف منعکس می‌شود، تجربه بیش از 15 سال فعالیت حرفه‌ای و تخصصی در زمینه‌ی اعزام دانشجو به مالزی است. بازتاب این فعالیت حرفه‌ای، کسب نمایندگی بیش از هفتاد مراکز آموزشی شامل دانشگاه‌های معتبر‌، کالج‌‌های زبان و مدارس بین‌المللی مالزی است.

مالزی از چند نگاه

 • موقعیت جغرافیایی

یکی از منحصربه‌فردترین نقشه‌های روی کره زمین متعلق به خطه‌ی زیبای مالزی است. کشوری در جنوب دریای چین که گویی قدم‌هایش را در دو سوی این دریا قرار داده و مالزی را به دو نیمه‌ی دوست داشتنی و در عین‌حال متفاوت تقسیم کرده است.

 • نیمی از کشور مالزی که در نوک جنوبی شبه‌جزیره قرار دارد و هم‌مرز تایلند است، مالزیِ شبه‌جزیره‌ای نامیده می‌شود.
 • نیم دیگر که دارای جزیره‌ای مشترک با اندونزی می‌باشد، بورنئوی مالزیایی نامیده می‌شود.

از این میان مالزیِ شبه‌جزیره‌ای ابهت بیشتری دارد؛ به‌طوری‌که متنوع‌ترین و رنگارنگ‌ترین مناطق شهری و همچنین بهترین دانشگاه‌های مالزی با بالاترین رتبه‌بندی در این منطقه قرار دارند.

هرچند که بورنئوی مالزیایی نسبت به مالزی شبه‌جزیره‌ای آرام‌تر و سبک زندگی در آن منزوی، اصیل و جنگلی است.

 • تنوع فرهنگی

تنوع فرهنگ در این کشور را دست‌کم نگیرید؛ چراکه جزئی از بعد وجودی و هویت مردمان‌اش را نشان می‌دهد. زمانی‌که شما به‌عنوان دانشجوی مالزی پذیرش شوید، محو همین فرهنگ‌ها و آداب و رسوم منطقه خواهید شد.

 • مناظر طبیعی

مالزی کشور خاص‌ترین‌هاست؛ پایتختی مدرن با تنوع جغرافیایی و مناظر طبیعی. با انتخاب کشور مالزی به عنوان مقصد تحصیلی خود، زیبایی‌های این کشور را ورای جنگل‌های انبوه و بارانی، پارک‌های ملی و سواحل باشکوه آن خواهید یافت.

 • زندگی شهرنشینی

از طبیعت مالزی که بگذریم، زندگی شهر نشینی در این کشور نوعی خاطره‌‌سازی است. از بازارهای رنگارنگ و متنوع گرفته تا گردهمایی معماری‌های مذهبی در غالب مساجد مسلمانان، معابد بودایی‌ها و زیارت‌گاه‌های هندوها که اغلب همه در کنار هم قرار دارند.

 • نفوذ اقتصادی در منطقه

قدرت سیاسی و اقتصادی مالزی در منطقه قابل تحسین است. مالزی یکی از باثبات‌ترین سیاست‌های جهان است که از نظر نفوذ اقتصادی در منطقه، بعد از سنگاپور رتبۀ دوم را دارد. هرچند با زندگی در مالزی سبک زندگی ارگانیک‌تری را نسبت به سنگاپور تجربه خواهید کرد.

 • فستیوال‌های جهانی

فستیوال‌هایی که هر ساله در مالزی برگذار می‌شوند، به‌تنهایی یکی از مهمترین معیارهای جذب توریست از سراسر دنیاست. فستیوال‌هایی که به مناسبت‌های فرهنگی، باستانی و مدرن برگزار می‌شوند، در پس هویت فرهنگی و چند ملیتی مالزی، بسیار متنوع و سرگرم کننده‌اند.

 

منتخب بهترین شهرهای دانشجویی مالزی

کوالالامپور؛ پایتخت مدرن مالزی

اقامت مالزی

کسب جایگاه 29ام در بین 100 شهر برتر دانشجویی جهان

کوالالامپور؛ پایتخت مدرن مالزی، مقر بلندترین آسمان خراش‌های جنوب شرقی آسیا و البته میزبان بسیاری از دانشگاه‌های برتر کشور مالزی است.

بی‌شک کوالالامپور اولین گزینه برای تحصیل در مالزی است؛ جدای از بحث رفاه و زندگی مدرنیته، بسیاری از دانشگاه‌های معروف مالزی همچون دانشگاه مالایا، دانشگاه کبانگسان، دانشگاه پوترا، دانشگاه بین‌المللی اسلامی مالزی و دانشگاه فن‌آوری مارا، در این کلان‌شهر قرار دارند.

هم اکنون پایتخت زیبای مالزی با سرعت هرچه تمام نام خود را به‌عنوان یکی از مقاصد تحصیلی پیشرو در جنوب شرق آسیا مطرح می‌کند.

کوآلالامپور؛ شهر آسمان‌خراش‌های زیبا با برج‌های دوقولوی نمادین پتروناس (که تا سال ۲۰۰۴ بلندترین سازه‌های دنیا محسوب می‌شدند)، بهترین نماد تغییر توازن قدرت در جهان قرن ۲۱ است. با این‌حال، این شهر به هیچ وجه تقلیدی بی روح از یک شهر غربی نیست.

در این شهر هنوز هم می‌توان در کنار مراکز خرید مدرن و شرکت‌های معروف جهانی، شاهد مساجد، معابد و دست‌فروش‌های خیابانی و بازاری بود. ترکیب غنی چند فرهنگی در این مناطق همواره تصویرگر پایتخت زیبای مالزی است.

با توجه به شیو‌ه‌ی زندگی چندفرهنگی و مهیج دانشجویی، جای تعجب نیست که محبوبیت کوالالامپور بین دانشجویان روزبه‌روز بیشتر شود.

زمانی‌که از شرکت‌کنندگان در پروژه تحقیقاتی (افردی که تجربه‌ی تحصیل در کوالالامپور داشتند) خواستیم تا مزیت‌های تحصیل در کوالالامپور را نام ببرند، گفتند: «ظرفیت بالای پذیرش، عقاید و مذاهب مختلف به‌علاوۀ مقرون‌به‌صرفه بودن آن» و همچنین شرکت‌کنندۀ دیگری این شهر را چنین توصیف کرد: «یک دیگ مذاب فرهنگی».

افتخارات جهانی کوالالامپور، اولین شهر دانشجویی مالزی:

 • کسب جایگاه ۲۹ام در بین ۱۰۰ شهر برتر دانشجویی جهان
 • کسب مقام دومین شهر دانشجویی مقرون‌‌به‌صرفه در جهان (۲۰۱۹)، با ترکیبی ایده‌آل از هزینه‌های پایین زندگی و شهریه‌ی نسبتاً کم.
 • کوالالامپور با حضور سه دانشگاه در رتبه بندی QS 2020 دانشگاه‌های جهان، توانست امسال در رتبه‌بندی وب سایت معتبر کیو اس (QS World University Rankings® ۲۰۲۰) در لیست بهترین شهرهای دانشجویی جهان ۸ رتبه ارتقاء یابد.
 • کسب رتبۀ ۷۰ جهانی در خصوص آموزش تحصیلات تکمیلیِ مالزی به سرپرستی دانشگاه مالایا.
 • کسب بالاترین رشد شاخص فعالیت کارفرما (ارتقاء تا ۲۰ رتبه) در سال جاری.

دانشگاه‌های دارای رَنک بین‌المللی در کوآلالامپور:

 • دانشگاه مالایا (UM)
 • دانشگاه کبانگسان (UKM)
 • دانشگاه بین‌المللی اسلامی مالزی (IIUM)
 • دانشگاه فن‌آوری مارا (UiTM)
 • دانشگاه UCSI

اطلاعات بیشتر درباره پایتخت کشور مالزی (کوالالامپور)

دانشگاههای دارای رنکینگ جهانی در وب سایت معتبر QS

 

5 دانشگاه

 

برترین مؤسسه آموزشی

 

دانشگاه مالایا با رنکینگ 70

 

جمعیت

 

7,200,000 نفر

 

میانگین هزینه‌های زندگی

 

 2,500 دلار در سال

 

Desirability rank

 

72nd

 

Employer Activity rank

 

46th

 

میزان مقرون به صرفه بودن

 

دومین شهر دانشجویی ارزان در ساله 2018 و 2019

Student View rank

 

54th

 

پنانگ، مقر دانشگاه علوم مالزی

جزیره پنانگ مالزی

در ساحل شمال غربی شبه‌جزیره مالزی، پنانگ میزبان یکی دیگر از دانشگاه‌های پیشروی کشور مالزی است؛ دانشگاه علوم مالزی.

شما نیز اگر متقاضی اخذ پذیرش تحصیل در دانشگاه علوم مالزی هستید، باید برای زندگی مهیج در پنانگ آماده شوید.

بیایید کمی بیشتر روی پنانگ زوم کنیم؛ این شهر قابلیت‌هایی دارد که می‌توان بعد از کوالالامپور به عنوان دومین گزینه‌ی تحصیل در مالزی روی آن حساب کرد.

 • پنانگ اولین میزبان شرکت هند شرقی در شبه جزیره مالزی است. (قبل از آن، پنانگ یک جزیرۀ بدون سکنه با ۲۸ کیلومتر مربع مساحت بود که بعد از حضور شرکت هند شرقی به یک مرکز تجاری مهم تبدیل شد.)
 • اگرچه قدرت پنانگ با فروپاشی شاهنشاهی بریتانیا از بین رفت، با‌ این‌حال میراث تجاری آن با جمعیت متنوعی از مهاجران کارآفرین از خاستگاه‌های مختلف نظیر چین، به زندگی خود ادامه می‌دهد.
 • امروزه تجارت پنانگ در زمینه‌ی فن‌آوری به اوج خود رسیده، به‌طوری‌که پاسخ محکم مالزی به «سیلیکون‌ولی» است.
 • در بررسی این شهر بهتر است جورج‌تاون، مرکز پرهیاهوی پنانگ را از قلم نیاندازید. بازارهای سنتی و مدرن جورج‌تاون، محل بیشترین هیجانات مردمی است. همچنین این منطقه استراحتگاه‌های ساحلی مانند باتو فرنجی و دهکده‌های ماهیگیری آرام مانند تلوک‌باهانگ را نیز در اختیار دارد.

جوهور بهرو، از قطب‌های جهانی تحصیلی در مالزی

جوهور بهرو

جوهور بهرو یکی از زیباترین شهرهای دانشجویی مالزی است که به وسیلۀ یک گذرگاه ۱۰۳۸ متری به شمال کشور سنگاپور متصل می‌شود.

جوهور بهرو روزگاری یک شهر مرزی مهجور بود و امروزه بسیار قوی‌تر و با ثبات‌تر نسبت به گذشته‌هایش خودنمایی می‌کند.

هویت کنونی جوهور بهرو

 • جوهور بهرو به لطف طرح توسعه‌ی EduCity به یکی از قطب‌های جهانی تحصیلی تبدیل شده است. طرحی که به منظور پیوستن به دانشگاه برتر بومی یعنی دانشگاه فن‌آوری مالزی توسعه یافت. بهتر است بدانید که این تغییرات شگرف تا سال‌های آینده ادامه خواهد داشت تا این منطقه شاهد ورود پی‌درپی دانشکده‌ها و دانشجویان بین‌المللی باشد.
 • این منطقه به‌ سبب توجهات و سرمایه‌گذاری‌های اخیر به محلی محبوب و پرجنب‌وجوش برای گشت‌وگذار و خرید تبدیل شده‌ است.
 • اگرچه تمام این منطقه توسط مسافرین خارجی کشف نشده، با این وجود در گوشه و کنار جوهور بهرو، امکانات و جذابیت‌های بهتر و ارزان‌تری می‌توان یافت.

اگر عازم این شهر هستید، باید آخر هفته‌های‌ خود را با سنگاپوری‌هایی که برای گشت و گذار به این منطقه سرازیر می‌شوند، شریک شوید.

 

بورنئو مالزیایی، اصیل و جنگلی

ایالت صاباح و ساراواک مالزی

همانطور که در ابتدای متن اشاره کردیم، بورنئو مالزیایی شامل بخش غربی مالزی است که به جزیره اندونزی متصل می‌باشد. در واقع این بخش بیش از ۵۰ درصد مساحت مالزی را به خود اختصاص می‌دهد؛ درست نیمی از مالزی.

با وجود اینکه بورنئو میزبان هیچ‌یک از مؤسسات و دانشگاه‌های دارای رنکینگ نیست، ما این منطقه را برای تحصیل در مالزی پیشنهاد می‌کنیم.

بورنئو مالزیایی از طبیعت و مناظر دنجی برخوردار است و برای دانشجویان ماجراجو و طبیعت دوست تجربه‌های خوبی را به ارمغان می‌آورد.

ناگفته نماند که بورنئو مالزی از دو ایالت ساراواک و صباح و نیز یک منطقۀ کوچک برونئی در این میان تشکیل شده است. این دو ایالت از طبیعت زیبا، جنگل‌های انبوه و رودخانه‌های خروشان سرشار‌اند و این به‌ویژه در منطقه‌ی ساراواک بیشتر به چشم می‌آید.

تحصیل در بهترین شهرهای دانشجویی مالزی با مشاوره شریف

تحصیل در دانشگاه‌های برند و نام‌آور مالزی یک موقعیت ایده‌آل است؛ با این وجود هستند افرادی که تحصیل در فضای دنج، اصیل و جنگلی بورنئو مالزیایی را ترجیح می‌دهند.

بهترین شهرهای دانشجویی مالزی را در این مقاله معرفی کردیم، حال این تصمیم با شماست که برای اخذ پذیرش تحصیلی در کدام شهر مالزی اقدام کنید.

فرقی نمی‌کند چه انتخابی داشته باشید؛ مالزی تخصص ماست!

T032220030939

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *