تماس فوری
پیام از طریق واتساپ
۱۰ دانشگاه خصوصی مالزی | معرفی بهترین دانشگاه های خصوصی مالزی
۱۰ دانشگاه خصوصی مالزی | معرفی بهترین دانشگاه های خصوصی مالزی

10 دانشگاه خصوصی مالزی

زمان مطالعه: 9 دقیقه
5/5 - (1 امتیاز)

مالزی نام شناخته شده‌ای به عنوان برترین کشور آسیایی برای تحصیل و زندگی است. دانشگاه های خصوصی مالزی نیز جزو برجسته ترین مراکز علمی و آموزشی با امکاناتی در سطح جهانی و سیستم آموزشی باکیفیت هستند. برای تحصیل در دانشگاه خصوصی مالزی، نیازمند اطلاعات جامعی درباره وضعیت، مکان و رتبه بندی و غیره هستید، ما اینجاییم تا هر آنچه در این باره نیاز دارید را به شما بگوییم.

مشاوره شریف، همراه شما برای انتخاب بهترین دانشگاه های مالزی است. 

دلت می خواد با دانشگاه های خصوصی مالزی بیشتر آشنا بشی؟

اینجا رو کلیک کن

 

دانشگاه های خصوصی در مالزی

می دانستید 20 دانشگاه دولتی و 50 دانشگاه خصوصی در مالزی وجود دارد؟ علاوه بر دانشگاه های خصوصی و دولتی، 34 کالج دانشگاهی و 10 پردیس دانشگاهی خارجی نیز در کشور مالزی، آماده میزبانی از دانشجویان نخبه و فرهیخته است. تحصیل در دانشگاه های برتر مالزی پنجره‌ای رو به فرصت های طلایی و حرفه‌ای زندگی برایتان باز می‌کند و شما را به دانش علمی و مهارت‌های نرم و فنی مرتبط با بازار کار مجهز می‌کند. برای شما که قصد تحصیل در مالزی را دارید ولی با دانشگاه های این کشور آشنا نیستید! می‌خواهیم برایتان از دانشگاه های خصوصی مالزی بگوییم. 

کم نیستند دانشگاه های خصوصی مالزی که استانداردهای آموزشی بالا داشته و دانشجویان را برای آینده شغلی موفق مجهز می‌کنند. با این حال می‌خواهیم برایتان از مشهورترین و برترین دانشگاه های خصوصی مالزی که دارای رتبه‌های بالا، دستاورد و جوایز زیادی هستند بگوییم تا چراغ راهی برای شما باشد. 

پس از رتبه بندی دانشگاه ها آنچه در درجه بعدی باید به آن توجه کنید، رشته های ارائه شده در هر دانشگاه، کیفیت خدمات و امکانات، مکان فیزیکی دانشگاه، نوع اساتید، دوره های آموزشی، پشتیبانی از دانشجویان و غیره است که باید مورد توجه قرار دهید. ما در این نوشتار دانشگاه های خصوصی مالزی را از نظر رتبه بندی، ستاره دار بودن، موقعیت مکانی و رشته های ارائه شده به چالش می‌کشانیم. لیست 10 دانشگاه خصوصی برتر مالزی براساس رتبه بندی و ارزشیابی سیستم QS در سال 2023 را با هم ببینیم: 

رتبه بندی QS دانشگاه های خصوصی مالزی 2023

 دانشگاه تیلورز Taylor’s مالزی  284 جهانی
 دانشگاه UCSI مالزی  284 جهانی
 دانشگاه فناوری پتروناس (UTP)  361 جهانی
دانشگاه سان وی 601-650 جهانی
دانشگاه مدیریت و علوم  MSU 601-650 جهانی
دانشگاه ملی تناگا (UNITEN)  701-750 جهانی
 دانشگاه تونکو عبدالرحمن (UTAR) 801-1000 جهانی
 دانشگاه چند رسانه ای (MMU) 1001-1200 جهانی
دانشگاه فناوری و نوآوری آسیا و اقیانوسیه (APU) مالزی 240 آسیایی
دانشگاه SEGI 261-270 آسیایی

آشنایی با سیستم QS و ستاره در رتبه بندی دانشگاه های مالزی

در رتبه بندی های اعلام شده از سوی QS معیارهای مختلفی برای اندازه گیری وجود دارد. در واقع رتبه بندی QS بر اساس معیارهایی مانند کیفیت تدریس، کیفیت تحقیق، آینده شغلی، رضایت دانشجویان، امکانات دانشگاه، مقالات منتشر شده بین المللی، میزان اساتید و عوامل دیگر است.

پس از سیستم رتبه بندی جهانی، در مالزی هم یک سیستم رتبه بندی به نام SETARA وجود دارد. SETARA یک سیستم ارزیابی دقیق دانشگاه ها است که آنها را ستاره دار می‌کند. معیار SETARA برای رتبه بندی دانشگاه های مالزی سه ویژگی اصلی هر دانشگاه یعنی تدریس، تحقیق و خدمات است.

معرفی بزرگ ترین دانشگاه های مالزی

کلیک کنید

۱) با دانشگاه تیلورز Taylor’s مالزی بیشتر آشنا شوید

دانشگاه تیلورز مالزی

برای تحصیل در رشته‌های معماری و فناوری ساخت و ساز، تجارت و کارآفرینی، محاسبات و فناوری اطلاعات ، هنرهای آشپزی ، طراحی ، آموزش ، مهندسی و رباتیک، علوم غذایی ، مطالعات غذا ، مهمان نوازی، طراحی فضایی و غیره می‌توانید دانشگاه خصوصی تیلورز را انتخاب کنید، چون تیلورز از شما یک متخصص حرفه‌ای می‌سازد. ما برای این گفته دلیل داریم:

 • دانشگاه تیلورز یک دانشگاه 5 ستاره در مالزی است.
 • دانشگاه تیلورز در 3 سال متوالی دانشگاه خصوصی شماره 1 آسیای جنوب شرقی نام گرفته است.
 • به نظرتان اخذ رتبه 284 در رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS در سال 2023 دلیل قانع کننده دیگری برای این ادعا نیست؟ با این رتبه بندی نام دانشگاه تیلورز در بین 1٪ دانشگاه های برتر جهان قرار دارد.
 • افتخارات بهترین دانشگاه خصوصی مالزی فقط محدود به سال‌های اخیر نیست و این دانشگاه در سال 2021 در رتبه بندی دانشگاه های برتر زیر 50 سال QS، در رتبه 49 قرار گرفت.
 • مایه خوشحالی است که بدانید Taylor’s برترین و تنها دانشگاه خصوصی مالزی است که نامش در این فهرست قرار دارد. 
 • دانشگاه تیلورز مالزی از معدود دانشگاه‌های آسیایی است که دارای رتبه 5 ستاره برای آموزش آنلاین است. نشان 5 ستاره تأییدی دلچسب از تعهد این برند آموزشی در ارائه آموزش‌های جذاب، مؤثر و مرتبط به دانشجویان است.
 • می‌دانید چرا فارغ التحصیلان تیلورز مورد توجه کارفرمایان هستند و بلافاصله جذب بازار کار می‌شوند؟ چون Taylor’s در مقوله نرخ اشتغال فارغ التحصیلان و شهرت کارفرما عملکرد بسیار خوبی داشته و به ترتیب در رتبه های 16 و 101 در سراسر جهان قرار دارد. علاوه برآن دانشگاه تیلورز در میان 1% موسسات عالی مورد توجه کارفرمایان جهان است! 
 • و جذاب‌ترین بخش از افتخارات دانشگاه Taylor’s کسب رتبه 16 در جهان و رتبه 1 آسیای جنوب شرقی برای مدیریت مهمان نوازی و اوقات فراغت است. 
 • به خاطر داشته باشید که مدرسه تجارت تیلورز معروف به برترین مدرسه تجاری خصوصی در مالزی و آسیای جنوب شرقی است؛ ضمن این که جزو 100 مرکز علمی برتر جهان برای مطالعات کسب و کار و مدیریت به شمار می‌رود. 
 • بر اساس رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS در سال 2022 بر اساس موضوع، این دانشگاه به عنوان دانشگاه خصوصی شماره 1 مالزی در رشته حسابداری و امور مالی، معماری و محیط ساخت، هنر و علوم انسانی، اقتصاد و اقتصاد سنجی، و علوم اجتماعی و مدیریت شناخته شده است.
 • دانشگاه خصوصی تیلورز مالزی همچنین دارای رتبه 5 ستاره در شش دسته دیگر از رتبه بندی های دانشگاه QS Stars است.

دانشگاه تیلورز مالزی در سوبانگ جایا قرار دارد.

۲) آشنایی با دانشگاه خصوصی UCSI مالزی

دانشگاه UCSI مالزی

برای تحصیل در طیف گسترده‌ای از برنامه‌های دانشگاهی پزشکی، داروسازی، پرستاری، مهندسی و معماری، موسیقی، چند رسانه ای، آموزش، هنرهای لیبرال و مهمان نوازی می‌توانید دانشگاه UCSI را انتخاب کنید. 

بی دلیل نیست که انتخاب اول دانشجویانی از 110 کشور مختلف دنیا دانشگاه UCSI است. شما در این دانشگاه می‌توانید در کنار 12,000 دانشجوی دیگر در یک محیط چند فرهنگی جذاب و متنوع درس بخوانید و تجربیات جدیدی یاد بگیرید. پس از معرفی این دانشگاه نوبت شمردن افتخارات آن است:

 • دانشگاه UCSI یک دانشگاه 5 ستاره است.
 • در رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS در سال 2023 دانشگاه UCSI موفق به کسب جایزه معتبر “QS Recognition for Improvement” شد. دانشگاه UCSI تنها دانشگاهی است که در دنیا مفتخر به کسب نشان «شناخت برای بهبود» شده است. 
 • دانشگاه UCSI دارای رتبه 284 در بین 300 دانشگاه جهان است.
 • نام این دانشگاه در میان 0.9 درصد دانشگاه های برتر دنیا قرار دارد.
 • در میان دانشگاه های مالزی جایگاه این دانشگاه رتبه ششم است. 
 • اگر به دنبال رتبه آسیایی این دانشگاه هستید باید بدانید دانشگاه UCSI با 28 پله جابجایی در سال 2023 در رتبه 77 سیستم ارزشیابی QS سال 2023 دانشگاه های آسیا را کسب کرد. 
 • علاوه بر این، 100٪ فارغ التحصیلان دانشگاه خصوصی UCSI در سال 2021 وارد بازار کار شده‌اند. 
 • از آنجا که دانشجویان UCSI متعهد به کسب دانش روز هستند، سالانه توسط بهترین دانشگاه های جهان مانند هاروارد، امپریال کالج لندن، دانشگاه شیکاگو و تسینگهوا، انتخاب شده و برای تحقیقات به این مراکز دعوت می‌شوند.

دانشگاه UCSI مالزی در کوالالامپور قرار دارد.

۳) معرفی دانشگاه فناوری پتروناس (UTP)

دانشگاه پتروناس مالزی

در دانشگاه فناوری پتروناس Universiti Teknologi PETRONAS (UTP) می‌توانید در رشته‌های فنی و مهندسی، علم و فناوری مرتبط با صنعت، علوم و فناوری اطلاعات در سطوح کارشناسی و کارشناسی ارشد درس بخوانید. UTP میزبان بیش از 22،000 دانشجو از 50 کشور سراسر جهان است.

این دانشگاه یکی از شرکت های تابعه پتروناس، شرکت ملی نفت و گاز کشور مالزی است که فعالیت‌های تحقیقاتی گسترده‌ای با همکاری شرکت پتروناس و سایر مؤسسات و صنایع داخل و خارج از مالزی در زمینه زیرساخت های حمل و نقل، تجزیه و تحلیل سلامت، بازیابی هیدروکربن، مدیریت آلاینده ها و سیستم مستقل دارد. با افتخارات این دانشگاه آشنا شوید:

 • Universiti Teknologi PETRONAS (UTP) یکی از برترین دانشگاه های خصوصی مالزی است که در رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS در سال 2023 در رتبه 361 را کسب کرده است. 
 • در رتبه بندی QS WUR بر اساس موضوع دارای امتیاز 22 است. 
 • رتبه آسیایی این دانشگاه 68 است.
 • و در رتبه بندی دانشگاه های آسیای جنوب شرقی موفق به کسب رتبه 14 شده است. 

دانشگاه فناوری پتروناس در سلانگور، بندر سری اسکندر مالزی واقع شده است.

۴) دانشگاه سان وی Sunway مالزی، انتخاب اول دانشجویان ایرانی

دانشگاه سان وی مالزی

دانشگاه سان‌وی Sunway مالزی یک دانشگاه‌ خصوصی مالزی است که مخصوصاً برای تحصیل دانشجویان ایرانی شرایط بسیار مساعدی دارد. سان وی یک برند شناخته شده در مالزی است که از دوران ابتدایی تا تحصیل مقطع دکتری را پوشش می‌دهد، ضمن آن که باید بدانید مشاوره شریف نماینده رسمی برند سان وی مالزی در ایران است. با افتخارات این دانشگاه خصوصی مالزی آشنا شوید:

 • سان وی یک دانشگاه جوان و مجهز به استانداردهای جهانی است که در رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS بین 2٪ دانشگاه های برتر جهان و 1.5٪ دانشگاه های برتر آسیا قرار دارد.
 • در رتبه بندی دانشگاه های خصوصی برتر زیر 50 سال دنیا، دانشگاه Sunway دارای جایگاه ویژه است. 
 • دانشگاه سان وی رتبه 5 ستاره “عالی” از دولت مالزی دارد.
 • دانشگاه Sunway یکی از یازده دانشگاه خصوصی مالزی است که نشان ویژه “موسسه فناوری دیجیتال برتر” را دریافت کرده است.
 • Sunway با بسیاری از دانشگاه های بین المللی پیشرو دنیا از جمله دانشگاه هاروارد،دانشگاه های آکسفورد و کمبریج همکاری نزدیکی دارد. ارتباط با دانشگاه لنکستر بریتانیا در ارتباط است که باعث اعطای دو مدرک همزمان در مالزی می‌شود.  
 • دانشگاه سان وی همچنین توسط رتبه بندی دانشگاه جهانی گرین متریک UI به عنوان دویست و هشتادمین دانشگاه پایدار در سال 2021 شناخته شده است. رتبه بندی دانشگاه های جهانی گرین متریک UI ابتکاری از دانشگاه اندونزی است که دانشگاه های سراسر جهان را بر اساس تعهد و اقدامات آنها در راستای پایداری رتبه بندی می کند. تمرینات هدف این نشریه سالانه ارتقای دانشگاه‌ها به‌عنوان محرک‌های رفتار پایدار در تمام جنبه‌های زندگی و عملیات دانشگاه است.

برای رسیدن به دانشگاه سان‌وی Sunway باید به شهر تفریحی سرسبز و پر رونق سان وی سیتی بروید. این شهر در سمت غربی کوالالامپور در قلب دره کلانگ است.

۵) ناشنیده‌هایی از دانشگاه مدیریت و علوم MSU

دانشگاه MSU مالزی

 دانشگاه مدیریت و علم (MSU) یکی از بهترین دانشگاه های مالزی است که بر تولید سرمایه انسانی با کیفیت برای رفع نیازهای جوامع ملی و بین المللی تمرکز دارد. با انتخاب این دانشگاه خصوصی مالزی می‌توانید در رشته های پزشکی، علوم بهداشتی، داروسازی، علوم اطلاعات، مهندسی، مدیریت بازرگانی و مطالعات حرفه ای، آموزش و علوم اجتماعی، مهمان نوازی و هنرهای آشپزی، موسیقی و مد تحصیل کنید. لیست افتخارات دانشگاه مدیریت و علوم را با هم بخوانیم:

 • دانشگاه خصوصی MSU دارای رتبه 601-650 جهانی است.
 • در رتبه بندی آسیایی دانشگاه MSU مفتخر به کسب رتبه 147 شده است.
 • در رتبه بندی QS WUR بر اساس موضوع دارای رتبه 101-150 است. 
 • رتبه بندی اشتغال فارغ التحصیلان امیتاز 301-500 را داراست.
 • اعتبارات داخلی دانشگاه MSU عبارتند از تأیید آژانس صلاحیت مالزی (MQA)، خدمات اعتباربخشی بریتانیا برای مدارس، کالج ها و دانشگاه های بین المللی (ASIC)، اتحادیه ژاپن در آموزش کسب و کار و بورسیه برای فردا (ABEST21) و شورای اعتباربخشی برای دانشگاه‌های کارآفرین و فعال (ACEEU).

دانشگاه مدیریت علوم MSU یکی از برترین دانشگاه های خصوصی در شاه عالم مالزی است

6) همه چیزهایی که باید درباره دانشگاه UNITEN بدانید

دانشگاه UNITEN

دانشگاه Tenaga National (UNITEN) متعلق به Tenaga National Berhad (TNB)، یکی از شرکت‌های پیشرو آسیای جنوب شرقی است. در این دانشگاه UNITEN می‌توانید علاوه بر یادگیری دروس آکادمیک، مهارت‌های فناوری مهندسی را هم آموزش ببینید. تمرکز اصلی دانشگاه بر تحصیل در رشته های مهندسی، فناوری اطلاعات، مدیریت بازرگانی و حوزه های مرتبط است.

چشم انداز دانشگاه ملی تناگا مالزی UNITEN تبدیل شدن به دانشگاه برتر مهندسی، فناوری اطلاعات و تجارت در جهان است. از افتخارات و امتیازات این دانشگاه بیشتر بدانید: 

 •  در رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS در سال 2023 در رتبه 701-750 قرار دارد.
 • در رتبه بندی QS WUR بر اساس موضوع دارای رتبه 351-400 است.
 • رتبه بندی اشتغال فارغ التحصیلان 501+ است.
 • رتبه بندی دانشگاه های آسیایی 144 است.

دانشگاه Universiti Tenaga Nasional (UNITEN) یکی از برترین دانشگاه های خصوصی است که در پوتراجایا،  پاهانگ مالزی واقع شده است.

7) آشنایی با دانشگاه تونکو عبدالرحمن اوتارا (UTAR) مالزی

دانشگاه یوتار مالزی

انتخاب با خودتان است که در کدام یک از 78 برنامه مقطع کارشناسی ، 2 برنامه دیپلم فوق لیسانس، 33 برنامه کارشناسی ارشد، 12 برنامه دکترا و 4 برنامه پایه دانشگاه تونکو عبدالرحمن (UTAR) تحصیل در مالزی را آغاز کنید.

رشته هایی که در دانشگاه UTAR می‌توانید تحصیل کنید عبارتند از: تجارت، مهندسی، ریاضیات، صنایع خلاق و طراحی، علوم اجتماعی، پزشکی و چینی شناسی و غیره. جالب است بدانید تمام برنامه های تحصیلی این دانشگاه به استثنای برنامه های مطالعات چینی به زبان انگلیسی است. ضمن آن که دانشجویان دانشگاه خصوصی UTAR مجاز هستند در مقطع کارشناسی یک زبان خارجی را به عنوان یک درس انتخابی بیاموزند.

 • دانشگاه (Universiti Tunku Abdul Rahman (UTAR در رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS دارای رتبه 801-1000 است.
 • رتبه بندی QS WUR بر اساس موضوع امتیاز 451-500 را دارد.
 • رتبه بندی اشتغال فارغ التحصیلان201-250 است.
 • رتبه بندی دانشگاه های آسیایی 167 است.
دانشگاه تونکو عبدالرحمان (UTAR) در دو منطقه کامپار پراک (حدود 190 کیلومتری کوالالامپور) و در کاجانگ، سلانگور (حدود 20 کیلومتر از کوالالامپور) واقع شده است.

۸) از دانشگاه چند رسانه ای MMU مالزی چه می‌دانید؟

دانشگاه MMU مالزی

دانشگاه چند رسانه ای (MMU) قدیمی ترین و اولین دانشگاه خصوصی مالزی است که وابسته به دولت و متعلق به Telekom مالزی است. در این دانشگاه می‌توانید در مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته‌هایی نظیر فناوری اطلاعات، مدیریت، حقوق، ارتباطات کاربردی، هنرهای سینمایی و چند رسانه ای خلاق تحصیل کنید. لیست امتیازات این دانشگاه را ببینید:

 • در رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS در سال 2023 در رتبه 1001-1200 قرار دارد.
 • رتبه بندی QS WUR بر اساس موضوع دارای رتبه351-400 است.
 • رتبه بندی دانشگاه های آسیایی در جایگاه 189 قرار دارد.

دانشگاه چند رسانه ای (MMU) دارای دو پردیس در Cyberjaya، Selangor و Melaka است.

9) از دانشگاه فناوری و نوآوری آسیا APU بیشتر بدانید

دانشگاه APU مالزی

دانشگاه فناوری و نوآوری آسیا پاسیفیک (APU) میزبان دانشجویان خلاق و نوآور در زمینه فناوری دیجیتال است.

دانشگاه APU مالزی در طول حیات علمی خود موفق به کسب بیش از 300 جایزه معتبر در سطوح محلی و بین المللی شده است؛ سایر افتخارات این دانشگاه خصوصی مالزی را بخوانیم:

 • APU به عنوان یک دانشگاه  خصوصی نوظهور با رتبه برتر در مالزی شناخته شده است.
 • طبق آخرین رتبه بندی SETARA از وزارت آموزش عالی (MOHE) دارای رتبه 5 ستاره یا رتبه عالی است.
 • APU از طرف شرکت اقتصاد دیجیتال مالزی (MDEC) دانشگاه فناوری دیجیتال برتر نام گرفته است.
 • طبق آخرین مطالعه سالانه Graduate Tracer Tracer توسط وزارت آموزش عالی مالزی، 100٪ فارغ التحصیلان APU توسط Graduation استخدام شده اند. این فقط یک عدد نیست، بلکه نمادی مهم از موفقیت و افتخار این دانشگاه در پرورش متخصصان برای مشاغل جهانی است.
 • APU اولین دانشگاه مالزی است که در آخرین جوایز رتبه بندی ستاره های QS که در کنفرانس QS اپل در 1 نوامبر 2021 ارائه شد، به رتبه کلی پنج ستاره پلاس دست یافته است.
 • دانشگاه آسیا پاسیفیک همواره به توسعه و ارائه برنامه های آکادمیک خود از طریق مشارکت های بین المللی منحصر به فرد و تثبیت شده ادامه خواهد داد و مدارک تحصیلی به دست آمده از APU واقعاً مطابق با استانداردهای کیفیت بین المللی است.
 • مدارک دانشگاه APU به طور گسترده توسط نهادهای حرفه ای بین المللی مانند هیئت مهندسین مالزی، نهادهای حسابداری حرفه ای مانند ACCA، CPA، ICAEW به رسمیت شناخته شده است.
 • APU دارای گواهینامه بین المللی ISO9001:2008 توسط SIRIM QAS International است.
 • در رتبه بندی دانشگاه های آسیایی 2023 در رتبه 240 قرار دارد.
 • در رتبه بندی دانشگاه های آسیایی و آسیای جنوب شرقی دارای امتیاز 52 است.

دانشگاه فناوری و نوآوری آسیا و اقیانوسیه (APU) یکی از برترین دانشگاه های خصوصی مالزی است که در کوالالامپور واقع شده است.

10) آشنایی با دانشگاه SEGI مالزی

دانشگاه SEGI مالزی

اگر دلتان می‌خواهد شما یکی از 12,000 دانشجوی دانشگاه خصوصی SEGi Kota Damansara باشید با دقت بیشتری این چند خط را بخوانید. برای تحصیل پزشکی، مطالعات بازرگانی و مدیریت می‌توانید به تحصیل در این دانشگاه بیندیشید. باید بدانید بسیاری از فارغ التحصیلان دانشگاه SEGi مشتاق و آماده ورود به بازار کار هستند، چون آموزش‌های دریافتی آنها کاملاً مطابق نیازهای صنعت طراحی و بازار طراحی شده است. 

 • در سال 2020، دانشگاه SEGi دارای عملکرد عالی بود زیرا این دانشگاه با موفقیت در 54٪ رتبه برتر رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS 2020 آسیا ظاهر شد.
 • SEGi UNIVERSITY یکی از برترین دانشگاه های خصوصی است که در رتبه بندی دانشگاه های آسیایی 2023 جایگاه 261-270 را به نام خود زده است. 

برای تحصیل در پردیس اصلی دانشگاه SEGi باید به پتالینگ جایا بروید. اگر هم دلتان خواست می‌توانید یکی از پنج پردیس را که دره کلانگ، پنانگ و ساراواک واقع شده برای تحصیل کارشناسی یا کارشناسی ارشد مالزی انتخاب کنید.

سؤالات متداول برای دانشگاه های خصوصی مالزی

1-چند دانشگاه خصوصی در مالزی وجود دارد؟

بیش از 500 دانشگاه و کالج خصوصی در مالزی وجود دارد که دانشجویان می توانند از بین آنها برای تحصیلات عالی خود انتخاب کنند.

2-دانشگاه خصوصی شماره یک مالزی چیست؟

دانشگاه تیلورز مالزی برترین دانشگاه خصوصی است که در رتبه بندی قاره آسیا و آسیای جنوب شرقی در ردیف دانشگاه های برتر معرفی شده است.

3-دانشگاه سان وی مالزی دولتی است یا خصوصی؟

دانشگاه سان وی یکی از دانشگاه های خصوصی برجسته مالزی است که در پتالینگ جایا، کوالالامپور واقع شده است.

4-چرا هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی مالزی گران است؟

از آنجایی که بودجه دانشگاه‌های خصوصی مالزی توسط دولت تأمین نمی‌شود، شهریه‌ این دانشگاه های معمولاً در مقایسه با دانشگاه های دولتی بالاتر است.

5-هزینه تحصیل در مالزی برای دانشجویان بین المللی چقدر است؟

هزینه تحصیل در دانشگاه های مالزی بسته به رشته و مقطع تحصیلی با هم متفاوت است. به طور مثال تحصیل در دانشگاه Universiti Teknologi Mara در مقطع کارشناسی ارشد از 515 یورو در سال شروع می شود. دانشگاه مالایا: کارشناسی ارشد از 626 یورو در سال شروع می شود. دانشگاه کوالالامپور: کارشناسی ارشد از 1038 یورو در سال شروع می شود. دانشگاه اوتارا مالزی (UUM): مقطع کارشناسی از 1166 یورو در سال شروع می شود. 

6-آیا تحصیل در دانشگاه های خصوصی مالزی برای دانشجویان بین المللی خوب است؟

بله، مالزی کشوری عالی برای تحصیل است. دانشجویان برای تحصیل در مالزی می‌توانند از امکانات با کیفیت بهره مند شده و مدارک تحصیلی خارجی از دانشگاه‌های استرالیا، بریتانیا و ایالات متحده با هزینه نسبتاً کمتری نسبت به تحصیل در این کشورها دریافت کنند.

پذیرش تضمینی دانشگاه های مالزی با مشاوره شریف

مشاوره شریف، از تجربیات قریب به 20 سال زندگی در مالزی می‌گوید. از جمله توانایی‌های منحصر‌ به فرد مشاوره شریف می‌توان به این موارد اشاره کرد:

 • دارا بودن جامع‌ترین بانک اطلاعاتی از بهترین دانشگاه‌ ها، آموزشگاه‌های زبان و مدارس بین‌المللی کشور مالزی‌‌
 • استفاده از با تجربه‌ترین مشاوران با اطلاعات به‌روز
 • شناخت بسیار دقیق از ساختار دانشگاه های مالزی و تمامی دانشکده‌های پارتنر آن
 • ارتباطات مستقیم با دانشکده‌ها، اساتید و کارکنان دانشگاه های مالزی 

مالزی تخصص ماست.

همین حالا تماس بگیرید۲۲۸۴0140 – ۰۲۱

منبع:

https://www.topuniversities.com/university-rankings/asia-university-rankings/south-eastern-asia/2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *