تماس فوری
پیام از طریق واتساپ
دانشگاه های دولتی یا خصوصی مالزی؟!!!

دانشگاه های دولتی یا خصوصی مالزی؟!!!

زمان مطالعه: 8 دقیقه
Rate this post

تحصیل در دانشگاه های دولتی یا خصوصی مالزی؟ مسئله این است! پروسه بعد از انتخاب تحصیل در مالزی، تصمیم گیری درباره نوع دانشگاه است. برخی معتقدند دانشگاه های دولتی مالزی، مقرون به صرفه‌تر از دانشگاه های خصوصی‌اند و بعضی‌ها به خاطر امکانات و تنوع رشته‌ها، تحصیل در دانشگاه های خصوصی را ترجیح می‌دهند. شما جزء هر کدام از این دو دسته که باشید، خواندن این مقاله دیدگاه‌تان را تغییر خواهد داد؛ چون مشاوره شریف در این نوشتار دانشگاه های خصوصی و دولتی مالزی را به چالش می‌کشاند تا خودتان به نتیجه قطعی برسید که تحصیل در دانشگاه دولتی بهتر است یا خصوصی؟

بین انتخاب دانشگاه دولتی و خصوصی مالزی گیر کردی؟

کلیک کنید

آشنایی با دانشگاه های دولتی و خصوصی در مالزی

در مالزی، دانشگاه های خصوصی و دولتی زیادی وجود دارد که برای ارائه آموزش عالی و پژوهشی با هم در حال رقابت هستند. دانشگاه های خصوصی با ارائه برنامه های تحصیلی جدید و نوآورانه و دانشگاه های دولتی با پیشینه تاریخی قوی، سعی در ارائه آموزش‌ عالی با اعتبار بالا و کیفیت مطلوب دارند. 

هزینه‌ تحصیل در مالزی نیز عاملی برای غربال دانشگاه های دولتی از خصوصی است. هر کدام از دانشگاه های خصوصی و دولتی در مالزی، مزایا و معایب خود را دارند. در ادامه دلایل تحصیل در این دو گروه دانشگاهی را با هم بخوانیم:  

6 دلیل برای تحصیل در دانشگاه خصوصی مالزی

مالزی کشوری غنی از فرهنگ‌ها و سنت‌های متنوع و گنجینه‌ای ارزشمند از دانشگاه ها و مراکز علمی و آموزشی است. شما می‌توانید در این کشور آموزش‌های دانشگاهی باکیفیت، متناسب با نیاز و آخرین فناوری‌های روز دنیا را در دانشگاه های خصوصی دریافت کنید، شما هم با این دلایل موافقید؟

 1. اعضای هیئت علمی این دانشگاه ها، همگی دارای مدارک تحصیلی عالی از دانشگاه های معتبر دنیا بوده و مهارت و تجربه بالایی دارند.  
 2. برنامه درسی دانشگاه های غیردولتی در مالزی، پاسخگوی نیازهای روز دانشجویان بوده و آنها را قادر می‌کند از میان طیف وسیعی از دوره‌های آموزشی روز دنیا؛ رشته مرتبط با علایق و اهداف خود را انتخاب کنند.
 3. رشته‌های تحصیلی ارائه شده در دانشگاه های خصوصی اعتبار بالایی داشته و از سوی آژانس صلاحیت مالزی (MQR) به رسمیت شناخته می‌شوند. 
 4. خوابگاه این دانشگاه ها، مجهز به امکانات پیشرفته، پر جنب و جوش و هیجان انگیز است.
 5. در این دانشگاه‌ها رشته‌ها تحصیلی بسیار جدید و نوآورانه ارائه می‌شود، به همین دلیل دانشجویان در این دانشگاه ها به آخرین دانش روز دنیا همراه با تکنولوژی‌های پیشرفته دسترسی دارند.
 6. فرصت آشنایی با افرادی از سراسر جهان و فرهنگ‌های مختلف با شرکت در فعالیت‌های فوق برنامه برای کشف علایق، مزیت دیگر تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی مالزی است.

10 دانشگاه خصوصی برتر مالزی

کلیک کنید

6 دلیل برای تحصیل در دانشگاه های دولتی مالزی

دانشگاه های دولتی مالزی در سراسر جهان پرطرفدار و محبوب هستند. نام 3 دانشگاه دولتی مالزی در میان 200 دانشگاه برتر دنیا می‌درخشد. شاید نیازی به ارائه دلیل و مدرک برای تحصیل در دانشگاه های دولتی مالزی نباشد، با این حال خواندن این چند خط شاید مسیر زندگی‌تان را برای تحصیل در مالزی به طور کلی تغییر دهد. 

 1. دانشگاه های دولتی مالزی در سطح جهان شناخته شده و به نام هستند، 3 دانشگاه دولتی صاحب رتبه های بالای جهانی هستند. 
 2. این مراکز علمی مالزی دارای خوابگاه های متنوع و فراوان هستند.
 3. دانشگاه های لوکال، عموماً  وسیع و بزرگ بوده و در مناطق استراتژیک مالزی واقع شده‌اند.
 4. تحصیل در دانشگاه های غیرخصوصی مالزی با هزینه کمی همراه است. 
 5. این دانشگاه ها معمولاً تمرکز بیشتری بر روی تحقیقات و پژوهش دارند، به همین دلیل دانشجویان در این دانشگاه ها فرصت بیشتری برای شرکت در پروژه ها و برنامه‌های تحقیقاتی دارند.
 6. مدارک این دسته از دانشگاه های مالزی از سوی آژانس صلاحیت مالزی (MQR) به رسمیت شناخته شده و در تمام دنیا معتبر است.

تفاوت دانشگاه های دولتی و خصوصی کشور مالزی

تفاوت دانشگاه های دولتی و خصوصی کشور مالزی

برای آن که بتوانید میان دانشگاه های مالزی دست به انتخاب بزنید، باید با تفاوت‌های این دو دسته مراکز آموزشی آشنا شوید. مشاوره شریف برایتان دانشگاه های دولتی و خصوصی مالزی را از چندین منظر به چالش کشیده و از تفاوت‌های این دو گروه برایتان می‌گوید:  

دانشگاه های دولتی و خصوصی مالزی مزایا و معایب خاص خود را دارند. در اینجا مهمترین نکاتی است که برای مقایسه تفاوت این دو دسته دانشگاه را برایتان لیست کرده ایم.
 1. شهریه دانشگاه های دولتی و خصوصی 
 2. دوره های تحصیلی ارائه شده در دانشگاه های مالزی
 3. رشته‌های ارائه شده در دانشگاه های دولتی و خصوصی
 4. مدرک اعطایی دانشگاه ها
 5. اعتبار مدرک دریافتی 
 6. امکانات و محیط دانشگاهی 
 7. خوابگاه دانشگاه های دولتی و خصوصی
 8. فرهنگ دانشجویی 
 9. زبان آموزشی دانشگاه‌ها در مالزی
 10. شیوه و روند پذیرش دانشگاه های خصوصی و دولتی مالزی
 11. بازار کار و وضعیت استخدام فارغ التصحیلان 

شهریه دانشگاه های دولتی و خصوصی مالزی

یکی از دلایل اصلی تفاوت دانشگاه های خصوصی و دولتی مالزی در هزینه‌های مالی است. اجازه دهید این ماجرا را از زاویه دیگری برایتان شرح دهیم:

بودجه دانشگاه های دولتی مالزی بیشتر از طریق دولت تأمین می‌شود ولی دانشگاه های خصوصی مالزی اغلب بودجه مالی را به شیوه های خاص و از طریق منابع خصوصی تأمین می‌کنند. برای همین دانشجویان ملی و بین المللی برای تحصیل در این دانشگاه ها نیازمند پرداخت هزینه هستند.

برخی تصور می‌کنند، تحصیل در دانشگاه های دولتی هیچ هزینه‌ای به دنبال ندارد، باید بدانید برای تحصیل در این دانشگاه ها هم باید شهریه بپردازید؛ ولی شهریه‌ دانشگاه های خصوصی در مقایسه با این دانشگاه ها بیشتر است. 

هزینه تحصیل در مالزی

کلیک کنید

راه های کاهش هزینه تحصیل دانشگاه های خصوصی 

 1. می‌توانید در دانشگاه های خصوصی مالزی با دریافت بورسیه تحصیلی تا حد چشمگیری هزینه تحصیل در مالزی را کاهش دهید.
 2. با احتساب این که دانشگاه های دولتی مالزی در هر سال 2 ترم داشته و دانشگاه های خصوصی اغلب 3 ترم تحصیلی دارند، با انتخاب دانشگاه های خصوصی می توانید سرعت تحصیل را بالا برده و طول دوران تحصیل کوتاه تری داشته باشید؛ به این ترتیب هزینه هایتان تا حد زیادی کاهش پیدا می‌کند.

تفاوت دوره‌‌های دانشگاه های مالزی

اگر می‌خواهید بدانید بین دانشگاه دولتی و خصوصی مالزی، کدام دانشگاه بهتر است؟ باید بدانید مقاطع تحصیلی دانشگاه های دولتی مالزی عمدتاً شامل مقاطع پایه، دیپلم، کارشناسی، ارشد و دکتری است. 

این در حال است که دانشگاه های خصوصی مالزی معمولاً دوره‌های اضافی ارائه می‌دهند. دوره‌های ارائه شده در دانشگاه های خصوصی علاوه بر ارائه مدرک تحصیلی کارشناسی تا کارشناسی ارشد و دکتری؛ شامل دوره‌های زبان انگلیسی، دوره‌های جامع و پیش نیاز تا ارائه گواهینامه های معتبر جهانی است. مانند دوره آشپزی کوردن بلو دانشگاه سان وی مالزی یا دوره حسابداری acca دانشگاه تیلورز!

خوب است بدانید دانشگاه های دولتی مالزی طیف بسیار گسترده‌ای از دوره‌ها و رشته‌های تحصیلی را ارائه می‌دهند؛ در حالی که دانشگاه های خصوصی مالزی دوره‌های پرطرفدار و کاربردی تری را ارائه می‌دهند. 

انتخاب رشته در دانشگاه های دولتی یا خصوصی مالزی

دانشگاه های دولتی مالزی در ارائه برخی رشته‌ها محدودیت یا ممنوعیت دارند و شما با انتخاب دانشگاه های دولتی مالزی، ممکن است مقطع یا رشته تحصیلی مورد نظرتان را پیدا نکنید!

در حالی که با انتخاب تحصیل در دانشگاه های خصوصی، می‌توانید مطمئن باشید که رشته تحصیلی مورد نظر خود را خواهید یافت.

پردرآمدترین و بهترین رشته های تحصیلی مالزی

کلیک کنید

تفاوت مدرک دانشگاه خصوصی و دولتی 

اگر انتخاب شما تحصیل در دانشگاه های دولتی مالزی باشد باید به مدرک دانشگاهی مانند لیسانس، فوق لیسانس یا دکتری رضایت دهید؛ در حالی که تکه های پازل دانشگاه های خصوصی برایتان طور دیگری چیده شده است. شما می‌توانید با تحصیل در دانشگاه های خصوصی مانند تیلورز، سان وی و حتی پردیس‌های دانشگاه های خارجی مالزی، دو مدرک همزمان بگیرید! یکی از دانشگاه مالزی و دیگری از دانشگاه خارج از کشور.

دانشگاه Sunway با همکاری دانشگاه Le Cordon Bleu فرانسه به دانشجویان دو مدرک لیسانس مدیریت آشپزی می‌دهد.

امکان انتقال به دانشگاه های دنیا با تحصیل در دانشگاه ها و پردیس‎های خصوصی

شانس دیگری که با انتخاب دانشگاه های خصوصی در مالزی خواهید داشت، امکان انتقال به دانشگاه های پارنتر در کشورهای استرالیا، انگلیس و ایالات متحده است. شما می‌توانید تحصیل خود را در مالزی شروع کنید، پس از گذراندن چند ترم، برای تکمیل تحصیلات خود به خارج از مالزی بروید.

در برنامه 1+2 شما می‌توانید تحصیل‌تان را یک سال را در داخل مالزی شروع کرده و دو سال بعدی را در خارج از این کشور تکمیل کنید و در پایان، مدرک دانشگاه مبدأ در خارج از کشور را دریافت کنید. 

اعتبار مدرک دریافتی دانشگاه های مالزی 

اعتبار مدرک دریافتی دانشگاه های مالزی 

مرجع اعتبار سنجی MQA در مالزی تعیین می‌کند دوره‌ای که در حال تحصیل در آن هستید، اعتبار و ارزش کافی را دارد یا خیر؟ بهتر است قبل از هر تصمیمی در جریان باشید که برخی دانشگاه های خصوصی و دولتی در مالزی هستند که دوره‌های ارائه شده در آن از سوی MQA به رسمیت شناخته نمی‌شوند!

خیلی غم انگیز است که بعد از چند سال تحصیل در رشته‌ای خاص، در نهایت بفهمید که خانه‌ای که ساخته‌اید از پای بست ویرانه بوده و سرپناهی برای شما نخواهد بود. پس اولین کاری که پس از اخذ پذیرش از دانشگاه های مالزی می‌کنید استعلام وضعیت رشته و مدرک منتخب شما از آژانس صلاحیت مالزی (MQA) است! این کار پروسه ساده‌ای دارد، فقط نیاز به یک تماس ساده با کارشناسان مشاوره شریف دارید تا بفهمید دانشگاه، رشته یا دوره انتخابی شما از سوی MQA معتبر است یا خیر. 

بیشتر رشته‌های دانشگاه های دولتی و خصوصی مالزی توسط MQA به رسمیت شناخته می‌شوند

امکانات و محیط دانشگاه های دولتی و خصوصی

اجازه دهید بدون هیچ گونه قضاوت و پیش داوری ویژگی ها و امکانات دانشگاه های دولتی و خصوصی مالزی را برایتان به تصویر بکشیم:

 • دانشگاه‌های دولتی مالزی معمولا بزرگ، وسیع مجهز هستند.
 • این دانشگاه‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که تعداد زیادی دانشجو را در خود جای داده و هر ساله دوره‌های متنوعی به دانشجویان ارائه می‌دهند.
 • دانشگاه های تحت حمایت دولت غالباً دارای امکانات رفاهی مانند استخرها، سالن های ورزشی، و کتابخانه‌ها و مراکز تحقیقاتی عظیم، منابع مرجع و مجلات هستند؛ اما بیشتر این مراکز قدیمی و اصیل هستند.
 • در حالی که دانشگاه های خصوصی مالزی جدیدتر و به روزتر هستند؛
 • محیط آموزشی جدید، متنوع و همراه با منابع و تجهیزات به روز دارند
 • دارای امکانات ورزشی، کتابخانه‌های غنی و غیره هستند.
واقعیت جالب: دانشگاه پوترا مالزی (UPM) دارای بزرگترین پردیس در مالزی با 1245.056 هکتار است!

خوابگاه دانشگاهی در مالزی

علیرغم وسعت دانشگاه های دولتی مالزی، مکان‌های اقامتی یا خوابگاه این دسته از دانشگاه ها، دارای محدودیت بوده و تجهیزات پیشرفته‌ای برای اسکان دانشجویان ندارند.

در مقابل دانشگاه‌های خصوصی مالزی ممکن است پردیس‌های کوچک‌تری داشته باشند، اما به دانشجویان خود اقامتگاه‌های شیک و راحت با امکانات پیشرفته تر و تجهیزات بیشتر ارائه می‌دهند که برتر از دانشگاه‌های دولتی است. 

تجهیزات و امکاناتی که در دانشگاه های خصوصی مالزی دیده می‌شود، همگام با آخرین و بهترین فناوری مهندسی دنیا است. خوابگاه‌های دانشجویی خصوصی مجهز به امکانات رفاهی متعدد است؛ آپارتمان‌های دنج در مناطق تجاری که شرایط مطلوبی برای زندگی در یک محیط امن و سرسبز برای دانشجویان فراهم کرده است. 

تفاوت فرهنگ دانشجویی

فرهنگ دانشجوی در دانشگاه های دولتی و خصوصی مالزی با یکدیگر متفاوت است. حتی در دو دانشگاه خصوصی نیز سنت‌های متفاوتی در جریان است. می‌دانید چرا؟

از آنجا که دانشگاه های دولتی مالزی تمایل به پذیرش بیشتر افراد محلی و بومی دارند، و دانشجویان دانشگاه های دولتی اکثراً مالزیایی هستند، بنابراین در این دانشگاه ها باید انتظار رویایی با فرهنگ آسیایی مالزیایی را داشته باشید.

بیشتر دانشجویان دانشگاه های خصوصی مالزی اینترنشنال و بین المللی بوده و درصد کمتری از دانشجویان بومی و لوکال هستند. ترکیب جمعیتی دانشجویان این دانشگاه ها متنوع‌ و از سراسر دنیا است و برای همین با تحصیل در این دانشگاه ها با فرهنگی جهانی روبرو خواهید شد. جایی که دانشجویان می‌توانند با دانشجویان بین‌المللی از فرهنگ‌ها، تجربیات و پیشینه‌های مختلف تعامل داشته باشند و چیزهای زیادی یاد بگیرند.

زبان آموزشی دانشگاه های دولتی و خصوصی مالزی

زبان آموزشی دانشگاه های دولتی مخصوصا در مقطع کارشناسی به خاطر تعداد بالای دانشجویان بومی مالایی بوده و کمتر از زبان انگلیسی استفاده می‌شود. ماجرا در دانشگاه های خصوصی کاملاً برعکس است؛ چون بیشتر دانشجویان این دانشگاه ها اینترنشال و بین المللی هستند زبان رسمی آموزش انگلیسی بوده و با تحصیل در این مراکز علمی مالزی تسلط بیشتری به زبان انگلیسی پیدا خواهید کرد؛ ضمن آن که نیاز به یادگیری هیچ زبان دیگری از جمله زبان بومی کشور مالزی یا مالایی نخواهید داشت!

روند پذیرش و ثبت نام دانشگاه دولتی و خصوصی

یکی از دلایل اصلی که دانشجویان تحصیل در دانشگاه های خصوصی را به دانشگاه های دولتی ترجیح می‌دهند، شیوه پذیرش و نحوه ثبت نام برای ورود به دانشگاه است. روند پذیرش دانشگاه های دولتی پروسه سخت و پیچیده‌ای دارد و تطبیق نمرات کار چندان ساده‌ای نیست. از سوی دیگر رقابت بر سر اخذ پذیرش از این دانشگاه ها سخت و دشوار است.

در حالی که پذیرش دانشگاه های خصوصی مالزی، فرآینده ساده‌تری داشته و با رقابت کمتری همراه است و در صورت داشتن شرایط لازم به راحتی می‌توانید از دانشگاه پذیرش گرفته و تحصیل در مالزی را آغاز کنید. 

بازار کار و استخدام فارغ التحصیلان 

یکی دیگر از تصورات رایج مردم و دانشجویان این است که اگر از یک دانشگاه دولتی فارغ التحصیل شوند، برای کسب جایگاه شغلی ممتاز مشکلی نخواهند داشت، باید بدانید این یک باور غلط است، ممکن است نام دانشگاه در رزومه شما مؤثر باشد، اما آنچه تعیین کننده وضعیت شغلی شما است؛ مصاحبه کاری و نشان دادن میزان مهارت است. در واقع همه چیز به خودتان بستگی دارد که تا چه اندازه قابلیت‌هایتان را به کارفرما نشان دهید.

ناگفته نماند با تحصیل در دانشگاه های خصوصی مالزی و قرار گیری در محیطی اینترنشنال در کنار دانشجویان بین المللی، افق دید گسترده‌تری نسبت به آدم‌های اطراف‌تان پیدا خواهید کرد، علی الخصوص وقتی از فرصت انتقال اعتبار استفاده کنید و برای ادامه تحصیل به دانشگاه های پارنتر در سایر نقاط دنیا منتقل شوید! در این صورت است که تجارب جدید زیادی در کوله بارتان خواهید داشت و با آمادگی بیشتری به بازار کار وارد خواهید شد. 

از آنجا که اکثر دانشجویان دانشگاه های خصوصی مالزی مشکلی برای مکالمه و صحبت روان به زبان انگلیسی ندارند، برای همین در محیط‌های اینترنشنال شانس اشتغال بیشتری خواهند داشت، به طور مثال، دانشگاه تیلورز مالزی به تنهایی دارای نرخ اشتغال فارغ التحصیلان 99.1٪ است.

بهترین و پولسازترین مشاغل مالزی

کلیک کنید

شبکه فارغ التحصیلان دانشگاه های مالزی

شبکه های فارغ التحصیلان دانشگاه های خصوصی مالزی بسیار قوی هستند. شما پس از تحصیل در دانشگاه های خصوصی مالزی جزئی از شبکه قدرتمند ارتباطی آنها خواهید شد و می‌توانید با فارغ التحصیلان سایر دانشگاه ها در ارتباط باشید. در واقع، شبکه فارغ التحصیلان می‌تواند منبع اطلاعات و پشتیبانی ارزشمندی برای دانشجویان فعلی از نظر اهداف شخصی و حرفه‌ای باشد.

فارغ التحصیلان دانشگاه های خصوصی با حفظ ارتباط با دانشگاه خود می توانند به ارتقای دید دانشگاه و حمایت از دانشجویان برای یافتن شغل پس از تحصیل کمک کنند. از آنجایی که دانشگاه های خصوصی در مالزی دارای شبکه های قوی فارغ التحصیلان هستند، بهتر است در یکی از دانشگاه های خصوصی برتر مالزی پذیرش بگیرید.

بهترین دانشگاه مالزی برای دانشجویان ایرانی 

باید بدانید دانشگاه های دولتی مالزی بهترین گزینه برای تحصیل دانشجویان ایرانی در مقاطع تکمیلی کارشناسی ارشد و مخصوصا دکتری هستند.

در حالی که برای اخذ مدرک کارشناسی یا لیسانس، دانشگاه های خصوصی انتخاب مناسب‌تری هستند! چون بیشتر دانشجویان مقطع کارشناسی دانشگاه های لوکال یا دولتی، بومی بوده و زبان رایج در این دانشگاه ها نیز مالایی است؛ در این صورت برقراری ارتباط دانشجویان با اساتید و سایرین سخت‌تر خواهد بود. این مشکل برای دانشجویان مراکز خصوصی مالزی وجود ندارد. 

سوالات متداول 

1- برترین دانشگاه های مالزی خصوصی و دولتی کدامند؟

برترین دانشگاه های خصوصی مالزی عبارتند از دانشگاه تیلورز، دانشگاه sunway، دانشگاه apu و غیره. بهترین دانشگاه های دولتی مالزی نیز دانشگاه um، دانشگاه upm و دانشگاه ukm مالزی هستند. 

2- شرایط پذیرش دانشگاه های برتر مالزی چیست؟

شرایط پذیرش بسته به دانشگاه متفاوت است، اما به طور کلی برای اپلای دانشگاه های مالزی باید معدل خوبی داشته باشید، برخی از دانشگاه ها ممکن است به آزمون های آیلتس یا سایر آزمون های زبان انگلیسی نیز نیاز داشته باشند.

3- کدام دانشگاه دولتی یا خصوصی مالزی بیشترین دانشجویان بین المللی را دارد؟

دانشگاه خصوصی تیلورز مالزی بیشترین دانشجوی بین المللی را دارد.

4- آیا دانشگاه های دولتی و خصوصی مالزی برای تحصیل دانشجویان بین المللی خوب است؟

طبق گزارش یونسکو، مالزی یازدهمین مقصد محبوب در سراسر جهان برای دانشجویان بین المللی و در میان بالاترین مقصد در آسیا است. دولت مالزی در سال های اخیر سرمایه گذاری زیادی در آموزش عالی انجام داده است. ابتکارات مختلف منجر به تسهیلات درجه یک، تحقیقات پیشرفته و برنامه های مدرک بین المللی شناخته شده شد.

5- آیا دانشجویان بین المللی می توانند در حین تحصیل در دانشگاه های دولتی و خصوصی مالزی کار کنند؟

دانشجویان بین المللی در طول تحصیل با محدودیت هایی، اجازه کار در مالزی را دارند. آنها می توانند تا 20 ساعت در هفته کار کنند، اما فقط در تعطیلات ترم و تعطیلات که هفت روز طول می کشد. مشاغل رایج برای دانش آموزان شامل کار در رستوران ها، هتل ها، کیوسک های بنزین و مینی مارکت ها است. آنها مجاز به کار به عنوان صندوقدار، خواننده، ماساژور، نوازنده و مسئول روابط با مهمان نیستند. 

تحصیل تضمینی در مالزی با مشاوره شریف

اگر برای تحصیل در کشور آسیایی مالزی هیچ چشم اندازی ندارید، نگران نباشید مشاوره شریف تجربه 20 سال زندگی در مالزی را با شما به اشتراک می‌گذارد. 

ما در مالزی چیزهای زیادی را آزموده و تجربه کرده‌ایم و حاصل این تجربیات را در اختیار شما می‌گذاریم. اگر قصد دریافت این خدمات در مالزی را دارید با ما در تماس باشید:

 • اخذ ویزای مالزی برای تحصیل 
 • اخذ ویزا برای اقامت در مالزی
 • تمدید ویزا
 • تهیه خوابگاه و محل اقامت
  همین حالا تماس بگیرید۲۲۸۴۰۱۴۰ – ۰۲۱

منبع:

Top Private Universities in Malaysia for International Students – Career Paths

https://afterschool.my/find-university-in-malaysia/public-universities-vs-private-universities-one-better

golearn.com.my/blog/public-vs-private-universities

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *