تماس مستقیم
تماس واتساپ
منو

بستن

مشاوره شریف - مالزی تخصص ماست
مشاوره شریف پلی بسوی تحصیل و زندگی در مالزی کلیک کنید
اطلاعیه: با توجه به سوءاستفاده از نام شریف در بسیاری از سایت ها دقت کنید که sharifstudy.com تنها سایت رسمی مشاوره شریف می باشد.
آشنایی با مالزی

کشور مالزی | دانستنی هایی درباره مالزی!

4.9/5 - (242 امتیاز)

برای آشنایی با مالزی تنها خواندن این مقاله کافی نیست، باید خودتان شال و کلاه کنید و از نزدیک شاهد هنرنمایی خالق طبیعت بر دفتر رؤیایی‌ کشور مالزی باشید. جنگل‌های سرسبز، باران‌های دل‌انگیز، ساختمان‌های لاکچری، امکانات پیشرفته با جزایری حیرت‌انگیز! پس از آشنایی با مالزی نگاه‌تان به دنیا تغییر خواهد کرد و مالزی جزو کشورهای محبوب‌تان خواهد شد. شهرهای دیدنی مالزی با جاذبه های گردشگری بی‌نظیر و آغوش باز پذیرای شما هستند، پس هر چه زودتر برای اقامت یا تحصیل در این کشور اقدام کنید!

دلت می‌خواد به مالزی مهاجرت کنی

اینجا رو کلیک کن

video
play-rounded-fill

اطلاعات کلی درباره کشور مالزی (malaysia)

پرچم کشور مالزی
رئیس دولت نخست وزیر: اسماعیل صبری یعقوب 
پایتخت کوالالامپور
جمعیت مالزی در سال 2022 33,800,000
مرکز اداری پوتراجایا
نرخ تبادل ارز مالزی به دلار 1 دلار= 4.4 رینگیت مالزی 
پادشاه حاکم عالی: سلطان عبدالله پاهنگ 
نوع حکومت سلطنتی فدرالی با دو مجلس قانونگذاری
زبان رسمی مالایی
مساحت کل (کیلومتر مربع) 330,241
واحد پول رینگیت
نسبت جمعیت شهری و روستایی 76% شهری و 24% روستایی
تراکم جمعیت در کیلومتر مربع 99.3 نفر
امید به زندگی  مردان: 72.6 سال، زنان: 77.6 سال

آشنایی با مالزی، جایی شبیه هیچ جا 

مالزی نمونه‌ای از یک کشور پیشرفته، مدرن، در حال توسعه و جزو ثروتمندترین کشورهای جنوب شرقی آسیا است. سرزمینی آمیخته از فرهنگ‌های مختلف، قومیت‌های گوناگون و انسان‌های متمدنی که زیر پرچم کشو مالزی در صلح و آرامش و صفا زندگی می‌کنند.

کشور مالزی جایی شبیه هیچ جا نیست! مالزی سرزمین تضادها است! ترکیبی التقاطی از معماری استعماری، پارک‌ها و سواحل خیره‌کننده، برج های مرتفع، و منظره‌ای بی‌نظیر پوشیده از مزارع چای! از مرتفع ترین آسمان خراش های مالزی و برج های دوقلوی پتروناس گرفته تا تنوع فرهنگی، قومیتی و مذهبی در این کشور است که این نقطه از کره زمین را تبدیل به مکانی خاص و منحصر به فرد کرده است. 

به اذعان بسیاری از کسانی که این کشور را دیده‌ و زندگی در مالزی را تجربه کرده‌اند، استاندارد زندگی و سطح رفاه در کشور مالزی از بسیای از کشورهای اروپایی بالاتر است.

7 دلیل برای اثبات مدرن بودن کشور مالزی

هر چند کشور مالزی در قاره آسیا واقع شده است، ولی باید بدانید در بسیاری جهات از کشورهای اروپایی بسیار بهتر است. دلایل زیادی برای اثبات این گفته‌ داریم:

 1. کشور مالزی در 50 سال گذشته سرمایه گذاری زیادی برای توسعه و پیشرفت خود داشته و بسیاری از کسانی که برای بازدید از جاذبه های گردشگری مالزی به این کشور وارد شده‌اند، به این شاهد رشد و توسعه آن هستند. 
 2. در پایتخت مالزی کوالالامپور، مرتفع ترین آسمان خراش های دنیا را می‌بینید که با جدیدترین تکنولوژی و معماری روز دنیا ساخته شده است. 
 3. سیستم حمل و نقل ریلی، هوایی و جاده‌ای مالزی بسیار مدرن و پیشرفته است.
 4. در کشور مالزی مراکز خرید مجللی وجود دارد که نظیر برخی از آنها را در هیچ جای دنیا پیدا نمی‌کنید.
 5. زیرساخت‌های جاده‌ای و بزرگراه‌هایی که در این کشور پیشرفته می‌بینید، مایه حیرت و شگفتی‌تان خواهد شد.
 6. در جاده‌های کشور مالزی ماشین‌های گران قیمت بی‌شماری می‌بینید که در خدمت مردم است.
 7. کشور مالزی قطب برتر تحصیلی دنیا است و مفتخر به میزبانی 11 هزار دانشجو از سراسر دنیا است.

حالا دیگر خودتان کلاهتان را قاضی کنید و بگویید کدام یکی از صحنه‌ها را در کشورهای در حال توسعه یا جهان سوم دیده‌اید؟  

تاریخ کشور مالزی + روز استقلال مالزی 

تاریخ کشور مالزی

و اما ماجرای این سرزمین زیبا از کجا شروع شد؟ تاریخ کشور مالزی به قبل از میلاد مسیح باز می‌گردد. تقریباً از 40 هزار سال پیش انسان‌هایی در غارهای این منطقه زندگی می‌کردند؛ غارهایی در ساراواک مالزی که ساکنانش چینی و مغولی بودند! 

ملاکا نیز در قرن پانزدهم توسط پارامسوارا شاهزاده سوماترایی بنیان‌گذاری شد؛ طولی نکشید که پرتغالی‌ها این منطقه را تحت تصرف خود درآوردند. ملاکا رویدادهای متعددی را پشت سر گذاشت و سرانجام در قرن نوزدهم به انگلیسی‌ها واگذار شد. 

با بررسی تاریخ کشور مالزی، متوجه می‌شوید که در سال 1946 پس از جنگ جهانی دوم این کشور با تشکیل اتحادیه ملی مالایا، علیه استعمار انگلستان مبارزات گسترده‌ای را آغاز کرد. از آنجا که عمر ظلم ناپایدار است، مناطقی مانند صباح، ساراواک، سنگاپور و مالزی متحد شدند و کشور مالزی در سال 1957 برای اولین بار رنگ استقلال را به خود دید و با پیوستن کشور سنگاپور و ایالات ساراواک و صباح در جزیره بورنئو به فدراسیون مالایا تبدیل شد.

 مطابق آنچه در تاریخ کشور مالزي ثبت شده تا سال 1957 و پيش از استقلال خود و تا زمانی که تحت استعمار کشور انگلستان بود، اتحاديه مالايا ناميده می‌شد. تنكو عبدالرحمن كه مردم مالزي به او لقب ‘گاندي’ مالزي داده‌اند، رهبری استقلال اين كشور را برعهده داشت.

31 اوت روز استقلال مالزی از انگلستان، روز ملی مالزی نامگذاری شده است. مردم در روز استقلال مالزی در تمام اماکن عمومی، منازل و حتی خودروهای خود پرچم مالزی را نصب می‌کنند و روز استقلال مالزی را جشن می‌گیرند. جشن‌های روز استقلال کشور مالزی از 31 اوت با اجتماع مردم و برافراشتن پرچم کشور مالزی شروع شده و تا چند روز ادامه دارد. 
از آن تاریخ و پس از مستقل شدن کشور مالزی حکومت و سیاست مالزی گام‌های بلندی برای رشد و توسعه این کشور برداشته و دنیا در چند سال اخیر شاهد رشد چشمگیر، علی الخصوص در زمینه تحصیل در مالزی بوده است.

امروزه کشور مالزی با چنان شتاب صعودی در مسیر پیشرفت در حرکت است که حتی برخی از کشورهای اروپایی هم به گرد پایش نمی‌رسند. کشور مالزی به سوی فرداهای روشن می‌تازد؛ تا محیطی ایده‌آل برای زندگی دوستدارانش فراهم کند.

روش های مهاجرت به مالزی

کلیک کنید

مالزی در کدام قاره است؟

اگر می‌خواهید از موقعیت جغرافیایی مالزی بیشتر بدانید، بد نیست نگاهی به نقشه این کشور بیندازید تا آن را در شمال خط استوا و در قاره آسیا پیدا کنید.

همان طور که می‌دانید کشور مالزی در جنوب شرقی قاره آسیا جاخوش کرده و دریای چین نیز مثل صدفی، مروارید مالزی را در آغوش گرفته است. به لطف دریای چین، این سرزمین به دو قسمت تقسیم شده است. این دو منطقه غیر پیوسته مالزی در قاره آسیا شامل:

 1. شبه جزیره مالزی (Semenanjung Malaysia) که مالزی غربی نامیده می‌شود. 
 2. مالزی شرقی یا بورنئو که در جزیره بورنئو واقع شده است.

همسایگان مالزی

همسایگان کشور مالزی سنگاپور، تایلند و اندونزی هستند. مرزهای مشترک همسایگان مالزی به این شرح است:

 • جزیره بزرگ بورنئو با برونئی مالزی همسایه کشور اندونزی است که مرز خشکی و دریایی مشترکی با هم دارند. 
 • کشور مالزی از شمال با فیلیپین همسایه بوده و مرز دریایی دارد.
 • کشور تایلند از همسایگان مالزی است که با این کشور مرز خشکی و دریایی دارد.
 • سنگاپور ویتنام و اندونزی از همسایگان مالزی هستند که با این کشور مرز دریایی دارند.

کشور مالزی روی نقشه جهان

اگر دنبال کشور مالزی روی نقشه جهان هستید، جزایری در بخش جنوب شرقی قاره آسیا می‌بینید که به اسم کشور مالزی، برایتان خودنمایی می‌کنند.

با مشاهده کشور مالزی روی نقشه جهان متوجه نزدیکی آن به خط استوا می‌شوید. اگر موقعیت جغرافیایی دقیق‌ مالزی روی نقشه جهان را بخواهید، باید بدانید این کشور دقیقاً در شمال خط استوا قرار دارد. پس داشتن انتظار آب و هوایی مطلوب، جنگل‌های انبوه و زیبا، میوه‌ها و خوراکی‌های کم‌یاب استوایی از مالزی چندان بیجا نیست!

واقعیت هم همین است، موقعیت جغرافیایی مالزی باعث ایجاد جاذبه‌های گردشگری، طبیعی و تاریخی زیادی در این کشور شده، طوری که سالانه افراد زیادی با اخذ ویزای توریستی مالزی، برای بازدید از جاهای دیدنی مالزی راهی این کشور می‌شوند.

ویزای سوشیال دو ماهه مالزی

کلیک کنید

آشنایی با شهرهای مهم و توریستی  malaysia

شهرهای مالزی هر کدام از دیگری زیباتر و جذاب‌تر برای توریست ها رخ می‌نمایند. درست مثل گلستانی که هر کدام از گل‌هایش عطر و بوی متفاوت و خاصی دارند. در کشور مالزی همه چیز برای تفریح، گردش و گذران اوقاتی مفرح برایتان فراهم است، اگر دلتان سواحل شنی می‌خواهد، در میان شهرهای مالزی، شهر توریستی پنانگ مالزی بهترین مقصد برای شما است.

پایتخت مالزی کوالالامپور، بهترین شهر توریستی مالزی برای تحصیل و زندگی است، مرتفع ترین آسمان خراش های مالزی هم در این شهر قد علم کرده‌اند. مشاوره شریف در مقاله آشنایی با شهرهای مالزی، بهترین شهرها برای تحصیل، زندگی و اقامت را به شما معرفی کرده است. از جمله شهرهای توریستی مالزی می‌توان به این موارد اشاره کرد:

شهرهای مهم مالزی نام  ایالت
 سوبنگ جایا  Subang-nigh  سلانگور 
کوالالامپور   Kuala Lumpur کوالالامپور
کلانگ  Sultan-klang سلانگور
 جوهور بهرو  Johorbahrub  جوهور 
 آمپانگ   Ampang سلانگور 
ایپوه  Ipoh  پراک 
 شاه عالم   Shah Alam سلانگور 
کوچینگ Kuching ساراواک 
کوتا کینابالو Kota Kinabalu صباح
 پتالینگ جایا  Kota Darul Ehsan سلانگور 

رمزگشایی پرچم کشور مالزی

پرچم کشور مالزی

پرچم هر کشور نمادی از آداب و رسوم، سبک و خلق و خوی مردم آن کشور است. پرچم کشور مالزی اولین بار در ۱۶ سپتامبر ۱۹۶۳ به رسمیت شناخته شد. پرچم مالزی دارای ۱۴ راه قرمز و سفید دارد که یک هلال و ستاره با ۱۴ پر  در دل آن نشسته است. خطوط و نقوش پرچم کشور مالزی این‌طور ارزیابی می‌شود:

 • ۱۴ خط قرمزی که در عرض پرچم مالزی دیده می‌شود، نشان دهنده سرزمین‌های فدرال است.
 • ۱۴ نقطه ستاره نشان دهنده وحدت بین سرزمین‌های فدرال است.
 • هلال ماه زرد رنگ پرچم مالزی نماد دین اسلام مردم این کشور است.
 • رنگ آبی پرچم مالزی نشان اعضای وابسته به کشور انگلستان است.
 • رنگ‌های سفید و قرمز از رنگ‌های سنتی مورد استفاده مردم جنوب شرق آسیا است.
 • رنگ زرد پرچم کشور مالزی به معنای حکومت پادشاهی این کشور است.

مساحت مالزی + مسافت دو ایالت  malaysia

اگر جویای مساحت کشور مالزی هستید، باید بدانید این کشور با وسعت 330,434 کیلومتر مربع در جنوب شرقی آسیا، سال‌ها است که مقتدر و استوار ایستاده است.

از حدود 330 هزار کیلومتر مساحت مالزی 0.3 آن از آب تشکیل شده است. علاوه بر این، کل مساحت کشور مالزی هم توسط آب‌های دریای چین احاطه شده است. 

همان طور که می‌دانید، به لطف هم جواری با دریای چین، مساحت کشور مالزی به دو قسمت شرقی و غربی تقسیم شده است و مسافت میان 2 بخش مالزی۶۴۰ کیلومتر است. 

 1. بخش غربی کشور مالزی با 11 استان ادامه خاک مالزی به طرف جنوب بوده و به شبه جزیره مالزی معروف است.
 2. بخش شرقی کشور مالزی که شامل 2 استان ساراواک و صباح است در قسمت جنوبی جزیره برونئو واقع شده است.

جمعیت مالزی 2022

مطابق آمار جهانی، جمعیت کشور مالزی در سال 2022 حدود 33/78 میلیون نفر اعلام شده است. می‌دانید سهم جمعیت مالزی از کل جهان چند درصد است؟

سهم جمعیت مالزی معادل 0.42% از جمعیت کره زمین است.

جایگاه کشور مالزی در جهان از نظر جمعیتی رتبه 45 است. 78.4% از جمعیت مالزی ساکن شهرها هستند و متوسط سن مردم این کشور 30.3 سال اعلام شده است. سلانگور عنوان پرجمعیت‌ترین شهر این کشور را به دوش می‌کشد.

تراکم جمعیتی مالزی

مردم این کشور به طور نابرابر بین شبه جزیره و شرق پخش شده‌اند، بیشتر مردم در شبه جزیره مالزی زندگی می‌کنند. بخش عمده ای از جمعیت مراکز شهری در این شبه جزیره از قومیت‌های چینی و مالایی هستند و هندی‌ها و پاکستانی‌ها هم اقلیت کوچک اما برجسته‌ای از جمعیت را تشکیل می‌دهند. در برخی مناطق، اندونزیایی هم جزو اکثریت قریب به اتفاق جمعیت شهری را تشکیل می‌دهند. از نظر تراکم جمعیتی وضعیت مالزی را این طور ارزیابی می‌کنند:

 • بخش کمتری از مردم در دلتای رودخانه کلانتان و ترنگانو در شمال شرقی زندگی می‌کنند، که آن‌ها هم بیشتر در امتداد سواحل و رودخانه‌ها متمرکز هستند.
 • جالب است بدانید ارتفاعات داخلی و قسمت‌های شرقی مالزی جمعیت کمتری دارد.
 • در ساراواک تراکم مردم در جنوب غربی منطقه آن را به مهم‌ترین منطقه در شرق مالزی تبدیل کرده است.
 • در صباح بیشتر جمعیت در سواحل متمرکز هستند.
 

مدارک مورد نیاز برای اقامت کشور مالزی

کلیک کنید

شهر کوالالامپور پایتخت و قلب تپنده مالزی

آشنایی با کوالالامپور پایتخت و قلب تپنده مالزی

پایتخت مالزی، شهر کوالالامپور از بزرگ‌ترین، زیباترین و جذاب‌ترین شهرهای توریستی مالزی برای تحصیل و اقامت است. بهتر است بدانید، نام پایتخت مالزی، کوالالامپور در فهرست 10 شهر پربازدید جهان قرار دارد.

آنچه بیشتر از همه در شهر کوالالامپور خودنمایی می‌کند، ترکیبی از معماری استعماری، مدرن، آسیایی و مالایی است که ظاهری منحصربه‌فرد و خیره کننده به آن داده است. شهر کوالالامپور مالزی، بهترین مقصد خرید در آسیای جنوب شرقی است که 70 مرکز خرید به اضافه بازارهای غول پیکر مرکزی، بازار سرپوشیده و غیره در آن می‌بینید.

جالب است بدانید شهر کوالالامپور مالزی در سال 1972 میلادی به عنوان پایتخت این کشور به دنیا معرفی شد. مساحت شهر کوالالامپور مالزی، حدود 243 کیلومتر مربع است. در این وسعت و مساحت کوالالامپور حدود 1.89 میلیون نفر زندگی می‌کنند.

شهر کوالالامپور مالزی در محل تلاقی دو رودخانه کلانگ و گومبک واقع شده و از سواحل دریا 35 کیلومتر فاصله دارد. این شهر در سلانگور و غرب شبه جزیره مرکزی مالزی واقع شده و جزو سرزمین‌های فدرال به شمار می‌رود.

از جذابیت‌های شهر کوالالامپور مالزی، آسمان‌خراش‌های بسیار مدرنی است که در کنار ساختمان‌های قدیمی، قد علم کرده و تضاد شگفت‌انگیزی میان سنت و مدرنیته به وجود آورده است.

14 روز زمانی که با اخذ ویزای توریستی مالزی برای بازدید از جاهای دیدنی کوالالامپور در اختیار دارید، فرصت خوبی برای گشت و گذار در این شهر مهم مالزی است. 

جذابیت‌های شهر کوالالامپور

جاذبه‌های معماری و تاریخی که در شهر کوالالامپور مالزی بیشتر از بقیه جاها جلب توجه می‌کند شامل:

مالزی کشوری با دو پایتخت!!!

آیا می‌دانستید malaysia کشوری با دو پایتخت است؟ از آنجا که مالزی کشور شگفتی‌ها است، پایتخت این کشور نیز جزو عجایب آن است. شما در کشور مالزی دو پایتخت می‌بینید.

 1. اگر به دنبال گردش و تفریح و خرید در این کشور هستید مقصد شما شهر کوالالامپور، پایتخت گردشگری و معماری مالزی است. شهر کوالالامپور خانه مجلس، محل اقامت رسمی پادشاه، مرکز اقتصادی، حمل و نقل، فرهنگی و غیره در مالزی است. کوالالامپور در بخش غربی شبه جزیره و حدود 25 مایل (40 کیلومتر) از ساحل واقع شده است.
 2. اگر به قصد تجارت و بیزنس وارد این سرزمین شده‌اید، باید بدانید شهر پوتراجایا پایتخت اداری مالزی است که بسیاری از مراکز اداری و نهادهای دولتی و وزارتخانه‌های کشور در این شهر واقع شده است. پوتراجایا، پایتخت اداری مالزی در 16 مایلی یا 25 کیلومتری جنوب کوالالامپور واقع شده است.

قومیت‌ های مختلف malaysia

 در میان مردم مالزی، پیچیدگی قومی، زبانی، فرهنگی و مذهبی زیادی می‌بینید. دلیل اصلی تنوع و وجود قومیت‌های مختلف مردم مالزی، ورود مهاجران از چین و جنوب آسیا در دوره استعمار بریتانیا بود.

به اهالی بومی این کشور، بومی پوترا و جمعیت مهاجر را غیر بومی پوترا می‌گویند. در بین قومیت‌های مختلف مردم مالزی، بومی غیر پوترا شامل این دسته اقوام می‌شود:

 1. چینی‌ها، به افراد چینی تبار بدون توجه به کشور محل تولد یا شهروندی آنها گفته می‌شود.
 2. هندی ها، منظور از هندی‌ها افرادی از شبه قاره هند مانند هندی‌ها، پاکستانی‌ها، بنگلادشی‌ها و سریلانکاهایی هستند. 

فرهنگ و آداب رسوم مردم مالزی

مردم مالزی مثل همه شرقی‌ها خونگرم و مهمان‌نواز هستند. شما در فرهنگ و آداب و رسوم مردم مالزی، رفتار انسان‌دوستانه‌ای با خارجی‌ها می‌بینید. این کشور استوایی با وجود مردمانی خونگرم و مهربان برای زندگی، تحصیل و سفر عالی‌ است؛ آداب و رسوم مردم مالزی شرقی و آسیایی است و سازگاری زیادی با فرهنگ ایرانیان دارد. مردم مالزی را در دنیا با این فرهنگ و آداب و رسوم می‌شناسند:

 • مردم مالزی بسیار منظم هستند و یکی از دلایل پیشرفت آنها، همین موضوع است.
 • مردم کشور مالزی، انسان‌های پرتلاش و سخت‌کوشی هستند.
 • مالایی ها به تفریح و نشاط علاقه بسیاری نشان می‌دهند.
 • در کشور مالزی به هر بهانه‌ای یک مراسم جشن برپا می‌شود! بجز فستیوال‌ها و جشن‌ها، مراسم مذهبی فراوانی در این کشور می‌بینید، طوری که در تمام سال بهانه‌ای برای برگزار جشن و فستیوال وجود دارد. 

دین و مذهب مردم در کشور  malaysia

دین و مذهب مردم مالزی

مردم مالزی، مسلمان هستند، با این وجود این کشور یک جامعه چند دینی است. دین و مذهب مردم مالزی اسلام است و سه پنجم جمعیت این کشور را مسلمانان تشکیل می‌دهند. مطابق آمار چهار دین اصلی در کشور مالزی وجود دارد: 

 1. دین اسلام در مالزی
 2. دین بودائیسم در کشور مالزی
 3. مسیحیان در مالزی
 4. هندوئیسم ها در مالزی

جالب است بدانید مردم ساکن در کشور مالزی شخصاً به اعتقادات مذهبی یکدیگر احترام می‌گذارند. راز زندگی توأم با آرامش در این سرزمین اسلامی همین احترام گذاشتن متقابل میان ادیان است.

اقامت مالزی با خرید ملک

کلیک کنید

تقویم و تعطیلات رسمی کشور مالزی malaysia

اگر عاشق تعطیلات هستید باید بدانید کشور مالزی یکی از نقاطی است که تعطیلات زیادی در تقویمش ثبت شده است. زندگی اقوام و ملیت‌های مختلف در این کشور، آمار تقویم و تعطیلات رسمی مالزی را بالا برده است. در تقویم مالزی روزهای تعطیلی زیادی ثبت شده است، تعطیلات تاریخی، مذهبی، یادبود، زادروز پادشاهان، سلطان یا یکی از دولتمردان جزو تعطیلات این کشور است. جالب است بدانید برخی تعطیلات در این کشور، ایالتی هستند و در برخی ایالت‌ها متفاوت است.

در میان تقویم تعطیلات رسمی مالزی 14 تعطیل ملی می‌بینید که به صورت سراسری است. 
جدیدترین تعطیل رسمی که به تقویم مالزی اضافه شده، روز مالزی است. از سال 2010، روز 16 سپتامبر به مناسبت شکل گرفتن فدراسیون مالزی تعطیل اعلام شده است.

بهداشت و سلامت در مالزی

وقتی می‌گوییم کشور مالزی توسعه یافته است؛ یکی از دلایل‌مان وضعیت بهداشت و سلامت در مالزی است. بهداشت و سلامت در مالزی در میان کشورهای منطقه حرف اول را می‌زند، امکانات بهداشتی مالزی هم در آسیا حرفی برای گفتن دارد. تجهیزات پزشکی کشور مالزی در سطح استاندارد جهانی است، طوری که  این کشور در شمار صادرکنندگان خدمات بهداشتی به شمار می‌رود. بهداشت و سلامت در مالزی در این زمینه‌ها حرفی برای گفتن دارد:

 • مالزی جزو بهترین کشورها در خدمات جراحی پلاستیک است!
 • کشور مالزی در طب سوزنی، انعطاف‌پذیری و ماساژ درمانی جزو برترین‌های دنیا است.  
 • علاوه بر موارد گفته شده هزینه درمان در کشور مالزی بسیار پایین است و بیماران نگران تأمین هزینه‌های بهداشت و سلامت در مالزی نیستند. 

زبان مردم مالزی

زبان کشور مالزی، مالایی است که بومیان آن را باهاسا مالایو می‌خوانند؛ البته بجز Bahasa Melau زبان انگلیسی هم در مالزی کاربرد بسیاری دارد و به عنوان زبان دوم این سرزمین شناخته می‌شود.

در کشور مالزی همه مردم به زبان انگلیسی مسلطند؛ از راننده تاکسی گرفته تا دست فروش‌ها و کارمند ادارات. دلیل اصلی محبوبیت این کشور برای مهاجرت، تحصیل و زندگی، مسلط بودن مردم کشور مالزی به زبان انگلیسی است.

در کشور مالزی یاد گرفتن زبان انگلیسی و زبان‌های بین‌المللی کار سختی نیست؛ خوشبختانه دولت مالزی اهمیت زیادی به یادگیری زبان‌‌های بین‌المللی می‌دهد و به همین خاطر بیشتر زبان مردم مالزی در انگلیسی خیلی عالی است. حتی کودکان نیز از دبستان، زبان انگلیسی را می‌آموزند.

اگر سری به مقاله هرآنچه از مزیت های اقامت در کشور مالزی که باید بدانید، بزنید متوجه خواهید شد که در کوچه و بازارها مردم مالزی به زبان هندی و چینی صحبت می‌کنند؛ ولی اکثریت مردم مالزی به زبان انگلیسی تسلط داشته و به راحتی می‌توانید با مردم مالزی ارتباط برقرار کنید. 

سایر زبان‌هایی که نژادهای دیگر در این کشور استفاده می‌کنند، مانند ماندارین توسط چینی‌ها و تامیل توسط هندی‌ها آزاد است. دولت مالزی همچنین مردم خود را به تسلط بر سایر زبان های بین المللی به ویژه در گردشگری و تجارت بین المللی تشویق می‌کند.

ساعت به وقت مالزی

کشور مالزی در منطقه زمانی Malaysia Time (MYT), UTC +8 قرار دارد. جالب است بدانید تغییرات تابستانی ساعت در این کشور انجام نمی‌شود. اختلاف ساعت به وقت مالزی با ساعت در ایران چیزی حدود 3 ساعت و 30 است. اگر به طور دقیق ساعت به وقت مالزی را می‌خواهید بدانید باید 3 ساعت و 30 دقیقه ساعت ایران را جلوتر بکشید، چون زمان مالزی 3 ساعت و 30 دقیقه از ایران جلوتر است.

پس از اخذ ویزای توریستی مالزی، اولین کاری که در فرودگاه می‌کنید تنظیم دقیق ساعت‌ به وقت مالزی است. از این لحظه به بعد تا 2 هفته باید زمان‌تان را با ساعت کشور مالزی تنظیم کنید.

فاصله مالزی تا ایران | طول پرواز ایران به مالزی

نوبت فاصله و مسافت که می‌شود یاد حرف مادربزرگم می‌افتم. هر وقت راه دوری می‌رفتیم مادربزرگم می‌گفت: « ننه الهی غریب و تندرست باشی.»

فاصله هوایی تهران تا کوالالامپور، ۳۹۳۴ مایل و یا به عبارتی ۶۳۳۱ کیلومتر است. فاصله مالزی تا ایران آن قدر زیاد است که ننه برای همه مسافران آرزوی تندرستی داشته باشد.

البته با اخذ ویزای مالزی و سفر به این کشور، هرگز غربت را احساس نخواهید کرد، فقط باید مراقب سلامتی خود باشید و تندرست بمانید تا دعای ننه در حق‌تان مؤثر بیفتد.

اگر با اخذ ویزای توریستی قصد سفر به این کشور را دارید، می‌دانید طول پرواز ایران و از تهران به کوالالامپور مالزی، بدون احتساب دیرکرد چیزی حدود ۷ ساعت و ۵۰ دقیقه است. طول پرواز ایران به مالزی در سریع‌ترین ایرلاین‌های هوایی از مبدأ شهر تهران به مقصد شهر کوالالامپور 8 ساعت و 15 دقیقه است. 

پروازهای تهران به مالزی از فرودگاه بین المللی امام خمینی تهران و در 4 روز هفته انجام می‌شود. پروازهای مختلفی هم درطول روز از مبدأ تهران به مقصد کوالالامپور بر زمین می‌نشیند.

واحد پول مالزی و تبدیل به ریال ایران سال 1401

واحد پول مالزی + تبدیل به ریال ایران

واحد پول رایج کشور مالزی رینگیت است که با کد MYR شناخته می‌شود. رینگیت واحد پول مالزی اسکناس‌هایی به ارزش 100 رینگیت، 50 رینگیت، 20 رینگیت، 10 رینگیت، 5 رینگیت، 1 RM1 است. در پول مالزی سکه هم وجود دارد، در کوچه بازار صدای جیرینگ جیرینگ سکه‌های 50 سنت و سکه‌های 20 سن، 10 سن و 5 سن را می‌شنوید.
نام رینگیت در واحد پول مالزی برگرفته از پول نقره اسپانیایی است که در دوران باستان بسیار مورد استفاده قرار می‌گرفت.
از آگوست 1975، نام “رینگیت” به طور رسمی به عنوان نام مناسب برای واحد پول مالزی پذیرفته شد. پیش از این پول در انگلیسی به دلار و در مالایی رینگیت شناخته می‌شد. با این حال، نماد “$” تا زمانی که در سال 1993 به “RM” تغییر یافت همچنان تا امروز استفاده می‌شود.  

یک رینگیت مالزی در سال 1401 مساوی با 74.000 ریال، معادل هفت هزار و چهار صد تومان ایران است. البته فراموش نکنید که این مبلغ متفاوت است و وابسته به نرخ دلار تغییر می‌کند. هر دلار در حال حاضر معادل 4/4 دلار است.

اخذ ویزای مالزی

اینجا کلیک کن

اقتصاد کشور مالزی

در سال 1957 اقتصاد کشور مالزی نیز مانند سیاست آن دگرگون شد. کشور مالزی با برنامه‌ریزی‌های دراز مدت و پیش بینی شده موفق شد اقتصاد خود را از کشاورزی به بخش‌های تولید و خدمات تغییر دهد. مالزی در هزاره سوم به سرعت تبدیل به صادرکننده پیشرو لوازم الکتریکی شد. 

امروزه اقتصاد کشور مالزی تبدیل به یکی از پویاترین اقتصادهای جهان شده است. نسبت تجارت به تولید ناخالص داخلی کشور مالزی به طور متوسط ​​از سال 2010 به بیش از 130 درصد رسیده است.

اقتصاد کشور مالزی از سال 2010 به طور متوسط ​​رشد 5.4 درصدی داشته است و انتظار می‌رود تا سال 2024 از یک اقتصاد با درآمد متوسط ​​بالا به یک اقتصاد با درآمد بالا تبدیل شود. بر اساس شاخص سرمایه انسانی بانک جهانی، اقتصاد کشور مالزی در بین 157 کشور دنیا رتبه 55 دارد. همین وضعیت اقتصادی رو به پیشرفت مالزی است که خیلی‌ها را برای دریافت ویزای کار مالزی تشویق می‌کند. 

آشنایی با آب و هوای مالزی

آشنایی با آب و هوای کشور مالزی در چهار فصل سال

آب و هوای مالزی با اقلیم استوایی هم حال و هوای خودش را دارد! رطوبت در این اقلیم نه تنها باعث باطراوت ماندن پوست؛ بلکه سبب جلا یافتن روح می‌شود. در حقیقت همین آب و هوای مالزی که طرفداران زیادی را با اخذ ویزای توریستی مالزی به دل جنگل‌های این کشور را می‌کشاند. جنگل‌هایی که از دیدنشان سیر نمی‌شوید! به هر طرف که نگاه می‎‌کنید جز سبزی و طراوت چیز دیگری نمی‌بینید.  این حس زیبا را فقط عاشقان طبیعت درک می‌کنند.

جالب است بدانید تغییرات آب و هوای مالزی بسیار تاچیز است و آب و هوای مالزی در روز، حدود ۳۰ درجه سانتی گراد تغییر می‌کند. در کشور مالزی به خاطر باران‌های فراوان در تمام سال رطوبت زیادی دجود دارد مخصوصاً در فصل‌های گرم سال آب و هوای مرطوب را بیشتر حس می‌کنید. اگر دلتان باران می‌خواهد باید خودتان را به سواحل شرقی کشور مالزی برسانید تا شاهد شدیدترین بارندگی‌ها از اواخر نوامبر باشید.

مشاوره شریف در شبکه های اجتماعی

آب و هوای مالزی در چهار فصل سال

با ما همراه شوید تا آب و هوای مالزی را در 4 فصل سال برایتان موشکافی کنیم:

 • آب و هوای مالزی در بهار جان می‌دهد برای آبتنی و ساحل‌گردی! در بهار که هوا کمی گرم شده و دیگر از باران‌های شدید خبری نیست می‌توانید نهایت لذت را از تفریحات آبی ببرید؛ چون آب و هوای مالزی در بهار نه آنقدر گرم است که آزرده‌خاطر شوید و نه آنقدر بارانی که بخواهید به دنبال چتر باشید!
 • آب و هوای مالزی در تابستان مناسب جزیره‌گردی است! اگر در شهرهای بزرگ مالزی مانند کوالالامپور و ملاکا ساکن هستید ممکن است گرمای هوا اذیتتان کند. پس بار و بندیل را ببنید و راهی جزایر ناب و هیجان‌انگیز این کشور شوید. آب و هوای مالزی در تابستان و جزایر مالزی آنقدر جذاب و دلپذیر است که تابستان برایتان مثل برق و باد تمام می‌شود. 
 • آب و هوای مالزی در پاییز هم که گفتن ندارد، پاییز در مالزی فصل جنون و عاشقی است. برگ‌های زرد، قرمز و نارنجی تمام شهر را پر می‌کند و باید آماده پیاده‌روی در خیابان‌های باران‌زده مالزی شوید. در آب و هوای پاییزی مالزی بهتر است صبر کنید تا باران کمی ملایم‌تر شود. چون برخی از باران‌های پاییزی کشور مالزی بسیار شدید بوده و با سیل همراه هستند.
 • خبر خوش اینجاست که در آب و هوای مالزی در زمستان خانه‌نشین نخواهید بود! در واقع اکثر جشن‌ها و فستیوال‌های مالزی در این فصل برگزار می‌شود. پس لباس‌ برای مهمانی کنار بگذارید و آماده رسیدن فصل زمستان شوید. باران هم که مهمان همیشگی آب و هوای مالزی در زمستان است، با این وجود هیچ خبری از سوز سرمای استخوان سوز نیست و شما می‌توانید با چتر در مراسمات شرکت کنید. 
[/tie_list]
video
play-rounded-fill

آشنایی با شهرهای مختلف در کشور مالزی

آشنایی با شهرهای مختلف در کشور مالزی

در چند سال اخیر کشور مالزی برای گردشگران محبوبیت بیشتری پیدا کرده است و افراد بیشتری با اخذ ویزای مالزی، بازدید از جاهای دیدنی مالزی را در برنامه‌های تعطیلات خود قرار می‌دهند. می‌دانید چرا؟

چون مالزی کشوری مناسب برای همه گردشگران است. شهرهای مختلف مالزی کشور مقصدی عالی برای سفرهای دوستانه، عاشقانه، خانوادگی، کاری و غیره است.

دیدنی‌های شهرهای مختلف مالزی تمام نشدنی است. گردش در شهرهای توریستی مالزی، شهرهای سنتی و مدرن، جزایر و طبیعت شگفت‌انگیز استوایی؛ سفر، اقامت، تفریح و حتی تحصیل در این کشور را دوست داشتنی و جذاب کرده است. 

با بهترین جزایر کشور مالزی آشنا شوید

با جزایر رویایی مالزی آشنا شوید

در کشوری که از چهارطرف با آب احاطه شده است، انتظاری جز این نمی‌رود که جزایر رؤیایی با چشم‌اندازی باورنکردنی ببینید. زیبایی‌های جزایر مالزی، جهانی از شگفتی و زیبایی است که فقط باید از نزدیک زیبایی‌های آن را دید، لمس کرد و لذت برد. 

مالزی کشور شگفتی‌ها است، جزایر مالزی نگین زیبایی‌های این کشور است. نام بهترین جزایر مالزی را به خاطر بسپارید و هر چه زودتر برای اخذ ویزای توریستی مالزی اقدام کنید تا فرصت طلایی برای گردش و تفریح در این جزایر برایتان فراهم شود.

 • جزیره لنکاوی مالزی، سرزمین آب‌های لاجوردی
 • جزیره پرهنتیان، مرجان‌های رنگارنگ
 • جزیره پنانگ؛ مروارید شرق در مالزی، بهترین از همه
 • Kinabatangan، خانه‌ای عجیب و غریب وحشی
 • کوه کینابالو مالزی، بهشت ​​کوهنوردان
 • جزایر صباح و ساراواک، جزایری شگفت انگیز برای تعطیلاتی پرهیجان
 • جزیره پانگکور مالزی، تجربه تکرار نشدنی آرامش 
 • جزیره سیپادان، سایت برتر غواصی
 • Mantanani، زندگی دریایی عجیب و غریب
 • جزیره ردانگ، خانه‌ای به یک پارک دریایی
 • جزیره مانوکان، ورزش‌های آبی هیجان انگیز
 • پولائو تیومن، مسیر کمتر دیده شده 
[/toggle]

آشنایی با جاذبه های گردشگری مالزی

جاذبه‌های گردشگری مالزی، بسیار شگفت‌انگیز و متفاوت با سایر نقاط دنیا است. تفاوت جاهای دیدنی مالزی در ترکیب آداب و رسوم، سنت‌ها، فرهنگ باستانی همراه با مدرنیته است. تماشای انعکاس این تضاد در شهرهای مختلف مالزی تصویری است که هرگز از ذهن‌تان پاک نخواهد شد. جاذبه‌های گردشگری مالزی که حتماً باید پس از اخذ ویزای توریستی مالزی در لیست بازدیدهایتان بگذارید شامل:

 • برج‌های دوقلوی پتروناس نماد ممتاز مالزی
 • پارک ملی Gunung Mulu،  طولانی‌ترین غار آسیای جنوب شرقی
 • جنگل بارانی بورنئو، قدیمی‌ترین جنگل‌های بارانی جهان
 • کامرون هایلندز، قدم زدن در دامنه کوه شیب دار، جنگل خزه و مزارع چای 
 • تمن نگارا، جنگل‌پیمایی، تماشای غارهای آهکی و پرندگان خوش آواز
 • باتو فرینگی، یک تعطیلات فراموش نشدنی زیر نور خورشید 
 • معبد کک لوک سی، معبد عالی سعادت با تصاویر بی‌شماری از بودا
 • جورج تاون، پایتخت غذای مالزی

بهترین هتل ها در کشور malaysia

هتل های مالزی

اگر در فکر و خیال سفر به مالزی غرق شده‌اید، باید جایی برای اقامت و اسکان هم در نظر بگیرید. خوشبختانه کشور مالزی جا برای ماندن به اندازه موهای سرتان دارد. هتل های لاکچری و لوکسی که تا به حال فقط عکس آنها را می‌دیدید، در مالزی قابل رزرو است. فقط باید ویزای توریستی مالزی را در دست داشته باشید تا بتوانید در یکی از هتل های زیبای مالزی اقامت کنید. از جمله زیباترین هتل های مالزی:

 • هتل مجلل 5 ستاره Grand Hyatt Kuala Lumpur مالزی

درست در کنار مرکز همایش‌های کوالالامپور (KLCC) می‌توانید این هتل را ببینید. هتلی با امکانات مدرن و لوکس که از اقامت در آن سیر نمی‌شوید! این هتل دارای یک استخر روباز، مرکز اسپا و ماساژ وان در اتاق‌ها بوده و میهمانان می‌توانند از وعده‌های غذایی خود در 3 رستوران داخلی موجود لذت ببرند یا در بار مشرف به برج‌های دوقلوی پتروناس نوشیدنی بنوشند. وای فای رایگان نیز در سرتاسر هتل گرند حیات کوالالامپور مالزی موجود است. این هتل تا مرکز خرید پاویلیون 400 متر و تا برج‌های دوقلوی پتروناس 500 متر فاصله دارد. 

 • هتل کاپری فریزر جوهور بارو مالزی

هتل کاپری فریزر جوهور بارو در شهر جوهور بهرو مالزی قرار دارد. این هتل دارای پذیرش 24 ساعته، سرویس رفت و برگشت، سرویس اتاق و وای فای رایگان است. هتل Capri by Fraser Johor Bahru اتاق‌هایی با تهویه مطبوع، میز، چایساز، مایکروویو، صندوق امانات، تلویزیون صفحه تخت و حمام اختصاصی دارد. برخی از اتاق‌های هتل نیز یک آشپزخانه کوچک با یخچال، مینی‌بار و اجاق گاز دارند.

 • هتل Le Méridien Kuala Lumpur مالزی

از محبوب‌ترین امکانات این هتل مدرن و زیبا استخر، وای فای رایگان، پارکینگ رایگان، مرکز تناسب اندام و… است. هتل Le Méridien Kuala Lumpur تنها 10 دقیقه با ماشین از مرکز شهر مثلث طلایی کوالالامپور فاصله دارد. این هتل دارای یک استخر در فضای باز بوده و شما می‌توانید از 4 رستوران متنوع در این هتل لذت ببرید. همه اتاق‌های هتل دارای منظره پانوراما از شهر، باغ و دریاچه هستند و مجهز به تلویزیون ماهواره‌ای، گاوصندوق، ایستگاه کاری و حمام. ناگفته نماند هتل Le Méridien Kuala Lumpur دارای پذیرش 24 ساعته و خدمات نگهبانی 24 ساعته می‌باشد. خدمات نگهداری چمدان، صرافی و خدمات خشکشویی از دیگر امکانات این هتل است.

بهترین غذاها در کشور مالزی

بهترین غذاها در کشور مالزی

بهترین غذاها در کشور مالزی را نمی‌توان نام برد؛ چون غذا در مالزی آنقدر متنوع است که در انتخاب آن، هاج و واج می‌مانید! تنوع غذایی در مالزی بسیار بالا بوده و خوشبختانه بیشتر غذاهای این کشور حلال است؛ پس با خیال راحت به اقامت در مالزی فکر کنید و لیستی از خوشمزه‌ترین غذاهای مالزی را که باید در سفر با ویزای توریستی مالزی، امتحان کنید به همراه داشته باشید.

وقتی صحبت از غذا می‌شود، یعنی پای طعم و مزه‌هایی در میان است که فقط باید آنها را امتحان کنید، چون با حلوا حلوا کردن دهن‌تان شیرین نمی‌شود. گفتن و تعریف کردن از ما، چشیدن و امتحان کردن از شما!

 • ناسی کرابو، غذای معروف و برنج مالزیایی 
 • کاری لاکسا، برای کسانی است که عاشق سوپ‌های خامه‌ای هستند
 • آپام بالیک، بهترین پنکیک مالزیایی
 • ایام پریک، مرغی خوشمزه با سس پریک
 • ناسی لمک، غذای یک ملت
 • رندانگ، غذایی با گوشت گاو، مرغ یا بره

پوشش مردم مالزی malaysia

پوشش مردم مالزی

تا اینجا اطلاعات زیادی از کشور مالزی به دست آورده‌اید. شاید برایتان سؤال شده و دوست دارید بدانید پوشش مردم مالزی با وجود دین‌های متفاوت چگونه است؟ اول از همه بگذارید بگوییم که هیچ اجباری برای پوشش کامل اسلامی در این کشور وجود ندارد؛ ولی به دلیل مسلمان بودن پوشش مردم مالزی اکثراً اسلامی و کامل است، مخصوصاً خانم‌ها.

یعنی با سفر به مالزی و یا دیدن تصاویر این کشور به خوبی متوجه می‌شوید که حجاب یک اصل اختیاری بوده و پوشش مردم مالزی وابسته به دین، سنت و آداب و رسوم قومیت‌های مختلف است.

در کشور هر کس با هر حجابی که دوست دارد از منزل خارج می‌شود البته باید بدانید برای ورود به برخی از موسسات و شرکت‌های مالزی باید یک حجاب نسبی داشته باشید.

از پوشش مردم مالزی که بگذریم اگر می‌خواهید بدانید پوشش مسافرانی که با اخذ ویزای توریستی مالزی وارد این کشور شده‌اند چگونه باید باشد؛ خدمت‌تان عرض کنیم اگر بخواهید در این کشور راحت به گشت و گذار بروید به دلیل جو آب و هوای مالزی بهتر است از لباس‌های نخی استفاده کنید. استفاده از لباس‌های نخی باعث می‌شود کمتر رطوبت و گرمای هوا را حس کنید.

برای پوشش مسافران در مالزی، یک بلوز و شلوار برای گشتن در شهر، کفایت می‌کند. اگر آدم راحت طلبی هستید که می‌توانید به جای کفش از صندل و دمپایی کمک بگیرید.

نکته قابل توجه دیگر در مورد پوشش مردم مالزی، حفظ کردن حجاب برای ورود به مساجد است. پوشش مسافران برای ورود به جاهای مقدس مالزی، حتما باید روسری با حجاب مناسب باشد. در ضمن یادتان نرود قبل از ورود به مسجد بخصوص مساجد بزرگی مانند مسجد جامع و مسجد پوترا جایا دمپایی و کفش خود را قبل از ورود دربیاورید.

یک نکته دیگر در مورد پوشش مسافران در مالزی به همراه داشتن چتر، کلاه و عینک آفتابی است که می‌تواند از شما در برابر تغییرات آب و هوایی مالزی محافظت کند. اگر دوست دارید آزادانه‌تر در کشور مالزی بگردید و تفریح کنید، پس از اخذ ویزای توریستی شهرهای کوالالامپور، پنانگ و لنکاوی را مقصد قرار دهید؛ چراکه نوع پوشش در این شهرها آزادتر است.

قوانین کشور مالزی

قبل از ورود به هر کشور یکی از معقولانه‌ترین کارها، خواندن قوانین آن کشور است. قوانین کشور مالزی هم مثل همه جای دنیا است و مردم و مسافرانی که با اخذ ویزای توریستی مالزی قصد بازدید از جاذبه های گردشگری این کشور را دارند، باید به قوانین کشور مالزی پایبند باشند. در ادامه به مهم‌ترین قوانین کشور مالزی اشاره می‌کنیم:

 • در هنگام عکاسی از مناظر زیبای مالزی حواستان را جمع کنید و از ساختمان‌های خاص تصویربرداری نکنید.
 • برای سوار شدن حیوانات از پلیس اجازه بگیرید تا در دردسر نیفتید.
 • غذا خوردن در مالزی با دست راست بسیار مرسوم است؛ اگر می‌خواهید همرنگ جماعت باشید باید با دست راست غذا بخورید؛ حتی اگر چپ دست هستید!
 • از جمع آوری گیاه در مالزی خودداری کنید، در قوانین کشور مالزی این کار بدون اطلاع و مجوز دولت این کشور، غیرقانونی است.
 • از دیگر قوانین کشور مالزی پرهیز از لمس سر یا عبور دادن اجسام روی سر اشخاص است.
 • در این کشور به هیچ وجه وارد دعوا یا درگیری نشوید!
 • به همراه داشتن سلاح سرد و گرم مجاز نیست.
 • به بانوان مالزیایی احترام بگذارید و حریم شخصی آنها را حفظ کنید.
 • ورود هر گونه مواد مخدر به کشور مالزی ممنوع بوده و مطابق  قوانین کشور مالزی مجازات سختی در پی دارد.
 • برای ورود به مالزی می‌بایست ویزای شما حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد.
 • ورود نوشیدنی‌های الکلی و تنباکو مقدار مشخصی داشته و بیشتر از آن مجاز نیست.
 • یکی از قوانین کشور مالزی برای توریست‌ها این است که وجه نقد حداقل 1000 دلار به همراه داشته باشید. 
 • از دیگر قوانین کشور مالزی، عدم به همراه داشتن داروهای مسکن مانند مورفین، متادون، ترامادول و… است. 

سؤالات متداول برای آشنایی با کشور مالزی 

1- کشور مالزی روی نقشه جهان در کدام قاره قرار دارد؟

 مالزی کشوری است که در جنوب شرقی قاره آسیا واقع شده است و موقعیت آن روی نقشه در شمال خط استوا است.

2- جمعیت مالزی چند نفر است و پرجمعیت شهر مالزی کدام است؟

 مطابق آمار جهانی جمعیت مالزی در سال ۲۰۲۲ حدود ۳۳/۷۸ میلیون نفر است و پرجمعیت ترین شهر مالزی سلانگور است.

3- دین مردم مالزی چیست؟

دین مردم کشور مالزی اسلام است و سه پنجم جمعیت این کشور را مسلمانان تشکیل می‌دهند. البته سایر ادیان مانند بودایی، مسیحی و هندو هم در این کشور زندگی می‌کنند.

اخذ ویزای توریستی مالزی برای بازدید از کشور مالزی

‌مشاوره شریف بهترین انتخاب برای سفر توریستی، تحصیلی و اقامتی به سوی مالزی است.

مشاوره شریف؛ پس از دو دهه تجربه‌ی فعالیت و ارائه‌ی خدمات در خصوص اخذ انواع ویزای مالزی، بی‌شک به عنوان قوی‌ترین و حرفه‌ای‌ترین شرکت ایرانی ارائه‌دهنده‌ی خدمات اقامتی در این حوزه است.

برای دریافت هرکدام از انواع ویزا مالزی با ما تماس بگیرید:

 • اخذ ویزای سوشال مالزی
 • ویزای توریستی مالزی
 • ویزای تحصیلی مالزی و ویزای همراه
 • ویزای زبان برای یادگیری دوره زبان انگلیسی در مالزی
 • ویزای کار مالزی
 • ویزای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Hide picture