تماس فوری
پیام از طریق واتساپ
آشنایی با مالزی

کشور مالزی

زمان مطالعه: 8 دقیقه
4.9/5 - (242 امتیاز)

به مالزی خوش آمدید؛ کشوری بزرگ و جسور، به وسعت نیومکزیکو! جایی که دو شبه جزیره با میانجی‌گری دریای چین جنوبی با هم متحد می‌شوند و کشور مالزی متولد می‌شود. اما آیا می‌دانید کشور مالزی کجاست؟ یا اینکه چطور کشوری برای زندگی یا مسافرت است؟ پس همراه ما در این لحظه به مالزی سفر کنید، جایی که زیبایی با دریا ملاقات می‌کند!

مشاوره شریف، با 20 سال تجربه، مجری و راهنمای شما در امور اخذ ویزای سوشیال، مهاجرت تحصیلی و اخذ اقامت مالزی است.

video
play-rounded-fill

درباره مالزی (malaysia)

مالزی (malaysia) یکی از کشورهای جنوب شرقی آسیا با مساحت 329,847 کیلومتر مربع (127,355 مایل مربع) است که شامل 13 ایالت و سه قلمرو فدرال می‌شود. کشوری استوایی در سرزمین‌های گرمسیری با مردمانی که ریشه‌های تاریخی و فرهنگی‌شان به 40,000 سال پیش بر می‌گردد. اگر جایی شنیدید فدراسیون مالزی تعجب نکنید، این نام استراتژیک کشور مالزی در جهان است.

تاریخ کشور مالزی را بخوانید:

از آنجایی که تاریخچه کشور مالزی طول و تفصیل زیادی دارد، مختصری به برجسته‌ترین دوران و وقایعی که بر مالزی گذشته اشاره می‌کنیم. در تاریخ این کشور، ملاکا نیز دوران پرفراز و نشیبی را گذرانده است. در قرن پانزدهم، ملاکا توسط پارامسوارا شاهزاده سوماترایی بنیان‌گذاری شد؛ طولی نکشید که پرتغالی‌ها این منطقه را تحت تصرف خود درآوردند. در کشمکش قدرت بالاخره در قرن نوزدهم این کشور به انگلیسی‌ها واگذار شد.  سال 1946 پس از جنگ جهانی دوم برای این کشور اهمیت زیادی دارد. در این سال بود که مالزی با تشکیل اتحادیه ملی مالایا، علیه استعمار انگلستان مبارزات گسترده‌ای را آغاز کرد. از آنجا که عمر ظلم ناپایدار است، مناطقی مانند صباح، ساراواک، سنگاپور و مالزی متحد شدند. مالزی در سال 1957 برای اولین بار رنگ استقلال را به خود دید و با پیوستن کشور سنگاپور و ایالات ساراواک و صباح در جزیره بورنئو به فدراسیون مالایا تبدیل شد. مطابق آنچه در تاریخ ثبت شده است تا سال 1957 و پيش از استقلال این کشور اتحاديه مالايا ناميده می‌شد. تنكو عبدالرحمن كه مردم مالزي به او لقب ‘گاندي’ مالزي داده‌اند، رهبری استقلال اين كشور را برعهده داشت. و تاکنون کشور مالزی به عنوان یک کشور مستقل از بیگانگان، مسیر پیشرفت و توسعه را بیش از پیش طی می‌کند. 31 اوت روز استقلال مالزی از انگلستان، روز ملی مالزی نامگذاری شده است.

جمعیت مالزی

جمعیت کشور مالزی در سال 2022 حدود 32.7 میلیون نفر و در سال 2023 بر اساس داده‌های ارائه شده توسط دفتر آمار مالزی، حدود 33.4 میلیون نفر تخمین زده شده است. با این حال، طبق داده‌های منتشر شده توسط Worldometer که برگرفته از آخرین داده‌های سازمان ملل متحد است، جمعیت فعلی مالزی در میانه سال 2023 حدود 34,308,525 نفر برآورد شده است.

سهم جمعیت مالزی معادل 0.42% از جمعیت کره زمین است. جایگاه کشور مالزی در جهان از نظر جمعیتی رتبه 45 است. 78.4% از جمعیت مالزی ساکن شهرها هستند و متوسط سن مردم این کشور 30.3 سال اعلام شده است. سلانگور عنوان پرجمعیت‌ترین شهر این کشور را به دوش می‌کشد.

تراکم جمعیتی مالزی

مردم این کشور به طور نابرابر بین شبه جزیره و شرق پخش شده‌اند، بیشتر مردم در شبه جزیره مالزی زندگی می‌کنند. بخش عمده ای از جمعیت مراکز شهری در این شبه جزیره از قومیت‌های چینی و مالایی هستند و هندی‌ها و پاکستانی‌ها هم اقلیت کوچک اما برجسته‌ای از جمعیت را تشکیل می‌دهند. در برخی مناطق، اندونزیایی هم جزو اکثریت قریب به اتفاق جمعیت شهری را تشکیل می‌دهند. از نظر تراکم جمعیتی وضعیت مالزی را این طور ارزیابی می‌کنند:

 • بخش کمتری از مردم در دلتای رودخانه کلانتان و ترنگانو در شمال شرقی زندگی می‌کنند، که آن‌ها هم بیشتر در امتداد سواحل و رودخانه‌ها متمرکز هستند.
 • جالب است بدانید ارتفاعات داخلی و قسمت‌های شرقی مالزی جمعیت کمتری دارد.
 • در ساراواک تراکم مردم در جنوب غربی منطقه آن را به مهم‌ترین منطقه در شرق مالزی تبدیل کرده است.
 • در صباح بیشتر جمعیت در سواحل متمرکز هستند.
 

کشور مالزی برای زندگی چگونه است؟

اگر می‌خواهید بدانید مالزی برای زندگی چگونه کشوری است باید برایتان بگوییم، کشور مالزی شبیه هیچ جا نیست! سرزمین تضادها! کشور هزاره سوم با ترکیبی از اسمان خراش ها و معماری استعماری، جنگل های استوایی و سواحل خیره‌کننده و مناظری بی‌نظیر پوشیده از مزارع چای! کشور مالزی را تبدیل به مکانی خاص و منحصر به فرد برای زندگی مهاجران کرده است. اما این ظاهر ماجرا است! مالزی را کشور 72 ملت نیز می‌نامند؛ کشوری آمیخته از فرهنگ‌های مختلف، قومیت‌های گوناگون و انسان‌های متمدن که زیر یک پرچم در صلح و آرامش و صفا زندگی می‌کنند. به اذعان بسیاری از کسانی که این کشور را دیده‌ و زندگی در مالزی را تجربه کرده‌اند، استاندارد زندگی و سطح رفاه در کشور مالزی از بسیای از کشورهای اروپایی بالاتر است. پس از آشنایی با مالزی نگاه‌تان به دنیا تغییر خواهد کرد و شبه جزیره مالایی جزو کشورهای محبوب‌تان خواهد شد. 

7 دلیل برای زندگی در کشور مالزی

 1. کشور مالزي در 50 سال گذشته سرمایه گذاری زیادی برای توسعه و پیشرفت خود داشته و بسیاری از کسانی که برای بازدید از جاذبه های گردشگری مالزی به این کشور وارد شده‌اند، به این شاهد رشد و توسعه آن هستند. 
 2. در پایتخت این کشور کوالالامپور، مرتفع‌ترین آسمان خراش های دنیا را می‌بینید که با جدیدترین تکنولوژی و معماری روز دنیا ساخته شده است. 
 3. سیستم حمل و نقل ریلی، هوایی و جاده‌ای این کشور بسیار مدرن و پیشرفته است.
 4. در شبه جزیره مالایی مراکز خرید مجللی وجود دارد که نظیر آنها را تنها در کشورهای صنعتی پیشرفته پیدا خواهید کرد. 
 5. زیرساخت‌های جاده‌ای و بزرگراه‌هایی که در این مالزی می‌بینید، مایه حیرت و شگفتی‌تان خواهد شد.
 6. در جاده‌های مالزي ماشین‌های گران قیمت بی‌شماری می‌بینید که در خدمت مردم است.
 7. کشور مالزی قطب برتر تحصیلی دنیا است و مفتخر به میزبانی 11 هزار دانشجو از سراسر دنیا است.

آشنایی بامردم مالزی

مطابق آمار جهانی، جمعیت کشور مالزی در سال 2022 حدود 33/78 میلیون نفر اعلام شده است. می‌دانید سهم جمعیت مالزی از کل جهان چند درصد است؟

آشنایی با مردم مالزی

عکس مردم مالزی

مردم مالزی نمایانگر تنوع فرهنگی و قومی غنی هستند که در میان کشورهای آسیای جنوب شرقی بی‌نظیر است. با پیشینه‌ای رنگارنگ از تاریخ و میراث، مالزیایی‌ها با افتخار هویت متفاوت خود را در عرصه جهانی به نمایش می‌گذارند.

مردم مالزی متشکل از مالایی‌ها، چینی‌ها، و هندی‌ها همراه با جوامع بومی و دیگر اقلیت‌های قومی است. هر گروه نژادی با زبان، فرهنگ و آداب و رسوم خاص خود به غنای فرهنگی و اجتماعی مالزی می‌افزاید. این تنوع نیز در غذا، موسیقی، رقص و هنر قابل مشاهده است و باعث شده مالزی به یکی از مقاصد گردشگری فرهنگی محبوب تبدیل شود.

اکثریت مردم مالزی را مالایی ها تشکیل می‌دهند؛ بنابراین زبان اصلی مردم مالزی مالایی است. زبان انگلیسی نیز به عنوان زبان دوم مردم مالزی رایج است. دین مردم مالزی اسلام است؛ این درحالی است که آزادی دینی و همزیستی مسالمت‌آمیز میان مسلمانان، بودایی‌ها، هندوها، و مسیحیان، جامعه‌ای چند دینی را شکل داده است.

ویژگی های مردم کشور مالزی:

 • مردم مالزی بسیار منظم هستند و یکی از دلایل پیشرفت آنها، همین موضوع است.
 • مردم کشور مالزی، انسان‌های پرتلاش و سخت‌کوشی هستند.
 • مالایی ها به تفریح و نشاط علاقه بسیاری نشان می‌دهند.
 • در کشور مالزی به هر بهانه‌ای یک مراسم جشن برپا می‌شود! بجز فستیوال‌ها و جشن‌ها، مراسم مذهبی فراوانی در این کشور می‌بینید، طوری که در تمام سال بهانه‌ای برای برگزار جشن و فستیوال وجود دارد.

اقتصاد مالزی

در سال 1957 اقتصاد کشور مالزی نیز مانند سیاست آن دگرگون شد. کشور مالزی با برنامه‌ریزی‌های دراز مدت و پیش بینی شده موفق شد اقتصاد خود را از کشاورزی به بخش‌های تولید و خدمات تغییر دهد. مالزی در هزاره سوم به سرعت تبدیل به صادرکننده پیشرو لوازم الکتریکی شد. 

امروزه اقتصاد کشور مالزی تبدیل به یکی از پویاترین اقتصادهای جهان شده است. نسبت تجارت به تولید ناخالص داخلی کشور مالزی به طور متوسط ​​از سال 2010 به بیش از 130 درصد رسیده است.

اقتصاد کشور مالزی از سال 2010 به طور متوسط ​​رشد 5.4 درصدی داشته است و انتظار می‌رود تا سال 2024 از یک اقتصاد با درآمد متوسط ​​بالا به یک اقتصاد با درآمد بالا تبدیل شود. بر اساس شاخص سرمایه انسانی بانک جهانی، اقتصاد کشور مالزی در بین 157 کشور دنیا رتبه 55 دارد. همین وضعیت اقتصادی رو به پیشرفت مالزی است که خیلی‌ها را برای دریافت ویزای کار مالزی تشویق می‌کند. 

واحد پول مالزی و تبدیل به ریال ایران 

واحد پول مالزی + تبدیل به ریال ایران

واحد پول رایج کشور مالزی رینگیت است که با کد MYR شناخته می‌شود. رینگیت واحد پول مالزی اسکناس‌هایی به ارزش 100 رینگیت، 50 رینگیت، 20 رینگیت، 10 رینگیت، 5 رینگیت، 1 RM1 است. در پول مالزی سکه هم وجود دارد، در کوچه بازار صدای جیرینگ جیرینگ سکه‌های 50 سن و سکه‌های 20 سن، 10 سن و 5 سن را می‌شنوید.
نام رینگیت در واحد پول مالزی برگرفته از پول نقره اسپانیایی است که در دوران باستان بسیار مورد استفاده قرار می‌گرفت.
از آگوست 1975، نام “رینگیت” به طور رسمی به عنوان نام مناسب برای واحد پول مالزی پذیرفته شد. پیش از این پول در انگلیسی به دلار و در مالایی رینگیت شناخته می‌شد. با این حال، نماد “$” تا زمانی که در سال 1993 به “RM” تغییر یافت همچنان تا امروز استفاده می‌شود.  

یک رینگیت مالزی در سال 1401 مساوی با 74.000 ریال، معادل هفت هزار و چهار صد تومان ایران است. البته فراموش نکنید که این مبلغ متفاوت است و وابسته به نرخ دلار تغییر می‌کند. هر رینگیت مالزی در حال حاضر معادل 4/4 دلار است.

بهداشت، سلامت و درمان در مالزي

وقتی می‌گوییم کشور مالزی توسعه یافته است؛ یکی از دلایل‌مان وضعیت بهداشت و سلامت در مالزی است. بهداشت و سلامت در مالزی در میان کشورهای منطقه حرف اول را می‌زند، امکانات بهداشتی مالزی هم در آسیا حرفی برای گفتن دارد. تجهیزات پزشکی کشور مالزی در سطح استاندارد جهانی است، طوری که  این کشور در شمار صادرکنندگان خدمات بهداشتی به شمار می‌رود.

بهداشت و سلامت در مالزی

 • مالزی جزو بهترین کشورها در خدمات جراحی پلاستیک است!
 • کشور مالزی در طب سوزنی، انعطاف‌پذیری و ماساژ درمانی جزو برترین‌های دنیا است.  
 • علاوه بر موارد گفته شده هزینه درمان در کشور مالزی بسیار پایین است و بیماران نگران تأمین هزینه‌های بهداشت و سلامت در مالزی نیستند. 

بیمارستان ها و مراکز بهداشتی مالزی

کشور مالزی به دلیل آب و هوای استوایی همیشه شاهد بارندگی‌های شدید است. مخصوصاً در ماه‌های پر بارش ممکن است با سیلاب‌های شدیدی روبرو شوید. داشتن پوشش مناسب، چتر و لباس اضافی مانع از بیمار شدن در این کشور خواهد شد. یکی از مشکلات شایع کشور مالزی پشه مالاریا و دنگی است. کسانی که با ویزای توریستی، سوشال و غیره وارد مالزی شده‌اند، باید از تردد در اماکن آلوده و نزدیک مرداب‌ها و آب‌های راکد خودداری کنند. 

اگر قصد اقامت در مالزی را دارید بهتر است از بیمه‌های درمانی کشور مالزی استفاده کنید. با این حال بد نیست با هزینه بیمارستان های دولتی و خصوصی مالزی آشنا شوید:

معروف‌ترین بیمارستان‌های دولتی پایتخت مالزی معروف‌ترین بیمارستان های خصوصی پایتخت مالزی
سردانگ Gleneagles
سلایانگ Prince Court
سونگای بلو —–
هزینه پیش پرداخت بیمارستان دولتی مالزی: 3,000 رینگیت هزینه پیش پرداخت بیمارستان های خصوصی مالزی: 5,000 رینگیت

از قلم نیفتد: مبالغ گفته شده به عنوان پیش پرداخت است و سایر هزینه‌ها بر اساس نوع خدمات دریافت مانند آزمایش و دارو متفاوت است. هنگام مراجعه به بیمارستان های مالزی باید بدانید که دریافت هزینه خدمات به صورت نقدی است. 

آب و هوای مالزی

آشنایی با آب و هوای کشور مالزی در چهار فصل سال

آب و هوای مالزی با اقلیم استوایی هم حال و هوای خودش را دارد! رطوبت در این اقلیم نه تنها باعث باطراوت ماندن پوست؛ بلکه سبب جلا یافتن روح می‌شود. در حقیقت همین آب و هوای مالزی که طرفداران زیادی را با اخذ ویزای توریستی مالزی به دل جنگل‌های این کشور را می‌کشاند. جنگل‌هایی که از دیدنشان سیر نمی‌شوید! به هر طرف که نگاه می‎‌کنید جز سبزی و طراوت چیز دیگری نمی‌بینید.  این حس زیبا را فقط عاشقان طبیعت درک می‌کنند.

جالب است بدانید تغییرات آب و هوای مالزی بسیار تاچیز است و آب و هوای مالزی در روز، حدود ۳۰ درجه سانتی گراد تغییر می‌کند. در کشور مالزی به خاطر باران‌های فراوان در تمام سال رطوبت زیادی دجود دارد مخصوصاً در فصل‌های گرم سال آب و هوای مرطوب را بیشتر حس می‌کنید. اگر دلتان باران می‌خواهد باید خودتان را به سواحل شرقی کشور مالزی برسانید تا شاهد شدیدترین بارندگی‌ها از اواخر نوامبر باشید.

آشنایی با آب و هوای مالزی

کلیک کنید

بهترین زمان سفر به مالزی

 • آب و هوای مالزی در بهار جان می‌دهد برای آبتنی و ساحل‌گردی! در بهار که هوا کمی گرم شده و دیگر از باران‌های شدید خبری نیست می‌توانید نهایت لذت را از تفریحات آبی ببرید؛ چون آب و هوای مالزی در بهار نه آنقدر گرم است که آزرده‌خاطر شوید و نه آنقدر بارانی که بخواهید به دنبال چتر باشید!
 • آب و هوای مالزی در تابستان مناسب جزیره‌گردی است! اگر در شهرهای بزرگ مالزی مانند کوالالامپور و ملاکا ساکن هستید ممکن است گرمای هوا اذیتتان کند. پس بار و بندیل را ببنید و راهی جزایر ناب و هیجان‌انگیز این کشور شوید. آب و هوای مالزی در تابستان و جزایر مالزی آنقدر جذاب و دلپذیر است که تابستان برایتان مثل برق و باد تمام می‌شود. 
 • آب و هوای مالزی در پاییز هم که گفتن ندارد، پاییز در مالزی فصل جنون و عاشقی است. برگ‌های زرد، قرمز و نارنجی تمام شهر را پر می‌کند و باید آماده پیاده‌روی در خیابان‌های باران‌زده مالزی شوید. در آب و هوای پاییزی مالزی بهتر است صبر کنید تا باران کمی ملایم‌تر شود. چون برخی از باران‌های پاییزی کشور مالزی بسیار شدید بوده و با سیل همراه هستند.
 • خبر خوش اینجاست که در آب و هوای مالزی در زمستان خانه‌نشین نخواهید بود! در واقع اکثر جشن‌ها و فستیوال‌های مالزی در این فصل برگزار می‌شود. پس لباس‌ برای مهمانی کنار بگذارید و آماده رسیدن فصل زمستان شوید. باران هم که مهمان همیشگی آب و هوای مالزی در زمستان است، با این وجود هیچ خبری از سوز سرمای استخوان سوز نیست و شما می‌توانید با چتر در مراسمات شرکت کنید. 
video
play-rounded-fill

آشنایی با شهرهای مالزی

شهرهای مالزی هر کدام از دیگری زیباتر و جذاب‌تر برای توریست ها رخ می‌نمایند. درست مثل گلستانی که هر کدام از گل‌هایش عطر و بوی متفاوت و خاصی دارند. در شهرهای مهم و توریستی مالزی همه چیز برای تفریح، گردش و گذران اوقاتی مفرح برایتان فراهم است، اگر دلتان سواحل شنی می‌خواهد، شهر توریستی پنانگ مالزی بهترین مقصد برای شما است.

شهر کوالالامپور، یکی از بهترین شهرهای مالزی برای سفر، تحصیل و زندگی است. مرتفع ترین آسمان خراش های مالزی هم در این شهر قد علم کرده‌اند و مرکز تجارت، خرید و آموزش هستند. مشاوره شریف در مقاله آشنایی با شهرهای مالزی، بهترین شهرها برای تحصیل، زندگی و اقامت را به شما معرفی کرده است. از جمله مهم‎ترین شهرهای مالزی می‌توان به این موارد اشاره کرد:

شهرهای مهم مالزی نام  ایالت
 سوبانگ جایا  Subang-nigh  سلانگور 
کوالالامپور   Kuala Lumpur کوالالامپور
کلانگ  Sultan-klang سلانگور
 جوهور بهرو  Johorbahrub  جوهور 
 آمپانگ   Ampang سلانگور 
ایپوه  Ipoh  پراک 
 شاه عالم   Shah Alam سلانگور 
کوچینگ Kuching ساراواک 
کوتا کینابالو Kota Kinabalu صباح
 پتالینگ جایا  Kota Darul Ehsan سلانگور 

 

قوانین ورود به کشور مالزی

 • در هنگام عکاسی از مناظر زیبای مالزی حواستان را جمع کنید و از ساختمان‌های خاص تصویربرداری نکنید.
 • برای سوار شدن حیوانات از پلیس اجازه بگیرید تا در دردسر نیفتید.
 • غذا خوردن در مالزی با دست راست بسیار مرسوم است؛ اگر می‌خواهید همرنگ جماعت باشید باید با دست راست غذا بخورید؛ حتی اگر چپ دست هستید!
 • از جمع آوری گیاه در مالزی خودداری کنید، در قوانین کشور مالزی این کار بدون اطلاع و مجوز دولت این کشور، غیرقانونی است.
 • از دیگر قوانین کشور مالزی پرهیز از لمس سر یا عبور دادن اجسام روی سر اشخاص است.
 • در این کشور به هیچ وجه وارد دعوا یا درگیری نشوید!
 • به همراه داشتن سلاح سرد و گرم مجاز نیست.
 • به بانوان مالزیایی احترام بگذارید و حریم شخصی آنها را حفظ کنید.
 • ورود هر گونه مواد مخدر به کشور مالزی ممنوع بوده و مطابق  قوانین کشور مالزی مجازات سختی در پی دارد.
 • برای ورود به مالزی می‌بایست ویزای شما حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد.
 • ورود نوشیدنی‌های الکلی و تنباکو مقدار مشخصی داشته و بیشتر از آن مجاز نیست.
 • یکی از قوانین کشور مالزی برای توریست‌ها این است که وجه نقد حداقل 1000 دلار به همراه داشته باشید. 
 • از دیگر قوانین کشور مالزی، عدم به همراه داشتن داروهای مسکن مانند مورفین، متادون، ترامادول و… است.  [/cta7]

سؤالات متداول برای آشنایی با کشور مالزی 

1- کشور مالزی کجاست؟

مالزی (Malaysia) کشوری در جنوب شرقی قاره آسیا و در حوضه دریای چین جنوبی واقع شده‌ است. این کشور دارای دو بخش است؛ مالزی شرقی (جزیره برونئو) و مالزی غربی (شبه‌ جزیره مالزی) که تقریباً 640 کیلومتر (حدود 400 مایل) از هم فاصله دارند.

1- مالزی چگونه کشوری است و در کدام قاره قرار دارد؟

مالزی کشوری مسلمان است که در جنوب شرقی قاره آسیا و در شمال خط استوا واقع شده است.

2- جمعیت مالزی چند نفر است و پرجمعیت شهر مالزی کدام است؟

مطابق آمار جهانی جمعیت مالزی در سال ۲۰۲۲ حدود ۳۳/۷۸ میلیون نفر است و پرجمعیت ترین شهر مالزی کوالالامپور است.

3- دین مردم مالزی چیست؟

دین مردم کشور مالزی اسلام است و سه پنجم جمعیت این کشور را مسلمانان تشکیل می‌دهند. البته سایر ادیان مانند بودایی، مسیحی و هندو هم در این کشور زندگی می‌کنند.

۴- همسایگان مالزی کدام کشورها هستند؟

همسایگان مالزی کشورهای تایلند، اندونزی، سنگاپور، برونئی و فیلیپین هستند. 

سفر به مالزی با مشاوره شریف

مشاوره شریف؛ پس از دو دهه تجربه‌ی فعالیت و ارائه‌ی خدمات در خصوص اخذ انواع ویزای مالزی، یکی از قوی‌ترین و حرفه‌ای‌ترین شرکت‌های ایرانی ارائه‌دهنده‌ی خدمات اقامتی و تحصیلی در این حوزه است. برای اخذ هر کدام از ویزاهای زیر با ما در تماس باشید:

 • ویزای سوشیال مالزی
 • ویزای تحصیلی مالزی
 • ویزای همراه مالزی
 • ویزای بازنشستگی
 • ویزای اقامت ساراواک خانه دو من
 • و اخذ ویزای فوری مالزی ظرف 48 ساعت 
  همین حالا تماس بگیرید۲۲۸۴۰۱۴۰ – ۰۲۱

2 دیدگاه

 1. مشاوره شریف

  سلام و عرض ادب آرمین عزیز
  خوشحالیم که مقاله ما را خوانده و در این باره اظهار نظر کرده اید. باران های مالزی را هم می توان مزایا و هم جزء معایب این کشور قلمداد کرد. البته که همه چیز بستگی به طبع و نظر شما دارد. مسئله دیگر آداب و رسوم مردم مالزی است که شاید برای برخی توریست ها مایه تعجب باشد، ولی آنچه مسلم است این است که مالزی کشوری مملو از رنگ و جشن و زیبایی است.

 2. نوشین رستگار مقدم

  چیزی که در نگاه اول در سفر به مالزی جلب توجه میکنه پیشرفت این کشور در مدت زمان بسیار کوتاهه… مردم هم طبیعتا ناچار خودشون رو با این پیشرفت هماهنگ میکنن که صددرصد به نفع خودشونه…
  نوع برخورد در ارتباطات، صبر و احترام و پایبندی به قوانین در مردم مالزی برای من بسیار قابل توجه بود.
  یک نکته که بنظرم به کسانی که قصد دارند به مالزی سفر کنن حتما باید تذکر داده بشه سیستم رانندگی این کشوره. سیستم رانندگی در مالزی برعکس ایرانه و این مساله بخصوص در رد شدن از خیابون میتونه برای ما چالش ایجاد کنه.. برای من که یکی دو روز طول کشید تا جا بیافته😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Hide picture