تماس فوری
پیام از طریق واتساپ
مدارک لازم برای ثبت‌نام در دانشگاه HELP

مدارک لازم برای ثبت‌نام دانشگاه HELP

زمان مطالعه: 2 دقیقه
5/5 - (2 امتیاز)

مدارک لازم برای ثبت‌نام در دانشگاه HELP را با هم بخوانیم. مشاوره شریف همراه شما برای تحصیل در بهترین مدارس و دانشگاه های کشور مالزی است.

می خوای از دانشگاه help بیشتر بدونی؟

اینجا رو کلیک کن

شرایط ثبت نام دانشجویان ملی و بین‌المللی 

در دانشگاه help علاوه بر دانشجویان ملی، دانشجویان بین‌المللی زیادی وجود دارند که باید با تقویم تحصیلی، لیست رشته‌های دانشگاه HELP آشنا شوند. با شرایط ثبت‌نام و تقویم تحصیلی در HELP آشنا می‌شویم.

 • مرحله اول، انتخاب رشته و برنامه تحصیلی 

برای انتخاب برنامه مورد نظر خود، وب سایت دانشگاه را مرور کنید. قبل از ارسال درخواست شرایط ورود، جزئیات برنامه، تاریخ پذیرش، هزینه ها و سایر پیش نیازها را با دقت مطالعه کنید. 

 • مرحله دوم، انتخاب شیوه درخواست

برای تحصیل در این دانشگاه می‌توانید یکی از 2 روش زیر را انتخاب کنید:

 • روش آنلاین

متقاضیانی که به صورت آنلاین درخواست می‌دهند لازم است تمام بخش‌های فرم درخواست آنلاین را تکمیل کرده و مدارک پشتیبان خود را ارسال کنند 

 • روش حضور فیزیکی

برای متقاضیانی که نسخه فیزیکی درخواست خود را ارسال می کنند باید فرم درخواست را دانلود و تکمیل کرده و مدارک پشتیبانی خود را ارسال کنند.

برای این کار می‌توانید به “اسناد پشتیبان” مراجعه کنید.

دانشگاه HELP مالزی

کلیک کنید

3 فرم ثبت نام در دانشگاه help مالزی

فرم درخواست برای هر کدام از مقاطع تحصیل در مالزی با هم متفاوت است. برای هر دوره می‌توانید فرم ویژه خود را درخواست دهید:

 1. فرم درخواست دوره کارشناسی
 2. فرم درخواست دوره کارشناسی ارشد
 3. فرم های درخواست تحصیلات تکمیلی
 • مرحله 3، ارسال مدارک درخواستی 

متقاضیانی که فرم درخواست را دانلود کرده‌اند لازم است یک نسخه فیزیکی را هم ارسال  کنند.  

مدارک لازم برای ثبت‌نام در دانشگاه HELP

برای ثبت‌نام چه به صورت آنلاین، چه به صورت فیزیکی درخواست خود را ارسال کنید، باید مدارک زیر را همراه با درخواست ارائه دهید. می‌توانید آن را ایمیل کنید یا نسخه‌های فیزیکی را پست کنید.

 • کپی تایید شده از تمام مدارک تحصیلی (به عنوان مثال گواهی جایزه و کارنامه). این مدارک لازم است به صورت نسخه‌های ترجمه و تأیید شده باشد. 
 • یک عکس به اندازه گذرنامه با پس زمینه سفید 35mm x 45mm
 • یک کپی از پاسپورت شما (همه صفحات، هر صفحه در کاغذ سایز A4)، مدت اعتبار توصیه شده گذرنامه 18 ماه است.
 • یک کپی از نامه حامی (در صورت وجود)
 • یک کپی گواهی شده از مدرک مهارت زبان انگلیسی (فقط آیلتس و تافل)
 • گزارش معاینه پزشکی قبل از ورود از کشور محل سکونت دانش آموز در صورتی که غربالگری در یک کلینیک خارج از کشور ثبت شده غیر EMGS انجام شده باشد (در صورت لزوم). 
 • یک کپی از گزارش آزمایشگاه و پست اشعه ایکس قفسه سینه باید پیوست شود. تمامی مدارک باید به زبان انگلیسی تکمیل و ارسال شوند
 • گواهی عدم اعتراض (فقط سودان. پرداخت نقدی 100 رینگیتی باید به سفارت سودان پرداخت شود) یا نامه واجد شرایط بودن (فقط ایران).
 • یک کپی تایید شده از صلاحیت قبلی شما برای ادعای معافیت (در صورت وجود)

هزینه ثبت نام در دانشگاه HELP مالزی

هزینه درخواست (غیر قابل استرداد) RM 300 (کارشناسی) یا RM600 (فوق دیپلم) و گواهی پرداخت (به عنوان مثال بانک در برگه) برای دانشجویان ملی

پرداخت اولیه 793 برای دانشجویان بین‌المللی، (RM3014) برای همه کشورها (این شامل هزینه درخواست، هزینه پردازش ویزای EMGS، بیمه پزشکی EMGS و غربالگری پزشکی EMGS) به جز اندونزی، که در آن 886 USD * (RM3366) مورد نیاز است.

هزینه درخواست (غیر قابل استرداد) RM 300 (کارشناسی) یا RM600 (فوق دیپلم) و گواهی پرداخت (به عنوان مثال بانک در برگه) برای دانشجویان ملی

بر اساس نرخ مبادله 1 USD به RM3.80 *EMGS (خدمات جهانی آموزش مالزی) توسط وزارت آموزش عالی مالزی با هدف اصلی ارتقای مالزی به عنوان یک مقصد آموزشی جهانی ارائه برنامه های تحصیلی با کیفیت بالا و استانداردهای بین المللی راه اندازی شده است.

نکات مهمی که باید برای ثبت‌نام در دانشگاه HELP بدانید

 • هزینه‌های درخواستی پرداخت شده قابل استرداد نیست.
 • کپی مدارک و عکس های ارسالی برای اهداف ثبت بایگانی می شود و عودت داده نخواهد شد، حتی اگر متقاضی تصمیم بگیرد پس از ارسال درخواست خود را ادامه ندهد. تمام اطلاعات و اسناد به صورت محرمانه و مطابق با قانون حفاظت از داده های شخصی 2010 نگهداری می شود.
 • عدم رعایت این رویه ها ممکن است منجر به تاخیر در پردازش این درخواست شود. 

پذیرش تضمینی دانشگاه help با مشاوره شریف

مشاوره شریف ایجنت تخصصی تحصیل و اقامت در مالزی و نماینده قانونی بیش از 70 مدرسه، دانشگاه و کالج زبان است. مالزی تخصص ماست! برای تحصیل در دانشگاه‌هایی مالزی مانند دانشگاه HELP و دانشگاه سان‌وی مالزی با ما در تماس باشید.

همین حالا تماس بگیرید۲۲۸۴۰۱۴۰ – ۰۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *