تماس فوری
پیام از طریق واتساپ
تحصیل در مالزی یا انگلستان

مالزی یا انگلستان؟ کدام برای تحصیل بهتر است؟

زمان مطالعه: 8 دقیقه
Rate this post

مقایسه تحصیل در مالزی یا انگلستان، دو کشور با فرهنگ و زندگی متفاوت، شرایط و فرصت‌هایی منحصر به فرد و … انتخاب دشواری است! تحصیل در مالزی با هزینه‌های مقرون به صرفه، برنامه‌های تحصیلی متنوع و محیط چندفرهنگی همراه است. در حالی که تحصیل در انگلستان با امکانات آموزشی پیشرفته و بر اساس استانداردهای بین‌المللی و شبکه ارتباطی وسیع، فرصت‌های شغلی زیادی برایتان به همراه دارد.  تحصیل در انگلستان و مالزی هر دو مزایا و چالش‌های زیادی دارد. مشاوره شریف این دو کشور را از زوایای مختلفی بررسی کرده و نتیجه را تقدیم‌تان می‌کند. 

می خوای از شرایط تحصیل در مالزی بیشتر بدونی؟

اینجا رو کلیک کن

چرا مقایسه کشور مالزی با انگلستان؟

دو کشور مالزی و انگلستان دارای ویژگی‌ها و مزایای خاص خود هستند. هر دو کشور مقصدی جذاب برای دانشجویان و مکانی عالی برای مهاجرت تحصیلی هستند.

زندگی در مالزی:

مالزی یک کشور با طبیعت استوایی خیره‌کننده، جامعه چندفرهنگی و همراه با ترکیبی از تمدن‌های مختلف است. هزینه‌های زندگی و آموزشی مناسب و برنامه‌های تحصیلی متنوع سهم چشمگیری در تبدیل مالزی به یازدهمین مقصد تحصیلی محبوب دنیا دارد. محیط زیست طبیعی و خاص مالزی نیز فرصت‌های منحصر به فردی برای تفریح، استراحت و کاوش در این کشور فراهم کرده است. 

و اما تجربه زندگی در انگلستان؛

انگلستان کشوری با سابقه آموزشی با ارزش، دانشگاه‌های برتر و سیستم تحصیلی قوی است. بریتانیا در ردیف برترین مقاصد برجسته تحصیلی جهان به شمار می‌رود. این کشور با ارائه برنامه‌های تحصیلی متنوع، امکان دسترسی به رشته و تخصص مورد علاقه‌تان را فراهم می‌کند. در ضمن، انگلستان به عنوان مرکز علمی و تحقیقاتی برجسته، به دانشجویان فرصتی برای دستیابی به دانش و تخصص بالا در رشته‌های مختلف می‌دهد. محیط زندگی اروپایی، تاریخچه فرهنگی غنی و شبکه ارتباطی قوی بریتانیا فرصتی برای تجربه زندگی پویا و روشنفکرانه برای دانشجویان است.

مقایسه سیستم آموزشی مالزی با انگلستان

سیستم آموزشی مالزی مطابق استانداردهای روز دنیا است و شما از هر کشوری که به مالزی بیایید می‌توانید با سیستم آموزشی سازگار با کشور خود ادامه تحصیل دهید. در مدارس بین المللی مالزی سیستم بریتانیایی، کانادایی، استرالیایی و حتی آمریکایی نیز تدریس می‌شود و دانش آموزان هیچ مشکلی برای هماهنگی با ساختار آموزشی کشور خود ندارند. 

از سوی دیگر سیستم آموزشی مالزی مهارت محور است و شما پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه های مالزی، آمادگی کامل برای ورود به بازار کار را خواهید داشت. کارفرمایان نیز با اشراف کامل به تخصص دانشجویان دانشگاه های مالزی با روی باز از آنها استقبال می‌کنند. 

و اما سیستم آموزشی انگلستان:

فرهنگ آموزشی بریتانیا سخت است و سازگاری با این فرهنگ کمی چالش برانگیز است. هنجارهای کالج واقعاً سخت گیرانه هستند و دانشجویان در روزهای اول به سختی با این هنجارها کنار می‌آیند.

دوره های تحصیلی انگلستان بسیار متمرکز هستند، به همین دلیل دانشجو می تواند زمان فارغ التحصیلی خود را در زمان نسبتاً کمتری به پایان برساند. ولی به دلیل سخت بودن سیستم آموزشی انگلستان، هر دانشجویی توانایی مطابقت با استانداردهای سیستم آموزشی انگلستان را ندارد و همین مسئله باعث افزایش استرس و نگرانی آنها می‌شود و در دراز مدت بر سلامت آنها تأثیر می گذارد.

محیط آموزشی انگلستان بسیار حرفه ای است و همین مسئله منجر به ایجاد خلاء در دانشجویان می شود، جایی که دانشجو توانایی برقراری ارتباط شخصی با مردم را ندارد. این همچنین باعث می شود که دانشجویان در سرزمینی بیگانه احساس انزوا کنند.

مقایسه شرایط پذیرش دانشگاه های مالزی و بریتانیا  

اخذ پذیرش از دانشگاه های مالزی کار سختی نیست و تنها کافی است، معدل بالای 15 داشته باشید، مدرک تحصیلی قبلی خود را ارائه دهید و در برخی موارد باید مدرک زبان داشته باشید، هر چند شرط پذیرش در بسیاری از دانشگاه های مالزی داشتن مدرک زبان نیست. با خواندن مقاله تحصیل در مالزی به طور مبسوط با شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های مالزی آشنا خواهید شد. 

و اما پذیرش دانشگاه های انگلستان:

دانشگاه‌های بریتانیا فرآیند پذیرش بسیار رقابتی دارند. در کشور بریتانیا فضاهای محدودی برای دانشجویان بین‌المللی در دسترس است. در واقع برای اخذ پذیرش از دانشگاه های انگلستان باید پیشرفت های تحصیلی بالایی داشته باشید و شرایط سخت دانشگاه ها را برآورده کنید. از جمله این شرایط رعایت شرایط آکادمیک و زبان برای ورود و تحصیل در انگلستان است. 

مدرک تحصیل دانشگاه های مالزی و انگلستان 

مدرک تحصیل دانشگاه های مالزی و انگلستان 

مدارک تحصیلی دانشگاه های مالزی نه تنها در تمام دنیا معتبر و شناخته شده است بلکه با تحصیل در دانشگاه های مالزی می‌توانید به طور همزمان مدرک معتبر دانشگاه های معتبر دنیا را بگیرید. حتی می‌توانید از شرایط انتقال اعتبار استفاده کنید و پس از گذراندن چند ترم تحصیلی به دانشگاه پارتنر منتقل شوید.

به طور مثال دانشجویان دانشگاه سان وی مالزی این شانس را دارند که پس از پایان دوره تحصیل، علاوه بر مدرک دانشگاه سان‌وی، مدرک دانشگاه لنکستر بریتانیا را نیز بگیرند. از سوی دیگر تأسیس مدرسه بین‌المللی “Le Cordon Bleu” در مالزی نیز دانشجویان این دانشگاه را مفتخر به دریافت مدرک دانشگاه لی کوردن بلو فرانسه می‌کند.

دانشگاه تیلورز مالزی نیز با دانشگاه هایی چون دانشگاه (UWE) UWE Bristol بریستول، بریتانیا، دانشگاه صنعتی کوئینزلند(QUT) و مرکز آموزش عالی University of Toulouse Jean Jaurès) UT2J) در فرانسه همکاری نزدیک داشته و به دانشجویان مدرک معتبر بین المللی می‌دهد. 

اطلاع از شرایط انتقال دانشگاه های مالزی به دانشگاه های پارتنر

کلیک کنید

و اما مدرک دانشگاه های انگلستان:

دانشگاه های انگلستان در ردیف برترین‌های دنیا هستند و در رتبه بندی QS دارای رتبه های مطرح جهانی هستند. هر چند رتبه بندی دانشگاه ها اغلب به عواملی مانند اندازه دانشگاه، بودجه و شهرت بستگی دارد. باید بدانید مدرک دانشگاه ها لزوماً تضمینی برای موفقیت در شغل نیست. عوامل دیگری مانند مهارت های فردی، تجربه کاری و شبکه سازی نیز نقش مهمی ایفا می کنند.

در مجموع، مهم است که هنگام تصمیم گیری در مورد تحصیل در انگلستان، تمام عوامل را در نظر بگیرید. مدرک دانشگاه های انگلستان ممکن است معتبر باشد، اما تضمینی برای موفقیت شما نیست.

مقایسه رتبه دانشگاه های مالزی با انگلستان

دانشگاه‌های مالزی در سال‌های اخیر پیشرفت قابل توجهی داشته‌ و نام دانشگاه های مالزی در میان دانشگاه‌های برتر جهان و آسیا می‌درخشد. در سال 2024، پنج دانشگاه مالزی در رتبه‌بندی جهانی QS در رده های برتر زیر 200 قرار گرفتند.

دانشگاه‌های مالزی در زمینه جذب دانشجویان بین‌المللی موفق بوده‌اند. بیش از 100،000 دانشجوی بین‌المللی از بیش از 100 کشور دنیا در دانشگاه‌های مالزی در حال تحصیل هستند. پیشرفت دانشگاه‌های مالزی به نفع اقتصاد این کشور نیز بوده است. دانشگاه‌ها به ایجاد مشاغل و رشد اقتصادی کمک می‌کنند و همچنین به پرورش نیروی کار ماهر برای اقتصاد مالزی کمک می‌کنند.

در مجموع، دانشگاه‌های مالزی یکی از منابع مهم برای اقتصاد و فرهنگ این کشور هستند. آنها به پرورش نیروی کار ماهر، جذب دانشجویان بین‌المللی و رشد اقتصادی کمک می‌کنند.

نام دانشگاه رتبه
دانشگاه ملی مالزی (UM) =65
Universiti Sains Malaysia (USM) =137
Universiti Putra Malaysia (UPM) 158
Universiti Kebangsaan Malaysia (UKM) 159
Universiti Teknologi Malaysia 188

و اما سطح دانشگاه های انگلستان:

کشور بریتانیا خانه معتبرترین دانشگاه های جهان از جمله دانشگاه آکسفورد، دانشگاه کمبریج و کالج امپراتوری لندن است. این دانشگاه ها به خصوصیاتی مانند تحقیق، تعالی و نوآوری در سراسر دنیا شناخته شده هستند. مشهورترین کالج های مد جهان، مانند سنترال سنت مارتینز، کالج مد لندن، و کالج سلطنتی هنر، نیز از بهترین‌ها برای تحصیل در بریتانیا است. ارتباطات دانشگاه های بریتانیا با صنعت و سایر مراکز علمی و آموزشی دنیا نیز شبکه فوق العاده قدرتمندی برای دانشجویان می‌سازد.

تعداد دانشجویان بین المللی مالزی و انگلستان 

هر دو کشور مالزی و بریتانیا میزبان دانشجویان بین المللی زیادی هستند. بریتانیا کانونی برای دانشجویان بین‌المللی مختلف است؛ نزدیک به 400،000 دانشجوی بین‌المللی از 170+ کشور در سال 2019 در بریتانیا تحصیل می‌کردند. تحصیل در بریتانیا مساوی با تجربیاتی است که به شما در تعامل با افراد جدید و همسالان از سراسر جهان کمک می‌کند.

مالزی برای رسیدن به هدف بلندمدت تلاش می کند تا پایگاه ثبت نام خارجی خود را تا سال 2025 به 250,000 دانشجو برساند.
در حال حاضر، به هدف فوری تر برای دریافت 50,000 درخواست دانشجوی بین المللی جدید در سال 2022 رسیده است.

وضعیت فرهنگی برای تحصیل در مالزی و بریتانیا 

اگرچه انگلستان مکانی متنوع و دلپذیر است، اما دانشجویان بین المللی به سختی با شرایط فرهنگی این کشور سازگار می‌شوند. هنجارهای اجتماعی، غذا و زندگی روزمره ممکن است با آنچه که به آن عادت کرده اند متفاوت باشد.

با این وجود یکی از مهم ترین چالش های دانشجویان بین المللی در انگلستان، شوک فرهنگی است. شوک فرهنگی احساس سرگردانی است که افراد در مواجهه با فرهنگ جدید و ناآشنا تجربه می کنند. شوک فرهنگی برای دانشجویان بین المللی در انگلستان می تواند منجر به احساس انزوا، اضطراب و افسردگی شود. 

آداب و رسوم مردم مالزی، غذا و زندگی روزمره از جذابیت‌های این کشور است و اصلاً شرایط آزاردهنده‌ای برای شما به وجود نمی‌آورد. ممکن است شرایط با عادت‌های شما متفاوت باشد، اما همه اینها بخشی از ماجراجویی است. 

می‌دانید داشتن فکرهای بزرگ برای کسب نتایج خارق العاده ضروری است؟ در مالزی هرچند دایره تفکر آدم‌ها بزرگ است ولی خودشان انسان‌های متواضعی هستند. فرهنگ مردم مالزی تلفیقی از نژادهای و قومیت‌هایی است که در این کشور و زیر سایه یک پرچم در کنار همدیگر زندگی می‌کنند. تنوع فرهنگی مالزی همان چیزی است که باعث می‌شود شما نشانه‌هایی از فرهنگ متمدن را در رفتار مردم این کشور ببینید و حس قرابت و نزدیکی زیادی با آنها را تجربه کنید. مردم مالزی به خاطر فرهنگ شرقی و دوستانه‌ای که دارند این شانس را به شما می‌دهند که تعامل خوبی با آنها داشته باشید. 

مقایسه بازار کار فارغ التحصیلان

بریتانیا دارای اقتصاد قوی و بازار کار فعال است که هر دو می توانند فرصت های شغلی خوبی برای دانشجویان فراهم کنند. دوره های کارآموزی فرصت های شغلی مناسبی برای فارغ التحصیلان فراهم می‌کند، شرایطی که ممکن است بسیاری از دانشجویان در کشورهای خود نداشته باشند. دانشجویان بین المللی که در انگلستان تحصیل می کنند می‌توانند تا 20 ساعت در هفته در طول سال تحصیلی و تمام وقت در تعطیلات کار کنند. از سوی دیگر فارغ التحصیلان دارای مدرک معتبر انگلستان واجد شرایط درخواست ویزای Tier 2 هستند که به آنها اجازه می دهد تا حداکثر پنج سال در انگلستان بمانند و کار کنند.

کار پس از فارغ التحصیلی در مالزی مثل رسیدن به قله ای دور دست است. شرایط کار کردن در مالزی بسیار سخت و دشوار است و دانشجویان در طول دوران تحصیلی تنها مجاز به کار کردن 20 ساعت در هفته هستند. پس از فارغ التحصیلی تنها در صورتی که از شرکت های مالزیایی دعوت به کار شده باشند می‌توانند با شرایط خاص در این کشور بمانند. آنچه اهمیت دارد این است که درهای بازار کار در مالزی به روز دانشجویان بین المللی به صورت چهار طاق باز نیست و تنها می‌توان از شکاف باریک در وارد بازار کار در مالزی شوید. گفتن از ما بود. این شما و این میدان کار کردن در مالزی….

اخذ ویزای کار مالزی

کلیک کنید

مقایسه وضعیت زبان انگلیسی 

بریتانیا یک کشور انگلیسی زبان است که به دانشجویان بین المللی فرصتی برای بهبود مهارت های زبان انگلیسی خود می دهد. تسلط به زبان انگلیسی توانایی کلیدی در بازار کار امروزی در سراسر جهان است و شرکت ها برای آن ارزش زیادی قائل هستند.

چالش اصلی دانشجویان بین المللی در انگلستان با آن مواجه هستند، موانع زبانی است. ممکن است زبان انگلیسی برای بسیاری از دانشجویان بین المللی زبان اول نباشد و حتی کسانی که به زبان انگلیسی مسلط هستند ممکن است با گویش یا زبان عامیانه محلی مشکل داشته باشند.

در مالزی هم چالش زبان وجود دارد با این تفاوت که انگلیسی رایج در مالزی به خاطر تنوع قومیتی به استانداردها نزدیک تر بوده و شما با موانع کمتری برای ارتباط با مردم مالزی روبرو خواهید شد. 

هزینه تحصیل در مالزی با انگلستان

هزینه تحصیل در مالزی با انگلستان

 

اگر می‌خواهید قدم های بزرگی در زندگی بردارید باید بزرگ بیندیشید و افق های نگاهتان را به جایی فراتر از روزها و ماه ها و سال ها بدوزید. هزینه تحصیل در مالزی و انگلستان در صورتی که با اندیشه های بزرگ و افق نگاه فراتر از زمان حال باشد به سادگی قابل هضم است. 

آنچه مسلم است این است که بریتانیا یک کشور اروپایی است و طبق منابع معتبر، متوسط ​​هزینه زندگی در انگلستان برای یک فرد مجرد 2249 پوند در ماه است که باز هم بسته به محل دانشگاه ممکن است متفاوت باشد. 
هزینه‌های تحصیل نیز در طول سال‌ها افزایش یافته است، طبق «نظرسنجی Reddin از شهریه‌های دانشگاه» اعلام شده که شهریه‌های بین‌المللی دوره کارشناسی به‌طور قابل‌توجهی متفاوت است، شهریه دانشگاه های انگلستان از حدود 10,000 پوند شروع می‌شود و تا 38,000 پوند یا بیشتر برای مدارک پزشکی می‌رسد.

در واقع بریتانیا کشوری گران قیمت است که با هزینه های زندگی بالا، به ویژه در شهرهای بزرگ مانند لندن، مشهور است. برای تامین هزینه های بالای زندگی، دانشجویان بین المللی ممکن است نیاز به کار پاره وقت یا درخواست بورسیه یا کمک مالی داشته باشند. هزینه های شهریه دانشجویان بین المللی نیز می تواند بالا باشد و برخی از برنامه ها تا 40,000 پوند در سال هزینه دارند.

هزینه تحصیل در مالزی بسیار مقرون به صرفه و اقتصادی است و دانشجویان می‌توانند با یک چهارم هزینه به جای انگلستان در مالزی درس بخوانند و مدرک معتبر بریتانیایی بگیرند. برای اطلاعات دقیق از ریز هزینه‌ تحصیل در مالزی می‌توانید به مقاله مربوطه مراجعه کنید و همه چیز را به خوبی در معرض مقایسه قرار دهید. 

مشاوره شریف در شبکه های اجتماعی

آب و هوای مالزی و انگلستان 

آب و هوا در انگلستان غیرقابل پیش بینی و ترسناک است مخصوصا برای دانشجویانی که از مناطق گرمسیری آمده‌اند! بریتانیا از نظر زیبایی طبیعی، تاریخ و فرهنگ چیزهای زیادی برای ارائه دارد و آب و هوا مانعی برای لذت بردن از همه چیزهایی است که در این کشور باشکوه ارائه می‌دهد.

آب و هوای مالزی استوایی و گرمسیری است و میزان تغییرات آب و هوایی در تمام طول سال از 28 تا 32 درجه سانتیگراد است. آب و هوای مالزی سراسر گرم و مرطوب و بارانی است و برای لذت بردن در تمام فصل‌های سال هیچ کم و کسری ندارد.

شرایط روانی تحصیل در انگلستان و مالزی 

دلتنگی یک تجربه رایج برای دانشجویان بین المللی است که برای اولین بار دور از خانواده و سیستم حمایتی خود زندگی می کنند. سازگاری با محیط جدید می تواند چالش برانگیز باشد و دانشجویان ممکن است آشنایی با کشور خود را از دست بدهند.

از سوی دیگر دانشجویان بین‌المللی نیز ممکن است با سازگاری با محیط جدید، انزوای اجتماعی را تجربه کنند. آنها ممکن است احساس انزوا و جدا شدن از همکلاسی های خود کنند و برای دوست یابی تلاش کنند.

در مالزی منزوی بودن و دلتنگی معمایی ندارد چون تا دلتان بخواهد جشنواره و فستیوال های شاد در این کشور برگزار می‌شود و حتی اگر خودتان هم بخواهید فرصتی برای سر خاراندن که چه عرض کنیم برای دلتنگی هم پیدا نمی‌کنید. از سوی دیگر تنوع قومیتی مردم و دانشجویان در مالزی باعث شده تا همزادپنداری در میان مردم و جامعه دانشجویان بالا باشد و کمتر احساس دلتنگی و غربت به سراغ‌تان خواهد آمد.  

اخذ ویزای مالزی با انگلستان

دانشجویان بین‌المللی در انگلستان مشمول محدودیت‌های ویزا هستند که می‌تواند پیچیده و چالش برانگیز باشد. دانش‌جویان برای تمدید ویزای تحصیلی خود در انگلستان با شرایط پیچیده‌ای روبرو هستند و هرگونه نقض قوانین ویزا می‌تواند منجر به عواقب جدی از جمله اخراج شود.

از سوی دیگر قوانین سختگیرانه ویزا و مهاجرت به بریتانیا، شرایط ادامه تحصیل و اقامت را کمی سخت کند. دانشجویان بین‌المللی مجموعه‌های مختلفی از نیازها و مدارک لازم را برای گذراندن دقیق آن الزامات دارند.

در مالزی ولی شرایط اخذ ویزای تحصیلی و تمدید آن چندان دشوار نیست و شما بدون کمترین چالشی می‌توانید ویزای تحصیلی مالزی را در طول مدت تحصیل تمدید کنید. از سوی دیگر در مالزی می‌توانید با ویزای تحصیلی ویزای همراه بگیرید و عزیزانتان را در کنارتان داشته باشید.  

تبعیض در مالزی و انگلستان 

متأسفانه، دانشجویان بین المللی در انگلستان ممکن است بر اساس ملیت یا قومیت خود با تبعیض مواجه شوند. تبعیض می تواند به اشکال مختلف مانند طرد شدن از فعالیت های اجتماعی، آزار و اذیت یا رفتار ناعادلانه در محیط های دانشگاهی یا حرفه ای ظاهر شود.

در حالی که مالزی کشوری است که پذیرای دانشجویان زیادی از سراسر دنیا است و هرگز نگاه قومیتی و نژاد پرستانه به سایرین نداشته و شما در این کشور هرگز دچار خلأ اجتماعی نخواهید شد چون قرار نیست از سوی کسی تحقیر شوید. 

بهداشت و سلامت مالزی و بریتانیا 

دانشجویان بین المللی باید سلامت جسمی و روانی خود را در حین تحصیل در اولویت قرار دهند . آنها می توانند برای حفظ یک سبک زندگی سالم، مانند خوردن یک رژیم غذایی متعادل، ورزش منظم، و مدیریت استرس از طریق تمرکز حواس، تکنیک های آرام سازی، یا مشاوره اقداماتی را انجام دهند.

مسائل بهداشتی نیز می تواند چالشی برای دانشجویان بین المللی در انگلستان باشد. دانش‌جویان ممکن است در انگلستان با خطرات و چالش‌های سلامتی متفاوتی نسبت به کشورهای خود مواجه شوند، مانند قرار گرفتن در معرض بیماری‌های جدید، الگوهای آب و هوای مختلف و تغییر در عادات غذایی و ورزش.

از حق نگذریم در مالزی هم ممکن است با این مشکلات روبرو شوید ولی تفاوت در ارائه خدمات سلامتی و بهداشت به دانشجویان است. خدمات بهداشتی و سلامت در مالزی کاملاً به روز بوده و این کشور قطب ارائه خدمات سلامت در منطقه است. 

سؤالات متداول 

1- برخی از چالش های رایج دانشجویان بین المللی در انگلستان و مالزی چیست؟

موانع زبانی، تفاوت‌های فرهنگی، احساس انزوا یا دلتنگی، هزینه های بالای زندگی و فرصت های محدود شغلی چالش‌های مهم تحصیل در کشورهای خارجی است.

2- چگونه دانشجویان بین المللی می توانند بر تفاوت ها و شوک فرهنگی غلبه کنند؟

دانشجویان بین‌المللی می‌توانند با جستجوی فعالانه فرصت‌هایی برای آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم کشور میزبان، دوست‌یابی با دانشجویان محلی، پیوستن به باشگاه‌ها و جوامع دانشجویی، و درخواست حمایت از خدمات دانشگاهی مانند دفاتر دانشجویی بین‌المللی یا خدمات مشاوره، بر تفاوت‌های فرهنگی و شوک فرهنگی غلبه کنند.

3- چگونه دانشجویان بین المللی می توانند دلتنگی را مدیریت کنند و ارتباط خود را با عزیزانشان در خانه حفظ کنند؟

دانشجویان بین‌المللی می‌توانند با برقراری ارتباط از طریق پلتفرم‌های ارتباطی مختلف مانند تماس‌های ویدیویی، رسانه‌های اجتماعی یا برنامه‌های پیام‌رسان، دلتنگی را مدیریت کرده و با عزیزان خود در خانه ارتباط برقرار کنند. مشارکت در سازمان‌های دانشجویی یا باشگاه‌های دانشگاه برای ملاقات با افراد جدید و دوست‌یابی می‌تواند مفید باشد.

4-چگونه دانشجویان بین المللی می توانند مهارت های زبانی خود را در حین تحصیل در مالزی یا انگلستان بهبود بخشند؟

دانشجویان بین‌المللی می‌توانند مهارت‌های زبانی خود را با استفاده از کلاس‌های زبان و منابع ارائه‌شده توسط دانشگاه، تمرین زبان انگلیسی با زبان مادری، تماشای فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی زبان انگلیسی و خواندن کتاب‌ها یا روزنامه‌های انگلیسی بهبود دهند.

تحصیل در مالزی با مشاوره شریف

مشاوره شریف ایجنت تخصصی تحصیل و اقامت در مالزی است. اخذ نمایندگی بیش از هفتاد دانشگاه، مدارس و کالج‌های زبان مالزی افتخاری است که در سایه اعتماد شما کسب کرده ایم.

با ما زندگی را ورای مرزهای مالزی تجربه کنید. برای دریافت خدمات زیر با ما در تماس باشید:

  • اخذ انواع ویزا برای تحصیل و اقامت در مالزی
  • اخذ پذیرش از دانشگاه ها و مدارس مالزی
  • تمدید ویزا در کشور مالزی

همین حالا تماس بگیرید۲۲۸۴۰۱۴۰ – ۰۲۱

منبع:

https://www.jeduka.com/articles-updates/uk/challenges-faced-by-international-students-in-uk

https://blog.msinuk.in/advantages-and-disadvantages-of-studying-in-the-uk

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *