تماس فوری
پیام از طریق واتساپ
ویزای توریستی مالزی
ویزای توریستی مالزی | راهنمای جامع دریافت ویزای فرودگاهی مالزی

ویزای توریستی مالزی

زمان مطالعه: 4 دقیقه
4.9/5 - (309 امتیاز)

آنچه به عنوان ویزای توریستی مالزی به دنبال آن هستید، در واقع یک ویزا نیست! حتی از برچسب و استیکر ویزا هم خبری نیست! ویزای توریستی مالزی برای ایرانیان در واقع فقط یک مهر ورود 14 روزه است که در فوردگاه مالزی روی پاسپورت مسافران زده می‌شود. این مهر به ایرانیان اجازه اقامت 14 روز در کشور مالزی را می‌دهد و هیچ هزینه‌ای ندارد. البته با توجه به کوتاه بودن اعتبار این ویزا و غیر قابل تمدید بودن آن، به ایرانی‌هایی که قصد سفر توریستی به مالزی و اقامت بیش از دو هفته را دارند، پیشنهاد می‌کنیم ویزای دو ماهه بگیرید تا از مزایای بیشتری بهره‌مند شوید. با این وجود این مقاله برای شمایی که به دنبال اطلاعات ویزای توریستی مالزی هستید، گردآوری شده تا خودتان مقایسه کنید!

مشاوره شریف؛ تنها ایجنت تخصصی اخذ ویزای سوشیال دو ماهه مالزی در ایران است؛ با ما در سریع‌‌ترین زمان و با کمترین قیمت ویزا بگیرید.

ویزای فوری مالزی

5050 720 0935

۱۴۰ ۸۴۰ ۲۲ – ۰۲۱

 

ویزای توریستی مالزی برای ایرانیان

ویزای توریستی مالزی برای ایرانیان یک مهر 14 روزه است که در فرودگاه مالزی روی پاسپورت شما درج می‌شود؛ از این رو به ویزای فرودگاهی مالزی نیز معروف است. ایرانیانی که به عنوان توریست بدون ویزا به مالزی سفر می‌کنند، با ارائه بلیط هواپیما رفت و برگشت و پاسپورت به افسر گیت فرودگاه، می‌توانند مهر ورود 14 روزه را دریافت کنند.

نکته: اعتبار ویزا توریستی مالزی برای ایرانیان تا چند سال پیش 90 روز بود که با صلاحدید دولت مالزی از سال 2013 این زمان به 14 روز کاهش پیدا کرده است. بنابراین متقاضیانی که تمایل به اقامت بیش از دو هفته دارند، باید ویزای توریستی بلند مدت مالزی بگیرند. ایرانیان با ویزای توریستی بلند مدت که به ویزای سوشیال مالزی معروف است، می‌توانند تا 60 روز در مالزی اقامت داشته باشند. خوشبختانه این ویزا برای 2 ماه دیگر هم قابل تمدید است؛ بنابراین در صورت تمایل می‌توانید اقامت خود را برای 4 ماه در نظر بگیرید.

ویزای توریستی بلند مدت مالزی

مزایای ویزای فوردگاهی مالزی برای ایرانیان:

 • نسبت به انواع ویزای مالزی، نیازی به انجام پروسه طولانی و کارهای اداری ندارد. 
 • برای دریافت ویزای یک بار ورود مالزی نیازی به انگشت نگاری ندارید!
 • نیازی به تأییدیه دادگستری و ترجمه رسمی آن به زبان مالایی ندارد
 • نیازی به اثبات تمکن مالی و ارائه پرینت حساب بانکی و گردش حساب خود ندارید!
 • نیازی به انجام مصاحبه در سفارت مالزی ندارد.
 • نیازی به درخواست ویزا و حضور در سفارت مالزی ندارد.
 • به صورت مهر 14 روزه در فرودگاه برایتان صادر می‌شود. 
 • برای گرفتن مهر ورود به مالزی از شما هزینه ای گرفته نمی‌شود.

چطور ویزای فرودگاهی مالزی بگیریم؟

زمان لازم برای دریافت ویزای فرودگاهی مالزی

برای گرفتن ویزای فرودگاهی مالزی مراحل زیر را دنیال کنید:

 • اگر پاسپورت ندارید باید برای گرفتن آن اقدام کنید. دقت داشته باشید که داشتن پاسپورت با اعتبار بیشتر از 6 ماه الزامی است؛ بنابراین اگر پاسپورت شما اعتبار کافی ندارد باید برای تمدید آن اقدام کنید.
 • بلیط هواپیما رفت و برگشت به مالزی بگیرید. قطعا قبل از سفر به مالزی باید بلیط رفت داشته باشید؛ اما از آنجایی که ممکن است برای دریافت مهر ورود به مالزی، بلیط برگشت شما هم چک شود، بهتر است بلیط رفت و برگشت خود را نیز آماده داشته باشید.

ما در شریف اِستادی بلیط هواپیمای ماهان را به صورت پرواز مستقیم از تهران به مالزی برای‌تان رزرو می‌کنیم؛ در این پرواز فقط 8 ساعت در مسیر خواهید بود!

 • 3 روز قبل از ورود فرم آنلاین کارت دیجیتال ورود به مالزی را تکمیل کنید.
 • سفر خود را شروع کنید؛ زمانی‌که وارد فرودگاه مالزی شدید مدارک خود را اعم از بلیط رفت و برگشت و پاسپورت را آماده نگهدارید تا هنگام عبور از گیت مخصوص مسافران به افسر مربوطه تحویل دهید.
 • افسر فرودگاه پس از مشاهده پاسپورت‌ و چک کردن سایر مدارک، مهر ورود 14 روزه را داخل پاسپورت شما درج می‌کند.

توجه! از ژانویه 2024 تمام افرادی که با هر نوع ویزایی وارد مالزی می‌شوند،باید قبل از ورود، فرم آنلاین کارت ورود به مالزی (MDAC) را تکمیل کنند.

فرم کارت ورود دیجیتال مالزی (MDAC)

اینجا رو کلیک کن

مدارک لازم برای اخذ ویزای فرودگاهی مالزی 

 • گذرنامه یا اصل پاسپورت متقاضی با اعتبار حداقل 6 ماهه 
 • بلیط رفت و برگشت هواپیما 
 • ارائه مدارک اقامت در مالزی یا همان رزرو هتل یا Airbnb
 • اثبات بودجه کافی برای پوشش مدت اقامت در مالزی. (100 دلار به ازای هر روز اقامت توصیه می‌شود که به ندرت در فرودگاه چک شده است.)

توجه! در صورت اقامت در منزل اقوام و دوستان حتما آدرس دقیق محل اقامت را همراه داشته باشید و زمان ورود خود را با ایشان هماهنگ کنید تا در صورت سؤال آفیسر ویزا در مورد محل اقامت، در صورت نیاز بتوانید با آن‌ها تماس بگیرید.

پس از ارائه مدارک لازم، باید منتظر تأیید افسر ویزا باشید تا مهر اقامت 14 روزه روی پاسپورت‌تان الصاق شود.

هزینه ویزای توریستی مالزی چقدر است؟

از آنجایی که برای سفر دو هفته ای به مالزی نیازی به گرفتن ویزا ندارید، پس هزینه‌ای بابت مهر اقامت 14 روزه نمی‌پردازید. ولی بهتر است هنگام ورود به فرودگاه مالزی حداقل 1000 دلار پول نقد همراه خود داشته باشید تا در صورت نیاز به پول نقد دچار مشکل نشوید.

شرایط تمدید ویزای فرودگاهی مالزی

تمدید ویزا یکی از مهمترین موضوعاتی است که مسافران پس از ورود به مالزی خواهان آن هستند! مالزی از جمله زیباترین کشورها توریستی است که بخصوص ایرانیان را برای گشت و گذار و اقامت بیشتر وسوسه می‌کند؛ حال اینکه برای دیدار اقوام و آشنایان به زمان بیشتر نیاز خواهید داشت! با این وجود بهتر است بدانید که اگر با ویزای توریستی 14 روزه وارد مالزی می‌شوید، نمی‌توانید آن را تمدید کنید. در واقع پروسه تمدید آن بسیار پیچیده و تنها تحت شرایط خاصی قابل انجام است؛ آن هم در مقابل پرداخت هزینه‌ای بسیار بالا! حتی اگر اداره مهاجرت مالزی با تمدید ویزای شما موافقت کند، فقط یکبار و برای یک ماه به شما اجازه می‌دهند در مالزی اقامت داشته باشید.

توصیه مهم!

شریف اِستادی به عنوان راهنمای متخصص با 20 سال تجربه، به شما پیشنهاد می‌کند: اگر قصد دارید بیش از 14 روز در مالزی بمانید، یا حتی اگر از زمان اقامت خود مطمئن نیستید، برای جلوگیری از استرس تمدید ویزا، اتلاف زمان و پرداخت هزینه‌های گزاف، قبل از سفرتان برای گرفتن ویزای توریستی بلند مدت اقدام کنید. شما می‌توانید ویزای توریستی بلند مدت را در کمتر از 2 روز کاری (در صورت نیاز فوری در کمتر از 24 ساعت) و با کمترین هزینه از ما دریافت کنید و سفری آسوده را تجربه کنید.

همین حالا تماس بگیرید۲۲۸۴۰۱۴۰ – ۰۲۱

دلایل ریجکت شدن ویزای توریستی مالزی 

همان طور که می‌دانید ریجکت به معنای رد شدن و نپذیرفتن ویزا است. در خصوص ایرانیانی که بدون ویزا به مالزی سفر می‌کنند، افسر مهاجرت باید شرایط و مدارک مسافران را بررسی و در صورت تأیید مهر ورود 14 روزه را روی پاسپورت‌ متقاضی بزند. با این حال بنا به دلایل زیر ممکن است افسر مهاجرت در فرودگاه مالزی، شما را واجد شرایط ورود به مالزی نداند:

 • اعتبار پاسپورت کمتر از 6 ماه
 • جعلی بودن مدارک هویتی
 • عدم وجود نقدینگی مالی 
 • همراه نداشتن رزرو یا بلیت برگشت
 • ورود غیرمجاز به فرودگاه 

سؤالات متداول برای ویزای توریستی مالزی

1-دلیل اصلی ریجکت ویزای مسافرتی مالزی چیست؟

اگر از افراد ممنوع الورود باشید یا به دلیل داشتن سوء سابقه و ارائه مدارک جعلی، آفیسر مهاجرتی می‌تواند مانع ورود شما به مالزی شود. شایع‌ترین دلیل ریجکتی ویزای مسافرتی مالزی این است که آفیسر مهاجرتی دلیل کافی برای بازگشت شما پیدا نکند و یا متوجه شود که شما قصد پناهندگی دارید.

2-برای اخذ ویزای توریستی مالزی نیاز به دعوتنامه است؟

برای گرفتن مهر ورود به مالزی نیازی به دعوتنامه نیست زیرا ایرانی ها می‌توانند بدون ویزا وارد مالزی شوند؛ حتی اگر بخواهید بیشتر از 14 روز در مالزی بمانید، برای گرفتن ویزای 60 روزه در ایران فقط ارائه اصل پاسپورت و یک قطعه عکس مورد نیاز است.

3-آیا با ویزای توریستی مالزی می‌توان تحصیل در این کشور را آغاز کرد؟

خیر ویزای توریستی مالزی صرفاً برای اقامت کوتاه مدت در این کشور است و دارنده آن حق تحصیل، کار کردن و غیره را ندارد.

4- مدت زمان انتظار برای دریافت مهر ورود 14 روزه چقدر است؟

برای دریافت مهر ورود 14 روزه، فقط به اندازه چک کردن پاسپورت‌تان توسط افسر فرودگاه باید زمان در نظر بگیرید!

اخذ ویزای توریستی بلند مدت مالزی در 48 ساعت!

ویزای توریستی بلند مدت مالزی، علاوه بر اینکه شرایط اقامت شما را برای دو ماه فراهم می‌کند، به راحتی و با کمترین هزینه قابل تمدید است؛ بنابراین بهترین گزینه برای سفرهای طولانی به مالزی است. ما در شریف اِستادی با احترام به اعتماد و وقت مسافران، 20 سال اعتبار خود در سفارت مالزی را به میان می‌گذاریم تا ویزای فوری مالزی را در کمتر از 48 ساعت و با کمترین قیمت در سراسر ایران برای‌تان بگیریم، کافیست بخواهید…

همین حالا تماس بگیرید۲۲۸۴۰۱۴۰ – ۰۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *