تماس فوری
پیام از طریق واتساپ
دانشگاه های خارجی در مالزی

دانشگاه های خارجی در مالزی | معرفی پردیس دانشگاه های خارجی در مالزی

زمان مطالعه: 9 دقیقه
5/5 - (1 امتیاز)

تحصیل در دانشگاه های خارجی مالزی یک تیر و چند نشان است. با انتخاب یکی از پردیس های شعبه خارجی در مالزی، همان دروس و موضوعات ارائه شده در دانشگاه اصلی کشور مبدأ را دریافت خواهید کرد؛ و در صورت تمایل می‌توانید یک یا چند ترم به دانشگاه اصلی منتقل شوید؛ یا با هزینه مقرون به صرفه در مالزی بمانید و مدرک دانشگاه مادر را بگیرید. با تحصیل در پردیس های دانشگاههای خارجی مالزی محدودیت ها را کنار بزنید و برای کسب جایگاه شغلی معتبر با اطمینان پیش بروید.

مشاوره شریف، همراه شما است تا با صرفه جویی در زمان و هزینه، بهترین دانشگاه های مالزی را انتخاب کنید.

دلت می خواد هم تو مالزی درس بخونی هم مدرک دانشگاه های اروپایی رو بگیری؟

اینجا رو کلیک کن

پردیس دانشگاه های خارجی در مالزی FUBC 

شاید یکی از آرزوهای شما هم تحصیل در دانشگاه های معتبر دنیا باشد، اما سنگ های بزرگی پیش رویتان است، مهم ترین مانع، مدرک زبان انگلیسی است!

سنگ بزرگ بعدی هزینه های بالای زندگی و تحصیل در کشورهای استرالیایی، اروپایی و آمریکایی است!

و آخرین مانع نیز شرایط سخت پذیرش دانشگاه های کشورهای خارجی است!

خبر خوب این که در مالزی به سادگی می‌توانید به آرزوی دیرینه خود برسید. تحصیل در دانشگاه های خارجی مالزی مسیر میانبری است که محدودیت ها را از پیش پایتان برداشته و شما را قدم به قدم به آرزوهایتان نزدیک می‌کند. بگذارید واضح و شفاف برایتان ماجرا را توضیح دهیم:

پردیس های شعبه دانشگاههای خارجی (FUBCs)، دانشگاه هایی در کشور مالزی هستند که بنا به درخواست دولت برای ایجاد پردیس یا یک شعبه در مالزی دعوت شده‌اند.  

به عبارت بهتر پردیس دانشگاه های خارجی در مالزی شعبه‌ای از دانشگاه مادر هستند که برنامه‌های تحصیلی مشابهی با شعبه اصلی ارائه می‌دهند.

دانشجویان ملی و بین المللی پردیس دانشگاههای خارجی، می‌توانند از شرایط ساده پذیرش و تحصیل در مالزی استفاده کنند و با درس خواندن در پردیس مالزی، مدرک معتبر دانشگاه مادر را دریافت کنند.

خبر خوب این که این دانشجویان مجاز هستند در صورت تمایل پس از گذراندن چند ترم تحصیلی به دانشگاه مادر منتقل شوند. هر چند که حتی در صورت عدم انتقال نیز به آنها گواهی معتبر دانشگاه مادر داده می‌شود. 

آشنایی با دانشگاههای خارجی مالزی

کلید موفقیت در هزاره سوم دنیا، زمانبندی و برنامه ریزی دقیق برای توسعه اهداف است. تحصیل در دانشگاههای خارجی مالزی هم نوعی زمانبندی و برنامه ریزی دقیق و عاقلانه است که شما را زودتر به اهداف‌تان می‌رساند. می‌دانید چطور؟ شما می‌توانید در دانشگاه های خارجی مالزی درس بخوانید و بدون خروج از کشور و صرف هزینه های گزاف، مدرک بین المللی از دانشگاه های مطرح دنیا دنیا بگیرید! این یعنی چرخاندن کلید موفقیت برای باز کردن قفل های دنیا!

در حال حاضر 10 هست که  شعبه‌هایی از دانشگاه های کشورهای استرالیا، چین، بریتانیا و ایرلند هستند. بیشتر از 100,000 دانشجوی بین المللی از کشورهای مختلف در دانشگاه های خارجی مالزی مشغول به تحصیل هستند. با این پردیس ها آشنا شوید:

بهترین پردیس دانشگاه های خارجی در مالزی 

پردیس دانشگاه صنعتی سوئینبرن 2004، ساراواک  استرالیا
دانشگاه هریوت وات مالزی 2012 ، پوتراجایا  بریتانیا
دانشگاه کرتین 1999، ساراواک  استرالیا
دانشگاه نیوکاسل پزشکی مالزی 2007 ، جوهور  انگلستان
دانشگاه موناش مالزی 1998 ، سلانگور واحد استرالیا
پردیس دانشگاه ناتینگهام مالزی 2000، سلانگور  بریتانیا
دانشگاه ریدینگ 2013 مالزی، جوهور  بریتانیا
پردیس دانشگاه ساوتهمپتون (USMC) مالزی 2011، جوهور انگلستان
پردیس دانشگاه Xiamen مالزی 2015، سلانگور  چین
پردیس RCSI و UCD مالزی، پنانگ ایرلند

9 دلیل برای تحصیل در دانشگاه های خارجی در مالزی

برای رسیدن به اهداف ایده آل‌تان، باید سماجت و سخت کوشی فراوانی به خرج دهید. تحصیل در دانشگاه های خارجی مالزی هم نوعی سماجت برای رسیدن به اهداف است. 

با انتخاب پردیس دانشگاه های خارجی مالزی، می‌توانید با سخت کوشی، مهارت‌های خود را توسعه دهید و دانش عمیقی در رشته تحصیلی خود به دست بیاورید. دانستن سایر مزایای تحصیل در پردیس دانشگاه های خارجی در مالزی، میل و رغبت شما را برای انتخاب این دانشگاه ها بیشتر و بیشتر می‌کند:

 1. یکی از دلایل اصلی تمایل دانشجویان مالزیایی به تحصیل در دانشگاههای خارجی مالزی، رتبه برتر این دانشگاه ها در جهان و کشورهای مربوطه است.
 2. پردیس های شعبه دانشگاههای خارجی، مدارک تحصیلی مشابهی را با پردیس های اصلی به دانشجویان ارائه می دهند. به عنوان مثال، اگر از دانشگاه هریوت وات مالزی، فارغ التحصیل شوید، مدرکی از دانشگاه هریوت وات بریتانیا دریافت خواهید کرد.
 3. دانشجویان مالزیایی یا بین المللی که برای تحصیل  پردیس دانشگاه های خارجی در مالزی را انتخاب می کنند، هزینه های خود را در حد چشمگیری کاهش می‌دهند.  
 4. هزینه تحصیل در دانشگاه های خارجی مالزی خیلی کمتر از تحصیل در کشور دانشگاه مبدأ است. 
 5. دانشجویان با پرداخت شهریه پردیس شعبه مالزی، فرصت دارند یک یا دو ترم در دانشگاه همکار خارجی تحصیل کنند! این یک فرصت منحصر به فرد برای دانشجویان است تا بدون نیاز به پرداخت شهریه اضافی، زندگی و تحصیل در خارج از کشور را تجربه کنند.
 6. دانشجویان می توانند بخش پایانی مدرک خود را در پردیس اصلی خارج از کشور تکمیل کنند. 
 7. بسیاری از پردیس های شعبه دانشگاه های خارجی در رتبه‌بندی جهانی و در کشور مربوطه رتبه بالایی دارند. آنها دارای برنامه های محبوبی هستند که در رتبه های برتر قرار دارند مانند دانشگاه کرتین که برای مهندسی بهترین است یا دانشگاه هریوت وات رتبه های بالایی در مهندسی مکانیک ، مهندسی نفت ، مهندسی شیمی ، مهندسی عمران، حسابداری و علوم اکچوئری کسب کرده است.
 8. پردیس دانشگاه های خارجی در مالزی با یک برنامه کارشناسی دقیق، کیفیت بالایی از آموزش را ارائه می دهند.
 9. تحصیل در پردیس خارجی رهاورد شغلی مطمئنی برای دانشجویان به دنبال خواهد داشت.
ثبت نام در پردیس های شعبه دانشگاه های خارجی می تواند تا 30 درصد یا حتی بیشتر هزینه های تحصیل شما را نسبت به تحصیل در پردیس اصلی کاهش دهد.

1) دانشگاه صنعتی سوئینبرن Swinburne استرالیا در مالزی

دانشگاه صنعتی سوئینبرن Swinburne استرالیا در مالزی

دانشگاه صنعتی سوئینبرن یکی از دانشگاه های خارجی مالزی در ایالت ساراواک و شبه جزیره شرقی و شعبه‌ای از دانشگاه Swinburne استرالیا است. در این پردیس می‌توانید رشته‌های مهندسی و تجاری را برای تحصیل در مالزی انتخاب کنید.

اگر به دنبال اعتبار این پردیس هستید باید برایتان بگوییم، رشته‌های ارائه شده در دانشگاه صنعتی سوئینبرن ساراواک از سوی نهادهای حرفه‌ای مانند مؤسسه مهندسین استرالیا، هیئت مهندسین مالزی و CPA استرالیا تأیید شده است.

علاوه بر این بد نیست بدانید رشته های حسابداری ارائه شده در مقطع کارشناسی دانشگاه Swinburne توسط انجمن کامپیوتر استرالیا تأیید شده است.

خبر خوب این که دانشجویان می‌توانند حداکثر دو ترم را در ملبورن یا در یکی از موسسات همکار Swinburne در اروپا بگذرانند و در عین حال هزینه های Swinburne Sarawak را بپردازند.
دانشجویان Swinburne در Kuching مالزی هم این فرصت را دارند که در مالزی یا پردیس های اصلی ملبورن تحصیلات خود را ادامه دهند و در پایان مدرک معتبر بین المللی دریافت کنند. 

آشنایی با دانشگاه های خصوصی مالزی

کلیک کنید

2) پردیس دانشگاه هریوت وات Heriot-Watt بریتانیا در مالزی

دانشگاه اصلی هریوت وات هشتمین دانشگاه قدیمی کشور بریتانیا است. پردیس اصلی در ادینبورگ، اسکاتلند واقع شده است. در حالی که دو پردیس دیگر بریتانیا در مرزهای اسکاتلند و اورکنی هستند. دو پردیس بین المللی به ترتیب در مالزی و دبی واقع شده‌اند. در رتبه بندی جدول لیگ دانشگاه گاردین 2018 دانشگاه Heriot-Watt در میان 30 دانشگاه برتر بریتانیا جای گرفته است. 
دلیل دیگر محبوبیت این دانشگاه خارجی در بین دانشجویان بین المللی، کسب دستاوردهای مهم در تحقیقات کاربردی در سطوح جهانی است.

دانشگاه هریوت وات مالزی در سال 2012 به عنوان یکی از پردیس دانشگاه های خارجی در مالزی تأسیس شد. آموزش های ارائه شده در پردیس مالزی همان آموزش‌های دانشگاه بریتانیا و دبی، با همان کیفیت است. 

جالب است که بدانید این دانشگاه با بسیاری از سازمان‌های درجه یک صنایع همکاری داشته و برای همین پیشنهادات بورسیه سخاوتمندانه‌ای برای دانشجویان دارد.

علاوه بر آن، همکاری دانشگاه Heriot-Watt با صنعت، فرصت‌های شغلی خوبی برای فارغ التحصیلان فراهم کرده است. به طور مثال از جمله سازمان‌های شریک هریوت وات بانک نگارا مالزی، بنیاد YTL و شورای ارتقای صادرات لاستیک مالزی (MREPC) هستند.

پردیس دانشگاه هریوت وات در مالزیا در زمینی به مساحت 4.8 جریب در باغ شهر مدرن پوتراجایا و در 25 کیلومتری جنوب کوالالامپور پایتخت مالزی واقع شده است. لوکیشن این دانشگاه خارجی مالزی، کنار دریاچه در فاصله نزدیک به اسکله با امکانات تفریحی و ورزشی فراوان است. 

گزینه های خوابگاهی خارج از دانشگاه در Cyberjaya و Putrajaya با فاصله حدود 10-15 دقیقه رانندگی از محوطه قرار دارد. یک اتوبوس شاتل رایگان بین خوابگاه های دانشجویی و محوطه دانشگاه همیشه در حال رفت و آمد است. ضمن آن که دسترسی آسان به حمل و نقل عمومی وجود دارد. همه اقامتگاه ها، مدرن و بزرگ و دارای نگهبان است. و در نهایت باید بدانید طیف وسیعی از بورسیه ها و کمک های مالی، برای کاهش هزینه تحصیل در مالزی در دسترس دانشجویان است.

3) پردیس دانشگاه کرتین Curtin Malaysia استرالیا در مالزی

دانشگاه کرتین ساراواک (Curtin Sarawak) پردیس دانشگاه صنعتی کرتین استرالیا است که در مالزی یک شعبه دارد. این دانشگاه اولین پردیس شعبه دانشگاه های خارجی، دانشگاه صنعتی کرتین استرالیای غربی (Curtin Western Australia) است که لوکیشن دقیق آن در مالزی میری، ساراواک، کورتین ساراواک است. کورتین ساراواک در میری، دومین شهر بزرگ ساراواک در شمال ایالت، بسیار نزدیک به مرز برونئی واقع شده است. دانشگاه کرتین اولین پردیس دانشگاه های خارجی مالزی است که در شبه جزیره شرقی راه اندازی شد. باید بدانید دانشگاه کرتین از سال 2009 رتبه بندی “سطح 5” یا “عالی” را تحت سیستم رتبه بندی SETARA برای موسسات آموزش عالی مالزی حفظ کرده است.

Curtin Malaysia مشارکتی میان دانشگاه کرتین در استرالیا و دولت ایالتی ساراواک است. این پردیس 300 هکتاری در سال 2002 افتتاح شد. کورتین مالزی یک مکان کاملاَ منحصر به فرد است. باغی فوق العاده زیبا که بین قدیمی ترین جنگل بارانی جهان و دریای چین جنوبی واقع شده، با دریاچه ای زیبا و دست ساز انسان که غروب های استوایی جزیره، دوران تحصیل در دانشگاه های مالزی را فراموش نشدنی می‌کند.

هر چند دروس ارائه شده در Curtin Malaysia همان موضوعاتی است که در استرالیا ارائه می شود با این وجود باز هم می‌توانید پس از گذراندن چند ترم به دانشگاه استرالیا منتقل شوید. 

خوابگاه های محوطه دانشگاه یا خارج از دانشگاه نیز در خدمت دانشجویان هستند. ضمن آن که تیم خدمات مسکن کرتین هم می‌تواند به دانشجویان کمک کند تا مکان مناسبی برای زندگی پیدا کنند. 

خبر خوب: بورسیه های تحصیلی دانشگاه های خارجی مالزی مانند دانشگاه کرتین حتی برای دانشجویان جدید الورود نیز در دسترس است. بورسیه ها فراتر از حمایت مالی هستند و به دانشجویان فرصت تحصیل مقرون به صرفه را می‌دهند.  

بورسیه تحصیلی مالزی

کلیک کنید

4) پردیس دانشگاه نیوکاسل پزشکی (NUMed) انگلستان در مالزی

پردیس دانشگاه نیوکاسل پزشکی انگلستان در مالزی

دانشگاه نیوکاسل پزشکی مالزی (NUMed) اولین دانشگاه انگلیسی بود که پردیس شعبه دانشگاه های خارجی برای رشته پزشکی در مالزی را تأسیس کرد. هدف NUMed مالزی ارائه برنامه‌های پزشکی مقرون به صرفه با بالاترین کیفیت در مالزی بود.

پردیس دانشگاه نیوکاسل مالزی در اسکندر پوترا، جوهور، در اسکندر مالزی واقع شده است. پل عبوری به سنگاپور تنها 8 کیلومتر با پردیس فاصله دارد و شهر جوهور بهرو همسایه نزدیک آن است.

نیوکاسل یکی از دانشگاه‌ های گروه راسل است که از نظر قدرت تحقیقاتی و تجربه دانشجویی جزو 20 دانشگاه برتر بریتانیا قرار دارد. رشته‌های ارائه شده در این دانشگاه بریتانیایی، به طور کامل توسط شورای پزشکی عمومی (GMC) و MMC به رسمیت شناخته شده است. مدرک پزشکی دانشگاه نیوکاسل نیز یکی از معتبرترین مدارک پزشکی شناخته شده در انگلستان است. 
NUMed خوابگاه دانشجویی مدیریت شده‌ای برای دانشجویان بین المللی در محیطی چند قومیتی و چند فرهنگی دارد. محل اقامت جدید فقط 5 دقیقه با ماشین از پردیس فاصله دارد که استفاده از وسایل حمل و نقل رایگان و منظم مشکل رفت و آمد دانشجویان را به طور کلی رفع کرده است. 

5) پردیس دانشگاه موناش monash استرالیا در مالزی

موناش، دانشگاه برتر استرالیایی و نمونه ای از آموزش فراملی دانشگاه های استرالیا در مالزی است. این دانشگاه در رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS 2021 دارای رتبه 55 است؛ یکی از 100 دانشگاه برتر جهان! 

موناش در سال 1998 تأسیس شد، این مرکز علمی سومین پردیس بزرگ دانشگاه استرالیا در خارج از این کشور و اولین پردیس دانشگاه های خارجی در مالزی است. 

دانشجویان موناش مالزی هم درست مانند دانشگاه موناش استرالیا توسط کارکنان آکادمیک بسیار ماهری سراسر جهان آموزش دیده و استانداردهای دقیق آموزشی دانشگاه مادر را دریافت می‌کنند. 

این دانشگاه طیف وسیعی از دوره های تخصصی کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته‌های هنر، علوم اجتماعی، تجارت، مهندسی و فناوری اطلاعات، پزشکی، روانشناسی، علوم بهداشتی، داروسازی و علوم ارائه می‌دهد که مستقیماً با نیازهای جامعه و منابع انسانی مالزی در ارتباط است.

همه دوره های ارائه شده در مالزی و استرالیا معتبر هستند و به فارغ التحصیلان هر دو دانشگاه ضمن ارائه آموزش‌ و مهارت‌‌های لازم، مدرک معتبر داده می‌شود. فارغ التحصیلان دانشگاه موناش به دلیل جایگاه شناخته شده در صنعت، توانایی کسب جایگاه های شغلی مفید در بخش‌های دولتی و خصوصی را دارند.
طیف وسیعی از بورسیه‌ها و کمک‌های مالی مشوق‌هایی هستند که به دانشجویانی که بهترین عملکرد را دارند اعطا می‌شود. دانشجویان این دانشگاه می‌توانند از طرح‌ انتقال استفاده کنند و برای ادامه تحصیل به خارج از کشور مالزی و دانشگاه موناش استرالیا منتقل شوند یا از برنامه انتقال دانشجویان به یکی از 140 دانشگاه پارنتر استفاده کنند. 

دانشگاه monash  مالزی در شهر Sunway قرار گرفته که فقط 30 دقیقه با کوالالامپور فاصله دارد. سان وی سیتی یک فضای دانشگاهی پرجنب و جوش است که امکانات آموزشی و تفریحی زیادی دارد. دانشجویان در اینجا به همه چیز دسترسی داشته و امکانات رفاهی مورد نیاز را در اختیار دارند. 

و در نهایت بد نیست بدانید دانشجویان دانشگاه های خارجی در شعبه موناش به منابعی مانند 2،200 پایگاه داده آنلاین، 193،000 مجله الکترونیکی و 2.2 میلیون کتاب الکترونیکی و غیره همزمان با دانشجویان موناش استرالیا دسترسی دارند. 

برای آشنایی بیشتر با دانشگاه موناش مالزی

کلیک کنید

6) پردیس دانشگاه ناتینگهام (nottingham) بریتانیا در مالزی

ناتینگهام یکی از پردیس دانشگاه های خارجی کشور انگلستان در مالزی با قدمت 20 ساله است. بنای دانشگاه ناتینگهام با دعوت وزارت آموزش و پرورش مالزی و برای مشارکت میان Boustead Holdings Berhad، YTL Corporation Berhad و دانشگاه ناتینگهام در سال 1998 آغاز شد. از زمان تأسیس پردیس UNM تا به امروز هم از نظر آموزش، هم از نظر فعالیت‌های تحقیقاتی، رشد چشمگیری داشته است. 

رتبه بندی 5 ستاره SETARA از ناتینگهام به عنوان بهترین دانشگاه های خارجی مالزی برای آموزش و یادگیری نام برده است. UNM همچنین رتبه 5 ستاره MyRA را برای تحقیقات خود دارد. این دانشگاه که به طور مداوم در 100 دانشگاه برتر در سراسر جهان رتبه بندی شده است، عنوان جهانی ترین دانشگاه بریتانیا را در لیست افتخارات خود دارد و مشارکت‌های گسترده‌ای در سراسر منطقه آسه آن و در جهان ایجاد کرده است. 

پردیس دانشگاه های خارجی ناتینگهام در مقیاس ردیف 1-6 به عنوان “عالی” یا ردیف 5 رتبه بندی شده است و توسط وزارت آموزش عالی مالزی به عنوان یک دانشگاه خصوصی طبقه بندی شده است. 

مثل سایر پردیس دانشگاههای خارجی در مالزی، دقیقاً همان مدارک تحصیلی انگلستان به دانشجویان داده می‌شود. همه دوره ها نیز به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند. این دانشگاه در محوطه ای زیبا در 125 هکتار و مشرف به تپه های سرسبز به گونه ای طراحی شده است که منعکس کننده ویژگی های دانشگاه بریتانیا باشد.

خوابگاه ناتینگهام نیز محیط زندگی با کیفیت بالایی با امکانات آموزشی و تحقیقاتی پیشرفته برای دانشجویان فراهم کرده است. در اقامتگاه های درون دانشگاهی، فاصله دانشجویان تا امکانات آموزشی و رفاهی یک پیاده روی کوتاه است. محل اقامت خارج از محوطه دانشگاه نیز متشکل از شش تالار اقامتی است که هر سالن دارای نگهبان است و ورود به سالن ها با کنترل کارت دانشجویی انجام می شود.

در سال 2005، دانشگاه به پردیس 118 هکتاری در Semenyih، در دره Broga Hill منتقل شد. در سال 2006، پردیس یک شعبه کوالالامپور را در برج چولان در Jalan Conlay برای آموزش دانشجویان MBA بازگشایی کرد.

دانشگاه ناتینگهام مالزی

کلیک کنید

7) شعبه دانشگاه ریدینگ (UoRM) انگلستان در مالزی

پردیس هنر دانشگاه ریدینگ مالزی در سپتامبر 2015 در EduCity (Iskandar Puteri، Johor، مالزی) افتتاح شد. همه برنامه های درسی این دانشگاه انگلیسی در مالزی توسط آژانس تضمین کیفیت (QAA) در بریتانیا و آژانس صلاحیت مالزی (MQA) تأیید شده است. 

دانشجویان پردیس ریدینگ به عنوان یکی از دانشگاه های خارجی در مالزی، فرصت دارند تا بخشی از تحصیلات خود را در دانشگاه اصلی در انگلستان بگذرانند. برای تأمین خوابگاه و محل اقامت دانشجویان دانشگاه های خارجی دانشگاه ریدینگ (UoRM) با دهکده دانشجویی EduCity و Core Home Management مشارکت کرده تا محل اقامت راحتی برای همه دانشجویان فراهم کند.

دانشجویانی که مایل به تحصیل در دانشگاه ریدینگ مالزی همراه با بورسیه هستند، در جریان باشند که بورسیه های سخاوتمندانه‌ای مانند بورسیه تخفیف شهریه به آنها ارائه خواهد شد. این بورسیه‌ها تنها مختص دانشجویان دانشگاه (UoRM) مالزی است. و دانشجویی که درخواست انتقال به UoRM انگلستان را دارد، واجد شرایط دریافت بورسیه نیست.

8) پردیس دانشگاه ساوتهمپتون انگلستان در کشور مالزی

دانشگاه ساوتهمپتون یک دانشگاه معتبر مهندسی و پژوهشی انگلیسی است که در سال 2020 جزو 100 رتبه برتر دانشگاه های جهانی QS قرار گرفت.

در سال 2012 بود که به دعوت وزارت آموزش عالی مالزی یک پردیس مهندسی در EduCity در اسکندر، جوهور، مالزی تأسیس شد. تا مدارک عالی کارشناسی در رشته مهندسی به فارغ التحصیلان ارائه دهد. سال 2016، اولین گروه دانشجویان پردیس مالزی با نتایج عالی فارغ التحصیل شدند، باور کردنی نبود ولی فارغ التحصیلان 10 مدرک درجه یک و هشت مدرک MEng کلاس دوم دریافت کردند.

مهم ترین مزیت انتخاب دانشگاه های خارجی مالزی از سوی دانشجویان، تحصیل در پردیس “ساوتهمپتون” مالزی، و ادامه تحصیلات برای حداکثر دو سال در پردیس انگلستان است. 

خوابگاه برای دانشجویان سال‌های اول تضمین شده است، ولی دانشجویان بالاتر ممکن است برای دریافت خوابگاه دچار چالش شوند. گفتنی است امکانات تفریحی، آموزشی و رفاهی برای دانشجویان در خوابگاه فراهم است. 

همه متقاضیان تحصیل در دانشگاه ساوتهمپتون مالزی واجد شرایط دریافت بورسیه خواهند بود. دریافت بورسیه بر اساس برتری علمی و پیشرفت تحصیلی است. راستی اگر می‌خواهید فاصله این دانشگاه تا پایتخت مالزی کوالالامپور را بدانید پس از چهار ساعت رانندگی می‌توانید شاهد درخشش برج‌های دوقلوی این شهر باشید. 

بزرگ ترین دانشگاه های مالزی

کلیک کنید

9) پردیس دانشگاه Xiamen چین در مالزی

پردیس دانشگاه Xiamen چین در مالزی

دانشگاه Xiamen Malaysia یکی از دانشگاه های خارجی مالزی است که در بندر سانسوریا، سپانگ، سلانگور مالزی واقع شده است. این دانشگاه تنها 15 دقیقه با شهر اداری پوتراجایا و 45 کیلومتر تا کوالالامپور فاصله دارد. این پردیس اولین دانشگاه خارجی است که توسط دانشگاه دولتی چین در مالزی راه اندازی شده است. 

برای تحصیل در مطالعات چینی و طب سنتی چینی، روزنامه نگاری، تجارت بین المللی، مهندسی نرم افزار، علوم و مهندسی انرژی ها و سایر برنامه های انگلیسی می‌توانید این دانشگاه را برای تحصیل در مالزی انتخاب کنید. دانشگاه Xiamen مالزی از زمان تأسیس خود در سال 1921 بیش از 200,000 فارغ التحصیل با 31 مدرک دکترا و 50 مدرک کارشناسی ارشد در رشته های مربوطه تربیت کرده است.

دانشگاه Xiamen روابط دوستانه و همکاری بین دانشگاهی با بیش از 270 موسسه آموزش عالی در داخل و خارج از کشور مالزی دارد. طوری که نه تنها در چین تبدیل به دانشگاه جامع درجه یک شده است؛ بلکه موفق به تأسیس 15 مؤسسه مشترک با دانشگاه های آمریکای شمالی، اروپا و آفریقا شده است. 

مدارک تحصیلی پردیس شعبه دانشگاه های خارجی مالزی، مانند دانشگاه Xiamen از سوی وزارت آموزش چین و مالزی به رسمیت شناخته شده است. جالب است بدانید برای تحصیل در دانشگاه های خارجی مالزی نه نیازی به یادگیری زبان چینی دارید نه باید زبان مالایی بدانید، چون آموزش‌ها به زبان انگلیسی است؛ البته به استثنای برنامه مطالعات چینی و دوره های طب سنتی که به زبان چینی برگزار می‌شود.

خوابگاه پردیس دانشگاه Xiamen مالزی در داخل محوطه دانشگاه است. دریافت بورسیه هم شرایط خاص خودش را دارد که در صورتی که تمایل به دریافت بورسیه داشته باشید باید ببینید واجد شرایط آن هستید یا خیر؟

10) پردیس RCSI و UCD مالزی (RUMC) ایرلند در مالزی

پردیس RCSI & UCD مالزی (RUMC) به عنوان اولین مؤسسه پزشکی خصوصی معتبر مالزی در سال 1996 تأسیس شد. سپس به کالج پزشکی پنانگ (PMC) معروف و به نام شد. پردیس RUMC برای پاسخ به نیاز دانشجویان پزشکی توسط دو دانشگاه پیشرو در ایرلند – کالج سلطنتی جراحان در ایرلند (RCSI) و کالج دانشگاهی دوبلین (UCD) تأسیس شد.

فارغ التحصیلان پردیس (RUMC) مفتخر به اخذ مدرک پزشکی از دانشگاه ملی ایرلند (NUI) هستند. این مدرک از سوی شورای پزشکی ایرلند (IMC) و شورای پزشکی مالزی (MMC) و سایر سطوح بین المللی به رسمیت شناخته شده است. ضمن آن که فارغ التحصیلان فرصت ادامه تحصیل پزشکی در کشورهایی مانند بریتانیا، ایالات متحده، ایرلند، کانادا و غیره را دارند. 

اگر به دنبال اعتبار دانشگاه RUMC هستید باید برایتان بگوییم به عنوان یک دانشگاه پزشکی ایرلندی، نام این دانشگاه در فهرست جهانی دانشکده های پزشکی (WDOMS) ذکر شده است.

نگران خوابگاه و محل اقامت نباشید، خوابگاه پردیس دانشگاه خارجی RCSI & UCD در فاصله 7 کیلومتری با قیمت مناسب و امکانات رفاهی مطلوب در خدمت دانشجویان ملی و بین المللی است. 
این دانشگاه متعهد به ارائه بورسیه های مطلوب به دانشجویانی است که دستاوردهای عالی تحصیلی داشته و اشتیاق زیادی به مطالعه پزشکی دارند. بورسیه های این دانشگاه به صورت کلی و جزئی است که با مراجعه به سایت دانشگاه می‌توانید اطلاعات دقیقی در این زمینه پیدا کنید. 

لوکیشن پردیس خارجی دانشگاه RCSI & UCD نیز در جورج تاون مرکز ایالت پنانگ مالزی است. جورج تاون سومین شهر پرجمعیت مالزی و پنانگ دومین شهر بزرگ پس از کوالالامپور است. بد نیست بدانید جورج تاون، به پایتخت غذای مالزی هم معروف است و در صورتی تحصیل در این دانشگاه مالزی به اصطلاح نان‌تان در روغن است و می‌توانید حسابی با طعم ها و مزه‌های غذاهای محلی، دلی از عزا دربیاورید.

پذیرش تضمین بهترین دانشگاه های مالزی با مشاوره شریف

مشاوره شریف به پشتوانه‌ی قریب به 20 سال تلاش و تجربه در زمینه‌ی اخذ ویزای تحصیلی و اقامت مالزی با به‌روزترین اطلاعات کارشناسی و پیگیری‌های‌ مداوم، آماده‌ی خدمت‌رسانی است. خدمات مشاوره شریف برای تحصیل در بهترین دانشگاه های مالزی به این شرح است:

 • جامع‌ترین و بزرگترین بانک اطلاعاتی دانشگاه‌ها و آموزشگاه‌های زبان و مدارس بین‌المللی در مالزی‌‌
 • استفاده از با تجربه‌ترین مشاوران با اطلاعات به‌روز
 • شناخت بسیار دقیق از ساختار دانشگاه های دولتی و خصوصی مالزی و تمامی دانشکده‌های آن
 • ارتباطات مستقیم با دانشکده‌ها، اساتید و کارکنان مرکز تحصیلات تکمیلی دانشگاه های مالزی
 • تسلط کامل بر شرایط اخذ پذیرش تمام دانشگاه های مالزی
 • اخذ ویزای تحصیلی و سایر اقدامات تکمیلی برای تحصیل و اقامت در مالزی
همین حالا تماس بگیرید۲۲۸۴0140 – ۰۲۱

منبع:

https://www.toptenreviews.com/

https://www.studymalaysia.com/education/top-stories/foreign-university-branch-campus-your-route-to-getting-a-foreign-degree-right-here-in-malaysia

https://www.etawau.com/edu/IndexUniversityBranchCampuses.htm

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *