تماس مستقیم
تماس واتساپ
منو

بستن

مشاوره شریف - مالزی تخصص ماست
مشاوره شریف پلی بسوی تحصیل و زندگی در مالزی کلیک کنید
دانشگاه Monash در مالزی

ساختار آموزشي دانشگاه MONASH

Rate this post

دانشگاه (موناش) Monash دانشگاهی بر پایه تحقیقات

دانشگاه Monash در راستای پیشرفت دانش بشری، در صدد ایجاد دانشگاهی جهانی است.

دانشگاه موناش دارای 8 شعبه در جهان (۶ شعبه در استرالیا، یک شعبه در مالزی و ۱ شعبه در آفریقای جنوبی است.
در این دانشگاه در مجموع بیش از 50 هزار نفر مشغول به تحصیل هستند.
دانشگاه Monash همچنین یک موسسه یادگیری در ایتالیا را اداره می‌کند.
پر واضح است؛ ایجاد دانشگاهی جهانی، تنها از طریق تحقیقات، پژوهش‌های متمرکز و فشرده و یک مدیریت بین‌المللی به دست خواهد آمد.
دانشگاه موناش با هدف بین‌المللی شدن و با تکیه بر تعهدات طولانی و تحقیقاتی نوین، بر کیفیت آموزش و یادگیری تاکید می‌کند تا به عنوان اولین دانشگاه متمرکز بر تحقیقات تبدیل شود.

گفتنی است؛ برتری و برجستگی دانشگاه (موناش) Monash در دنیای تحقیقات، پیشرفت چشمگیر آن در صنعت مالتی مدیا، نوآوری و خلاقیت، تاکید بر همکاری با صنایع داخلی و خارجی، توانایی تشخیص و پاسخ‌گویی به نیازهای جدید و نو در صنعت است که می‌تواند در هزاره‌ی جدید بر تجارت، ارتباطات و بازرگانی نیز تاثیر بگذارد.

یادآور می‌شود؛ این دانشگاه، برای دانشجویان دوره‌ی ارشد و دکترا مقالات تحقیقاتی در زمینه‌های تجارت، علوم، تکنولوژی، پزشکی، هنر و مهندسی فراهم می‌کند.
در دانشگاه (موناش) Monash تحقیقات ویژه شامل: رسانه‌ها و مطالعات تربیتی، تاسیسات ژنتیکی و تکنولوژی سلولی؛ بر پایه بازیابی اطلاعات چند رسانه‌ای، دانش‌های نوین و نانوتکنولوژی صورت می‌گیرد.

از آنجا که باید یک سوم تحصیلات دانشگاهی بر پایه‌ی تحقیقات پایه‌ریزی شود، برنامه اصلی دانشگاه (موناش) Monash بر آموزش و تحقیق استوار شده است.
تضمین کیفیت بالای آموزش در دانشگاه (موناش) Monash باعث شده این دانشگاه، در میان دیگر دانشگاه‌های مالزی، دانشگاهی بی‌نظیر شناخته شود.
شایان ذکر است؛ دانشگاه Monash با بهره‌مندی از مدرسان خبره، در فرآیند یادگیری به دانشجویان کمک‌های موثری می‌کند.
این دانشگاه با تاکید ویژه بر یادگیری بهتر و پایه‌گذاری برای پیشرفت شخصی و یا حرفه‌ای  دانشجویان، باعث شده تا دانشجویان بیاموزند، چگونه به تنهایی یاد بگیرند.

دانشگاه موناش در فرآیند آموزشی خود مد نظر دارد؛ دانشجویان باید در فرصت‌های شغلی آینده بتوانند به طور گسترده‌ای از آموزش‌ها و تحقیقات استفاده کرده و یا برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر رهنمون شوند.

گفتنی است؛ به دلیل وجود نمایندگی از بالغ بر ۴۰ کشور مختلف و ادغام فرهنگ‌های کاملا متمایز، دانشگاه (موناش) Monash موقعیتی را فراهم می‌کند تا دانشجویان و پرسنل بتوانند با اجتماعات و فرهنگ‌های متفاوت در ارتباط مستقیم باشند.
مجتمع دانشگاهی sunway محیط جدید و مناسبی را برای یادگیری با تسهیلات درجه یک در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد.
یادآور می‌شود؛ دانشگاه موناش با حفظ اصالت استرالیایی خود، به یکی از بهترین دانشگاه‌های استرالیا و نیز سطح بین‌المللی تبدیل شده است.
ناگفته نماند؛ ایده‌های نوین دانشگاه Monash با ارتقاء سطح دانش، به بهبود وضعیت زندگی نیز کمک می‌کند.

دانشگاه (موناش) Monash  یکی از 50 دانشگاه برتر جهان

بر اساس آمار به دست آمده در سال ۱۹۵۸، دانشگاه (موناش) Monash با سیستم نوین تحقیقاتی و سیستم قانونمند و استاندارد آموزشی یکی از ۵۰ دانشکده‌ی برتر دنیا شناخته شد.

این دانشگاه همچنین یکی از اعضاء گروه معتبر 8 (G0F) به مدیریت استرالیا است.

دانشگاه (موناش) Monash در حدود 58 هزار دانشجو را از ۱۰۰ کشور جهان به طور سالانه در ۸ محوطه‌ی دانشگاهی (استرالیا، مالزی و آفریقای جنوبی) پذیرش می‌کند.

خاطرنشان می‌شود؛ تحقیقات قدرتمند دانشگاه (موناش) Monash نمایانگر اعتبار و قدرت آن می‌باشد.
این دانشگاه به وسیله‌ی تحقیقات صورت گرفته ارزش و اعتبار بالایی کسب نموده است.

ناگفته نماند؛ بخش عمده‌ای از تحقیقات  دانشگاه (موناش) Monash در زمینه دانش‌های پایه مانند: علوم نانو تکنولوژی، علوم محیط زیست، علوم دارویی، اکتشافات، تاریخ و فرهنگ و امنیت جاده‌ای صورت گرفته است.

لازم به ذکر است؛ دانشگاه Monash سالانه 5 هزار کار تحقیقی انجام داده و با بیش از ۱۲۰ موسسه در سراسر آسیا، اروپا، آمریکا، افریقا و خاورمیانه ارتباط مستقیم دارد.

دانشگاه (موناش) Monash  بیشترین کمک را به مالزی و دیگر کشورهای جنوب شرقی آسیا داشته است.

دانشگاه Monash در شهر Sunway

گفتنی است؛ شعبه دانشگاه (موناش) Monash در مالزی در منطقه Sunway  واقع شده است.
این دانشگاه علاوه بر شعبه یاد شده، دارای 5 شعبه دیگر در ملبورن (استرالیا)، انگلستان (ویکتوریا) و یک شعبه در جوهانسبورگ است.
در ادامه خاطرنشان می‌شود؛ مجتمع دانشگاهی Sunway در سال ۱۹۹۸ تاسیس و در اواسط ۲۰۰۷ محوطه‌ی دانشگاهی جدید آن نیز احداث شد.

تاکنون در حدود 3 هزار و 800 دانشجو (نزدیک به ۳۰% از آنها از ۵۰ کشور متفاوت هستند) و ۳۹۱ پرسنل در دانشگاه (موناش) Monash  مالزی حضور داشته‌اند.
یادآور می‌شود؛ دانشگاه  Monash به دعوت مستقیم دولت مالزی یک شعبه از دانشگاه  خود را در سال ۱۹۹۸ در Bandar Sunway مالزی دایر کرد.
این دانشگاه با سرمایه‌گذاری مشترک میان دانشگاه موناش و گروه Sunway و با هزینه‌ای بالغ بر ۲۰۰ میلیون رینگت و مساحتی ۱۲ هزار متری احداث شد.

خاطرنشان می‌شود؛ شعبه یاد شده، زیرساختی مناسب برای اهداف بلند مدت دانشگاه محسوب شده و باعث پیشرفتی سریع‌تر در زمینه تحقیقاتی به شمار آمده و فعالیت‌های آموزشی، یادگیری و تحقیقاتی را در حد عالی گسترش می‌دهد.

گفتنی است؛ در مرحله اول تنها در حدود 5 هزار دانشجو و ۵۰۰ پرسنل در دانشگاه (موناش) Monash بودند و در 2 مرحله ظرفیت دانشگاه تا 10 هزار دانشجو نیز افزایش یافت.
ساختمان یاد شده در مرکز دانشگاه بوده و به صورت بیضی و در 3  طبقه طراحی شده و با تجهیزات مورد نیاز دانشجویان تجهیز می‌شود.
همچنین  در این ساختمان با در نظر گرفتن  مسیرهای مناسب، افراد معلول به راحتی می‌توانند در پیاده‌روهای دانشگاه حرکت نمایند.

کلاس‌های ارائه شده در دانشگاه مرکز Sunway

در مرکز Sunway برنامه دانشجویان دوره کارشناسی، ارشد و دکترا در ۵ رشته تحصیلی ارائه می‌شود:

**    دانشکده‌ی علوم انسانی

**    دانشکده‌ی بازرگانی و تجاری

**    دانشکده‌ی مهندسی

**    دانشکده‌ی فناوری اطلاعات و -IT

**    دانشکده‌ی پزشکی و بهداشت

 20 مزیت و افتخار دانشگاه (موناش) Monash مالزی

در ادامه یادآور می‌شود؛ از جمله دلایل جذب دانشجویان بسیار به دانشگاه (موناش) Monash در مالزی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
1 ـ   هر دانشجو پس از فارغ التحصیلی، مدرکی معتبر، معادل درجات بالای دانشگاهی در استرالیا و دیگر مدارک بین‌المللی اخذ می‌کند.

2 ـ   times higher Education Supplement  دانشگاه (موناش) Monash را به عنوان یکی از ۵۰ دانشگاه برتر جهان در سال ۲۰۰۵ و ۲۰۰۷ اعلام کرد.

3 ـ   دانشگاه (موناش) Monash یکی از اعضاء دانشگاه‌های گروه ۸ (GOF) استرالیا بوده و بیش از ۷۰% از تحقیقات ارائه شده‌ی مورد قبول در استرالیا، مربوط به این دانشگاه است.

4 ـ   در سال ۲۰۰۳ دانشگاه (موناش) Monash توانست اعتبار تندیس MSC (multimedia super corridor) را به دست آورد.

5 ـ   در سال ۲۰۰۳ موفق به دریافت بهترین جایزه تحقیق و پیشرفت موسسات خصوصی از سوی وزیر آموزش مالزی شد.

6 ـ  به عنوان یکی از 8 شعب، دانشگاه (موناش) Monash با هدف پیشرفت، آموزش و پشتیبانی برنامه‌ریزی شده و کیفیت آموزش را تضمین می‌کند.

7 ـ  کلاس‌ها زیر نظر مستقیم اساتید دانشگاه (موناش) Monash عمل کرده و مطابق با برنامه‌ریزی دیگر شعب است.

8 ـ  درجات تحصیلی در این دانشگاه با دیگر شعب هشت‌گانه در استرالیا و آفریقای جنوبی یکسان است.

9 ـ  تمام کلاس‌هایی که در شعبه Sunway ارائه می‌شود مورد تایید دولت مالزی است.

10 ـ  دانشگاه (موناش) Monash در تمام دنیا به عنوان یک دانشگاه منحصر به فرد در تحقیق و آموزش معرفی شده و با ارائه همکاری‌های ارزنده‌ای در زمینه‌های تحقیقاتی بر زندگی بشر تاثیر می‌گذارد.

11 ـ  مجتمع دانشگاهی Sunway  دانشگاه (موناش) Monash تحقیقاتی موثر در زمینه‌های:
*   بیو تکنولوژی
*   بهداشت و پزشکی
*   مدل‌های اقتصادی و تجاری
*   بانکداری اسلامی
*   تکنولوژی آزمون الکترونیک
*   و تجارت محصولات کشاورزی ارائه می‌دهد.

 12 ـ  با توجه به اینکه موسسات تحقیقات مغزی در Monash Sunway (BRIMS) زیر نظر موسسه علم نورون (Neuroscience) و مرکز تحقیقات بین‌الملل مغزی فرانسه (IBRO) است، این دانشگاه
توانسته تحقیقات مفید و گسترده‌ای در این زمینه انجام دهد.

13 ـ  دانشکده‌ی تجارت دانشگاه (موناش) Monash مرکز تحقیقاتی عالی در زمینه بانکداری اسلامی و مالی بوده و اغلب کنفرانس‌های سالانه بانکداری اسلامی و مالی کوالالامپور در این مرکز برگزار می‌گردد.
ناگفته نماند؛ دانشکده‌ی مهندسی این دانشگاه نیز تحقیقاتی مشترک با صنایع و دیگر تشکلات انجام داده است.

14 ـ  دانشکده‌ی علوم انسانی دانشگاه (موناش) Monash بر روی تعدادی از پروژه‌های تحقیقاتی مهم مانند: تحقیقاتی در زمینه چگونه عفونت دندان، باعث بیماری‌های قلبی می‌شود و یا اطلاعات عمیق ما از سیستم دفاعی بدن و …. فعالیت می‌کند.

 15 ـ  با عضویت در خانواده بزرگ دانشگاه (موناش) Monash ، دانشجویان می‌توانند به هر یک از دیگر شعبات دانشگاه در سراسر دنیا رفته و رشته‌ای مشابه را در آنجا ادامه دهند.

 16 ـ  دانشجویان دانشگاه (موناش) Monash می‌توانند با استفاده از برنامه‌های کشورهای خارجی با پرداخت هزینه‌ی مکان برای بیش از 2 سال و نیم در شعبه دیگری از  این دانشگاه تحصیل کنند.

17 ـ  با برنامه‌ریزی دقیق دانشگاه (موناش) Monash دانشجویان می‌توانند از مزایای ارائه شده در ۱۲۰ دانشگاه در ۲۷ کشور دیگر که مورد قبول این دانشگاه هستند، نیز استفاده نمایند.

18 ـ  دانشجویان دانشگاه (موناش) Monash به راحتی می‌توانند به بازارها، بیمارستان‌های مدرن با تجهیزات کامل، بانک‌ها، رستوران‌ها، فروشگاه‌ها، هتل‌ها، پارک‌های آبی و دیگر تسهیلات شهر Sunway دسترسی پیدا کنند.

19 ـ  امنیت شهر Sunway و محوطه دانشگاهی، توسط گارد امنیتی که نزدیک پایگاه پلیس کار می‌کنند، تامین می‌شود.

20 ـ  از دانشگاه تا پایتخت مالزی (کوالالامپور)، فقط ۲۰ دقیقه فاصله بوده و برای طی کردن این مسیر می‌توان از هواپیما و یا بزرگراه‌ها استفاده نمود.

از دیگر مزایای دانشگاه موناش می‌توان به تجربه زندگی دانشجویان این دانشگاه در کوالالامپور با هزینه‌ای مناسب اشاره کرد.
ناگفته نماند؛ دانشگاه (موناش) Monash همچنین محیطی بی‌نظیر برای یادگیری و تسهیلاتی در حد استانداردهای جهانی برای دانشجویان خود مهیا می‌کند.

لازم به ذکر است؛ دانشگاه موناش(یکی از دانشگاه‌های مالزی) فلسفه خود را با شعار ( من هنور یاد می‌گیرم) منعکس می‌کند.

موارد تحقیقاتی دانشگاه (موناش) Monash و پشتوانه‌های وسیع مالی

گفتنی است؛ موارد تحقیقاتی دانشگاه (موناش) Monash در مالزی با پشتوانه‌های وسیع مالی همراه است.
این پشتوانه‌های مالی از طرف:
**   امتیاز IRIP (تشدید تحقیقات در مناطق دارای اولویت) دولتی
**   وزارت علوم
**   موسسات نوآوری و تکنولوژی برای تحقیقات
**   خدمات بین‌المللی غیر دولتی برای ISAAA (کاربردهای بیوتکنولوژی کشاورزی)
**   Petronas
**   و سازمان خیریه TORAY اهدا می‌گردد.

لازم به ذکر است؛ انجام تحقیقات مشترک پرسنل دانشگاه Sunway با موسسات محلی و شرکت‌ها در مالزی نیز برای ترفیع یادگیری، بسیار موثر است.
دانشگاه (موناش) Monash  همچنین تاکید ویژه‌ای به همکاری با دانشجویان MAG‌ (پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه) دارد.
خاطرنشان می‌شود؛ تا کنون 9 هزار نفر از دانشگاه (موناش) Monash فارغ‌التحصیل شده‌اند.
برنامه‌ی گروه فارغ‌التحصیلان، فرصت‌های زیادی را برای مواجه شدن با مسائل حرفه‌ای و مسائل اجتماعی فراهم می‌سازد.

تاسیسات پیشرفته تکنولوژی در دانشگاه (موناش) Monash 

دانشگاه Monash

در دانشگاه (موناش) Monash خوابگاه‌های دانشجویی با کیفت بالا، وسایل آرامش و راحتی دانشجو را برای تحصیل هر چه بهتر تامین می‌کنند.

گفتنی است؛ دانشگاه (موناش) Monash دارای:

**   ۴۰ آزمایشگاه مجهز
**   امکانات لازم برای انجام آزمایش‌های فیزیکی PC2 و ژنتیکی DNA
**   ۲۴ آزمایشگاه تخصصی مهندسی
**    2 تالار کنفرانس با ظرفیت ۳۵۰ نفر
**    ۳ سالن آمفی تئاتر متوسط برای ۱۲۰ دانشجو
**   ۶ سالن آمفی تئاتر کوچک
**    و ۱۰ لابراتوار تخصصی کامپیوتر برای استفاده عموم است.

لازم به ذکر است؛ شعب دیگر دانشگاه (موناش) Monash  از امکاناتی از قبیل: میکروسکوپ‌هایی برای مشاهده سلول‌های زنده و میکروسکوپ‌های کشت سلول برخوردار هستند که در مالزی موجود نیست.

یادآور می‌شود؛ در سال ۲۰۰۸ دانشگاه (موناش) Monash مالزی اولین دانشگاهی بود که تکنولوژی میکروارگاریسم (ویروسی که باعث یک بیماری می‌شود) برای حیوانات را به انجام رساند.

 تضمین اشتغال سریع پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه (موناش) Monash

از آنجا که در سال ۲۰۰۷ Monash در رتبه ۲۴ دانشگاه‌های جهان قرار داشت، کارفرمایان بین‌المللی معتقد هستند؛ فارغ‌التحصیلان از دانشگاه (موناش) Monash فعال‌ترین و بهترین دانشجویان هستند.

شرکت‌های چند ملیتی مانند: شرکاء pricewaterhouse، shell، Mckinsey، معمولاً به فارغ‌التحصیلان دانشگاه (موناش) Monash اعتماد بالایی دارند.

در پایان خاطرنشان می‌شود: دانشگاه (موناش) Monash تضمین می‌کند، دانشجویان تا حداکثر 3 ماه پس از فارغ‌التحصیل شدن کاری مطابق با میل و سلیقه خود پیدا می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *