تماس فوری
پیام از طریق واتساپ
آشنایی با بلندترین آسمان خراش های مالزی و دنیا 2022
آشنایی با بلندترین آسمان خراش های مالزی و دنیا 2022

بلندترین آسمان خراش های مالزی و دنیا

زمان مطالعه: 10 دقیقه
5/5 - (4 امتیاز)

بلندترین آسمان خراش های مالزی، منتظرند تا تو را آن قدر بالا ببرند که همه دنیا برایت کوچک و بی‌ارزش شود. با بلندترین برج های مالزی، زمین را به آسمان بدوزید و مهمان ابرها شوید. مرتفع ترین اسمان خراش های بلند مالزی، همان جایی است که دست هیچ کس به شما نمی‌رسد. مکانی پر از اکسیژن خالص در لابلای ابرها! 

 مشاوره شریف، همراه‌تان است تا با اخذ ویزای توریستی مالزی، شما را مهمان 14 روزه این کشور کند. با اخذ ویزای مالزی می‌توانید بلندترین آسمان خراش های این کشور را از فراز آسمان و از لابلای ابرها رصد کنید.  

دلت می خواد بزرگ ترین آسمان خراش های دنیا رو از مالزی ببینی؟

اینجا رو کلیک کن

مالزی ششمین کشور بلند جهان با دهها آسمان خراش

مالزی ششمین کشور بلند جهان با دهها آسمان خراش

وقتی باران می‌بارد آدم‌ها سرشان را پایین بیندازند و زیر سقفی پناه می‌برند. در مالزی ولی ماجرا طور دیگری است. مخصوصاً برای کسانی که برای اولین بار وارد کوالالامپور شده‌اند.

در مالزی همه چیز خلاف عادت‌هایی است که تا به حال داشته‌اید. حتی ساعت‌هایی که باران می‌بارد هم دلتان نمی‌خواهد، چشم از این ساختمان‌های مرتفع بردارید. در هوای بارانی مالزی که قدم زدن می‌طلبد، آسمان خراش ها هستند که نگاه آدم‌هارا به جای زمین به آسمان خیره می‌کند!

چشم انداز شبانه آسمان خراش‌های مالزی، نگینی است که بر رکاب شهرهای این کشور می‌درخشد.

برج های مالزی، اثباتی بر مدرنیته بودن سازه‌های شهری در این شبه جزیره افسانه‌ای است. برج هایی که هر چه سر بچرخانید، نمی‌توانی انتهایشان را ببینید! 

اولین کاری که هر توریست در کشور مالزی انجام می‌دهد، سوار شدن بر آسانسوری است که آدم را از دنیا جدا می‌کند و به آسمان می‌برد؛ همان جایی که همه آرزو دارند بروند! جایی بدون هیچ فاصله‌ای در آسمان! شاید اگر دستتان را دراز کنید بتوانید ستاره‌ها را بچینید. 

حضور مرتفع ترین آسمان خراش های جهان در مالزی، این کشور را مفتخر به لقب ششمین کشور بلند جهان و چهارمین کشور بلند آسیایی کرده ست.

کوالالامپور، پایتخت مالزی هم نام بلندترین شهرهای جهان را به دوش می‌کشد. چون بیشترین تعداد برج‌های مرتفع مالزی را در خود جای داده است. در کشور مالزی ۲۶۲ برج ساخته شده است و ۳۵ برج در حال ساخت بالای ۱۵۰ متر در این شهر وجود دارد.

در حال حاضر یکی از بلندترین برج های مالزی، برج Merdeka 118 است که با ۶۷۸.۹ متر ۲۲۲۷ فوت ارتفاع،  ۱۱۸ طبقه دارد. برای آشنایی با کشور مالزی و سایر برج‌های بلند این کشور در ادامه این مطلب ما را همراهی کنید. 

اخذ ویزای مالزی

کلیک کنید

آسمان خراش چیست؟

آسمان خراش همان طور که از اسمش پیدا است سازه‌ای بلند است که آسمان را خراشیده و تا فراز ابرها بالا رفته است. برای آن که به ساختمانی آسمان خراش گفته شود، باید لااقل ۴۰ طبقه داشته باشد.

به نظرتان حداقل ارتفاع یک برج ۴۰ طبقه چند متر می‌تواند باشد؟ درست است، ارتفاع سازه مرتفع یا آسمان خراش باید بیشتر از ۵۰۰ متر یا حداقل نیم کیلومتر باشد تا بتوان نام آسمان خراش skyscraper، ساختمان بلند مرتبه یا برج را بر روی آن گذاشت. 

همان قدر که عظمت برج بزرگ و چشمگیر است، ساخت آن نیز پروژه‌ای سنگین با هزینه‌های هنگفت است. علاوه بر آن برای ساخت برج‌های مرتفع باید محاسبات علمی، مهندسی، معماری و فنی پیچیده‌ای انجام شود. ضمن آن که تأمین ایمنی آسمان خراش در برابر نوسانات پوسته زمین، مقاومت در برابر جریان‌های طبیعی مانند باد، طوفان، رعد و برق و غیره نیاز به دانش فنی و تکنولوژی پیشرفته‌ای دارد.

بلندترین آسمان خراش های مالزی، ردپای پشرفت و شکوفایی هزاره سوم را در این کشور نشان می‌دهد. هر ساله گردشگران زیادی با اخذ ویزای مالزی برای بازدید از بلندترین آسمان خراش های جهان و کشف دنیایی از ناشناخته‌ها راهی این کشور می‌شوند.

کاربری بلندترین آسمان خراش های مالزی

انسان‌های خودانگیخته با شور و شوقی وصف ناپذیر، برای رسیدن به اهداف خود به صورت پله به پله و قدم به قدم حرکت می‌کنند. رضایت ندادن به وضع موجود و تلاش برای خیز بزرگتر در فتح قله‌های بعدی، ویژگی افراد موفق است که آنها را تا اوج می‌رساند.

حکایت هر طبقه آسمان خراش که ساخته می‌شود، مانند همین موفقیت‌های پله‌ای آدم‌ها است. هر طبقه برج های بلند مالزی، همان پله‌هایی است که سازندگان برای رسیدن به موفقیت و هدف طی می‌کنند. هر طبقه که روی طبقات بالایی ساخته می‌شود، قدمی است که سازندگان را به اهداف از پیش تعیین شده نزدیک‌تر می‌کند.

فرقی ندارد بلندترین آسمان خراش در کدام نقطه دنیا قد علم کرده باشد، مهم کاربری و فایده این سازه غول آسا برای مردم است. سازندگان برج‌های بلند دنیا و مالزی، کاربری‌های مختلفی برای آن تعریف کرده‌اند. هر کدام از سازه‌های مرتفع مالزی و دنیا می‌توانند کاربری‌های نظیر این موارد داشته باشند:

 • کاربری مسکونی
 • کاربری مخابراتی
 • کاربری تجاری
 • کاربری اداری
 • کاربری تفریحی

بلندترین برج های مالزی با ارتفاع بیشتر از 300 متر

 •  آسمان خراش مردکا Merdeka با ۶۴۴ متر یا ۲۱۱۳ فوت ارتفاع
 • برج دوقلوی پتروناس با ارتفاع ۴۵۱ متر یا ۱۴۸۳ فوت
 • صرافی یکی از بلندترین ساختمان های مرتغع مالزی با ارتفاع  ۴۴۵.۵ متر یا ۱۴۶۲ فوت
 • برج میدان تاجگذاری مالزی دارای ارتفاع ۳۷۰ متر یا ۱۲ فوت
 • آسمان خراش چهار فصل مالزی دارای ۳۴۲.۵ متر یا ۱۱۲۴ فوت ارتفاع
 •  برج اکسلی در مالزی ۳۳۸ متر یا ۱۱۱۱ فوت
 • ساختمان مرتفع بوکیت بینتانگ مالزی با ارتفاع ۳۳۰ متر یا ۱۰۸۳ فوت
 • برج منارا TM با ۳۱۰ متر یا ۱۰۱۷ فوت
 • هتل و اقامتگاه کمپینسکی با ارتفاع ۳۰۸ متر یا ۱۰۱۰ فوت

ارتفاع (متر) تعداد طبقات پایان کار کاربری

آسمان خراش Merdeka (مردکا) مالزی

678.9 

118 2022

هتل/ آپارتمان/ اداری

Tradewinds Square Tower A

608 

110 1998 اداری

برج  پتروناسPetronas  1

451.9

88 1998 اداری

برج پتروناس 2 Petronas  

451.9 

88 2019 اداری

آسمان خراش اکسچنج  The Exchange 106

445.5 

106 2025 اداری
 آسمان خراش Jewel

381 

73 2028 اداری/ هتل

Coronation آسمان خراش

370 

78 نامشخص اداری

Fairmont Kuala Lumpur برج

370 

78 2018 مسکونی/ هتل

Four Seasons Place

342.5 

75 2024 مسکونی/ هتل

Oxley Tower 1

338.6 

84 2024 آپارتمان/ هتل

IBN Bukit Bintang

330 

68 2024 مسکونی/ هتل

Hotel Fortuna

325

68 نامشخص مسکونی/ هتل

M101 Skywheel

316.6

79 نامشخص مسکونی/ هتل

Menara TM

310

55 2001 اداری

Kempinski Hotel & Residences

308

72 2022 مسکونی/ هتل

R&F Tower 1

307.4

79 نامشخص آپارتمان/ هتل/ اداری

 برج مردکا 118 مالزی، دومین آسمان خراش بلند جهان

برج مردکا 118 مالزی، دومین آسمان خراش بلند جهان

برج مردکا بلندترین سازه‌ی در حال ساخت مالزی است که قرار است سند دومین آسمان خراش دنیا را به نام خودش مهر کند. 

اگر قصد بازدید از این برج مرتفع در حال ساخت را دارید، فقط تا پایان سال ۲۰۲۲ فرصت دارید که با اخذ ویزای توریستی مالزی شاهد اتمام ساخت این پروژه عظیم باشید. چون این آسمان خراش مالزی، روزهای آخر ساخت و ساز را سپری می‌کند و قرار است تا پایان سال ۲۰۲۲ مراحل ساخت آن به پایان برسد.

خوب است بدانید ساختمان مرتفع مردکا در مالزی، توسط شرکت استرالیایی Fender Katsalidis طراحی و ساخته شد. این برج غول آسا در قلب شهر کوالالامپور مالزی قرار گرفته است. جایی که خط افق شهر کوالالامپور را تحت تسلط خود درمی‌آورد. صفحات شیشه ‌ی مثلثی نمای این برج برگرفته از الگوهای موجود در هنر و صنایع دستی مالزی است.

فضاسازی این سازه مرتفع مالزی، طوری طراحی شده که مشرف به استادیوم مردکا در کوالالامپور است. داخل ساختمان برج Merdeka ۱۱۸ بیش از ۲۸۸ هزار متر مربع مساحت دارد که شامل ۱۵۸ هزار متر مربع آن، فضای اداری قابل اجاره است.

در کنار دفاتر این آسمان‌خراش امکانات مختلف مهمان‌نوازی، خرده‌فروشی و مسکونی برای مقاصد گردشگری در نظر گرفته شده است. در Merdeka ۱۱۸ یک پارک آبی تفریحی با وسعت ۱.۶ طراحی شده است. برای بازدید این برج بلند و مرتفع کافی است ویزای توریستی مالزی بگیرید و در مدت اعتبار ۱۴ روزه ویزای گردشگری مالزی، در سازه‌های مرتفع این کشور آسمان گردی کنید.  

  آسمان خراش پتروناس مالزی، بلندترین دوقلوهای جهان

آسمان خراش پتروناس مالزی، بلندترین دوقلوهای جهان

برج های دوقلوی پتروناس هفدهمین ساختمان مرتفع دنیا و دوازدهمین برج‌ آسیا هستند. ساخت آنها از سال ۱۹۹۲ آغاز شد و در سال ۱۹۹۸ به پایان رسید.

تا جولای ۲۰۰۳ پتروناس بلندترین برج های مالزی در دنیا بود، اما با قد کشیدن ساختمان‌های مرتفع دیگری مانند برج خلیفه دبی، این نام را به آنها واگذار کرد، با این حال هنوز هم لقب بلندترین برج دوقلوی جهان متعلق به این برج بلند مالزی است. 

این ساختمان ۸۸ طبقه که ارتفاع آن به ۴۵۱.۹ متر می‌رسد، نگین تاج کوالالامپور است، طوری که روزهای این شهر را باشکوه کرده و در شب‌ها چون نگینی نورانی می‌درخشد.

برج های دوقلوی پتروناس نماد بین المللی مالزی است که با همکاری معمار چیره دست، سزار پلی معمار آمریکایی آرژانتینی الاصل، اهداف و آرزوهای مردم مالزی را به تصویر کشیده است. معماری این سازه مرتفع مالزی به سبک پست مدرن اسلامی با فولاد، شیشه و بتن و با هزینه ۱.۶ میلیارد دلار ساخته شده است. 

اگر قصد رفت و آمد از یک ساختمان به برج دیگر این دوقلوها را داشته باشید، باید خودتان را به طبقه های ۴۱ و ۴۲ برسانید تا با گذر از یک پل تماشایی خودتان را برج مجاور برسانید. 

گذر از این پل ۱۹۲ فوتی که بلندترین پل دو طبقه‌ی جهان است شهامت و جرأت زیادی می‌خواهد. خوب است بدانید این پل تنها نقش رابط میان ۲ برج را ندارد بلکه به عنوان یک وسیله ایمنی و تثبیت کننده سازه در برابر بادهای شدید و شرایط آب و هوایی بد است.

 برج Exchange 106 مالزی، مجلل ترین آسمان خراش اداری جهان

برج Exchange 106 مالزی، مجلل ترین آسمان خراش اداری جهان

یک ساختمان عظیم با پنجره‌های شیشه‌ای که شب‌های پایتخت مالزی؛ کوالالامپور را خیره کننده‌تر کرده است. انگار که چلچراغی را به طور عمود تا سقف آسمان کشیده باشند. 

برج اکسچنج بیست و یکمین ساختمان بلند دنیا و شانزدهمین آسمان خراش بلند آسیا است. با در نظر گرفتن ارتفاع طبقات، این سازه مرتفع را می‌توان یکی از بلندترین برج های مالزی به حساب آورد. 

این برج، توسط گروه Mulia ساخته شد. نام این برج برگرفته از صرافی تون رازک است، کلمه تون رازک نیز از نام نخست وزیر فعلی مالزی آقای محمد نجيب بن تون الحاج عبد الرزاق گرفته شده است.

بد نیست بدانید این آسمان خراش مالزی در گذشته به TRX SignatureT، Platinum Tower معروف بوده است. 

Exchange یک ساختمان اداری دارد که ۵ طبقه پایین آن حدود ۳۰۰ هزار فوت فروشگاه است. از طبقه ۶ تا بالاترین طبقه‌ی برج، کاربری اداری دارد.

آسمان خراش Exchange مالزی، مجلل‌ترین برج بلند اداری جهان است که قیمت اجاره فضای اداری آن ۱۷ رینگیت (معادل ۴.۳ دلار) به ازای هر فوت مربع در ماه یا ۵۰ دلار به ازای هر فوت مربع در سال است.

شگفتانه این برج لابی طبقه ۵۷ است که فقط مستاجران می‌توانند برای لذت بردن از مناظر شهر کوالالامپور، برج های پتروناس و برج KL از آن استفاده کنند.

 آسمان خراش مخابراتی TM، شاخه بامبویی روبه آسمان مالزی

آسمان خراش مخابراتی TM، شاخه بامبویی روبه آسمان مالزی

نوبت پنجمین برج بلند مالزی است. مردم و گردشگران مالزی پس از 3 سال شاهد عظمت برج 55 طبقه‌ای با 310 متر ارتفاع بودند. برای کسانی که با اخذ ویزای مالزی قبل از سال ۲۰۰۰ به مالزی سفر کرده بودند باور کردنی نبود که برج مخابراتی TM که از بلندترین برج های مالزی است در زمانی کوتاه ساخته شده باشد. ساخت این برج از سال ۱۹۹۸ شروع شد و در سال ۲۰۰۱ بود که برجی با نماد جوانه زنی شاخه بامبو، باز هم نام مالزی را بر سر زبان‌ها انداخت.   

اگر قصد بازدید از این برج بی‌نظیر را دارید پس از اخذ ویزای مالزی و ورود به این کشور  باید خودتان را امتداد بزرگراه فدرال، بزرگراه اسپرینت و جالان پانتای بهارو برسانید.

این سازه مرتفع مالزی یک برج مخابراتی است که به طور رسمی در ۱۱ فوریه ۲۰۰۳ توسط چهارمین نخست وزیر مالزی، دکتر ماهاتیر محمد افتتاح شد.

اگر ذهن‌تان مشغول حساب و کتاب برای محاسبه هزینه‌های این برج شده، اجازه دهید برایتان بگوییم این سازه بیش از۱۶۰ میلیون دلار برای سازندگانش هزینه در پی داشته است.

در معماری آسمان خراش مخابراتی TM جهت پنجره‌ها طوری طراحی شده که مانند سیستم تهویه هوا عمل کرده و در مصرف انرژی صرفه جویی قابل توجهی دارد. 

یک مرکز ورزشی، سالن تئاتر با ظرفیت 2500 تماشاگر و یک نمازخانه بزرگ در ابن برج بلند آماده پذیرایی از میهمانان است.

صبر کنید! حالا نوبت شگفتانه برج مخابراتی TM به عنوان یکی از بلندترین برج های مالزی رسیده است. تا خودتان از نزدیک نبینید باور نمی‌کنید که ۲۲ باغ آسمان در ۳ طبقه‌ی متناوب این برج هستند که مایه حیرت تماشاگران شده‌اند. 

از قسمت تفریحی برج بلند مالزی که بگذریم نوبت بخش‌های اداری است. طبقات اداری به دو قسمت شمالی و جنوبی تقسیم می‌شوند که آسانسورهای مجزایی دارند. بلندترین دکل برق در آسیای جنوب شرقی هم در نزدیکی این ساختمان، کرینچی پیلون قرار گرفته است. 

  برج KOMTAR مالزی، مرتفع ترین آسمان نمای شیشه‌ای

برج KOMTAR مالزی، مرتفع ترین آسمان نمای شیشه‌ای 

برج KOMTAR، در شهر جورج تاون در پنانگ مالزی بلندترین آسمان خراش ایالت و یازدهمین برج بلند مالزی است. KOMTAR مخفف Kompleks Tun Abdul Razak است که به نام دومین نخست وزیر مالزی نامگذاری شده است.

ساخت این برج در سال ۱۹۷۴ آغاز و در سال ۱۶۸۶ تکمیل شد. برج KOMTAR با 65 طبقه و ارتفاع ۲۳۲ متر در زمان تکمیل، دومین ساختمان بلند آسیا پس از Sunshine ۶۰ در توکیو بود. این ساختمان به مدت سه سال دیگر جایگاه خود را به عنوان بلندترین برج های مالزی حفظ کرد و تا به امروز هم عنوان بلندترین آسمان خراش پنانگ را بر پیشانی دارد. اخذ انواع ویزای مالزی مجوزی برای بازدید از این برج مرتفع است.

KOMTAR در واقع شامل یک مجتمع چند منظوره است که شامل فروشگاه های خرده فروشی، یک مرکز حمل و نقل و دفاتر اداری دولت ایالت پنانگ است. 

در سال ۲۰۱۵، به عنوان بخشی از یک طرح احیا، سه طبقه دیگر به این آسمان خراش اضافه شد که ارتفاع برج KOMTAR را به ۲۴۹ متر رساند.

  ساختمان مرتفع Dayabumi در کشور مالزی

ساختمان مرتفع Dayabumi در کشور مالزی

مجتمع دایابومی  Kompleks Dayabumi یکی از بلندترین آسمان‌خراش ها و از مکان‌های دیدنی مهم کوالالامپور مالزی است. از سال‌ ۱۹۰۰ تا ۱۹۸۱ این سازه مرتفع مالزی محل کارگاه‌ها و انبارهای راه‌آهن مالایا بود. ساخت و ساز آن در ۱۴ فوریه ۱۹۸۲ آغاز و در فوریه ۱۹۸۴ تکمیل شد.

مجتمع دایابومی توسط Arkitek MAA و BEP Akitek تحت شرکت سرمایه گذاری مشترک BEP+MAA طراحی شده است. مجتمع دایابومی مالزی با ۳۵ طبقه کاربری تجاری دارد.

اخذ ویزای توریستی مالزی

کلیک کنید

معرفی بلندترین آسمان خراش های دنیا

تا چیزی را در مقام مقایسه قرار ندهید، متوجه عظمت و بزرگی آن نمی‌شوید. در برابر آسمان خراش های بلند مالزی، می‌خواهیم چند برج بزرگ دنیا را هم به شما معرفی کنیم تا خودتان به این نتیجه برسید که مالزی به تنهایی دنیایی از آسمان خراش ها را در خود جای داده است.

1) آسمان خراش خلیفه در دبی امارات متحده عربی

آسمان خراش خلیفه در دبی امارات متحده عربی

آسمان خراش خلیفه در دبی و کشور امارات متحده عربی، اولین برج بلند دنیا است که نزدیک به یک کیلومتر تا اوج آسمان بالا رفته است. ارتفاع دقیق برج خلیفه ۸۲۸ متر  معادل ۲۷۱۶ فوت است.

طراحی آسمان خراش خلیفه با ۱۶۳ طبقه، الهام گرفته از یک گل بیابانی و معماری اسلامی است. این آسمان خراش در سال ۲۰۱۲ افتتاح شد. نمای ظاهری آن سه طرفه‌‌ است که به شکل مارپیچی بالا رفته است. حجم نوک برج باریک‌تر از ابعاد کلی آن است. 

2)  Shanghai Tower بلندترین آسمان خراش جهان در چین

بلندترین ساختمان جهان در شانگهای در چین

شانگهای امروز با شانگهای چند سال پیش فرق زیادی کرده است. ساختمان‌های بلند قامت، آسمان خراش‌های مرتفع و مراکز تفریحی، تجاری و اداری بسیاری در این کشور هستند که لحظات خوشی برای مسافران رقم می‌زنند. آسمان خراش شانگهای چین یکی از بلندترین سازه‌های مرتفع دنیا است که ارتفاع ۶۳۲ متر معادل ۲۰۷۳ فوت دارد. 

خطوط منحنی نوعی روی این سازه بلند، امضای معماری چینی است که به شکل مارپیچ در این برج ظاهر شده است. 

شگفتانه آسمان خراش Shanghai در لایه‌ شفافی است در سراسر ساختمان پیچیده شده و حفره‌هایی بین داخل و خارج ساختمان ایجاد کرده است. این حفره‌ها هوای داخلی برج را در زمستان گرم و در تابستان خنک می‌کنند.

3) آسمان خراش سلطنتی ساعت در مکه و عربستان سعودی

آسمان خراش سلطنتی ساعت در مکه و عربستان سعودی

نوبت معرفی سومین آسمان خراش بلند دنیا در عربستان صعودی به نام برج‌های ابراج البیت است. برج Abrāj al-Bayt با ارتفاع ۶۰۱ متر یا ۱۹۷۲ فوت،۱۲۰ طبقه دارد. 

در بلندترین آسمان خراش عربستان ۷ هتل قرار دارد که پذیرای میهمانان بزرگترین مسجد جهان و مقدس‌ترین مکان اسلام است.

در طبقه چهارم برج سلطنتی ساعت مکه، موزه ساعت قرار دارد. دو نمازخانه بزرگ مردانه و زنانه به اضافه یک هتل تحت مدیریت Fairmont را در این آسمان خراش می‌ینید. 

برج ساعت مکه یا آسمان خراش سلطنتی عربستان یکی از گرانترین و بلندترین سازه‌های مرتفع دنیا است که برای ساخت آن هزینه‌ای بالغ بر ۱۵ میلیارد دلار صرف شده است. 

4) برج مرکز مالی پینگ آن در شنزن چین

برج مرکز مالی پینگ آن در شنزن چین

چهارمین آسمان خراش بلند دنیا به نام کشور چین رقم خورده است. برج پینگ آن در چین ارتفاع ۵۹۹٫۱ متری معادل ۱،۹۶۵ فوت دارد. 

برج پینگ آن با ۱۱۵ طبقه نسخه مدرنی از بلندترین آسمان خراش آسیا و نمادی از رشد سریع شهری کشور چین است. نمایی سنگی و شیشه‌ای چهار طرف برج زیبایی خیره کننده‌ای به آن داده است. در این برج یک دهلیز مرکزی وجود دارد که نور خورشید را به داخل ساختمان هدایت می‌کند. اگر مسافر کشور چین شدید حتما خودتان را مهمان یک وعده غذا در این فضای دل انگیز کنید. 

5) آسمان خراش جهانی لوته (Lotte) در سئول، کره جنوبی

آسمان خراش جهانی لوته در سئول، کره جنوبی

می‌خواهیم برایتان از پنجمین آسمان خراش بلند دنیا در کره جنوبی بگوییم. برج لوته Lotte World Tower با ارتفاع ۵۵۵ متر و۱،۸۲۱ فوت نگین معماری کره است. 

در طراحی ۱۲۳ طبقه این آسمان خراش در کشور کره به خوبی رد معماری بومی کره را مشاهده می‌کنید. نمای براق و باریک آسمان خراش لوته با خوشنویسی کره‌ای با توپوگرافی کوهستانی شهر سئول تضاد حیرت انگیزی ایجاد کرده است.

6) آسمان خراش ONE WTC در نیویورک، آمریکا

آسمان خراش ONE WTC در نیویورک، آمریکا

ششمین آسمان خراش بلند دنیا در کشور آمریکا و شهر نیویورک قد علم کرده است. ارتفاع برج  ONE WTC در آمریکا ۵۴۱٫۳ متر یا ۱۷۷۷ فوت است. 

این برج در منطقه شلوغ مرکز شهر منهتن واقع شده و به برج آزادی نیز معروف است. برای ساخت ششمین آسمان خراش بلند دنیا علاوه بر ۸ سال زمان که معماران نیویورکی صرف ساخت آن کرده‌اند ۴ میلیارد دلار هم هزینه شده است.

ویزای سوشال مالزی

کلیک کنید

بلندترین آسمان خراش های مالزی را با ویزای توریستی ببینید

هیچ چیز به اندازه باور و عقیده در ساختن آینده مؤثر نیست، اگر شما هم باور دارید که سهم‌تان از بلندترین آسمان خراش های دنیا، بازدید از برج های مرتفع مالزی است؛ پس برای سفری پر از شگفتی به این سرزمین آماده شوید. قبل از سفر و بازدید از شهرهای مختلف مالزی بهتر است با روند دریافت ویزا برای بازدید از این کشور آشنا شوید. 

اگر قصد گردش کوتاه مدت و حداکثر 14 روزه از مالزی را دارید، ویزای توریستی مالزی مناسب شما است. این ویزا که به ویزای فرودگاهی مالزی هم معروف است در همان فرودگاه روی پاسپورت شما الصاق می‌شود.

اگر فرصت بیشتری دارید و دلتان می‌خواهد زمان بیشتری در این کشور سپری کنید ویزای سوشال مالزی، انتخاب بهتری برای شما است. ویزای سوشال مالزی دارای اعتبار طولانی‌تری نسبت به ویزای توریستی مالزی است و شما مجاز هستید از 15 تا ۶۰ روز در مالزی بمانید. امکان تمدید ویزای سوشال تا 90 روز هم وجود دارد.

ویزای تحصیلی مالزی، ویزای بازنشستگی، ویزای کار و غیره روش‌های طولانی‌تر برای اقامت در مالزی هستند که هر کدام شرایط ویژه‌ای دارند. کارشناسان مشاوره شریف با استناد به آخرین اطلاعات پاسخگوی سؤالات شما هستند. 

سؤالات متداول بلندترین آسمان خراش های مالزی و دنیا

1- نام بلندترین آسمان خراش مالزی چیست؟

Merdeka 118 نه تنها بلندترین برج مالزی در آسیای جنوب شرقی است، بلکه دومین ساختمان بلند جهان است، این سازه مرتفع در سال 2020 در اوج بلندترین ساختمان مالزی تبدیل شد. 

2- بلندترین آسمان خراش دوقلوی جهان در کجا واقع شده است؟

 
برج‌های دوقلوی پتروناس، دو آسمان‌خراش در کوالالامپور مالزی هستند، که بلندترین ساختمان‌های جهان به شمار می‌روند.

3- در مجموع چند آسمان خراش در مالزی وجود دارد؟

از سال 2019 حدود 170 ساختمان بیش از 150 متر (492 فوت)، 42 ساختمان بیش از 200 متر (656 فوت) و 5 ساختمان بیش از 300 متر (984 فوت) در مالزی ساخته شده است.

4- آیا برج کی ال بلندترین برج مالزی است؟

برج کوالالامپور که با نام برج کی ال نیز شناخته می شود، یک برج مخابراتی ۱۵ طبقه و ۴۲۱ متری در کوالالامپور، مالزی است. این برج هفتمین برج بلند جهان و همچنین بلندترین برج مالزی و جنوب شرقی آسیا است . ساخت آن در 1 مارس 1995 به پایان رسید.

5- بلندترین ساختمان مالزی چند طبقه است؟

در مرکز شهر کوالالامپور، Merdeka 118 با ارتفاع 678.9 متر و 118 طبقه ، به دومین ساختمان بلند جهان تبدیل شد.

6- بلندترین آسمان خراش دنیا کدام است؟

برج خلیفه در دبی با ارتفاع 828 متر مرتفع ترین ساختمان جهان در حال حاضر است.

بازدید از بلندترین آسمان خراش های مالزی با مشاوره شریف 

‌مشاوره شریف بهترین انتخاب برای سفر توریستی، تحصیلی و اقامتی به مالزی است. برای بازدید از بلندترین برج های مالزی با مشاوره شریف همراه شوید.
مشاوره شریف؛ پس از دو دهه تجربه‌ی فعالیت و ارائه‌ی خدمات در خصوص اخذ ویزای مالزی، قوی‌ترین و حرفه‌ای‌ترین شرکت ایرانی ارائه‌دهنده‌ی خدمات اقامتی در کشور مالزی است که تنها و تنها در حوزه مالزی فعال است. برای اخذ انواع ویزای مالزی با کارشناسان مشاوره شریف در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *