تماس فوری
پیام از طریق واتساپ
مالزی در هزاره سوم (شرایط مطلوب زندگی کشور مالزی در عصر جدید)
مالزی در هزاره سوم (شرایط مطلوب زندگی کشور مالزی در عصر جدید)

مالزی در هزاره سوم (شرایط مطلوب مالزی برای زندگی در عصر جدید)

زمان مطالعه: 7 دقیقه
5/5 - (6 امتیاز)

مالزی هزاره سوم نامی است که از این پس زیاد به گوشتان می‌خورد. زندگی در هزاره سوم با چالش‌های زیادی همراه است و کشور مالزی یکی از بهترین کاندیداها برای زندگی در این عصر است؛ چون این کشور واجد تمام شرایط زندگی در هزاره سوم است. آنچه در این مقاله خواهید خواند دلایلی است که ثابت می‌کند مالزی در هزاره سوم بهترین کشور دنیا برای زندگی است. 

مشاوره شریف، از تجربه 18 ساله زندگی در مالزی برایتان می‌گوید، تمام گفته‌های ما براساس دیده‌هایمان در مالزی است. در قرن بیست یک و هزاره سوم قطعاً کشور مالزی انتخاب خوبی برای اقامت، تحصیل و زندگی خواهد بود. 

چرا مالزی بهترین انتخاب برای هزاره سوم است؟

در هزاره سوم اتفاقات غیرمنتظره‌ای در انتظار بشریت است و تنها کشورهایی در این دوره زمانی موفق به بقا خواهند بود که آمادگی‌های لازم را داشته باشند. مالزی از کشورهایی است که موقعیت خوبی برای زندگی در هزاره سوم دارد. ما در این مقاله کشور مالزی را از جهات مختلف بررسی می‌کنیم تا متوجه تفاوت‌های این کشور با سایر نقاط دنیا برای زندگی در هزاره سوم شوید. دلایل انتخاب زندگی در مالزی از این قرار است:

 1. زیرساخت های مدرن شهری و معماری مالزی
 2. صلح و امنیت در مالزی عاملی برای اقبال مردم دنیا برای زندگی در هزاره سوم
 3. وضعیت بهداشت و سلامت مالزی، تضمین زندگی سالم در عصر جدید
 4. جمعیت متعادل کشور مالزی، عاملی مهم برای زندگی در سومین هزاره 
 5. دسترسی راحت به آب آشامیدنی در هزاره سوم در کشور مالزی
 6. کاهش تأثیر تغییرات آب و هوایی در مالزی 
 7. حل چالش انتشار گازهای گلخانه‌ای توسط کشور مالزی با تکیه بر منابع طبیعی و جنگل ها
 8. توسعه زندگی کوانتومی در مالزی برای زندگی مساعد در هزاره سوم
 9. رشد و پیشرفت تکنولوژی و روند مطلوب اقتصاد مالزی

هزاره سوم یعنی چه؟

هزاره واحد زمانی معادل هزار سال است. منظور از هزاره سوم در تقویم میلادی، دوره 1000 ساله‌ای است که از سال 2000 شروع شده و در انتهای سال 2999 میلادی تمام می‌شود. 

تفاوت بین قرن و هزاره در معیار محاسبه آن است. یک قرن 100 سال ولی هزاره 10 برابر یک قرن، یعنی 1000 سال است. هزاره سوم با آغاز قرن بیست و یکم در اول ژانویه 2001 آغاز شد.

شرایط زندگی شهری مالزی در هزاره سوم  

شرایط زندگی شهری مالزی

هزاره سوم میلادی به هزاره شهرنشینی معروف است، در عصر گسترش ارتباطات و انفجار اطلاعات، زندگی شهرنشینی رشد پرشتابی گرفته است. پیش بینی می‌شود در سال ۲۰۵۰ جمعیت دنیا تا 50 درصد افزایش داشته باشد. بنابراین یکی از معیارهای اصلی زندگی در هزاره سوم، شهرهایی توسعه یافته با زیرساخت‌های مناسب است. 

مدیران شهرسازی سراسر دنیا به دنبال مدل‌هایی برای توسعه و هوشمندسازی شهرها در هزاره سوم هستند، طوری که پاسخگوی خواسته ها و انتظارات جدید دنیای توسعه یافته در قرن جدید باشد. 

افزایش ظرفیت شهرها باعث تقویت، تنوع و انسجام اجتماعی طبقات، فرهنگ­‌ها، اقوام و مذاهب مختلف می‌شود. چیزی که در مالزی به وضوح دیده می‌شود، توسعه زیرساخت‌های شهری، مدرنیزه بودن و توسعه همه جانبه شهرهای توریستی مالزی است. 

اولویت توسعه شهرهای مالزی ارتقای کیفیت زندگی شهروندان است. بسترسازی مناسبی که در زیرساخت‌های مخابراتی، حمل و نقلی، فرهنگی و اجتماعی مالزی شده، شهرهای این کشور را کاندیدای خوبی برای زندگی در هزاره سوم کرده است.

توسعه شهرهای مالزی عالی و دائماً در حال بهبود است. روند هوشمندسازی شهرها، در خدمت افزایش کیفیت زندگی شهروندان است. رشد قوی، نرخ پایین فقر و پوشش گسترده خدمات و امکانات اولیه و بی‌شمار شهرهای این کشور است که آنها را برای زندگی در عصر جدید و هزاره سوم آماده کرده است.

به اذعان خیلی از صاحب نظران، مالزی یکی از توسعه‌یافته‌ترین کشورهای آسیایی است که هم از نظر سبک زندگی و هم برای کسب و کار و سرمایه‌گذاری در هزاره سوم و حتی در حال حاضر، انتخابی عالی است.

صلح و آرامش کشور مالزی در هزاره سوم

یکی از مهم‌ترین کشش‌ها و انگیزه‌های انسان‌ها زندگی در صلح و امنیت است. صلح و آرامش با جوهر هستی انسان پیوندی عمیق دارد. ایجاد امنیت در گستره وسیع، وظیفه خطیر دولت‌ها است. در عرصه جهانی نیز صلح و امنیت بازتاب وسیعی داشته و مایه ارزیابی وضعیت زندگی کشورها در حوزه بین الملل است. صلح جهانی در روابط دیپلماتیک کشورها تأثیر داشته و تعیین کننده استراتژی سیاست خارجی آنها است. 

بررسی صلح و آرامش در کشور مالزی نشان می‌دهد که مردم و حکومت مالزی، انسان‌هایی آرام و خواهان دستیابی به توسعه همه جانبه در سایه صلح و آرامش هستند. مردم این کشور انسان‌های بی حاشیه‌ای هستند که به حقوق همدیگر احترام گذاشته و از هر گونه درگیری دوری می‌کنند.

اتخاذ سیاست متوازن، بی‌طرفانه و سازنده در خصوص بحران‌های جاری دنیا، مالزی را از تنش‌های سیاسی دورنگه داشته است. کشور مالزی به دلیل اعتقاد به اصول عدم مداخله در دین و سیاست کشورها، مورد توجه تمام کشورهای دنیا است.

علاوه بر صلح طلبی مردم و مسئولین کشور مالزی، موقعیت جغرافیایی این کشور است که آن را تبدیل به منطقه امن دنیا کرده است. در یک کلام، کشور مالزی از خاورمیانه و مناقشات آن دور است و همین مسئله امنیت و ثبات زیادی برای مردم مالزی به ارمغان آورده است. به نظرتان دلایل گفته شده برای معرفی کشور مالزی در هزاره سوم به عنوان کشوری امن و طالب صلح کافی نیست؟

بهداشت و سلامت مالزی در هزاره سوم

معیار مهم سلامتی و بهداشت در هزاره سوم، سلامت روان است. در کشورهای پیشرفته و در عصر جدید سلامت مفهومی کلی است و مراقبت‌های بهداشتی متفاوت با روزگار کنونی خواهد بود. در هم آمیختن پیشرفت‌های علمی و فناوری، مراجعات به بیمارستان را از طریق طب پیشگیرانه کاهش می‌دهد. در هزاره سوم دنیا، روش‌های تشخیص و درمان بیماری‌ها بهبود یافته و محققان درمان بسیاری از بیماری‌های ناشناخته را کشف خواهند کرد.  

بهره مندی از استانداردهای قابل دسترسی و سطح بالای سلامت از اساسی‌ترین حقوق هر انسان نه تنها در هزاره سوم بلکه در عصر حاضر است، تأمین سلامت مردم ارتباطی به نژاد، مذهب، اعتقادات سیاسی، شرایط اقتصادی یا موقعیت اجتماعی آنها ندارد. از این رو کشورهایی که در هزاره سوم موفق‌تر خواهند بود که در جهانی بودن بهداشت و سلامت رویکرد فعالانه‌تری داشته باشند. 

مالزی یکی از کشورهایی است که جهانی شدن بهداشت و سلامت را پذیرفته و عضو سازمان تجارت جهانی است. مالزی طیف وسیعی از روابط دوجانبه بهداشتی را با کشورهای هم مرز و با کشورهای دیگر در داخل و خارج از منطقه ایجاد کرده است. بسیاری از ابتکارات بین المللی بهداشتی که توسط مالزی انجام شده، فراتر از تمرکز بر امنیت ملی است. 

کشور مالزی در حال گسترش تعاملات بین المللی خود در زمینه تحقیق، توسعه، آموزش و آموزش مرتبط با سلامت است. بد نیست بدانید سرمایه گذاری خارجی مالزی، این کشور را تبدیل به پیشرو صنعت سلامت در منطقه کرده است. گردشگری سلامت برای جذب بیماران خارجی و ایجاد درآمد صادراتی گواهی برای موفقیت در زمینه بهداشت و سلامت در مالزی است.

راه اندازی سیستم هوشمند ردیابی بیماران کرونایی در کشور مالزی، رویکرد موفقیت آمیز و پیشرفته این کشور برای مقابله با این بیماری بود که در کمتر نقطه دنیا مانندش را می‌توانید پیدا کنید. این سیستم هوشمند حتی در کشورهای پیشرفته دنیا بینظیر بود. ادامه همین رویکرد است که کشور مالزی را تبدیل به مطمئن‌ترین نقطه روی زمین برای زندگی در هزاره سوم می‌کند.

جمعیت مالزی در سومین هزاره دنیا

جمعیت مالزی

دانشمندان پیش‌بینی کرده‌اند که نرخ پایین زاد و ولد در کشورهای توسعه‌یافته، به‌ویژه در اروپا، منجر به تغییرات چشمگیر فرهنگی، اجتماعی و سیاسی در نیمه اول قرن بیست و یکم خواهد شد. این کشورها فشار اقتصادی و اجتماعی زیادی را تجربه خواهند کرد که ناشی از کاهش جمعیت در سن کار و افزایش سریع جمعیت با جذب مهاجرین است.

با این حال در اواخر قرن بیست و یک، زمانی که ربات‌ها شروع به منسوخ کردن کارهای انسانی می‌کنند، بیکاری انبوهی به وجود می‌آید و بسیاری از این کشورها را با بحران مازاد نیروی کار مواجه می‌کند؛ طوری که مجبور می‌شوند دوباره مهاجرت و ورود مهاجرین را محدود کنند.

در این شرایط باید بدانید مالزی کشوری وسیع با جمعیت متوازن است. جمعیت مالزی در سال 2020 با نرخ کمتر از 1.7 درصد رشد داشته که مطابق با استاندارد روند رشد جمعیت در جهان است. وزیر بهداشت مالزی پیش بینی کرده جمعیت مالزی تا سال 2040 به 41.5 میلیون نفر افزایش یابد.

جمعیت کنونی مالزی و روند رشد آن در هزاره سوم شرایط مطلوبی است و در مقایسه با کشور های همسایه مانند سنگاپور و اندونزی که شرایط مشابهی با مالزی دارند، شرایط مساعدتری دارد. به عبارت بهتر امکانات کشور مالزی به خوبی پاسخگوی نیاز مردم و حتی مهاجران در حال حاضر و در هزاره سوم خواهد بود. در حالی که روند صعودی رشد جمعیت در کشورهای اطراف مالزی آنها را نه فقط در هزاره سوم بلکه در چند سال آینده، با کمبود امکانات روبرو می‌کند. 

تعادل میان امنیت غذایی با زمین‌های کشاورزی و تغییرات آب و هوایی، همان چیزی است که در مالزی به وفور یافت می‌شود و در این شرایط و حتی با افزایش جمعیت در کشور مالزی، هرگز تبدیل به چالش نخواهد شد. 

دسترسی به آب آشامیدنی سالم کشور مالزی در عصر جدید

در گزارش سازمان ملل اعلام شده تا سال ۲۰۵۰ جمعیت جهان 40 تا 50 درصد افزایش پیدا می‌کند، و در این شرایط نیمی از جمعیت کره زمین به آب سالم و مطمئن دسترسی نخواهند داشت. دو فاکتور اصلی که باعث کاهش آب سالم در کره زمین شده است افزایش جمعیت و دومی تغییر اقلیم و آب و هوا است.

بحران آب زندگی میلیاردها انسان و جانداران زیادی را به خطر می‌اندازد. به گزارش سازمان یونسکو در سال 2012 در میان منابع آبی کره زمین تنها یک درصد آن شیرین و قابل استفاده است. 63 درصد کل منابع آب شیرین کره زمین یخچال‌هایی است که در قطب شمال و جنوب خارج از دسترس مستقیم انسان‌ها قرار دارد.  

اغلب کشورهای دنیا و آسیا از نظر منابع تأمین آب شیرین بسیار فقیر هستند. بحران آب به قدری جدی است که حتی در چند سال آینده خیلی از کشورها توانایی تأمین آب مورد نیاز کشاورزی، صنعتی، آشامیدنی و غیره را نخواهند داشت. 

در شرایط بحران و کمبود آب، مالزی کشوری است که از نظر منابع آبی غنی است. میانگین بارندگی سالانه در مالزی 3000 میلی متر است. در دهه‌های گذشته روند توسعه مالزی بر مبنای رشد منابع آب کاتالیزوری در جهت گسترش و بهبود وضعیت اجتماعی و اقتصادی بوده است. منابع آبی در دسترس مالزی و میزان بالای بارندگی در این کشور است که آن را از بحران کم آبی مصون نگه داشته و مالزی در هزاره سوم را بهترین مکان برای زندگی کرده است. 

حل چالش کاهش انتشار گازهای گلخانه ای توسط کشور مالزی در هزاره سوم حیات دنیا

موج گرمای جهانی که در هزاره سوم روی می‌دهد، ناشی از افزایش انتشار کربن فعالیت‌های انسانی است. سرمایه‌های طبیعی و غنی کشور مالزی، پشتوانه‌ای برای حفاظت از محیط زیست و کاهش ردپای کربن در فضای این کشور آسیایی است. 

رویکرد کشور مالزی برای رویایی با چالش جهانی انتشار گازهای گلخانه‌ای، انعطاف‌پذیری و سازگاری با تأثیرات اجتناب‌ناپذیر تغییرات آب و هوایی و کاهش انتشار کربن در فضا است. 

 • اولین اقدام کلیدی برای رسیدگی به این رویکردها، حذف تدریجی انرژی زغال سنگ است. مایه دلگرمی است که می‌بینیم مالزی کشوری با موضع «بدون زغال سنگ» نام گرفته است.
 • از سوی دیگر مالزی برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای، بر سرمایه گذاری های سبز مانند انرژی های تجدیدپذیر، حمل و نقل عمومی، تحرک کم کربن و بهره وری انرژی تکیه کرده است. 
 • این کشور پتانسیل قابل توجهی برای بهره برداری از انرژی های تجدیدپذیر مانند انرژی خورشیدی، انرژی آبی و زیست توده دارد. استفاده از فناوری‌های ذخیره‌سازی خورشیدی و باتری در برنامه اقتصاد سبز این کشور جایگاه ویژه ای دارد.  
 • در واقع کشور مالزی با کربن زدایی و حمایت از اقتصاد کم کربن، پیشتاز در بخش‌های تولید و حمل و نقل است. 
 • مناطق بکر و دست نخورده‌ای در مالزی و جزایر این کشور وجود دارد که در جذب انتشار گازهای گلخانه ای نقش بسیار مهمی  دارند. در واقع جنگل‌های مالزی مانند یک اسفنج عمل کرده و آب باران را ذخیره می‌کنند و تأثیر سیل‌های ناگهانی را کاهش می‌دهند.
 • جنگل‌های طبیعی کشور مالزی به‌عنوان یک مخزن کربن طبیعی برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای و در نتیجه کاهش تأثیر تغییرات آب و هوایی در این کشور است

مشاوره شریف در شبکه های اجتماعی

زندگی کوانتومی و گسترش هوش مصنوعی مالزی در هزاره سوم 

صطلاح کُوانتوم  (quantum) به کمترین مقدار ممکن از یک کمیت گفته می‌شود. کوانتوم مکانیک، بخشی از علم فیزیک است که ذرات بسیار کوچک را بررسی می‌کند. در این شاخه از فیزیک شاهد نتایج عجیبی خواهید بود که در دنیای واقعی قابل توجیه نیست. 

کامپیوترهای کوانتومی نیز با سازوکارهای ویژه و متفاوت، قابلیت حل کردن مسائل و مشکلات پیچیده‌ای را دارند که کامپیوترهای کلاسیک قادر به حل آن نیستند. به طور مثال هیچ کامپیوتر دیجیتال و قدرتمندی توانایی حل توابع پیچیده شبکه‌های بلاکچین را ندارد در حالی که مسائل حل‌نشدنی و سخت برای رایانه‌های کوانتومی، ظرف چند ثانیه قابل حل است. 

رایانه‌های کوانتومی می‌توانند به سرعت محاسبات پیچیده را انجام دهند و حل‌شدنی‌ترین مشکلات جامعه را حل کنند. دولت‌ها و شرکت‌ها در سرتاسر جهان میلیاردها دلار برای توسعه کامپیوترهای کوانتومی سرمایه گذاری می‌کنند.

از سوی دیگر گسترش مطالعات کوانتومی شامل توسعه مدل‌های پیشرفته برای کمک به مبارزه با تغییرات آب و هوایی، تسریع کشف دارو برای مبارزه با بیماری، ایجاد امنیت داده غیرقابل هک با استفاده از رمزنگاری کوانتومی انجام پذیر است.  

یکی دیگر از حوزه‌های مهم استفاده آینده از رایانه‌های کوانتومی، شبیه‌سازی است. به‌ویژه زمانی که با فناوری‌های دیگری مانند هوش مصنوعی استفاده شود. در مراقبت های بهداشتی، محاسبات کوانتومی می‌تواند به بشریت در توسعه داروهای جدید کمک کند. محاسبات کوانتومی به محققان اجازه می‌دهد تا مولکول‌های بزرگتر و پیچیده‌تر را شبیه سازی کنند. 

با کمک کامپیوترهای کوانتومی می‌توان درآمدهای مورد انتظار شرکت‌ها و در نتیجه شهرداری‌ها را با استفاده از انبوهی از متغیرها پیش‌بینی کرد و با استفاده از اضافه‌بار مالیات بر درآمد دریافت کرد. 
تا چند سال پیش، هیچ کس فکر نمی‌کرد که هوش مصنوعی تا این اندازه بتواند در تصمیم گیری شرکت‌ها نقش مؤثر داشته باشد. 

رشد پویای کشور مالزی در دو دهه اخیر و افزایش استفاده از هوش مصنوعی و محاسبات کوآنتومی راهکاری برای مقابله با مشکلات پیچیده در قرن اخیر و هزاره سوم است. مالزی از کشورهایی است که سرمایه گذاری ویژه‌ای در بخش کوانتوم داشته است. مدرسه تیلورز اولین مدرسه کوانتومی جهان در مالزی است.  

استفاده از داده‌های هوش مصنوعی، موضوع اصلی و در دستور کار مدیران اجرایی بسیاری از سازمان‌های بزرگ مالزی است. در روش‌شناسی هوش ترکیبی از قدرت داده‌ها برای کشف مشکلات و درک داده‌های پیچیده و ارائه راه حل‌های عملی استفاده می‌شود. 

می خوای از هوش مصنوعی بیشتر بدونی

اینجا رو کلیک کن

رشد و پیشرفت تکنولوژی مالزی در سومین هزاره دنیا 

پیشرفت فناوری در دنیا منجر به تولید کارآمدتر کالاها، ارائه خدمات بیشتر و افزایش رفاه در هزاره سوم خواهد شد. اهمیت فناوری اطلاعات در زندگی ما در ارائه راه حل‌های پویا برای آسان شدن زندگی روزمره است. فناوری و رشد و پیشرفت تکنولوژیکی ابزاری برای تقویت، توسعه و تبادل اطلاعات در عصر جدید است. 

توسعه و پیشرفت تکنولوژی مالزی در هزاره سوم، این کشور را میزبان خوبی برای مردم اقصی نقاط دنیا کرده است. اکوسیستم دیجیتال جامع این کشور و سیستم پشتیبانی کامل فناوری اطلاعات و ارتباطات، کشور مالزی را کاندیدای خوبی برای زندگی در هزاره سوم کرده است. 

بد نیست بدانید در مورد خروجی های نوآورانه، مالزی در رتبه 36 جهان قرار دارد. دولت مالزی به نوآوری علاقه مند است و تنها با تکیه بر فناوری پیشرفته به رشد اقتصادی چشمگیر رسیده است. 

کشور مالزی با استفاده از اینترنت، گوشی‌های هوشمند، داده‌های بزرگ، اینترنت اشیا، هوش مصنوعی و سایر فناوری‌، بهره‌وری را در حد قابل توجهی افزایش داده و معیشت و زندگی مردم را بهبود بخشیده است. چشم انداز سریع و در حال تحول اقتصاد دیجیتالی امروزی مالزی، تضمین کننده استراتژی جدید این کشور و بقا در هزاره سوم است. 

مشاهدات نشان می‌دهد کسب‌وکارهای مالزیایی نقشی پیشرو در انقلاب دیجیتال جهانی و اقتصاد در عصر جدید ایفا خواهند کرد. دولت مالزی با گسترش و رشد شرکت های فناوری محلی، آنها را تبدیل به قهرمانانی در سطح جهان کرده است. 

دولت مالزی از پیشرفت‌های دیجیتالی به‌عنوان ابزاری ابتکاری و استراتژی جدید، برای تشویق و جذب شرکت‌ها، استعدادها و سرمایه‌گذاری‌ها استفاده می‌کند. هر چند روش‌های سختگیرانه جذب سرمایه و اقامت در مالزی، نشان از هوشمندی و پیش بینی‌های دولت برای حفظ جایگاه مالزی در هزاره سوم دارد.

دلت می خواد از مالزی در هزاره سوم بیشتر بدونی؟

اینجا رو کلیک کن

اخذ اقامت مالزی با مشاوره شریف

مشاوره شریف، بزرگترین ارائه‌دهنده‌ی خدمات تخصصی به ایرانیان در کشور مالزی است.

برنامه های اقامتی کشور مالزی بسیار خاص و ویژه است، ویزای اقامت مالزی تنها نصیب افراد نخبه و ممتازی است که برای آینده خود و فرزندانشان به دنبال ارزش افزوده هستند. 

برای اخذ اقامت مالزی از شیوه های زیر با ما در تماس باشید:

 1. اخذ اقامت mm2h
 2. اقامت مالزی خانه دوم من سارواک smm2h
 3. مهاجرت تحصیلی

از جمله توانایی‌های منحصر به فرد مشاوره شریف می‌توان به این موارد اشاره کرد:
– جامع‌ترین و بزرگترین بانک اطلاعاتی دانشگاه‌ها، آموزشگاه‌های زبان و مدارس بین‌المللی مالزی‌‌
– استفاده از با تجربه‌ترین مشاوران با اطلاعات به‌روز
– شناخت بسیار دقیق از کشور مالزی و ویژگی های آن به خاطر تمرکز خاص فقط بر روی کشور مالزی

همین حالا تماس بگیرید۲۲۸۴0140 – ۰۲۱

منبع:

https://www.iop.org/about/iop-history/100th-anniversary/100-incredible-years/next-100-years#gref

https://scied.ucar.edu/learning-zone/climate-change-impacts/predictions-future-global-climate

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Next_100_Years:_A_Forecast_for_the_21st_Century

https://www.nst.com.my/opinion/letters/2021/12/757985/prepare-impact-climate-change-and-environmental-destruction

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *