تماس بگیرید
تماس از طریق واتساپ
منو
مشاوره شریف پلی بسوی مدارس بین‌المللی در مالزی کلیک کنید
اطلاعیه: با توجه به سوءاستفاده از نام شریف در بسیاری از سایت ها دقت کنید که sharifstudy.com تنها سایت رسمی مشاوره شریف می باشد.

دوره پیش دانشگاهی در مالزی (CIMP)

همانطور که می دانید گرفتن مدرک دیپلم در ایران دوازده ساله شده و این برای دانش آموزان پسر که با رسیدن به سن هجده سال مشمول نظام وظیفه می شوند، مانعی برای ادامه تحصیل آنان در خارج از کشور می شود. جای نگرانی نیست و ما برای شما یک پیشنهاد ویژه داریم. شما بعد از اتمام سال یازدهم می توانید برای اخذ دیپلم سال دوازدهم را در دوره کانادایی سانوی در کشور مالزی بخوانید.

دوره یکساله کانادایی (پیش دانشگاهی در مالزی) به منزله سال دوازدهم بوده و مدرک دیپلم کانادایی با اعتبار جهانی می باشد.
بهتر است بدانید که دانش آموزانی که سال 11 را در ایران گذرانده اند و قصد ادامه تحصیل در خارج از ایران را دارند، می توانند از طریق ثبت نام در کالج سان وی و شرکت در دورهCIMP (سال دوازدهم) یا همان پیش دانشگاهی را بگذرانند و با مدرک دیپلم کانادایی فارغ التحصیل شوند. این دوره یکسال زمان می برد و دانش آموزان با سپری کردن آن می توانند دیپلم کانادایی بگیرند.

دانش آموزان با داشتن مدرک سی آی ام پی (CIMP) می توانند از تمامی دانشگاه های دنیا برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی پذیرش بگیرند.

مشاوره شریف اولين ارائه دهنده خدمات اخذ پذیرش درکلیه مقاطع تحصیلی (دبستان، راهنمایی، دبیرستان و پیش دانشگاهی) در کشور مالزی می باشد.
نمایندگی بیش ازهفتاد دانشگاه، کالج، مدرسه بین المللی و آموزشگاه های زبان معتبر دستاورد سیزده ساله تلاش ماست. هدف ما ارائه راهی به سوی زندگی بهتر می باشد.
پيشنهاد ما ثبت نام در معتبر ترين مدارس و آموزشگاه های بين المللی در مالزی است. مشاوره شریف راهنما و مجری شما در امور ثبت نام در مدارس بین المللی مالزی در كمترين زمان ممكن خواهد بود.
همکاری دراز مدت ما در طی سال های اخیر با مدارس بین المللی نظیر مدرسه کانادایی سان وی و مدرسه بین المللی Apis خود گواه تخصص ما در این زمینه می باشد

مشاوره شریف نماینده انحصاری مدرسه بین المللی سان وی در ایران است.

راهی به سوی آینده ای روشن تر

دوره یک ساله پیش دانشگاهی در مالزی بهترین راه حل برای شما که کلاس 11 را گذرانده اید و می خواهید دیپلم بین المللی کانادایی دریافت کنید که در همه دنیا مورد تایید است و مسیر شما را برای ورود به بهترین دانشگاههای دنیا هموار می کند.

پیش دانشگاهی بین المللی کانادایی (CIPM) با پیروی از سرفصل های آموزشی وزارت آموزش اونتاریوکانادا ، مدرک بین المللی و معتبرِ دیپلم و پیش دانشگاهی متوسطۀ اونتاریو (OSSD) را به دانش آموزان ارائه می دهد و بعد از دریافت این مدرک شما مستقیم وارد دانشگاه می شوید.

پرسنلی متخصص که همگی در اونتاریو آموزش دیده اند و دارای مدرک بین المللی کالج معلمان اونتاریو (OCT) می باشند، با استفاده از تکنولوژی های روز دنیا مفتخر به طرح و ارائۀ دروس و تکالیف عالیِ مناسب جهت آماده سازی دانش آموزان برای ورود به بیش از 140 دانشگاه در سراسر جهان می‌باشند.

شرایط اخذ نمره نهایی بصورت 70 درصد کارهای کلاسی هر دانش آموز عبارت است از تکالیفِ در طول ترم و حضور در کلاسها و 30 درصد باقی مانده را امتحانات پایان ترم و پروژه های پایان ترم تشکیل می دهند و این کمک می کند دانش آموزان فعال بهترین نمرات را کسب کنند و ورود به دانشگاههای دنیا شرایط بهتری داشته باشید.

دوره پیش دانشگاهی در مالزی، بهترین راه ورود به برترین دانشگاههای دنیا

مدرک بین المللی کانادا (CIMP) برای پاسخگویی به نیاز تمام دانشجویان طراحی شده است ، نه فقط کسانی که مایل به حضور در یک دانشگاه کانادایی هستند. این برنامه به گونه ای طراحی شده است که دانشجویان را برای حضور در هر دانشگاهها در هر نقطه از جهان آماده کند. 50٪ فارغ التحصیلان CIMP از دانشگاه های مالزی هستند که اکثراً اینجا در کالج سان وی و دانشگاه موناش می مانند. بقیه در کانادا ، استرالیا، انگلیس و ایالات متحده ثبت نام می کنند.

در طول این سال ها، بسیاری از دانشجویان بورسیه تصمیم گرفته اند به CIMP بیایند تا برای ورود به دانشگاه آماده شوند. CIMP مورد تأیید وزارت آموزش مالزی می باشد و هر ساله توسط وزارت آموزش و پرورش انتاریو (کانادا) تایید می شود.

آنچه شما علاوه بر مدرک معتبر جهانی بدست می آورید:

پیش دانشگاهی در مالزی
CIMP برای آن دسته از دانش آموزانی که به دنبال دستیابی به اهداف تحصیلی خود هستند، کمک هایی ارائه می دهد که عبارتند از:
• توسعه مهارت های ارتباطی موثر در انگلیسی
• آماده سازی برای انتقال از مقطع متوسطه به آموزش عالی
• تجربۀ یک فرهنگ یادگیری که بازتاب یک جامعۀ بین المللی از دانشمندان است
• توسعه علمی و اجتماعی با تمام پتانسیل خود
• یادگیری نحوۀ استفاده از دانش و مهارت، و تفکر تحلیلی و انتقادی

این پیش دانشگاهی یک ساله از سال 1991 تا کنون بستر آموزشیِ بسیار خوبی را برای دانش جویان مقطع کالج فراهم آورده است و دانش آموزانی از بیش از 45 کشور دنیا دور هم جمع کرده است. بیش از 6000 فارغ التحصیل CIMP مشغول به تحصیل رشته هایی از قبیل مهندسی ، پزشکی ، حقوق ، فناوری ، بازرگانی ، مالی، روابط-عمومی ، سیاست و بسیاری از رشته های حرفه ای دیگر می باشند. CIMP آموزش های جامع در تمام علوم ،پزشکی, ریاضیات ، بازرگانی ، مطالعات اجتماعی و انگلیسی را فراهم می آورد که تماماً موجب شکل گیری پایه ای قوی برای حضور در دانشگاه های انگلیسی زبان سراسر جهان می شوند.

این برنامۀ آموزشیِ دقیق بر درک و کارآیی دانش متمرکز است و بر سایر مهارت های قرن 21 نیز تمرکز دارد, مهارت هایی همچون همکاری ، ارتباطات ، تفکر انتقادی ، خلاقیت و حل مسئله. ما محیطی را برای دانش آموزان خود فراهم می آورد و دانش آموزان را به مشارکت در فعالیت های طرح شده برای بالا بردن سطح این مهارت ها تشویق می کند تا رهبران آینده را تربیت کنیم. هدف القای عشقِ به یادگیری در دانش-آموزان و ارائۀ ابزار موفقیت در حرفه ای است که دانش آموزان انتخاب می کنند.

ساختار دوره پیش دانشگاهی


کلاس ها به صورت 6 ساعت در هفته در ازای هر واحد درسی برگزار می شوند، یعنی مجموعاً هرواحد 110 ساعت کلاس درس. دانش آموزان به طور مداوم با معلم های خود در ارتباط هستند. هر کلاس به گونه ای طراحی شده است که زمان کافی برای مطالعۀ دروس و بحث های مفصل در موضوعات و مسائل مربوط به آن وجود داشته باشد. بعد از ساعت کلاسی نیز معلم ها برای کمک بیشتر در دسترس هستند. اکثر معلمان با تجربه و دارای تحصیلات کانادایی هستند. معلم ها راهنمای یادگیری هستند و به دانش آموزان کمک می-کنند در یادگیری مستقل شوند و متفکر تربیت شوند.

پیشرفت دانش آموز از طریق ارزیابی های مستمر سنجیده می شود. در این ارزیابی ها نقاط ضعف دانش-آموز به سرعت شناسایی و اعلام می گردد. فایده ارزیابی مداوم این است که با شناسایی سریع نقاط ضعف دانش آموز و پیشرفت وی در طول ترم دیگر این ضعف ها در نمرۀ نهایی تاثیر منفی نخواهند داشت.

بسته به موضوع درس، یک امتحان اصلی در هر ترم و چندین تست و تکلیف انجام می شود. تکالیف انجام شده در طول ترم 70 درصد نمرۀ کل را تشکیل می دهند. در هر ترم امتحانات رسمی اجباری نیز وجود دارد که 30 درصد نمرۀ کل می باشد. اگرچه نمره ای برای حضور و غیاب در نظر گرفته نشده است، اما حضور و غیاب دقیق چک می شود. در صورت بروز مشکل، دانش آموزان مشاوره می گیرند ، و در صورت لزوم با والدین ایشان از طریق ایمیل تماس گرفته می شود و این روش تضمین می کند که دانش آموزان در کلاس های خود شرکت می کنند و از مزایای آموزشی روزانه بهره می-برند. همچنین ، والدین می توانند اطمینان داشته باشند که پسران و دخترانشان بطور منظم در کلاس ها شرکت می کنند.
از اهمیت حضور در کلاس نمی توان چشم پوشی کرد. از آنجا که ارزیابی های مستمر صورت می گیرد و حضور دانش آموز برای این ارزیابی ها ضروری است، عدم حضور دانش آموز تهدیدی برای افت تحصیلی محسوب می گردد.

گواهی
گواهی دوره در صورت تشخیص مدیر دورۀ آموزشی مبنی بر اتمام موفقیت آمیز یک درس بر اساس برنامۀ آموزشی 110 ساعته، به دانش آموز ارائه می شود.
دوره های آموزشی
تمام دوره های ارائه شده در CIMP مطابق با الزامات وزارت آموزش و پرورش انتاریو (کانادا) می باشد. CIMP هر ساله به منظور اعطای اعتبار به دیپلمِ دوره متوسطه انتاریو (OSSD) مورد بازبینی قرار می گیرد. از ماه جولای سال 2019، دو دورۀ آموزشی جدید، نمایش و موسیقی، به لیست دوره ها اضافه شده است تا هنرهای اجرایی در این کالج سمت وسوی جدیدی بگیرد.
کد دوره
سه حرف اول کد دروس توسط وزارت آموزش و پرورش اختصاص داده شده است و رشته و دوره را نشان می دهد (به عنوان مثال MDM4U – ریاضیات مدیریت داده).
حرف چهارم به مقطع تحصیلی اشاره دارد: 4- مقطع 12 (فرم 6). حرف پنجم به نوع دوره اشاره دارد: O – آزاد، C –آمادگی کالج، U- آمادگی دانشگاه، و M- آمادگی کالج/دانشگاه.
دوره های ارائه شده
دوره های ارائه شده به شرح زیر می باشد و شرح مفصل تر هر دوره متعاقباً توضیح داده خواهد شد.
دوره های آمادگی دانشگاه (U) به گونه ای طراحی شده اند که دانش و مهارت های لازم برای تأمین ملزومات ورود به دانشگاه در هرجای دنیا برای دانش آموزان فراهم شود. دروس ارائه شده در دورۀ آمادگی ورود به دانشگاه بر اساس برنامۀ درسی دقیق اونتاریو کانادا و تمرکز آنها بر مهارت های مستقل پژوهشی و یادگیری می باشد.
دوره های آمادگی کالج/دانشگاه (M) شامل محتوای مرتبط با دوره های هردو مورد یعنی کالج و دانشگاه می باشند.

این دوره ها به گونه ای طراحی شده-اند که با ارائه دانش و مهارت لازم، نیاز دانش آموزان برای ورود به دوره های خاص دانشگاهی یا کالج را تامین نمایند. تمام دوره های آمادگی کالج/دانشگاه بر اساس برنامۀ درسی دقیق اونتاریو کانادا و تمرکز آنها بر مهارت های مستقل پژوهشی و یادگیری می باشد. از ماه جولای سال 2019، دو دورۀ آموزشی جدید، نمایش و موسیقی، به لیست دوره ها اضافه شده است تا هنرهای اجرایی در این کالج سمت وسوی جدیدی بگیرد.

دوره های آمادگی کالج (C) به گونه ای طراحی شده اند که با ارائه دانش و مهارت لازم، نیاز دانش آموزان برای ورود به دوره های کالج را تامین نمایند. تمام دوره های آمادگی کالج بر اساس برنامۀ درسی دقیق اونتاریو کانادا و تمرکز آنها بر مهارت های مستقل پژوهشی و یادگیری می باشد.
دوره های آزاد (O) دوره های عمومی هستند که صرف نظر از قصد دانش آموز برای ورود به محل کار، یا ادامه تحصیل در سطح کالج یا دانشگاه، به منظور تامین نیاز تمامی دانش آموزان طراحی شده.
بیشتر دانشگاه های کانادا و چندین دانشگاه دیگر در سراسر جهان به ENG4U نیاز دارند. با این حال، بسیاری از دانشگاه های آسیا و استرالیا، ENG4C را به عنوان یک واحد انگلیسی برای پذیرش قبول دارند. مهم تر از هرچیز این است که دانش آموزان از الزامات ورود به دانشگاهی که قصد ورود به آن را دارند آگاه شوند.

لیست دروس

پیش دانشگاهی در مالزی

*جدید: هنرهای اجرایی
ADA4M نمایش
AMU4M موسیقی
انگلیسی
ENG4C انگلیسی برای کالج
ENG4U انگلیسی برای دانشگاه
EWC4U هنر نویسندگی
OLC4O دورۀ آموزش متوسطه انتاریو
مطالعات کسب‌وکار
BAT4M اصول حسابداری مالی
BBB4M اصول کسب‌وکار بین‌المللی
BOH4M رهبری کسب‌وکار: مبانی مدیریت
مطالعات کامپیوتری
TGJ4M فناوری ارتباطات علوم اجتماعی
CGW4U مسائل جهان: تحلیل جغرافیایی
CHY4U تاریخ جهان از قرن پانزدهم
HHS4U خانواده در کانادا
HSB4U چالش و تغییر در جامعه
CIA4U تحلیل مسائل اقتصادی روز PSK4U کینزیولوژی مقدماتی
ریاضیات
MDM4U ریاضیات مدیریت داده ها
MHF4U توابع پیشرفته
MCV4U حساب دیفرانسیل و انتگرال و بردارها
علوم پایه
SBI4U زیست شناسی
SCH4U شیمی
SPH4U فیزیک
* توجه: این دروس از جولای 2019 موجود هستد.
دوره‌های اجباری

 

برای کسب مدرک دیپلم، باید یکی از دوره های ENG4C/ENG4U/OLC4O به عنوان دورۀ اجباری زبان انگلیسی گذرانده شود.
نکته: اگرچه OLC4O برای مدرک دیپلم کاربرد دارد، اما بسیاری از دانشگاه ها آن را جزء واحدهای پیش نیاز دانشگاهی به حساب نمی آورند.
تغییر در دوره
پس از شروع ترم، دانش آموزان تنها در مدت زمانی خاصی می توانند در دورۀ خود تغییرات ایجاد کنند.
ترم / تاریخ ورود
ترم اول از ژانویه تا جوئن، و ترم بعدی از جوئیه تا دسامبر است. دانش آموزان عموماً 3 واحد در ترم اول، شامل انگلیسی، و 3 واحد در ترم دوم می-گذرانند. دانش آموزان می توانند واحدهای خود را تقسیم کنند و به ترم سوم موکول کنند. سیستم CIMP نوبت ورودی سوم و چهارمی را نیز برای مارس و سپتامبر تعریف کرده است که در این ترم ها دانش آموز مجاز به گذراندن 2 واحد است. این دسته از دانش آموزان می توانند امتحانات پایانی خود را همزمان با دانش آموزان ورودی ترم دسامبر انجام دهند.
سنجش و ارزیابی
تمام ارزیابی های پیشرفت دانش آموزان (تکالیف طول ترم، پروژه ها، آزمون ها، تکالیف، کارِ گروهی ، فرآیند یادگیری، امتحانات نهایی) توسط اعضای هیئت علمی خودِ CIMP تنظیم می شود. سنجش به خودیِ خود پایان کار نیست، بلکه بیشتر بخشی از روند یادگیری است تا دستاوردهای دانش آموز نسبت به اهداف هر دوره سنجیده شود. چنانکه در بخش «ساختار دوره» گفته شد، 70 درصد نمرۀ پایانی را تکالیف طول ترم تشکیل می-دهند، درحالیکه 30% از آن مربوط می شود به امتحان نهایی / تکلیف پایان ترم.
مراحل ارزیابی پیشرفت دانش آموزان توسط معلم (ها)در ابتدای دوره به تفصیل تشریح می شود و ممکن است در هر دوره متفاوت باشد. روش ارزیابی نیز در یک کلاس درس دیجیتال برای ایشان ارسال می شود .
آیین نامۀ دانش آموزی
دانش آموزان می بایست:
• در تلاش برای تسلط بر دروس کوشا باشند؛
• انضباط فردی را تمرین کنند؛
• در کلاس ها به طور منظم و سروقت حاضر شوند؛
• با هم کلاسی های خود مودب، و با معلمان مطیع و مودب باشند؛
• نظافت فردی را رعایت نمایند؛ و
• به کارکنان کالج سان وی احترام بگذارند.
هریک از دانش آموزان در قبال رفتار خود به مدیر دوره و مدیر اجرایی کالج سان وی پاسخگو خواهد بود.

قوانین حضور و غیاب
موفقیت دانش آموز در دوره با حضور منظم و دقیق وی در کلیۀ کلاس ها مشخص می شود چراکه در فرآیند یادگیری، مشارکت بسیار مهم است. زمانی که یادگیری دانش آموز به سبب حضور نامنظم دچار اخلال می شود، این دانش آموز فرصتی را از دست داده است که قابل جبران نیست.
دانش آموزانی که معمولاً در کلاس ها غیبت دارند، در روند ارزیابی دچار مشکل می شوند چراکه مشارکت و موفقیت ایشان به درستی ارزیابی نمی-شود. این امر در روند ارزیابی حائز اهمیت است.
خط مشی در حضور و غیاب آگاهی دانش آموزان از عواقب غیبت در کلاس و ترغیب ایشان به پذیرفتن مسئولیت رفتار خود در مدرسه است.
گزارش های میان ترم و پایان ترم
CIMP بطور رسمی دوبار در طول ترم – یک بار در وسط ترم و یک بار در پایان ترم – به والدین و دانش آموزان گزارش می دهد. در هر کارت گزارش، ارزیابی هریک از دروس، تعداد غیبت ها و تأخیرهای هر واحد درسی نمایش داده می شود.

سیاست غیبت 5-10-15 روزه شاخصی است که برای والدین و دانش آموزان استفاده می شود، و نشان می دهد که موفقیت تحصیلی با حضور ضعیف افت خواهد داشت. والدین از طریق ایمیل در جریان حضور غیاب قرار خواهند گرفت و در صورت لزوم پس از 10 جلسه غیبت فراخوانده خواهند شد. از 5 جلسه غیبت به بعد، تأثیر منفی بر نمرۀ پایانی دانش آموز اعمال خواهد داشت.

پس از 10 جلسه غیبت، نمرۀ منفی به طور قطع اعمال خواهد شد. پس از 15 جلسه غیبت دانش آموز در معرض تهدید جدی قرار دارد و ممکن است واحد درسی او حذف شود.
تأخیر
تأخیر در هر کلاسی ایجاد اخلال می کند. چنانچه تأخیر دانش آموز موجب برهم خوردن نظم کلاس گردد، برای این دانش آموز غیبت می خورد. هیچ دانش آموزی حق ایجاد اخلال در روند یادگیری سایرین را ندارد. والدین نیز در جریان چنین تأخیرهایی قرار خواهند گرفت.
قوانین زبان
زبان آموزش
در برنامۀ ثبت نام بین المللی کانادا در کالج سان وی، زبان رسمی آموزش و ارتباطات انگلیسی است.
مهارت در زبان انگلیسی
دانش آموزان جدیدالورود بر اساس نتایج IELTS یا Grade 11 انگلیسی ارزیابی می شوند تا توانایی آنها در خواندن، نوشتن، صحبت کردن و درک زبان انگلیسی در سطح مورد نیاز برای مطالعات پیش دانشگاهی تعیین شود.

برنامۀ آموزش زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم (ESL)
برنامه درسی ESL به گونه ای طراحی شده است که همزمان با ارائۀ مهارت های آکادمیک لازم برای پیشرفت مطلوب در درس های مدرسه، نیازهای روزمرۀ دانش آموزان برای مکالمه را نیز تامین کند.
در برنامه ESL پنج سطح تصاعدی وجود دارد:
• انگلیسی به عنوان زبان دوم ، سطح 1ESL
• انگلیسی به عنوان زبان دوم ، سطح 2 ESL
• انگلیسی به عنوان زبان دوم ، سطح 3 ESL
• انگلیسی به عنوان زبان دوم ، سطح 4 ESL
• انگلیسی به عنوان زبان دوم ، سطح 5ESL
برنامه پشتیبانی انگلیسی
دانش آموزان دورۀ ESL می تواند در تعدادی از دوره های CIMP نیز شرکت کنند:
• سطح 3ESL
• سطح 4 ESL
• سطح 5ESL
شرایط و ضوابط شرکت دانش آموزان دورۀ ESL در دوره های CIMP:
• سطح 4 ESL – حداقل نمره 65. دانش آموزانی که سطح 4 را با نمرۀ کمتری پاس می کنند، به سطح 5ESL
می روند.
• سطح 5ESL – حداقل نمره 50.
الزامات فارغ التحصیلی
دیپلم مورد نیاز
سیاست وزارت آموزش و پرورش انتاریو (کانادا)، مدارس انتاریو، مهدکودک تا کلاس 12، سیاست ها و الزامات برنامۀ (OS)، بر کلیه دانش-آموزانی که وارد دوره های مدارس خصوصی تحت نظارت انتاریو هستند، حاکم است.
دانش آموزان پس از ورود، بر اساس سوابق تحصیلی خود ارزیابی و تا سقف 24 واحد معادل برای آموخته های قبلی خود دریافت می کنند.
• 6 واحد اضافۀ پیش دانشگاهی (شامل زبان انگلیسی – ENG4C یا ENG4U)
• دانش مورد نیاز که شامل آزمون متوسطۀ اونتاریو می شود (OSSLT)
• 10 ساعت مشارکت رسمی اجتماعی
آزمون (OSS LT)
تمامی دانش آموزان برای فارغ التحصیلی ملزم به گذراندن آزمون خارج از مدرسه هستند:
این آزمون در مارس هر سال انجام می شود.
جزئیات آزمون OSSLT در طول دوره تشریح داده خواهدشد.
مشارکت اجتماعی (10 ساعت)
مشارکت اجتماعی از الزامات وزارت آموزش و پرورش انتاریو (کانادا) است.

این برنامه به منظور ترغیب دانش آموزان برای توسعه آگاهی و درک مسئولیت مدنی و نقشی که می توانند در حمایت از جامعۀ خودداشته باشند طراحی شده است. مشارکت اجتماعی می تواند در زمینه های مختلفی از جمله سازمان های تجاری، غیرانتفاعی و مؤسسات عمومی (به عنوان مثال بیمارستان ها، کلیساها، مساجد یا سایر مؤسسات مذهبی و غیره) اتفاق بیفتد.
دانش آموزان حق درآمد ندارند، و کاری که انجام می دهند نمی تواند شامل حقوق باشد. دانش آموزان بین المللی این نقش را در مدت زمان استراحت خود در جامعۀ بومی خود ایفا کنند. دانش آموزان می توانند سوابق مشارکت اجتماعی خود را در یک «گزارش مشارکت اجتماعی CIMP» ثبت کنند. شخص یا سازمان مربوطه باید تکمیل کار را تایید کند و یکی از اعضای اداری CIMP نیز روند این مشارکت را نظارت می کند.

خدمات مشاوره


کارکنان CIMP و بخش LIFE دانش آموزی، در مباحث تحصیلی، درسی، و شخصی خدمات مشاوره به دانش آموزان ارائه می دهند.
کمک های قابل ارائه:
• انتخاب دوره ها در کالج Sunway،
• مشاور و راهنما برای کمک به دانش آموزان CIMP در انتخاب دوره ها و استفاده از اپلیکیشن دانشگاه.
سایر خدمات:
• کمک به دانش آموزان در بهبود یا یادگیری مهارت های جدید برای پیشرفت تحصیلی؛
• ارائه خدمات مشاوره در مورد گزینه های تحصیل در خارج از کشور از طریق ایجاد دفتر بین المللی دانشگاه.
تیم اداری و کادر آموزشی کمک های عمومی را ارائه می دهند اما در صورت بروز شرایط فوق العاده، خدمات مشاورۀ تخصصی تر توسط مشاوران رفاه دانش آموزی و مشاوران متخصص دیگر ارائه خواهد شد.
فعالیت های فوق برنامه
CIMP شورای دانش آموزی منتخب خود را دارد که توسط دانش آموزان برای اداره و سازماندهی فعالیت های فوق برنامۀ در طول ترم انتخاب می‌شوند. معلمان مشاورِ اعضای شورا هستند ، و دانش آموزانِ عضو شورا ، تجربۀ ارزشمندی در رهبری و کار تیمی کسب می کنند. برخی از فعالیت های سازماندهی شده توسط شورا عبارتند از:
• فعالیتهای شورای دانش آموزی
• روز معارفه
• شام فارغ التحصیلی / رقص
• روزهای موضوعی
• شب استعداد یابی
• هیئت تحریریه
• فعالیت های خیریه
• فعالیت های گردآوری اعانه
• باشگاه های ورزشی متعدد
• کلوپ های علمی
دانش آموزان ملزم به شرکت در این برنامه ها نیستند، اما شرکت در آنها موجب می شود با افراد خارج از کلاس نیز آشنا شوند و از محیط آموزشی فاصله ای بگیرند و استراحت کنند. مشارکت در رهبری فعالیت های فوق برنامه همچنین می تواند یک مرجع یا توصیۀ خوب برای دانش آموز محسوب شود، به ویژه اگر به همراهی یکی از اعضای آکادمیک باشد. در پردیس سان وی فعالیت های زیادی تحت نظارت بخش LIFE دانش آموزی وجود دارد.

ماشین حساب نموداری
دانش آموزانی که در حال گذراندن ریاضیات پیش دانشگاهی هستند ملزم به داشتن ماشین حساب نموداری هستند. جزئیات مربوط به نوع و مدل در جلسۀ معارفه اعلام خواهد شد. ماشین حساب های فروشی در کالج موجود هستند.

کارنامۀ دانش آموزی انتاریو
کارنامۀ دانش آموزی انتاریو (OST) عبارت است از یک گزارش از تمامی تلاش های موفق و ناموفق دانش آموز در گذراندن واحدهای لازم در CIMP (یا در هر مدرسۀ دیگری که تحت نظارت انتاریو است). واحدهای گذرانده شده برای دریافت دیپلم در OST ثبت و نگهداری می شوند. این واحدها با استفاده از کد و نام اختصاص یافتۀ خود از سوی وزارت آموزش و پرورش انتاریو نمایش داده می شوند.

ریزنمرات
برای تمامی واحدهای گذرانده شده یک ریزنمرات صادر خواهد شد. در این لیست نمرۀ واحدهای پاس شده، واحدهای تکرار شده، واحدهای افتاده، و واحدهای حذف شده به صورت درصد نمایش داده می شود. چنانچه واحدی به منظور کسب نمرۀ بهتر برای بار دوم اخذ شود، هر دو نمره در ریزنمرات ثبت خواهدشد، اما تنها یک واحد برای دانش آموز حساب می شود.
چنانچه دانش آموزی پس از گذشت 5 روز از گزارش میان ترم از درس حذف شود، نمرۀ آن درس تا جایی که حضور داشته برای وی ثبت خواهدشد.
نکته: چنانچه کارنامه مفقود یا مخدوش شود، می توانید المثنی آن را از دفتر برنامه بگیرید. کپی معتبر و تأیید شدۀ کارنامه و دیپلم بایستی در زمان ثبت نام دانشگاه ارسال شوند. اصل مدارک را باید نزد خود نگاه دارید. اصل مدارک قابل صدور مجدد نیستند.

ارزیابی و تایید آموخته های قبلی (PLAR)
ارزیابی و تایید آموخته های قبلی (PLAR) عبارت است از فرآیند رسمی ارزیابی و اعتباربخشی که طی آن دانش آموز می تواند آموخته های قبلی خود را معادل سازی کند. آموخته های قبلی شامل دانش و مهارت هایی است که دانش آموزان کسب کرده اند، چه به صورت رسمی و چه به صورت غیررسمی. دانش آموزان می توانند دانش و مهارت خود را نسبت به اهداف مندرج در خط مشی برنامه درسی استانی ارزیابی کنند تا گواهی دیپلم متوسطه دریافت کنند. فرآیند PLAR شامل دو مؤلفه است: «هم ارزی» و «چالش». در CIMP ، از هر دو مؤلفه استفاده می شود.

هم ارزی PLAR
زمانی که یک دانش آموز وارد CIMP می شود، یعنی کلاس 11 کانادایی را با موفقیت به اتمام رسانده است (SPM، سطح O و غیره). در انتاریو، هر دانش آموز هرسال در هریک از مقاطع8, 9، 10، و 11 واحد اخذ خواهد کرد، یعنی درکل 24 واحد.

درحال حاضر، در روش «هم ارزی»، واحدهای گذرانده شده را از سیستم قبلی دریافت می کنیم. در اکثر موارد، CIMP به دانش آموزی که مقطع 11ام را در سیستم دیگری گذرانده باشد 24 واحد معادل به وی اعطا می کند. سپس دانش آموز بایستی 6 واحد دانشگاهی یا کالج یا کالج/دانشگاهی دیگر پاس کند تا بتواند دیپلم متوسطه انتاریو را دریافت کند. ملزومات دیگری نیز وجود دارد که عبارتند از انجام OSSLT و 10 ساعت خدمات اجتماعی.

چالش PLAR
در برخی از دوره های محدود بین المللی زبان، دانش آموزانِ CIMP از فرصت «چالش» دریافت واحد اضافی برخوردار هستند. برای مثال، دانش-آموزی که از خاورمیانه آمده است می تواند در دورۀ بین المللی زبان عربی از «چالش» برای یک واحد پیش دانشگاهی استفاده کند. از دانش آموز خواسته خواهد شد تا فرم «چالش» را برای آن دوره پر کند. دانش آموز ملزم به ارائۀ شواهد کافی مبنی بر تأیید موفقیت او در روند چالش خواهد بود.

سنجش و ارزیابی از طریق فرآیند PLAR بر اساس اهداف برنامه آموزشی خواهد بود و شامل آزمون های رسمی، تکالیف کتبی، امتحانات کلاسی، نظارت کار کلاسی، ارائه/کنفرانس، و غیره می باشد.
دانش آموزان تنها می توانند امتیاز یک واحد را از چالش دریافت کنند. جهت ورود به فرآیند «چالش» شهریه یک دوره اضافه دریافت می شود.

مشخصات دوره

وزارت آموزش و پرورش انتاریو (کانادا) پیش نیازها را مشخص می کند.
مدیر برنامه می تواند تحت شرایط خاص از پیش نیازها چشم پوشی کند.

کد دوره: PSK4U
عنوان دوره: حرکت شناسی مقدماتی
نوع دوره: آمادگی دانشگاه
تعداد واحد: 1
پیش‌نیاز: هرگونه مقطع 11 دانشگاه یا هر مقطع 11 یا 12 دوره‌های آزاد در بهداشت و تربیت بدنی

این دوره به مطالعۀ جنبش‌های انسانی و سیستم‌ها، عوامل و اصول درگیر در توسعۀ انسانی می‌پردازد. دانش‌آموزان در مورد اثراتِ فعالیت فیزیکی بر سلامتی و عملکرد بهتر، تحول فعالیت‌ها و ورزش‌ها، و عوامل موثر بر مشارکت فرد در فعالیت‌های بدنی می‌آموزند. این دوره دانش‌آموزان را برای رشته‌های دانشگاهی تربیت‌بدنی، حرکت-شناسی، علوم سلامت، و مدیریت ورزشی آماده می‌سازد.

کد دوره: ADA4M
نام دوره: نمایش، مقطع 12
تعداد واحد: 1
پیش‌نیاز: مقطع 11 نمایش، کالج/دانشگاه
این دوره مستلزم تجربۀ فردی و گروهی دانش‌آموزان از انواع و اقسام نمایش و تئاتر در انواع فرهنگ‌ها و دوره‌های زمانی می‌باشد. دانش آموزان ضمن یادگیری تئوری‌های مختلف کارگردانی و بازیگری، ادبیات نمایشی و سایر متون و منابع رسانه را نیز تفسیر می‌کنند.
کد دوره: AMU4M
نام دوره: موسیقی، مقطع 12
تعداد واحد: 1
پیش‌نیاز: مقطع 11 موسیقی، کالج/دانشگاه

این دوره دانش آموزان را قادر می سازد از طریق ساخت، درک، تحلیل و اجرای موسیقی سواد موسیقی خود را ارتقا دهند. دانش آموزان به اجرای موسیقی سنتی، تجاری و هنری خواهند پرداخت و با درک لازم به اجراهای زنده و ضبط شده واکنش می‌دهند. دانش‌آموزان درک خود از کارکرد موسیقی در جامعه و تأثیر موسیقی بر خود و جامعه و فرهنگ‌های مختلف را بالا می‌برند. دانش‌آموزان به تحلیل چگونگی به کارگیری روزمرۀ مهارت‌های کسب‌شدۀ خود در موسیقی می‌پردازند.

کد دوره: ENG4C
نام دوره: زبان انگلیسی، مقطع 12
تعداد واحد: 1
پیش‌نیاز: زبان انگلیسی مقطع 11، آمادگی کالج

تاکید این دوره بر تقویت مهارت­های زبانی، برقراری ارتباط، و تفکر انتقادی و خلاق برای موفقیت بیشتر و بهتر در تحصیل و زندگی روزمره می­باشد. دانش­آموزان به تحلیل انواع متن­های گرافیکی و آموزنده و همچنین متون ادبی از کشورها و فرهنگ­های مختلف می­پردازند و متون شفاهی، کتبی، و رسانه­ای مختلف با اهداف تحصیلی و تجربی خلق می­کنند. تمرکز ویژۀ این دوره بر استفادۀ دقیق و درست از زبان و کنترل بهتر در نوشتن است. هدف این دوره آماده­‌سازی دانش­آموزان برای کالج یا محل­کار است.
دوره: ENG4U
نام دوره: زبان انگلیسی ، مقطع 12
تعداد واحد: 1
پیش‌نیاز: زبان انگلیسی مقطع 11، آمادگی دانشگاه
تاکید این دوره بر تقویت مهارت‌های زبانی، برقراری ارتباط، و تفکر انتقادی و خلاق برای موفقیت بیشتر و بهتر در تحصیل و زندگی روزمره می-باشد. دانش‌آموزان به تحلیل انواع متن‌های ادبی چالش‌برانگیز از دوره‌ها، کشورها، و فرهنگ‌های مختلف می‌پردازند؛ متن‌های گرافیکی و آموزنده را تفسیر و ارزیابی می‌کنند؛ و انواع مختلف متون شفاهی، کتبی، و رسانه‌ای خلق می‌کنند. تمرکز ویژۀ این دوره بر استفادۀ منسجم از زبان آکادمیک ، انتخاب مناسب‌ترین استراتژی‌های خواندن برای متون خاص و اهداف خاص برای مهارت خواندن، و کنترل بهتر مهارت نوشتن. هدف این دوره آماده-سازی دانش‌آموزان برای کالج، دانشگاه یا محل‌کار است.
دوره: EWC4U
نام دوره: هنر نویسندگی
تعداد واحد: 1
پیش‌نیاز: زبان انگلیسی مقطع 11، آمادگی دانشگاه
این دوره بر دانش و مهارت‌های مربوط به هنر نوشتن تاکید دارد. دانش‌آموزان مدل‌های نوشتاری مؤثر را تجزیه و تحلیل می‌کنند؛ از یک روش کارگاهی برای تولید طیف وسیعی از آثار استفاده می‌کنند؛ شناسایی و استفاده از تکنیک‌های مورد نیاز برای تخصص نوشتن؛ و شناسایی راه‌کارهای مؤثر در بهبود کیفیت نوشتاری خود. آنها همچنین به‌عنوان بخشی از پروژۀ مطالعاتی خلاق یا تحلیل خود، یک مقاله می‌نویسند و فرصت‌های چاپ اثر و شغل‌های نویسندگی را بررسی می‌کنند.
دوره: OLC4O
نام دوره: دوره متوسطۀ انتاریو
تعداد واحد: 1
پیش‌نیاز: اتمام ناموفق OSSLT
نکته: این می‌تواند به‌عنوان واحد اجباری زبان انگلیسی یا OSSD درنظر گرفته شود؛ به‌هرحال دسترسی به دانشگاه محدود می‌شود.

این دوره به ­گونه­ای طراحی شده ­است که در کسب مهارت­ های سوادآموزی چندموضوعی مورد سنجش آزمون متوسطۀ انتاریو، به دانش­ آموزان کمک کند. دانش ­آموزانی که این دوره را با موفقیت به اتمام برسانند، ارایه پیش­نیاز استانی برای فارغ­ التحصیلی خواهند بود. دانش ­آموزان انواع متون آموزشی، روایی، شعر و گرافیکی را می­خوانند و انواع متون نوشتاری از جمله خلاصه­نویسی، پاراگراف­ های آموزشی، مقاله­ های موضوعی و گزارش­های خبری را تولید می­ کنند. این متون به­منظور ایجاد فرصت بیشتر برای دانش ­آموزان برای تعامل شفاهی با همسالان خود انتخاب شده ­اند. این فعالیت­ها همچنین به­ منظور کمک به تقویت مهارت­های ارائۀ شفاهی دانش­آموزان طراحی شده­اند، از جمله نت ­برداری و خلاصه­ سازی، که در نتیجه تجربۀ آموزش چندموضوعی ایشان تقویت می­شود. دانش ­آموزان همچنین یک نمونه­ کار از سوادآموزی خود را به ­صورت یک گزارش از تجربیات خواندن و نمونه ­های نوشتن خود نگه می ­دارند.

 دوره: BAT4M
نام دوره: اصول حسابداری مالی
تعداد واحد: 1
پیش‌نیاز: آشنایی با حسابداری مالی مقطع 11 ، دانشگاه / کالج

این دوره دانش­ آموزان را با اصول حسابداری پیشرفته آشنا و آنها را برای تحصیلات عالی در تجارت آماده می­ کند. دانش­ آموزان درمورد صورتهای مالیِ انواع تجارت و چگونگی تفسیر این صورت­ها در تصمیم ­گیری­های تجاری آموزش می­بینند. این دوره سطح دانش دانش­ آموزان از منابع مالی را گسترش می­دهد، روش­های حسابداری دارایی را شرح می­دهد، و حسابداری برای مشارکت و شرکت­ها را معرفی می­کند.

کد دوره: BBB4M
عنوان دوره: اصول کسب و کار بین المللی
تعداد واحد: 1
پیش‌نیاز: هر دوره آمادگی دانشگاه یا دانشگاه / کالج در مطالعات کسب و کار یا مطالعات کانادایی و جهانی

 این دوره مروری است بر اهمیت کسب‌وکار و کسب‌وکار بین المللی در اقتصاد جهانی و عوامل مؤثر بر موفقیت در بازارهای بین المللی را مورد بررسی قرار می‌دهد. دانش‌آموزان در مورد تکنیک‌ها و استراتژی‌های بازاریابی، توزیع، و مدیریت موثر کسب و کار بین المللی آموزش می‌بینند. این دوره دانش‌آموزان را برای تحصیلات عالی در کسب‌وکار ، از جمله کسب‌وکار بین المللی، بازاریابی و مدیریت آماده می‌سازد.
دوره BOH4M
عنوان دوره: رهبری کسب‌وکار: اصول مدیریت
تعداد واحد: 1
پیش‌نیاز: هر دوره آمادگی دانشگاه یا دانشگاه / کالج در مطالعات کسب و کار یا مطالعات کانادایی و جهانی

این دوره بر توسعۀ مهارت‌های رهبری مورد استفاده در مدیریت یک کسب‌وکار موفق، تمرکز دارد. دانش‌آموزان به تحلیل نقش یک رهبر در کسب-وکار می‌پردازند، و تمرکز ایشان بر تصمیم‌گیری، مدیریت پویایی گروه، تنش و درگیری‌های محل‌کار، انگیزش کارکنان، و برنامه‌ریزی می‌باشد. بر مهارت‌های مؤثردر ارتباطات در کسب‌وکار، اصول اخلاقی و مسئولیت‌پذیری اجتماعی نیز تأکید می‌شود.
دوره: TGJ4M
عنوان دوره: فن آوری ارتباطات
تعداد واحد: 1
پیش‌نیاز: فناوری ارتباطات مقطع 11 ، دانشگاه/کالج
این دوره دانش‌آموزان را قادر می‌سازد تا ضمن طراحی و تولید پروژه‌های ارتباطاتی زنده ، ضبط شده و گرافیکی ، دانش و مهارت رسانه‌ای خود را افزایش دهند. دانش آموزان می‌توانند در زمینه‌های تلویزیون، فیلم و تولید فیلم، رادیو و تولید صدا، ارتباطات چاپی و گرافیکی، عکاسی، تصویربرداری دیجیتال، روزنامه‌نگاری سخن‌پراکنی، و رسانه‌های تعاملی جدید کار ‌کنند. دانش‌آموزان همچنین آگاهی خود نسبت به مسائل زیست‌محیطی و اجتماعیِ مربوط به فناوری ارتباطات را گسترش می‌دهند و فرصت‌ها و چالش‌های شغلی در یک محیط فن‌آورانه و درحال تغییر را بررسی می‌کنند.
دوره: CGW4U
عنوان دوره: مسائل جهانی: آنالیز جغرافیایی
تعداد واحد: 1
پیش‌نیاز: هر دوره آمادگی دانشگاه یا دانشگاه/کالج در مطالعات کانادایی و جهانی، زبان انگلیسی یا علوم اجتماعی و علوم انسانی

این دوره با تمرکز بر مسائل روز به بررسی چالش‌های جهانی برای ایجاد آینده‌ای پایدار و عادلانه می‌پردازد. در این دوره، دانش‌آموزان به بررسی انواع موضوعات می‌پردازند، موضوعاتی از قبیل روابط فرهنگی، اقتصادی، و جغرافیایی، نابرابری‌های منطقه‌ای در تأمین نیازهای اساسی انسان و حفاظت از محیط زیست طبیعی. دانش‌آموزان با استفاده از مهارت‌های تحلیل جغرافیایی به توسعه و بحث آراء میانه در مباحث پیچیدۀ مواجهه با جهانی بهم‌پیوسته و درحال تغییر می‌پردازند.

دوره: CHY4U
عنوان دوره: تاریخ جهانی از قرن پانزدهم
تعداد واحد: 1
پیش‌نیاز: هر دوره آمادگی دانشگاه یا دانشگاه/کالج در مطالعات کانادایی و جهانی، زبان انگلیسی یا علوم اجتماعی و علوم انسانی

 

این دوره روند عمده در تمدن غرب و تاریخ جهان از قرن شانزدهم تا به امروز بررسی می­شود. در این این دوره، دانش­‌آموزان در مورد تعامل بین غرب نوظهور و سایر مناطق جهان و نیز توسعۀ سیستم­های مدرنِ اجتماعی، سیاسی و اقتصادی می‌­آموزند. آنها با استفاده از مهارت­های تفکر انتقادی و ارتباطی به بررسی ریشه­‌های تاریخی موضوعات معاصر می­پردازند و نتیجه­گیری خود را ارائه می­دهند.

 دوره: HHS4U
عنوان دوره: خانواده در کانادا
تعداد واحد: 1
پیش‌نیاز: هر دوره آمادگی دانشگاه یا دانشگاه/کالج در مطالعات کانادایی و جهانی، زبان انگلیسی یا علوم اجتماعی و علوم انسانی

 

در این دوره دانش­‌آموزان می‌توانند با به‌کارگیری تئوری‌های جامعه‌شناختی، روان‌-شناختی و انسان‌شناختی به تحقیق و تحلیل توسعۀ افراد، روابط نزدیک، و روابط خانوادگی و والد-فرزندی بپردازند. تمرکز دانش­‌آموزان بر مسائل و چالش‌هایی خواهد بود که افراد و خانواده‌ها در جامعۀ متنوع کانادایی با آن مواجه هستند. آنها ابزاری تحلیلی برای بررسی عوامل گوناگون موثر بر خانواده و سیاست‌ها و کارکرد‌های حامی خانواده در کانادا، ایجاد خواهند کرد. آنها همچنین به توسعۀ مهارت‌های تحقیقاتی لازم برای هدایت و انتقال نتایج حاصل از تحقیقات بر روی افراد، روابط نزدیک، و روابط والد-فرزندی خواهند پرداخت.

دوره: HSB4U
عنوان دوره: چالش و تغییر در جامعه
تعداد واحد: 1
پیش‌نیاز: هر دوره آمادگی دانشگاه یا دانشگاه/کالج یا کالج در علوم اجتماعی و علوم انسانی، زبان انگلیسی یا مطالعات کانادایی و جهانی

تمرکز این دوره بر استفاده از تئوری‌ها، چشم اندازها و روشهای علوم اجتماعی در بررسی و تبیین تغییر دانش، نگرش‌ها، عقاید و رفتار و تأثیر آنها بر جامعه است. دانش-آموزان به تحلیل انتقادی چگونگی و چرایی تغییرِ الگوهای فرهنگی، اجتماعی و رفتاری در طول زمان می‌پردازند. آنها ایده‌های نظریه‌پردازان اجتماعی را بررسی، و از این ایده‌ها برای تحلیل علل و پاسخ به چالش‌هایی همچون تغییرات فناوری، انحرافات و نابرابری‌های جهانی استفاده می‌کنند. دانش‌آموزان به کشف شیوه‌هایی خواهند پرداخت که بتوان از روش‌های علوم‌اجتماعی در مطالعۀ تغییرات اجتماعی استفاده کرد.

دوره: CIA4U

عنوان دوره: آنالیز موضوعات اقتصادی روز

تعداد واحد: 1

پیش­‌نیاز: هر دوره آمادگی دانشگاه یا دانشگاه/کالج در مطالعات کانادایی و جهانی ، زبان انگلیسی یا علوم اجتماعی و علوم انسانی

در این دوره مسائل اقتصادی روزِ کانادا و جهان، تحولات، سیاست‌ها و کارکرد دیدگاه-های مختلف بررسی می‌شود. دانش‌آموزان به بررسی تصمیم‌گیری افراد و موسسات، از جمله دولت‌ها، در پاسخ به مسائل اقتصادی از قبیل جهانی‌سازی، توافق های‌تجاری، نابرابری اقتصادی، آیین‌نامه‌ها و هزینه‌های دولت می‌پردازند. دانش‌آموزان از مفاهیم تفکر اقتصادی و فرآیند تحلیل اقتصادی، و همچنین مدل‌ها و تئوری‌های اقتصادی در بررسی و توسعۀ آراء مسبوق مربوط به روابط جایگزینی اقتصادی، رشد، و موضوعات مرتبط استفاده خواهند کرد.

دوره: PSK4U

عنوان دوره: حرکت شناسی مقدماتی

نوع دوره: آمادگی دانشگاه

تعداد واحد: 1

پیش­نیاز: هرگونه مقطع 11 دانشگاه یا هر مقطع 11 یا 12 دوره­های آزاد در بهداشت و تربیت

این دوره به مطالعۀ جنبش‌های انسانی و سیستم‌ها، عوامل و اصول درگیر در توسعۀ انسانی می‌پردازد. دانش‌آموزان در مورد اثراتِ فعالیت فیزیکی بر سلامتی و عملکرد بهتر، تحول فعالیت‌ها و ورزش‌ها، و عوامل موثر بر مشارکت فرد در فعالیت‌های بدنی می‌آموزند. این دوره دانش‌آموزان را برای رشته‌های دانشگاهی تربیت‌بدنی، حرکت-شناسی، علوم سلامت، و مدیریت ورزشی آماده می‌سازد.

دوره: MDM4U
عنوان دوره: ریاضیات مدیریت اطلاعات
تعداد واحد: 1
پیش‌نیاز: تابع و رابطه، مقطع 11؛ آمادگی دانشگاه یا دانشگاه/کالج

این دوره درک دانش‌آموزان از ریاضیات مربوط به مدیریت اطلاعات را گسترش می دهد. دانش‌آموزان روش‌های سازماندهی مقادیر زیاد اطلاعاتی را فرا می‌گیرند؛ تکنیک-های حساب، آمار و احتمالات را در مدل سازی و حل مسائل به‌کار می‌گیرند؛ و یک پروژۀ پایانی که هدف از آن کاربرد اهداف دوره و تشویق ایشان به استقلال و پشتکار می‌باشد را انجام می‌دهند. این دوره مورد استقبال دانش‌آموزانی است که تصمیم دارند در دانشگاه رشته‌های کسب‌وکار، علوم اجتماعی، یا علوم انسانی را دنبال کنند.

دوره: MHF4U

عنوان دوره: تابع پیشرفته

تعداد واحد: 1

پیش‌­نیاز: تابع و رابطه، مقطع 11؛ آمادگی دانشگاه یا دانشگاه/کالج

توجه: دوره تابع پیشرفته (MHF4U) باید قبل از یا همزمان با حساب دیفرانسیل و انتگرال و بردارها (MCV4U) گرفته شود.

در این دوره، تجربۀ دانش­آموزان در کار با بردارها گسترش می­یابد. دانش­آموزان به بررسی کارکرد توابع چند جمله­ای، منطقی، لگاریتمی و مثلثاتی، ایجاد شیوه­هایی برای ترکیب توابع، گسترش درک خود از نرخ تغییرات، و توسعه امکانات در استفاده از این مفاهیم و مهارت­ها می­پردازند. دانش­آموزان همچنین مهارتِ خود در استفاده از فرآیندهای ریاضی لازم برای موفقیت در ریاضیات پیشرفته­تر را بهبود می­بخشند. این دوره برای دانش­آموزانی که در حال گذراندن حساب دیفرانسیل و انتگرال و بردارها به­عنوان پیش­نیاز ورود به دانشگاه هستند و خمچنین آنهایی که مایل هستند قبل از ورود به دانشگاه دانش ریاضی خود را بالا ببرند طراحی شده‌­است.

دوره: MCV4U

عنوان دوره: حساب دیفرانسیل و انتگرال و بردارها

تعداد واحد: 1

پیش­نیاز/هم­نیاز: توابع پیشرقته مقطع 12، آمادگی دانشگاه

در این ­دوره پیش‌­زمینه‌­ای از بردارها برای دانش‌­آموزان ایجاد می­شود و درک ایشان از نرخ تغییرات افزایش می­یابد. در این ­دوره، دانش‌­آموزان به حل مسائل مربوط به هندسه و جبر در بردارها و خطوط و صفحات در فضای سه­بعدی، افزایش درک خود ا نرخ تغییرات به مشتقات توابع چند­جمله­ای، سینوسی، نمایی، عقلانی و رادیکال؛ و به­کارگیری این مفاهیم و مهارت­ها در الگوسازی روابط دنیای واقعی می­پردازند. دانش‌­آموزان همچنین استفاده خود از فرآیندهای ریاضی لازم برای موفقیت در ریاضیات پیشرفته­تر را اصلاح می­کنند. این دوره برای دانش­آموزانی در نظر گرفته­‌شده­‌است که قصد دارند مشاغلی در زمینه های علوم، مهندسی، اقتصاد و برخی حوزه های شغلی دیگر، از جمله آنهایی­که ملزم به گذراندن حساب دیفرانسیل و انتگرال، جبر خطی یا فیزیک در سطح دانشگاهی می­باشند، فعالیت خود را دنبال کنند.

کد دوره: SBI4U
عنوان دوره: زیست شناسی
تعداد واحد: 1
پیش‌نیاز: زیست شناسی مقطع 11، آمادگی دانشگاه

این دوره فرصت مطالعۀ عمقی مفاهیم و فرآیندهای موجود در سیستم‌های بیولوژیکی را در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهد. دانش‌آموزان به مطالعۀ تئوری‌ها و انجام تحقیقات در زمینه‌های بیوشیمی، فرآیندهای متابولیک، ژنتیک مولکولی، هموستاز و پویایی جمعیت می‌پردازند. تأکید این دوره بر دستیابی به دانشِ دقیق و اصلاح مهارت‌های لازم برای مطالعۀ بیشتر در شاخه‌های مختلفِ علوم حیاتی و زمینه‌های مرتبط می‌باشد.

دوره: SCH4U

عنوان دوره: شیمی

تعداد واحد: 1

پیش‌­نیاز: شیمی مقطع 11، آمادگی دانشگاه

 

این دوره دانش آموزان را قادر می سازد تا با مطالعه شیمی آلی، ساختار و خواص ماده، تغییرات انرژی و سرعت واکنش، تعادل در سیستم‌های شیمیایی و الکتروشیمی، درک خود را از شیمی عمیق‌تر کنند. دانش‌آموزان مادامِ تحقیق در فرآیندهای شیمی، مهارت-های حل‌مسئله و پژوهش خود را افزایش می¬دهند و توانایی خود در تبادل اطلاعات علمی را اصلاح می‌کنند. تأکید این دوره بر اهمیت شیمی در زندگی روزمره و ارزیابی تأثیر فناوری شیمیایی بر محیط زیست خواهد بود.

کد دوره: SPH4U
عنوان دوره: فیزیک
تعداد واحد: 1
پیش‌نیاز: فیزیک مقطع 11 ، آمادگی دانشگاه

 

این دوره دانش‌­­آموزان را قادر می­سازد تا درک خود از مفاهیم و نظریه­های فیزیک را عمیق­تر سازند. دانش­­آموزان به اکتشافات خود در تحولات انرژی و نیروهایی که بر حرکت تأثیر می­گذارند ادامه می­دهند و به بررسی زمینه­های الکتریکی، گرانشی و مغناطیسی و تابش الکترومغناطیسی خواهند پرداخت. دانش‌­­آموزان همچنین ماهیت موج نور، مکانیک کوانتومی و نسبیت خاص را مورد بررسی قرار می­دهند. در ادامه، مهارتهای پژوهش علمی خود را توسعه می­دهند ، به‌­عنوان مثال، چگونگی تجزیه و تحلیلِ کیفی و کمّیِ داده‌­های مربوط به انواع اصول و مفاهیم فیزیک. دانش­ همچنین تاثیر کارکرد فن­آوری فیزیک بر جامعه و محیط را بررسی خواهند کرد.

ورودی های دانشگاه
فارغ التحصیلان در دانشگاه ها و کالج های زیر پذیرش گرفته اند. دیپلم متوسطۀ انتاریو (OSSD) کانادا که از طریق برنامۀ بین المللی کانادایی ورود به دانشگاه CIMP) در کالج سان وی کسب شده باشد به درستی کلیدی است برای دست یابی به تحصیلات بین المللی.

پیش دانشگاهی در مالزی

لیست کالج ها و دانشگاه هایی که فارغ‌التحصیلان می‌توانند در آنها پذیرش بگیرند

کانادا
دانشگاه آکادیا
دانشگاه بیشوپس
BCIT – موسسه فناوری بریتیش کلمبیا
دانشگاه کارلتون- بورس تحصیلی
کالج کلمبیا
دانشگاه کنکوردیا
دانشگاه دالوشی
دانشگاه گلف
دانشگاه لیک هِد
کالج لانگارا
کالج مالاسپینا
دانشگاه مک گیل
دانشگاه مک مستر
دانشگاه مموریال
دانشگاه مونت آلیسون
کالج مونت رویال
کالج طراحی و هنر نوا اسکوشیا
دانشگاه کوئینز
کالج دانشگاه ردیمر
دانشگاه رایرسون
دانشگاه سنت مری
دانشگاه سیمون فریزر
دانشگاه ترنت – بورس تحصیلی
دانشگاه ترینیتی-دانشگاه غربی
دانشگاه آلبرتا
دانشگاه براندون
دانشگاه بریتیش کلمبیا
دانشگاه کلگری
دانشگاه لتبریج
دانشگاه منیتوبا
دانشگاه نیوبرانزویک
دانشگاه بریتیش کلمبیا شمالی
دانشگاه پرینس ادوارد آیلند
دانشگاه اتاوا
دانشگاه کارائو
دانشگاه تورنتو
دانشگاه ویکتوریا
دانشگاه واترلو
دانشگاه غربی انتاریو
دانشگاه ویندزور
دانشگاه وینیپگ
دانشگاه ویلفرید لوریر -بورس تحصیلی
دانشگاه یورک
استرالیا
دانشگاه ملی استرالیا
دانشگاه باند
دانشگاه چارلز استورت
دانشگاه صنعتی کرتین
دانشگاه دکین
دانشگاه ادیث کاوان
دانشگاه فلیندرز استرالیا جنوبی
دانشگاه جیمز کوک
دانشگاه لا تروب
دانشگاه مک کواری
دانشگاه موناش – بورس تحصیلی
دانشگاه مردوخ
دانشگاه فناوری کوئینزلند RMIT
دانشگاه سوینبرن
دانشگاه آدلاید
دانشگاه بالارات
دانشگاه ملبورن – بورس تحصیلی
دانشگاه نیوکاسل
دانشگاه نیو ساوت ولز
دانشگاه کوئینزلند
دانشگاه استرالیا جنوبی
دانشگاه کوئینزلند جنوبی
دانشگاه سیدنی
دانشگاه تاسمانی
دانشگاه فناوری سیدنی
دانشگاه استرالیا غربی
دانشگاه ویکتوریا
بنگلادش
دانشگاه چیتاگونگ
دانشگاه ناتینگهام
دانشگاه صنعتی ژجیانگ
فرانسه
دانشگاه د پروانس
آلمان
دانشگاه صنعتی آخن
Technische Universitat برلین
هنگ کنگ
کالج جهانی لی پو چون
دانشگاه علم و فناوری هنگ کنگ
مجارستان
دانشگاه Szerged
هند
دانشکده دندانپزشکی باپوجی
کالج پزشکی جواهر لعل نهرو
دانشگاه مانیپال
دانشکده پزشکی M S Ramaiah
دانشگاه سری راماچند
دانشگاه نهرو
اندونزی
Gajah Mada Universitas
انستیتو صنعتی باندونگ
دانشگاه متدیست
دانشگاه اندلس ، سوماترا
دانشگاه اندونزی
دانشگاه Padjadjaran
Universitas Pelita Harapan
دانشگاه سوماترا اوتارا
ایران
دانشگاه تهران
ایرلند
دانشگاه ایرلند
ژاپن
دانشگاه گاکوشین
دانشگاه واسدا
اردن
دانشگاه علوم و فناوری اردن
دانشگاه جردن
کره
دانشگاه هانانگ
دانشگاه زنان سونگشین
دانشگاه یونسی
مالزی
دانشگاه آسیا اقیانوسیه
کالج بین المللی موسیقی
دانشگاه بین المللی اسلامی
دانشگاه بین المللی پزشکی
کالج دانشگاه KDU
دانشکده پزشکی مانیپال
دانشگاه مونش دانشگاه سان وی – بورس تحصیلی
دانشگاه چندرسانه ای
کالج پزشکی پنانگ
دانشگاه رافلز
دانشگاه سان وی – بورس تحصیلی
دانشگاه تیلور
دانشگاه UCSI
دانشگاه انستیتو صنعتی MARA
دانشگاه تناگا ناسیونال
دانشگاه ریدینگ ، مالزی
دانشگاه ویکتوریا سان وی – بورس تحصیلی
نیوزلند
موسسه فناوری اوکلند
دانشگاه لینکلن
دانشگاه مسی
دانشگاه اوکلند
دانشگاه کانتربری
دانشگاه اوتاگو
دانشگاه ویکتوریا ، ولینگتون
دانشگاه وایکاتو
پاکستان
دانشکده پزشکی فاطمه جناح
دانشگاه کراچی
روسیه
دانشگاه علوم پزشکی کورسک
آکادمی پزشکی مسکو (MMA)
دانشگاه علوم پزشکی روسیه
سنگاپور
دانشگاه فنی نانیانگ
دانشگاه ملی سنگاپور – بورس تحصیلی
دانشگاه مدیریت سنگاپور
آکادمی گردشگری سنتوسا
سری لانکا
دانشگاه پرادنیا
سوئیس
دانشکده مدیریت هتلداری ، لوزرن
سوئد
دانشگاه گوتنبرگ
تایوان
دانشگاه ون هوآ
هلند
دانشکده تجارت آرنم
دانشگاه علوم کاربردی استندن
ترکیه
دانشگاه آلتین باس
انگلستان
دانشگاه لنکستر
دانشگاه لیدز
دانشگاه لستر
جان مورس لیورپول
لندن ، کالج امپریال
لندن ، کالج کینگز
دانشکده تجارت و دارایی لندن
دانشگاه ناتینگهام-ترنت
دانشگاه بروکسل آکسفورد
مدرسه بازرگانی رجنت لندن
دانشگاه حمام
دانشگاه بیرمنگام – بورس تحصیلی
دانشگاه بردفورد
دانشگاه برایتون
دانشگاه بریستول
دانشگاه کاردیف
دانشگاه کاونتری
دانشگاه شرق آنگلیا
دانشگاه شرق لندن
دانشگاه اسکس
دانشگاه گلمورگان
دانشگاه گرینویچ
دانشگاه هابرسید
دانشگاه لیورپول
دانشگاه لندن
دانشگاه لوفبورو
دانشگاه منچستر
دانشگاه میدلسکس
دانشگاه ناتینگهام
دانشگاه ریدینگ
دانشگاه شفیلد
دانشگاه ساوتهمپتون
دانشگاه ساندرلند
دانشگاه سوری
دانشگاه ساسکس
دانشگاه ولز – بورس تحصیلی
دانشگاه وارویک
دانشگاه وست مینستر
دانشگاه غرب انگلستان
ایالات متحده آمریکا
دانشگاه آزوسا اقیانوس آرام
دانشگاه مسیحی Abilene
دانشگاه ایالتی بوفالو
دانشگاه ایالتی کالیفرنیا
دانشگاه کارنگی ملون
کالج مرکزی متدیست
دانشگاه برادران مسیحی
کالج کامبرلند ، کنتاکی
دانشگاه درکسل
دانشگاه ایالتی فورت هایس ، کانزاس
دانشگاه جورج واشنگتن
کالج گرینل
دانشگاه هاوایی اقیانوس آرام
دانشگاه نیویورک
دانشگاه ایالتی اوکلاهما
دانشگاه شفاهی رابرتز
S.U.N.Y (اسوگو)
SW دانشگاه لوئیزیانا
کالج تولسا جونیور
دانشگاه بریجپورت، کان.
دانشگاه کالیفرنیا ، لس آنجلس
دانشگاه کلرادو
دانشگاه کنتاکی
دانشگاه مریلند
دانشگاه میشیگان
دانشگاه نوادا ، لاس وگاس
دانشگاه اوکلاهما
دانشگاه اورگان
دانشگاه پنسیلوانیا
دانشگاه آلاباما جنوبی
دانشگاه کالیفرنیای جنوبی
دانشگاه تگزاس
دانشگاه ویرجینیا
دانشگاه ایلینوی غربی
دانشگاه وندربیلت
دانشگاه واشنگتن – بورس تحصیلی
دانشگاه میشیگان غربی
دانشگاه ایالتی ویچیتا
هند غربی
دانشگاه هند غربی

فارغ التحصیلان و گواهی نامه ها

لیویا آلفیان


ورود و مدت حضور در CIMP – سپتامبر 2017 (9 ماه)
دبیرستان – مدرسه بین المللی سنگاپور ، مدان
رشته / دانشگاه فعلی – کارشناسی (Hons) مدیریت هتلداری بین المللی، دانشگاه سان وی
افتخارات در CIMP:
• مدال فرماندار کل برای پیشرفت تحصیلی
• بورسیه ورود جفری چا
• جایزه اسکولاستیک جفری چا
• جایزۀ پژوهش اونتاریو
• جوایز درسی:
– تحلیل مسائل اقتصادی روز
– ریاضیات مدیریت داده
– زبان انگلیسی مقطع 12 (ENG4C)

حضور در CIMP برای من نه تنها درس زندگی بود بلکه من را برای دانشگاه نیز به خوبی آماده کرد. به این حرف من اعتماد کنید که CIMP برنامه ای است که به لحاظ علمی و اخلاقی عالی عمل می کند و مسیر پرتلاطم رسیدن به رویاهای شما را هموار می سازد.

سیدهارت چادا


ورود و مدت حضور در CIMP – جولای 2017 (1سال)
دبیرستان – مدرسه بین المللی سان وی
رشته / دانشگاه فعلی – علوم کاربردی ، دانشگاه بریتیش کلمبیا
افتخارات در CIMP:
• گواهی تقدیر از مشارکت در شورای دانشجویی
• جایزۀ دایموند برای خدمات اجتماعی
• گواهی نامه ECA
• جایزۀ پژوهش اونتاریو
• دانش آموز ماه (سپتامبر 2017)
• جایزه درسی – فیزیک
من در CIMP این اعتماد به نفس را پیدا کردم تا نظرات خود را بلند بگویم و شانس این را داشتم تا در محیطی که همه به موفقیت یکدیگر کمک می کنند آموزش ببینم. 10 ساعت خدمات اجتماعی که از شروط CIMP است، فرصتی بسیار جذاب برای تمرین صبر و فروتنی در کنار دروس روزانه می باشد. یک سال حضور من در CIMP اگرچه کوتاه بود اما من را برای تمام عمر آماده ساخت و خاطراتی برایم به جای گذاشت که تا سالها در ذهن خواهم داشت.

لو فونگ آن


ورود و مدت حضور در CIMP – ژانویه 2017 (18 ماه)
دبیرستان – دبیرستان کاتولیک ، پتالینگ جایا
رشته / دانشگاه فعلی – مهندسی صنایع ، دانشگاه تورنتو
افتخارات در CIMP:
• دانشجوی ماه CIMP
• جایزۀ دایموند برای خدمات اجتماعی
• گواهی نامه ECA(هر 3 ترم)
• جایزۀ کتاب هاروارد
• جایزۀ پژوهش اونتاریو
• جایزه درسی – کسب وکار بین الملل
• بورسیه ویژه کالج سان وی
CIMP به من کمک کرد تا علایق و نقاط قوت خود و چگونگی تلاقی آنها را دریابم. فرهنگ درس خواندن در این برنامه بسیار قابل ستایش است، فرهنگی که مشوق همکاری و تفکر باز و از همه مهم تر یار دانش آموزان در پرداختن به مهارت های تفکر انتقادی است. در کل، تجربه ای با ارزش بود.

اوزما بینتی کامارول ردزوان


ورود و مدت حضور در CIMP – جولای 2017 (2 ترم)
دبیرستان – دبیرستان Sri KDU
رشته / دانشگاه فعلی – مهندسی نفت، مدرسه معدن کلرادو
افتخارات در CIMP:
• دانشجوی ماه CIMP (ماه می 2018)
• جایزه برنز خدمات اجتماعی
• گواهی نامه ECA
• جایزۀ پژوهش اونتاریو
CIMP یک خانواده است. من در کالج سان وی دوستان زیادی پیدا کردم. تمرکز این دوره تنها بر درس خواندن نیست بلکه دانش آموزان را به کارهای خارج از کلاس نیز تشویق می کند و بر رشد شخصیتی آنها تمرکز دارد. CIMP همچنین بر اهمیت کار داوطلبانه تاکید دارد. CIMP تجربیاتی را برای من به ارمغان آورد که تا سال ها همراهم خواهد بود.

یا شاونه سلوراجوو


ورود و مدت حضور در CIMP – مارس 2017 (1 سال و 3 ماه)
دبیرستان – SMK Tengku Ampuan Rahimah
رشته / دانشگاه فعلی – کارشناسی بازرگانی ، دانشگاه مموریال نیوفاندلند
افتخارات در CIMP:
• سوپربول CIMP 2018: طناب کشی و کاپتان بال (مقام اول)
• جایزۀ دایموند برای خدمات اجتماعی
• جایزۀ دایموند برای خدمات اجتماعی
• دانش آموز ماه (آگوست 2017)
• دانش آموز ماه (آوریل 2018)
• دانشجوی ممتاز فارغ التحصیلی
انتخاب CIMP بهترین انتخابی بود که من تا به حال برای خودم داشته ام. قطعاً بهترین قسمت آن ارتباط تنگاتنگی بود که با جامعه داشتیم. همبستگی دانش آموزانی که از سراسر جهان آمده اند بسیار جالب است، و تجربۀ فرهنگی نو و جذابی است. مهم تر از همه، اطمینانی بود که من و دوستانم در اینجا از آیندۀ روشن خود داشتیم.

سیاست کیفی:

کالج سان وی (KL) با مدیریت کارآمد و رعایت ضوابط و قوانین از جمله ضوابط همکاران خارجی خود، متعهد به ارائۀ خدمات آموزشی باکیفیت به دانش آموزان می باشدو با افزیش سطح علم و آگاهی مدرسین و کارکنان خود، به بهبود مستمر توان آموزشی و تأثیرگذاری خود متعهد هستیم.

اهداف کیفی

• ترویج و ایجاد فرهنگ کیفیت در کلیه سطوح جامعه کالج.
• پیروی از کلیه قوانین و مقررات ازجمله مقررات همکاران خارجی خود.
• ایجاد یک محیط یادگیری مناسب برای آموزش و یادگیری با کیفیت ، از طریق:
– تأمین پیشرفت کارکنان برای افزایش رضایت مشتری
– بهبود مستمر در نتیجۀ بازخوردها

دوره پیش دانشگاهی کانادیی به موجب ارزیابی های مستمر خود، شیوه ای منحصربه فرد است. این ارزیابی ها و سنجش های مکرر شناختی درست از پیشرفت هر دانش آموز در اختیار معلمان قرار می دهد. بازخوردهای مکرر و جامع معلمان باعث می شود هر دانش آموز درک روشنی از عملکرد خود داشته باشد و بداند برای پیشرفت بیشتر در چه مواردی بیشتر تمرکز کند.
70 درصد نمرۀ پایانی هر دانش آموز عبارت است از تکالیفِ در طول ترم و 30 درصد باقی مانده را امتحانات پایان ترم و پروژه های پایان ترم تشکیل می دهند. دانش آموزان در روند آموزش همکاری دارند، و با تلاش و آمادگی روزانه به اهداف آموزشی خود دست می یابند.

دانش آموزان CIMP چنانچه مجدانه در روند آموزشی همکاری داشته باشند، بهرۀ آموزشی بیشتری خواهند برد. در اینجا دروس عالی و جذاب و فرصت های منحصربه فرد آموزشی را در کلاس های درس ارائه می شود و از دانش آموزان انتظار می رود هر روز با علاقه و اشتیاق، نظم و دقت، خلاقیت، آمادگی، و انرژی از این فرصت ها استفاده کنند.
CIMP ورود تمام دانش آموزان جدید و قدیمی را به دوره های دانش آموز محور خود با هیئت علمی قوی، مشارکت اجتماعی، و فرصت های جذاب فوق برنامه خوش آمد می گوید و امیدوار است شما نیز به آنها بپیوندید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *